PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسهi900 Omnia,X1,HTC touch HD

lovely11380
23-11-2008, 01:51
دوستان عزیز سلام
راستش با معرفی و ورود این 3تا ابر قدرت لازم دونستم یه تاپیک جدید واسه مقایسه بین اونها باز کنم تا شاید کمکی باشه واسه خودم و بعضی از دوستان که مطمئنم الان مثل من گیج شدند
پس هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم
1.Samsung I900 Omnia
2.Sonyericsson XPERIA X1
3.HTC Touch HD

lovely11380
23-11-2008, 01:58
مطمئنا همه دوستان اطلاعات کافی درمورد این ppc ها دارند بخاطر همین من دیگه معرفی نذاشتم،چون تاپیکهای معرفی اینها هم تو انجمن هست بهتر دیدم اینجا فقط بحث مقایسه باشه

S@nti@go_s&k
23-11-2008, 02:22
سلام.................
من که به امنیا رای دادم...............
بعدش x1
آخر هم hd

hamed1297
23-11-2008, 11:30
من به x1.کیبورد qwerty نعمتی هست که نباید از دستش داد.

ninja3000sh
23-11-2008, 11:57
من به x1 رای دادم.
این گوشی رو تو علاءالدین از نزیدک دیدم و میتونم بگم که سونی اریکسون واقعا روی این گوشی کار کرده.قیافش رو وقتی از نزدیک دیدم خیلی ظریف و شیک بود.

M E H R A N
23-11-2008, 12:16
نمیدونم به این نظر سنجی بگم درسته یا نه!!

در این نظر سنجی مطرح نشده که چه چیزی در یک پاکت پی سی برای شما مهمتره.
همچنین مطرح نکردید که نیاز به کیبورد را در یک پاکت پی سی لازم میدونید یا نه.

حالا با توجه به دو مورد بالا هر کسی میتونه نظری داشته باشه. یکی به کیبورد احتیاج داره و یکی نداره. یکی باطری
مدت زمانی که میتونه از گوشی استفاده بکنه براش مهمتره و برای یکی هم رزولیشن و رم بالا و حافظه داخلی
گوشی مهمترین قسمت یک پاکت پیسی بحساب میاد. اینجا لازم میدونم که اشاره کنم دوستان حافظه داخل گوشی
رو با 8 گیگ و 16 گیگ internal memory که در Omnia وجود داره اشتباه نگیرند. این حافظه چند گیگی در اکثر مواقع
فقط به درد موزیک و عکس ریختن توش میخوره و یا اینکه میتونید فایل های شخصی رو در اونجا قرار بدید. برای یک
پاکت پی سی که بر اساس نصب برنامه و استفاده از برنامه های مختلف ساخته شده حافظه خود گوشی و حجمی
که برای نصب برنامه های مختلف اختصاص داده شده مهمتر از internal memory و یا مموری کارت هایی است که
همراه گوشی وجود داره.
چون اکثر برنامه های مهم و اونهایی که نیاز به بالا اومدن با گوشی رو دارند برای اینکه در نصب و کارکرد اون برنامه
مشکل پیش نیاد حتما باید در حافظه خود گوشی نصب بشند. اما برنامه هایی مانند بعضی از بازی ها حتی اگر بر
روی مموری کارت و یا internal memory هم نصب بشند مشکلی بوجود نمیارن.

حالا اگر کسی کیبورد واسش مهم نباشه دلیل نمیشه که گوشی های با کیبورد بدرد نمیخورن. یا اگر کسی مثل
من که یک دوربین خیلی خوب دارم و دوربین یک گوشی زیاد واسم مهم نیست نمیتونم بگم که گوشی هایی
که دوربین بهتر روشون هست بدرد نمیخورند.

هر کسی نیازی داره و هر کسی هم بودجه ای رو برای خریدش در نظر گرفته.برای خیلی ها الان خرید اکسپریا و
حتی تاچ HD امکان پذیر نیست چون هم بودجه اش رو ندارند و هم اینکه با این قیمتی که الان در ایران وجود داره
خرید این دو گوشی حماقته و طرف در آینده ضرر زیادی میکنه. در حالی که مثلا اکسپریا الان در سوئد داره با
قیمت حدودا 670 هزار تومن بفروش میره. حالا این قیمت کجا و قیمت میلیونی ایران که فروشندگان محترم
از خودشون قیمت تعیین کردند کجا...

الان هم یکی از دلایلی که بخاطر موقعیت درسی و شغلیم اکسپریا رو خریدم همین داشتن کیبورد بود. در
حالی که هم بودجه خرید گوشی های دیگه ای مانند Omnia رو داشتم و هم انتخابهام برای این کار زیاد بود اما
حتی اگر Omnia بیشتر از 50 گیگ حافظه داشت و یک دوربین 12 مگاپیکسلی هم روش بود باز هم انتخابش
نمیکردم چون بدرد منی که کیبورد میخواستم نیمخورد.

در اتوبوس، مسافرت و جاهایی که دارم راه میرم و یا سر کلاس درس امکان این وجود نداره که مداد گوشی رو
در بیاری و با کیبورد داخل گوشی تایپ کنی اما وقتی یک کیبورد جداگونه وجود داشته باشه راحت میشه بازش
کرد و از کیبورد استفاده کرد حتی اگر در حال قدم زدن هم باشی.

پس میبینی که هر کسی برای خودش دلایلی داره و این دلایل شخصی هیچ کدام نمیتونند بهترین و یا بدترین
گوشی رو از لحاظ سطح تکنولوژی بکار گرفته شده تعیین بکنند. چون هر کسی میاد و به اون چیزی که دوست
داره و یا تعصب داره رای میده. آخرش هم یکی از گوشی ها چند رای بیشتر یا کمتر میاره و مردم فکر میکنند که
اون گوشی که رای بیشتر آورده حتما بهترین گوشیه در حالی که ممکنه نباشه.

اما اگر میخواهید که گوشی ها رو از لحاظ تکنولوژی و نه نظر سنجی با هم مقایسه بکنید اونوقت این تاپیک
میتونه مکان خوبی برای کسب اطلاعات و همچنین نوشتن اون چیزهایی که میدونیم باشه. مثلا تازگی ها
بنچ مارکهایی رو شده که سرعت سی پی یو را در هر گوشی نشون میده. فردا ممکنه عکس هایی رو بشه
و دوربین های این پاکت پی سی ها رو با هم مقایسه بکنه. در بعضی از ریویو ها سرعت اتصال جی پی اس
بکار رفته شده در این پاکت پی سی ها مورد بحث قرار گرفته و معلوم شده که یکی از این گوشی ها بجای
اینکه به 3 ماهواره متصل بشه فقط میتونه به 2 ماهواره متصل بشه و گوشی مشکل داره.

اینها دلایلی هستند که میتونند تعیین کنند در شرایط امروز کدام پاکت پی سی بهتره و بدرد چه قشری از
جامعه میخوره.

بهر حال این هم نظر من بود. به خاطر دلایل شخصی زیر به اکسپریا رای میدم.

1. چون باطریش قویتره.
2. کیبورد داره.
3. از 9 تا دسکتاپ میشه استفاده کرد. همون پنل هاش.
4. خروجی 3,5 میلی استاندارد داره و از هر هدفونی که دلم بخواد میتونم استفاده بکنم.
5. سطح ال سی دیش با سطح قابش همسطح نیست و این میتونه در جلوگیری از خش افتادن بر ال سی دی
خیلی مفید باشه.
5. هم کلید های چهار جهته داره که میشه باهاش در منوها گشت و هم موس اوپتیک داره اما بعضی از گوشی
ها فقط موس اوپتیک دارند و کلید های چهار جهته ندارند.
6. رزولیشن بالایی داره و گشتن در اینترنت و خوندن فایل های پی در اف رو راحت تر میکنه.
7. قیافه اش به نظر من قشنگتر و با کلاس تر از بقیه پاکت پی سی ها بود.
8. لکه چربی و گرد و خاک بخاطر جنس فلزی که داره کمتر روش دیده میشه.
9. اگر بخوام برای کسی کلاس بزارم با باز کردن کیبورد اکسپریا و نوشتن یک اس ام اس ساده بیشتر میتونم
این کار رو بکنم تا با گوشی که کیبورد نداره.
10. اکسپریا در داخل جعبه اش یک کارت مشکی مانند کارت شناسایی داره. برای هر نفری که اکسپریا رو
میخره یک کد جدا روی این کارته نوشته شده که فقط هم اون طرف این کد رو میدونه و میتونه ازش استفاده کنه.
حالا این کارته چیکار میکنه؟ .... اگر من به کشوری مسافرت کنم و اونجا اکسپریا خراب بشه و از کار و زندگیم
بیوفتم به شماره تلفنی که در اون کارت مشکلی نوشته شده زنگ میزنم و کدم رو بهش میدم و اونها هم اگر
بتونند گوشیمو در عرض یکی دور روز تعمیر بکنند که هیچی اما اگر نتونند طبق شرطی که در کاتالوگش در مورد
دارندگان این کارت نوشته شده موظفند که یک اکسپریا تازه به من بدند.
در حالی که اگر این کارت مشکی رو نداشتم حتما باید به کشوری که اکسپریا رو خریدم باز میگشتم و گوشیمو
با گارانتی اون کشو تعمییر یا تعویض میکردم. اینم دلیل دهمیش بود :31:

s-a-l-i-m
23-11-2008, 14:51
من طبق شواهدم رای دادم برای خریدن.........برای همین امنیا رو رای دادم چون x1 تا 3 ماه دیگه هم افت می کنه و خریدش ...........میره تو پاچه ادم.......ولی hd رو میشه 1 ماه دیگه خرید..........

lovely11380
24-11-2008, 13:01
اگه از نظر مالی مشکل نداشته باشیم کدوم رو توصیه میکنید ؟
دلیلهاتون روهم بگید لطفا

D o l f i n
25-11-2008, 10:59
من
x1
hd
omina

omnia.2008
25-11-2008, 15:42
به نظر من اول hd البته با ندید گرفتن فلاش بعد i900 اخریش هم x1

hamid00009
25-11-2008, 21:30
به نظر من
x1
hd

omnia.2008
26-11-2008, 21:29
برتری های i900 بر x1
1.پردازنده قویتر
2.حافظه داخلی خیلی بیشتر
3.صفحه بزرگتر
4.ضخامت کمتر(چون صفحه کلید یا همن کیبورد نداره)
5.دوربین قویتر
6.حالت اختصاصی tochwiz
و...

Maziar_69
26-11-2008, 22:25
X1 یه گوشی لوکس هست بیشتر تا پاکت پی سی.
به نظر من امنیا و اچ دی زیاد فرقی با هم ندارن و من بین این دو تا امنیا رو (به خاطر قیمتش در برابر امکاناتش) انتخاب میکنم.
بعدش هم اچ دی و آخر هم x1...

^^ HAMID ^^
27-11-2008, 00:53
برتری های i900 بر x1

و x1 هم که بوقه دیگه :27: ..

1. رم 384 مگایی = 256 رم + 128 گرافیک
2. رزولوشن 4 برابر .. wvga ایکس وان در برابر wqvga امنیا
3.کیبورد کامل
4. طراحی بهتر..اسلایدر منحنی
5. امنیا جک 3.5 mm صدا اگه اشتباه کنم نداره عوضش x1 داره..
6. 9 تا پنل ایکسپریا ( قابل نصب)
و.....

کلا ما قبلا با سامسونگ و بچه ها از این بحثا زیاد کردیم به جایی نرسیدیم.. یه چیزایی x1 داره امنیا نداره یا بلعکس .. اون چیزایی که شما مزیت حساب کردی بعضیاش زیاد مهم نیست مثل حافظه که دیگه الان مموری کارت های ظرفیت خیلی بالا موجود هست ..یا 2 دهم اینچ ال سی دی بزرگتر..

omnia.2008
27-11-2008, 15:39
ببخشید اقا hamid من موقعی که برتری های i900 نوشتم بعدش میخواستم برتری های x1 بنویسم که برق خونمون رفت تا اخر شب و من الان تازه رسیدم . در کل ببخشید .برتری های x1 که خودتون نوشتید . در ضمن i900 پورت 3.5 داره.

s-a-l-i-m
27-11-2008, 15:42
بزودی که امنیا جدید بیاد چه بهانه ای میگیرید؟؟؟
حتما میگید حک 3.5 نداره....128 مگا رم برای گرافیک داره x1 ........

omnia.2008
27-11-2008, 15:45
ببخشید مثل اینکه اقا hamid گفتند مموری با ظرفیت های خیلی بالا موجود هست.ما که نگفتیم نیست همون مقداری که x1 ظرفیت مموری داره i900 هم داره من منظورم حافظه داخلی بود یعنی 16g 1900 = 400mb x1

^^ HAMID ^^
27-11-2008, 23:02
ببخشید اقا hamid من موقعی که برتری های i900 نوشتم بعدش میخواستم برتری های x1 بنویسم که برق خونمون رفت تا اخر شب و من الان تازه رسیدم . در کل ببخشید .برتری های x1 که خودتون نوشتید . در ضمن i900 پورت 3.5 داره.

برقتون رفت ؟ .. شرمنده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فکر نمیکنم i900 جک 3.5 صدا داشته باشه ..tv out داره ولی - 3.5 mm audio output jack نداره .. اکسلرو میتر داره که ایکس وان نداره ..عوضش ال سی دیه x1 خیلی بهتره (ال سی دی i900 زیر نور آفتاب به سختی خونده میشه ) ... و x1 باتریه به نسبت قوی تر و تاک تایم بیشتری داره..( باتری x1 اگه اشتباه نکنم تو ppc ها قویترینه)

بزودی که امنیا جدید بیاد چه بهانه ای میگیرید؟؟؟
حتما میگید حک 3.5 نداره....128 مگا رم برای گرافیک داره x1 ........

حقیقتو باید قبول کرد..

.ما که نگفتیم نیست همون مقداری که x1 ظرفیت مموری داره i900 هم داره من منظورم حافظه داخلی بود یعنی 16g 1900 = 400mb x1

میدونم چی منظورته ... من گفتم زیاد معقوله مموری مهم نیست با این مموری کارت هایی که جدید اومده (32 گیگ)

در کل من باشم :

1. X1
2.touch HD
3. i900

رو انتخاب میکنم..

mamad6280
27-11-2008, 23:15
من یه چیزی راجبه اچ دی بگم که ممکنه بزرگیش بعد یه مدت دلتونو بزنه و براتون دردسر بشه چون به هر حال جا کردنش تو جیب که مشکله
در ضمن به اینم فکر کنید که ال سی دی به اون بزرگی و رزولوشن چه مصرف باتری خواهد داشت ، حالا دوستانی که اچ دی دارن راجبه باتریش بگن بهتره

ولی در کل به نظر من 3.8 اندازه کاذبیه که کاربرد ندراه و بیشتر هدف تبلیغاتیه ، بازم سلیقه ایه

omnia.2008
28-11-2008, 09:39
ببخشید من خدم i900 دارم میدونم که پورت 3.5 داره

omnia.2008
28-11-2008, 09:48
من خودم i900 دارم میدونم که پورت 3.5 داره

s-a-l-i-m
28-11-2008, 10:33
اول از همه بگم دوستانم که hd دارند میگن باطریش 1.5 روز زاحت دوام میاره....................
امنیا با یک تبدیلی که داره میشه جک 3.5 رو وصل کرد..........
در ظمن من p2 دارم که از امنیا خیلی ضعیف تره در زیره نور و در خانه اما با ای حال من میتونم زیر نور باهاش کار کنم و اسم موزیک هام رو بخوانم..........این فقط یک جرفغ هست که ضعیف اما در حقیقت کار رو راحت که نه ولی خوب راه میندازه.........
من که منتظرم امنیا جدید بیاد به ایران..........دیگه گوشی نیست که با امنیا جدید رقابت کنه چون 150 مگا از رم راحت خالیه و cpu 800 ....در حالی که این امنیا با 50 مگا خالی و رم 600 همه رو از سرعت خودش به ...کشونده

mohandes
28-11-2008, 12:48
به نظر بنده هم اسکرین تاچ hd دیگه خیلی بزرگه و آدم رو اذیت میکنه . قضیهء این اسکرین برای یک موبایل ، مثل اسکرین 17 اینچی برای لپ تاپهاست . بزرگه ، برای فیلم دیدن و کارهای دیگه خوب و راحت تره اما به شرطی که همیشه بغل یک پریز برق نشسته باشید تا بتونید اون لپ تاپ رو به برق وصل کنید ( در حقیقت کارکردش میشه مثل یک دسکتاپ ) . وگرنه به سرعت شارژش خالی میشه و دست آدم رو میزاره توی حنا ! ضمن اینکه لپ تاپ با اسکرین 17 اینچی انقدر بزرگه که آدم روش نمیشه جایی دستش بگیره ! البته این مورد بزرگی در مورد موبایل تا حد زیادی کمتر میشه اما باز هم به چشم میاد .
ضمنا بدنهء موبایلهای htc پلاستیکیه و اگه یه وقت ول بشه روی زمین ( هیچ کس نمیتونه ادعا کنه امکان نداره موبایلش از دستش بیفته ! ) امکان آسیب دیدنش زیاده . مثل گوشی آیفون . اما بدنهء اکسپریا فلزیه و این هم خودش مزیتیه . هر چند که باعث افزایش وزنش شده . امنیا رو هم نمیدونم چطوریه .

ضمنا دوستان توجه داشته باشند امنیایی که در این تاپیک مورد بحثه ، امنیای فعلی موجود در بازاره و نه امنیایی که شاید ( و شاید ! ) چند ماه دیگه به بازار معرفی بشه . اون یک گوشی جدیده و باید برای اون یک تاپیک دیگه راه انداخت ( البته وقتی که وارد بازار شده باشه ) . پس خواهشا از کل کل های بچه گانه و صد من یک غاز پرهیز کنید و با دلائل منطقی به بحث بپردازید که بتونه به دوستان در انتخابشون کمک کنه .

موفق باشید .

Mah12
28-11-2008, 13:42
سلام آقا سلیم اما امنیای جدید یا T*omnia فقط واسه کره جنوبی قراره تولید بشه. در ضمن یه نوع تلویزیون هم داره که فقط کره جنوبی داره ، منظورم ----H نیست که N96 داره ها. اگه رسمآ واسه اروپا و جهان معرفی شد بعد با X1 باید مقایسه بشه.
در ضمن یه ایراد دیگه امنیا رم میکروSD اونه که زیر باتریه یعنی واسه اینکه درش بیاریم باید گوشی خاموش شه ،
در کل اول X1
دوم تاچ HD
سوم امنیا

گرچه این بررسی و مقایسه غلطه باید X1 و Touch pro جدا و omnia , touch Hd , Diamond هم جدا مقایسه بشن گرچه خیلیم شبیه هم نیستن .

s-a-l-i-m
28-11-2008, 14:09
به نظر بنده هم اسکرین تاچ hd دیگه خیلی بزرگه و آدم رو اذیت میکنه . قضیهء این اسکرین برای یک موبایل ، مثل اسکرین 17 اینچی برای لپ تاپهاست . بزرگه ، برای فیلم دیدن و کارهای دیگه خوب و راحت تره اما به شرطی که همیشه بغل یک پریز برق نشسته باشید تا بتونید اون لپ تاپ رو به برق وصل کنید ( در حقیقت کارکردش میشه مثل یک دسکتاپ ) . وگرنه به سرعت شارژش خالی میشه و دست آدم رو میزاره توی حنا ! ضمن اینکه لپ تاپ با اسکرین 17 اینچی انقدر بزرگه که آدم روش نمیشه جایی دستش بگیره ! البته این مورد بزرگی در مورد موبایل تا حد زیادی کمتر میشه اما باز هم به چشم میاد .
ضمنا بدنهء موبایلهای htc پلاستیکیه و اگه یه وقت ول بشه روی زمین ( هیچ کس نمیتونه ادعا کنه امکان نداره موبایلش از دستش بیفته ! ) امکان آسیب دیدنش زیاده . مثل گوشی آیفون . اما بدنهء اکسپریا فلزیه و این هم خودش مزیتیه . هر چند که باعث افزایش وزنش شده . امنیا رو هم نمیدونم چطوریه .

ضمنا دوستان توجه داشته باشند امنیایی که در این تاپیک مورد بحثه ، امنیای فعلی موجود در بازاره و نه امنیایی که شاید ( و شاید ! ) چند ماه دیگه به بازار معرفی بشه . اون یک گوشی جدیده و باید برای اون یک تاپیک دیگه راه انداخت ( البته وقتی که وارد بازار شده باشه ) . پس خواهشا از کل کل های بچه گانه و صد من یک غاز پرهیز کنید و با دلائل منطقی به بحث بپردازید که بتونه به دوستان در انتخابشون کمک کنه .

موفق باشید .
پسرم امنیا جدید از نظر قیافه فرقی نداره و اینکه ساخته شده و در کره موجود هست و بزودی یعنی تو همین هفته ها در اروپا و اولین کشور هم المان هست که میادش.........پس بحثی نمونده

omnia.2008
28-11-2008, 14:10
من با i900 زیر نور افتاب رفتم کیفیتش پایین میاد اما قابل استفاده هست.

ali...
28-11-2008, 17:03
only Omnia

Maziar_69
28-11-2008, 20:15
دوست گرامی کی میگه جای میکرو اس دی امنیا زیر باتریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

اولا که با وجود 16 گیگ حافظه ی داخلی احتیاجی به حافظه ی جانبی نیست.
ثانیا زیر باتری نیست.
فقط با باز کردن در پشت گوشی میشه درش آورد !

omnia.2008
28-11-2008, 21:20
من با علی موافقم only omnia

motorola_g10
28-11-2008, 22:08
دوست گرامی کی میگه جای میکرو اس دی امنیا زیر باتریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

اولا که با وجود 16 گیگ حافظه ی داخلی احتیاجی به حافظه ی جانبی نیست.
ثانیا زیر باتری نیست.
فقط با باز کردن در پشت گوشی میشه درش آورد !

نه عزيزم ... در نمياد ....

جاي حافظه جانبي بغل سيم كارت .. درست كه زير باتري نيست .. ولي بالأخره بايد باتري در اورد براي عوض كردن حافظة يا درش اوردن

با تشكر

s-a-l-i-m
29-11-2008, 00:05
only Omnia
خوشم میاد راه میری میگی only omnia..............
تیکه جالبیه.........
راستی برادرم مازیار خودش امنیا داره برا همین انقدر مطمعا حرف میزنه اگه تو هم داریش با دقت امتحان کن میشه

Maziar_69
29-11-2008, 11:15
نه عزيزم ... در نمياد ....

جاي حافظه جانبي بغل سيم كارت .. درست كه زير باتري نيست .. ولي بالأخره بايد باتري در اورد براي عوض كردن حافظة يا درش اوردن

با تشكر

یه ضرب المثلی هست که میگه سخته ولی ممکنه !!!

من حتی با تمرین خیلی زیاد تونستم سیم کارت رو هم دربیارم !!! :8:

باید قلقش دستت بیاد. یه کم سخته....
کلا من تو این 1 ماه و 10 روز که امنیا دارم فقط 2 بار خاموش روشنش کردم !!!:11:

sames
30-11-2008, 19:05
به نظر من گوشی پاکت پی سی فقط htc touch hd

peymanmo6
03-12-2008, 19:12
به نظر من واسه یه پاکت پی سی رزولشن و حافظه داخلی از همه چی مهمتره. من x1 و بعد hd رو انتخاب می کنم. عکس زیر مقایسه ال سی دی x1 با 480x800 پیکسل در برابر N95 با 240x320 پیکسل که هردو در یک صفحه وب هستن نشون می ده. برخلاف نظر بعضی ها، من فکر می کنم اختلاف قیمت 200 دلاری (البته نه تو ایران) بین x1 و omnia واسه رزولشن چهار برابر و کی بورد می ارزه. اگی کسی قید این دوتا (کی بورد و رزولشن) رو بتونه بزنه،omnia بهترین گزینست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s-a-l-i-m
03-12-2008, 23:41
صحاتی که در بالا کردی باید بگم که از این لحاظ یعنی رزلوشن و حافظه.....اچ دی و ایکس 1 ...در این مورد یکی اند

peymanmo6
04-12-2008, 01:20
صحاتی که در بالا کردی باید بگم که از این لحاظ یعنی رزلوشن و حافظه.....اچ دی و ایکس 1 ...در این مورد یکی اند

x1 رو به خاطر کیبوردش بهتر از hd می دونم. باتریشم یه نمه بهتره.

s-a-l-i-m
04-12-2008, 15:09
x1 رو به خاطر کیبوردش بهتر از hd می دونم. باتریشم یه نمه بهتره.
کلا این دوتا یکی اند تقریبا......کسی که کیبورد می خواد x1 و کسی که ال سی دی می خواد این گوشی

Hamid..God
06-12-2008, 20:51
آقا یه فرستی پیش اومد تو الکامپ با hdوx1 (هر دوشون) کار کردم x1 واقعا گوشی خوبی بود ولو باید بگم hd ازx1 هم بهتر بود تو hd از بازخورد لامسه ای استفاده شده بود یعنی وقتی دکمه ای تو صفحه رو فشار میدادی انگار یه دکمه ی واقعی یه یا وقتی اون بازی یه که باید گوشی روخم کنی توپ تو سوراخ بندازی حرکت یه توپ سربی رو رو یه سطح فلزی احساس می کردی یا وقتی به در و دیوار می خورد برخورد توپ رو تو همون قسمت احساس می کردی نه اینکه گوشی فقط ویبره بره
تازه hd نویز کنسلینگ (nc) داره!
راستش بعد از کار با دوتا گوشی بهتر بودن hd به هم بر خورد البته برتری ها ش تو همین موارد و مانیتور بزرگترش محدود می شد
با i900 هم کار کردم گوشی یه خوبی یه ولی اصلا در حد این دو گوشی نیست مخصوصا hd البته منظورم منو و خود گوشی یه نه دوربین و صدا و اینجور چیزا

M E H R A N
06-12-2008, 21:32
کلا این دوتا یکی اند تقریبا......کسی که کیبورد می خواد x1 و کسی که ال سی دی می خواد این گوشی

یه چیزهای دیگه هم بهش اضافه کن چون HD اینها رو هم نداره اما XPERIA داره.

1. دکمه های چهار جهته یا همان D-Pad. این دکمه ها در خیلی از برنامه ها و بازی ها استفاده میشه و گوشی که
این رو نداشته باشه عملا نمیشه باهاش بازی کرد و یا با برنامه هایی که از این دکمه ها استفاده میکنند کار کرد. مگر
اینکه اون بازی و یا برنامه فقط با تاچ کار بکنه که در این صورت تعداد این بازی ها و برنامه های خیلی کمند و میشه
گفت انگشت شمار. اما بازی ها و برنامه هایی که با D-Pad کار میکنند خیلی زیادند.

2. موس اپتیک. این موس دقیقا مانند موس اوپتیکی است که در اومنیا استفاده شده با این تفاوت که اکسپریا هم
موس اوپتیک داره و هم کلید های چهار جهته.

3. اکسپریا کیبورد داره و میشه از این کیبورد هم برای تایپ استفاده کرد و هم برای بازی کردن. چون خیلی از بازی ها
توسط کیبورد بازی میشند و بازی کردن با کیبورد هم حال و هوای خودش رو داره.

4. در اکسپریا میشه نشانگر موس قرار داد چون D-Pad داره. حالا ممکنه بگید نشانگر موس چیه؟ عکس زیر رو ببینید.

بله دقیقا درست فهمیدید. همون موسی که در اومنیا وجود داره در اکسپریا هم میشه گذاشت و خودم همین الان
روی اکسپریا این نشانگر موس رو دارم . هر زمان که خواستم فعالش میکنم و هر وقت هم لازم نداشتم غیر
فعالش میکنم تا نشانگر موس ناپدید بشه و روی صفحه نباشه. تازه میشه کاری کرد که یکی از سافت کی هایی
که در اکسپریا وجود داره برای فعال شدن و غیر فعال کردن این موس تنظیم کرد تا هر وقت که خواستید فقط
با یک اشاره موس بیاد و با یک اشاره هم موس ناپدید بشه.

5. باطری قویتر اکسپریا رو به هیچ وجه نمیشه با HD مقایسه کرد. چون HTC HD هم ال سی دیش بزرگتره و باعث
مصرف بیشتر باطری میشه و هم باطریش حجم کمتری رو نسبت به باطری اکسپریا داره. یعنی در هر 2 مورد
باطریش نمیتونه با باطری اکسپریا مقایسه بشه.

6. بدنه فلزی اکسپریا رو هم فکر کنم فراموش کردید. :46: اکسپریا نزدیک به 80 درصد بدنه اش از فلز
ساخته شده و به همین دلیل به این گوشی میگن Premium .

s-a-l-i-m
06-12-2008, 22:40
خب الان بیشتر رو به بازی هایی میارن که از شتاب سنج استفاده می کنه و صدر صد با اولین بار بازی کردن همه عاشقش میشن.......که نمیشه تو x1 اجرا کرد.........
باطری x1 درسته که قوی هست اما در hd کاری کردن که بهینه مصرف کنه و دوستانی که دان میگن برای یک کار عادی مثل روزی 3 ساعت موزیک و تماس و اس ام اس و........2 روز دوام میاره..........و اگه زیادی کار کنی 1.5 روز....پس باطریش مشکلی نداره

cell_phone
06-12-2008, 22:51
بنظرم بحث شما دوستان بی فایده است . میوه که نیو مدید بخرید , پاکت پی سی است .
و کاملا مشخص است و کسانی که این سه دستگاه رو انتخاب می کنند نیازهای متفاوتی دارند .
پس بی خود سعی در تحمیل برتری و علاقه ی شخصی خودتون به دیگران نداشته باشید .
شاید نکات - از نظر شما در نظر دیگری + جلوه کنه . پس بی خود جنگ نکنید دوستان .

در مورد کسی هم که می خواد بخره باید به نیاز هاش نگاه کنه و بس

Hamid..God
08-12-2008, 13:17
در مورد باتری hd تو الکام
hd که بود زود زود باتری خالی میکرد چون تو همون موقع که من اونجا بودم دو بار بنیاز به شارز داشت ولی x1 اینطور نبود راستی من از یکی از دوستان شنیدم که hd دوستش رنگش رفته یعنی اون نوار دور صفحش سفید شده البته نمی دونم این تا چه حد درسته عزیزان hd دار می تونند در موردش نظر بدند

radian
26-12-2008, 17:38
توی GSMARENA نوشته بود که گویا نسل های بعدیه XPERIA دیگه قرار نیست توسط HTC ( به سفارش sonyerricson ) تولید بشه .

البته خودش هم گفته بود که این ممکنه یک شایعه باشه !

ولی این نکته که X1 توسط HTC ساخته میشه خیلی بانمک بود !

reza.mansori
29-12-2008, 11:24
سلام دوستان،

راستش من هم بین این 2 تا گوشی موندم و انتخاب برایم سخت شده. نقطه قوت xperia کیبورد آن است ولی در عوض hd صفحه نمایش بزرگتر و ..... داره. خودم به علت طراحی بهتر hd به این گوشی تمایل دارم. فکر می کنم که مصرف باطریشون برابر باشه. چون کلا ویندوز موبایل به علت 65 هزار رنگ بودن مصرف کمتری دارند. لطفا دوستانی که این 2 گوشی را دارند تجربیات خودشون را بفرمایند. و آخرین نکته آیا سایز hd برای مصارف روزمره بزرگ نیست و خسته کننده نمیشه؟

با سپاس

Hamid..God
03-01-2009, 15:37
آقا یه سری به تاپیک زیر بزنید در مورد مقایسه ی دو تا گوشی HD و X1
هر کسی میتونه قابلیتی رو که به خاطر اون X1 یا HD رو ترجیح میده اونجا بنویسه

مقدم دوستان سامسنگی هم که در مورد این دو گوشی اطلاعات مفیدی دارند را هم پاس می داریم

Ava UK
01-04-2009, 16:59
به نظر من واسه یه پاکت پی سی رزولشن و حافظه داخلی از همه چی مهمتره. من x1 و بعد hd رو انتخاب می کنم. عکس زیر مقایسه ال سی دی x1 با 480x800 پیکسل در برابر N95 با 240x320 پیکسل که هردو در یک صفحه وب هستن نشون می ده. برخلاف نظر بعضی ها، من فکر می کنم اختلاف قیمت 200 دلاری (البته نه تو ایران) بین x1 و omnia واسه رزولشن چهار برابر و کی بورد می ارزه. اگی کسی قید این دوتا (کی بورد و رزولشن) رو بتونه بزنه،omnia بهترین گزینست.

LCD امنیا هم در مقابل Xperia مثل ان95 میمونه. چون رزولیشن اکسپریا 4 برابر امنیاست. من امنیا و xperia رو کنار هم مقایسه کردم اما رنگ های امنیا پیش ایکسپریا هیچه. انگاری روح دیده و رنگاش پریده. :31: پیکسل هاش هم کمتره................ مثلا اگر در صفحه ایکسپریا 3 پاراگراف از سایت رو با زوم ببینی در امنیا 1 پاراگراف و نیم دیده میشه. این پیکسل ها در جاهای دیگه هم خودشون رو نشون میدن. مثلا اگر در اکسپریا 25 آیکون دیده بشه در امنیا 17 تا 18 تاش دیده میشه. برای همینه که کیفیت صفحه ایکسپریا واقعا محشرهههه.

danial_crazy
01-04-2009, 19:42
LCD امنیا هم در مقابل Xperia مثل ان95 میمونه. چون رزولیشن اکسپریا 4 برابر امنیاست. من امنیا و xperia رو کنار هم مقایسه کردم اما رنگ های امنیا پیش ایکسپریا هیچه. انگاری روح دیده و رنگاش پریده. :31: پیکسل هاش هم کمتره................ مثلا اگر در صفحه ایکسپریا 3 پاراگراف از سایت رو با زوم ببینی در امنیا 1 پاراگراف و نیم دیده میشه. این پیکسل ها در جاهای دیگه هم خودشون رو نشون میدن. مثلا اگر در اکسپریا 25 آیکون دیده بشه در امنیا 17 تا 18 تاش دیده میشه. برای همینه که کیفیت صفحه ایکسپریا واقعا محشرهههه.

هنوز هیچی از سال 88 نگزشت که دوستمون جک سال رو گفتند!! من ودم امنیا دارم داداشم x1 !! اگه نمیدونستی بدون که کیفیت صفحه نمایششون هیچ فرقی با هم ندارن!

Hamid..God
01-04-2009, 21:02
هنوز هیچی از سال 88 نگزشت که دوستمون جک سال رو گفتند!! من ودم امنیا دارم داداشم x1 !! اگه نمیدونستی بدون که کیفیت صفحه نمایششون هیچ فرقی با هم ندارن!

شرمنده فکر کنم این ماجرای جک سال در مورد پست تو بیشتر صدق کنه که البته شما می تونید برا اینکه حرف خودشون رو ثابت کنید یه عکس از مانیتور هر دو گوشی کنار هم با بک لایت 100 در حالی که هر دو یه تصویر رو نشون می دن (مثلا یه عکس)در تاریکی اتاق (کاملا تاریک) بگیرید و تو فرم بزارید
آدرس آپ کردن عکس

از دوستان مدیران انجمن می خوام این تاپیک رو قفل کنن تا مثل تاپیک مقایسه ی X1 با OMNIA و مقایسه ی Omnia HD و Idou و N97 یه بحث و دعوای بیمورد دیگه راه نیوفته

ممنون

AryanLand
02-04-2009, 01:32

3.کیبورد کامل
و.....

کلا ما قبلا با سامسونگ و بچه ها از این بحثا زیاد کردیم به جایی نرسیدیم.. یه چیزایی x1 داره امنیا نداره یا بلعکس .. اون چیزایی که شما مزیت حساب کردی بعضیاش زیاد مهم نیست مثل حافظه که دیگه الان مموری کارت های ظرفیت خیلی بالا موجود هست ..یا 2 دهم اینچ ال سی دی بزرگتر..

در مورد حافظه که فرمودید مهم نیست حداقل 100 هزار تومن فرق قیمتشونه که امنیا داره X1نداره.ضمن اینکه سرعت بالاتر حافظه داخلی و اینکه با اون مقداری که میخوای رو x1 بزاری بازم 16 گیگ در حالت برابر X1 کمتر داره.ضمن اینکه از جی سنسور امنیا هم نمیشه گذشت و با در نظر گرفتن جی سنسور امنیا و HD دیگه X1 در این میان حرفی برای گفتن نداره.

AryanLand
02-04-2009, 01:39
lcd امنیا هم در مقابل xperia مثل ان95 میمونه. چون رزولیشن اکسپریا 4 برابر امنیاست. من امنیا و xperia رو کنار هم مقایسه کردم اما رنگ های امنیا پیش ایکسپریا هیچه. انگاری روح دیده و رنگاش پریده. :31: پیکسل هاش هم کمتره................ مثلا اگر در صفحه ایکسپریا 3 پاراگراف از سایت رو با زوم ببینی در امنیا 1 پاراگراف و نیم دیده میشه. این پیکسل ها در جاهای دیگه هم خودشون رو نشون میدن. مثلا اگر در اکسپریا 25 آیکون دیده بشه در امنیا 17 تا 18 تاش دیده میشه. برای همینه که کیفیت صفحه ایکسپریا واقعا محشرهههه.

به اون دوست عزیزمون که عکس x1 رو در کنار n95 گذاشتن باید یاد آوری بشه درسته هر 2 یک سایت رو باز کردن اما بروزر n95 کجا و اپرایی که رو x1 باز شده کجا .ایشون فکر میکنن که ..........بهتره چیزی گفته نشه.

AryanLand
02-04-2009, 01:45
توی gsmarena نوشته بود که گویا نسل های بعدیه xperia دیگه قرار نیست توسط htc ( به سفارش sonyerricson ) تولید بشه .

البته خودش هم گفته بود که این ممکنه یک شایعه باشه !

ولی این نکته که x1 توسط htc ساخته میشه خیلی بانمک بود !

سلام.

شما فکر میکردید کی ساخته x1 رو؟

AryanLand
02-04-2009, 02:01
یه چیزهای دیگه هم بهش اضافه کن چون HD اینها رو هم نداره اما XPERIA داره.

1. دکمه های چهار جهته یا همان D-Pad. این دکمه ها در خیلی از برنامه ها و بازی ها استفاده میشه و گوشی که
این رو نداشته باشه عملا نمیشه باهاش بازی کرد و یا با برنامه هایی که از این دکمه ها استفاده میکنند کار کرد. مگر
اینکه اون بازی و یا برنامه فقط با تاچ کار بکنه که در این صورت تعداد این بازی ها و برنامه های خیلی کمند و میشه
گفت انگشت شمار. اما بازی ها و برنامه هایی که با D-Pad کار میکنند خیلی زیادند.

2. موس اپتیک. این موس دقیقا مانند موس اوپتیکی است که در اومنیا استفاده شده با این تفاوت که اکسپریا هم
موس اوپتیک داره و هم کلید های چهار جهته.

3. اکسپریا کیبورد داره و میشه از این کیبورد هم برای تایپ استفاده کرد و هم برای بازی کردن. چون خیلی از بازی ها
توسط کیبورد بازی میشند و بازی کردن با کیبورد هم حال و هوای خودش رو داره.

4. در اکسپریا میشه نشانگر موس قرار داد چون D-Pad داره. حالا ممکنه بگید نشانگر موس چیه؟ عکس زیر رو ببینید.

بله دقیقا درست فهمیدید. همون موسی که در اومنیا وجود داره در اکسپریا هم میشه گذاشت و خودم همین الان
روی اکسپریا این نشانگر موس رو دارم . هر زمان که خواستم فعالش میکنم و هر وقت هم لازم نداشتم غیر
فعالش میکنم تا نشانگر موس ناپدید بشه و روی صفحه نباشه. تازه میشه کاری کرد که یکی از سافت کی هایی
که در اکسپریا وجود داره برای فعال شدن و غیر فعال کردن این موس تنظیم کرد تا هر وقت که خواستید فقط
با یک اشاره موس بیاد و با یک اشاره هم موس ناپدید بشه.

5. باطری قویتر اکسپریا رو به هیچ وجه نمیشه با HD مقایسه کرد. چون HTC HD هم ال سی دیش بزرگتره و باعث
مصرف بیشتر باطری میشه و هم باطریش حجم کمتری رو نسبت به باطری اکسپریا داره. یعنی در هر 2 مورد
باطریش نمیتونه با باطری اکسپریا مقایسه بشه.

6. بدنه فلزی اکسپریا رو هم فکر کنم فراموش کردید. :46: اکسپریا نزدیک به 80 درصد بدنه اش از فلز
ساخته شده و به همین دلیل به این گوشی میگن Premium .

سلام.

افت قیمت البته افت قیمت این سه مدل گوشی هم میتونه جوابگو ی خیلی از مسایل باشه اینکه X1 با 1,400000 تومن وارد بازار شد الان به گفته دوستان 550 تومنه امنیا با 715 تومن و الان (8 فروردین) 540 تومنه و Hd با 880 تومن اومد و الان حدود 800 تومنه.
اینکه فرمودید بازیهای کمتری برای HD هست بخاطر نداشتن کلیدهای معرف جهت صرفا" شما بازیهای جی سنسور رو نگاه کنید به برداشت اشتباهتون پی میبرید.
البته ناگفته نماند من خودم هم X1 و هم امنیا رو دارم ولی این دلیل نمیشه موقع مقایسه از مزایای دیگر اجناس چشم پوشی کنم.
ضمن اینکه مدت زمان قابل قبولی برای مقایسه هم با HD کار کردم.

AryanLand
02-04-2009, 02:32
سلام آقا سلیم اما امنیای جدید یا t*omnia فقط واسه کره جنوبی قراره تولید بشه. در ضمن یه نوع تلویزیون هم داره که فقط کره جنوبی داره ، منظورم ----h نیست که n96 داره ها. اگه رسمآ واسه اروپا و جهان معرفی شد بعد با x1 باید مقایسه بشه.
در ضمن یه ایراد دیگه امنیا رم میکروsd اونه که زیر باتریه یعنی واسه اینکه درش بیاریم باید گوشی خاموش شه ،
در کل اول x1
دوم تاچ hd
سوم امنیا

گرچه این بررسی و مقایسه غلطه باید x1 و touch pro جدا و omnia , touch hd , diamond هم جدا مقایسه بشن گرچه خیلیم شبیه هم نیستن .

سلام.

شما از نداشتن جی سنسور حافظه داخلی 16 گیگ (دریغ از 1گیگ) و.........حرف نمیزنید و اونوقت میگید مموری امنیا زیر باطری میخوره یک ضعفه؟؟؟؟
مموری امنیا زیر باطری نمیخوره ضمن اینکه اصلا" احتیاجی ندارید شما به این مموری (چون هنوز فکر نمیکنم کسی x1 داشته باشه و مموری 16 گیگ روش داشته باشه ) برای مقایسه.

Bahador.p
02-04-2009, 02:50
سلام دوستان اصلا نمیدونم چرا دارین اینجور توی سروکله هم میزنین یک نگاه به آمار بندازین همه چی دستتون میاد
من الان در حال حاضر I900 داشتم و خیلی قبل تر HD داشتم و هرگز سراغ X1 نرفتم به خاطر اینکه 3بار تابه حال سراغش رفتم هر 3 بار بدتر و بدتر میشد من قبلا عشق نوکیا بودم یک روز به سرم زد برم U900 بخرم همون موقع N95 داشتم رفتم خریدم خدایی حال کردم بعدش که I8510 اومد اولیشو خریدم و همزمان N96 داشتم وقتی 8510 اومد دستم تازه فهمیدم 96 مثل 1100 میمونه حالا شانس ما یک هفته قبل از عید گوشیم سوخت و من به عنوان عیدی I900 گرفتم من تاحالا خیلی PPC داشتم همیشه همراه هر SmartPhone یک PPC داشتم واقعا میتونم بگم از سرعت I900 راضی هستم واقعا میتونم بگم که سامسونگ در هر زمینه بهترینه و این به من ثابت شده
یک سوال دیگه از داستانی که افراطی در مورد کیبورد میگن Iphone که کیبورد نداره چرا اینقدر مردم میخرن راضی هستن و ... به نظر من کیبورد مجازی I900 هیچ مشکلی نداره و در مورد صفحه چطور رزولیشن برای عکس زیاد مهم نیست برای صفحه از نون شب واجب تر شد یک مثال که دوستون زدن N95 با X1 که جالب ترین مقایسه بود به نظرم شما اگر N95 رو کنار N95 8GB بزارین میبینین که چقدر کیفیت ها فرق میکنه در صورتی که رزولیشن یکی هست تجربه که من دارم اینه که کیفیت ال سی دی درسته با رزولیشن خیلی بهبود پیدا میکنه ولی عامل اصلی شرکت سازنده هست که کیفیت رو تعیین میکنه الان رزولیشن I8510 با N96 یکی هست و سایز هم همچنین ولی I8510 خیلی سرتره به دلیل کیفیت ساخت بهتر و استفاده از پردازنده جدا برای پردازش تصویر البته این قصه پایانی نداره اونی که عشق Se میگه X1 اونی که HTC میگه .....
البته این نظر شخصی منه نریزین رو سرم به نظر من سونی اریکسون همون جاوا بزنه بهتره شرکتی که این همه ادعا داره وقتی یک PPC نمیتونه بزنه میده HTC دیگه چی میخواهین :11:

AryanLand
02-04-2009, 02:58

3.کیبورد کامل
و.....

سلام.

دوست من منظورتون از رم 384 مگایی چیه؟ X1 رم و رامش 256و 512 مگ هست .
اول که رزولوشنش 4 برابر امنیا نیست.طراحی بهتر جزو محاسن هست ولی نه اینقدر که جی سنسور و حافظه داخلی و.سی پی یو و...... جزو محاسن به حساب میان.
پنل های طراحی شده بعد از ساخت توسط دولوپر ها هم از محاسن به حساب میان؟!!!!!:41:

اما اینکه پنل مزیت به حساب میاد اما حافطه مهم نیست دیگه آخر مقایسه بود . مموری کارتهای با ظرفیت بالا که خیلی موجوده نهایتش تو بازار ایران چقدره و قیمتش چنده؟
به عرضتون برسونم که در حال حاضر بالاترین ظرفیت موجود برای میکرو SD 16 گیگ هست که قیمتش 100 تا 110 تومنه که باشرایط مساوی یعنی اگر برای x1 بخری و برای امنیا هم بخری هنوز امنیا 16 گیگ سر تره و اگر هم برای امنیا نخری 110 هزار تومن جلوتره.ضمن اینکه حتما" میدونید که سرعت حافظه داخلی بیشتر از حافظه خارجیه؟
و در آخر اون 2 دهم ناقابل از نظر شما, 2 دهم اینچه و حتما" میدونید که رو قطر مستطیل حساب میشه .با گشیدن 2تا مستطیل با تفاوت 2 دهم اینچ در قطر متوجه اختلافشون خواهید شد.:11:

Bahador.p
02-04-2009, 03:00
شرمنده 2بار فرستاده شد

hesamkowsar
02-04-2009, 03:23
اخر این تاپیک به هیچ جا نمیرسه....چون هر کدون طرفدارهای خودشو داره.هر کدوم مزیت و معایب...3تاشون تقریبآ در یه سطح هستند

merikh_merikh
11-04-2009, 14:35
من تاپیک را نخوندم فقط اومدم نظرمو بگم.
به نظره من ایکس1 بهتره چون کیبرد گزینه ی مهمی میباشد و گوشی ای که فاقد کیبرد باشد دارای نقص است

PC°BASE
11-04-2009, 15:27
نظر سنجی که فعلا امنیا رو به عنوان بهترین نشون میده !!!

PC°BASE
11-04-2009, 15:37
این هم مقایسه صفحه ی آیفون با I900 :

merikh_merikh
11-04-2009, 18:15
دوستان من به اين تاپيک يه نگاه سطحي کردم و يه سري موارد که به چشم خورد را ميخام توضيح بدم.
يه سري از دوستان ميگن که کيبرد مجازي اي900 عاليه و هر چي ما ميگيم که بابا کيبرد ايکس1 يه چيزه ديگست اونا ميگن که کيبرد مجازي اي900 عاليه.اقا حرفه شما قبول ولي هر چه قدر که کيبرد مجازي عالي باشه به پاي يه کيبرد نميرسه به خصوص کيبرد ايکس1 که بسيار عالي ميباشد و اينکه کسي که نياز به کيبرد داره هيچ چيز غير از کيبرد نميتونه مشکلشو حل کنه.
در مورد ال سي دي هم ديدم که يکي از دوستان ميگفت که ال سي دي هاي شرکت سامسونگ(منظورم ال سي دي به کار رفته در اي900 ميباشد) عالي ميباشد و با اين که اي900 پيکسل پايين تري نسبت به ايکس1 داره ولي فرق زيادي ندارن اخه چه طور ممکنه؟ال سي دي ايکس1 بسيار عالي ميباشد و زمين تا اسمون با اي900 فرق داره و بهتره.
در مورد رم هم که همان طور که دوستان گفتن حافظه اي که براي باز شدن برنامه ها مورد نيازه در ايکس1 بالاتره که اين يک نکته ي مثبت ميباشد و برنامه ها با سرعت بالاتري انجام ميشن البته در اين جا سي پي يو اي900 هم مياد تو کار که قويتره و اي900 از سرعت بالاتر برخورداره ولي به نظره من بازم به خاطره گرافيک بهتره ايکس1 ميرزه که در اين جا هم قيد اي900 را بزنيم.
در مورد باطري هم که ايکس1 حرفه اول را ميزنه.
در کل اي900 فقط سي پي يو بالاتري داره که ان چنان هم بالاتر نيست و فرق چنداني از جهت سرعت با ايکس1 نداره ولي در مقابل ايکس1 چيزايي داره که واقعن ارزش خريدو داره.
اينکه اي900 هم راي بيشتري اورده به خاطره قيمت پايينشه که باعث ميشه خيلي ها برن بگيرنش و چون خريدنشم ازش دفاع ميکنن.(کي از مال خودش بد ميگه)هر کسي هر گوشي اي را مطابق نيازش ميخره و گوشي اي را که ميگيره براي خودش بهترينه
در ضمن کليد چهار جهته ي ايکس1 را فراموش نکنيد که خيلي پر کاربرده.
شايد موارد ديگه اي هم باشه ولي من در خاطرم نيست ديگه.
فعلن تا بعد

PC°BASE
11-04-2009, 22:26
دوستان من به اين تاپيک يه نگاه سطحي کردم و يه سري موارد که به چشم خورد را ميخام توضيح بدم.
يه سري از دوستان ميگن که کيبرد مجازي اي900 عاليه و هر چي ما ميگيم که بابا کيبرد ايکس1 يه چيزه ديگست اونا ميگن که کيبرد مجازي اي900 عاليه.اقا حرفه شما قبول ولي هر چه قدر که کيبرد مجازي عالي باشه به پاي يه کيبرد نميرسه به خصوص کيبرد ايکس1 که بسيار عالي ميباشد و اينکه کسي که نياز به کيبرد داره هيچ چيز غير از کيبرد نميتونه مشکلشو حل کنه.
در مورد ال سي دي هم ديدم که يکي از دوستان ميگفت که ال سي دي هاي شرکت سامسونگ(منظورم ال سي دي به کار رفته در اي900 ميباشد) عالي ميباشد و با اين که اي900 پيکسل پايين تري نسبت به ايکس1 داره ولي فرق زيادي ندارن اخه چه طور ممکنه؟ال سي دي ايکس1 بسيار عالي ميباشد و زمين تا اسمون با اي900 فرق داره و بهتره.
در مورد رم هم که همان طور که دوستان گفتن حافظه اي که براي باز شدن برنامه ها مورد نيازه در ايکس1 بالاتره که اين يک نکته ي مثبت ميباشد و برنامه ها با سرعت بالاتري انجام ميشن البته در اين جا سي پي يو اي900 هم مياد تو کار که قويتره و اي900 از سرعت بالاتر برخورداره ولي به نظره من بازم به خاطره گرافيک بهتره ايکس1 ميرزه که در اين جا هم قيد اي900 را بزنيم.
در کل اي900 فقط سي پي يو بالاتري داره که ان چنان هم بالاتر نيست و فرق چنداني از جهت سرعت با ايکس1 نداره ولي در مقابل ايکس1 چيزايي داره که واقعن ارزش خريدو داره.
اينکه اي900 هم راي بيشتري اورده به خاطره قيمت پايينشه که باعث ميشه خيلي ها برن بگيرنش و چون خريدنشم ازش دفاع ميکنن.(کي از مال خودش بد ميگه)هر کسي هر گوشي اي را مطابق نيازش ميخره و گوشي اي را که ميگيره براي خودش بهترينه
فعلن تا بعد

من قصد ندارم با شما بحث کنم چون خودم رو هم سطح شما نمیدونم شما استاد من هستید .
ولی خوب بود به این نکته هم اشاره میکردید که با وجود برتری های اکسپریا امنیا دوربین 5 مگاپیکسل داره ... خودتونم میدونید این کم چیزی نیست ... :21:در مقابل کلید 4 جهته ی اکس پریا
امنیا نشان گر موس داره که کاربریش سریع تر و راحت تر از کلید 4 جهته است ولی برای بازی زیاد مناسب نیست . فیلم برداری امنیا خیلی بهتر از اکسپریا است .:31:
در بقیه موارد حق کاملا با شماست
و اکسپریا برتری کامل داره ...:10:

دكتر بهرام
11-04-2009, 22:43
ولی خوب بود به این نکته هم اشاره میکردید که با وجود برتری های اکسپریا امنیا دوربین 5 مگاپیکسل داره ... خودتونم میدونید این کم چیزی نیست ... :21:در مقابل کلید 4 جهته ی اکس پریا
امنیا نشان گر موس داره که کاربریش سریع تر و راحت تر از کلید 4 جهته است ولی برای بازی زیاد مناسب نیست . فیلم برداری امنیا خیلی بهتر از اکسپریا است .:31:

دوست دارم باز هم یادآوری کنم که در هیچ جای دنیا راجع به سلیقه بحث نمی کنند الا ایران!
خوب و بد, یعنی پسند و سلیقه. وقتی من میگم خوب یعنی من خوشم میاد. پس, این بحث رو ادامه ندیم.

merikh_merikh
11-04-2009, 23:02
شما استاد تری ما باید از شما یاد بگیریم.....بگزریم
درسته.حرفه شما را قبول دارم.من که نگفتم ای900 بده بلکه بیشتر میخاستم برتری های ایکس1 را نام ببرم.البته حواسم به مواردی که شما گفتین هم نبود.
ای900 هم برتری هایی مثل دوربین و قیمت پایین(البته ایکس1 تا حدودی این قیمتی که داره حقشه اخه یه کیبرد عالی هم داره)........ و یه سری امکانات دیگه که خودتون گفتین در ای900 وجود داره.
اگه پست ها ی منو ببینید من در خیلی از جا ها هم ای900 را به دوستان پیشنهاد دادم ولی در کل نظرم اینه کسی که کیبرد میخاد و مشکل مالی نداره میتونه روی ایکس1 حساب باز کنه البته واقعن ای900 به خاطر قیمتش خیلی گوشی خوبیه.
به خاطر توجهتون ممنون

hasanmotori
11-04-2009, 23:38
فعلن تا بعد

شما هم كه الان اصلاً از روي تعصب اينارو نگفتي كه!
شما تنها كسي هستي كه نميتوني با كيبرد مجازي كار كني همه دارن ميگن كيبرد مجازيه i900 هيچ مشكلي نداره و اصلاً لازم نيست به خاطر كيبرد به قطر گوشيت 5 ميليمتر اضافه كني و وزنشو 30 گزم بيشتر كني.
ببين توي كيفيت ال سي دي فقط رزولوشن مهم نيست.قبول دارم كيفيت x1 بالاتره ولي نه انقدر كه فكر ميكني بايد كنار هم بزاري تا بفهمي زمين تا آسمونم فرق نداره.
در مورد رم بزار يه مثال بزنم.سيستم عامل 32 بيت كامپيوتر 3.25 گيگ رمو بيشتر نميشناسه و بيشتر از اونو نميتونه استفاده كنه.شما اگه كلي برنامه x1 كه رزولوشن بالاتري داره با هم باز كني فقط 40% رمو ميگيره پس بيشتر از 128 مگ رم لازم نيست حتي براي x1 اما سرعت i900 بالاتره و فرقشم با x1 زياده اول به خاطر cpu و دوم به خاطر اينترفيس سبكتر.ببين گرافيك x1 چيز خيلي بزرگي نيست كه بخاطرش قيد سرعت و راحتي كار با i900 رو بزني.
باتري x1 بهتره ولي بازم فرقشون خيلي زياد نيست مخصوصاً با رامهاي جديد I900.
كليد 4 جهته روي 1110 هم هست ولي موس يه چيز جديده.بعدشم اگه توجه كني i900 براي اجراي برنامه هاي جاوا بهتره اول بخاطر رزولوشنش چون به 320x240 نزديكتر كه بيشترين رزولوشن جاواست يعني اگه بخاي يه برنامه جاوا رو روي x1 اجرا كني انقدر ريز ميشه كه قابل ديدن نيست.بعدشم i900 كليد مجازي واسه كنترل جاوا داره.
بعدشم امنيا خيلي برتري داره نسبت به x1 :
دوربين بهتر
صداي بهتر
حساسيت تاچ بيشتر واينترفيس تاچ فرندلي تر
16 گيگ مموري
g sensor
lcd بزرگتر
سايز مناسبتر و وزن سبكتر
موس
cpu قويتر و سرعت بيشتر
رزولوشن مناسبتر براي جاوا
و....
به نظر من خريد امنيا عاقلانه تره مگه اينكه كسي نتونه با كيبرد مجازيش كار كنه ونياز شديد به كيبرد داشته باشه كه اين دفعه touch pro گزينه مناسب تري هست كه تعداد افراديكه با كيبرد مجازي نميتونن كار كنن خيلي كمه در غير اينصورت از i900 لذت ببريد.

Hamid..God
12-04-2009, 08:23
آقا اگه اطلاعاتتون کمی کاملتر بود متوجه می شدید اون 3 گیگی که ویندوز برا شناخت حجم رم داره فقط در نسخه ی xp- ویندوز مجود داره و در ویستا و سون حجم رم کاملا شناخته می شه
آره الان رم 128 برا اکسر پاکت پی سی ها کافیه ولی 256 اکسپریا باعث می شه حساب ویژه ای برای اون باز کرد و برنامه نویسها با توجه به کارت گرافیک این گوشی قدرت بیشتری برا نوشتن برنامه و بازی های پر قدرت و با کیفیت دارند (کاربرد این دو قابلیت در آینده معلوم می شه)
من با کیبرد امنیا کار کردم با اکسپریا هم همینطور اگه شما می گین امنیا عالیه پس من این دوتا رو برابر با هم مقایسه می کنم........خوب کیبورد اکسپریا بهتره
بله تو کیفیت مانیتور فقط رزولویشن مهم نیست منم قبلا اینو گفته بودم در واقع 30 در صد ماجراست 40 در صد شدت کنتراسته که بازم اکسپریا دو برابر امنیاست 1به 200 امنیا 1به 400 اکسپریا
تو گوشی های سونی اریکسون کمتر از گوشی های دیگه برق استفاده می شه باسه همین در موارد مشابه استفاده ی بهتری از باطری می شه
موس هم رو اکسپریا با نصب نرم افزار قابل استفادست با اینم کار کردم اول کار با حاش جالب بود ولی بعد تر جیه دادم با دستم و تاچ صفحه اون کاری که می خواستم انجام بدم
اینم درسته
بله
بله حق با شماست
اینو شک ارم چون رو صفحه ی امنیا یه لایه ی ضد خش حست که کمی از حساسیت صفحه کم کرده
این منو ی تاچ فرندلی تر رو اکسپریا هم نصب می شه (کلا به نظر من این اکسپریا یه دزد شریره اول تاچ فلو رو کش رفت بعد منو ی آیفون و بعدش تاچ ویز امنیا بعدن نوبت کدوم بد بخته معلوم نیست) بعدم باید بگم یه تعداد از منو ها یا پنل هلی ی اکسپریا به شدت تاچ فرنلی هستن مثل spb یا مدیا اکسپرینس در سایر موارد که یکین چون هر دو ویندوز موبایلن
بله البته می شه با یکم خرج بیشتر تو اکسپریا خم داشت ولی خوب از اول بودنش خیلی بهتره
بله من با شمام
فکر می کنم رزولویشن دو برابر بتونه 0.2 اینچ کوچیک بودن صفحه رو جبران کنه
خیلی فرق نمی کنه هر دو شدید ضریفن حالا یکی بیشتر (شما اگه p990 داشتی چی کار می کردی؟)
بله ولی رو اکسپریا هم می تونی داشته باشی نرم افزارشم تو فرم اکسپریا هست
خیلی فرق نمی کنن 87 تا
بله ولی جاوا دیگه قدیمی شده من ویندوز موبایل می گیرم باسه نرم افزارای ویندوز نه جاوا
و...
به نظر من هم اکسپریا آینده ی پاکت پی سی یه و گوشی های اینگونه برا آینده مناسب ترند

با توجه به سخت افزاره اکسپریا حالا حالا ها می شه روش حساب کرد و جلوی پیشرفت فناوری کم نیاورد

merikh_merikh
12-04-2009, 08:42
شما هم كه الان اصلاً از روي تعصب اينارو نگفتي كه!
شما تنها كسي هستي كه نميتوني با كيبرد مجازي كار كني همه دارن ميگن كيبرد مجازيه i900 هيچ مشكلي نداره و اصلاً لازم نيست به خاطر كيبرد به قطر گوشيت 5 ميليمتر اضافه كني و وزنشو 30 گزم بيشتر كني.
ببين توي كيفيت ال سي دي فقط رزولوشن مهم نيست.قبول دارم كيفيت x1 بالاتره ولي نه انقدر كه فكر ميكني بايد كنار هم بزاري تا بفهمي زمين تا آسمونم فرق نداره.
در مورد رم بزار يه مثال بزنم.سيستم عامل 32 بيت كامپيوتر 3.25 گيگ رمو بيشتر نميشناسه و بيشتر از اونو نميتونه استفاده كنه.شما اگه كلي برنامه x1 كه رزولوشن بالاتري داره با هم باز كني فقط 40% رمو ميگيره پس بيشتر از 128 مگ رم لازم نيست حتي براي x1 اما سرعت i900 بالاتره و فرقشم با x1 زياده اول به خاطر cpu و دوم به خاطر اينترفيس سبكتر.ببين گرافيك x1 چيز خيلي بزرگي نيست كه بخاطرش قيد سرعت و راحتي كار با i900 رو بزني.
باتري x1 بهتره ولي بازم فرقشون خيلي زياد نيست مخصوصاً با رامهاي جديد i900.
كليد 4 جهته روي 1110 هم هست ولي موس يه چيز جديده.بعدشم اگه توجه كني i900 براي اجراي برنامه هاي جاوا بهتره اول بخاطر رزولوشنش چون به 320x240 نزديكتر كه بيشترين رزولوشن جاواست يعني اگه بخاي يه برنامه جاوا رو روي x1 اجرا كني انقدر ريز ميشه كه قابل ديدن نيست.بعدشم i900 كليد مجازي واسه كنترل جاوا داره.
بعدشم امنيا خيلي برتري داره نسبت به x1 :
دوربين بهتر
صداي بهتر
حساسيت تاچ بيشتر واينترفيس تاچ فرندلي تر
16 گيگ مموري
g sensor
lcd بزرگتر
سايز مناسبتر و وزن سبكتر
موس
cpu قويتر و سرعت بيشتر
رزولوشن مناسبتر براي جاوا
و....
به نظر من خريد امنيا عاقلانه تره مگه اينكه كسي نتونه با كيبرد مجازيش كار كنه ونياز شديد به كيبرد داشته باشه كه اين دفعه touch pro گزينه مناسب تري هست كه تعداد افراديكه با كيبرد مجازي نميتونن كار كنن خيلي كمه در غير اينصورت از i900 لذت ببريد.

آقا اگه اطلاعاتتون کمی کاملتر بود متوجه می شدید اون 3 گیگی که ویندوز برا شناخت حجم رم داره فقط در نسخه ی xp- ویندوز مجود داره و در ویستا و سون حجم رم کاملا شناخته می شه
آره الان رم 128 برا اکسر پاکت پی سی ها کافیه ولی 256 اکسپریا باعث می شه حساب ویژه ای برای اون باز کرد و برنامه نویسها با توجه به کارت گرافیک این گوشی قدرت بیشتری برا نوشتن برنامه و بازی های پر قدرت و با کیفیت دارند (کاربرد این دو قابلیت در آینده معلوم می شه)
من با کیبرد امنیا کار کردم با اکسپریا هم همینطور اگه شما می گین امنیا عالیه پس من این دوتا رو برابر با هم مقایسه می کنم........خوب کیبورد اکسپریا بهتره
بله تو کیفیت مانیتور فقط رزولویشن مهم نیست منم قبلا اینو گفته بودم در واقع 30 در صد ماجراست 40 در صد شدت کنتراسته که بازم اکسپریا دو برابر امنیاست 1به 200 امنیا 1به 400 اکسپریا
تو گوشی های سونی اریکسون کمتر از گوشی های دیگه برق استفاده می شه باسه همین در موارد مشابه استفاده ی بهتری از باطری می شه
موس هم رو اکسپریا با نصب نرم افزار قابل استفادست با اینم کار کردم اول کار با حاش جالب بود ولی بعد تر جیه دادم با دستم و تاچ صفحه اون کاری که می خواستم انجام بدم
اینم درسته
بله
بله حق با شماست
اینو شک ارم چون رو صفحه ی امنیا یه لایه ی ضد خش حست که کمی از حساسیت صفحه کم کرده
این منو ی تاچ فرندلی تر رو اکسپریا هم نصب می شه (کلا به نظر من این اکسپریا یه دزد شریره اول تاچ فلو رو کش رفت بعد منو ی آیفون و بعدش تاچ ویز امنیا بعدن نوبت کدوم بد بخته معلوم نیست) بعدم باید بگم یه تعداد از منو ها یا پنل هلی ی اکسپریا به شدت تاچ فرنلی هستن مثل spb یا مدیا اکسپرینس در سایر موارد که یکین چون هر دو ویندوز موبایلن
بله البته می شه با یکم خرج بیشتر تو اکسپریا خم داشت ولی خوب از اول بودنش خیلی بهتره
بله من با شمام
خیلی فرق نمی کنه هر دو شدید ضریفن حالا یکی بیشتر (شما اگه p990 داشتی چی کار می کردی؟)
خیلی فرق نمی کنن 87 تا
بله ولی جاوا دیگه قدیمی شده من ویندوز موبایل می گیرم باسه نرم افزارای ویندوز نه جاوا
و...
به نظر من هم اکسپریا آینده ی پاکت پی سی یه و گوشی های اینگونه برا آینده مناسب ترند

با توجه به سخت افزاره اکسپریا حالا حالا ها می شه روش حساب کرد و جلوی پیشرفت فناوری کم نیاورد
حمید جان به خاطره جواب های کاملت تشکر.
به نظره من اومنیا فقط یه جی سنسور و یه دوربین بالاتر داره که امروزه چون دوربین های دیجیتال را همه دارن دوربین زیاد به چشم نمیاد در سی پی یو هم فرق چندانی ندارن ولی به قول حمید جان با توجه به سخت افزار ایکس1 حالا حالاها میشه روی ایکس1 حساب باز کرد.
درمورد کیبرد مجازی هم من نگفتم که استفاده نمیکنم...منم استفاده میکنم ولی در مواقع نیاز ولی کیبرد اصلی که در ایکس1 هست کاربرد و کارایی بالاتری داره

FrankenStein
12-04-2009, 21:57
اینجا هم نظر بدیم روزی شاید مدرکی شد اینجا

از نظر بنده

HD

Omnia

X1 هم در اون حد نمیبینم که بخوام مقایسش کنم

hasanmotori
12-04-2009, 22:36
اینم درسته
بله
بله حق با شماست
بله من با شمام
خیلی فرق نمی کنن 87 تا
و...

اطلاعات من تو اين زمينه كامله خودمم 4 گيگ رم دارم و هم xp دارم و هم vista 32 و vista 64 كه قبلاً داشتم ولي چون بعضي از بازيها روش كار نميكنه مجبورم از همون 32 استفاده كنم.تو ويندوز xp فقط 3.25 شو ميشناسه و از همين مقدار استفاده ميكنه ولي تو vista 32 تمام 4 گيگ رو ميشناسه ولي از 3.25 تاش بيشتر نميتونه استفاده كنه.ميتوني از تو task manager متوجه بشي
درسته رم بالاي x1 واسه بعداً مناسبه ولي همين الان رم امنيا انقدرا هست كه بشه تا يكي 2 سال ديگه روش حساب كرد
قبوله كيبرد x1 بهتره ولي چقدر؟
من هر دوتارو هم زمان مقايسه نكردم و نميتونم بگم تفاوت كيفيت ال سي ديشون چقدره ولي aryan land جان كه هر دو رو داره ميگه اين تفاوت در حدي كه فكر ميكنيد نيست
aryan land جان در مورد باتري هم ميگه x1 بهتره ولي بازم نه اونقدر كه فكر ميكنيد
موس قبول
حساسيت تاچ رو هم از aryan land بايد بپرسيم. قبلاً كه نظرش اين بوده كه امنيا بهتره
اين خرج بيشتر واسه مموري 16 گيگ يكم نيست و يه چيزي حدود 100 تمنه.تازه بازم به سرعت مموري داخلي نميرسه و امكان خراب شدنشم هست
0.2 اينچ كم نيست ولي باشه قبول
اتفاقاً من قبلاً p990 داشتم :31:. اينو از طرف خودم نگفتم چون من با htc shift هم مشكلي ندارم:27: اينو از طرف خيلي ها گفتم كه سايز گوشي براشون مهمه
آقا جاوا هم قبول ولي اين مريخ جان(فريد جون) هي گير داده ميگه x1 دي پد داره واسه جاوا اصلاً به اين نكته توجه نميكنه كه جاوا با اين رزولوشن چقدر ريز ميشه
در مورد آينده: با اومدن ويندوز موبايل 7 گوشيها خازني و dual touch ميشن و كلي تغييرات ديگه.تصور اينكه يه وسيله اي واسه آينده مناسبه اشتباهه. من اينو با خريد مادربورد تجربه كردم.مثلاً اومدم يه مادربورد core2dou خريدم ولي cpu رو كه 775 pin بود عوض نكردم كه بعداً عوضش كنم.بعد از چند ماه رفتم يه e8400 بگيرم بندازم روش ولي متاسفانه بخاطر fsb پايين نشدو......
سال 2010 قرار ويندوز موبايل 7 تغييرات زيادي داشته باشه كه ديگه x1 و امنيا.....
امنيا هم تا سال 2010 كم نمياره

hasanmotori
12-04-2009, 22:46
حمید جان به خاطره جواب های کاملت تشکر.
به نظره من اومنیا فقط یه جی سنسور و یه دوربین بالاتر داره که امروزه چون دوربین های دیجیتال را همه دارن دوربین زیاد به چشم نمیاد در سی پی یو هم فرق چندانی ندارن ولی به قول حمید جان با توجه به سخت افزار ایکس1 حالا حالاها میشه روی ایکس1 حساب باز کرد.
درمورد کیبرد مجازی هم من نگفتم که استفاده نمیکنم...منم استفاده میکنم ولی در مواقع نیاز ولی کیبرد اصلی که در ایکس1 هست کاربرد و کارایی بالاتری داره

آقا اينقدر تعصب نداشته باش:21:
16 گيگ مموري 100 تومن پولشه تازه مموري امنيا هم سرعتش بالاتره هم امكان خرابيش كمتره
جي سنسور چيز كمي نيست
صفحه بزرگتر
صداي بهتر
دوربين هم اين نظر شماست ولي خيلي ها از دوربينش استفاده ميكنن
خيليا ميگن محل قلم x1 كيفيت بالايي نداره و زود ترك بر ميداره
سرعت i900 هم بالاتره و تفاوتشون كم نيست اول به خاطر cpu قويتر دوم به خاطر اينترفيس سبكتر
درسته منم بگم x1 فقط يه كيبرد داره؟:27:

AryanLand
13-04-2009, 01:25
آقا اينقدر تعصب نداشته باش:21:
16 گيگ مموري 100 تومن پولشه تازه مموري امنيا هم سرعتش بالاتره هم امكان خرابيش كمتره
جي سنسور چيز كمي نيست
صفحه بزرگتر
صداي بهتر
دوربين هم اين نظر شماست ولي خيلي ها از دوربينش استفاده ميكنن
خيليا ميگن محل قلم x1 كيفيت بالايي نداره و زود ترك بر ميداره
سرعت i900 هم بالاتره و تفاوتشون كم نيست اول به خاطر cpu قويتر دوم به خاطر اينترفيس سبكتر
درسته منم بگم x1 فقط يه كيبرد داره؟:27:

سلام.

آقا اگر امنیا 16 گیگ مموری داره.x1 هم یک کیبرد داره که کار باهاش راحتر تره.ضمن اینکه درسته که ایکس وان جی سنسور نداره اما بجاش کیبرد داره که.لازم بذکره که اون 0.2 اینچ صفحه بزرگتر (نیم سانت توی قطر مستطیل !!!!) زیاد به چشم نمیاد چرا شما اینو نمیگی که X1 کیبرد داره.درسته که X1 قیمتش بالاتره ولی خوب این تفاوت قیمت مال کیبردشه.دوربین که مهم نیست شما با دوربین بهتر امنیاراحتتر میتونی تایپ کنی یا ب کیبرد X1؟
شما توی امنیا هرچند سی پی یو قوی تر داری و سرعتت بالاتره ام با کیبرد مجازی امنیا تند تر میتونی تایپ کنی یا با کیبرد X1؟(اینو میگن سرعت بالاتر!!!)
ضمن اینکه من نمیدونم چرا اومدم اینجا دارم X1 رو با امنیا مقایسه میکنم من که هر دو رو دارم!!!!

Hamid..God
13-04-2009, 11:33
اطلاعات من تو اين زمينه كامله خودمم 4 گيگ رم دارم و هم xp دارم و هم vista 32 و vista 64 كه قبلاً داشتم ولي چون بعضي از بازيها روش كار نميكنه مجبورم از همون 32 استفاده كنم.تو ويندوز xp فقط 3.25 شو ميشناسه و از همين مقدار استفاده ميكنه ولي تو vista 32 تمام 4 گيگ رو ميشناسه ولي از 3.25 تاش بيشتر نميتونه استفاده كنه.ميتوني از تو task manager متوجه بشي
درسته رم بالاي x1 واسه بعداً مناسبه ولي همين الان رم امنيا انقدرا هست كه بشه تا يكي 2 سال ديگه روش حساب كرد
قبوله كيبرد x1 بهتره ولي چقدر؟
من هر دوتارو هم زمان مقايسه نكردم و نميتونم بگم تفاوت كيفيت ال سي ديشون چقدره ولي aryan land جان كه هر دو رو داره ميگه اين تفاوت در حدي كه فكر ميكنيد نيست
aryan land جان در مورد باتري هم ميگه x1 بهتره ولي بازم نه اونقدر كه فكر ميكنيد
موس قبول
حساسيت تاچ رو هم از aryan land بايد بپرسيم. قبلاً كه نظرش اين بوده كه امنيا بهتره
اين خرج بيشتر واسه مموري 16 گيگ يكم نيست و يه چيزي حدود 100 تمنه.تازه بازم به سرعت مموري داخلي نميرسه و امكان خراب شدنشم هست
0.2 اينچ كم نيست ولي باشه قبول
اتفاقاً من قبلاً p990 داشتم :31:. اينو از طرف خودم نگفتم چون من با htc shift هم مشكلي ندارم:27: اينو از طرف خيلي ها گفتم كه سايز گوشي براشون مهمه
آقا جاوا هم قبول ولي اين مريخ جان(فريد جون) هي گير داده ميگه x1 دي پد داره واسه جاوا اصلاً به اين نكته توجه نميكنه كه جاوا با اين رزولوشن چقدر ريز ميشه
در مورد آينده: با اومدن ويندوز موبايل 7 گوشيها خازني و dual touch ميشن و كلي تغييرات ديگه.تصور اينكه يه وسيله اي واسه آينده مناسبه اشتباهه. من اينو با خريد مادربورد تجربه كردم.مثلاً اومدم يه مادربورد core2dou خريدم ولي cpu رو كه 775 pin بود عوض نكردم كه بعداً عوضش كنم.بعد از چند ماه رفتم يه e8400 بگيرم بندازم روش ولي متاسفانه بخاطر fsb پايين نشدو......
سال 2010 قرار ويندوز موبايل 7 تغييرات زيادي داشته باشه كه ديگه x1 و امنيا.....
امنيا هم تا سال 2010 كم نمياره

چی باحال منم قبلا p990 داشتم البته چون سایز خودم هم بزرگه برام مشکلی نداشت (اول که x1 رو دیدم گفتم چرا اینقدر کوچیکه!!!)

ببین من گفتم مناسب تره نه کاملا مناسبه

حساسیت تاچ صفحه ی اکسپریا بشدت قابل افزایشه البته با تنظیمات رجیستری

باطری رو شاید قبول داشته باشم ولی صفحه رو نه چون من از نزدیک مقایسشون کردم

ممنون دوست عزیز

hasanmotori
13-04-2009, 12:17
حساسیت تاچ امنیا هم با تغییر رجیستری قابل افزایشه
بهتره دیگه ما چیزی نگیم و صبر کنیم هر کی بین این دوتا خاست انتخاب کنه مواردی رو که گفتیم بخونه و با توجه به نیازهاش انتخاب کنه و اگه نتونست انتخاب کنه دوباره دعوا رو شروع میکنیم :دی

Hamid..God
13-04-2009, 13:50
حساسیت تاچ امنیا هم با تغییر رجیستری قابل افزایشه
بهتره دیگه ما چیزی نگیم و صبر کنیم هر کی بین این دوتا خاست انتخاب کنه مواردی رو که گفتیم بخونه و با توجه به نیازهاش انتخاب کنه و اگه نتونست انتخاب کنه دوباره دعوا رو شروع میکنیم :دی
ok........

omnia.2008
13-04-2009, 19:01
فقط اومنیا

oghtapost
14-04-2009, 00:31
از لحاظ امکانات هر کس میتونه بفهمه که i900 از x1 و hd خیلی سرتره
به نظر من تنها مزیتی که x1 به امنیا داره کیبوردشه که با دکمه های خیلی ریز و کوچیک همون بهتر که نداشته باشه
گرونی قیمت hd هم فقط واسه مارکشه
پس از هر لحاظ که حساب کنی ( قیمت . امکانات.....) امنیا بهترین گزینه برای خریده
پس الکلی چوب مارکای دیگه رو نزنید و الکی وقت خودتونو واسه دوا تلف نکنین
(( خواستید دوا کنید ما هستیم! ))

hasanmotori
14-04-2009, 14:43
گرونی قیمت hd هم فقط واسه مارکشه

گروني قيمت htc فقط تو ايرانه مثلاً hd الان تو سايت phonesourceusa حدود 600 دلاره و اينجا 830 تومن

merikh_merikh
15-04-2009, 00:12
به نظره من هر کسی با توجه به نیازش گوشی انتخاب میکنه.
یکی ایکس1 یکی هم امنیا......
ولی به نظره من یه عده زیادی از اومنیا تعریف میکنن.......منم قبو دارم امنیا خوبه ولی بهتر از ایکس1 نیست حداقل باش هم سطحه........

علیرضا
15-04-2009, 00:20
تنها دلیلی که باعث شده تو این تاپیک از hd خیلی کم صحبت بشه گرونی این ppc تو ایرانه !
به نظر من هم تنها مشکل این ppc همین قیمت بالاشه .

از اومنیا اصلاً خوشم نمیاد خیلی بیریخته.
کلاً از سونی اریکسون هم خوشم نمیاد حالا x1 که بحثش جداس !
سلیقس دیگه :31:

BIKHIAL_ALL_75
25-04-2009, 12:37
من فقط یه نکته در مورد کیفیت ال سی دی امنیا با x1 بگم
امروز بر حسب اتفاق یکی از دوستام که تازه x1 گرفته بود رو دیدم
صفحه نمایشش رو که با گوشی خودم(امنیا) مقایسه کردم زیاد فرقی با هم نمیکرد,شاید اگه زیاد ریز بین باشی و دقیق تر نگاه کنی x1 فقط چند درصد از امنیا صفحه نمایشش بهتره اما باور کنی اصلا برتری کیفیت صفحه نمایش x1 نسبت به امنیا محسوس نیست,به نظر من که فرق چندانی ندارن
در کل به نظر من هردوشون نسبت به معایب و مزایایی که دارن در یک سطح هستن

merikh_merikh
25-04-2009, 20:55
در مورد ال سی دی با شما موافق نیستم.چون خودمم هر دو را دیدم و به این نتیجه رسیدم که ایکس1 بسیار خوبه و مثلش ندیدم.همان طور که دوستان دیگه به این نتیجه رسیدن.
در مورد اینکه میگین هر دو در یک سطح هستن هم مخالفم چون کسی که کیبرد لازم داشته باشه موضوع فرق میکنه.......
انتخاب گوشی بیشتر به نیاز افراد بستگی داره.

AryanLand
25-04-2009, 22:50
من فقط یه نکته در مورد کیفیت ال سی دی امنیا با x1 بگم
امروز بر حسب اتفاق یکی از دوستام که تازه x1 گرفته بود رو دیدم
صفحه نمایشش رو که با گوشی خودم(امنیا) مقایسه کردم زیاد فرقی با هم نمیکرد,شاید اگه زیاد ریز بین باشی و دقیق تر نگاه کنی x1 فقط چند درصد از امنیا صفحه نمایشش بهتره اما باور کنی اصلا برتری کیفیت صفحه نمایش x1 نسبت به امنیا محسوس نیست,به نظر من که فرق چندانی ندارن
در کل به نظر من هردوشون نسبت به معایب و مزایایی که دارن در یک سطح هستن

در مورد ال سی دی با شما موافق نیستم.چون خودمم هر دو را دیدم و به این نتیجه رسیدم که ایکس1 بسیار خوبه و مثلش ندیدم.همان طور که دوستان دیگه به این نتیجه رسیدن.
در مورد اینکه میگین هر دو در یک سطح هستن هم مخالفم چون کسی که کیبرد لازم داشته باشه موضوع فرق میکنه.......
انتخاب گوشی بیشتر به نیاز افراد بستگی داره.

سلام.

از نظر کیفیت تصویر صفحه نمایش x1 بهتره(من خودم هر دو رو دارم).اما اینکه فرمودید هر دو در یک سطح هستن رو منم مخالفم چطور میتونید بگید هر دو در یک سطح هستن وقتی امنیا g سنسور داره x1 نداره یا 16 گیگ مموری داخلی رو با هیچی چطور شما مساوی فرض کردید؟یا سی پس یوی قوی تر امنیا رو چطور نادیده گرفتید؟ یا بزرگتر بودن صفحه نمایش امنیا رو با چی شما یکی کردید که اینا در یک سطح قرار بگیرن؟

mehdimdi
27-04-2009, 21:40
سلام.

از نظر کیفیت تصویر صفحه نمایش x1 بهتره(من خودم هر دو رو دارم).اما اینکه فرمودید هر دو در یک سطح هستن رو منم مخالفم چطور میتونید بگید هر دو در یک سطح هستن وقتی امنیا g سنسور داره x1 نداره یا 16 گیگ مموری داخلی رو با هیچی چطور شما مساوی فرض کردید؟یا سی پس یوی قوی تر امنیا رو چطور نادیده گرفتید؟ یا بزرگتر بودن صفحه نمایش امنیا رو با چی شما یکی کردید که اینا در یک سطح قرار بگیرن؟

بنظر من یکی از مهمترین فاکتورهای یه ppc خوب رم گوشیه که در اومنیا یه نقص بزرگه . . وقتی اکسپریا دوبرابر اومنیا رم داره پس بدون تردید دارای سرعت بیشتر و کرش کمتر در عملکردشه .

AryanLand
27-04-2009, 22:08
بنظر من یکی از مهمترین فاکتورهای یه ppc خوب رم گوشیه که در اومنیا یه نقص بزرگه . . وقتی اکسپریا دوبرابر اومنیا رم داره پس بدون تردید دارای سرعت بیشتر و کرش کمتر در عملکردشه .

این موردی که شما فرمودید در مورد امنیا و کلا" پاکت پی سی ها صدق نمیکنه.شما در کامپیوتر نرم افزار رو روی هرد نصب میکنی در صورتی که در پاکت پی سی روی رام یا مموری کارت و امنیا با داشتن اینترنال مموری 8 یا 16 گیگ طبعا" در هنگام نصب برنامه سرعتش از نصب برنامه بر روی مموری کارت در x1 بیشتره .
در کل من خودم هر دو گوشی رو دارم (بچه های فروم میدونن) و من با داشتن هر دو مقایسه میکنم. ضمن اینکه در این رای گیری من کلا" رای ندادم میتونید مراجعه به نتیجه ارا کنید و ببینید.:11:

mehdimdi
27-04-2009, 22:38
این موردی که شما فرمودید در مورد امنیا و کلا" پاکت پی سی ها صدق نمیکنه.شما در کامپیوتر نرم افزار رو روی هرد نصب میکنی در صورتی که در پاکت پی سی روی رام یا مموری کارت و امنیا با داشتن اینترنال مموری 8 یا 16 گیگ طبعا" در هنگام نصب برنامه سرعتش از نصب برنامه بر روی مموری کارت در x1 بیشتره .
در کل من خودم هر دو گوشی رو دارم (بچه های فروم میدونن) و من با داشتن هر دو مقایسه میکنم. ضمن اینکه در این رای گیری من کلا" رای ندادم میتونید مراجعه به نتیجه ارا کنید و ببینید.:11:
ببخشید ولی یا من بد توضیح دادم یا شما متوجه نشدید . منظور من رم موقت گوشیه . شما با داشتن رم کافی میتونید برنامه های سنگین رو بدون اینکه فشار زیادی به cpu و سخت افزار گوشی بیاد و باعث بشه گوشی هنگ کنه اجرا کنید در حالی که وقتی رم پایین باشه بطبع سرعت اجرای برنامه و کارکرد گوشی پایین میاد .

AryanLand
28-04-2009, 23:27
ببخشید ولی یا من بد توضیح دادم یا شما متوجه نشدید . منظور من رم موقت گوشیه . شما با داشتن رم کافی میتونید برنامه های سنگین رو بدون اینکه فشار زیادی به cpu و سخت افزار گوشی بیاد و باعث بشه گوشی هنگ کنه اجرا کنید در حالی که وقتی رم پایین باشه بطبع سرعت اجرای برنامه و کارکرد گوشی پایین میاد .

سلام.

خواهش میکنم ولی مثل اینکه منم نتونستم درست منظورم رو برسونم .بله بنده متوجه فرمایش شما شدم.اما عرض کردم تو ویندوز موبایل این قضیه به این شدت به صورتی که میفرمایید نیست.شما با داشتن اینترنال مموری این مشکلتون حل میشه و بخاطر همین قضیه هست که اگر دقت کنید تمام پاکت پی سی های دارای اینترنال مموری بالا دارای رم و رام پایینی هستند یعنی نیازی به داشتن رم و رام بالا به اون شدت که فکر میکنید ندارن.الان یک بررسی بفرمایید میبینید که: HTC Advantage X7510 دارای 16 گیگ اینترنال مموری هست در عوض رم ورام 128 و 256 مگ. HTC Touch Diamond دارای 4 گیگ مموری و رم و رام 192 و 256 مگ یا HTC MAX 4G که هنوز نیومده دارای 8 گیگ مموری و رم و رام 288 و 256 مگ خواهد بود اما در دایموند 2 چون مموری داخلی رو حذف کردن رم و رام رو به 288 و 512 ارتقا دادن.و به همین ترتیب موارد دیگه.در مورد امنیا هم این قضیه صدق میکنه که با داشتن 16 گیگ مموری 128 , 256 مگ در نظر گرفته شده که کاملا" جوابگو میباشد.:11:

mehdimdi
29-04-2009, 21:25
سلام.

خواهش میکنم ولی مثل اینکه منم نتونستم درست منظورم رو برسونم .بله بنده متوجه فرمایش شما شدم.اما عرض کردم تو ویندوز موبایل این قضیه به این شدت به صورتی که میفرمایید نیست.شما با داشتن اینترنال مموری این مشکلتون حل میشه و بخاطر همین قضیه هست که اگر دقت کنید تمام پاکت پی سی های دارای اینترنال مموری بالا دارای رم و رام پایینی هستند یعنی نیازی به داشتن رم و رام بالا به اون شدت که فکر میکنید ندارن.الان یک بررسی بفرمایید میبینید که: Htc advantage x7510 دارای 16 گیگ اینترنال مموری هست در عوض رم ورام 128 و 256 مگ. Htc touch diamond دارای 4 گیگ مموری و رم و رام 192 و 256 مگ یا htc max 4g که هنوز نیومده دارای 8 گیگ مموری و رم و رام 288 و 256 مگ خواهد بود اما در دایموند 2 چون مموری داخلی رو حذف کردن رم و رام رو به 288 و 512 ارتقا دادن.و به همین ترتیب موارد دیگه.در مورد امنیا هم این قضیه صدق میکنه که با داشتن 16 گیگ مموری 128 , 256 مگ در نظر گرفته شده که کاملا" جوابگو میباشد.:11:
ولی نظر من کاملا مخالف نظر شماست . واسه اجرای هر برنامه و یا هر دستوری که به گوشی و یا کامپیوتر داده میشه مسلما این دستور به پردازنده میرسه و از روی هارد که بقول شما سرعت و حجم اون مهمه (یادتون باشه مهمترین فاکتور در سرعت فراخوانی اطلاعات از روی هارد سرعت انتقال اون هارد و یا مموری هستش که در هارد های کامپیوتر مقدار سرعت چرخش هارد و در فلش مموری ها سرعت انتقال بر حسب کیلو بایت در ثانیه ملاکه ) به رم موقت گوشی منتقل میشه ، حاالا اگه این رم مقدارش کافی نباشه و حجم زیادی ازش اشغال بشه مسلما پردازش برنامه با کندی و گاهی اوقات با هنگ کردن پردازنده و سیستم عامل همرا میشه و بر عکس مقدار کافی و زیاد اون باعث میشه برنامه براحتی و کاملا پر سرعت اجرا بشه . نمونه مشخص اون کامپیوتر و لپ تابه که خودتون میدونید بعد از پردازنده و حتی میشه گفت در کنار پردازنده مهمترین فاکتور در سرعت همین رم هستش که کمبود اون واقعا در سرعت سیستم عامل اثر میزاره در صورتی که مقدار هارد تاثیر بسیار کمی در سرعت سیستم داره . من بشخصه بارها دیدم که مثلا دایموند هنگام باز کردن صفحات وب دچار کندی و اختلال میشه و یا با باز کردن و بستن چندین برنامه رم اون بشدت افت میکنه و باعث میشه تاچ فلو روان حرکت نکنه .
بازم میگم هارد و یا رام در سرعت اثر گذاره ولی نه به اندازه رو چون هارد در واقع سرعت فراخوانی رو زیاد میکنه نه سرعت اجرا .

hasanmotori
29-04-2009, 22:21
ولی نظر من کاملا مخالف نظر شماست . واسه اجرای هر برنامه و یا هر دستوری که به گوشی و یا کامپیوتر داده میشه مسلما این دستور به پردازنده میرسه و از روی هارد که بقول شما سرعت و حجم اون مهمه (یادتون باشه مهمترین فاکتور در سرعت فراخوانی اطلاعات از روی هارد سرعت انتقال اون هارد و یا مموری هستش که در هارد های کامپیوتر مقدار سرعت چرخش هارد و در فلش مموری ها سرعت انتقال بر حسب کیلو بایت در ثانیه ملاکه ) به رم موقت گوشی منتقل میشه ، حاالا اگه این رم مقدارش کافی نباشه و حجم زیادی ازش اشغال بشه مسلما پردازش برنامه با کندی و گاهی اوقات با هنگ کردن پردازنده و سیستم عامل همرا میشه و بر عکس مقدار کافی و زیاد اون باعث میشه برنامه براحتی و کاملا پر سرعت اجرا بشه . نمونه مشخص اون کامپیوتر و لپ تابه که خودتون میدونید بعد از پردازنده و حتی میشه گفت در کنار پردازنده مهمترین فاکتور در سرعت همین رم هستش که کمبود اون واقعا در سرعت سیستم عامل اثر میزاره در صورتی که مقدار هارد تاثیر بسیار کمی در سرعت سیستم داره . من بشخصه بارها دیدم که مثلا دایموند هنگام باز کردن صفحات وب دچار کندی و اختلال میشه و یا با باز کردن و بستن چندین برنامه رم اون بشدت افت میکنه و باعث میشه تاچ فلو روان حرکت نکنه .
بازم میگم هارد و یا رام در سرعت اثر گذاره ولی نه به اندازه رو چون هارد در واقع سرعت فراخوانی رو زیاد میکنه نه سرعت اجرا .

بزاريد يه توضيحي در مورد رم كامپيوتر و رم ppc بدم و بگم فرقشون چيه.
ببنيد تو كامپيوتر يه فضايي داريم به نام virtual memory كه يك فضايي از هارده كه به عنوان رم ازش استفاده ميشه يعني هر برنامه اي كه ميخاد اجرا بشه تو رم و اين فضا قرار ميگيره. اگه دقت كرده باشيد ميبينيد كه ويندوز xp با اون همه حجمش رو يه رم 128 اجرا ميشه علتش همين virual memory هست كه به رم كمك ميكنه.حالا چي ميشه كه هر چي رم بيشر باشه سرعت بيشتره؟ سرعت هارد از رم خيلي پايينتره پس هر چي بيشتر از virual memory استفاده بشه سرعت مياد پايين يعني هر چي رم بيشتر باشه از اين فضا كمتر استفاده ميشه و سرعت ميره بالا. ولي در مورد ppc و اسمارت فونها چنين فضايي وجود نداره و فقط يه رم وجود داره. پس اگه اين رم كم بياره فقط نرم افزارهاي قبلي بسته ميشن تا فضاي براي جديدا باز بشه مثلاً شما يه چيزيرو باز كردي بعد مينيمايزش ميكني و يه چيز ديگه رو باز ميكني اون قبليه بسته ميشه.پس رم بيشتر هيچ ربطي به سرعت و هنگو اين چيزا نداره.طبق گفته دوستاني كه x1 دارن اين گوشي حتي با باز كردن تعداد زيادي برنامه از 40% رم هم استفاده نميكنه يعني زير 128 مگ.تازه رزولوشن x1 بالاتره و برنامه هاش رم بيشتري اشغال ميكنن در نتيجه رم پايين امنيا هيچ مشكلي رو بوجود نمياره

mehdimdi
29-04-2009, 23:55
بزاريد يه توضيحي در مورد رم كامپيوتر و رم ppc بدم و بگم فرقشون چيه.
ببنيد تو كامپيوتر يه فضايي داريم به نام virtual memory كه يك فضايي از هارده كه به عنوان رم ازش استفاده ميشه يعني هر برنامه اي كه ميخاد اجرا بشه تو رم و اين فضا قرار ميگيره. اگه دقت كرده باشيد ميبينيد كه ويندوز xp با اون همه حجمش رو يه رم 128 اجرا ميشه علتش همين virual memory هست كه به رم كمك ميكنه.حالا چي ميشه كه هر چي رم بيشر باشه سرعت بيشتره؟ سرعت هارد از رم خيلي پايينتره پس هر چي بيشتر از virual memory استفاده بشه سرعت مياد پايين يعني هر چي رم بيشتر باشه از اين فضا كمتر استفاده ميشه و سرعت ميره بالا. ولي در مورد ppc و اسمارت فونها چنين فضايي وجود نداره و فقط يه رم وجود داره. پس اگه اين رم كم بياره فقط نرم افزارهاي قبلي بسته ميشن تا فضاي براي جديدا باز بشه مثلاً شما يه چيزيرو باز كردي بعد مينيمايزش ميكني و يه چيز ديگه رو باز ميكني اون قبليه بسته ميشه.پس رم بيشتر هيچ ربطي به سرعت و هنگو اين چيزا نداره.طبق گفته دوستاني كه x1 دارن اين گوشي حتي با باز كردن تعداد زيادي برنامه از 40% رم هم استفاده نميكنه يعني زير 128 مگ.تازه رزولوشن x1 بالاتره و برنامه هاش رم بيشتري اشغال ميكنن در نتيجه رم پايين امنيا هيچ مشكلي رو بوجود نمياره

پس شما سرعت پایینتر دایموند نسبت به اچ دی و یا اکسپریا رو در چی میدونید ؟ من قبل از اکسپریا اچ دی داشتم و با باز کردن و بستن چندین برنامه و کار کشیدن از گوشی بیشتر از 128 مگ رم اشغال میشد مخصوصا با فعال بودن تاچ فلو .
یه مثال دیگه : اگه p990 رو دیده و یا داشتید میتونستید مقدار پایین رم رو در هنگ کردنهای نسبتا زیاد این گوشی تجربه کنید . همچنین گوشی تاچ htc در دو نسخه تولید شد که یکی 64 مگ بود و دیگری 128 مگ ، اگه اونا رو با هم مقایسه میکردید به اهمیت رم در هر سیستم عاملی پی میبردید .

Mah12
30-04-2009, 00:01
پس شما سرعت پایینتر دایموند نسبت به اچ دی و یا اکسپریا رو در چی میدونید ؟ من قبل از اکسپریا اچ دی داشتم و با باز کردن و بستن چندین برنامه و کار کشیدن از گوشی بیشتر از 128 مگ رم اشغال میشد مخصوصا با فعال بودن تاچ فلو .

سلام
کلآ تاچ فلو رابط کاربری سنگینیه و اگه روی اکسپریا هم نصب بشه مثل تاچ اچ دی سنگین میشه ...
در کل اکسپریا گوشی خیلی خوبیه ولی من در مورد باق گوشیها نظری نمیدم...
سپاس

hasanmotori
30-04-2009, 10:21
یه مثال دیگه : اگه p990 رو دیده و یا داشتید میتونستید مقدار پایین رم رو در هنگ کردنهای نسبتا زیاد این گوشی تجربه کنید . همچنین گوشی تاچ htc در دو نسخه تولید شد که یکی 64 مگ بود و دیگری 128 مگ ، اگه اونا رو با هم مقایسه میکردید به اهمیت رم در هر سیستم عاملی پی میبردید .

ببین اگه تاچ پرو رو آپدیت نکنی بیخودی هنگ میکنه ولی اگه آپدیتش کنی دیگه هنگ نمیکنه حالا به نظر شما در جریان آپدیت چه اتفاقی میفته آیا میزان رمش افزایش پیدا میکنه؟! نه فقط نرم افزارش تغییر پیدا میکنه
من قبلا پی 990 داشتم با ورژن r2‎ ‎‏ سرعتش خیلی پایین بود فقط 2 دقیقه طول میکشید تا وبش باز بشه ولی وقتی به r6e28‎ ‎آپدیتش کردم سرعتش خیلی خوب شد خیلی کمتر هم هنگ میکرد
امنیا هم به خاطر سی پی یو قویتر و هم به خاطر اینترفیس سبکتر سرعتش بیشتره اصلا هم هنگ نمیکنه

mehdimdi
30-04-2009, 12:50
ببین اگه تاچ پرو رو آپدیت نکنی بیخودی هنگ میکنه ولی اگه آپدیتش کنی دیگه هنگ نمیکنه حالا به نظر شما در جریان آپدیت چه اتفاقی میفته آیا میزان رمش افزایش پیدا میکنه؟! نه فقط نرم افزارش تغییر پیدا میکنه
من قبلا پی 990 داشتم با ورژن r2‎ ‎‏ سرعتش خیلی پایین بود فقط 2 دقیقه طول میکشید تا وبش باز بشه ولی وقتی به r6e28‎ ‎آپدیتش کردم سرعتش خیلی خوب شد خیلی کمتر هم هنگ میکرد
امنیا هم به خاطر سی پی یو قویتر و هم به خاطر اینترفیس سبکتر سرعتش بیشتره اصلا هم هنگ نمیکنه

ببینید بحث اپدیت و تغییرات اون یه چیزه دیگست . مشکل اینه که شما فکر میکنید که من دارم از بحث تاثیر رم بر سرعت گوشی این نتیجه رو میگیرم که اومنیا سرعتش کمتر از فلان گوشی هستش ، در صورتی که منظور من مقایسه نیست بلکه در جمع بندی نتیجه به سود گوشی هستش که رم بالاتری داره . اون دوستومن میگه که با باز کردن دو مین و یا سومین برنامه برنامه های قبل بسته میشن و در واقع رم آزاد میشه در صورتی که حتی در صورت بستن برنامه های قبلی مقداری از رم بصورت اشغال شده میمونه و ازاد نمیشه که به تریج باعث کند شدن سیستم عامل میشه . خودتون بعد از چند ساعت استفاده از گوشی مقدار رم ازاد رو نگاه کنید و بعد گوشر رو سافت ریست کنید و دوباره مقدار رم رو نگاه کنید . متوجه میشید که رم ازاد بیشتری دارید .
شما کافیه یا اینتر فیس دیگه مثل تاچ فلو و یا پنلهای اکسپریا و یا shell3 رو روی اومنیا نصب کنید تا ببینید که پایین اومدن مقدار رم چه تاثیر زیادی روی سرعت گوشی داره . درسته اومنیا در حال حاظر با اون اینتر فیس مشکل خاصی با رم پایینش نداره ولی توجه داشته باشد که در صورت نصب اینتر فیس های سه بعدی و سنگین مسلما به مشکل بر خواهد خورد .

sAeEd_kHaAn
07-05-2009, 12:07
اگه x1 کیبورد نداشت چی؟ همه دوستان درمقایسه این گوشه و سایر گوشی ها مدام میگن کیبورد . اینو همه متوجه شدن اگه مزیت دیگه ای داره بگید نه فقط کلید کنید روی کیبورد

s-a-l-i-m
07-05-2009, 16:09
اگه x1 کیبورد نداشت چی؟ همه دوستان درمقایسه این گوشه و سایر گوشی ها مدام میگن کیبورد . اینو همه متوجه شدن اگه مزیت دیگه ای داره بگید نه فقط کلید کنید روی کیبورد
این کلمه ی کلیشه ای x1 دوستان هست........:31:
اما چیز دیگه ای نداره.
ولی گوشی هایه دیگه برتری هایه دیگه ای دارند نسبت به x1 مثلا
تاچ hd سنسور شتاب داره..
pro علاوه بر سنسور کابل تی وی هم داره و کیبورد کامل { :31:}
امنیا هم سرعت خوب و سنسور و دوربین خوب و قیمت مناسب:18:.

sAeEd_kHaAn
07-05-2009, 16:14
این کلمه ی کلیشه ای x1 دوستان هست........:31:
اما چیز دیگه ای نداره.
ولی گوشی هایه دیگه برتری هایه دیگه ای دارند نسبت به x1 مثلا
تاچ hd سنسور شتاب داره..
pro علاوه بر سنسور کابل تی وی هم داره و کیبورد کامل { :31:}
امنیا هم سرعت خوب و سنسور و دوربین خوب و قیمت مناسب:18:.

اگه من باشم pro رو ترجیح میدم به x1 که اونم کیبورد کامل داره و از همه مهمتر مارکش htc هست که خودش خیلی می ارزه :31:
se اگه راست میگه خودش ppc بزنه نه اینکه بده htc واسش بزنه بعدش کلاسشو بزاره
در کل توی برند ppc شرکت htc حرف اولو میزنه اینو همه می دونن
نتیجه اخلاقی و اقلانی = اول hd دوم امنیا سوم x1
بازم میگم اگه میخواستم x1 بگیرم pro رو ترجیح میدادم

hasanmotori
07-05-2009, 16:24
اگه من باشم pro رو ترجیح میدم به x1 که اونم کیبورد کامل داره و از همه مهمتر مارکش htc هست که خودش خیلی می ارزه :31:
se اگه راست میگه خودش ppc بزنه نه اینکه بده htc واسش بزنه بعدش کلاسشو بزاره
در کل توی برند ppc شرکت htc حرف اولو میزنه اینو همه می دونن
نتیجه اخلاقی و اقلانی = اول hd دوم امنیا سوم x1
بازم میگم اگه میخواستم x1 بگیرم pro رو ترجیح میدادم

نه بنظر من hd قيمتش بالاست و ديگه بيش از حد بزرگه touch diamond 2 هم اندازش بهتره هم قيمتش پس اول دايموند 2 بعد امنيا بعد x1

AryanLand
07-05-2009, 18:50
ببینید بحث اپدیت و تغییرات اون یه چیزه دیگست . مشکل اینه که شما فکر میکنید که من دارم از بحث تاثیر رم بر سرعت گوشی این نتیجه رو میگیرم که اومنیا سرعتش کمتر از فلان گوشی هستش ، در صورتی که منظور من مقایسه نیست بلکه در جمع بندی نتیجه به سود گوشی هستش که رم بالاتری داره . اون دوستومن میگه که با باز کردن دو مین و یا سومین برنامه برنامه های قبل بسته میشن و در واقع رم آزاد میشه در صورتی که حتی در صورت بستن برنامه های قبلی مقداری از رم بصورت اشغال شده میمونه و ازاد نمیشه که به تریج باعث کند شدن سیستم عامل میشه . خودتون بعد از چند ساعت استفاده از گوشی مقدار رم ازاد رو نگاه کنید و بعد گوشر رو سافت ریست کنید و دوباره مقدار رم رو نگاه کنید . متوجه میشید که رم ازاد بیشتری دارید .
شما کافیه یا اینتر فیس دیگه مثل تاچ فلو و یا پنلهای اکسپریا و یا shell3 رو روی اومنیا نصب کنید تا ببینید که پایین اومدن مقدار رم چه تاثیر زیادی روی سرعت گوشی داره . درسته اومنیا در حال حاظر با اون اینتر فیس مشکل خاصی با رم پایینش نداره ولی توجه داشته باشد که در صورت نصب اینتر فیس های سه بعدی و سنگین مسلما به مشکل بر خواهد خورد .

سلام.

من SPB Mobile Shell 3 رو نصب کردم هیچ مشکلی نداره البته متاسفانه X1 که دارم فلتش ایراد پیدا کرده نمیتونم نصب کنم روش و با امنیا مقایسه کنم.:11:

sAeEd_kHaAn
08-05-2009, 11:29
نه بنظر من hd قيمتش بالاست و ديگه بيش از حد بزرگه touch diamond 2 هم اندازش بهتره هم قيمتش پس اول دايموند 2 بعد امنيا بعد x1

عزیز برادر اگه به موضوع فروم توجه کنی میبینی که pro 2 جزو گوشی ها نیست بحث ما روی همین سه تا گوشیه در مورد قیمت hd به نظر من می ارزه با این امکانات؛ بزرگ بودن یه حسن خیلی خوبه نه عیب

sAeEd_kHaAn
08-05-2009, 11:32
من گفتم اگه بخوام x1 بگیرم pro رو ترجیه میدم کلا htc یه کلاس دیگه داره نسبت به se

raminmousavi
12-05-2009, 18:06
سلام. من یه omniaداشتم اما قلابی بود. فروختم.الان میخوام یکی اصلشو بخرم اما بین xperiaگیر کردم.
برام فقط یه نکته مونده که باعث میشه امنیا نخرم. صدای هندزفری.تو مال من خیلی بد و بیکیفیت بود .اصلا در حد مثلا نوکیا نبود.همشون همینن؟
واسه xperia چی؟
راستی راسته xperia 10 ساعت شارژ نگه میداره و امنیا 5 ساعت؟

k i a r a s h
12-05-2009, 23:40
سلام . با اجازه دوستان منم خدمتتون عرض کنم به نظر منم اصلا X1 با HD قابل مقایسه نیست . من اصلا تعصبی نگاه نمی کنم چون هیچ کدو از این گوشی ها رو ندارم . اما دوستام که دارن زیاد باهاش کار کردم .
صفحه ی بسیار بزرگتر HD نسبت به X1 که خودش یه دنیا می ارزه . برند HTC . شتاب سنج . زیبایی بسیار بسیار بیشتر
در عوض X1 صفحه ی نازک و دراز . جنس فوق العاده بد و ضعیف بدنه که بعد از مدتی برای اکثر افراد ترک می خوره . دوستان X1 دار ناراحت نشن ولی من وقتی برای اولین بار این گوشی رو دستم گرفتم جنس بسیار بد دکمه هاش من رو یاد گوشی های چینی انداخت

lovely11380
13-05-2009, 16:12
راستش منم بعد از مقایسه های دقیق به این نتیجه رسیدم که امنیا از نظر جنس بدنه و استحکام ساخت خیلی بهتر از X1 ، وقتی X1 رو گرفتم دستم بدجوری حالمو گرفت.HD هم که انقدر گرونه که خریدش کار هر کسی نیست
نظر من : 1. امنیا
2. HD
3. X1

Mah12
13-05-2009, 17:12
سلام . با اجازه دوستان منم خدمتتون عرض کنم به نظر منم اصلا X1 با HD قابل مقایسه نیست . من اصلا تعصبی نگاه نمی کنم چون هیچ کدو از این گوشی ها رو ندارم . اما دوستام که دارن زیاد باهاش کار کردم .
صفحه ی بسیار بزرگتر HD نسبت به X1 که خودش یه دنیا می ارزه . برند HTC . شتاب سنج . زیبایی بسیار بسیار بیشتر
در عوض X1 صفحه ی نازک و دراز . جنس فوق العاده بد و ضعیف بدنه که بعد از مدتی برای اکثر افراد ترک می خوره . دوستان X1 دار ناراحت نشن ولی من وقتی برای اولین بار این گوشی رو دستم گرفتم جنس بسیار بد دکمه هاش من رو یاد گوشی های چینی انداخت
شما دارید کاملآ تعصبی حرف میزنید ، منم هیچکدوم از این گوشیا رو ندارم ، این که کدوم بهتره فقط به استفاده و نیاز کاربر بستگی داره، و یکی ممکنه 3 اینچ واسش خیلی خوب باشه و 3.8 تاچ اچ دی از نظرش بزرگ و بیفایده ...
در ضمن همه میدونن کیفیت ساخت X1 خیلی خوبه بخصوص دکمه هاش... بحث ترک ربطی به دکمه نداره، خب هر محصولی هم یه ایرادی داره... خود تاچ HD هم در باتریش زیاد بازو بسته بشه خارهای نگه دارندش ساییده میشه در ضمن رنگ دور قاب جلوش هم رنگش میره...

سپاس

k i a r a s h
13-05-2009, 18:53
سلام . دوست من ، من که اول جملم عرض کردم به نظر من . در مورد جمله ی اولتون که بهتر بودن بستگی به نیاز کاربر داره کاملا باهاتون موافقم . اما در مورد جمله ی بعدی یعنی کیفیت خوب ساخت X1 متاسفانه اصلا موافق نیستم .

simorgh14
13-05-2009, 22:43
این که کدوم بهتره فقط به استفاده و نیاز کاربر بستگی داره، و یکی ممکنه 3 اینچ واسش خیلی خوب باشه و 3.8 تاچ اچ دی از نظرش بزرگ و بیفایده ...

این حرف کاملا درست است ، برای مثال صحفه X1 برای خواندن کتاب ، کوچک است ، همچنین برای مرور وب ، باز هم x1 بهترین انتخاب نیست .

در عین حال ، روزلوشن اون عالی است و فیلم را بسیار خوب نشان میدهد .

در ضمن همه میدونن کیفیت ساخت X1 خیلی خوبه بخصوص دکمه هاش... بحث ترک ربطی به دکمه نداره، خب هر محصولی هم یه ایرادی داره... خود تاچ HD هم در باتریش زیاد بازو بسته بشه خارهای نگه دارندش ساییده میشه در ضمن رنگ دور قاب جلوش هم رنگش میره...

صحفه کلید x1 بد نیست ، ولی به هیچ عنوان قابل مقایسه با touch pro نیست . در کل کسی نباید x1 را برای صحفه کلیدش بگیرد .

این دقیقا ، نیار کاربر است که بهترین را برای او مشخص می کند

Mah12
14-05-2009, 22:38
صحفه کلید x1 بد نیست ، ولی به هیچ عنوان قابل مقایسه با touch pro نیست . در کل کسی نباید x1 را برای صحفه کلیدش بگیرد .

در کل یکی از دلایل خرید X1 تک بودنشه، تاکنون البته...
بین تاچHD و پرو قرار داره نمایشگر بزرگتر و باکیفیت تر از پرو و داشتن کیبرد و در عین حال رزولوشن نمایشگر تاچ HD و 3.5 میلیمتری

این دقیقا ، نیار کاربر است که بهترین را برای او مشخص می کند
این حرف رو باید با آب طلا نوشت...
سپاس

soooti
17-05-2009, 00:13
باب سلام خدمت همه...من برای اولین باره که دارم توی این نظر سنجی شرکت میکنم
باید بگم من تمامی نظرات دوستانو خوندم و متاسقانه باید بگم که نظرات اکثر دوستان به نظرم یه خورده(یه خورده که چه عرض کنم!)جانبدارانه بود!
در ضمن این حرف که هر کسی باید گوشی ای با امکاناتی که مورد نیازشه و مبلغی که وسعشو داره رو بگیره،کاملا درست میدونم
راستی من خودم Xperia X1i دارم،نمیدونم که بقیه ی دوستان با گوششیشون چیکار کردن! که میگن ترک خورده،البته من شنیده بودم که سری اول این گوشی از همون اول(مادرزادی)همچین مشکلی دارن!من با سه تا از دوستام با هم این گوشیو حدود دو ماه پیش نزدیک 700 تومن خریدیم(با گارانتی اصلی که سیتادل باشه)تازه یه رم 8gig هم روش داشت!هر چی دنباله این ترک خوردگی گشتیم پیداش نکردیم،الان هم که 2 ماهه داریم استفادش میکنیم هیچ ترکی روی بدنش نیوفتاده،
من نمیدونم ما ایرانیا چرا اینطوری هستیم؟مثلا گوشی x بهتر باشه!چی به ما میرسه؟من اصلا هدف از ایجاد این تاپیکو درک نمیکنم،این بستگی به سلیقه اقراد داره و به تعداد آدمهای روی زمین سلیقه وجود داره چون یک قضییه ی شخصیه.
به قول یکی از دوستانم که میگفت:فقط توی ایرانه که در مورد سلیقه با هم بحث میکنن!
الان مثلا من با گوشی که کیبرد داشته باشه حال میکنم!ممکنه یکی دیگه حال نکنه!
اوبایی که میگن که کیبرد اهمیت نداره،من نمیدونم ابن حرفو با کدوم منطقی میگن؟یا در مورد اونایی که میگن که بزرگی صفحه ی نمایش زیاد مهم نیست!
اینا همش مربوط به نوع کاربری شما از دستگاهتون میشه،مثلا من کاره تایپ زیاد انجام میدم و جدا واسه ی بعضیها که تایپ زیاد انجام میدن یه مزیته بزرگه در حالی که بعضیها میگن زیاد مهم نیست!
بیایم دیگه ازین بحثای بی نتیجه انجام ندیم،چون اصلا هیچ لزوم و دلیلی براش وجود نداره!بیایم به سلیقه ی همدیگه احترام بذاریم
اینایی که گفتم شعار نبودن!متاسفانه ماها سعی میکنیم که همش همدیگه رو محکوم! کنیم(باید بی تعارف بگم که این پایه ی بحثهای اکثر ماهاست!)

kaveh.VB
17-05-2009, 11:28
خوب سوتی درست میگه / من هم الان 3 ماه اکسپریا دارم هیچ ترکی بر نداشته و هیچ مشکلی نداره / در مورد کیفیت ساخت من نمیگم که اکسپریا بده بلکه میگم امنیا بهتر است از اکسپریا / کلا سامسونگ توی 2 -3 سال اخیر خوب داره کار میکنه / حالا جالبه اکثرا کسایی که تا حالا با اکسپریا کار نکردند حداقل واسه 2 -3 روز میان چشم بسته میگن کیفیتش مفت گرونه این یعنی چی ؟ این واقعاً از پیش قضاوت کردن نیست؟/
مثلا یکی از دوستان میگه

خوب شما واقعا با صفحه کلیدش کار کردی ؟ :41: چطور به این نتیجه رسیدی ؟ ریویو مستندی رو خوندی؟ خوبه حالا من هم بگم کیبرد تاچ پرو دکمه هاش بهم چسبیدس هی آدم اشتباه میکنه و اصلا بدرد نمیخوره؟

soooti
17-05-2009, 11:32
با سلام خدمت همه...من برای اولین باره که دارم توی این نظر سنجی شرکت میکنم
باید بگم من تمامی نظرات دوستانو خوندم و متاسقانه باید بگم که نظرات اکثر دوستان به نظرم یه خورده(یه خورده که چه عرض کنم!)جانبدارانه بود!
در ضمن این حرف که هر کسی باید گوشی ای با امکاناتی که مورد نیازشه و مبلغی که وسعشو داره رو بگیره،کاملا درست میدونم
راستی من خودم Xperia X1i دارم،نمیدونم که بقیه ی دوستان با گوششیشون چیکار کردن! که میگن ترک خورده،البته من شنیده بودم که سری اول این گوشی از همون اول(مادرزادی)همچین مشکلی دارن!من با سه تا از دوستام با هم این گوشیو حدود دو ماه پیش نزدیک 700 تومن خریدیم(با گارانتی اصلی که سیتادل باشه)تازه یه رم 8gig هم روش داشت!هر چی دنباله این ترک خوردگی گشتیم پیداش نکردیم،الان هم که 2 ماهه داریم استفادش میکنیم هیچ ترکی روی بدنش نیوفتاده،
من نمیدونم ما ایرانیا چرا اینطوری هستیم؟مثلا گوشی x بهتر باشه!چی به ما میرسه؟من اصلا هدف از ایجاد این تاپیکو درک نمیکنم،این بستگی به سلیقه اقراد داره و به تعداد آدمهای روی زمین سلیقه وجود داره چون یک قضییه ی شخصیه.
اوبایی که میگن که کیبرد اهمیت نداره،من نمیدونم ابن حرفو با کدوم منطقی میگن؟یا در مورد اونایی که میگن که بزرگی صفحه ی نمایش زیاد مهم نیست!
اینا همش مربوط به نوع کاربری شما از دستگاهتون میشه،مثلا من کاره تایپ زیاد انجام میدم و جدا واسه ی بعضیها که تایپ زیاد انجام میدن یه مزیته بزرگه در حالی که بعضیها میگن زیاد مهم نیست!
بیایم دیگه ازین بحثای بی نتیجه انجام ندیم،چون اصلا هیچ لزوم و دلیلی براش وجود نداره!بیایم به سلیقه ی همدیگه احترام بذاریم
اینایی که گفتم شعار نبودن!متاسفانه ماها سعی میکنیم که همش همدیگه رو محکوم! کنیم(باید بی تعارف بگم که این پایه ی بحثهای اکثر ماهاست!)

mehr1095
17-05-2009, 18:56
سلام

اعتقاد من اینه که اینجور نظرسنجی ها ذاتا" مثبت و نتیجه بخش هستن . اما به شرطها و شروطها!

شرطش هم اینه که به دور از هر گونه حب و بغض صرفا" به مقایسه مشخصه های فنی و تکنیکال گزینه های

مورد بحث پرداخته بشه و از کلماتی مثل : افتضاح - ضابع - توپ - ته گوشی و ... از این دست لغاط که کاملا"

احساسی هستند و هیچ خاصیتی هم ندارند باید پرهیز بشه.

مثلا خود بنده X1 و omnia رو دارم و از برند htc هم به دلیل گرون بودن بیش از حد HD از مدل touch 3G استفاده می کنم. در مورد قدرت پخش با کیفیت ویدئو من از بین این سه تا گوشی omnia رو بالاتر از بقیه دیدم.

omnia با تستی که ازش گرفتم به راحتی فایلی با کیفیتی نزدیک به فرمت HD ( منظورم high defenition) یعنی با سایز 1080 *576 و البته با پسوند mp4 پخش می کنه که البته این کیفیت فیلم برای pc هم بسیار مناسبه چه برسه به ppc . ولی دو مدل دیگه توی پخشش مشکل داشتن.

AryanLand
18-05-2009, 00:02
باب سلام خدمت همه...من برای اولین باره که دارم توی این نظر سنجی شرکت میکنم

سلام.

صحبتهاتون وقتی تایید میشه که رای به گوشی خاصی نداده باشید در حالی که به X1 رای دادید.اینکارتون صحبتهاتونو نقض میکنه.

شاد باشید.

soooti
20-05-2009, 20:15
با سلام خدمت شما دوست عزیز
این رای بنده فقط نمایانگر سلیقه ی شخصی اینجانب بوده،نه چیزه دیگه
ثانیا وقتی مطالبی که بعضی دوستان نوشته بودند رو مطالعه کردم،از رای خودم پشیمان گشتم!!!!:31:
حالا شما هی بیا از ما سوتی بگیر، باشه؟:31:
بابا ما کوچیک همه ی شماها هم هستیم:11:حرف شما صد در صد تایید میشه و حق کاملا با شماست:10:

AryanLand
21-05-2009, 00:03
با سلام خدمت شما دوست عزیز
این رای بنده فقط نمایانگر سلیقه ی شخصی اینجانب بوده،نه چیزه دیگه
ثانیا وقتی مطالبی که بعضی دوستان نوشته بودند رو مطالعه کردم،از رای خودم پشیمان گشتم!!!!:31:
حالا شما هی بیا از ما سوتی بگیر، باشه؟:31:
بابا ما کوچیک همه ی شماها هم هستیم:11:حرف شما صد در صد تایید میشه و حق کاملا با شماست:10:

سلام.

نه اتفاقا" منم با یکسری از گفته هات موافقم و بخاطر همین اصلا" رای ندادم (هر چند هر دو رو دارم اما از چیز دیگه ای دارم استفاده میکنم) من وقتی بعضی از پستها رو میخونم چون هر دو رو دارم میبینم که اصلا" واقعیت نداره زیاد هم اصراری ندارم که دیگران درست مسئله رو قبول کنن چون بعضی از پستهارو که میخونم متوجه میشم که نویسنده تا حالا نه این 3 مدل رو ند اره بلکه تا حالا یک پاکت پی سی رو از نزدیک ندیده و فقط به گفته های دیگران استناد میکنه و.....خوب ,حالا در یک همچین موردی آدم باید چی بگه؟
منکه زیاد سخت نمیگیرم:31::46::11:

soooti
21-05-2009, 21:52
سلام
منم بعضی از پستهای شمارو دیدم و متوجه شدم که شما از معدود کسانی هستین که بدون کوچکترین تعصب صحبت میکنید
بله،منم به همین علت،فورا حرفای جنابعالی رو قبول کردم،آخه موصوع اینجاست که بعضیا فکر میکنن که اینجا مسابفات کشتی کج داره برگذار میشه:31: و همش احساس میکنن که هر کی یه چیزی میگه از روی دشمنی میگه،و فکر میکنن الان باید طرفو ضربه فنی کنن وگرنه حیثیتشون میره زیر سوال!!!(لابد پیش خودشونم میگن اگه من این کارو نکنم بقیه میگن کم آورده!!!)در صورتی که اصلا اینطور نیست و نباید باشه
اینجا مکانیه واسه همه ی اعضا،تا بتونن مشکلاتشونو بیان کنن و یا به بقیه ی اعضا کمک کنن.همین! :11:

AryanLand
22-05-2009, 00:11
سلام
منم بعضی از پستهای شمارو دیدم و متوجه شدم که شما از معدود کسانی هستین که بدون کوچکترین تعصب صحبت میکنید
بله،منم به همین علت،فورا حرفای جنابعالی رو قبول کردم،آخه موصوع اینجاست که بعضیا فکر میکنن که اینجا مسابفات کشتی کج داره برگذار میشه:31: و همش احساس میکنن که هر کی یه چیزی میگه از روی دشمنی میگه،و فکر میکنن الان باید طرفو ضربه فنی کنن وگرنه حیثیتشون میره زیر سوال!!!(لابد پیش خودشونم میگن اگه من این کارو نکنم بقیه میگن کم آورده!!!)در صورتی که اصلا اینطور نیست و نباید باشه
اینجا مکانیه واسه همه ی اعضا،تا بتونن مشکلاتشونو بیان کنن و یا به بقیه ی اعضا کمک کنن.همین! :11:

سلام.

حالا تایید میشه.:31::46::11:

merikh_merikh
23-05-2009, 08:28
سلام.
دوستان همان طور که ميدونيد من از طرفداراي سوني اريکسون و البته ايکس1 هستم ولي چيزه خوبم قبول دارم و به نظرم هر سه گوشي خوبن و وابسته به نياز کاربر انتخاب ميشن.
ميخاستم بگم کسي که کيبرد نياز داره ديگه نيازي به مقايسه نيست و سريعن ايکس1 را انتخاب ميکنه.
اما وقتي کسي کيبرد لازم نداشته باشه او موقع ميتونه روي گزينه هاي ديگه(تاچ اچ دي و اومنيا)فکر کنه.
به نظره من کيبرد يکي از پر کاربرد ترين اجزاي گوشي ميتونه باشه و اينکه بعضي دوستان ميگن که اکسپريا دوستان چرا فقط ميگن کيبرد کيبرد کيبرد.........به اين دليله که کيبرد يکي از اجزاي بسيار کاربرديه گوشي ميباشد به خصوص که در کنار قابليت هاي خوبه ديگه هم قرا بگيره.
البته اومنيا و تاچ اچ دي هم مزايا و کاربراي خاص خودشونو دارن.
دوستان هيچ وقت کيبرد را ناديده نگيرين.

soooti
23-05-2009, 20:34
سلام.

حالا تایید میشه.:31::46::11:
آقا خیلی مخلصیم:31::10:شما هر چی بگی ما قبول داریم:31::46::11:

amir_70
04-07-2009, 09:28
آقا معلومه که xperia برتره هر کی 1 بار با xperia کار کنه میتونه این حرف من رو تصدیق کنه

سرعت xperia کافیه تا ما این گوشی رو انتخاب کنیم البته 100000 مورد دیگر که با عرض معذرت حال ندارم تایپ کنم

AryanLand
05-07-2009, 00:17
آقا معلومه که xperia برتره هر کی 1 بار با xperia کار کنه میتونه این حرف من رو تصدیق کنه

سرعت xperia کافیه تا ما این گوشی رو انتخاب کنیم البته 100000 مورد دیگر که با عرض معذرت حال ندارم تایپ کنم

سلام.

اتفاقا" دست روی موردی گذاشتی که ضعف X1 در مقابل 2تا گوشی دیگه محسوب میشه .
منم دقیقا" به همون دلیل شما از نوشتن ضعفهای دیگه ش عذرخواهی میکنم .(ضمنا" منم حدود ا" 2 تا سه هفته بوده گوشی اومده ایران گوشی رو خریدم و کماکان دارمش یعنی بیشتر از یک دفعه باهاش کار کردم و به همین علت هر چی بیشتر باهاش کار کردم بیشتر به ضعفاش پی بردم)

Amin.M.1986
05-07-2009, 10:59

والا این نقطه قوتی که گفتی همون ضعف x1 هست.. البته ضعف نیست بلکه منظورم نسبت به اون 2 گوشی دیگه بود... شما مطمئنی که اون 2 تا گوشی دیگه رو دیدی که انقدر مطمئن صحبت میکنی؟ یه مقایسه رو سرعت روتریت کردن این گوشی ها بکن بعد ببین که سرعت اکسپریا آیا واقعا کافیه واسه انتخاب؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reza_vga8800gt1gb
06-07-2009, 11:01
سلام آقایون مشکل کیبرد امنیا که مشکل منم که دارمش هست میتونید با یه کیبرد بلوتوث های تاشو حل کرد ،مزییتش چیه ،اینه که نیازی به فشار دادن کلید نیست میتونید با فشار خیلی کم همانند کیبرد کامپیوتر فشارش دهید و معایبش هم نمی تونید تو مترو اس بنویسید چون خداییش زایست ،یکی باید براتون گوشی رو تو دستش نگه داره تا شما کیبرد رو تو دستتون بگیرید و تایپ کنید

Amin.M.1986
06-07-2009, 12:50
سلام آقایون مشکل کیبرد امنیا که مشکل منم که دارمش هست میتونید با یه کیبرد بلوتوث های تاشو حل کرد ،مزییتش چیه ،اینه که نیازی به فشار دادن کلید نیست میتونید با فشار خیلی کم همانند کیبرد کامپیوتر فشارش دهید و معایبش هم نمی تونید تو مترو اس بنویسید چون خداییش زایست ،یکی باید براتون گوشی رو تو دستش نگه داره تا شما کیبرد رو تو دستتون بگیرید و تایپ کنید

قربونت برم تا حالا کجا بودی؟؟؟؟؟؟؟؟:21:.. این کیبرد که گفتی چند هست؟؟؟؟ و دیگه اینکه خود سامسونگ هم از این کیبرد ها میزنه یا نه؟؟؟

merikh_merikh
08-07-2009, 11:05
کسي که نياز به کيبرد داره ديگه اين کارا چيه......بره يه گوشي که کيبرد داره بگيره.مثل ايکس1 يا تاچ پرو يا تاچ پرو2........
ولي معلوم شد که اي900 دارا هم تا حدودي به کيبرد نياز دارن که دنبال اين جور چيزا هستن.....

Amin.M.1986
08-07-2009, 12:22
کسي که نياز به کيبرد داره ديگه اين کارا چيه......بره يه گوشي که کيبرد داره بگيره.مثل ايکس1 يا تاچ پرو يا تاچ پرو2........
ولي معلوم شد که اي900 دارا هم تا حدودي به کيبرد نياز دارن که دنبال اين جور چيزا هستن.....
من نمیدونم هدف شما از این حرف چی بود... خودت میخوای الان بری گوشی بخری یا داری نتیجه گیری کلی میکنی؟ ببین این واضحه که کیبرد چیز خوبیه... ولی باید به استفاده خودت رجوع کنی... من مشکل مالی نداشتم اون موقع که گوشی میخریدم و بین اکسپریا و امنیا شک داشتم و یه تاپیک زدم واسه مقایسه که منتقل شد به یه قسمت دیگه.. من بین کیبرد داشتن و نداشتن روی پاکتم کیبرد نداشتن رو ترجیح میدم چون نیازهام به این صورت هست.... ولی خیلی خوبه که وقتی تو خونه و تو اتاقم نشستم بتونم از یه کیبرد واسه کارام استفاده کنم... تنها راه انتخاب درست دونستن نیاز های هر شخص هست....... البته متاسفانه خیلی افراد نیاز خاصی ندارن و فقط جیب پر پول دارن و اصلا واسشون فرقی نداره که چی بگیرن و هر چی که بگیرن میگن گوشی من از همه بهتره و این فقط به این دلیل هست که نمیدونن چی از پاکت انتظار دارن

merikh_merikh
08-07-2009, 18:59
من نمیدونم هدف شما از این حرف چی بود... خودت میخوای الان بری گوشی بخری یا داری نتیجه گیری کلی میکنی؟ ببین این واضحه که کیبرد چیز خوبیه... ولی باید به استفاده خودت رجوع کنی... من مشکل مالی نداشتم اون موقع که گوشی میخریدم و بین اکسپریا و امنیا شک داشتم و یه تاپیک زدم واسه مقایسه که منتقل شد به یه قسمت دیگه.. من بین کیبرد داشتن و نداشتن روی پاکتم کیبرد نداشتن رو ترجیح میدم چون نیازهام به این صورت هست.... ولی خیلی خوبه که وقتی تو خونه و تو اتاقم نشستم بتونم از یه کیبرد واسه کارام استفاده کنم... تنها راه انتخاب درست دونستن نیاز های هر شخص هست....... البته متاسفانه خیلی افراد نیاز خاصی ندارن و فقط جیب پر پول دارن و اصلا واسشون فرقی نداره که چی بگیرن و هر چی که بگیرن میگن گوشی من از همه بهتره و این فقط به این دلیل هست که نمیدونن چی از پاکت انتظار دارن

هدفه خاصي نداشتم فقط بيشتر منظورم روي کساني بود که ميگن کيبرد به درد نميخوره و ميگن همون کيبرد مجازي خوبه تازه بعضي ها ميگن کيبرد مجازي بهتره........من منظورم با اون افراد بود چون کيبرد چيزه به درد بوخوريه.
من خودم ميخام گوشي بگيرم ولي اخراي تابستون در ضمن گوشي اي را هم که ميگيريم 100 در 100 بايد کيبرد داشته باشه.
دوست عزيز منم هميشه اينو ميگم که هر کس با توجه به نيازش و ديدگاهي که داره ميره يه گوشي ميخره(خيلي ها اين حرفه منو ديدن تو همين سايت)
دوست عزيز من اصلن قصد توهين و اينکه بگم چرا اين کارو کردي يا چرا اين گوشي را گرفتي نداشتم منظوره من با تمام کساني بود که ميگن کيبرد به درد نميخوره و کيبرد مجازي را بهتر ميدونن.
درضمن شما که ميگي داخل خونه با کيبرد کار کني به نظره من اگه يه گوشيه کيبرد دار ميگرفتي بهتر بود چون تو خانه با کامپيتر هم ميتوني از کيبرد استفاده کني.
با حرفه اخرتون هم موافقم براي خيلي ها گوشي مهم نيست و همين طوري ميرن ميخرن بعدشم ميگن که گوشيشون بهترينه.....البته بهترين گوشي براي افراد مختلف متفاوته.

Amin.M.1986
08-07-2009, 21:43
هدفه خاصي نداشتم فقط بيشتر منظورم روي کساني بود که ميگن کيبرد به درد نميخوره و ميگن همون کيبرد مجازي خوبه تازه بعضي ها ميگن کيبرد مجازي بهتره........من منظورم با اون افراد بود چون کيبرد چيزه به درد بوخوريه.
من خودم ميخام گوشي بگيرم ولي اخراي تابستون در ضمن گوشي اي را هم که ميگيريم 100 در 100 بايد کيبرد داشته باشه.
دوست عزيز منم هميشه اينو ميگم که هر کس با توجه به نيازش و ديدگاهي که داره ميره يه گوشي ميخره(خيلي ها اين حرفه منو ديدن تو همين سايت)
دوست عزيز من اصلن قصد توهين و اينکه بگم چرا اين کارو کردي يا چرا اين گوشي را گرفتي نداشتم منظوره من با تمام کساني بود که ميگن کيبرد به درد نميخوره و کيبرد مجازي را بهتر ميدونن.
درضمن شما که ميگي داخل خونه با کيبرد کار کني به نظره من اگه يه گوشيه کيبرد دار ميگرفتي بهتر بود چون تو خانه با کامپيتر هم ميتوني از کيبرد استفاده کني.
با حرفه اخرتون هم موافقم براي خيلي ها گوشي مهم نيست و همين طوري ميرن ميخرن بعدشم ميگن که گوشيشون بهترينه.....البته بهترين گوشي براي افراد مختلف متفاوته.

دوست گلم من به هیچ وجه احساس نکردم که شما به من توهین میکنی... شما همونی هستی که وپی p1 داشتی اگه اشتباه نکنم و تا جایی که تو خاطرم هست مطمئن نبودی پاکت بخری یا نه و یکی از دوستن گفت فعلا با همین p1 حال کن و ........ .من جواب چند تا از پست های شما رو دادم فکر کنم .. من به شخصه کیبرد لازمم نیست زیاد و ترجیح میدم گوشی بدون کیبرد داشته باشم نمیخوام گوشیم به خاطر کیبرد بزرگتر بشه یا لق بشه اون کیبرد که میگم تو خونه و اتاق دوست دارم استفاده کنم فقط به خاطر استفاده از دیکشنری هست و به نظرم جالب اومد که میشه گاهی از کیبرد استفاده کرد ..این که بعضی ها میگن کیبرد مجازی راحت تره من خودمم شنیدم مخصوصا تو انجمن امنیا به نظرم این از اون حرفاس!!!!!!!!!! یا سلیقه ای هست یا از سر تعصب .. در جواب اونکه گفتی کیبرد کامپیوتر هست تو خونه هم بگم که : خب اگه بخوام اون کارو بکنم یهو از کامپیوتر استفاده میکنم k800 عزیزمو میزنم به کامپیوتر و کلا با کامپیوتر کار میکنم و اصلا پاکت لازمم نیست..:11:

music_tehran
11-07-2009, 22:08
سلام به همه اساتید
میشه به من کمک کنید:
من تصمیم گرفتم برای اولین بار یه پاکت پی سی بخرم ( قبلا پی ۹۹۰ داشتم) ، حالا بین این سه تا گوشی ( و دایموند ۲ ) موندم حالا از دوستانی که این گوشی ها رو حتما استفاده کردن ( نه اینکه دست کسی دیدند یا فقط یه تست لحظه ای کرده باشند) خواهش کنم راهنماییم کنند
با توجه به اختلاف قیمت ۲۰۰ هزار تومانی که الان در بازار هست بین اچ تی سی و ایکس پریا ( اچی دی ۷۱۰ هزار تومان و ایکس پریا ۵۹۰ هزار تومان) به نظر شما آیا اچ دی ارزش این اختلاف قیمت رو داره ( همونطور که گفتم بر اساس تجربه که مثلا کیفیت کار، سرعت، کیفیت واقعی دوربین چون میدونم یکی ۳.۲ یکی ۵ اما آیا در عمل هم تفاوت واحشه؟، نرم افزار پذیری، اهمیت کیبورد و اینکه آیا کیبورد ایکس پریا به مرور خراب میشه یا نه؟، و خلاصه هر چیزی که به ذهنتون میرسه که خب من که تجربه ندارم نمیدونم رو ممنون میشم بهم بگین)
من خودمم یه کاربر معمولی هستم کار خفنی با گوشی نمیکنم در حد معمول از گوشی استفاده میکنم اما خب میخوام چیزی که میگیرم مفید باشه و کارایی بالایی هم بهم بده
شاد و پیروز باشید
پاینده ایران

music_tehran
11-07-2009, 22:18
یه سوال دیگه هم داشتم :
کسی میدونه گوشی سامسونگ اومنیا پرو کی میاد یا اگه هست قیمتش چقدره و آیا ارزش داره وایسم اونو بخرم یا از همین ها یکی رو انتخاب کنم؟

mehr1095
12-07-2009, 16:35
سلام به همه اساتید
میشه به من کمک کنید:
من تصمیم گرفتم برای اولین بار یه پاکت پی سی بخرم ( قبلا پی ۹۹۰ داشتم) ، حالا بین این سه تا گوشی ( و دایموند ۲ ) موندم حالا از دوستانی که این گوشی ها رو حتما استفاده کردن ( نه اینکه دست کسی دیدند یا فقط یه تست لحظه ای کرده باشند) خواهش کنم راهنماییم کنند
با توجه به اختلاف قیمت ۲۰۰ هزار تومانی که الان در بازار هست بین اچ تی سی و ایکس پریا ( اچی دی ۷۱۰ هزار تومان و ایکس پریا ۵۹۰ هزار تومان) به نظر شما آیا اچ دی ارزش این اختلاف قیمت رو داره ( همونطور که گفتم بر اساس تجربه که مثلا کیفیت کار، سرعت، کیفیت واقعی دوربین چون میدونم یکی ۳.۲ یکی ۵ اما آیا در عمل هم تفاوت واحشه؟، نرم افزار پذیری، اهمیت کیبورد و اینکه آیا کیبورد ایکس پریا به مرور خراب میشه یا نه؟، و خلاصه هر چیزی که به ذهنتون میرسه که خب من که تجربه ندارم نمیدونم رو ممنون میشم بهم بگین)
من خودمم یه کاربر معمولی هستم کار خفنی با گوشی نمیکنم در حد معمول از گوشی استفاده میکنم اما خب میخوام چیزی که میگیرم مفید باشه و کارایی بالایی هم بهم بده
شاد و پیروز باشید
پاینده ایران

با سلام.

من تا همین 2-3 هفته پیش X1 داشتم. الان هم diamond2 دارم. نظر من اینه که Htc معتبرترین برند پاکت پی سی هستش که از خریدش پشیمان نخواهی شد. اگه نیاز به کیبورد داری بین دو مدل Touch pro2 و Touch pro ( البته با 200 تومن اختلاف قیمت ) یکی رو انتخاب کن. و اگه نیاز به کیبورد نداری بین Diamond2 و HD (با اختلاف قیمت حدودا" 100 ) انتخاب کن.
این توصیه رو کسی بهت می کنه که omnia - X1 - 3G و diamond2 داشته و باهاشون کار کرده.

merikh_merikh
29-07-2009, 20:04
سلام به همه اساتید
میشه به من کمک کنید:
شاد و پیروز باشید
پاینده ایران
دوست عزیز به نظره من ایکس1 گزینه ی بهتری میباشد چون کیبرد چیزه به درد بوخوریه(بر اساس تجربه میگم)
اگه بیشتر میتونی هزینه کنی مثلن 800 هزار تومان تاچ پرو2 هم هست که بهتر از ایکس1 میباشد البته یه سری معایب نسبت به ایکس1 داره که عبارتند از بزرگی بیش از حد(البته اذیت نمیکنه ولی نسبت به ایکس1 خیلی بزرگتره) و اینکه دکمه ی 4جهته نداره که این دکمه در جاهای شلوغ که نمیتونی از صفحه ی تاچ استفاده کنی به دردت میخوره............
اینا معایب تاچ پرو2 نسبت به ایکس1 بود البته خوبی هایی هم نسبت به ایکس1 داره مثلن ال سی دیه بزرگتر و کیبرد بهتر و شتاب سنج............
یه پیشنهاد دیگه:اگه میتونی صبر کن تا ایکس2 بیاد چون هم کیبرد خوبی داره هم ال سی دیه بزرگی داره هم دکمه ی 4جهته داره(معایب ایکس1 نسبت به تاچ پرو2 را جبران کرده)

Amin.M.1986
29-07-2009, 21:00
سلام به همه اساتید
میشه به من کمک کنید:
شاد و پیروز باشید
پاینده ایران

کیفیت دوربین امنیا خیلی بالاتره.. ولی اگه پولشو داری یا آیمیت بخر یا htc .. من خودم امنیا دارم در حال حاضر

Real Madrid C.F
20-08-2009, 10:25
بله منم با امین موافقم 5 امنیا خیلی از 5 مگای تاچ اچ دی بالا تره 3.2 اکسپریا که بنداز دور که افتضاحه با N73 هم قابل مقایسه نیست. اگه پولشو داری اومنیا2 بگیر اگه نمیخوای منتظر بمونی تاچ اچ دی بگیر چون صفحه ی بزرگ داره 3.8 میشه توش شیرجه زد :27:

vidas
26-08-2009, 17:09
اگرم صبرت خیلی زیاده omnia pro b7610 بگیر :31:

hamed_1353
28-08-2009, 11:53
i900سریع ویندوزش خراب میشه من یه هفتس گرفتم الان ویندوزش بالا نمیاد میگن بوتش مشکل داره و فقط اصفهانو شیرتز درستش میکنن هزینشم 60 تومنه

saeidsmxo
28-08-2009, 14:50
i900سریع ویندوزش خراب میشه من یه هفتس گرفتم الان ویندوزش بالا نمیاد میگن بوتش مشکل داره و فقط اصفهانو شیرتز درستش میکنن هزینشم 60 تومنه
اين مشكل بر ميگرده به كاربر نه خود گوشي.

Bs_panzer
28-08-2009, 15:00
بله زدی گوشی رو کشتی بعد میگی ایراد از گوشیه ؟؟!!

vidas
28-08-2009, 15:27
دقیقا . این کشت کشتارایی که اتفاق میفته همش مال اشتباهات فردیه.قاتل :31:

Bs_panzer
01-09-2009, 22:57
چرا اومنیا از اچ دی بیشتر رای اورده ؟ :دی

amsjavan
02-09-2009, 00:29
چرا اومنیا از اچ دی بیشتر رای اورده ؟ :دی
خیلی ساده هست. افراد بیشتری امنیا دارند!:27:
این مقایسه زمانی درسته که یک نفر هر 3 گوشی رو داشته باشه و گرنه بعید می دونم کسی از مال خودش بد بگه و بهش رای نده.

Bs_panzer
02-09-2009, 17:08
من که اومنیا دارم به اچ دی رای دادم چون بهتره ! (آدم خودشو که نمیتونه گول بزنه می تونه ؟ )

amsjavan
02-09-2009, 18:37
من که اومنیا دارم به اچ دی رای دادم چون بهتره ! (آدم خودشو که نمیتونه گول بزنه می تونه ؟ )
همه مثل شما نیستند!:20:

hadi_balaa
06-09-2009, 09:30
به نظر من بستگی داره که به چه قسمتی بیشتر اهمیت بدین چون هر کدومشون تو یه قسمتی ضعف دارن و تو یه قسمت قوت . در کل کاملا سلیقه ایه و نبایست به نظر کسی ایراد گرفت . مثلا من خودم بنا به قسمتهایی که بهش اهمیت میدم امنیا رو ترجیح میدم اما دلیل نمیشه x1 و htc HD رو ازش ضعیف تر بدونم .

Real Madrid C.F
07-09-2009, 12:38
من میگم 100% HD از هر دو سره ولی امنیا همونطور که اکثر دوستان گفتن تو قیمت خودش و 100 تومان گران تر از خودش بهترین انتخابه...

d.b23
25-09-2009, 22:25
اول امنیا چون خودم دارم و ازش خیلی راضیم در ضمن با x1 هم کار کردم و بعدش به HD و بعد به X1
1.omnia
2.HD
3.x1

dc_error691
01-11-2009, 11:08
1-HD
2-XPERIA
3-OMNIA