PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایسوز یا گیگا

HOOSEIN 105
21-11-2008, 17:10
دوستان من حدود 200 تومن بودجه دارم
لطفا یک مادربرد معرفی بفرمایید .
بعد ایا واقعا حقیقت داره مادربردهای ایسوز عمر بسیار بالاتری نسبت به گیگا دارند
با تشکر

Professor Massoud
21-11-2008, 17:36
سلام.
مادربرد asus P5QE بخر . 173 تومن. عمر بسیار بالاتر اغراقه . ولی ایسوز بهتر و به صرفه تره .

MR.Punisher
21-11-2008, 17:51
در تایید حرف مسعود عزیز باید بگم که شدیدا به شما پیشنهاد میدم از گیگا استفاده نکنید.
اگه می خوای مادربورد بخری یا Asus بگیر یا MSI.

adrenalin
21-11-2008, 19:12
اره asus خیلی بهتر از گیگا هست اگر هم بخواید اورکلک کنید تحملشو داره

chaos theory
21-11-2008, 19:56
به نظر من اگه به گارانتی بخوای اهمییت بدی asus بگیر.
وگرنه هر دو تقریبا در یک سطح هستند.

Professor Massoud
21-11-2008, 20:02

مسئله ی دیگه ای که اهمیت زیادی داره و برای ما ایرانیها قابل چشم پوشی نیست ، قیمت مادربرد هست . :5: اگه شما 360 تومن پول داشته باشی ، asus rampage extereme میخری یا giga p45 dq6 ؟!!! میدونم asus رو میخری چون چیپش خیلی قویتره از p45 . این طور نیست ؟! :46::13:
گیگا داره از شهرتش سوء استفاده میکنه ، در حالی که asus با قیمتهای مناسبش بازار رو در اختیار گرفته.

Kianoosh
22-11-2008, 03:35

دوست عزیز بار ها گفتم مقایسه برندها در حالت کلی کاملا اشتباهه!اصطلاحا چند تا فیل*تر رو در نظر بگیرید(رنج قیمت-کارایی و کیفیت-گارانتی و ....)تا بشه در موردش نظر داد!
:11:

مسئله ی دیگه ای که اهمیت زیادی داره و برای ما ایرانیها قابل چشم پوشی نیست ، قیمت مادربرد هست . :5: اگه شما 360 تومن پول داشته باشی ، asus rampage extereme میخری یا giga p45 dq6 ؟!!! میدونم asus رو میخری چون چیپش خیلی قویتره از p45 . این طور نیست ؟! :46::13:
گیگا داره از شهرتش سوء استفاده میکنه ، در حالی که asus با قیمتهای مناسبش بازار رو در اختیار گرفته.

تائید میشه مسعود جان
البته چون ما در ایران هستیم این حرفت رو قبول می کنم.برند گیگا در بازار جهانی فروش خوبی(قیمت مناسب) داره!در کشور ما وارد کننده این برند ..........:46:!!!

Rock Top
22-11-2008, 11:09
واقعا اینجا چه خبره؟؟

من احساس میکنم دربین نمایندگان فروش Asus قرار گرفتم . اینجا همش داره تبلیغ صورت میگره اونهم از نوع کذب!

از کی تا حالا گارانتی مادربردهای چینی ایسوز که بایوسشون هم میپره و چند وقت یکبار باید فلش بشه رو با گارانتی شرکت آواژنگ کسی مقایسه کرده؟!!!!

حالا شما تازه میگه بهتره!!!!

حالا پرفروشترین مادربرد ایران که گیگابایت باشه رو نادیده میگیریم...مرغوبیتش رو هم که چون Made in Tiwan هست رو هم نادیده میگیرم... عمرا هیچ مادربردی رو هیچ شرکتی توی ایران 3 سال گارلنتی تعویض نکرده. اما آواژنگ کرده چون میدونی چه جنسی رو گارانتی کرده. و تازه گارنتیش هم مثل دیگر شرکتهای واقع در تهران عزیزیمون که عین قارچ معلوم نیست از کجا سبز میشن هم دکور نیست! که تا یک موضوعی پیش میاد میگن شامل گارانتی نمیشه...

من واقعا دوچیز رو اینجا مبینینم؟

1- اینجا اشخاصی حقوق میگرین برای نماینده فروش ایسوز تبلیغ کنند.

2- و یا اینکه چند نفر بدون آگاهی از قطعات و مارکها و اطلاعات روز صرفا دارند هر چیزی رو که خودشون دارند توصیه میکنند. و تا بقیه هم مثل خودشون همون خبط رو نکنند آرماش پیدا نمیکنند. که البته این مشکل فرهنگ ارانی هاست در فرومها.

در کل اینها باعث شده ایننظرات کاملا غیر منطقی غیر کارشناسانه و غیر واقعی با واقعیتهای رایج باشند.
و باعث میشه اگر کسی هم معلوماتی و تخصصی داره و مطلبی مینویسه آدم فکر کنه ای بابا فرومهای های فارسی رو توش همه میتونن مطلب بنویسن جدی نگیر...

کمی وجدان و صداقت هم بد نیست.

alborz_k
22-11-2008, 14:52
واقعا اینجا چه خبره؟؟

من احساس میکنم دربین نمایندگان فروش Asus قرار گرفتم . اینجا همش داره تبلیغ صورت میگره اونهم از نوع کذب!

از کی تا حالا گارانتی مادربردهای چینی ایسوز که بایوسشون هم میپره و چند وقت یکبار باید فلش بشه رو با گارانتی شرکت آواژنگ کسی مقایسه کرده؟!!!!

حالا پرفروشترین مادربرد ایران که گیگابایت باشه رو نادیده میگیریم...مرغوبیتش رو هم که چون Made in Tiwan هست رو هم نادیده میگیرم... عمرا هیچ مادربردی رو هیچ شرکتی توی ایران 3 سال گارلنتی تعویض نکرده. اما آواژنگ کرده چون میدونی چه جنسی رو گارانتی کرده. و تازه گارنتیش هم مثل دیگر شرکتهای واقع در تهران عزیزیمون که عین قارچ معلوم نیست از کجا سبز میشن هم دکور نیست! که تا یک موضوعی پیش میاد میگن شامل گارانتی نمیشه...

2- و یا اینکه چند نفر بدون آگاهی از قطعات و مارکها و اطلاعات روز صرفا دارند هر چیزی رو که خودشون دارند توصیه میکنند. و تا بقیه هم مثل خودشون همون خبط رو نکنند آرماش پیدا نمیکنند. که البته این مشکل فرهنگ ارانی هاست در فرومها.

در کل اینها باعث شده ایننظرات کاملا غیر منطقی غیر کارشناسانه و غیر واقعی با واقعیتهای رایج باشند.
و باعث میشه اگر کسی هم معلوماتی و تخصصی داره و مطلبی مینویسه آدم فکر کنه ای بابا فرومهای های فارسی رو توش همه میتونن مطلب بنویسن جدی نگیر...

دوست عزيز ، ما با هيچ شركتي همكاري نمي كنيم و هيچ منفعتي هم برامون نداره كه بخوايم جنسي رو تبليغ كنيم ، فقط تجربيات و دونسته هاي خودمون رو به اشتراك مي گذاريم. تا جايي كه من مي دونم ، فقط asus p5q هست كه ممككنه بايوسش بپره و نياز به فلش پيدا كنه و سايد مدل هاي ايسوس اين مشكل رو ندارند. در ضمن قيمت مادربرد هاي گيگا در ايران ، بسيار بالا و غير متعارف هستند و خريدشون اصلأ به صرفه نيست. در ضمن حالا كه حرف فروش رو زدي ، اين مطلب رو بگم كه پر فروش ترين مادربرد دنيا ، ايسوس هست و جزء با كيفيت ها شناخته مي شه و 75% مادربرد هايي كه با چيپ 45 در جهان فروش رفتند ، ايسوس بودند. در ضمن شركت گارانتي كننده ي مادربرد هاي گيگا در ايران ، هم پول تمام خدماتي رو كه مي ده به طور كامل روي قيمت محصولاتش مي كشه و از كاربران دريافت مي كنه.

Professor Massoud
22-11-2008, 17:51
واقعا اینجا چه خبره؟؟

بله . درسته .... گیگا خیلی خوبه !!!!!:27: فقط برای مادربرد GIGA P45 EXTREME یا GIGA P45 DQ6 با چیپ متوسط P45 باید 370 تومن پول بدی !! اینکه چیزی نیست ؟!! :31:

نمیدونم شاید دارم اشتباه میکنم ... بهترین برد p45 که MAXIMUS II باشه ، 260 تومن . چرا ما باید P45 DQ6 بخریم 360 تومن ؟!! چون آواژنگ خیلی خوب گارانتی میکنه ؟!
میدونی MADE IN تایوان یعنی چی ؟ فکر میکنی تایوان با چین چه فرقی داره ؟ چین بازار دنیا رو بدست گرفته و شما نمیتونی بگی قطعاتش بده . چین نیروی کار زیاد داره.
فکر کنم فروشنده نباشم ! ایسوز هم بهم پول تبلیغ نداده ! اطلاعات ناچیزی رو که دارم رو هم در اختیار قرار میدم. شما هم برای تست مادربرد هم به سایت MOTHERBOARDS و TOMS HARDWARE مراجعه کن. تا با چشمای خودت نبینی باور نمیکنی. تست P45 و X38 و X48 تو این دو تا سایت هست.

Anoosh-Pro
23-11-2008, 02:47
واقعا اینجا چه خبره؟؟

دوست عزیز من هم با شما موافقم. در خیلی از تاپیکها بیجت هی ASus توصیه میشه.این موضوع آدم رو به فکر میندازه که علت چیه ! مسلما هر چی هست دلیلی کیفیت خوب ایسوز نیست. چون اون یک برند درجه سوم محسوب میشه. و تازه برای کیفیتش قیمتش هم خیلی زیاده....

alborz_k
23-11-2008, 12:20
دوست عزیز من هم با شما موافقم. در خیلی از تاپیکها بیجت هی asus توصیه میشه.این موضوع آدم رو به فکر میندازه که علت چیه ! مسلما هر چی هست دلیلی کیفیت خوب ایسوز نیست. چون اون یک برند درجه سوم محسوب میشه. و تازه برای کیفیتش قیمتش هم خیلی زیاده....
ايسوس درجه سوم محسوب ميشه؟؟ اين چه حرفيه؟؟؟؟ ميدوني چي ميگي؟؟؟

Professor Massoud
23-11-2008, 13:09
دوست عزیز من هم با شما موافقم. در خیلی از تاپیکها بیجت هی asus توصیه میشه.این موضوع آدم رو به فکر میندازه که علت چیه ! مسلما هر چی هست دلیلی کیفیت خوب ایسوز نیست. چون اون یک برند درجه سوم محسوب میشه. و تازه برای کیفیتش قیمتش هم خیلی زیاده....

از کی تا حالا ایسوز شده درجه 3 ؟!!!! :5::21: مدرک داری ( از سایتهای بزرگ سخت افزار ؟!) . بهتره برای تبلیغ از یک شرکت ، نام شرکت بزرگی مثل ایسوز رو خراب نکنیم . این حربه ی مناسبی نیست و نمیتونه ذهنیت یه انسان حرفه ای رو تغییر بده . :13::46:
اگر بار دیگه بدون مدرک این حرفو بزنید ، مجبورم تا از سایت تامز و . .. بنچمارک بذارم تا از حرفتون ناراحت و شرمنده بشید.
موفق باشید.

ganje nahofte
23-11-2008, 14:49
دوست عزیز بار ها گفتم مقایسه برندها در حالت کلی کاملا اشتباهه!اصطلاحا چند تا فیل*تر رو در نظر بگیرید(رنج قیمت-کارایی و کیفیت-گارانتی و ....)تا بشه در موردش نظر داد!

تائید میشه مسعود جان
البته چون ما در ایران هستیم این حرفت رو قبول می کنم.برند گیگا در بازار جهانی فروش خوبی(قیمت مناسب) داره!در کشور ما وارد کننده این برند ..........:46:!!!

منم دیگه داره اعصابم ... میشه! ضمن تاکید فرمایشات ارباب بزرگ! باید بگم که کدوم آدم عاقلی میاد دو تا برند درجه یک رو با هم مقایسه کنه خوب؟

واقعا اینجا چه خبره؟؟

من احساس میکنم دربین نمایندگان فروش asus قرار گرفتم . اینجا همش داره تبلیغ صورت میگره اونهم از نوع کذب!

1- از کی تا حالا گارانتی مادربردهای چینی ایسوز که بایوسشون هم میپره و چند وقت یکبار باید فلش بشه رو با گارانتی شرکت آواژنگ کسی مقایسه کرده؟!!!!

حالا پرفروشترین مادربرد ایران که گیگابایت باشه رو نادیده میگیریم...مرغوبیتش رو هم که چون made in tiwan هست رو هم نادیده میگیرم... 2- عمرا هیچ مادربردی رو هیچ شرکتی توی ایران 3 سال گارلنتی تعویض نکرده. اما آواژنگ کرده چون میدونی چه جنسی رو گارانتی کرده. و تازه گارنتیش هم مثل دیگر شرکتهای واقع در تهران عزیزیمون که عین قارچ معلوم نیست از کجا سبز میشن هم دکور نیست! که تا یک موضوعی پیش میاد میگن شامل گارانتی نمیشه...

1- اولا که ساخت چین و یا تایوان بودن برتری و یا عکس اون را مشخص نمیکند! چون ما هم قطعه ساخت تایوان داری که از چینی بهتره باشه و هم بر عکس آن را ...
درضمن مشکل بایوس شمال همه مدلهای ایسوز نمیشه همینطور که بایوس تمام مدلهای گیگا بی نقص نیستند و برخی از مدلهاشون وضع بسیار اسفناکی داشتن. (گرچه در بین بردهای جدید ایسوز و گیگا این مشکل خیلی کمتر از گذشته دیده میشه! )

2- اولا که آواژنگ 3 سال گارانتی تعویض نداده و فقط 2 سالش تعویضه. سال سوم هم فقط تعمیر با هزینه شخصی میباشد (اگه غیر قابل تعمیر بود شاید عوضش کنند به احتمال کم)
بهتره شما اول اطلاعاتت رو تصحیح و کامل کنی بعد بیای اینجا نظر بدی ...

دوما اینکه گارنتی خوب آواژنگ به این دلیله که مثلا برد p45 رو از گیگا میخره 75 دلار (احتمالا کمتر از این باشه، خونه پرشو در نظر گرفتم) بعد میاد اینجا مثلا 160 هزار تومان میفروشه! حالا شما فرض کن که یکی از بردهاش خراب بشه! حالا آواژنگ چقدر ضرر کرده!؟ هیچی! فقط سود یکیشو از دست داده! پس با این قیمت توقع داری گارنتیش بد هم باشه!

و یاد آوری دوباره! هیچ وقت دو تا برند تقریبا هم سطح رو با هم مقایسه نکنید بلکه محصولاتشون رو در هر رده با توجه به کیفیت، قیمت، خدمات پس از فروش و ... مقایسه کنید
مثلا در بینp35 ها گیگا خیلی خوب عمل کرده در حالی که ایسوز عملکرد نسبتا ضعیفی (نسبت به گیگا) داشته (البته با قیمت یکسان)
در سری x38 هم که مشخصه دیگه! بهترین x38 ماکسیموس فرمولا و ماکسیموس اکتریم از ایسوز هستند در حالی که گیگا حتی از بردی مثل الایت هم در این رده پایین تر هست!

تذکر آخر: دیگه نبینم که کسی دو تا برند تقریبا هم سطح رو با هم مقایسه کنه.

allahakbar
23-11-2008, 15:03
واقعا اینجا چه خبره؟؟

کمی وجدان و صداقت هم بد نیست

دوست عزیز من هم با شما موافقم. در خیلی از تاپیکها بیجت هی ASus توصیه میشه.این موضوع آدم رو به فکر میندازه که علت چیه ! مسلما هر چی هست دلیلی کیفیت خوب ایسوز نیست. چون اون یک برند درجه سوم محسوب میشه. و تازه برای کیفیتش قیمتش هم خیلی زیاده....

ورود نمایندگان آواژنگ رو خوش آمد میگم !
مثل اینکه آواژنگ بخشی از پولهایی رو که زیادی از مردم میگیره رو صرف تبلیغات در فرومهای عمومی میکنه!
روزنامه ارتباط بس نبود؟ حالا حمله به فرومها!
عده ای هستند پولدارند و وقتی میرن مغازه جنس بخرن میگن گرونتره رو بده !!!
همیشه گرانی دلیل خوبی نیست. حرف دوستان محترم من که اینجا فعالیت میکنن درسته. اینجا 95 درصد از مردم وقتی قطعه میخرن به جیبشون هم باید توجه کنن که میاد P45 رو بگیره یا این قیمت ؟
اصلاً از کجا معلوم که این مین توی این 2-3 سال نیاز به گارانتی پیدا کنه؟
تازه کارایی اسوس هم بسیار عالیه.
البته هرکس با توجه به کارایی خودش و جیبش قطعه خرید میکنه. یکی که پول کم داره میره الایت میگیره . یکی که همه چیز واسش مهمه میره اسوس میگیره و یکی هم که میخاد فقط پز بده و گرونتره رو بخره گیگا میگیره
چه حرفهای قشنگی میزنید .
ما اگه اینجا فعالیت میکنیم برای اینکه اطلاعاتمون رو افزایش بدیم ، به دوستان کمک کنیم و خودمون هم چیزای جدیدی یاد بگیریم و به روز باشیم و....
کسی به ما در قبال فعالیت در اینجا چیزی نمیده دوست عزیز
حتی ممکنه بعضی وقتها اینجا پست ما رو حذف یا انتقال بدهند.( سلام جناب stream وقت بخیر:27:)
کمی منطقی باشین
از مسعودجان خواهشمندم چند تا بنچ بزارن:10:

vivid806
23-11-2008, 15:38
چرا ما داریم خودمون رو به آب و آتیش میزنیم؟!!!
سودی هم برای شما داره که اینجوری حرفهای همدیگر رو نقل قول میزنید و پاسخ میدین؟؟؟

همه میدونند که گارانتی آواژنگ بعد از سازگار ارقام جزو بهترین گارانتی هاست
بردهای Asus هم که همه رتبه های اول سخت افزاری رو دارند در اورکلاک بنچمارک و .... خوب گیگا یک چیزایی داره که خوبه اسوس چیزای دیگه داره
دلیل نمیشه که اینجوری به هم بپریم بابا بیخیال

Professor Massoud
23-11-2008, 18:47
ورود نمایندگان آواژنگ رو خوش آمد میگم !
مثل اینکه آواژنگ بخشی از پولهایی رو که زیادی از مردم میگیره رو صرف تبلیغات در فرومهای عمومی میکنه!
روزنامه ارتباط بس نبود؟ حالا حمله به فرومها!
عده ای هستند پولدارند و وقتی میرن مغازه جنس بخرن میگن گرونتره رو بده !!!
همیشه گرانی دلیل خوبی نیست. حرف دوستان محترم من که اینجا فعالیت میکنن درسته. اینجا 95 درصد از مردم وقتی قطعه میخرن به جیبشون هم باید توجه کنن که میاد P45 رو بگیره یا این قیمت ؟
اصلاً از کجا معلوم که این مین توی این 2-3 سال نیاز به گارانتی پیدا کنه؟
تازه کارایی اسوس هم بسیار عالیه.
البته هرکس با توجه به کارایی خودش و جیبش قطعه خرید میکنه. یکی که پول کم داره میره الایت میگیره . یکی که همه چیز واسش مهمه میره اسوس میگیره و یکی هم که میخاد فقط پز بده و گرونتره رو بخره گیگا میگیره
چه حرفهای قشنگی میزنید .
ما اگه اینجا فعالیت میکنیم برای اینکه اطلاعاتمون رو افزایش بدیم ، به دوستان کمک کنیم و خودمون هم چیزای جدیدی یاد بگیریم و به روز باشیم و....
کسی به ما در قبال فعالیت در اینجا چیزی نمیده دوست عزیز
حتی ممکنه بعضی وقتها اینجا پست ما رو حذف یا انتقال بدهند.( سلام جناب stream وقت بخیر:27:)
کمی منطقی باشین
از مسعودجان خواهشمندم چند تا بنچ بزارن:10:

سلام.
حتما بنچ میذارم !!!. به به . کاملا مشخصه که ایسوز چینیه و درجه 3 و ... !!! :27:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه کافی نیست بازم میذارم.

Stream
23-11-2008, 20:36
همونطور که بارها گفته شده مقایسه دو برند هیچ وقت صحیح نبوده... هر برندی در مقاطعی محصولات موفق و ناموفقی داشته.

تاپیک قفل شد.
(در صورتی که برای مشاوره هنوز سوالی هست --> تاپیک جدید!)