PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ســمـنـد Samand

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6

Vallio
17-09-2008, 11:35
سمند بده! سمند بده! ( بنا به درخواست بالا)
بعد از گذشت حدود نیم قرن از عمر صنعت خودروی کشورمون, ماشینی داریم که کمتر ارز یک چهارمش ایرانیه و بهترین افتخارمون کسب استاندارد حوضه خلیج و کشورهای عربیه. چرا برای خودمون ارزش قائل نیستیم؟! به ما گفته می شه که نباید خودمون رو با اروپا مقایسه کنیم. سوال من اینه. چرا نباید؟؟؟ من نمی پذیرم که یک اروپایی ارزشش از من بیشتره. من انتظار دارم در مقابل پولی که می دم جنس خوبی تحویل بگیرم. آلمان بهع از جنگ جهانی با خاک یکسان شد. تعداد زنان 3 برابر مردان بود. امریکا و روسیه تمام دانشمندان آلمانی رو بردن. حتی کارخونه هاشونو از پی کندن و بردن. بعد از نیم قرن, صنعت خودروی آلمان دنیا رو تصخیر کرد. ( پورشه, بنز, ولکس واگن, بی ام و). ما همه چیز داشتیم و هیچی نشدیم. چرا؟ چون خریدار راضی بود. نیازی به کیفیت بیشتر نداشت. این طور تربیت شده بود که واسه خودش ارزش کمی قائل باشه.

البته حرفتون هم تقریبا (خیلی کم ) تایید میشه... !

Talabkar
17-09-2008, 13:16
عزیزم اینجا ایرانه و خیلی از مردم این کشور توان خرید ماشین های گران قیمت رو ندارن مگر ایران خودرو مغز خر خورده ماشین های گرون قیمت تولید کنه و بعد روی دستش بمونه مثلا همین سریر من که هنوز تا حالا یکیشم توی شهرمون ندیدم...
اگه ايرانخودرو مردم رو كمتر سر كيسه بكنه مردم توانشو دارن وقتي يه 206 7 8 تومني رو 15 ميده خب معلومه مردم توانشو ندارن
ايرانخودرو 50 سال ديگه هم نميتونه ماشين روز اروپا بسازه( مونتاژ نه) حالا چه مغز گاو بخوره چه خر

سباستین
17-09-2008, 21:35
[quote=Vallio;2962737]عزیزم اینجا ایرانه و خیلی از مردم این کشور توان خرید ماشین

MoHaMaD ZaNd
18-09-2008, 05:06
خوب من فكر مي كنم ارزش پول ايران كمه كه اينطوريه !!!

montazermandeh
18-09-2008, 06:50
بابا بالاخره اگر ما ایرانیا از این محصولات ایرانی دفاع نکنیم و نخریم این کارخونه ها راهی واسه پیشرفتشون نمی مونه و نمی تونن خواسته بلند پروازان رو اجابت کنن . خوب اگر ما الان به فکر آسایش خودمون باشیم و ماشین وارداتی بخریم ایران هیچ وقت مستقل نمی شه و ما باید برای همیشه به دیگران متکی باشیم و همین رشد فعلی هم متوقف می شه .
این پیروزی رو هم به همه تبریک می گم :11::11::11:

HOOSEIN 105
18-09-2008, 09:40
شرمنده
عکس رو اشتباهی گذاشتم

این هم لینک 3 تا عکس هاش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

YOUCOM
18-09-2008, 13:10
مرسي. ولـــي اون پست اوليه خيلي باهال بود.....!!

mstf666
18-09-2008, 13:18
شرمنده
عکس رو اشتباهی گذاشتم

این هم لینک 3 تا عکس هاش

بازم که عکس های کوچیکش رو گذاشتید.:41:

Farshadd
18-09-2008, 23:33
حسین جان برای گذاشتن ادرس عکس ای TINYPIC در اینجا آدرسی که توی کادر قرمز هست رو کپی و اینجا فقط پیست کن.

corey
18-09-2008, 23:42
من این مقاله تو مجله ماشین خوندم کلا به مجلات ایرانی زیاد نمیشه اعتماد کرد و همش سلیقه ای مطلب مینویسن و هر کدوم از نویسنده ها طرفدار یک برند هستن و مطالب هم با تعصب کامل مینویسن هر چند مجله ماشین بهترینه و مجله در سطحش نداریم ولی تجربه خیلی بهتر از این جور مقایسه هاست

Farshadd
19-09-2008, 00:19
من این مقاله تو مجله ماشین خوندم کلا به مجلات ایرانی زیاد نمیشه اعتماد کرد و همش سلیقه ای مطلب مینویسن و هر کدوم از نویسنده ها طرفدار یک برند هستن و مطالب هم با تعصب کامل مینویسن هر چند مجله ماشین بهترینه و مجله در سطحش نداریم ولی تجربه خیلی بهتر از این جور مقایسه هاست

سلام.

من هم توی مجله ماشین خوندمش.

به قولت این مقایسه تا حدی سلیقه ای حست.

ولی در حال حاضر معتبر ترین منبع فارسی همین مجله ماشین هست.

واقعا مله خوبی هست.

نه منت کشی سیاسی میکنه نه ...

ضمن اینکه مقایسه هاش هم تا حد بسیار زیادی نتیجه درستی داره. چرا که دو خودرو در کنار هم مقایسه میشن. یعنی نسبت به هم سنجیده میشن.

:46:

corey
20-09-2008, 15:22
سلام.

من هم توی مجله ماشین خوندمش.

به قولت این مقایسه تا حدی سلیقه ای حست.

ولی در حال حاضر معتبر ترین منبع فارسی همین مجله ماشین هست.

واقعا مله خوبی هست.

نه منت کشی سیاسی میکنه نه ...

ضمن اینکه مقایسه هاش هم تا حد بسیار زیادی نتیجه درستی داره. چرا که دو خودرو در کنار هم مقایسه میشن. یعنی نسبت به هم سنجیده میشن.

تو این که مجله ماشین بهترینه هیچ شکی نیست اما این مجله 2تا مشکل داره

یکی اینکه مقایسه هاش بستگی به جو بازار کشور داره مثلا تو روزهای نسخت عرضه سمند این خودرو و با پرشیا مقیایسه کرده بود و سمند بزنده این مقایسه بود و کلا از این جور مقایسه ها کم انجام نمیده

دومی هم اینکه بعضی نویسنده هاش به طرز وحشتناکی روی یک برند تعصب دارن

در کل مجله ماشین مقالات خیلی خوب و عالی داره و واقعا بهترین مجله ایرانه

Vallio
20-09-2008, 15:27
خوب من فكر مي كنم ارزش پول ايران كمه كه اينطوريه !!!

:18::18::19::19:نه اینطوری نیست که میگید بلکه اینکه مدیران کارخانه جات تولید خودرو به فکر جیب خودشونن تا جان مردم:19::19::18::18:

Vallio
20-09-2008, 15:31
بابا بالاخره اگر ما ایرانیا از این محصولات ایرانی دفاع نکنیم و نخریم این کارخونه ها راهی واسه پیشرفتشون نمی مونه و نمی تونن خواسته بلند پروازان رو اجابت کنن . خوب اگر ما الان به فکر آسایش خودمون باشیم و ماشین وارداتی بخریم ایران هیچ وقت مستقل نمی شه و ما باید برای همیشه به دیگران متکی باشیم و همین رشد فعلی هم متوقف می شه .

متن بالا تقریبا تایید میشود ...

باتشکر
واللییو

mohsentanha
20-09-2008, 20:16
سلام اقا یه سمند هست مدل 84 بعد این سمند گلگیر سمت راننده کاپوت جلو صندوق عقب شیشه جلو و عقب با چوب زدن و در رفتن
این سمند الان درست شده یعنی صافکاری شده واماده رنگ هستش یعنی رنگ هم باید خودمون کنیم
رنگش هم بژ این ماشین چند میلیون از نظر شما می ارزه
دوستان فقط سریعتر بگین

سباستین
20-09-2008, 20:58
دفاع از صنعت کشور به معنی مصرف محصولات کم کیفیت نیست. در این مورد هم اتفاقا برعکسه. کمپانی هایی که به دلیل کمبود کیفیت دچار افت فروش می شن, مجبورن برای باقی موندن در کورس رقابت, کیفیت محصولاتشون رو بالا ببرم. لا اقل اگه نمی تونیم خرید نکنیم, تشویق به تولید محصول بی کیفیت هم نکنیم.

Ssarshar
20-09-2008, 21:11
هیچکدوم ولی باز به نظر من خرید سورن عاقلانه تره !!

چون هم ارزونتره و هم یه کیسه هوا داره !!!! و ترمز Abs و امکانات و تجهیزات رفاهی بیشتر + تمام مشخصات فنی یکسان با پارس !

من هنوز نفهمیدم چرا نمایندگی های ایرانخودرو انقدر سنگ پارس رو به سینه میزنن ؟؟ این ماشین چی داره ؟ نکنه یه چیزایی داره که چشم بصیرت میخواد : دی !!!!!!

nawid
20-09-2008, 22:36
عجب حتما اگه تولید میشد میگفتن تلفیقی از تاریخ+فناوری

Ssarshar
20-09-2008, 22:55
شاید در راستای هدفمند کردن نمونده از جوونیام نشونی . پیر شدم پیر تو ای جوونی میخوان این سمندهای فسیل پسند رو بیارن به جوونای بیچاره غالب کنن !!!!

milky way
20-09-2008, 23:22
دوست عزیز اینجوری که نمیشه کیلویی رو یه ماشین قیمت گذاشت باید به یه کارشناس نشون بدی بهترین کار اینه که ببری عبدل اباد اونجا خودشون قیمت میزارن .

rami_hemi
21-09-2008, 00:26
منم تو مجله ماشین خوندمش
تا حدودی در مورد سورن حق داشتن کمی طرحش مدرنتر هستش
البته پارس محبوبتره اینم گفتن .خب به نظر منم سورن ماشین بهتری از نظر طراحی هستش .(الان که دقت میکنم )
در مورد مجله ماشین بهتره بچه ها یه بحث باز کنیم کدوم مجله خودرو بهتره (البته نظر دوستان رو جویا شدم)چ
من میتونم بگم که اونا هم نویسنده هاش سلیقه ای رفتار میکنن البته تستها خیلی بهتر از گذشته شده و حرفه ای تر هم رفتار میکنن .خلاصه مجله ماشین منبع داخلی معتبری هستش .(بی طرفترین)

mohsentanha
21-09-2008, 00:40
الان 84 تر وتمیز چقدره؟؟؟؟؟/
یارو گفته من 9 تومن میدم می ارزه؟؟؟؟؟؟؟

Farshadd
21-09-2008, 00:46
الان 84 تر وتمیز چقدره؟؟؟؟؟/
یارو گفته من 9 تومن میدم می ارزه؟؟؟؟؟؟؟

84 تمیز 9 تومن میارزه.

ولی 84 داریم 5 تومن هم نمیارزه.

بستگی به ماشین داره

shahramcat
21-09-2008, 03:11
البته بستگی داره خریدار از چه قشری باشه .. یعنی طرف بنگاه دار و بخربفروش باشه که به یه خط هم گیر میده میگه 100 تومن کمتر !

اگر طرف شخصی باشه بیشتر به موتور ماشین توجه داره چون میخاد خودش سوار بشه .....

باید رنگ و صافکاری خوب در بیارن وگرنه ......

MoHaMaD ZaNd
21-09-2008, 05:52
درسته . منم با نظر سرشار جون موافقم !!! البته سورن قيمتش بيشتره فكر كنم !! ولي من اصلا از عقب سورن هيچ خوشم نمياد !! جلوشم كه وقتي نگاه ميكني يه ظاهر خسته اي داره !!!

montazermandeh
21-09-2008, 06:20
دفاع از صنعت کشور به معنی مصرف محصولات کم کیفیت نیست. در این مورد هم اتفاقا برعکسه. کمپانی هایی که به دلیل کمبود کیفیت دچار افت فروش می شن, مجبورن برای باقی موندن در کورس رقابت, کیفیت محصولاتشون رو بالا ببرم. لا اقل اگه نمی تونیم خرید نکنیم, تشویق به تولید محصول بی کیفیت هم نکنیم.
محاله که یک کارخونه (حتی بی کیفیت ) همگانی شدن و استقبال مردم از محصولاتش رو ببینه و تو کارش پیشرفت نکنه . همین که از محصولات یک کمپانی استفاده می کنیم در حقیقت داریم با سرمایه ای که تو اون کمپانی گذاشتیم زمینه پیشرفتشو فراهم می کنیم .

Farshadd
21-09-2008, 11:17

محاله که یک کارخونه (حتی بی کیفیت ) همگانی شدن و استقبال مردم از محصولاتش رو ببینه و تو کارش پیشرفت نکنه . همین که از محصولات یک کمپانی استفاده می کنیم در حقیقت داریم با سرمایه ای که تو اون کمپانی گذاشتیم زمینه پیشرفتشو فراهم می کنیم .

سلام دوستان.

خوبید؟

دوستان توجه کنیم که ما مردم ایران بیچاره تر از این حرفاییم که بتونیم یه کارخونه رو تحریم کنیم. چرا که اقصاد ایران یک اقتصاد بسته هست. و کالا در دست دولت. کارخونه های ایرانخودرو و سایپا و ... هم دولتی هستن. و اگه ما خودروهای اینا رو تحریم کنیم اونا هم ما رو از بقیه خودرو ها تحریم میکنن. چرا که اقتصاد ایران فوق بسته هست و گمرک خیلی قوی داه و ...

منطقی ترین راهش شاید اعتراض باشه. نه تحریم.

چاره ای نیست جز بیچارگی و خرید اینطور خودروهایی با قیمت هایی اینچنینی.:41:

Farshadd
21-09-2008, 11:23
سلام.

بارها همگی گفتیم که خودروهای ایران چه وارداتی و چه داخلی به قیمتشون نمیارزه.

ولی ناچارن با هم که مقایسه میکنیم میتونیم بگیم کدوم به صرفه تر و بهتر از دیگریه.

در مورد این دو خودرو هم همینجوره. پارس از قدیم تا حالا قیمتش کاذب تر از چیزیه که باید میبود.

الان هم که قیمت سمند سورن و پارس تقریبا در یه رده میوفته کاملا محسوسه که سمند سورن بهتره.

پارس به نظر چیزی که بیشتر از همه ویژگیاش برجسته هست، خوشنامیش هست و بازار فروش.

:11:

corey
21-09-2008, 13:09
منم تو مجله ماشین خوندمش
البته پارس محبوبتره اینم گفتن .خب به نظر منم سورن ماشین بهتری از نظر طراحی هستش .(الان که دقت میکنم )
در مورد مجله ماشین بهتره بچه ها یه بحث باز کنیم کدوم مجله خودرو بهتره (البته نظر دوستان رو جویا شدم)چ
من میتونم بگم که اونا هم نویسنده هاش سلیقه ای رفتار میکنن البته تستها خیلی بهتر از گذشته شده و حرفه ای تر هم رفتار میکنن .خلاصه مجله ماشین منبع داخلی معتبری هستش .(بی طرفترین)

آره فکر خیلی خوبیه این جوری هم مجلات داخلی که تعدادشون کم نیست بررسی و هم اینکه مطالب و بررسی هایی که مجلات انجام میدن نقد می کنیم و اگر هم شد مقایسه ای بین مجلات خودمون و مجلات معتبر مثل auto car و car and drive و... میکنیم
فقط یکی از دوستان زحمت تاپیک بکشه

Farshadd
21-09-2008, 15:43
منم تو مجله ماشین خوندمش

آره فکر خیلی خوبیه این جوری هم مجلات داخلی که تعدادشون کم نیست بررسی و هم اینکه مطالب و بررسی هایی که مجلات انجام میدن نقد می کنیم و اگر هم شد مقایسه ای بین مجلات خودمون و مجلات معتبر مثل auto car و car and drive و... میکنیم
فقط یکی از دوستان زحمت تاپیک بکشه

موضوع ایجاد شد.

بحث و تبادل نظر درباره مجله های اتومبیلی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rami_hemi
21-09-2008, 15:57
فرشاد جان ممنون از تاپیک رفتم پست دادم .

mohsentanha
21-09-2008, 23:07
با توجه به این ها 800 هزار تومن سیستم صوتی هم داره ساب +2تا بلندگو+ضبط دی وی دی پایونر همراه با امپلی فایر
بیمه کامل هستش
داخل ماشین هم تغریبا sportهست
یه نمایشگاهی گفته 8.300 خوب گفته؟؟
صفر معمولی الان چقدره؟؟؟؟؟؟؟

Farshadd
21-09-2008, 23:26
با توجه به این ها 800 هزار تومن سیستم صوتی هم داره ساب +2تا بلندگو+ضبط دی وی دی پایونر همراه با امپلی فایر
بیمه کامل هستش
داخل ماشین هم تغریبا sportهست
یه نمایشگاهی گفته 8.300 خوب گفته؟؟
صفر معمولی الان چقدره؟؟؟؟؟؟؟

توی بازار رو نمیدونم.

ولی کارخونه الان صفر کیلومترش 15-15.200 هست.

آره. 8.300 تقریبا خوبه.

بازم میگم نه من ماشین رو دیدم نه دوستانی که میخواییم نظر بدیم.

ولی اگه مشکلش فقط همون رنگ داشتن باشه، خوب گفته (در صورتی ممکنه ماشینو خیلی اذیت کرده باشه.)

rami_hemi
21-09-2008, 23:40
ببین اتاق و اگه خوب صافکاری کنن موجی چیزی نمونه مشکلی نیست همه چیزش بشینه باز سر جاش بعد یه مدت صدا نده .
اینطوری هم که میگی خب تصادف نکرده که به موتورش چیزی بشه یا شاسی تاب برداره .
8.300 واسه 84 خوبه .

shahramcat
21-09-2008, 23:50
داشتن بیمه بدنه تو قیمت ماشین تاثیر داره .. سیستم صوتی معمولی اصلا تاثیری در قیمت نداره اگز حرفه ای باشه میتونی قیمت اونارو هم تا حدی رو قیمت کلی ماشین بکشی ......

mohsentanha
22-09-2008, 17:29
پدرم می خواد بخره...
ماشین هم تصادف نکرده فقط با چوب یه خانم کتک خورده ضبتشو امروز رفتم خودم دیدم ازین 400 تومنی ها هستش البته ضبط خالی
بعد تعویض شده صافکاری نکردن موتورش اینا مشکلی نداره
پدرم 35 سال شغلش رانندگیه کامیون بود و سواری هم همراهش داشت مثل اینکه راه برد گفت موتوری سالمه مشکلی هم نداره
اون یارو هم ماشین دار بود حالا بد شانسی اوورد دیگه.......

Farshadd
22-09-2008, 22:58
پدرم می خواد بخره...
ماشین هم تصادف نکرده فقط با چوب یه خانم کتک خورده ضبتشو امروز رفتم خودم دیدم ازین 400 تومنی ها هستش البته ضبط خالی
بعد تعویض شده صافکاری نکردن موتورش اینا مشکلی نداره
پدرم 35 سال شغلش رانندگیه کامیون بود و سواری هم همراهش داشت مثل اینکه راه برد گفت موتوری سالمه مشکلی هم نداره
اون یارو هم ماشین دار بود حالا بد شانسی اوورد دیگه.......

ضبط خالی یعنی چی؟

خوب مبارک باشه.:11:

Turok-71
22-09-2008, 23:39
سورن فقط ایر بک داره همین ولی پزو پارس ابهت داره که سورن سر انگشتشم نداره.

mohsentanha
22-09-2008, 23:39
ضبط خالی یعنی چی؟

خوب مبارک باشه.:11:
یعنی خود ضبط بدون باند:31::31:

Farshadd
23-09-2008, 01:57
سورن فقط ایر بک داره همین ولی پزو پارس ابهت داره که سورن سر انگشتشم نداره.

نه پسر خاله.

سورن :

چون هم ارزونتره و هم یه کیسه هوا داره !!!! و ترمز Abs و امکانات و تجهیزات رفاهی بیشتر + تمام مشخصات فنی یکسان با پارس !

mohammadreZa
05-10-2008, 03:10
در مورد سمند جوانان که صحبتی ندارم.
ولی این عکسی که گذاشتین قدیمی هست فکر کنم یکی دو سالی ازش میگذره. اصلا هم ربطی به ایرانخودرو نداره یه جوون خوش ذوق به تنهایی (حالا شایدم گروهی) اینو ساخته و کلا یه طرح نمادین هستش.
فکر میکنم خوب کار کرده.
راستش منم بچهگیهام آرزو داشتم یه همچین ماشینی خودم واسه خودم بسازم :دی

M.etallic.A
05-10-2008, 09:56
پس اون آرم گت و گنده جلوش چیه ؟

rami_hemi
05-10-2008, 15:31
حتما کار مرکز طراحی ایران خودرو هستش .
همونایی یه خوقع کلی طرحای جالب داده بودن ولی هیچکدوم تولید نشد .میگن اونجا تیم خیلی جوونی داره.
کارشون رو سمنذ کوپه هم جالب بود.خب ولی دیگه ایران خودرو پول خرج نمیکنه که اونا 40 سال پیکان رو زدن .

amir_sa
06-10-2008, 01:46
سمند سايانا در سه مدل و با تجهيزات متنوع عرضه مي شود که قيمت مدل پايه آن يک و نيم ميليون تومان بيشتر از سمند ال ايکس خواهد بود.

ايران خودرو از رونمايي از خودروي "سمند سايانا"در آينده اي نزديک خبر داد و اعلام کرد: براي نخستين بار خودروي مخصوص بانوان ايراني هم در سال آينده وارد بازار مي شود.

به گزارش مهر، وحيد نجفي رئيس کل اداره خودروهاي سفارشي ايران خودرو در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب که احتمالا خودروهاي مخصوص بانوان ايراني همزمان با روز زن در سال آينده وارد بازار مي شود، گفت: ايران خودرو در پي ارائه درخواستهايي اين برنامه را در دستور کار خود قرار داده است.

وي همچنين با اعلام اينکه رکورد فروش خودروهاي سفارشي ايران خودرو در سال جاري نسبت به سال گذشته شکسته شد گفت: رکورد فروش خودروهاي سفارشي ايران خودرو از ابتداي سال جاري تا کنون 20 هزار دستگاه بوده که اين تعداد معادل فروش کل خودروهاي سفارشي در سال گذشته است.

او افزود: با روند فزاينده تقاضاي فصلي براي خودروهاي سفارشي پيش بيني مي شود تا پايان سال جاري حدود 10 درصد از توليدات ايران خودرو به خودروهاي سفارشي اختصاص يابد.

نجفي ياد آور شد: خوشبختانه در سال جاري امکاناتي فراهم شد تا مشتريان اين اختيار را داشته باشند که پيش از توليد محصول، آپشنهاي مورد نظر خود را انتخاب کنند.

او افزود: در بحث فروش خودروهاي سفارشي مشتري مختار است که بر اساس سليقه خود خودرو سفارشي خريداري کنند.

نجفي تصريح کرد: مشتري مي تواند نوع موتور گيربکس، سان روف، ترمز ABS، دزدگير، کپسول آتش نشاني، صندلي چرم ، قطعات تزئيني و ... را از ميان ديگر گزينه هاي آپشن انتخاب و يا حذف کند.

او با اشاره به اين که مصرف کنندگان واقعي نسبت به خريد خودروهاي سفارشي ابراز تمايل دارند، گفت: تا کنون بيش از 70 درصد از فروشهاي خودروهاي سفارشي ايران خودرو به سبک فروش فوري بوده است.

نجفي رئيس کل اداره خودروهاي سفارشي در مورد بيشترين فروش خودرو سفارشي گفت: از بين محصولات ايران خودرو پژو 206 و پارس بيشترين فروش از بين خودروهاي سفارشي را به خود اختصاص داده اند و در آينده نزديک خودروهاي سفارشي به تمامي محصولات ايران خودرو توسعه مي يابد.

او تصريح کرد: تحقيقات صورت گرفته در ايران نشان مي دهد که 67 درصد کساني که خودرو از کارخانه تحويل مي گيرند خواستار افزودن تجهيزات اضافه به خودرو هستند.

نجفي اعلام کرد 77 درصد دارنندگان خودرو در مراکز خصوصي غير استاندارد نسبت به افزودن تجهيزات و امکانات خودروي خود اقدام مي کنند.

همچنين هاشمي مدير بازاريابي ايران خودرو گفت: خودروهاي سفارشي به اين منظور نيست که تنها ظاهر يک خودرو زيبا باشد بلکه خودرو سفارشي به خودرويي مي گويند که از لحاظ تجهيزات ايمني ، سيستم صوتي و تصويري، تجهيزات رفاهي و در آخر تجهيزات ظاهري مطابق با سليقه افراد طراحي و منطبق بر استانداردهاي لازم توليد شود.

وي افزود: مشتريان علاقه مندبه خودروهاي سفارشي يا در همان ابتدا توليد خودروي سفارشي را خريداري و يا آنکه پس از خريد خودرو معمولي آن را مجهز به تجهيزات جانبي مي کنند. در واقع براي خريد خودروهاي سفارشي کارخانه اي ، مشتريان مي بايست در همان ابتداي ثبت نام، خودرو مورد نظر خود را انتخاب و از کارخانه، خودرو مورد نظر خود را تحويل گيرند.

وي تصريح کرد: آن دسته از افرادي که قصد دارند خودرو خود را پس از تحويل خودرو از کارخانه سفارشي کنند بايد هوشيار باشند که برخي تجهيزات جانبي پس از توليد خودرو از کارخانه ديگر قابل نصب نيستند ؛ مشابه ترمز ABS ، ايموبلايزر و ايربگ يا اينکه اينکه تجهيزات جانبي نصب شده بر خودرو به دليل عدم فابريک بودن به خودرو صدمه وارد مي کند. همانند سان روف ، کروز کنترل يا دزد گير غير استاندارد که موجب آسيب رسيدن ايمني و سيستم برق خودرو شده و گارانتي خودرو را نيز لغو مي شود بنابراين خودروهاي سفارشي از کارخانه به مراتب مطمئن و تخصصي تر از بعد از توليد هستند.

هاشمي در خصوص تجهيزات ايمني خودروهاي سفارشي گفت: در سالهاي اخير بيشتر متقاضيان خودروهاي سفارشي در مرتبه نخست به دنبال تجهيزات ايمني و حفاظتي از خودرو نظير ترمز ABS ، ايربگ و دزدگير مطابق با سيستم برقي خودرو هستند .

او گفت: اما آنچه که در ماههاي اخير بيشتر خريداران خودرو به آن گرايش يافته و به آن توجه ويژه اي دارند سيستم ضد سرقت يا همان ايموبلايزر است. در واقع به واسطه اين سيستم صاحبان خودرو اطمينان دارند که خودروي آنها هرگز به سرقت نخواهد رفت.

وي افزود: به طور کلي ديگر تجهيزات جانبي در بخش خودروهاي سفارشي عبارتند از سيستم هشدار دهنده ، فرمان تلسکوپي و شيشه بالابر حساس به ضربه است.

مدير بازاريابي ايران خودرو با بيان اينکه تجهيزات رفاهي خودروهاي سفارشي را شايد بيشتر در آگهي هاي فروش خودروسازان مشاهده کرده باشيد گفت: به اين دليل که خودروسازان آگاهند که بيشتر مشتريان با شنيدن تجهيزات رفاهي خريدار خودروهاي آنها خواهند بود . در واقع پس از ايمني بايد تجهيزات رفاهي را مهمترين ويژگي خودروهاي سفارشي عنوان کرد. سيستم تهويه اتوماتيک ،صندلي قابل تنظيم برقي ، موبايل هندزفري، سان روف ، ريموت کنترل قفل مرکزي و کروز کنترل به ترتيب مهمترين ويژگيهاي مورد نظر مشتريان براي يک خودرو سفارشي به شمار مي رود.

به گفته هاشمي خودروهاي سفارشي علاوه بر تجهيز به ضبط CD دار با پخش MP3 به سيستم پخش تصويري DVD وvcd و نيز سيستم مکان ياب وريموت کنترل ضبط روي فرمان مجهز هستند . البته خودروهاي سفارشي متنوع هستند به نحوي که هر يک از آپشن هاي موجود در قيمت يک خودرو سفارشي موثر اند.

مدير بازاريابي ايران خودرو به کساني که بر روي خودرو خود رينگ نصب مي کنند ياد آور شد: افرادي که به رينگ علاقه مند هستند توجه داشته باشند که رينگ هاي غير استاندارد و نامناسب با خودرو به سيستم تعليق ، جلوبندي و نيز اتاق خودرو آسيب وارد مي کنند.

او افزود: از ديگر موارد مهم در ظاهر خودروهاي سفارشي رنگ متفاوت بدنه خودرو با ديگر خودروهاي هم نوع آن در سطح شهر است ؛ بنابراين براي خريد يک خودرو سفارشي با رنگ متفاوت لازم است که مشتريان خودرو خود را از کارخانه تحويل گيرند.

هاشمي در پايان گفت: سپر و زه همرنگ بدنه، آينه هاي جانبي همرنگ بدنه و گريل اسپرت از جمله ديگر اقلام تجهيزات جانبي ظاهري خودروهاي سفارشي به شمار مي رود که تمايل مشتريان به خريد آنها زياد است.

مديرعامل شرکت آپکو گفت : نخستين محصول اين شرکت با نام "سمند سايانا" به زودي در نمايشگاه خودروي تبريز رونمايي مي شود.

محسن پورسعيدي افزود: سمند سايانا در سه مدل و با تجهيزات متنوع عرضه مي شود که قيمت مدل پايه آن يک و نيم ميليون تومان بيشتر از سمند ال ايکس خواهد بود.

شرکت آپکو با سرمايه گذاري شرکت تام ايران خودرو يک سال پيش با هدف ارايه محصولات سفارشي و محصولات متنوع و مطابق با سليقه مشتري و افزايش ارزش افزوده براي محصولات ايران خودرو ايجاد شد.

rami_hemi
06-10-2008, 04:00
واقعا نگفتن چه تجهیزات ویژه ای داره واسه خانومها ؟
به نظر شما چی کمیتونه داشته باشه؟
(این یک پست تاریخی میباشد:1111

MoHaMaD ZaNd
06-10-2008, 08:44
فكر كنم تجهيزات ويژش ميز توالت گل منگلي هاي اتاق و ... باشه !!
يعني چي ؟؟ ديگه واقعا مسخرشو درآوردن !!

Farshadd
06-10-2008, 11:47
تجهیزات ویژ:

شیشه های کاملا reflex

در مدل فول آپشن هم بدون شیشه عرضه میشه و مثل تانک از پریسکوپ استفاده میشه

روسری اتوماتیک:27:

عایق های فوق صوتی و ... ، جهت جلوگیری از ورود متلک

صندلی های چادر دار هم قابل سفارش هست (مثل کاپکلاه که خودش کلاه دار، این مدل از صندلی هم یه روسری چسبیده به پشتسری ها.

و در آخر هم:

موتور: 5 لیتری برای پز دادن:5:
شتاب 0-100 : 40 ثانیه، جهت جلوگیری از دستپاچه شدن و همچنین فرصت پیدا کردن شوهر برای فرار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نهایت سرعت: 80 کیلومتر

و ....

franch
06-10-2008, 13:13
الان در اروپا هم خودرو مخصوص خانومها هست يا نه؟!

rami_hemi
06-10-2008, 14:56
یه سری طراح مرکز طراحی ولو یه طرح مفهومی داشتن کخه در واقع با سلیقه خانومها و راحتی و نیازهای اونها طراحی شده بود.
مثلا روکش صندلیها از باچه های گلدار بود .منظور از مخصوص خانومها میتونه توی تزعینات داخلی باشه نه چیز دیگه و شاید هم رنگهای بدنه .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
طنز:فرشاد یادت رفت بگی سیستم سخنگو با صدای اختصاصی مامان جونشون و قابلیت غیبت کردن در مورد تمام فک و فامیل .
سپرهای مقواوم به ضره تا 500000 کیلو گرم .بدنه زرهی با زره 50 میلی .
و هزاران امکانات دیگر که یادم نمیاد

milky way
06-10-2008, 15:22
اصلا قیافه سمند مردونست به ماشین زن ها نمیخوره به نظر من مثلا این ماشین زنونست Fiat 500 :

franch
06-10-2008, 16:11
تو ماشينهاي ايراني رنو و ام وي ام از همه زنونه تره.

D r i v e r
06-10-2008, 16:17
بیان کیفیت ماشینو درست کنن
طراحی و نو آوری پیش کششون

XMAN9
07-10-2008, 23:17
سمند ويژه خانومها ديگه چيه . برن كيفيت خودروهاشون رو بالا ببرن.

diyukis
09-10-2008, 13:48
سمند ويژه خانم ها!!!!!!!!!!!!خدايا يه عمر درازي به همه ما عنايت بفرما بلكه در ساليان آينده زندگيمان،چشممان به شاهكارهاي ايرانخودرو و سايپا روشن گردد.آمين يا رب العالمين
خدايا يا ما ملت ايران نمي فهميم(البته دور از جون همه)يا اينا از بيخ نفهم هستند.هنوز اندر خم يه كوچه داريم پر پر ميزنيم اونوقت چه چيزايي مي گن كه اصلا هيچ فكري پشت گفته هاشون نيست.احتمالا چون اين خودرو مخصوص خانم هاست قيمتش هم 1 ميليون بيشتره.كارخانه هاي خودرو سازي ايران در جهت چاپيدن ملت هر نوع طرحي را از خودشان بلغور مي نمايند.
و در آخر اينكه آرزو ميكنم سال87 زودتر به اتمام برسه.نه اينكه ساله نوآوري خلاقيت و شكوفاييه به خدا ميترسم خلاقيت و نوآوري اآقايون به جاهاي باريكي كشيده بشه.

maaars
09-10-2008, 18:29
مدت ها بود تو فکر این بودم که واسه gf ام کادوی تولد چی بخرم. خدا رو شکر که ایران خودرو به دادم رسید و منو از این سر در گمی نجات داد. با توجه به توضیحاتی که دوستان در مورد این ماشین دادن، به این نتیجه رسیدم که بهترین هدیه برای یک زن ، سمند بانوان هستش که امنیت آسایش و راحتی رو برای خانم های عزیز به ارمغان میاره. امیدوارم خداوند به مسئولین ایران خودرو عمر طولانی بده تا همیشه با خلاقیت و نو آوریشون ملت رو سوپرایز کنن.:2::2::2:

Viren
09-10-2008, 19:21
ایران خودرو کلاهبرداری را آغاز می کند!

تجهیزات ویژه:

کیف آرایش!
دنده اتوماتیک
گاز و ترمر اتوماتیک!
درب اتوماتیک!

R.P.G
09-10-2008, 19:24
:16:
:16::16:

unartig
09-10-2008, 19:41
این هم راهی برای سرکیسه کردن مردم هست
به این بهانه میخواند سال بعد ماشین بیشتری بفروشند چون طبق محاسبات من سال بعد سال آخربرای سرکیسه کردن مردم هست

B3HZ@D
09-10-2008, 19:54
واقعا باید به ایران خودرو تبریک گفت
یه چیزایی در مورد این ماشنی خونده بودم ولی نمی دونستم مخصوص بانوانه
عجب کارهایی می کنه این ایران خودرو
جالبه هر دفعه ماشین های ایران خودرو گرون تر میشه

Damian
11-10-2008, 16:38
افسوس به این کلاهبرداریها

amir_sa
11-10-2008, 19:20
بابا ديگه چه مدل هايي از روي اين سمند بد بخت مي خوان بزنن !
تا الان فكر كنم 70 - 80 تا مدل سمند زدن .

جديدا سايپا هم در بعضي موارد از ايران خودرو تقلييد ميكنه ، فكرشو بكنيد : پرايد بانوان :دي

MoHaMaD ZaNd
11-10-2008, 21:30
دوستان عكسي ازش نيست ؟؟؟

MoHaMaD ZaNd
12-10-2008, 14:08
شركت‌هاي ايران خودرو و پژو فرانسه در حالمذاكره براي استفاده از پلا ت فرم پژو 307 براي طراحي مدل‌هاي جديد سمندهستند. مدير مركزتحقيقات ايران خودرو -در خصوصهمكاري مشترك جديد بين ايران خودرو و سايپا در پروژه پلات فرم پژو 307 و سيتروئن C4 گفت: اين پلات فرم براي طراحي مدل‌هاي جديد سمند مناسب است و ما هم اكنون در حالمذاكره با شركت PSA (پژو سيتروئن) هستيم تا در صورت اعطاي حق طراحي خودرو بر روياين پلات فرم و دريافت دانش فني از آن براي طراحي مدل‌هاي جديد سمند استفادهكنيم. وي ادامه داد: مدل جديد سمند كه كاملاتغيير شكل يافته و از موتور ملي نيز بهره مي‌برد، در دهه فجر پرده‌برداريمي‌شود. گفتني است، ايران خودرو و سايپا در دومين همكاري مشترك خود در زمينه پلات‌فرم، پس از پروژه تندر (ال -90) بر روي پلات فرمي از پژو سيتروئن همكاري خواهند كرد. پيش‌تر رييسمركز مطالعات برنامه‌ريزي استراتژيك سايپا در خصوص دومين فعاليت مشترك ايران خودرو و سايپا در خصوص پروژه پلات‌فرم مشترك جديد گفته بود: ايران خودرو و سايپا بر روي پلات‌فرمي ‌مشترك در PSA (پژو سيتروئن) خودرو توليد خواهند كرد؛ به طوري كه سايپا C4 صندوقدار و ايران خودرو نيز پژو 307 صندوقدار را بر روي اين پلات فرم توليد خواهند كرد. وي با بيان اين كه اين پروژه شبيه همكاري اين دو شركت در پروژه تندر است، افزود: PF2 نام پلات‌فرم مشترك جديد در همكاري سايپا با ايران خودرو است. وی گفته بود: خودرو C4 صندوقدار طراحي شده و اميدواريم در سال 88 وارد بازار شود. تيراژ پيش‌بيني شده براي اين خودرو نيز 25 هزار دستگاه در سال است و چون ما بر خلاف پروژه قبلي با سيتروئن رقيب نيستيم، صادرات نيز انجام خواهد شد و طي توافق با سيتروئن، اين خودرو به بازار خاورميانه و CIS و اروپاي شرقي صادر مي‌شود. ضمن اين كه قرار است اين خودرو فقط در ايران و چين توليد شود.
منبع : نيك صالحي

milky way
12-10-2008, 15:46
پس این همه خودرو ایرانی خودرو ایرانی که میگفتن اینه .

unartig
12-10-2008, 16:34
خب البته خوبی ماشینهای ایرانی اینه که با یک رابطه جایگشتی ساده می تونیم تعدادخودروهایی که می تونیم تولید کنیم را بدست بیاریم فقط کافیه تعدادموتورهاوتعدادبدنه هاراداشته باشیم مثلا اگر4تابدنه از 4نوع خودروی متفاوت داشته باشیم و دو نوع موتورما قادر به تولید 8 نوع خودروملی خواهیم بود.پس میشه با ورودهمچین خودروهایی به تولید بیشتر خودروی ملی دست زد

rami_hemi
12-10-2008, 16:55
آقا اینا آخرش فهمیدن نمیتونن خودشون همه چیز رو درست کنن .
خب بهترین کا اینه الان اگه پلتفرم مال psa باشه یه بازه بزرگ متور و گیربکس پیدا میکنن.که خوراک بازار صادرات هستش.
خب الان برند ملی رو میتونیم بگیم داریم ولی خودروی ملی و ایرانی تعریفش یه چیز دیگه هستش .
نه اینکه کل ماشین ایرانی باشه.
ما الان برند ملی داریم نه خودروی ملی.
اینم که اینا دارن یکی از بزرگترین تولیدکننده های موتور توی دنیا توافق میکنن و خودشون هم به توافق داخل کش.ر رسیدن نشون میده که دارن با روند جهانی سازگار میشن .
این چیز بدی نیست.
ما میتونیم مثلا بعد این روی پلتفرم 206 یا 206 یا پلتفرمهای بزرگتر مثل 407 خودروهای دیگه ای بسازن .
و دامنه تولیدات با برند سمند بیشتر بشه.

milky way
12-10-2008, 18:16
یه مشکل خیلی بزرگ وجود داره که کمپانیهای بزرگ ماشین سازی اکثرا پلتفرم های از رده خارج رو به کمپانیهای درجه 3 میفروشن برای تولید حتما میدونید پژو 307 تقریبا قدیمی شده 308 جایگزینش شده تا 1-2 سال دیگه هم که احتمالا ایران خودرو بخواد همچین ماشینی تولید کنه دیگه کملا از رده خارج شده .

rami_hemi
12-10-2008, 21:26
نه زیاد هم پلتفرم قدیمی نیستش
308 هم زیاد با 307 توی پلتفرم فرق نداره .

SAEED_BARCELONA
14-10-2008, 01:11
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟!
خودمون داریم می بینیم دیگه تاریخچه نمیخواد
عکساشو دیدم کف کردم
چه تغییرات عمده ای درش ایجاد کردن
سپراشو عوض کردن!
به جای Lx نوشتن Gt. میدونید برای تغییر دادن همین 2تا حرف چه قدر انژری وممارست صرف کردن؟ اگه میدونستید که این همه بدو بیراه نمی گفتید!

rami_hemi
14-10-2008, 07:28
حالا شما ولشون کنید بذارین خوش باشن که شیره مالیدن سرمون
یه عده هم گاو و گوسفندشون رو میفروشن میبرن خدا تومن پول اینا رو میدن .
راستش یکی از دوستای من سمند معمولی خودش رو نه به موتورش دست زده بود فقط هدرز رو عوض کرده بود و ترمز abs هم گذاشته بود سر جمع 1.5 میلیون اضافه خرج کرده بود ولی از هر سمندی بهتر شده بود.اینا هم واسه یه abs روی lx می اومدن 2 تومن اضافه میگرفتن.

Farshadd
14-10-2008, 10:33
حالا شما ولشون کنید بذارین خوش باشن که شیره مالیدن سرمون
یه عده هم گاو و گوسفندشون رو میفروشن میبرن خدا تومن پول اینا رو میدن .
راستش یکی از دوستای من سمند معمولی خودش رو نه به موتورش دست زده بود فقط هدرز رو عوض کرده بود و ترمز abs هم گذاشته بود سر جمع 1.5 میلیون اضافه خرج کرده بود ولی از هر سمندی بهتر شده بود.اینا هم واسه یه abs روی lx می اومدن 2 تومن اضافه میگرفتن.

بله رامین جان.
من هم با حرف شما موافقم.

به نظر من هم نباید از فیس لیفت ها و تغییرات استقبال اینچنین بشه.

از خودرو ها پایه به دلیل ناچاری خود به خود استقبال میشه. ولی از فیس لیفت ها میتونیم استفاده نکنیم. مخصوصا از این فیس لیفت های مینور (تغییرات ظاهری کم).:11:

arsenaliman
15-10-2008, 10:22
کم کم داستان سمندم داره میشه مثل پژو405 که هر چند سال یه بار
اسمشو عوض می کردن می گفتن محصول جدید، اما این دفعه فرقش اینه
که یه دفعه چند تا اسم برا سمند انتخاب کردن!!!
__________________________________________________ ____

//زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت//

alireza fatemi
15-10-2008, 16:46
فکر کنم استرتیژی ایران جوریه که میاد یک و فقط یک ماشین تولید میکنه بعد اونقدر فیس لیفت از روش می زنه که یک ماشین توی تمام رنج قیمت ها یک مدل داره پس بازار متعلق به اون خودرو میشه
نمیدونم چرا سمند که یک خودرو داره رو برند اعلام کردند

YOUCOM
18-10-2008, 21:27
پس بايد منتظر سمند با موتور پيكان هم باشيم... به نظرتون تو سربالايي چندتا ميره؟!!!

Javad_Ed
21-10-2008, 01:06
سلام دوستان
هر جا گشتم مشخصات سمد سال رو پیدا نکردم
اگه لطف کنید مشخصات این ماشین رو بدین ممنون
میشم
بعد شما بین این ماشین و تندر e2 فول چه تفاوت هایی هست و کدوم بهتره
ممنون :11:

milky way
21-10-2008, 02:48
خوب تو سایت ایران خودرو مشخصات سمند هست دیگه ببنید .

sina1415
21-10-2008, 12:17
اینجا هست سایت ایران خودرو

Senator_F
21-10-2008, 19:13
پس بايد منتظر سمند با موتور پيكان هم باشيم... به نظرتون تو سربالايي چندتا ميره؟!!!

اسمش هم میتونه سمکان باشه.

Farshadd
21-10-2008, 23:25
پست بالایی مربوط به سمند معمولی هست.

ولی این یکی مال سمند lx که همون سال هم میشه گفت، هست. (این عکسو هم توی گالری میتونید ببینید)

برای مشاهده مشخصات هم میتونید توی آدرس بالا بر روی گزینه هایی که توی عکس زیر نشون دادم، کلیک کنید.

morteza580
23-11-2008, 22:42
اطلا عت درمورد سمند سال

MoHaMaD ZaNd
24-11-2008, 00:53
دوست عزيز چه اطلاعاتي ميخواي؟؟؟
داخل سايت ايرانخودرو نوشته !!!!! چرا اونجا نميري ؟؟؟
اگه در مورد ترمز ميخواي هم abs داره هم ebd ترمزش هم واقعا حرف نداره !!!

Farshadd
25-11-2008, 00:02
اطلا عت درمورد سمند سال

در پست بالایی پست شما، یعنی نقلی که در زیر اومده اطلاعاتی که شما میخوایید هست.

پست بالایی مربوط به سمند معمولی هست.

ولی این یکی مال سمند lx که همون سال هم میشه گفت، هست. (این عکسو هم توی گالری میتونید ببینید)

برای مشاهده مشخصات هم میتونید توی آدرس بالا بر روی گزینه هایی که توی عکس زیر نشون دادم، کلیک کنید.

mershio
28-11-2008, 13:19
این دیگه چه سمندیه؟:دی

milky way
28-11-2008, 14:21
این دیگه چه سمندیه؟:دی
این از اون مدل هایی که هیچ وقت تولید نشد و نمیشه البته نوشته پشتش سورن جالبه دو در هم هست ولی سورن الان یه ماشین مثلا لوکس و بزرگ هست .

دوست عزيز چه اطلاعاتي ميخواي؟؟؟
داخل سايت ايرانخودرو نوشته !!!!! چرا اونجا نميري ؟؟؟
اگه در مورد ترمز ميخواي هم abs داره هم ebd ترمزش هم واقعا حرف نداره !!!البته abs های سمند رویه دو چرخه متاسفانه یعنی اینطوری بوده مگه جدیدا تغییر داده باشن کلا abs هم دارین تا abs مثلا abs های 206 تیپ 5و6 به مراتب بهتر از سمند و حتی زانتیا هست من سمند رو تست نکردم ولی abs که رویه 206 هست اصلا قابل مقایسه با زانیتا نیست رو 206 خیلی خیلی هوشمندتره .

mohsen3p2p
28-11-2008, 15:10
با سلام تا اونجایی که من خبر دارم سمند ال ایکس سال جدید با موتور ملی جدید ارائه میشه که من یک عکس ازش دارم میزارم تو این تاپیک

mohsen3p2p
28-11-2008, 15:14
همانطور که من میدونم سمند سال جدید که ال ایکس میباشد از موتور ملی بهره میبره که یک موتور شانزده سوپاپ پایه گاز سور هست . من یک عکس از اون دارم میزارم

M.etallic.A
28-11-2008, 17:23
abs سمند lx عالیه... شخصا ده بار تست کردم. رو هر سطحی یه جور ترمز میگیره. مثلا روی زمین خیس ضربات پدال ترمز زیر پات رو خوب حس میکنی یا روی زمین خاکی و سر کاملا هوشمند عمل میکنه. اما یه سوال ... من هر چی سعی کردم با سمند lx دستی بکشم نشد. وقتی در حال حرکت دستی رو میکشی انگار نه انگار فقط نم نم ماشین رو نگه میداره. میخوام بدونم کلا اینجوریه یا دستی این ماشین مشکل داره ...

M.etallic.A
28-11-2008, 17:26
تعجب میکنم طرحهای به این قشنگی رو تولید نمیکنن اونوقت طرح های مسخره ای مثل سمند سورن فعلی رو تولید کردن. چراغ عقبش رو یه کم انحنا دادن اینم شد طرح ؟ به نظر من عقب ماشین باید خیلی قشنگ باشه... مثل همین عکس که راضی کننده س...

B3HZ@D
28-11-2008, 17:39
این سمند سورنه؟؟؟؟؟
پس اینی که الان توی بازار هست چیه؟؟؟
چقدر قشنگه این!!!!میشه کمی اطلاعات درباره این ماشین بذارین

D r i v e r
28-11-2008, 17:49
ببر دستی سمندت رو بده ریگلاژ کنن
اون موقع دستی بکش حالشو ببر!!!
نه ترمزش واقعا خوبه abs

Farshadd
28-11-2008, 19:35
با سلام تا اونجایی که من خبر دارم سمند ال ایکس سال جدید با موتور ملی جدید ارائه میشه که من یک عکس ازش دارم میزارم تو این تاپیک

همانطور که من میدونم سمند سال جدید که ال ایکس میباشد از موتور ملی بهره میبره که یک موتور شانزده سوپاپ پایه گاز سور هست . من یک عکس از اون دارم میزارم

سلام.
نخیر دوست عزیز، این موتور حالا به صورت رسمی روی خودرو ها سوار نشده. خیلی مورد و اشکال داره هنوز. مجله ماشین یه بار یه سمند با این موتور رو تست کرد و آبروش رو برد.

این سمند سورنه؟؟؟؟؟
پس اینی که الان توی بازار هست چیه؟؟؟
چقدر قشنگه این!!!!میشه کمی اطلاعات درباره این ماشین بذارین

متاسفانه من عکسا رو نمیتونم ببینم. ولی اگه همونی باشه که مد نظرمه باید بگم این خودرو هویتی نداره و اطلاعاتی ازش در دسترس نیست. یا حداقل ما خبر نداریم. ولی میدونم جز برنامه تولید قرار نگرفت.

:12:

B3HZ@D
28-11-2008, 22:19
ممنون فرشاد جان
این قضیه سمند سورن که قرار بود فاز دومش طراحی بشه چی شد؟؟؟
یک سری عکس هم از فاز دوم سمند سورن رو گذاشتن اون چی شد؟
میگفتن دنده اتوماتیک میشه و فضای داخلی اتومبیل خیلی قشنگتر میشه...
اون هم در حد حرف بوده؟؟!!

MoHaMaD ZaNd
28-11-2008, 23:17
لبته abs های سمند رویه دو چرخه متاسفانه یعنی اینطوری بوده مگه جدیدا تغییر داده باشن کلا abs هم دارین تا abs مثلا abs های 206 تیپ 5و6 به مراتب بهتر از سمند و حتی زانتیا هست من سمند رو تست نکردم ولی abs که رویه 206 هست اصلا قابل مقایسه با زانیتا نیست رو 206 خیلی خیلی هوشمندتره .
دوست عزيز سمند ال ايكس سال هم abs هست و هم ebd و بسيار ترمز هاي عالي داره !!! بابام توي بارون تستش كرد واقعا خوب عمل كرد !!!

MoHaMaD ZaNd
28-11-2008, 23:19
سلام.
نخیر دوست عزیز، این موتور حالا به صورت رسمی روی خودرو ها سوار نشده. خیلی مورد و اشکال داره هنوز. مجله ماشین یه بار یه سمند با این موتور رو تست کرد و آبروش رو برد.

والله اينكه ميگن موتور جديد همون سمند ef7 هست !!!
راستي فرشاد جان ( هم استاني عزيز ) ميشه لينكشو بهم بدي ؟؟؟ همين تست سمنده !!! بهش مياد جالب باشه !!!!

Farshadd
28-11-2008, 23:38
ممنون فرشاد جان
این قضیه سمند سورن که قرار بود فاز دومش طراحی بشه چی شد؟؟؟
یک سری عکس هم از فاز دوم سمند سورن رو گذاشتن اون چی شد؟
میگفتن دنده اتوماتیک میشه و فضای داخلی اتومبیل خیلی قشنگتر میشه...
اون هم در حد حرف بوده؟؟!!

اخبار که زیاده... مثل همون سمند بانوان!

ولی تا تولید رسمی هیچی دقیقا معلوم نیست و مثل بقیه کارا حرف و حدیثه...

والله اينكه ميگن موتور جديد همون سمند ef7 هست !!!
راستي فرشاد جان ( هم استاني عزيز ) ميشه لينكشو بهم بدي ؟؟؟ همين تست سمنده !!! بهش مياد جالب باشه !!!!

تستش که فیلم نیست محمد عزیز... یک گزارش از تستش هست... فکر کنم دیگه زده باشش رو سایت، میگردم اگه شد لینک همون شماره از مجله ماشین رو میذارم برات.

راستی توی تاپیک اختصاصی مجله ماشین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درخواست بده و بگو که همون شماره ای که موتور پایه گاز سوز سمند رو تو پیست (فکر کنم) آزادی تست کردن بهت بگن و بعد میتونی از سایت مجله ماشین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلودش کنی.

B3HZ@D
28-11-2008, 23:41
اها پس اینا هم شایعست
مثل همین سمند پردیس و اون یکی که نمی دونم اسمش چی بود
از چند وقت پیش داره توی سایت ایران خودرو تبلیغ میشه ولی هنوز خبری نیست
البته طبیعیه...چون اینجا ایرانه

D r i v e r
29-11-2008, 00:12
فکر کنم العان دارن پیش فروش میکنن
پشت شیشه ایرانخودرو دیدم
سمند با موتور جدید ؟

MoHaMaD ZaNd
29-11-2008, 10:12
تستش که فیلم نیست محمد عزیز... یک گزارش از تستش هست... فکر کنم دیگه زده باشش رو سایت، میگردم اگه شد لینک همون شماره از مجله ماشین رو میذارم برات.

راستی توی تاپیک اختصاصی مجله ماشین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درخواست بده و بگو که همون شماره ای که موتور پایه گاز سوز سمند رو تو پیست (فکر کنم) آزادی تست کردن بهت بگن و بعد میتونی از سایت مجله ماشین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلودش کنی.

دوست عزيز منم نگفتم كه فيلم !!!!!!!!111
وقتي كه ميگي مجله ماشين معلومه كه نوشته هست !!!

Farshadd
29-11-2008, 15:59
راستی این موتور l4 که 16 سوپاپ هم هست در حال حاضر داره روی سریر سوار میشه. و البته میشه سورن با موتور l4 هم خرید.

موتور tu5jp4l4 نسبت به xu7jpl3 هم دارای حجم کمتری هست و هم دارای گشتاور کمتری، البته قدرتش بیشتره. ( تو سایت زده 10 اسب بیشتره)

mershio
29-11-2008, 18:50
اها پس اینا هم شایعست
مثل همین سمند پردیس و اون یکی که نمی دونم اسمش چی بود
از چند وقت پیش داره توی سایت ایران خودرو تبلیغ میشه ولی هنوز خبری نیست
البته طبیعیه...چون اینجا ایرانه

چه سمندی داره تبلیغ میشه؟
میشه لینک بزارین؟

D r i v e r
29-11-2008, 20:18
اینم از عکسی که پشت شیشه ایرانخودرو زده بودن
تحویلشم فروردین ماه بود===================================>

سمند با موتور ملی EF7

Terova
30-11-2008, 00:03
حالا این موتور ملی (ef7) بهتره یا همون موتور های پژو قدیم.. از نظر شتاب و قدرت می گم..

D r i v e r
30-11-2008, 00:12
قدرت رو تو مجله ماشین خوندم 114 اسب
فکر کنم تو مجله ماشین هم آزمایش کرده بودن حدود 13 ثانیه بود
تا جایی که یادمه!!!
نمیدونم یه حرفی از خودم درآورده باشم!!!
فکر کنم قبلیا بهتر باشن از نظر شتاب
ولی فعلا که این قدرتش بیشتره/14 اسب بخار
فکر کنم مصرفشم کمتره
چقدر من فکر کردم!!!!

Farshadd
30-11-2008, 00:19
تا جایی که یادمه!!!
فکر کنم مصرفشم کمتره
چقدر من فکر کردم!!!!

خوب آخه فکرات درسته امیر جان !:46:

+

گشتاور قدیمیا بیشتره.
و همچنین جدیدا هنوز امتحان خودشون رو کامل پس ندادن.

امروز یه سریر دیدم. نمیدونم این 20 سانتی که از وسط درازش کردن مال چیه. سمند خودش کم درازه 20 سانت هم درازتر.

منو یاد ماشین رئیس جمهور و مسئولین بلند پایه مینداخت.:46:

2299
30-11-2008, 00:21
خوب آخه فکرات درسته امیر جان !:46:

+

گشتاور قدیمیا بیشتره.
و همچنین جدیدا هنوز امتحان خودشون رو کامل پس ندادن.

امروز یه سریر دیدم. نمیدونم این 20 سانتی که از وسط درازش کردن مال چیه. سمند خودش کم درازه 20 سانت هم درازتر.

منو یاد ماشین رئیس جمهور و مسئولین بلند پایه مینداخت.:46:
دقيقا براي همين كار است

D r i v e r
30-11-2008, 00:32
تو شهره ما بیشتر برای عروسی استفاده میشه
و خیلی کم دیده میشه!!!
من پژو دراز هم دیدم
میگفتن اسمش پژو لیموزین هست
یه چیز میگم مسخرم نکنیدا!!!
از پشت مثله 405 بود از جلو شبیه پارس!!!
اینم میدونم که میشه جلوی 405 رو مثله پارس کرد!!!

Terova
30-11-2008, 00:47
تا جایی که یادمه!!!
فکر کنم مصرفشم کمتره
چقدر من فکر کردم!!!!

پس قدرتش بیشتره .. ولی شتابش کمتره...

قدرت اصلا مهم نیست اگر شتابش خوب بود خیلی بهتر میشد.. سمند فقط شتاب کم داره..

تو شهره ما بیشتر برای عروسی استفاده میشه
و خیلی کم دیده میشه!!!
من پژو دراز هم دیدم
میگفتن اسمش پژو لیموزین هست
یه چیز میگم مسخرم نکنیدا!!!
از پشت مثله 405 بود از جلو شبیه پارس!!!
اینم میدونم که میشه جلوی 405 رو مثله پارس کرد!!!

من هم از این پزو درازها دیدم ..(یک آخوندی تو کوچه ما بود که هر روز با این پژوه میامدن دنبالش..:31:)

H.Operator
04-12-2008, 18:10
بچه ها من يك سمن مدل 83 دارم چند مدت پيش اين pierburag ش(اگر درست نوشته باشم) رو درآوردم تميز كردم و وقتي بستم روش حالا گازش گير ميكنه مثلآ ميبري رو دور 2000 گير ميكنه 2 ثانيه بعد مياد پايين چي كنم .....مي خوام بدونم اين pierburag تنظيم خاصي داره آخه سرش پيچيه در ضمن ماركش فيليپسه و ساخت آمريكاست قيمت كردم گفتن اين مارك حدود 80-90 تومنه و زيمنس vod حدود 36 تومنه......

H.Operator
07-12-2008, 20:15
بچه ها كسي نمي تونه كمكم كنه؟؟؟؟؟؟؟؟

Farshadd
07-12-2008, 21:36
راستش من زیاد از این موضوع سر درنمیارم. تجربه کاریش رو ندارم و جایی هم نخوندم. ولی ببر پیش یه تعمیر کار نگاش کنه. فکر کنم باشد تنظیم بشه و بعید میدونم نیاز به تعویض اون باشه.

2299
08-12-2008, 00:56
بچه ها من يك سمن مدل 83 دارم چند مدت پيش اين pierburag ش(اگر درست نوشته باشم) رو درآوردم تميز كردم و وقتي بستم روش حالا گازش گير ميكنه مثلآ ميبري رو دور 2000 گير ميكنه 2 ثانيه بعد مياد پايين چي كنم .....مي خوام بدونم اين pierburag تنظيم خاصي داره آخه سرش پيچيه در ضمن ماركش فيليپسه و ساخت آمريكاست قيمت كردم گفتن اين مارك حدود 80-90 تومنه و زيمنس vod حدود 36 تومنه......

راستش منم تا حالا اين اسم بگوشم نخورده ميشه اسم فارسيشو بگين يا يه عكس ازش بزارين چون من كتاب كاملي دارم شايد بتونم از توش چيز بدرد بخوريب پيدا كنم

M.etallic.A
08-12-2008, 01:09
يكي از بينندگان «تابناك» در پيامي نوشته است: ما هم ايراني هستيم و به پيشرفت و صدور صنعت كشورمان به دورترين نقاط دنيا افتخار مي‌كنيم، اما سخن من از زاويه ديگري است. من از جمله افرادي بودم كه اصرار بر اين داشتم كه بايد براي پيشرفت صنعت خودرو از توليدات كشورمان استفاده كنم، اما چند سالي است كه اين انگيزه در من كمرنگ شده، چرا كه هر بار براي سرويس و رفع اشكالات خودرو به نمايندگي‌هاي ايران خودرو مي‌‌روم، از كرده خودم پشيمان مي‌شوم و توبه مي‌كنم كه هيچ گاه خودرو ايراني نخرم.

از طرفي، هفته پيش دزد با مهارت به خودرو سمند ما زد و متأسفانه سيستم كامپيوتر ماشين را به سرقت برد. باور كنيد كه پس از اين اتفاق، من از دست دزد آنقدر ناراحت نشدم كه از برخوردهاي غير منطقي ايران خودرو متأسف و دلگيرم شدم. با دفتر فروش مركزي ايران خودرو و هر نمايندگي كه تماس گرفتم، گفتند ما اين قطعه را نداريم و بايد از اوراقچي‌ها تهيه كني و دست دوم آن را بخري. پاسخ ما اين بود به هر حال، جنس دست دوم در بازار كه بيشتر دزدي است، چه اطميناني مي‌شود به سلامت آن كرد؟ در پاسخ گفته مي‌شد كه همين است و راهي ديگري نداري، چرا كه ايساكو اين قطعه را تنها براي خودروهاي كارخانه توليد مي‌كند.
القصه تازه كار ما آغاز شد و حتي كار ما به اوراقچي‌هاي شوش كه تاكنون گذرمان به آنجا نيفتاده بود، هم مراجعه كرديم. از چند مغازه قطعات الكتريكي اول بازار، جوياي كامپيوتر سمند شدم؛ برخورد و نوع پاسخ‌ها ذهنم را مشغول كرد. ديدم نوع برخوردها خيلي عادي و روان نيست. از يكي از مغازه‌داران جوان علت را جويا شدم. وي گفت: آقا اين قطعه چند سالي است ناياب شده و اين بهانه خوبي براي دزدي و بالا رفتن قيمت آن است، تا جايي كه الان نمونه خارجي آن هم براي بر طرف شدن كمبود از خارج وارد مي‌شود، اما اين كه در بازار اين‌گونه با شما رفتار مي‌شود، به اين دليل است قيافه شما بيشتر شباهت به اداري و يا ارگاني دارد و اين باعث ترس فرشنده شده است. اگر مي‌تواني فرزند و يا فرد ديگري كه قيافه او بيشتر عادي جلوه دهد، بفرستي احتمالا به او خواهند فروخت.

از سلامت جنس پرسيدم. وي گفت: هيچ اطميناني نيست؛ نمونه‌هاي كه الان من دارم از بيرون وارد شده و اينها فقط كولر را جواب نمي‌دهد، وگرنه ماشين را روشن مي‌كند، اما خريدار كه خبر ندارد، البته براي رفع اين اشكال با فردي صحبت كردم تا با دستكاري داخل آن، اين اشكال را نيز برطرف كند. از اين نوع من دارم، اما به شما نمي‌فروشم، چرا كه از نيروي انتظامي ترس دارم. چند روز پيش در همين منطقه و در حين فروش نيروي‌هاي آگاهي وارد شدند و هزار قطعه از اين دستگاه را كشف و ضبط كردند.

گفتم: پيشنهاد ديگري داري؟ گفت: برو چراغ برق شايد بتواني آنجا تهيه كني، بيخود اينجا وقتت را تلف نكن كه چيزي به دست نمي‌آوري. به هر حال راه برگشت را به طرف چراغ برق انتخاب كردم. پس از ورود به چراغ برق با قيمت دويست و هفتاد هزار توماني كامپيوتر سمند روبه‌رو شدم و سرانجام يكي از مغازه‌داران به عنوان اينكه من براي راه‌اندازي كار شما اين كار را مي‌كنم، سفارش داد كه جنس ما را بياورند.

حدود يك ربع گذشت، خبري نشد. سؤال كردم، گفتند رفتند بياورند. يك ربع بعد دوباره پرسيدم. گفت: دارند مي‌آورند. بعد از اين زمان كمي مشكوك شدم و ياد صحبت‌هاي آن جوان گاراژ اوراقچي‌ها افتادم. براي همين كمي اطرافم را برانداز كردم، ديدم طور ديگري به من نگاه مي‌كنند. از داخل مغازه كسي اين طرف آمده و سوالات متفرقه مي‌كند. آقايي هم در پيادرو مراقب رفت و آمد‌هاست. متوجه شدم كه سيستم خيلي پيچيده و قشنگ شده، تازه فهميدم دارم جنس قاچاق تهيه مي‌كنم.

خيلي درد سرتان ندهم. بعد از حدود 45 دقيقه، فردي به مغازه آمد و كيسه‌اي مشكي به صاحب مغازه داد و سريع از محل دور شد. چند لحظه بعد چشمان ما به جنس دست دوم و مستهلك كامپيوتر سمند روشن شد. از سلامت جنس سئوال كردم. گفت: آقا همين است. ميبري، نصب مي‌كني، روشن شد، مال شما، والا برمي‌گرداني. از شما چه پنهان، چشم ايران خودرو و ايساكو هم روشن، مبلغي كه تازه از بابت اضافه شدن حقوق بازنشستگي گرفته بودم، با مقداري پس انداز خانمم دادم به مغازه‌دار و خداحافظي كردم.

تو خود بخوان حديث مفصل از اين مجمل...

B3HZ@D
08-12-2008, 12:01
موقعی که سمند داشتیم بردیمش نمایندگی ایران خودرو برای همین سرویس قبل از عید....
ماشین رو بردم داخل و منتظر شدم طرف بیاد برای تست...موندم توی نوبت...حدود 30 الی 40 دقیقه گذشت بعد یک نفر اومد گفت ماشین رو روشن کن من هم همین کار رو رکردم و طرف کاپوت رو زد بالا یه خورده به تجهیزات موتور نگاه کرد...بعد یه خورده دستش رو روی این قطعه و اون قطعه گذاشت(مثلا داشت تست می کرد) بعد در کاپوت رو بست گفت موتور سالمه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد گفت چراغ ها رو روشن کن....راهنما بزن....نور بالا و نور پایین...ترمز بگیر...
بعد شیشه بالابر ها رو تست کرد شیشه ها رو بالا پایین کرد...اخرش هم گفت سالمه...هیچیش نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هم که کف کرده بودم بهش گفتم خوب اینکارها رو که خودم میتونستم انجام بدم...بعد طرف سریع شاکی شد که اگه بلدی چرا اومدی اینجا ...خلاصه حسابی جر و بحث کردیم....جالب اینجا بود که برای همه همینطوری تست می کردن وبقیه کلی تشکر می کردن و بعضی ها هم انعام میدادن...خلاصه از اونجا در اومدیم و رفتم یک نمایندگی دیگه ایران خودرو و به یکی از کارکنان مقداری پول دادم و گفتم یه تست درست و حسابی بکن
بعد اون تست قبلی کجا و این تست کجا...طرف بردمون زیر ماشن و قشنگ مشکلات رو نشونم داد...
و بگم که اون ماشینی که در نمایندگی قبلی بردم و هیچ اشکالی نداشت در این یکی نمایندگی سه مشکل پیدا کردن...
خلاصه دیگه تعمیرش کرد و اومدیم بیرون...فقط میخواستم بگم توی این نمایندگی ها واقعا از روی شکم سیری کار می کنن و اصلا توجهی ندارن که پای جان مردم در میونه...
خلاصه این نوع سرویس دهی برام خیلی عجیب بود

mhaf
08-12-2008, 19:37
موقعی که سمند داشتیم بردیمش نمایندگی ایران خودرو برای همین سرویس قبل از عید....
ماشین رو بردم داخل و منتظر شدم طرف بیاد برای تست...موندم توی نوبت...حدود 30 الی 40 دقیقه گذشت بعد یک نفر اومد گفت ماشین رو روشن کن من هم همین کار رو رکردم و طرف کاپوت رو زد بالا یه خورده به تجهیزات موتور نگاه کرد...بعد یه خورده دستش رو روی این قطعه و اون قطعه گذاشت(مثلا داشت تست می کرد) بعد در کاپوت رو بست گفت موتور سالمه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد گفت چراغ ها رو روشن کن....راهنما بزن....نور بالا و نور پایین...ترمز بگیر...
بعد شیشه بالابر ها رو تست کرد شیشه ها رو بالا پایین کرد...اخرش هم گفت سالمه...هیچیش نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هم که کف کرده بودم بهش گفتم خوب اینکارها رو که خودم میتونستم انجام بدم...بعد طرف سریع شاکی شد که اگه بلدی چرا اومدی اینجا ...خلاصه حسابی جر و بحث کردیم....جالب اینجا بود که برای همه همینطوری تست می کردن وبقیه کلی تشکر می کردن و بعضی ها هم انعام میدادن...خلاصه از اونجا در اومدیم و رفتم یک نمایندگی دیگه ایران خودرو و به یکی از کارکنان مقداری پول دادم و گفتم یه تست درست و حسابی بکن
بعد اون تست قبلی کجا و این تست کجا...طرف بردمون زیر ماشن و قشنگ مشکلات رو نشونم داد...
و بگم که اون ماشینی که در نمایندگی قبلی بردم و هیچ اشکالی نداشت در این یکی نمایندگی سه مشکل پیدا کردن...
خلاصه دیگه تعمیرش کرد و اومدیم بیرون...فقط میخواستم بگم توی این نمایندگی ها واقعا از روی شکم سیری کار می کنن و اصلا توجهی ندارن که پای جان مردم در میونه...
خلاصه این نوع سرویس دهی برام خیلی عجیب بود
تو این مملکت از هیچ اتفاقی تعجب نکن
وقتی خیلی راحت مدیر ایرانخودرو (منطقی) میگه مخزن کنیستر هیچ خاصیتی نداره و خیلی راحت تر از ماشین حذفش میکنن نباید از چیزای دیگه تعجب کنی

H.Operator
15-12-2008, 15:07
راستش منم تا حالا اين اسم بگوشم نخورده ميشه اسم فارسيشو بگين يا يه عكس ازش بزارين چون من كتاب كاملي دارم شايد بتونم از توش چيز بدرد بخوريب پيدا كنم
اينم عكسش....

لطفآ منو راهنمايي كنيد...........

D r i v e r
15-12-2008, 15:29
این استپ موتور هست
کارش تنظیم دور موتور ماشین هست
فکر کنم تمام ماشینهای انژکتوری داشته باشنش
فکر نکنم قابل تنظیم باشه
چون من تو نمایندگی ها هم دیدم خیلی ها این مشکلو دارن و علت هم از جنس نا مرغوب ایرانی هست
و میگن فایده نداره و باید عوض بشه!
وقتی هم میخوان عوض بکنن میگن این جنسی که داریم میندازیم ایرانیه احتمالا خراب بشه!
جنس خارجی هم داریم(مثل ماله شما) میخواین از اونا براتون بندازیم فقط این قطعه از گارانتی در میاد و( اگه ماشین گارانتی داشته باشه) هزینه خریدش با شما هست !
تازه وقتی میپرسن دیگه درست میشه میگن احتمال داره اینا هم خراب بشن!!!

H.Operator
15-12-2008, 21:03
آخه اين سر فلزيش مي چرخه و راحت هم باز ميشه.........

H.Operator
15-12-2008, 21:05
الان رفتم يك زيمنس vod از نمايندگي خريدم 36 تومن(ديگه مجبور شدم....تازه طرف گفت از اين بهتر ديگه نداريم و مثل مال خودشم فكر نكنم گير بياد ديگه...!!!!!!!!!!)

D r i v e r
15-12-2008, 21:45
آره منم از اینجا پرسیدم گفتن زیمنس بهترین مارکی هست که داریم
حالا ماشینت درست شد؟

Farshadd
15-12-2008, 22:46
اینکه استپموتور بود که.... :46:

من اصلا به اسم سمند حواسم نبود و فکر کردم منظورتون از پیربراگ همون کاربراتوره واسه همین گفتم باید تنظیم بشه.
( آخه پیربراگ یک کارخونه سازنده همین کاربراتور و استپ موتورو ... هست)

آخه اين سر فلزيش مي چرخه و راحت هم باز ميشه.........

اگه اینطور نبود بیشتر مشکل داشت

H.Operator
16-12-2008, 16:32
آره منم از اینجا پرسیدم گفتن زیمنس بهترین مارکی هست که داریم
حالا ماشینت درست شد؟
آره اما 2-3 روز حالا جديدن خودش گاز ميده :24:يعني وقتي دور رو ميارم رو 2 هزار خودش هي گاز ميده و نمي زاره دورش بياد پايين(چه بد بختي گير كرديما:45:)
تازه رفته بودم شيراز يك مكانيكي گفت از سيم گازته.....گفتم آخه مردك ببين چه فشار فنري پشت سيم گازه اين چه جوري گير ميكنه:47:
بعد كه رفتم پيش نمايندگي گفت چرت مي گفته از سيم كه نيست(خلاصه كلافه شدم نمي دونم چي كنم)......

H.Operator
16-12-2008, 16:37
اینکه استپموتور بود که.... :46:

من اصلا به اسم سمند حواسم نبود و فکر کردم منظورتون از پیربراگ همون کاربراتوره واسه همین گفتم باید تنظیم بشه.
( آخه پیربراگ یک کارخونه سازنده همین کاربراتور و استپ موتورو ... هست)

اگه اینطور نبود بیشتر مشکل داشت
ميشه بيشتر توضيح بدي فرشاد جان يعني اگر نمي چرخيد چي ميشد:10:.....

D r i v e r
16-12-2008, 21:07
آره اما 2-3 روز حالا جديدن خودش گاز ميده :24:يعني وقتي دور رو ميارم رو 2 هزار خودش هي گاز ميده و نمي زاره دورش بياد پايين(چه بد بختي گير كرديما:45:)
تازه رفته بودم شيراز يك مكانيكي گفت از سيم گازته.....گفتم آخه مردك ببين چه فشار فنري پشت سيم گازه اين چه جوري گير ميكنه:47:
بعد كه رفتم پيش نمايندگي گفت چرت مي گفته از سيم كه نيست(خلاصه كلافه شدم نمي دونم چي كنم)......
به نظر من بازم مشکل از اونه
تو نمایندگی خودشون میگفن که هیچ ضمانتی نیست که 2 روز دیگه مثله قبلی نشه!!!
من 3 روز صبح تا شب تو یکی از نمایندگی ها بودم
باور کن بیشتر از 20 تا عوض کردن!

Farshadd
16-12-2008, 22:47

احتمال زیاد بازم از همون استپ موتور هست.
دیاگ بردی؟

ميشه بيشتر توضيح بدي فرشاد جان يعني اگر نمي چرخيد چي ميشد:10:.....

کار پیچ استپ موتور : این پیچ با جلو عقب شدن خودش ورودی هوا رو در دورهای خیلی پایین و خیلی بالا تنظیم میکنه

=========
پیشنهاد من: یه سمند که این مشکل رو نداره پیدا کن، استپ موتورش رو برای چند لحظه بذار روی ماشین خودت. اگه درست شد، که از استپ موتور هست. اگه درست نشد ببر دیاگ اگه بازم نشد دیگه من نمیدونم... :46:

Terova
16-12-2008, 22:53
بچه ها سلام

میگم میدونید تنظیم موتور چه جوریه..؟ اگر میدونید بگید تا ما هم استفاده کنیم..

Farshadd
16-12-2008, 23:37
بچه ها سلام

میگم میدونید تنظیم موتور چه جوریه..؟ اگر میدونید بگید تا ما هم استفاده کنیم..

تنظیم موتور؟؟؟ منظورتون رو دقیقتر میگید؟؟؟

فیلر گیری؟ تنظیم گاز؟ برنامه ریزی ecu ؟ یا چیز دیگه ...؟

H.Operator
17-12-2008, 00:17
به نظر من بازم مشکل از اونه
تو نمایندگی خودشون میگفن که هیچ ضمانتی نیست که 2 روز دیگه مثله قبلی نشه!!!
من 3 روز صبح تا شب تو یکی از نمایندگی ها بودم
باور کن بیشتر از 20 تا عوض کردن!
اي واي يعني بازم اونه:13:.........

احتمال زیاد بازم از همون استپ موتور هست.
دیاگ بردی؟

آره بردم(راستي اين دياگ چي كار مي كنه من كه هر وقت بردم طرف گفته رديفه مشكلي نيست:18:؟؟؟؟؟؟؟؟)

D r i v e r
17-12-2008, 00:34
آره بردم(راستي اين دياگ چي كار مي كنه من كه هر وقت بردم طرف گفته رديفه مشكلي نيست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif؟؟؟؟؟؟؟؟)
دیاگ خطاهایی که به ecu رفتن رو نشون میده و کسی که با دستگاه دیاگ کار میکنه خطا هارو پاک میکنه
اگه دوباره خطا داد نشون میده که نرم افزاری نیست و دیگه رفته تو بحث سخت افزار (قطعه خراب شده یا سیمی چیزی قطع شده)
اینکه میگه ردیفه یعنی ecu ماشین هیچ خطایی رو گزارش نمیکنه

من هر موقع تنظیم موتور ماشین به هم میریزه سر باطری ها رو در میارم و بعد از 3 - 4 ساعت میزارم سر جاش !!!
راستی هرکسی خواست که بدونه چطور میشه ---------------------------------------
سانسورش کردم چون میشه درد سر!

H.Operator
18-12-2008, 00:53
دیاگ خطاهایی که به ecu رفتن رو نشون میده و کسی که با دستگاه دیاگ کار میکنه خطا هارو پاک میکنه
اگه دوباره خطا داد نشون میده که نرم افزاری نیست و دیگه رفته تو بحث سخت افزار (قطعه خراب شده یا سیمی چیزی قطع شده)
اینکه میگه ردیفه یعنی ecu ماشین هیچ خطایی رو گزارش نمیکنه

من هر موقع تنظیم موتور ماشین به هم میریزه سر باطری ها رو در میارم و بعد از 3 - 4 ساعت میزارم سر جاش !!!
راستی هرکسی خواست که بدونه چطور میشه رمز سمند و پرشیا رو گول زد به خودم بگه تا یادش بدم!!!

مرسي.....خيلي مفيد بود......
راستس اون گول زدن رمز رو لطف مي كني به من بگي:11:........

B3HZ@D
18-12-2008, 00:59
راستی هرکسی خواست که بدونه چطور میشه رمز سمند و پرشیا رو گول زد به خودم بگه تا یادش بدم!!!

به ما هم یاد بدی ممنون میشیم

راستی اگه رمز سمند یادم رفت چکارش کنم؟؟؟؟
راهی وجود داره؟؟؟

H.Operator
18-12-2008, 01:09
بچه هارفتمو ماشين يكي از بچه ها رو آوردم ديدم كه استپر رو مال اون اينطوري نميشه(الكي گاز نمي خورد)...!!!!!!!!!
(راستي يادم رفته بود بگم كه ماشين بد روشن مي شد (پرت پرت مي كرد 2 ثانيه تا روشن شه) فرقي هم نمي كرد هوا سرد باشه يا گرم كه 1 ماه نبود واسش باطري عوض كرده بودم......حالا ادامه جريان....
يك دفعه متوجه صداي خر خر دينام شدم (بهش شك كرده بودم ولي تو بهرش نرفته بودم)بردمش پيشه تعمير كار گفته ديگه عمرش تمامه(بو سوخته مي داد).....تازه تعمير كاره گفت مال خودش جنسش جالب نيست و يك بار مصرفه تعمير نميشه(جنس آشغال گذاشتن رو ماشين اين ناكساي ايران خودرو جالب اينه كه ماشينم زير70 تا كار كرده و مدل 83 هست خدا وكيلي هر كي ميبينه ميگه 86يشه..حالا عكسشو واستون مي زارم..) خلاصه گفتم يك خوبشو بهم بده يكي خريدم 100 تومن طرف هم آشنا بود گفت ببر مطمئن باش كه عاليه با تضمين.......
حالا گفتم يك چند روزي كار كنه ببينم چي ميشه.......

Terova
18-12-2008, 14:25
تنظیم موتور؟؟؟ منظورتون رو دقیقتر میگید؟؟؟

فیلر گیری؟ تنظیم گاز؟ برنامه ریزی ecu ؟ یا چیز دیگه ...؟

بابا هی مردم میگن ماشینتو ببر تنظیم موتور .. کمی بد صدا میده..! منم که به این تنظیم موتوری ها اطمینان ندارم.. گفتم اگر شما یک چیزی میدوند به من هم بگید..

بچه هارفتمو ماشين يكي از بچه ها رو آوردم ديدم كه استپر رو مال اون اينطوري نميشه(الكي گاز نمي خورد)...!!!!!!!!!
(راستي يادم رفته بود بگم كه ماشين بد روشن مي شد (پرت پرت مي كرد 2 ثانيه تا روشن شه) فرقي هم نمي كرد هوا سرد باشه يا گرم كه 1 ماه نبود واسش باطري عوض كرده بودم......حالا ادامه جريان....
يك دفعه متوجه صداي خر خر دينام شدم (بهش شك كرده بودم ولي تو بهرش نرفته بودم)بردمش پيشه تعمير كار گفته ديگه عمرش تمامه(بو سوخته مي داد).....تازه تعمير كاره گفت مال خودش جنسش جالب نيست و يك بار مصرفه تعمير نميشه(جنس آشغال گذاشتن رو ماشين اين ناكساي ايران خودرو جالب اينه كه ماشينم زير70 تا كار كرده و مدل 83 هست خدا وكيلي هر كي ميبينه ميگه 86يشه..حالا عكسشو واستون مي زارم..) خلاصه گفتم يك خوبشو بهم بده يكي خريدم 100 تومن طرف هم آشنا بود گفت ببر مطمئن باش كه عاليه با تضمين.......
حالا گفتم يك چند روزي كار كنه ببينم چي ميشه.......

خو اون پرت پرت که گفتی بر طرف شد چون ماشین من هم مشکل استارت زدنش همینه..

D r i v e r
18-12-2008, 19:11
امین جان شاید تنظیم موتور نباشه
اون صدای چق چق میگی که انگار ماشین دنده مرده هست ؟
اگه اونه باید بری و تایم سوپاپ بگیری

Terova
20-12-2008, 11:13
امین جان شاید تنظیم موتور نباشه
اون صدای چق چق میگی که انگار ماشین دنده مرده هست ؟
اگه اونه باید بری و تایم سوپاپ بگیری

نگاه کن وقتی میخوام استارت بزنم ماشین سریع روشن نمیشه و یک مکس شدیدی تو استارت زدن می کنه .. مخصوصا وقتی که یک بار ماشین رو روشن و خاموش کردی و دوباره می خوای روشنش کنی.. اون وقت خیلی گیر داره..

البته روزهای اول اینجوری نبود و مشکلی نداشت.. شمع و روغن موتور و باطری و... هم تازه عوض کردم..

D r i v e r
20-12-2008, 15:02
نگاه کن وقتی میخوام استارت بزنم ماشین سریع روشن نمیشه و یک مکس شدیدی تو استارت زدن می کنه .. مخصوصا وقتی که یک بار ماشین رو روشن و خاموش کردی و دوباره می خوای روشنش کنی.. اون وقت خیلی گیر داره..

البته روزهای اول اینجوری نبود و مشکلی نداشت.. شمع و روغن موتور و باطری و... هم تازه عوض کردم..
شاید به خاطر سرما باشه
وقتی میخوای استارت بزنی میذاری که بنزین برسه یعنی سویچ رو رو حال استارت ( زمانی که آمر روغن و باطری و .. روشن میشن و بعد از مدتی خاموش میشن !) 3 - 4 ثانیه نگه داری که صدای بنزین رساندن قطع بشه بعد استارت میزنی؟
ماشینت که بد کار نمیکنه؟

Terova
21-12-2008, 00:53
تو گرما هم مشکل داشت .. وقتی یکبار روشنش می کنی مشکلی نداره ولی مثلا اگر دوباره بخوای خاموش و روشنش کنی زیادی گیر داره و به قول خودمون یک چکی روشن نمیشه..

اون بالا یکی گفته بود دینام ماشین خراب بوده..!!!

elham_pp
22-12-2008, 12:18
سورن نام يه پلي فكر كنم تو ايتاليا
از اولين پلهاي ساخت دست بشر كه 30 متد درازا داره . شايد دونستنش مفيد باشه

سمند ما رو با همون سيمي كه ميگين از كنار شيشه جلوي چشم خودم باز كردند
ماشيناي مارو خدا نگه ميداره

Terova
22-12-2008, 22:05

سمند رو زیر 1 دقیقه باز و روشنش میکنن.. البته از کنار شیشه نه ... از روزنه زیر دستگیره در بازش میکنن..

البته تو این دست ماشینها سمند بهترینش هست.. مثلا پراید رو یک بچه دو ساله هم میتونه درش رو باز کنه..

M.etallic.A
22-12-2008, 22:14
سورن نام يه پلي فكر كنم تو ايتاليا
از اولين پلهاي ساخت دست بشر كه 30 متد درازا داره . شايد دونستنش مفيد باشه

فکر نکنم منظور از سورن اون پل باشه. کلمه سورن یه کلمه آذری به معنی راننده فکر کنم.

H.Operator
24-12-2008, 23:57

سلام..
مال منم همين طوريه و هر جا بردم و طبق تجربه اي كه تو اين چند مدته بدست اوردم همش زير سر اين استپ موتور هست(دينام رو هم عوض كردم ولي رو روشن شدنش زياد تاثيري نداشت).....يكي خريدم مارك زيمنس 36 تومن كه 2 روز كار نكرد...يكي ديگه خريدم مارك ايساكو 18 تومن كه بهتر از اون زيمنسه بود ولي هيچ كدوم مثل اون فيليپس خودش نميشه(حيف كه دست كاريش كردم خراب شد وگرنه اون موقع ياد ندارم ماشين بد روشن بشد هميشه كمتر از 1 ثانيه كه استارت ميزدم روشن ميشد....:13:حيف)...ناكس هر چي مي گردم فيليپس آمريكايي كه قيمتش 80-90 تومنه گيرم نمي ياد:41:........

Farshadd
25-12-2008, 00:40
امین عزیز یه بار استپ موتور یکی دیگه که این مشکل رو نداره بذار روی ماشین خودت و تست کن. :12:

Terova
25-12-2008, 02:09
سلام..
مال منم همين طوريه و هر جا بردم و طبق تجربه اي كه تو اين چند مدته بدست اوردم همش زير سر اين استپ موتور هست(دينام رو هم عوض كردم ولي رو روشن شدنش زياد تاثيري نداشت).....يكي خريدم مارك زيمنس 36 تومن كه 2 روز كار نكرد...يكي ديگه خريدم مارك ايساكو 18 تومن كه بهتر از اون زيمنسه بود ولي هيچ كدوم مثل اون فيليپس خودش نميشه(حيف كه دست كاريش كردم خراب شد وگرنه اون موقع ياد ندارم ماشين بد روشن بشد هميشه كمتر از 1 ثانيه كه استارت ميزدم روشن ميشد....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حيف)...ناكس هر چي مي گردم فيليپس آمريكايي كه قيمتش 80-90 تومنه گيرم نمي ياد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخه فکر کنم وقتی اون استپ موتو رو در آوردی بعد براش مشکل ایجاد شد..

میگم فکر نکنم مشکل از اون باشه شاید از جایی دیگه هست.. چون شما دوبار استپ رو عوض کردین..!

امین عزیز یه بار استپ موتور یکی دیگه که این مشکل رو نداره بذار روی ماشین خودت و تست کن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با کدام امین بودی..؟ با من.؟

میترسم من هم اون استپ رو در بیارم و بعد مثل اون دوستمان مشکل براش پیش بیاد..

میگم امکان داره مشکل از شمع ماشین باشه..؟

این استارت زدن هم شده معضلی ها صد رحمت به پیکان .. یک چکی روشن میشه..

H.Operator
30-12-2008, 08:28
آخه فکر کنم وقتی اون استپ موتو رو در آوردی بعد براش مشکل ایجاد شد..

میگم فکر نکنم مشکل از اون باشه شاید از جایی دیگه هست.. چون شما دوبار استپ رو عوض کردین..!
..
باورت ميشه چند روز پيش اينقدر عصباني شدم ماشينو بردمو موتورشو باز كرديم هر چي بود رو نگاه كرديم ديديم هيچ مشكلي نداره(بيچاره موتورش هيچ عيبي نداره).......تازه شمع هاش رو +----- هوا+صفحه كلاچ و هر چي كه روغن داشتم عوض كردم اما باز همونطور بود:41:.....

H.Operator
30-12-2008, 08:31
راستي يك سوال:وزن سمند معمولي و پژو 405 و پژو پارس معموله چند كيلو هر كدوم.......

Terova
30-12-2008, 12:17
باورت ميشه چند روز پيش اينقدر عصباني شدم ماشينو بردمو موتورشو باز كرديم هر چي بود رو نگاه كرديم ديديم هيچ مشكلي نداره(بيچاره موتورش هيچ عيبي نداره).......تازه شمع هاش رو +----- هوا+صفحه كلاچ و هر چي كه روغن داشتم عوض كردم اما باز همونطور بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس مشکل از همون استپ موتور هست

راستي يك سوال:وزن سمند معمولي و پژو 405 و پژو پارس معموله چند كيلو هر كدوم.......

سمند 1200 کیلو هست.. اما فکر کنم 450 یک 150 کیلوی کمتر باشه..

D r i v e r
30-12-2008, 13:36
سمند :

وزن خودرو : 1200 (kg)
وزن روي اکسل جلو : 716 (kg)
وزن روي اکسل عقب : 468 :(kg)

405 :
وزن خودرو : 1100
وزن روي اکسل جلو : 670
وزن روي اکسل عقب : 420
حداکثر وزن مجاز خودرو : 1550

پرشیا :
وزن خودرو : 1190
وزن روي اکسل جلو : 700
وزن روي اکسل عقب : 440
حداکثر وزن مجاز خودرو : 1600
حداکثر وزن مجاز خودرو با تريلر : 2750

mohamad23
31-12-2008, 09:55
درخواست کنيا براي توليد سمند فرمان راست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرخودرو ، دولت کنيا از سرمايه گذاري ايران خودرو در طرح هاي صنعت اين کشور حمايت مي کند.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرح معاليم، نائب رئيس مجلس کنيا و هيات همراه در ديدار از خطوط توليد ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت : محصولات اين شرکت مي تواند در شرق آفريقا حضور پر رنگ تري داشته باشند و اين ديدار مي تواند نقش مهمي در گسترش همکاري هاي دو کشور داشته باشد.

نائب رئيس مجلس کنيا افزود: آن چه در ايران خودرو مشاهده كرديم، تاييدي بر اعتقاد و باور گذشته ما بود كه جمهوري اسلامي ايران توانسته در همه زمينه هاي صنعتي از تكنولوژي روز دنيا استفاده كند.

وي تصريح كرد: دولت کنيا خواهان استفاده از توليدات ايران خودرو و همچنين تجربيات اين گروه صنعتي، جهت توسعه صنعت خود شد.

علي عباسي‌علي، سفير كنيا آمادگي کشورش را براي توليد سمند فرمان راست در اين کشور با سرمايه گذاري مشترک اعلام کرد.

وي در عين حال با اشاره به تمايل تجار و صنعتگران كنيا براي فراهم كردن زمينه‌هاي توليد سمند فرمان راست، اظهار داشت: به طور مسلم ايران خودرو با استفاده از اين زمينه مناسب اقتصادي و تجاري كنيا قادر خواهد بود در شرق قاره آفريقا به عنوان يك خودروساز مهم نقش جدي براي حضور در بازار اين كشورها داشته باشد.

چهارشنبه، 11 دی 1387

Mahdi_Moosavi
01-01-2009, 11:31
سمند :

وزن خودرو : 1200 (kg)
وزن روي اکسل جلو : 716 (kg)
وزن روي اکسل عقب : 468 :(kg)

405 :
وزن خودرو : 1100
وزن روي اکسل جلو : 670
وزن روي اکسل عقب : 420
حداکثر وزن مجاز خودرو : 1550

پرشیا :
وزن خودرو : 1190
وزن روي اکسل جلو : 700
وزن روي اکسل عقب : 440
حداکثر وزن مجاز خودرو : 1600
حداکثر وزن مجاز خودرو با تريلر : 2750

خیلی جالبه !! من نمی فهمم چرا فقط میگن سمند سنگینه ! :31:

M.etallic.A
01-01-2009, 11:39
خیلی جالبه !! من نمی فهمم چرا فقط میگن سمند سنگینه !

10 کیلو سنگین تره دیگه : دی... ولی خوب یک کیلو هم تاثیر داره نمیشه انکار کرد.

H.Operator
01-01-2009, 11:49
10 کیلو سنگین تره دیگه : دی... ولی خوب یک کیلو هم تاثیر داره نمیشه انکار کرد.

خداييش به بدنه گالوانيزش مي ارزه(بدنه پوشيده شده با فلز روي)........

شاهزاده خانوم
05-01-2009, 19:25
سلام یک سوال
بین سمند و 206 کدومشون کیفیت و امنیت اش بهتره؟

M.etallic.A
05-01-2009, 20:38
206 تیپهای مختلف داره... کدوم تیپش ؟ اگه تیپ 2 منظورته که به نظر من سمند بهتره. اصلا با ماشینی که داشبوردش پلاستیکیه خوشم نمیاد.

Terova
05-01-2009, 23:30
سمند در هر صورتی که فکر کنی امنیتش بهتره .. 206 هم در هر صورتی که فکر کنی کیفیتش بهتر..

M.etallic.A
06-01-2009, 01:49
206 هم در هر صورتی که فکر کنی کیفیتش بهتر..

کجای 206 کیفتیش بهتره ؟ موتورش بهتره قبول دارم اما جنس داشبورد و روکش داخلی درها و بدنه و ... کدوم بهتره ؟

Farshadd
06-01-2009, 13:14
سلام یک سوال
بین سمند و 206 کدومشون کیفیت و امنیت اش بهتره؟

اگه منظورت از سمند ، سمند معمولی هست، و از 206 هم تیپ 2:

هندلینگ سمند بهتره.

کیفیت قطعات 206 بهتره.

امنیت کلی هم 206 کمی بهتر به نظ میاد.

شاهزاده خانوم
06-01-2009, 22:02
ممنون از راهنماییتون

Terova
07-01-2009, 01:35
کجای 206 کیفتیش بهتره ؟ موتورش بهتره قبول دارم اما جنس داشبورد و روکش داخلی درها و بدنه و ... کدوم بهتره ؟

در کل اگر بخوای حساب کنی کیفیت 206 خیلی بهتر هست.. داشبورد هم فقط بعضی جاها کیفیت مال سمند خوب هست ولی بعضی قسمتها رو خیلی مسخره درست کردن مثلا همون پلاستیکی که پشت آینه های بقل کار گذاشتن یا همون جعبه فرمان و غیر..

امنیت کلی هم 206 کمی بهتر به نظ میاد.

بابا سمند خیلی محکمتره .. من بابام هر روز این طفلی رو میزنه به درو دیوار هیچیش نمیشه..!!!

Farshadd
07-01-2009, 10:38
در کل اگر بخوای حساب کنی کیفیت 206 خیلی بهتر هست.. داشبورد هم فقط بعضی جاها کیفیت مال سمند خوب هست ولی بعضی قسمتها رو خیلی مسخره درست کردن مثلا همون پلاستیکی که پشت آینه های بقل کار گذاشتن یا همون جعبه فرمان و غیر..

بابا سمند خیلی محکمتره .. من بابام هر روز این طفلی رو میزنه به درو دیوار هیچیش نمیشه..!!!

بزرگ بودن دلیل بر محکمی نیست.

شکل بدنه 206 جوریه که در تصادفات اونجوری که باید آسیب نمیبینه...

مثلا همین زانتیا با این همه هیکل، توی تست تصادفش تا صندوق جم شده.

بگذریم. اگه کسی درخواست راهنمای خرید داره بهتره بره توی تاپیک مشاوره و اگه سوال اختصاصی در مورد سمند بود، بیاد این تاپیک.

Terova
07-01-2009, 12:28
نه.. من که نگفتم هر چی بزرگ باشه بهتره.. شما تست تصادف سمند رو نگاه کردین..؟ خدایش نسبت به بقیه خیلی کمتر داغون میشه..

206 خیلی زود بدنش داغون میشه مخصوصا قسمت عقب خودرو..

giga65
08-01-2009, 02:27
سلام دوستان خواستم بدونم که برای تایم مردن ماشین فقط باید 2 چیز رعایت بشه ؟
پیستون شماره 1 بالای بالا قرار بگیره و علامتی که به دنده ای که به میل سوپاپ وصل شده رو یه علامتی
که روی سینی است تنظیم کنیم ، فقط همین دو دنده باید تایم بشه یا دنده های دیگر هم هستند.

giga65
08-01-2009, 02:35
پیستون شماره 1 بالای بالا قرار بگیره و علامتی که به دنده ای که به میل سوپاپ وصل شده رو یه علامتی
که روی سینی است تنظیم کنیم ، فقط همین دو دنده باید تایم بشه یا دنده های دیگر هم هستند.

MoHaMaD ZaNd
08-01-2009, 08:06
درسته . من كه ميگم سمند محكم تره !!!
راستي بين سمند ال ايكس سال و 206 كدوم بهتره !!! منظورم اينه كه كدوم تيپ 206 رو ميشه با سمند ال ايكس سال مقايسه كرد ؟؟؟ آخه فاميلمون هر دفعه كه منو ميبينه اينو ازم ميپرسه . آخه ميخوام ماشين بخره !!!!!!
راستي دوستان ما اگه بخوايم آينه هاي سمند ال ايكس رو جمع شونده برقي كنيم ( چقدر كتابي شد ) چقدر هزينمون ميشه ؟؟؟

Farshadd
08-01-2009, 20:47

بله همین دو نکته باید باشه. اما اگه اینو رعایت نکنین خطرناکه حسن.

درسته . من كه ميگم سمند محكم تره !!!
راستي بين سمند ال ايكس سال و 206 كدوم بهتره !!! منظورم اينه كه كدوم تيپ 206 رو ميشه با سمند ال ايكس سال مقايسه كرد ؟؟؟ آخه فاميلمون هر دفعه كه منو ميبينه اينو ازم ميپرسه . آخه ميخوام ماشين بخره !!!!!!
راستي دوستان ما اگه بخوايم آينه هاي سمند ال ايكس رو جمع شونده برقي كنيم ( چقدر كتابي شد ) چقدر هزينمون ميشه ؟؟؟

از لحاظ قیمت بیشتر باید با تیپ3 مقایسه بشه... ولی برتری یکی نسبت به دیگری بستگی به استفاده و انتظارات داره.

Terova
08-01-2009, 23:14
دوستان کسی قیمت درب کامل سمند رو نداره.. ؟

اگر بخوام درب رو کامل عوض کنم چه مشکلاتی امکان داره برام پیش بیاد..؟

بعد درب رنگ شده تحویل میدن..؟

Chris De Burgh
12-01-2009, 02:05
اگر بخوام درب رو کامل عوض کنم چه مشکلاتی امکان داره برام پیش بیاد..؟

بعد درب رنگ شده تحویل میدن..؟

اگه از ایساکو بگیری هیچ مشکلی نیست جز سفت کردن پیچها

در مورد رنگ :دری که تحویل میگیرید خام هست یعنی هیچ رنگی نداره

MoHaMaD ZaNd
12-01-2009, 15:43
كسي بود جواب اين سوال مارو بده ؟؟؟
درضمن من توي سايت آپكو رفتم . قيمت نداده بود .

MoHaMaD ZaNd
12-01-2009, 21:28
با سلام . ببخشيد دوستان ما ميخواستيم رينك سمند رو عوض كنيم . حالا رينگ خود كارخونه كه رو ماشينه 11 پره سايز 15 هست و سايت آپكو قيمتشو زده 140 هزار تومن . حالا اگه بخواييم بيرون عوضش كنيم با 10 پره 15 اينچ كه قيمتش رو زده 120 هزار تومن قبول ميكنن !!!!؟؟؟؟ البته بگم كه رينك ماشينمون دوتاش يه كم خط خطي شده !!!
به نظرتون همينطوي سر به سر عوض ميكنن ؟؟؟
اين عكس ماله ما :
اين عكس مدلي كه ميخواييم باهاش عوض كنيم :

Farshadd
13-01-2009, 12:23
نه.

سر به سر این کارو براتون نمیکنن.
یعنی خیلی بعید میدونم این کارو کنن.
مگر اینکه رینگ مورد نظر هم دست دوم باشه و یا یه نفر که اون رینگو داره متمایل به معامله با شما بشه.

H.Operator
22-01-2009, 18:59
بچه ها مي خوام سمندم رو بفروشم(معمولي مدل 83) و يك جديد(معمولي مدل 87 يا 88..بسوزه پدر بي پولي مي خواستم سورن يا ال ايكس سال بخرم مايه نكشيد) بخرم...
حالا سوالم اين بود كه اين سمندهاي جديد كيفيتشون افت كرده يا نه از قبل بعتر شدن(از همه لحاظ...البته كمك فنرها رو كه مي دونم بهتر شده)

Plutonium
22-01-2009, 20:36
سلام
من حدود یه هفته است که سورن خریدم 5000 تام کار کرده دیروز که سرعتم بالا رفت فهمیدم وقتی دور موتور بالا میره (دنده5 سرعت130 دنده4 سرعت100 ودنده3 سرعت70 به بالا)مثل وقتی است که در دنده خلاص گاز میدی وصدای غیر عادی و زیاد تولید می کنه شتابم افت شدید داره ولی توی سرعت های پایینتر کاملا عادی عمل می کنه حالا نمی دونم چیکار کنم و مشکل از کجاست؟
باتشکر:41::41::41:

H.Operator
23-01-2009, 17:20
بچه ها مي خوام سمندم رو بفروشم(معمولي مدل 83) و يك جديد(معمولي مدل 87 يا 88..بسوزه پدر بي پولي مي خواستم سورن يا ال ايكس سال بخرم مايه نكشيد) بخرم...
حالا سوالم اين بود كه اين سمندهاي جديد كيفيتشون افت كرده يا نه از قبل بعتر شدن(از همه لحاظ...البته كمك فنرها رو كه مي دونم بهتر شده)

كسي ما رو ياري ميكنه......

H.Operator
23-01-2009, 17:22
سلام
من حدود یه هفته است که سورن خریدم 5000 تام کار کرده دیروز که سرعتم بالا رفت فهمیدم وقتی دور موتور بالا میره (دنده5 سرعت130 دنده4 سرعت100 ودنده3 سرعت70 به بالا)مثل وقتی است که در دنده خلاص گاز میدی وصدای غیر عادی و زیاد تولید می کنه شتابم افت شدید داره ولی توی سرعت های پایینتر کاملا عادی عمل می کنه حالا نمی دونم چیکار کنم و مشکل از کجاست؟
باتشکر:41::41::41:

ممكنه از دست هايه موتورش باشه خودتم با نگاه كردنش يك چيزايي مي توني بفهمي.......

Terova
24-01-2009, 02:43

100 درصد مدل های جدید ترش بهتر هست.. ما مدل 83 داشتیم که با مدل 85 ای که تازه خریدیم خیلی فرق داشت و کیفیتش پاین تر بود..

بیشترین فرق هم فکر کنم تو سیستم فرمون و کلاج و گیربکس احساس کنی..

سلام
باتشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چی شد..!؟

یعنی وقتی که تو سرعت بالا خلاص میکنی شتابش میاد پایین..؟

Farshadd
24-01-2009, 21:27

والا چیز خاصی نشنیدم. ولی میدونم از 83 به بعد اشکال های اتاق هاش تقویت شد و در واقع معایب سری اول رو رفع کردن. ولی من تا بحال راجع به پایین اومدن کیفیت چیزی نشنیدم.

M.etallic.A
24-01-2009, 22:44
یه سوال داشتم... روغن ترمز و روغن فرمان هیدورلیک که از سطح استاندارد کمتر شده رو میشه اضافه کرد ؟ چه نوع روغنی باید بخریم ؟

Plutonium
26-01-2009, 18:23
آقا دست شما درد نکنه دیدم زیاد اذیت می کنه بردمش نمایندگی گفتن منبع اگزوز سوراخه عوضش کردن درست شد:20:

2299
26-01-2009, 18:37
یه سوال داشتم... روغن ترمز و روغن فرمان هیدورلیک که از سطح استاندارد کمتر شده رو میشه اضافه کرد ؟ چه نوع روغنی باید بخریم ؟

روغن ترمز كه فومن شيمي ببين چه رنگي تو ماشينت بوده همونو بريز

شاهزاده خانوم
01-02-2009, 04:39
بچه ها مي خوام سمندم رو بفروشم(معمولي مدل 83)

چند میخواستی بفروشی
سمند مدل 85 قیمت اش چند میشه؟

mohamad23
05-02-2009, 02:33
رونمايي از يك سمند جديد
سمند SE رونمايي شد

«تا زماني كه صنعت خودرو كشور با روش مونتاژ حركت و با ارز دولتي حمايت مي‌شود، نيازي به رابطه دانشگاه با اين صنعت نيست.»
اين بخشي از صحبت‌هاي رييس دانشگاه تهران در مراسم افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو است كه فرهاد رهبر به واسطه آن علاوه بر رابطه ضعيف دانشگاه و صنعت از اوضاع فعلي خودروسازي كشور نيز انتقاد كرد.
افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو روز گذشته در حالي به ميزباني شركت ساپكو برگزار شد كه مسوولان ايران خودرو از حضور معاون علمي فن‌آوري رياست‌جمهوري استفاده كرده و در جريان افتتاحيه، سمند SE را نيز رونمايي كردند.
هر چند تنها تغيير ظاهري اين خودرو، در فرم چراغ‌هاي عقب آن به چشم مي‌آمد، اما به گفته مديرعامل ايران خودرو، سمند SE در 34مورد تغييرات چشمگير داشته و سامانه‌هاي آن از نظر كيفي و عملكردي، در سطح بالاتري نسبت به سمند معمولي قرار دارد. منوچهر منطقي كه در مراسم افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو، سخن مي‌گفت با اشاره به نقش مهم الكترونيك در خودروهاي توليدي روز دنيا تاكيد كرد: در حال حاضر 25درصد ارزش محصولات خودروسازان جهان را قطعات الكترونيك تشكيل مي‌دهد كه طبق پيش‌بيني‌ها در سال 2015، اين رقم به 35درصد خواهد رسيد. مديرعامل ايران‌خودرو با اشاره به اينكه هنوز اقدامات زيادي در بخش الكترونيك صنعت خودرو كشور صورت نگرفته، گفت: پتانسيل لازم در اين زمينه وجود دارد ولي هنوز آن را اجرايي نكرده‌ايم. در حالي كه مي‌توان با يك برنامه‌ريزي چهار پنج ساله به سطح تكنولوژيكي مناسبي در دنيا رسيد. منطقي همچنين در مورد سمند SE نيز گفت: در اين محصول ويژگي‌هاي كيفي مهمي به كار رفته كه مهم‌ترين آن سيستم مالتي‌پلكس است. وي قيمت‌ SE را بين 12 تا 13ميليون تومان عنوان كرد.
مشخصات سمند SE

اظهارات مديرعامل ايران خودرو در شرايطي است كه سمند SE از موتور بنزيني EF7 بهره برده و استاندارد يورو 4 را پاس مي‌كند. بنا به گفته محمد كامجو، مدير مركز توسعه محصولات جديد ايران خودرو، موتور SEا، 20درصد نسبت به موتور فعلي سمند قوي‌تر و پرشتاب‌تر بوده و مصرف سوختي كمتر از هفت ليتر در هر 100كيلومتر دارد. همچنين با توجه به اكسل جديدي كه روي SE نصب شده، علاوه بر افزايش توان تحمل بار به ميزان 150كيلوگرم، فرمان‌پذيري آن نيز شرايط بهتري را دارا است. اين اكسل البته موجبات سبك‌تر شدن SE نسبت به سمند معمولي را به ميزان 20كيلوگرم فراهم آورده است. از سويي ديگر مهم‌ترين تغيير به وجود آمده در سمند SE به بخش الكترونيك آن مربوط مي‌شود به نحوي كه با نصب سامانه مالتي پلكس، يونيت‌هاي كنترلي متعدد و پراكنده با مجتمع يونيت‌هاي برق و الكترونيك جايگزين شده كه اين امر موجب كاهش 15دقيقه‌اي زمان مونتاژ در خط توليد براي هر دستگاه خودرو مي‌شود و صرفه‌جويي صورت گرفته در قطعات، به اندازه 3هزار سمند در سال خواهد بود. همچنين با نصب اين سيستم عيوب خودرو از طريق دستگاه دياگ راحت‌تر شناسايي خواهد شد.
SE محصول جديدي نيست
هر چند سمند SE در مراسم افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو به عنوان خودرويي جديد رونمايي شد. اما ظاهرا براي برخي از مسوولان ايران خودرو نيز كم و زياد كردن قطعات و تغيير چراغ‌هاي سمند، معني محصول جديد را نمي‌دهد. اين موضوع را مي‌شود از اظهارات مدير مركز توسعه محصولات جديد ايران خودرو متوجه شد. كامجو در اين زمينه گفت: سمند SE هر چند موتور قوي‌تري نسبت به سمند معمولي داشته و تغييراتي كرده اما محصولي به حساب نمي‌آيد كه بتوان براي آن از واژه «جديد» استفاده كرد.
نيازي به رابطه دانشگاه و صنعت نيست
اين روزها از پليس راهنمايي و رانندگي گرفته تا سازمان حفاظت از محيط‌زيست، همه به نوعي صنعت خودرو را مورد انتقاد قرار داده و از وضعيت كيفي و فني خودروهاي توليدي ابراز نارضايتي مي‌كنند و در اين برهه تنها انتقاد و گلايه جامعه علمي و دانشگاهي كشور باقي مانده بود كه اين موضوع نيز با توجه به اظهارات فرهاد رهبر رييس دانشگاه تهران، در افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو تحقق يافت. وي با ابراز نارضايتي از پيوند ضعيف صنعت كشور با دانشگاه‌ها گفت: در اين زمينه هم دانشگاه مقصر است و هم صنعت كه ما تقصير خود را مي‌پذيريم. رييس دانشگاه تهران در عين حال كه پيوند دانشگاه و صنعت را مفيد و سازنده براي هر دو طرف دانست، تاكيد كرد: وقتي به طور مثال صنعت خودرو ما با مونتاژ اداره و به وسيله ارز دولتي و تعرفه حمايت مي‌شود ديگر چه احتياجي به رابطه صنعت و دانشگاه است؟ رهبر ادامه داد: در حال حاضر مشتريان ايراني براي خريد محصولات خودروسازان داخلي صف كشيده و در انتظارند، بنابراين اصلا دليلي براي قوي شدن پيوند صنعت و دانشگاه وجود ندارد. اظهارات كنايه‌آميز رييس دانشگاه تهران در شرايطي است كه چندي پيش در جريان برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي وزارت صنايع و معادن، تفاهم‌نامه‌هايي در بخش‌هاي مختلف از جمله توليد خودروهاي هيبريدي، بين دانشگاه تهران با ايران خودرو به امضا رسيد به نحوي كه قرار است طي اين تفاهم‌نامه‌ها، علاوه بر ارتقاي ميزان همكاري و رابطه صنعت و دانشگاه‌ها دستاوردهاي علمي دانشجويان به كمك توليدات ايران خودرو آمده و اين خودروساز نيز كمك‌هاي مالي لازم را در زمينه پژوهش‌ و فن‌آوري به دانشگاه تهران ارائه دهد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3%9B%C2%8C%20%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%82%C3%98%C2%AA% C3%98%C2%B5%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%AF%20%C3%99%C2%BE %C3%99%C2%86%C3%98%C2%AC%C3%98%C2%B4%C3%99%C2%86%C 3%98%C2%A8%C3%99%C2%87%2017%20%C3%98%C2%A8%C3%99%C 2%87%C3%99%C2%85%C3%99%C2%86%201387

Farshadd
05-02-2009, 13:07
رونمايي از يك سمند جديد
سمند se رونمايي شد

«تا زماني كه صنعت خودرو كشور با روش مونتاژ حركت و با ارز دولتي حمايت مي‌شود، نيازي به رابطه دانشگاه با اين صنعت نيست.»
اين بخشي از صحبت‌هاي رييس دانشگاه تهران در مراسم افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو است كه فرهاد رهبر به واسطه آن علاوه بر رابطه ضعيف دانشگاه و صنعت از اوضاع فعلي خودروسازي كشور نيز انتقاد كرد.
افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو روز گذشته در حالي به ميزباني شركت ساپكو برگزار شد كه مسوولان ايران خودرو از حضور معاون علمي فن‌آوري رياست‌جمهوري استفاده كرده و در جريان افتتاحيه، سمند se را نيز رونمايي كردند.
هر چند تنها تغيير ظاهري اين خودرو، در فرم چراغ‌هاي عقب آن به چشم مي‌آمد، اما به گفته مديرعامل ايران خودرو، سمند se در 34مورد تغييرات چشمگير داشته و سامانه‌هاي آن از نظر كيفي و عملكردي، در سطح بالاتري نسبت به سمند معمولي قرار دارد. منوچهر منطقي كه در مراسم افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو، سخن مي‌گفت با اشاره به نقش مهم الكترونيك در خودروهاي توليدي روز دنيا تاكيد كرد: در حال حاضر 25درصد ارزش محصولات خودروسازان جهان را قطعات الكترونيك تشكيل مي‌دهد كه طبق پيش‌بيني‌ها در سال 2015، اين رقم به 35درصد خواهد رسيد. مديرعامل ايران‌خودرو با اشاره به اينكه هنوز اقدامات زيادي در بخش الكترونيك صنعت خودرو كشور صورت نگرفته، گفت: پتانسيل لازم در اين زمينه وجود دارد ولي هنوز آن را اجرايي نكرده‌ايم. در حالي كه مي‌توان با يك برنامه‌ريزي چهار پنج ساله به سطح تكنولوژيكي مناسبي در دنيا رسيد. منطقي همچنين در مورد سمند se نيز گفت: در اين محصول ويژگي‌هاي كيفي مهمي به كار رفته كه مهم‌ترين آن سيستم مالتي‌پلكس است. وي قيمت‌ se را بين 12 تا 13ميليون تومان عنوان كرد.
مشخصات سمند se

اظهارات مديرعامل ايران خودرو در شرايطي است كه سمند se از موتور بنزيني ef7 بهره برده و استاندارد يورو 4 را پاس مي‌كند. بنا به گفته محمد كامجو، مدير مركز توسعه محصولات جديد ايران خودرو، موتور seا، 20درصد نسبت به موتور فعلي سمند قوي‌تر و پرشتاب‌تر بوده و مصرف سوختي كمتر از هفت ليتر در هر 100كيلومتر دارد. همچنين با توجه به اكسل جديدي كه روي se نصب شده، علاوه بر افزايش توان تحمل بار به ميزان 150كيلوگرم، فرمان‌پذيري آن نيز شرايط بهتري را دارا است. اين اكسل البته موجبات سبك‌تر شدن se نسبت به سمند معمولي را به ميزان 20كيلوگرم فراهم آورده است. از سويي ديگر مهم‌ترين تغيير به وجود آمده در سمند se به بخش الكترونيك آن مربوط مي‌شود به نحوي كه با نصب سامانه مالتي پلكس، يونيت‌هاي كنترلي متعدد و پراكنده با مجتمع يونيت‌هاي برق و الكترونيك جايگزين شده كه اين امر موجب كاهش 15دقيقه‌اي زمان مونتاژ در خط توليد براي هر دستگاه خودرو مي‌شود و صرفه‌جويي صورت گرفته در قطعات، به اندازه 3هزار سمند در سال خواهد بود. همچنين با نصب اين سيستم عيوب خودرو از طريق دستگاه دياگ راحت‌تر شناسايي خواهد شد.
Se محصول جديدي نيست
هر چند سمند se در مراسم افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو به عنوان خودرويي جديد رونمايي شد. اما ظاهرا براي برخي از مسوولان ايران خودرو نيز كم و زياد كردن قطعات و تغيير چراغ‌هاي سمند، معني محصول جديد را نمي‌دهد. اين موضوع را مي‌شود از اظهارات مدير مركز توسعه محصولات جديد ايران خودرو متوجه شد. كامجو در اين زمينه گفت: سمند se هر چند موتور قوي‌تري نسبت به سمند معمولي داشته و تغييراتي كرده اما محصولي به حساب نمي‌آيد كه بتوان براي آن از واژه «جديد» استفاده كرد.
نيازي به رابطه دانشگاه و صنعت نيست
اين روزها از پليس راهنمايي و رانندگي گرفته تا سازمان حفاظت از محيط‌زيست، همه به نوعي صنعت خودرو را مورد انتقاد قرار داده و از وضعيت كيفي و فني خودروهاي توليدي ابراز نارضايتي مي‌كنند و در اين برهه تنها انتقاد و گلايه جامعه علمي و دانشگاهي كشور باقي مانده بود كه اين موضوع نيز با توجه به اظهارات فرهاد رهبر رييس دانشگاه تهران، در افتتاحيه دومين همايش صنعت الكترونيك خودرو تحقق يافت. وي با ابراز نارضايتي از پيوند ضعيف صنعت كشور با دانشگاه‌ها گفت: در اين زمينه هم دانشگاه مقصر است و هم صنعت كه ما تقصير خود را مي‌پذيريم. رييس دانشگاه تهران در عين حال كه پيوند دانشگاه و صنعت را مفيد و سازنده براي هر دو طرف دانست، تاكيد كرد: وقتي به طور مثال صنعت خودرو ما با مونتاژ اداره و به وسيله ارز دولتي و تعرفه حمايت مي‌شود ديگر چه احتياجي به رابطه صنعت و دانشگاه است؟ رهبر ادامه داد: در حال حاضر مشتريان ايراني براي خريد محصولات خودروسازان داخلي صف كشيده و در انتظارند، بنابراين اصلا دليلي براي قوي شدن پيوند صنعت و دانشگاه وجود ندارد. اظهارات كنايه‌آميز رييس دانشگاه تهران در شرايطي است كه چندي پيش در جريان برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي وزارت صنايع و معادن، تفاهم‌نامه‌هايي در بخش‌هاي مختلف از جمله توليد خودروهاي هيبريدي، بين دانشگاه تهران با ايران خودرو به امضا رسيد به نحوي كه قرار است طي اين تفاهم‌نامه‌ها، علاوه بر ارتقاي ميزان همكاري و رابطه صنعت و دانشگاه‌ها دستاوردهاي علمي دانشجويان به كمك توليدات ايران خودرو آمده و اين خودروساز نيز كمك‌هاي مالي لازم را در زمينه پژوهش‌ و فن‌آوري به دانشگاه تهران ارائه دهد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3%9b%c2%8c%20%c3%98%c2%a7%c3%99%c2%82%c3%98%c2%aa% c3%98%c2%b5%c3%98%c2%a7%c3%98%c2%af%20%c3%99%c2%be %c3%99%c2%86%c3%98%c2%ac%c3%98%c2%b4%c3%99%c2%86%c 3%98%c2%a8%c3%99%c2%87%2017%20%c3%98%c2%a8%c3%99%c 2%87%c3%99%c2%85%c3%99%c2%86%201387

اگه کسی از نمای جلوش هم عکس داره بذاره بینم جلو پنجره و چراغ چه تغییراتی کرده.

تا اینجا که به نظرم حتی ارزش نظر دادن هم نداره.:13:

D r i v e r
05-02-2009, 13:48
اولا 20% درصد میشه 20 اسب بخار که یعنی این موتور 120 اسب قدرت داره!!!
که فکر کنم خوب یادم نیست شاید 113 تا 114 اسب عنوان شده بود
از نظر شتاب هم که 13 ثانیه و خورده ای اعلام شده بود!
مگه اینکه تغییرات داده باشن که اونم از ایرانخودرو بعیده
اینا میان هی ماشین رو کش و قوس میدن میگن محصول جدید!!!
الان خوندم انگار خودش گفته محصول جدیدی نیست!!!:دی
بابا تورو خدا دست بکشید از این کاراتون
آخه تا کی؟؟؟!!!

MoHaMaD ZaNd
07-02-2009, 11:45
واقعا هم ارزش نظر دادن نداره !!!!
از اون موقع كه سورن رو زدن ديگه گند زدن توي طرح اين ماشينا !!! اومدن از بنز كپي كردن !!!

milky way
07-02-2009, 22:06
اخبار میگفت موتورش 150 اسبه که قویترین موتور پایه گاز سوز هست، البته این موتور 150 اسبی فکر کنم همون موتور 110 اسبی هست که روش توربو گذاشتن، اینو قبلا یجایی خوندم حالا نمیدونم چقدر درست باشه.

H.Operator
07-02-2009, 23:28
ایران خودرو علاقه ی شدیدی به face lift داره.....

Farshadd
07-02-2009, 23:48
اخبار میگفت موتورش 150 اسبه که قویترین موتور پایه گاز سوز هست، البته این موتور 150 اسبی فکر کنم همون موتور 110 اسبی هست که روش توربو گذاشتن، اینو قبلا یجایی خوندم حالا نمیدونم چقدر درست باشه.

اگه اینجوری باشه خوبه.

البته اگه نشه مثل اون موتور پایه گاز سوز که قدرتش بیشتر بود، ولی هم شتاب ماشین کمتر بود و هم گشتاور و ... و فقط مصرفش بهتر بود

milky way
08-02-2009, 08:51
البته این در مورد تمام خودروسازهای داخلی هست، مگه سایپا نیست خدای فیس لیفتر، چون هزینه فیس لیفت خیلی کمتره تا بخوای یه ماشین جدید تولید کنی تازه کار ساده تری هم هست تو ایرانم ماشینو که فیس لیفت میکنن یه عنوان یه ماشین جدید عرضه میکنن تو 90% اوقاتم بجای بهتر شدن قیافه ماشین گند میخوره تو قیافش از این جهت میشه به نمونه های مختلف و واقعا هنرمندانه پراید اشاره کرد که هر کدوم از اون یکی قیافش مزخرف تره .

یه نکته مهم هست که ایرانخودرو تا الان خوردوهای به ظاهر اکثرا ارزونتر تو رنج 10-15 میلیون تولید میکرد ولی الان صحبت از ماشینیه که قیمت پایه 20 میلیون تومنی کارخونه داره یعنی ایرانخودرو داره وارد قلمرو ماشینهایی مثل زانتیا، مزدا، یا آونته ... میشه که خیلی بعیده موفق بشه یعنی من بعید میدونم مثلا کسی 25 میلیون تومن پول سمند بده بعد همین الان خوده سورن هم فکر کنم بازارش خیلی جالب نباشه چه برسه حالا یه مدل گرونترش.

aghaye h
08-02-2009, 16:09
دوستان دوباره همه چیزو قاطی کردند

سمند se با موتور ef7 (موتور ملی) قراره عرضه شه وجایگزین سمند شه امکانتشم با توجه به قیمتش که هم قیمت سمند معمولی است خیلی !!!! خوبه
اما سورن elx با موتور توربو ملی قراره عرضه شه که با توجه به قدرت 150 اسبیش و در صورت نصب گیربکس مناسب میتونه با رقباش رقابت کنه
ضمنا هیچ کدام از این مواردی که شما گفتید تو بازار قیمت 20 ملیونی نداره ضمن اینکه پایه گاز سوزه (به صورت واقعی)
البته شاید بگویید که برای کسی که 20 ملیون پول ماشین میده پایه گاز سوز بودن حسن به حساب نمیاد ولی توجه شما را به افت قیمت خودروهای وارداتی بعد از حذف سهمیه بنزینشون جلب میکنم و به قول معروف هر چی پول دار تر .....
اینم کاتالوگ موتور ملی (البته اسم موتورها تغییر کرده)
با کیفیت تر

حالا اونا نیومدن بگن خودرو جدید. شما گیر دادید

poria_mc
08-02-2009, 17:28
واقعا هم ارزش نظر دادن نداره !!!!
از اون موقع كه سورن رو زدن ديگه گند زدن توي طرح اين ماشينا !!! اومدن از بنز كپي كردن !!!
فکر نکنم سورن از روی بنز کپی شده باشه!
در واقع سورن یه کپی عجیب الخلقه و زشت از آئودی Nuvolari هستش!

ali_ranger22
08-02-2009, 17:33
این مالکیت معنوی ایران دیگه یعنی چی ؟
یعنی دادن خارج براشون بسازن ؟
راستی خودشون هم گفتن این موتور برای ماشین های سری d ,e خویه ! یعنی ماشین های ایرانی از نظر درجه بندی و کیفیت درجه 4 و 5 هستند !!

aghaye h
08-02-2009, 17:45
این مالکیت معنوی ایران دیگه یعنی چی ؟
یعنی دادن خارج براشون بسازن ؟
راستی خودشون هم گفتن این موتور برای ماشین های سری d ,e خویه ! یعنی ماشین های ایرانی از نظر درجه بندی و کیفیت درجه 4 و 5 هستند !!
یعنی برای تولیدش لازم نیست پولی به عنوان حق لیسانس بپردازند.
دوست عزیز کلاس خودرو ربطی به درجه بندی کیفی نداره
ربط به امکانات و اندازه اتاق داره

poria_mc
08-02-2009, 17:50
یعنی برای تولیدش لازم نیست پولی به عنوان حق لیسانس بپردازند.
دوست عزیز کلاس خودرو ربطی به درجه بندی کیفی نداره
ربط به امکانات و اندازه اتاق داره
کاملا تایید میشه! اتومبیل های رده d و e یعنی سدانهای متوسط و بزرگ فکر کنم e هم استیشن واگن باشه! ربطی به کیفیت و درجه خودرو نداره!

milky way
09-02-2009, 04:03
دوستان دوباره همه چیزو قاطی کردند

سمند se با موتور ef7 (موتور ملی) قراره عرضه شه وجایگزین سمند شه امکانتشم با توجه به قیمتش که هم قیمت سمند معمولی است خیلی !!!! خوبه
اما سورن elx با موتور توربو ملی قراره عرضه شه که با توجه به قدرت 150 اسبیش و در صورت نصب گیربکس مناسب میتونه با رقباش رقابت کنه
ضمنا هیچ کدام از این مواردی که شما گفتید تو بازار قیمت 20 ملیونی نداره ضمن اینکه پایه گاز سوزه (به صورت واقعی)
البته شاید بگویید که برای کسی که 20 ملیون پول ماشین میده پایه گاز سوز بودن حسن به حساب نمیاد ولی توجه شما را به افت قیمت خودروهای وارداتی بعد از حذف سهمیه بنزینشون جلب میکنم و به قول معروف هر چی پول دار تر .....
اینم کاتالوگ موتور ملی (البته اسم موتورها تغییر کرده)

با کیفیت تر
حالا اونا نیومدن بگن خودرو جدید. شما گیر دادید
قیمت پایه 20 میلیون رو تو اخبار خوده منطقی داشت میگفت، و میگفت از 20 میلیون شروع میشه و بسته به امکانات و تجهیزات قیمت زیاد میشه.

MoHaMaD ZaNd
09-02-2009, 11:17
درسته منطقي گفت 20 ميليون . ولي به نظرتون 20 ميليون واسه اين قيافه مي ارزه ؟؟؟
امكاناتش خوبه !!! حتي داشبوردش هم عوض كردن ولي خوب قيافش به درد نميخوره !!! اصلا وقتي از جلو نگاش ميكنم ماشين انگار داره گريه ميكنه !!!! ( نظر شخصي ) نظر شما چيه ؟؟؟

shahbab
24-02-2009, 02:36
چند ماهي هست كه سمند lx دارم و اصلا از شتاب و سرعتش راضي نيستم...يكي از دوستانم كه مهندس مكانيكه و در يكي از نمايندگي هاي ايران خودرو كار مي كنه ،بهم پيشنهاد كرده كه برنامه پرشياي elx را روي ecu سمندم بريزه! و معتقده كه نتيجه با توجه به رايگان بودن اينكار ( البته اينكار غير قانونيه ) فوق العاده است ! فقط مصرف سوختم يه كم بالا ميره...
شماها چي ميگين؟ بخصوص فرشاد خان؟

cyrus_ln
24-02-2009, 14:16

ایران خودرو و سایپا علاقه شدیدی به فاجعه سازی دارن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینا face lift نمی کنن طرح ماشینو می گیرن و یه چیز ناقص و فاجعه بیرون میدن مثل پراید 132 و زانتیا مثلا فیس لیفت شده
در کل نباید به این دوتا شرکت مونتاژ کننده امید داشت

Sport Samand
24-02-2009, 15:08
چند ماهي هست كه سمند lx دارم و اصلا از شتاب و سرعتش راضي نيستم...يكي از دوستانم كه مهندس مكانيكه و در يكي از نمايندگي هاي ايران خودرو كار مي كنه ،بهم پيشنهاد كرده كه برنامه پرشياي elx را روي ecu سمندم بريزه! و معتقده كه نتيجه با توجه به رايگان بودن اينكار ( البته اينكار غير قانونيه ) فوق العاده است ! فقط مصرف سوختم يه كم بالا ميره...
شماها چي ميگين؟ بخصوص فرشاد خان؟

مگه ری مپ کردن ecu S2000 سمند کار آسونیه؟:31:اونم بخواد تبدیل بشه به Ecu یه ماشین 16 سوپاپ !:18:

فکر کنم مزاح کرده بودن! اگه تعویض سرسیلندر رو هم براتون انجام میدن این کارو بکنین! ببنین بلوک سیلندر سمند و پارس Elx یکی هست (جفتشون بیس Xu7 هستن) فقط سرسیلندر ها فرق می کنه+برنامه Ecu و سایر سنسور ها و ...

اگه همه اینا رو مجانی می کنه من بودم با کله می رفتم سراغ این کار:10:

tatu_lover1366
25-02-2009, 00:45
آخه پرشیا elx دارای 16 سوپاپس هستش با برنامش با موتور سمند 8 سوپاپه جور در نمی یاد(همون برنامه زمان بندی سوپاپها)
ولی اگه ایشون مهندسن و همچین پیشنهادی دادن لابد یه چیزی میدونن که ما بی اطلاعیم

Farshadd
25-02-2009, 18:42
سلام

یه چیزی رو من لازم میدونم بگم و اون هم اینه که زمان بندی سوپاپ ها فکر نکنم ربطی به ecu داشته باشه.

در واقع اصلا الکتریکی نیست و کلا مکانیکی هست.

زمان بندی سوپاپ ها همون تایمینگ ( timing ) هست که با یه تسمه که از میلنگ به میل سوپاپ ( میل بادامک ) وصل هست انجام میشه. در برخی موارد هم به جای تسمه زنجیر هست از جمله در پیکان.

البته با حرف دوستی که گفتن اگه میتونید سر سیلندر 16 بندازید موافقم و در اون صورت ریمپ کردن خیلی بهتر جواب میده.

اگه اطلاعات بیشتری به دست آوردید ما رو بی نصیب نذارید.

rami_hemi
25-02-2009, 19:14
چرا ربط نداره فرشاد؟
پس میشه توضیح بدی vvti تویتا یا همون زمانبندی متغیر سوپاپها با چی تنظیم میشه

M.etallic.A
25-02-2009, 23:16
چرا ربط نداره فرشاد؟
پس میشه توضیح بدی vvti تویتا یا همون زمانبندی متغیر سوپاپها با چی تنظیم میشه

فکر کنم منظورش تو سمند بود.

shahbab
26-02-2009, 01:15
البته با حرف دوستی که گفتن اگه میتونید سر سیلندر 16 بندازید موافقم و در اون صورت ریمپ کردن خیلی بهتر جواب میده.

پس من با اجازه آقا فرشاد و بقيه بزرگان اين تاپيك اجازه اينكار را ( ريختن برنامه پارس elx ) را ميدهم...با توجه به اينكه به گفته همان مهندس كذايي :اين برنامه قابل برگشت به برنامه اصلي lx هم هست...
اين آقاي مهندس منو سراغ يكي فرستاده كه پژو روا داره و برنامه 405 روي براش ريخته و آن آقا خيلي هم راضيه!...البته براي ايشان هم رفاقتي !
حالا هرچي از آب درآمد من خبرشو بهتون ميدم...
مطمئنم انداختن سرسيلندر elx بر روي سمند،اگر امكان پذير باشه...مجاني نيست و كلي اين ريسك خرج برميداره!

tatu_lover1366
26-02-2009, 12:45
اگه شما می فرماید که برنامه زمانبندی متغیر سوپاپها مکانیکی هستش , پس میشه طرز کار این برنامه رو در ماشینهایی که در اونها زمانهایی که نیاز به استفاده از حداکثر قدرت موتور نیست با استفاده از همین برنامه و با از سیستم خارج کردن 4 سوپاپ یا همون 1سیلندر راندمان ماشین را بالا و مصرف سوخت را پایین می آورند چگونه کار میکنند؟
اگر هم من اشتباه میکنم خواهشن بگید که مطلع بشم
با تشکر

D r i v e r
26-02-2009, 14:51
مطمئنم انداختن سرسيلندر elx بر روي سمند،اگر امكان پذير باشه...مجاني نيست و كلي اين ريسك خرج برميداره!
بله میشه سر سیلندر elx (زانتیا 1800 ) رو روی سمند 405 و پرشیای معمولی بست!
چون قطر سيلندر : 83mm و کورس پيستون : 81.4mm جفتشون یکی هست.
ولی فکر کنم سر سیلندرشون 800 تومن باشه!!(یه جایی خونده بودم!)
و اصلا نمی ارزه 800 تومن شایدم بیشتر برای 16 سوپاپ کردن ماشین خرج کرد!!
من خودم یه مدت تو فکرش بودم پراید رو 16 سوپاپ کنم و از سر سیلندر فورد فستیوا استفاده کنم که قیمت 1 سال پیش حدود 600 تومن و دسته دومش از 200 تا 400 تومن بود!(اینارو خودم قیمت نکردما!!)
اگه واقعا شتاب بیشتر میخوای یه تحقیق کوچیک در مورد ست کامل fیلتر هوا و هدرز و میل سوپاپ و شمع سوزنی و ...(چند تا چیز دیگه) بکن

mhmahdavian
27-02-2009, 07:11
لطفا در موردشرایط تعمیرو نگهداری سمند نکات مهم و کلیدی را توضیح دهید . با تشکر فراوان از شما دوستان عزیز

shahbab
01-03-2009, 00:11
اگه واقعا شتاب بیشتر میخوای یه تحقیق کوچیک در مورد ست کامل ف يلترهوا و هدرز و میل سوپاپ و شمع سوزنی و ...(چند تا چیز دیگه) بکن
خوب شما آقايي كنين و راجع به هر از كدام اينا كه گفتي يه توضيحاتي بده...

D r i v e r
01-03-2009, 00:46
خوب شما آقايي كنين و راجع به هر از كدام اينا كه گفتي يه توضيحاتي بده...
تمام چیزایی که میگم بر اساس چیزایی که خوندم!!!
هدرز وسیله ای که برای خروج هرچه آسان تر دود استفاده میشهبه دلیل اینکه از داخل سطحی صاف تر و سیقلی تر دارن و بزگترم هستن دود رو راحت تر و سریع تر از موتور خارج میکنن

شمعهای سوزنی:
که به دلیل جرقه های قوی تر باعث احتراق کامل تر بنزین و هوا میشن و در نتیجه باعث نرم تر کارکردن موتور و افزایش نچندان محسوس (بعضی ها میگن خیلی محسوس!!) شتاب ماشین میشن!
اینو از جایی پیدا کردم :

شمع های سوزنی ایریدیم جدید با تکیه بر خواص مواد بکار رفته در آنها و تکنولوژی صرف شده درساختشان دارای جرقه قوی تر در راستای سیلندر که امکان انتشار همگن شعله را پدید می آورد و باعث بهسوزی میگردد، از عمر طولانی برخوردار بوده و اقدام موثری در راستای بالا بردن کارآیی موتور های درونسوز و حفظ محیط زیست به حساب می آیند، البته اغلب به دلیل بالا بودن هزینه ساخت از قیمت های بالایی برخوردارند که البته با کاهش مصرف سوخت و افزایش عمر قطعات موتور این هزینه اولیه را برای مصرف کننده جبران خواهند کرد.

میل سوپاپ:!!!!
اینو خودمم از فرشاد جان پرسیدم که ازش نقل میکنم!

میل سوپاپ همونی هست چند تا بادامک داره و این بادامک ها با چرخش خودشون از بالا میزنه سر سوپاپ و اونو به پایین حول میده تا راه سوخت به سلندر باز بشه و یا راه خروج دود از سیلندر باز بشه.

حالا تا جایی که من خبر دارم تعویض میل سوپاپ این نیست که درجه های بین بادامک ها فرق کنه، بلکه بادامک ها بزرگتر هستن و باعث میشه سوپاپ رو بیشتر به پایین حول بده و در واقع در زمانی یکسان راهی بزرگتر ایجاد کنه و سوخت بیشتری در همون زمان وارد بشه و همچنین دود بیشتری خارج بشه. البته فکر کنم مدلهایی هم داره که مثلا بادامک هایی که میزنه سر سوپاپ دود، بزرگتر از بادامک هایی هست که میزنه سر سوپاپ سوخت. و این باعث میشه با همون مصرف موتور کار کنه ولی سوخت راحت تر خارج بشه.

fیلتر هوا :
که باعث افزایش هوای ورودی به محفظه احتراق میشه و فکر کنم مدل هایی هم داردن که هوای خنک رو عبور میدن و باعث افزایش قدرت موتور میشن

اینایی که گفتم مجموعه خوبی رو در کنار هم به وجود میاره که فکر کنم تا 800 - 900 تومن باهات بره
راستی ببخشید که اصلا کامل نیست چون خودمم بیشتر از این نمیدونم ولی میدونم همشون خوبن:31::27:

metal_militia
01-03-2009, 13:44
برای سیستن تخلیه دود هم میشه از هدرز منیفولد و هاوارد استفاده کرد
برای سمند و 405 حدود 700 تومن خرج داره(البته با نصب)
و تا 17 اسب بخار قدرت ماشین رو بالا میبره
همچنین با نصب ----- هوای اسپرت اصلی(نه از این 15 تومنی های موجود) و سیرکولیتور(چرخاننده) و گشاد کردن منیفولد ورودی
هم حدود تا 7 اسب برای شما دارد که هزینش بیشتر از 200 تومن نمیشه

با این تغییرات نه تنها مصرف بنزین بالا تر نمیره(تو حالت رانندگی عادی) بلکه بدلیل افزایش راندمان ترمودینامیکی مصرف خودرو پایین تر هم میاد

یک راه خیلی خیلی ساده و ارزون هم که تا 1 ثانیه شتاب ماشین شما رو بیشتر میکنه
ابزاری هست به اسم کوییک شیفتر که فاصله بین دنده ها(مثلا اگر فاصله 1 تا 2 10 سانت باشه میکنه 3 سانت) و همین امر در سرعت تعویض دنده تاثیر زیادی داره
خرجش هم با نصب میشه 50 تومن

شما کلا با خرج یک میلیون با افزایش 24 اسب بخار و کوییک شیفتر میتونید شتاب ماشینتو نو از 12.8 به حدود 9.5 برسونید

MoHaMaD ZaNd
01-03-2009, 15:49
دوستان ميشه موتور پژو پارس elx يا مثلا زانتيا رو روي سمند ال ايكس گذاشت ؟؟؟
يكي از فاميل هامون اين سوال رو ازم پرسيد من نميدونستم چي جوابشو بدم واسه همين اومدم ازتون بپرسم ؟؟؟

shahbab
01-03-2009, 22:14
هدرز وسیله ای که برای خروج هرچه آسان تر دود

شمعهای سوزنی:
که به دلیل جرقه های قوی تر باعث احتراق کامل تر بنزین و هوا میشن

میل سوپاپ:!!!!

fیلتر هوا :
که باعث افزایش هوای ورودی به محفظه احتراق میشه
ف يلتر هوای اسپرت اصلی(نه از این 15 تومنی های موجود) و سیرکولیتور(چرخاننده) و گشاد کردن منیفولد ورودی

ابزاری هست به اسم کوییک شیفتر که فاصله بین دنده ها(مثلا اگر فاصله 1 تا 2 10 سانت باشه میکنه 3 سانت)

همه اينايي كه گفتين خيلي خوبه...ولي براي يك آزمايش يا تست خيلي گرونه!...
راههايي بلدين كه دست آخرش 100 تومن و 200 تومن دربياد؟

D r i v e r
01-03-2009, 22:52
همه اينايي كه گفتين خيلي خوبه...ولي براي يك آزمايش يا تست خيلي گرونه!...
راههايي بلدين كه دست آخرش 100 تومن و 200 تومن دربياد؟

اگه بلد بودم الان آمریکا منو دزدیده بود :دی
بهترین راه استفاده از fیلتر هوای اسپرت( به قول دوستمون نه از این 15 تومنی ها!!) و شمع های سوزنی هست و برداشتن منبع کاتالیست ( این یکی دردسر برگه معاینه فنی رو داره!)
یه موقع گوا این سایکلون و فیدرز و ... نخوری!!!
من بستم تاثیر + اصلا نداشت!!(همش کشکه!)
سعی کن بیشتر وقت ها هم بنزین سوپر بریزی
این کوییک شیفتر هم اینطوری که من شنیدم خیلی عالی هست و خودمم حتما میبندم (دوستمون تعریفشو کرده!)

Farshadd
02-03-2009, 22:07
برای سمند و 405 حدود 700 تومن خرج داره(البته با نصب)
و تا 17 اسب بخار قدرت ماشین رو بالا میبره
همچنین با نصب ----- هوای اسپرت اصلی(نه از این 15 تومنی های موجود) و سیرکولیتور(چرخاننده) و گشاد کردن منیفولد ورودی
هم حدود تا 7 اسب برای شما دارد که هزینش بیشتر از 200 تومن نمیشه

با این تغییرات نه تنها مصرف بنزین بالا تر نمیره(تو حالت رانندگی عادی) بلکه بدلیل افزایش راندمان ترمودینامیکی مصرف خودرو پایین تر هم میاد

یک راه خیلی خیلی ساده و ارزون هم که تا 1 ثانیه شتاب ماشین شما رو بیشتر میکنه
ابزاری هست به اسم کوییک شیفتر که فاصله بین دنده ها(مثلا اگر فاصله 1 تا 2 10 سانت باشه میکنه 3 سانت) و همین امر در سرعت تعویض دنده تاثیر زیادی داره
خرجش هم با نصب میشه 50 تومن

شما کلا با خرج یک میلیون با افزایش 24 اسب بخار و کوییک شیفتر میتونید شتاب ماشینتو نو از 12.8 به حدود 9.5 برسونید

سلام.

دقیقا مطمئن نیستم، ولی فکر نکنم به این راحتی بشه با 1 تومن 24 اسب بخار انداخت روی موتور.

تا جایی هم که میدونم این کارا فکر نکنم بیش از 10-12 اسب اضافه کنه.

metal_militia
03-03-2009, 16:04
من ماشینم الان 126 اسب بخار قدرت داره البته اندکی بیشتر از 1 تومن خرج کردم!

D r i v e r
03-03-2009, 20:57
من ماشینم الان 126 اسب بخار قدرت داره البته اندکی بیشتر از 1 تومن خرج کردم!
میشه بگین چطور اینقدر دقیق اندازه گرفتین که ما هم بریم اندازه بگیریم؟؟
راستی ماشینتون چی بود؟؟

metal_militia
04-03-2009, 11:50
مقدار هورس پاور رو تا حدودی حدسی گفتم
یک سیستم هدرز و منیفولد با هاوارد از یک شرکت معتبر ایتالیایی (الان تهران نیستم و اسمش هم اصلا یادم نمیاد)
که تا 17 اسب بخار افزایش قدرت داشت و با نصب حدود 850 (اگه اشتباه نکنم) برام اب خورد
سیستم ----- هوا با چرخاننده با مارک جی ار فرانسه که 85 یورو برام اب خورد
و اصلاح منیفولد ورودی هم که خود ----- و سیرکولیتو 4 اسب و اصلاح سیستم هم فک کنم 2 3 اسب داشته باشه
من اعداد رو حدودی میگم شاید از 115 اسب تا همون 126 اسب
یک سری تقییراتی هم دادیم که بماند!

خودرو 405
خودم دنبال داینو میگردم ناچارا با اعتماد به گفته سازنده قطعات و تجربیات قبلی گفتم

D r i v e r
04-03-2009, 12:25
مقدار هورس پاور رو تا حدودی حدسی گفتم
یک سیستم هدرز و منیفولد با هاوارد از یک شرکت معتبر ایتالیایی (الان تهران نیستم و اسمش هم اصلا یادم نمیاد)
که تا 17 اسب بخار افزایش قدرت داشت و با نصب حدود 850 (اگه اشتباه نکنم) برام اب خورد
سیستم ----- هوا با چرخاننده با مارک جی ار فرانسه که 85 یورو برام اب خورد
و اصلاح منیفولد ورودی هم که خود ----- و سیرکولیتو 4 اسب و اصلاح سیستم هم فک کنم 2 3 اسب داشته باشه
من اعداد رو حدودی میگم شاید از 115 اسب تا همون 126 اسب
یک سری تقییراتی هم دادیم که بماند!

خودرو 405
خودم دنبال داینو میگردم ناچارا با اعتماد به گفته سازنده قطعات و تجربیات قبلی گفتم

اون شرکت معتبر ایتالیایی فکر کنم سوپر اسپرینت هست
الان فکر کنم اگه ماشین بره رو داینو که تو ایران فکر نکنم باشه حدود 115 اسب بیشتر رو نشون نده :دی
چون 17 اسب بخار شوخی نیست که!!

meghdaad
10-03-2009, 22:55
سمند جی تی اسپرت کوپه 1:
سرور2

M.etallic.A
10-03-2009, 23:01
حالا ایران خودرو یه سمند طراحی کرده دیگه میخواد همه جور ماشین از توش در بیاره. از کوپه بگیر تا اس یو وی... فکر کنم کامیون سمند رو هم بزودی طراحی کنن. بابا یه ماشین جدید یه اسم جدید یه طرح جدید.... سایپا که داره مینیاتور ثبت نام میکنه 5 میلیون میگیره 89 تحویل میده واقعا خنده داره... تو دنیا الان کمپانی ها التماس میکنن ماشینشونو بخری... یه ماشین اشانتیون هم روش میدن. حالا تو ایران پیش فروش میکنن واسه یک سال بعد و نصف بیشتر پول رو هم میگیرن. ظلم که میگن شاخ و دم نداره همینه...

meghdaad
10-03-2009, 23:22
ایران خودرو ناشیه حالا حالا ها طول میکشه تا حرفه ای بشه جای رشد هم داره. با این حال ایران خودرد 5-6 سال پیش سمند تولید کرد و حالا سایپا مینیاتور، تولید 5 سال پیش ایران خودرو خیلی بهتر از مینیاتو بوده، مینیاتور که میشه گفت تو طراحی افتضاحه.
تا وقتی تعرفه خودروی وارداتی پایین نیاد اینا پیشرفت نمیکنن.

M.etallic.A
10-03-2009, 23:47
ایران خودرو ناشیه حالا حالا ها طول میکشه تا حرفه ای بشه جای رشد هم داره.

یعنی چی حالا حالاها طول میکشه ؟ دیگه چه قدر میخواد طول بکشه. صنعت خودروی ایران دقیقا با صنعت خودروی کره با هم شروع کردن. اونا الان فوق حرفه ای شدن ایران خودرو کماکان داره آر دی پیشفروش میکنه...

2299
11-03-2009, 00:06
یعنی چی حالا حالاها طول میکشه ؟ دیگه چه قدر میخواد طول بکشه. صنعت خودروی ایران دقیقا با صنعت خودروی کره با هم شروع کردن. اونا الان فوق حرفه ای شدن ایران خودرو کماکان داره آر دی پیشفروش میکنه...

تا گمرکی پایین نیاد همین آشه و همین کاسه:41:

meghdaad
11-03-2009, 01:09
خودرو سازهای داخلی فشار آوردن که تعرفه ها پایین نیاد و به همین نسبت هم ماشیناشونو گرون کردن مثلا زانیا 20 میلیوی شده 27 میلیون که 30 بوده تازه پایین اومده، اگه همینطوری ادامه پیدا کنه پیکان رو هم دوباره تولید میکنند.:31:

M.etallic.A
11-03-2009, 11:13
تا گمرکی پایین نیاد همین آشه و همین کاسه

گمرکی که بیاد پایین ایران خودرو و سایپا باید برن سیب زمینی بفروشن با این درپیتهایی که تولید میکنن... وقتی تویوتا کمری بشه 9 میلیون دیگه کدوم جفنگی میره پژو پرشیا یا سمند ال ایکس بخره ؟

meghdaad
11-03-2009, 12:10
مدلهای مختلف کمری بدون گمرک حدودا بین 20 تا 26 میلیون تومانه.
لینک سایت موتورترند:

این قیمتهایی که داریم به ماشیهای ایرانی میپردازیم واقعی نیست، البته خودرو سازهای ایرانی دارن ماشیناشونو گرون میفروشن و سود زیادی میکنند، که اگه تعرفه ها بیاد پایین مجبورن قیمت ها رو کاهش بدن.

meghdaad
12-03-2009, 00:02
سرور2

ArashSo
17-03-2009, 13:29
بابا هرچی باشه بازم سمنده!!!!!!!!!
فقط هیکل داره..........همین

meghdaad
18-03-2009, 11:59
سرور2

mani6606
19-03-2009, 08:15
دوستان شما اين خبر رو كه ميگن يك {سمند با بدنه روكش طلا و داشبورد خاتون كاري شده توي تهران داده شده } شنيدين؟ ميگن مال يك كلكسيون دار روس بوده

D r i v e r
19-03-2009, 13:42
دوستان شما اين خبر رو كه ميگن يك {سمند با بدنه روكش طلا و داشبورد خاتون كاري شده توي تهران داده شده } شنيدين؟ ميگن مال يك كلكسيون دار روس بوده
فکر کنم 2 تا تاپیک در موردش اینجا داشته باشیم :دی:21::27::31::19::10:

meghdaad
19-03-2009, 23:21
فکر کنم 2 تا تاپیک در موردش اینجا داشته باشیم :دی:21::27::31::19::10:
اگه اشکالی نداره لینک تاپیک میزنی ما هم ببینیم.

D r i v e r
19-03-2009, 23:46
اگه اشکالی نداره لینک تاپیک میزنی ما هم ببینیم.

بفرمایین ::11:

و

omid2020-com
19-03-2009, 23:53
این هم خبرش

meghdaad
20-03-2009, 17:22
ممنون از amir.dk و omid2020-com برای معرفی لینک.
داشبرد سمند GT سوپر اسپرت کوپه
سرور2

rami_hemi
20-03-2009, 18:07
دوست من میشه بگی این طرحا کار خودته یا کار دوستان دیگه میشه کمی توضیحات بدی؟
در کل ما اینجا یه بخش طراحی خودرو نیاز داریم که متاسفانه انجمنهای گرافیک به این مورد اعتراض دارن.
باید با مدریت بحث بشه و از اونا هم نظر خواهی بشه تا گرافیک کارا هم بهمون کمک کنن

meghdaad
21-03-2009, 00:42
این طراحی از علیرضا اعتمادی راد و در سال 85 تو مسابقه طراحی خودرو توسط یکی از سایتهای ایرانی شرکت کرد و به نیمه نهایی رفت که یه ماشین دیگه ای طراحی کرده بود ولی اول نشد و فرزاد برخورداری طرحش اول شد، و جدیدا این طراحی کرده و خبر بیشتری ندارم.

rami_hemi
21-03-2009, 08:59
ممنونم دوست عزیز.
فرزاد بر خورداری که هیچی اون طراح شرکت ویرا هستش و خودش هم مدرس طراحی وسایل نقلیه

alirafaat
21-03-2009, 22:42
سلام

سورن elx اومده بازار ؟

قیمتش چه حدودایه ؟

D r i v e r
21-03-2009, 23:03
سلام

سورن elx اومده بازار ؟

قیمتش چه حدودایه ؟
نه نیومده
چون هنوز به تولید انبوه نرسیده :31:

Mr Shantia
12-04-2009, 20:57
دوستان اگه ممکنه درباره مخلوق جدید این خانواده، سمند با موتور tu5توضیحاتی بدین.(به نظر من این کارآمدترین موتوریه که در اختیار کارخانجات ایرانیه)

D r i v e r
12-04-2009, 21:11
دوستان اگه ممکنه درباره مخلوق جدید این خانواده، سمند با موتور tu5توضیحاتی بدین.(به نظر من این کارآمدترین موتوریه که در اختیار کارخانجات ایرانیه)

فکر میکنم ها فکر میکنم !!!
این موتور برای خودروهایی با گیربکس اتوماتیک که به احتمال زیاد همون گیربکس استفاده شده در تیپ 6 206 هست قرار هست که استفاده بشه
فکر کنم فرشاد هم به این موضوع اشاره کرده بود

Sport Samand
12-04-2009, 21:24
این موتور برای خودروهایی با گیربکس اتوماتیک که به احتمال زیاد همون گیربکس استفاده شده در تیپ 6 206 هست قرار هست که استفاده بشه
امیر جان با عرض شرمندگی باید بگم که خیر!
سمند با موتور Tu5 و گیربکس دستی در حال پیش فروش هست! تو همین فروردین ماه تحویل فوری هم میدن!
این دقیقا همون سمندی هست که از 2 سال قبل به ترکیه میدادن!:10:

Mr Shantia
12-04-2009, 21:25
این موتورروی 206 تیپ5(دستی) وتیپ6(اتومات) نصبه.توی هفته نامه دیدم قیمتشم 15650 ذکر شده.

meghdaad
13-04-2009, 20:26

سمند با موتور tu5 و گیربکس دستی در حال پیش فروش هست! تو همین فروردین ماه تحویل فوری هم میدن!

این موتورروی 206 تیپ5(دستی) وتیپ6(اتومات) نصبه.توی هفته نامه دیدم قیمتشم 15650 ذکر شده.
هر سه تا پست درسته n6a یا tu5 موتوریه که روی تپ 5 و 6 پژو 206 نصب میشه و چون چون ایران خودرو این موتورو داره میتونه رو هر ماشینی نصب کنه البته با اجازه پژو فرانسه و قبلا هم این مدلو به ترکیه فروخته بود.

B3HZ@D
13-04-2009, 20:59
ماشین یکی از دوستانم موقعی که میندازه دنده 5 یک دفعه دنده میپره روی خلاص...
یا این که بر میگرده دنده 4
مشکلش چیه؟

MoHaMaD ZaNd
13-04-2009, 21:42
سمند با موتور tu5 و گیربکس دستی در حال پیش فروش هست! تو همین فروردین ماه تحویل فوری هم میدن!
این دقیقا همون سمندی هست که از 2 سال قبل به ترکیه میدادن!
درسته اين موتور رو روي سمند هايي كه به تركيه ارسال ميكردن نصب ميكردن !!!!
راستي دوست عزيز شما توي فروم ايران بلاگ فعاليت ميكنيد ؟؟؟
فكر كنم شناختمتون !!!
اگه خودتون هستيد تورو خدا چندتا عكس خوشگل از ماشينتون بزاريد توي تاپيك عكس ماشينهاي كاربران !!! آخه من خيلي مشتاقم ماشينتون رو ببينم !!!

D r i v e r
13-04-2009, 22:15
دشمنت شرمنده شه :11:
میدونستم با این موتور صادر میکنن ولی عرضه مستقیم به بازار ایران رو خبر نداشتم تا اینکه دارم از ما میشنوم
شنیده بودم که میخوان با گیربکس اتوماتیک اینهارو هم به بازار بدن

B3HZ@D
14-04-2009, 07:47
مشکلش چیه؟

سوال من باد کرد....کسی نمی دونه مشکل از چیه؟

Farshadd
18-04-2009, 12:53
مشکلش چیه؟

سوال من باد کرد....کسی نمی دونه مشکل از چیه؟

مشکل چی؟؟؟ مشکل سوال؟؟ مشکل باد؟؟ یا مشکل ماشین؟؟ احتمال قوی مشکلش اینه که باد کرده.

شوخی کردم.

احتمال 90 به بالا دنده 5 خرابه ( چرخ دنده ی مربوط به دنده 5 داخل گیربکس) . باید بدی مکانیکی نگاه کنه. اگه جا داشته باشه خوب میدی تراشکاری تا سنگش بزنن. اگه جا نداشته باشه یا جور درنیاد باید دنده 5 عوض بشه.

B3HZ@D
18-04-2009, 14:16
ممنون
بعد مدت ها جواب گرفتم...دیگه یادم رفته بود همچین سوالی پرسیدم

اگه جا داشته باشه خوب میدی تراشکاری تا سنگش بزنن

MoHaMaD ZaNd
18-04-2009, 18:11
سلام دوستان . ببخشيد اين كيت ها كه وقتي ماشين رو فقل ميكني همه شيشه هاي ماشينو تك تك مياره بالا چند قيمته ؟؟؟ واسه 4 تا شيشه سمند ميخواستم . حالا واسه ماشين ها مختلفه ؟؟؟ يعني مثلا مال پرايد با ماله سمند تفاوت داره يا همه يكين !!!

D r i v e r
18-04-2009, 18:34
سلام دوستان . ببخشيد اين كيت ها كه وقتي ماشين رو فقل ميكني همه شيشه هاي ماشينو تك تك مياره بالا چند قيمته ؟؟؟ واسه 4 تا شيشه سمند ميخواستم . حالا واسه ماشين ها مختلفه ؟؟؟ يعني مثلا مال پرايد با ماله سمند تفاوت داره يا همه يكين !!!
بهش میگن power window که فکر کنم برای هر شیشه 10 تومن آب بخوره و اینکه باید ماشین دزدگیر جداگانه ای داشته باشه