PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرشاسب (سوشینات)

صفحه ها : [1] 2 3 4

*IN*
21-11-2008, 12:02
سبک: اکشن سوم شخص
تاریخ عرضه: نیمه اول سال 88
موتور بازی: اوگر(OGRE)
سازنده: شرکت فن افزار شریف
نویسنده داستان بازی: آرمان آرین

خلاصه داستان بازی:
سالها از نخستین نبرد میان انسانها و اهوراها در سپاه نور در برابر سپاه تاریکی می گذرد و هم اکنون بیشتر شهرهای خونیرث در تسلط دیوان خبیث قرار گرفته است و اهوراهای جاویدان منزوی گسسته اند و انسانها در اسارت و بندگی دیوان ظالم قرار دارند.
سوشيانت كه در زمان تهاجم ديوان به شهر زيباي سياوشگرد، نوزادي بود كه توسط عده اي از اهالي شهر نجات داده شده بود و در حومه سياوشگرد و دشت هاي كنار فراخكرت بزرگ شده بود اينك به قصد رها سازي شهر خود روانه سياوشگرد مي شود كه در تسلط كامل ديوان و اشمرغان اكومن ديو قرار دارد...

اسکرین شات:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبیشتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدطراحی ها:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تریلر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایت اصلی بازی:

نام:گرشاسپ
ناشر:فن افزار شریف
سازنده:فن افزار شریف
پلتفرم:PC
سبک:اکشن سوم شخص
موتور بازی:OGRE3D
حالت ها:داستانی
قابلیت بازی با:صفحه کلید-موس و دسته
رده بندی سنی:-
تاریخ عرضه:زمستان 88

مبارزه دیو و گرشاسپ

مقدمه:
از سال 82 شرکت فن افزار شریف روی یک بازی به اسم سوشیانت کار می کند که گروه سازنده در میانه های راه به دلیل کمبود بودجه کار را متوقف می کنند.اما با پا در میانی بنیاد بازی ها و تزریق مالی به بچه های گروه کار پروژه از سر گرفته می شود.در این بین که بازی تا میانه ساخته شده شرط عجیب بنیاد بازی ها کل معادلات را بر هم میزند و پروزه باید دوباره کلید بخورد گویا بنیاد بازی ها با اسم،شخصیت و داستان بازی مشکل داشته و دلیلش را هم خود سوشیانت اعلام کرده است و گفته چون که سوشیانت نجات دهنده جهان در آخر دنیا برای زرتشتیان محسوب میشود باید نام و کلا بازی را عوض کرد و سازندگان هم که به پول نیاز داشته اند به ناچار قبول میکنند و روند بازی را به گرشاسپ پهلوان ایرانی که چندان هم با سوشیانت بی ارتباط نیست انتقال می دهند و این خود جای شکر دارد که بازی رو به کل از روند تارخی خود در نیاورده اند و برای پیاده سازی اهداف سیاسی به کار نبسته اند تا آخر کار یک بازی ضعیف مانند مدافعان کربلا و مقاومت و ... در بیاید.تا به اینجای کار سازندگان بسیار خوب عمل کرده اند و یک عنوان در خور نام گرشاسپ پهلوان بزرگ ایرانی ساخته اند و باید تا عرضه نسخه نهایی صبر بکنیم و ببینیم بازی چه نمایشی خواهد داشت.در هر صورت فکر می کنم احساس درونی همه ی ماست که شاهد یک عنوان خوب باشیم.
به امید موفقیت این بازی...

آیا این پایان کار است؟!

داستان:
پس از به زنجیر کشیده شدن ضحاک بدست فریدون و پیروزی نیروهای نور بر سپاه تاریکی ، که سالیان به فرماندهی ضحاک بر خونیراث چیره شده بودند، زمان زیادی به طول نیانجامید که جای جای آن سرزمین پهناور را ديوان تسخير کرده و هرکدام برای خود فرمانروایی پدید آوردند و راه نیروهای اهریمنی را پی گرفتند و به آزار و اذیت انسانها و اهوراهای سپاه نور پرداختند. هیتاسپ زرین تاج که یکی از بيرحم ترين این دیوان شرور بود و از نیروهای جادویی متعددی برخوردار بود در این میان برای خود در سرزمین های کوهستانی فرنبغ حکومتی ایجاد کرد و به همراه هیولاهای اهریمنی، دیوان و اشموغان زیردستش به غارت سرزمین های اطراف پرداخت. از جمله این سرزمین های مورد هجوم دیوان، دهکده کوهستانی سیاوشگرد بود که از دیرباز مکان رشد و پرورش پهلوانان متعددی بود. هیتاسپ در غارت این دهکده، اوروخشیه، برادر گرشاسپ را از میان می برد. گرشاسپ پهلوان به دنبال انتقام خون برادرش به سوی دژ هیتاسپ روانه می شود و در این مسیر متوجه می شود که در یورش هیتاسپ و یارانش به سیاوشگرد اتفاق بسیار مهمتری افتاده است و اراده و شجاعت گرشاسپ سرنوشتی بزرگ را رقم خواهد زد ...

حرکات پلتفمر گرشاسپ!

بررسی:
داستان بازی خطی است و دارای چهار بخش اصلی به نام های دهکده،جنگل،کوهستان و قلعه هیتاسب دیو می باشد که هر کدام از این مراحل دشمنان و یک غولآخر مخصوص به خود را دارند.روند مراحل عمدتا بر پایه مبارزه با سلاح های بزرگ و سنگین،پلتفرمینگ و حل معما گذاشته شده است.گرشاسپ سه سلاح دارد:شمشیر،گرز و خنجر که هر کدام از این سه سلاح حرکات ترکیبی و چند ضرب های مخصوص به خود را دارند.نکته قابل توجه در استفاده از سلاح ها قدرتی به نام خشونت یا خشم استکه با استفاده از این قدرت توانایی زدن ضربات سنگین تر و مرگبارتر را پیدا می کنید.در بین مراحل دموهایی جذاب و زیبا گنجانده شده است که سیستم کلید زنی هم دارند که برای یک بازی ایرانی بسیار خوب طراحی شده اند که به روند جذاب تر شدن بازی کمک شایانی خواهند کرد.
بازی گرشاسپ برای اجرا بر روی کامپیوترهای شخصی ساخته شده است و از نظر قابلیت های گرافیکی قابل تنظیم می باشد به نحوی که بر روی کارت های گرافیکی که ازsm 2.0 پشتیبانی کنند قابل اجرا خواهد بود. برای نمایش گرافیک این بازی از موتور متن باز OGRE3D استفاده شده است و شبیه سازی فیزیکی در آن با موتور Nvidia PhysX انجام می گیرد.

دژ هیتاسب دیو

گرافیک بازی یکی از بهترین عناصر تشکیل دهنده این عنوان به شمار می آید به گونه ای که بیشتر افرادی که بازی را در نگاه اول مشاهده کرده اند آن را یک عنوان خارجی پنداشته اند و از این نظر فکر این افراد درست بوده زیرا این بازی هیچ کم و کسری نسبت به بازی های روز در زمینه گرافیکی ندارد و این کار موفق حاصل تلاش آقای سهیل دانش اشراقی و گروهشان می باشد که واقعا در زمینه هنری و گرافیکی برای بازی کم نگذاشته اند.
داستان بازی را نیز آقای آرمان آرین یکی از نویسندگان خوب ایران که بیشتر در مورد ایران باستان تالیف دارند نوشته اند که این موضوع خود نوید یک بازی با داستانی درگیر کننده را می دهد.بازگویی داستان در بازی توسط یک راوی انجام می گیرد که در هنگام پخش میان پرده است.

گرشاسپ:
گرشاسپ پهلوان بزرگ ایرانی، نیای بزرگ رستم و ملقب به اژدهاکش است.این پهلوان از چهره های نامدار اساطیر ایرانی است و او را نباید با گرشاسپ پادشاه پیشدادی اشتباه گرفت.نام گرشاسپ از کرساسپ گرفته شده است و به معنی دارنده اسب لاغر اندام است.ثریته پدر گرشاسپ از خاندان سام سومین شخص از مردمان بود که نوشیدنی هوم را آماده کرد و به پاداش این کار مقدس دو پسر به نام های گرشاسپ و اوروخشیه به او عطا شد.در اوستا کتاب دینی زرتشتیان از گرشاسپ با صفت های زبردست،گیسور(موبلند) و گرزبردار(حامل گرز) یاد می شود.گرشاسب از جاودانگان و در شمار یاوران سوشیانت است.گرشاسپ نمرده است و تا روزی که سوشیانت از خواب برخیزد در کنار او در خواب خواهد بود و در زمان پدیدار شدن سوشیانت در جهان با او همراه خواهد شد.

گاری عکس:
در لینک زیر می توانید گالری عکس های مربوط به بازی را تماشا بکنید:

تریلر:
FLV|44 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدFLV|88 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدDebut Trailer
SD|30.2 MB
HD|81. 7MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدInterview
SD|34.4 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدHD|93.6 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدDirector Interview
SD|39.6 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدHD|107.2 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنابع:

ali_ranger22
21-11-2008, 13:25
بله این بازی واقعا پدیده ی بازی سازی ما هستش
چون خودم دموی این بازی رو در نمایشگاه دیدم
طراحی ها عالی هستن که کار جناب سهیل دانش هست که کارش عالیه
داستان بازی هم خیلی جذابه
کلا میتونه بازیه خیلی خوبی باشه

*IN*
21-11-2008, 15:58
اسم بازی سوشیانت اشتباهی نوشتم سوشینات

mehdi30nema
21-11-2008, 20:09
من بازي رو تو نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال ديدم . به نظر كه بازي خوبي مياد .

Iman Bala
21-11-2008, 21:54
به نظر خیلی قوی تر از بازی های دیگه ایرانی هست.
راستی کسی نمی تونه این ویدو های که تو سایتش هست با حجم کمتزی بزاره؟

milky way
22-11-2008, 01:24
من Video اولی رو دیدم به نظرم بهترین بازی ایرانی که تا الان دیدم، اون حرکات آکروباتیکش از رو GodOfWar ایده گرفته شده که البته بازی قابل مقایسه با اون نیست ولی خوب انتظار GodOfWar هم حقیقتا وجود نداره و البته اگرم دقت کنید فقط یه حرکت آکروباتیک هستش که میپره رو کله اون غوله همین ولی بازم در نوع خودش جالبه این تو ویدئو اولی بود البته . چند تا مشکلم داشت یکی دوربینش بود که بشدت میتونم بگم آزار دهنده میشد گاهی اوقات و چرخشهای الکی و عجیبی داشت؛ باگ گرافیکی هم تو بازی چندین بار دیدم خون دشمنان هم بشدن مصنوعیه حقیقتا خیلی میتونه بهتر باشه کلا این قسمت هایی که من دیدم حداقل از نظر گرافیکی خیلی جایه ارتقاء داره مخصوصا محیط اطرف که به زنگ قهوه ای کمرنگه میتونه خیلی محیط گرافیکی تری باشه و خیلی دلچسب تر که یکمی تو ذوق میزنه اینطوری که البته این احتمال مرحله ای از بازی هست کلا اگر بتونن یکمی رو گرافیک بازی بیشتر کار کنن خیلی بازی دلچسب تر میشه .

حالا ویدئو دومم میبینم نظرم رو میگم بازم .

ali_ranger22
22-11-2008, 10:50
البته توجه کنین این دمویی که نمایش داده شده بود یک نمونه ی ابتدایی بود
چون باگ زیاد داشت
فیزیک خوبی نداشت
دوربین هم بد بود
ولی این ها احتمالا در بازیه اصلی رفع میشه

Iman Bala
23-11-2008, 01:06
من رفتم تو youtube وVideo ها شو دیدم. واقعا باورم نمی شد ایرانی هست .گرافیکش منو گرفت.
کاش گیم پلیش خوب باشه اون وقت میشه به بازی های ایرانی امیدوار بود.

mosolim
23-11-2008, 17:39
سلام
من امروز گیم پلی و دموی بازی رو دیدم. واقعا خیره کننده بود. البته یه مقدار شبیه به بازی god of war و prince of persia بود. و حتی ته چهره کاراکتر اصلی بازی هم یه مقدار شبیه به پرنسه. ولی در کل یه شاهکار واقعی تو صنعت بازی سازیه ایرانه.
با در نظر گرفتن این واقعیت که خارجیها چیزی بیش از 20 سال در زمینه بازی تجربه دارن و ایرانی ها تنها چند سال یک بازی تولید کردن که در حد بازی های چند سال اخیر خار جیهاست. و این واقعا جای تقدیر داره.
من که احتمالا این بازی رو بگیرم. چون فکر کنم این بازی ارزش بازی کردن داره. همچنین باید از سازنده حمایت کرد.تا بتونه یه چیزی در حد assassin creed بسازه. به نظر من که می تونه.

ali_ranger22
23-11-2008, 17:53
با در نظر گرفتن این واقعیت که خارجیها چیزی بیش از 20 سال در زمینه بازی تجربه دارن و ایرانی ها تنها چند سال یک بازی تولید کردن که در حد بازی های چند سال اخیر خار جیهاست. و این واقعا جای تقدیر داره.

ما کاملا علم تولید بازی در حد بازی های خارجی رو داریم فقط پول نداریم ! :دي

*IN*
23-11-2008, 18:41
آره اگه به جوونای ایرانی پول کافی بدن و همایتشون کنن چیزی از خارجیا کم ندارن

LORD GAMES
23-11-2008, 19:54
آره اگه به جوونای ایرانی پول کافی بدن و همایتشون کنن چیزی از خارجیا کم ندارن
100% باهات موافقم

Scary Feelings
23-11-2008, 22:23
...................

Oracle_Eldorado
23-11-2008, 23:55
واقعا دمشون گرم .
من هر 3 تا تریلر رو دانلود کردم .
واقعا محشر شده .
فقط یکمی گیم پلی جای کار داره چون بعضی جاها خود طرف هم گیر میکنه !

*IN*
24-11-2008, 16:18
واقعا دمشون گرم .
من هر 3 تا تریلر رو دانلود کردم .
واقعا محشر شده .
فقط یکمی گیم پلی جای کار داره چون بعضی جاها خود طرف هم گیر میکنه !

شاید تو نسخه تکمیل شده برطرف شه چون بازی هنوز کامل نشده

mosolim
24-11-2008, 20:07
ما کاملا علم تولید بازی در حد بازی های خارجی رو داریم فقط پول نداریم ! :دي
سلام
بله کاملا حق با شماست . من خودم تو نمایشگاه با سازندگان بازی وافجر 8 صحبت کردم. حدود نیم ساعت صحبت کردیم. 5 دقیقه اول از گرافیکو موتور گرافیکیو طراحی شخصیت و طرح اولیه حرف زد بعد 25 دقیقه هی می گفت آقا ما رو حمایت نمی کنند بودجه نداریم و از این حرفها.
راستی یه بنر از بازی به من نشون داد که سوم شخص بود گرافیکش واقعا حرف نداشت. یه جاییبود که یه نما از آب داشت تو یه شب مهتابی. طراحی گرافیکیش عالی بود. البته معلوم نیست که کی منتشر بشه. به دلیل کم بودن بوجه.

*IN*
24-11-2008, 20:57
سلام
بله کاملا حق با شماست . من خودم تو نمایشگاه با سازندگان بازی وافجر 8 صحبت کردم. حدود نیم ساعت صحبت کردیم. 5 دقیقه اول از گرافیکو موتور گرافیکیو طراحی شخصیت و طرح اولیه حرف زد بعد 25 دقیقه هی می گفت آقا ما رو حمایت نمی کنند بودجه نداریم و از این حرفها.
راستی یه بنر از بازی به من نشون داد که سوم شخص بود گرافیکش واقعا حرف نداشت. یه جاییبود که یه نما از آب داشت تو یه شب مهتابی. طراحی گرافیکیش عالی بود. البته معلوم نیست که کی منتشر بشه. به دلیل کم بودن بوجه.

تو نمایشگاه الکامپ؟
من فرا دارم میرم کجاش بودن؟

Reza Azimy_RW
24-11-2008, 21:25
سلام دوستان
خداییش برای پیشرفت بازیسازی ایران هم که شده سی دی کپی نگیرید اصل رو بگیریدو حالشو ببرید

milky way
25-11-2008, 01:21
البته من خیلی هم قبول ندارم، به نظر من ما علم و مخصوصا آدم کافی هم برای بازی سازی نمیگم نداریم کم داریم ،برای بازی شما انیماتور،گرافیست،موزیسین، کارگردان،تیم منیجر،برنامه نویس در اقسام مختلف (هوش مصنوعی،گرافیکی،فیزیک، شبکه و ... ) و... نیاز دارید که اگر بازی خوب بخواین از هرکدوم بهترینش رو میخواین واقعا ما تو ایران چه تعداد از هر کدوم از این مشاغل رو بهترین ها رو داریم ؟ واقعا ما به اندازه یه کشور غربی فرد مجرب در این زمینه ها داریم که تازه حاضر باشه در زمینه بازی سازی هم کار کنه ؟ جواب منفیه . باید قبول کنیم با حتی با وجود موتور های باز یا دزدی یا خریداری که بعضا هم خوبن نتونستیم حتی بازی خوبی تا الان تولید کنیم و این فقط به خاطر مسائل مادی نبوده گرچه اینم خیلی مهمه.

ali_ranger22
25-11-2008, 09:34
البته من خیلی هم قبول ندارم، به نظر من ما علم و مخصوصا آدم کافی هم برای بازی سازی نمیگم نداریم کم داریم ،برای بازی شما انیماتور،گرافیست،موزیسین، کارگردان،تیم منیجر،برنامه نویس در اقسام مختلف (هوش مصنوعی،گرافیکی،فیزیک، شبکه و ... ) و... نیاز دارید که اگر بازی خوب بخواین از هرکدوم بهترینش رو میخواین واقعا ما تو ایران چه تعداد از هر کدوم از این مشاغل رو بهترین ها رو داریم ؟ واقعا ما به اندازه یه کشور غربی فرد مجرب در این زمینه ها داریم که تازه حاضر باشه در زمینه بازی سازی هم کار کنه ؟ جواب منفیه . باید قبول کنیم با حتی با وجود موتور های باز یا دزدی یا خریداری که بعضا هم خوبن نتونستیم حتی بازی خوبی تا الان تولید کنیم و این فقط به خاطر مسائل مادی نبوده گرچه اینم خیلی مهمه.

ما همه ی این تخصص ها رو داریم ولی تا حالا اصلا استفاده نکردیم
چون پول نداریم !
الان یک نفر داره کار 10 نفر رو میکنه همین میشه که کیفیت میان پایین

Iman Bala
25-11-2008, 11:36
چون پول نداریم !

به نظر من هم کاملا همین جوره.
به خاطر کمبود بودچه خیلی بخش ها حذف میشن.:18::41:

mosolim
25-11-2008, 11:55
تو نمایشگاه الکامپ؟
من فرا دارم میرم کجاش بودن؟
سلام
نه تو نمایشگاه رسا نه های دیجیتال . اون که اوایل آبان بود.

milky way
25-11-2008, 12:15
چون پول نداریم !
نه اینطوری هم نیست بازیهایی مثل همین عصر پهلوانان با بودجه مناسبی داره ساخته میشه، نخبه ها هم واقعا دور هم جمع شدن برای ساختش (من یکی از دوستان دانشجو دانشگاه تهرانه به اونم گفته بودن بره نرفت) ولی ببنید در پایان واقعا در حد یه بازی بروز خارجی میشه ؟ یا اون بازی رانندگی در تهران بود چی بود که راهنمایی و رانندگی پشتیبانشون بود و پول خوبی هم داد ولی حقیقتا مزخرف بود . ببنید چطور میتونیم ادعا کنیم که ما گرافیست و انیماتورهای بروز و عالی یا کارگردان های خوب به وفور داریم در حالی که حتی یه فیلم انیمیشن درست درمون هم نداریم یا تعداد فیلمهای خوبی که ساخته میشه در سال به انگشتای دست هم نمیرسه، تو بقیه بخش ها هم همینطوره یعنی بازی ساختن بخش اعظمش اصلا مربوط به شاخه های دیگه ای هست که ربط زیادی هم ممکنه اصلا به دنیایه کامپیوتر پیدا نکنن . پس اینکه بگیم در تمام بخش ها متخصص به وفور داریم نه اینطورم نیست ممکنه داشته باشیم ولی بدون شک به وفور نیست چون ما تو ایران نه تو مدارس نه دانشگاها هیچ وقت اونقدر نیرویه تخصصی تربیت نمیکنیم که در کشورهای خارجی، نخبه های مملکت یا اکثرا دکتر میشن یا مهندس هر کی هم دنبال اینکارها میره خودش میره .

Reza Azimy_RW
25-11-2008, 16:02
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ما همه ی این تخصص ها رو داریم ولی تا حالا اصلا استفاده نکردیم
چون پول نداریم !

ولی به طور کلی بخوای حساب کنی توی ایران واقعا یک نفر کار 10 نفر رو انجام میده توی ساخت یک بازی

ali_ranger22
25-11-2008, 19:10
نه اینطوری هم نیست بازیهایی مثل همین عصر پهلوانان با بودجه مناسبی داره ساخته میشه، نخبه ها هم واقعا دور هم جمع شدن برای ساختش (من یکی از دوستان دانشجو دانشگاه تهرانه به اونم گفته بودن بره نرفت) ولی ببنید در پایان واقعا در حد یه بازی بروز خارجی میشه ؟ یا اون بازی رانندگی در تهران بود چی بود که راهنمایی و رانندگی پشتیبانشون بود و پول خوبی هم داد ولی حقیقتا مزخرف بود . ببنید چطور میتونیم ادعا کنیم که ما گرافیست و انیماتورهای بروز و عالی یا کارگردان های خوب به وفور داریم در حالی که حتی یه فیلم انیمیشن درست درمون هم نداریم یا تعداد فیلمهای خوبی که ساخته میشه در سال به انگشتای دست هم نمیرسه، تو بقیه بخش ها هم همینطوره یعنی بازی ساختن بخش اعظمش اصلا مربوط به شاخه های دیگه ای هست که ربط زیادی هم ممکنه اصلا به دنیایه کامپیوتر پیدا نکنن . پس اینکه بگیم در تمام بخش ها متخصص به وفور داریم نه اینطورم نیست ممکنه داشته باشیم ولی بدون شک به وفور نیست چون ما تو ایران نه تو مدارس نه دانشگاها هیچ وقت اونقدر نیرویه تخصصی تربیت نمیکنیم که در کشورهای خارجی، نخبه های مملکت یا اکثرا دکتر میشن یا مهندس هر کی هم دنبال اینکارها میره خودش میره .

شما بودجه ی ما رو با چی مقایسه میکنی ؟
ساخت یه بازیه خارجی میدونی چقدر هزینه داره
چندین میلیون دلار !
بازیه ff vii که مال 10 سال پیشه بودجش 30 میلیون دلار بوده !
حالا فک کن این پول رو بدن به ما ...
بعدش الان برای ساخت یه بازیه خارجی چند صد نفر کار میکنن ولی برای ما خیلی کمتر از این حرفاست

ali_ranger22
25-11-2008, 19:12
ولی به طور کلی بخوای حساب کنی توی ایران واقعا یک نفر کار 10 نفر رو انجام میده توی ساخت یک بازی

شما همون جمله ی منو دوباره نوشتی ?؟ :دی :دی :دی

Oracle_Eldorado
25-11-2008, 21:07
شاید تو نسخه تکمیل شده برطرف شه چون بازی هنوز کامل نشده

خداکنه برطرف بشه و مشکلی نداشته باشه که بریم اولین بازی ایرانی رو بخریم !
چون واقعا حیفه . تا اینجا خیلی خوب کار شده . اگه بازم روش کار بشه عالی میشه .

DHAMID
25-11-2008, 21:46
من هم بازی رو تو نمایشگاه دیجیتال دیدم
اولش فکر کردم خالی بندیه
ولی وقتی اومدم اینجا تاپیکو دیدم حسابی حال کردم
فقط امیدوارم تاخیر نخوره و یه بازیه ایرانی خفن رو ببینیم

milky way
25-11-2008, 22:37
شما بودجه ی ما رو با چی مقایسه میکنی ؟
ساخت یه بازیه خارجی میدونی چقدر هزینه داره
چندین میلیون دلار !
بازیه ff vii که مال 10 سال پیشه بودجش 30 میلیون دلار بوده !
حالا فک کن این پول رو بدن به ما ...
بعدش الان برای ساخت یه بازیه خارجی چند صد نفر کار میکنن ولی برای ما خیلی کمتر از این حرفاست
خوب اینم در نظر بگیر که تو ساخت یه بازی بخش بزرگی از هزینه بخاطر همون متخصصین هست یعنی حقوقشونه که خوب یه بازی بزرگ چند سال طول میکشه و دستمزد متخصصین بازی هم در اون سطح تازه خیلی بالاست تو ایران دست مزدها نسبت به همه جایه دنیا نه در این زمینه بلکه در هر زمینه ای بشدت همیشه کمتر شاید 1/10 هم نباشه، تازه به قول شما تیمها هم خیلی خیلی کوچیکتر هستن و زمان ساخت بازی هم خیلی کمتره، البته از اونطرف فروش بازیها هم خیلی کمتر درسته، قیمت بازیها هم کمتره ولی حتی تو مقیاس 50-100 هزار تا بسته به بازی، تو ایران بازی فروش بره سود داره اینو یکی از این بازی سازها تو رادیو میگفت یبار .

Reza Azimy_RW
25-11-2008, 23:03
شما همون جمله ی منو دوباره نوشتی ?؟ یعنی حالا میخواستم یه چیزی از خودم بنویسم !!!:31:
شما به بزرگواری خودتون ببخشید !!!:27:

mosolim
26-11-2008, 11:27
به جای بحث سر هزینه بازی بیاد یه اطلاعات دقیق تر از بازی و ریلیز شدنش بدید. ما که همیشه این همه اطلاعات از بازی های خارجی داریم. حالا بیاد برای بالا بردن میزان حمایت خودمون از بازی های داخلی بیشتر براش تبلیغ کنیم.

par30an_hamid
26-11-2008, 11:58
سلام .
مسئله بودجه و اهمیت وارزش دادن به بازی سازهاست . تو ایران کسی به بازی سازها اهمیت نمیده . کسی به cg ارزشی قائل نیست . به عنوان مثال فرض کنید شما یه بازی ساز هستید یا یه طراح هستید حالا هر چه قدر هم کارتون خوب باشه وقتی بهتون امکانات و بودجه ندن چه طوری می خواین بازی درست کنین ؟؟؟
من الان چند نفر رو می شناسم که تو کار cg بودن و الان تو خارج دارن برا کمپانی های بزرگ کار می کنن .
حالا اگه به همین بازی ساز ها هم ارزش قائل نباشن ، اونا هم می رن خارج دیگه . اونوقته که می گین آره اینا هم کار بلد بودن و ما نمی دونستیم .

a.salireza
26-11-2008, 13:18
دوباره مثل بقیه ی تاپیک های بازی های ایرانی این جا رو هم سیاسی کردید ! به جای این همه صحبت درباره ی بودجه و ... به مسائل داخل بازی بپردازید.:46:

milky way
26-11-2008, 14:20
آقا بحث تمومه در مورد بازی صحبت کنیم .

ali_ranger22
26-11-2008, 14:28
سازنده ها که میگن تابستان میاد

Ariarman85
04-12-2008, 01:29
درود:
دوستان منو نزنید لطفا:46:
من تریلرها رو دیدم به نظر من سوژه خنده هستش.:27:
در ضمن موتور بازی رو خودشون نوشتن و 100 در صد با گهای وحشتناکی در نسخه ی نهایی خواهد داشت.
دوربینم که نگو...

*Necromancer
04-12-2008, 01:57
در ضمن موتور بازی رو خودشون نوشتن و 100 در صد با گهای وحشتناکی در نسخه ی نهایی خواهد داشت.
من از یه منبع معتبر شنیدم که موتور بازی از خارج خریداری شده کلی هم پولشو دادن

B3HZ@D
04-12-2008, 12:30
عکس ها رو که دیدم امیدوارم شدم
این بازی فعلا که خوب کار کرده . طراحی ها خوب بوده
فقط خدا کنه از نظر داستانی و گیم پلی هم خوب باشه
همه دوست دارن ایران هم توی صنعت بازی سازی حرفی برای گفتن داشته باشه

Ariarman85
04-12-2008, 14:31
درود:
پس حتما به من دروغ گفتن:8:

ali_ranger22
04-12-2008, 14:50

من که از خود سازنده پرسیدم میگفت خودمون نوشتیم ولی بعضی ها میگن خریداری شده ! معلوم نیست کدوم درسته !

milky way
05-12-2008, 01:02
خیلی خیلی بعیده خودشون نوشته باشن، سازنده هم بدون شک اگز ازش بپرسی نمیگه موتور رو خودمون ننوشتیم و خارج خریدیم یا دزدیدیم چون فکر میکنه مثلا اینجوری ارزش کارش میاد پایین ولی میگم به احتمال 95% موتور خودشون نیست .

ali_ranger22
05-12-2008, 12:10
خیلی خیلی بعیده خودشون نوشته باشن، سازنده هم بدون شک اگز ازش بپرسی نمیگه موتور رو خودمون ننوشتیم و خارج خریدیم یا دزدیدیم چون فکر میکنه مثلا اینجوری ارزش کارش میاد پایین ولی میگم به احتمال 95% موتور خودشون نیست .

نه من مثلا از سازنده عصر پهلوانان پرسیدم میگفت خریدیم

*IN*
05-12-2008, 15:05
یه جا خوندم تو نمایشگاه بازی های کامپیوتری دبی مقامات مربوطه برای خرید متور آنریل3 مزاکره کردن
مگه خرید متوربازی هم مزاکره میخواد؟

ali_ranger22
05-12-2008, 15:15
یه جا خوندم تو نمایشگاه بازی های کامپیوتری دبی مقامات مربوطه برای خرید متور آنریل3 مزاکره کردن
مگه خرید متوربازی هم مزاکره میخواد؟ بله الکی نیست که خرید موتور

*IN*
05-12-2008, 15:26
بله الکی نیست که خرید موتور

تا حالا با این متور چه بازی هایی ساخته شده؟

ali_ranger22
05-12-2008, 15:59
تا حالا با این متور چه بازی هایی ساخته شده؟
موتور ue3 الان پرچمدار هستش و بازی هایی که باهاش ساخته شده یا داره میشه خیلی زیاده

*IN*
13-12-2008, 18:09
اینجا جاش نیست ولی چون تاپیک خوابیده اینجا میگم:
25 آذر عصر پهلوانان رونمایی میشه

ali_ranger22
13-12-2008, 18:34

خب تو تاپیک خودش میگفتی

Reza Azimy_RW
13-12-2008, 21:59
گفته اوگر !!!!
Unreal Engine 3 این وسط چیکارس !!!!؟

milky way
13-12-2008, 22:48
:31::31::31: ببنید چی پیدا کردم ببنید حتما:

Soshiant is a 3rd person action adventure game based around Persian mythology. It uses OGRE for rendering, PhysX(NxOgre) for physics simulation, Hikari for UI and OpenAl for sound.همونطور که از لینک بالا هم مشخصه موتورش ogre هست که یه موتور OpenSource هم هست ولی موتور خفنیه :13:.

این مثلا یه بازی ماشین OffRoad هست که با این موتور ساختن .

*IN*
14-12-2008, 10:52
چه گرافیکی داره
تو این عکسا گرافیکش بیشتر به چشم میاد

PS2PS2PS2
01-09-2009, 13:47
آقا دستتون درد نکنه که این بازی زیبا رو معرفی کردید:31::20::31::20:
من که خیلی دنبال این بازی بودم.:40:
کاش میدونستید که کی این بازی پخش میشه؟؟.!!!:19::13::19:

:5:.::برید حالشو ببرید::.:5:

hosseincode2008
01-09-2009, 22:12
به نظر من بايد اسم بازي رو سوشيانت نگه ميداشتند !

Torch Bearer
01-09-2009, 22:33
یک سوال:سوشیانت یعنی چی؟

samank
01-09-2009, 23:13
یک سوال:سوشیانت یعنی چی؟

سوشیانت اگه اشتباه نکنم ناجی آخر زمان تو دین زرتشی مثل امام زمان تو اسلام البته دوستان بهتر میدونن شاید اشتباه کرده باشم :10:

milky way
01-09-2009, 23:25
از بازیهای داخلی خیلی بهتر به نظر میرسه ولی هنوزم با بازیهای خارجی حتی تولیدات چند سال قبل فاصله داره البته با توجه به ترلیر نه عکس ها. با این حال ArtWork های قشنگی داره به نظرم یکی از بهترین بازیه ایرانی ساخته شده بشه.

Turok-71
02-09-2009, 00:00
آرت ورک ها رو فک کنم یه نفر به اسم بهرام برقعی انجام داده که تو کارش خیلی وارده و طرح باکس ارت عصر پهلوانان رو هم این ادم داده!

PS2PS2PS2
02-09-2009, 11:38
عکس هایی عمرا کسی دیده گذاشته باشه

hosseincode2008
06-09-2009, 20:58
آقا من يه تريلر از بازي ديدم ميتونم بگم فوق العادست ( به عنوان يه بازي ايراني )
اول از موزيك پس زمينه ي بازي شروع ميكنم كه بسيار عاليست و حس خوبي به آدم منتقل ميكنه .
همين اول بگم در مورد گرافيگ چيز زيادي نميتونم بگم چون كيفيت تريلر پايين بود اما ايني هم كه ديدم خيلي خوب و مناسب بود .
گيم پلي مبارزه خوب بود ، اين شخصيت اول بازي حركاتي انجام ميداد كه من واقعا تعجب ميكردم . مبارزات غول آخر خيلي خوب بودن و صحنه هايي مثل خداي جنگ حتي به وجود ميومد ( كمي غلو ) !! گيم پلي تو اين صحنه هايي كه ميكس شده بود تنوع خوبي داشت از رفتن از يك طرف دره به اون طرف با طناب گرفته تا صحنه هايي كه چند شي بزرگ با فواصل زماني رد ميشدن و ما بايد مواظب ميبوديم تا به اونها برخورد نكنيم و ...
محيط بازي تنوع خوبي داشت ...
از جمله مشكلات و يا ضعف هاي بازي كه من ديدم يكي اين بود كه يكي از دشمنان همين طور داشته پاش رو حركت ميداد اما سر جاي خودش ايستاده بود . بعديش هم پرش هاي دوم نه چندان خوب بود . يعني آدم حس ميكنه كه شخصيت اول داره پرواز ميكنه ، ميپره بعد انگار رو هوا به جايي تكيه ميكنه و دوباره به سمت ديگه پرش دوم ميكنه !
زير تريلر هم نوشته بود Work in Progress :دي

از اين توضيحات من چيزي سر درنميارين پس بهتره خودتون تريلر رو دانلود كنيد كه كيفيت پايينش حجم نسبتا كمي داره و اگر مثل من ديال آپ هستيد ميتونيد تو نهايتا 15 دقيقه دانلودش كنيد .

كيفيت پايين ، حجم 5 مگابايت

كيفيت استاندارد ، حجم 16 مگابايت

اين تريلرها رو سايت GamersLand كه ادعاي پشتيباني از گيم هاي ايراني رو هم ميكنه آپلود كرده ، دستشونم درد نكنه . مدت زمان هم 2 دقيقه و 6 ثانيست و ارزش دانلود رو داره ! من يكي كه حتما اين بازي رو ميخرم ...

Torch Bearer
07-09-2009, 09:56
تریلر رو دیدم.اول چند تا نقد کنم بعد میرم سر نقاط قوت بازی.
اولین مشکل که حسین هم اشاره کرد پرش های نامناسب بودن.طوری که انگار جاذبه وجود نداره.نکته بعدی این بود که ضربات شخصیت اصلی به دشمنان اصلا احساس سنگینی ضربه رو منتقل نمیکرد چون دشمنا بر اثر ضربه خوردن اصلا تکون نمی خوردن.
اخرین اشکال و مهمترین(:دی)این بود که در مواقع خارج از مبارزه این شمشیرش خیلی بد پشتش قرار گرفته بود.بهتر بود شمشیرش رو عمودی پشتش قرار میدادن نه افقی.چون این طوری ادم فکر میکنه این گرشاسپه از یک در بخواد رد شه شمشیرش گیر میکنه!
ولی انصافا گرافیک و محیط خوبی داشت.داستان هم که با توجه به غنای فرهنگی _حماسی _تخیلی _فانتزی _... تاریخمون انتظار داریم عالی باشه.مشکلات ذکر شده هم که به امید خدا درست میکنن تا موقع انتشار.پس از همه نظر انتظار یک بازی عالی رو باید داشته باشیم.پس منم وقتی بازی اومد اگه ارزون بود میخرم :دی

Khashayar King
07-09-2009, 16:31
خدا کنه هرچی باشه از این سری کوست او پرشیا ! بهتر باشه ! مثلا شمشیر نادر اصلا در حد انتظار ملت نبود خیلی پایین بود !

البته گرافیکش پیشرفت داشت ولی گیمپلیش افت داشت !

ولی گرشاسپ یا سوشیانت به نظر من میتونه موفق باشه ! ایشالا بعد از تموم شدن ساخت این بازی هم مارو رو سفید کنن

هم بتونن یه بازی اکشن بسازن ! اخه مردیم از بس تو تاریخ و افسانه بودیم !! :دی

ولی انشا الله یه بازی خوب در میاد گرافیکش که خوبه تقریبا ! گیم پلیش واقعا تکه ! خدا کنه قابلیت اپدیت هم براش بزارن تا یک نواخت نشه!

ولی خداییش ارت ورک هاش خیلی قشنگه بهشون تبریک میگم !

از قدیم گفتن بازی سازی نزد ایرانیان است و بس ! :دی

milky way
07-09-2009, 22:02
یه چیز بد که تو بازی خیلی به چشم میاد اون پس زمینه کرم رنگ یدست هست که اصلاً جالب نیست اینجاست که Artwork های عالی میتونه پس زمینه عالی بسازه.

Turok-71
11-09-2009, 23:57
Debut Trailer

HD|87.1 MB

SD|30.2 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدGC 09: Development Director Interview

HD|107.2 MB

SD|39.6 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدGC 09: Games in Iran Interview

HD|93.6 MB

SD|34.4 MB

milky way
12-09-2009, 01:20
این ترلیر های جدیدم دیدم نظرم همونه، در مقایسه با بازیهای داخلی به نظر بازیه خوبی میاد ولی هنوز تا رسیدن به بازیهای چند سال پیش معتبر خارجی راه زیادی داره، با این حال حرکت نسبتاً امیدوار کننده ایه.
امیدوارم براش یک ناشر بتونن پیدا کنن، میگفت هدفشون عرضه در روسیه و اروپا هست (احتمالاً اروپای شرقی منظورش بوده).

mohammadaliarmin
12-09-2009, 13:14
ببخشید کسی نمی تونه حجم این تریلر ها رو کم کنه تا ما دیال آپی ها هم بتو نیم ببینیم . راستی تاریخ دقیق انتشارش کی هست ؟ امکان داره تاخیر بخوره ؟

hosseincode2008
12-09-2009, 13:34
يك دو صفحه ي پيش رو بگرد من تريلر كم حجمش رو گذاشتم حدود 6 مگابايت كه از اون كمتر نميشه ! كيفيت هم پايينه ...

mohammadaliarmin
12-09-2009, 14:22
تریلر رو دانلود کردیم و دیدیم کلا بازیه خوبیه ولی پرشها واقعا افتضاح طراحی شدن اصلا هنگام پریدن به خودش فشار نمیاره یکراست میره تو هوا تازه مثل کراش میتونه دو مرحله پرش بره بدون اینکه تکیه گاهی داشته باشه خدا کنه یه تغییری تو پرشها بدن

hosseincode2008
12-09-2009, 14:43
آره پرش ها واقعا بد انيميشن سازي شدن ! همونطوري كه تو تاپيك اخبار بازيها گفتم تو كامنت هاي تريلر بازي تو GT تقريبا همه اين مدل پرش رو مسخره كردن

mosolim
12-09-2009, 14:45
تریلر رو دانلود کردیم و دیدیم کلا بازیه خوبیه ولی پرشها واقعا افتضاح طراحی شدن اصلا هنگام پریدن به خودش فشار نمیاره یکراست میره تو هوا تازه مثل کراش میتونه دو مرحله پرش بره بدون اینکه تکیه گاهی داشته باشه خدا کنه یه تغییری تو پرشها بدن
سلام
انتظار زیادی نداشته باشید. کرایتوس هم تقریبا همینطوری میپره و دوپرش در هوا می زنه. کلی هم طرفدار داره. این بازی فراتر از انتظاره و توقعات رو بالا می بره. من که اصلا سراغ بازی های ایرانی نمی رم منتظر این بازی هستم. چون از تریلر ها و گیم پلی بازی خوشم اومده.

mohammadaliarmin
12-09-2009, 17:43
سلام
انتظار زیادی نداشته باشید. کرایتوس هم تقریبا همینطوری میپره و دوپرش در هوا می زنه. کلی هم طرفدار داره. این بازی فراتر از انتظاره و توقعات رو بالا می بره. من که اصلا سراغ بازی های ایرانی نمی رم منتظر این بازی هستم. چون از تریلر ها و گیم پلی بازی خوشم اومده.
بابا باز کریتوس هنگام پریدن یکم به خودش فشار میاره تازه god of war در کل خوب بود و اگر یه مشکل کوچولو داشت کسی دقت نمی کرد ولی ایرانیا باید به جزئیات دقت کنن :13:

milky way
12-09-2009, 21:25
سلام
بابا کریتوس کجا اینجوری میپره، پرشاش خیلی غیر طبیعیه، شما فکر کنم ترلیر رو ندیدی که میگی.

ali_ranger22
12-09-2009, 21:52
به هر حال مشکل مربوط به نداشتن امکانات موشن کپچر هست که براشون گرون در میاد به خاطر همین مجبورن دستی انیمیشن ها رو بسازن که اینطوری زپرتی میشه !
من اولین بار بازی رو تو نمایشگاه بازی دیدم ، واقعا برای یه بازی ایرانی سطحش خیلی خوبه تازه اونجا دموی قابل بازی رو هم گذاشته بودن
معلومه که اول از همه سعی کردن از عناوین بزرگ این سبک تقلید کنن اما خوبی کارشون اینه که تقلید محض نکردن و سلیقه ی خودشون رو هم تو بازی دخیل کردن
کار های هنری بازی رو هم اکثرش رو سهیل دانش انجام میده که در یک کلام کاراش عالی هست

mohammad_twe
12-09-2009, 21:57
بازی واقعا بیش از انتظارم بود در حد لالی گا توپپپپپپپ بود برای یه بازی ایرانی !!
فقط یه چیزی روی کمربندش اون فروهر هست ؟ که نماد ایران و ایرانیه ؟؟؟

korokodil_avareh
12-09-2009, 22:26
تریلر که خوب بود به جز 3 مورد
1- پرشهای بازی ,که انگار یارو داشت پرواز میکرد جاذبه در کار نبود
2- شمشیر که میزد به دشمنها انگار نه انگار که شمشیر بهشون خورده
3- بک گراند خیلی کدر و تیره هست اگر از رنگهای روشن استفاده میکردند بهتر بود
ولی موزیک بازی فوق العاده بود
امیدوارم این مشکلات رو تا انتشار بازی حل کنند
حداقل یکی به گوششون برسونه

mohammad_twe
13-09-2009, 01:25
1- پرشهای بازی ,که انگار یارو داشت پرواز میکرد جاذبه در کار نبود
تایید میشه ! پرش ها یه جور عجیب کار شده رو هوا صاف میرفت به قول دوستمون انگار جاذبه ای وجود نداره ! که این سطح کار رو میاره پایین.

mosolim
13-09-2009, 17:03
بابا کریتوس کجا اینجوری میپره، پرشاش خیلی غیر طبیعیه، شما فکر کنم ترلیر رو ندیدی که میگی.
سلام
این تریلر رو نه ندیدم ولی تریلر های قبلی رو که تازه اومده بودن دیدم. نمی دونم اینطوری که همه از پرش ها بد میگن باید خیلی بد باشه. ولی تو اون تریلری که من دیدم. خوب نبود بد هم نبود.

esfhamed
14-09-2009, 15:05
آقا شما چی می گی من خودم با همین چشای خودم رو تو بازار دیدم

IOG
18-09-2009, 14:41
نقل قول:
نوشته شده توسط *IN* [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آقا شما چی می گی من خودم با همین چشای خودم رو تو بازار دیدم

بله.اومده آقا.

mosolim
06-10-2009, 00:22
سلام
من امروز رفتم نمایشگاه رسانه ای دیجیتال و از نزدیک با عوامل بازی صحبت کردم . اونا قول دادن که بازی رو دی ماه بدن بیرون . البته یه تریلر تازه از بازی گذاشته بودن که تو تمام بازیهای ایرانی که اونجا بود از همه بیشتر طرفدار داشت و همه بیشتر دمه غرفه ی اونا جمع شده بودند. اونایی هم که از روند بازی اطلاع نداشتن همش سراغ بازی رو میگرفتن و تمایل به خرید داشتن. تو این تریلری که گذاشته بودن خیلی چیزا بهتر شده بود مثلا همون پرش که بهتر شده بود. البته من هم یه اشاره ایی به پرش کردم که یکی از عواملش کفت که ما میدونیم رو این مورد زیاد ایراد گرفتن و اونو تا جایی ممکن درست کردیم و هنوز هم داریم روش کار میکنیم. نوع شمشیر زدن خیلی خوب بود و طبق گفته عوامل اسلحه قابلیت آپگرید داره و همچنین تو ی بازی میتونید کمبو بزنید. تو این مدتی که بازی قراره ریلیز بشه یه چیزایی مثل جادو هم بش اضافه بشه. تیم سازنده یه اعترافم کردن که یه جور الگو سازی از کریتوس هم داشتن. اونا مشکل نداشتن موشن کپچر و طراحی به صورت دستی رو علت جالب نبودن فیزیک حرکات کاراکتر عنوان کردن که یکیش هم همون پرش میشه. در کل بازی جالبی بود بطوری که همون طور که گفتم بیشتر از همه تو نمایشگاه نظر بازدید کننده ها رو به خودش جلب کرده بود.

milky way
06-10-2009, 01:00
مشخصاً یکی از بهترین بازیهای ایرانی ساخته شدست، به نظر من که خیلی کار خوبیم کردن از کریتوس کپی زدن، همه میدونن God Of War چه غولیه و خودش یه الگو برای خیلی از بازیها به حساب میاد، همین Dante Inferno هم با تمام عظمت بازی، کپی برداری از God Of War هست ولی کسی بهش ایراد نمیگیره و خودشونم میدونن که هرکاری کنن God Of War نمیشه، شاید از نظر داستانی فقط بتونه قویتر باشه چون پشتیبانه قوی از این نظر داره، ولی تو Game Play و جو و فیزیک نمیشه به God Of War رسید، شاید در نسخه‌های بعدیش بتونن رقابت کنن.

REZAt1980
06-10-2009, 13:30
سلام.

به نظر من که باید تبریک گفت به سازنده ها.

توجه کنید به چند ماه قبل که تو این فروم تایپیکی با موضوع بازی های ایرانی بود، که هر کسی اومد و یه فحشی داد و مسخره کرد.

اما شما توجه کنید که شرکت های سازنده بازی هایی مثل گاد آف وار از چه عقبه و تجربه ای برخوردارند و از چه تکنولوژی بهره مند هستند. و ما که تازه در قدم های اول کار هستیم.

به هر حال از دوستان خواهش میکنم که وقتی بازیهای ایرانی عرضه میشه، توسرش نزنن و با خریدن بازی این صنعت رو در کشور حمایت کنند . تا ما هم بتونیم تا چند سال دیگه حرف برای گفتن داشته باشیم. و به وسیله ی اون بتونیم فرهنگمون رو بدون تحریف به دنیا (لااقل تو عرصه ی بازی ) عرضه کنیم.

mehdi30nema
06-10-2009, 17:03
منم این بازی را در نمایشگاه دیدم و باید بگم که تریلرهایی که در نمایشگاه دیدم برای یک بازی ایرانی خیلی خوب بود

mohammadaliarmin
06-10-2009, 21:12
سلام.

به نظر من که باید تبریک گفت به سازنده ها.

توجه کنید به چند ماه قبل که تو این فروم تایپیکی با موضوع بازی های ایرانی بود، که هر کسی اومد و یه فحشی داد و مسخره کرد.

اما شما توجه کنید که شرکت های سازنده بازی هایی مثل گاد آف وار از چه عقبه و تجربه ای برخوردارند و از چه تکنولوژی بهره مند هستند. و ما که تازه در قدم های اول کار هستیم.

به هر حال از دوستان خواهش میکنم که وقتی بازیهای ایرانی عرضه میشه، توسرش نزنن و با خریدن بازی این صنعت رو در کشور حمایت کنند . تا ما هم بتونیم تا چند سال دیگه حرف برای گفتن داشته باشیم. و به وسیله ی اون بتونیم فرهنگمون رو بدون تحریف به دنیا (لااقل تو عرصه ی بازی ) عرضه کنیم.
دوست عزیز ما هم بدمون نمیاد بازیهای ایرانی رو بازی کنیم ولی وقتی ابر بازیهایی مثل batman و resident evil 5 رو که دوتا دی وی دی هستن رو با 2000 تومن میخریم کی حاضره یک بازی نه چندان جالب رو که یه دی وی دی هست
رو با قیمت حداقل 6000 تومن بخره قرار نیست که فقط ما کوتاه بیایم :13::13:

3Dmajid
06-10-2009, 21:19
این جدا کار ایرانی هاس ؟ :31:
تو نمایشگاه دیدم فر خوردم. :18:
دموهاش فوق العاده قشنگ بود.
گرافیک بازی هم خیلی توپ بود.
بازی تو مایه های God of war و DevilMayCry بود :21:

milky way
06-10-2009, 21:40
خرید بازی بیشتر بخاطر حمایت نه چیز دیگه ای البته شما الانم بخوای از این بازیهای دوبله شده شرکت های ایرانی رو بخری مثل بازیهای دارینوس باید همین 5-6 تومن حداقل برای یه بازیش پول بدی، پس برای یه بازی ایرانی هم همون 5-6 تومن مناسبه به نظرم.

البته یه مسئله خیلی مهم هست که اکثر بازیهای جدید تقریباً بیشتر از 15-10 میلیون دلار هزینه ساختشون میشه، خیلی از بازیها حتی بالای 20 میلیون دلار هزینه ساخشون میشه، بعضاً شایعاتی دیدم که حتی برای بعضی از بازیهای بزرگ هزینه تا 30 میلیون دلار هم میرسه؛ در صورتی تو ایران بازیهایی که ساخته میشه دها و شاید حتی صد برابر هزینه کمتری داشته باشه ساختش بعید میدونم هیچکدوم از 200-100 میلیون تومن بیشتر بشه هزینه ساختش، مثلاً برای عصر پهلوانان چون از یکی از دوستانم هم دعوت به همکاری شده بود چند سال قبل من میدونم نزدیک 400 میلیون سرمایه داشتن که البته در نوع خودش بی نظیر بوده و کلاً هیچ بازی همچین بودجه ای نداشته. البته فروش بازیها هم خیلی خیلی کمتره نسبت به خارج با این حال تو ایران یه بازی اگر مثلاً 100 هزار تا فروش کنه یعنی یه موفقیت خیلی بزرگ و سود زیادی به حساب میاد. برای همین قیمت 5 تومن برای یه بازی خوب ایرانی مثل همین بازی فکر میکنم هم برای خریدار عادلانست و هم سازنده سود خیلی خوبی داره اگر 100 هزار تا هم فروش کنه 500 میلیون تومن میشه کلاً که نسبت به گروه 10-15 نفری که دارن خیلی خوبه.
کلاً اگر الان کسی پایه باشه تو ایران و واقعاً بتونه بازی خوب بسازه و دانش لازمم داشته باشه واقعاً میتونه در مدت کم سود خوبی ببره.

milky way
06-10-2009, 21:44
این جدا کار ایرانی هاس ؟ :31:
تو نمایشگاه دیدم فر خوردم. :18:
دموهاش فوق العاده قشنگ بود.
گرافیک بازی هم خیلی توپ بود.
بازی تو مایه های God of war و DevilMayCry بود :21:
حالا ما همه میگیم خوبه ولی همه به نسبت بازیهای داخلی منظورشون بوده وگرنه این بازی به صورت کلی حتی 1/10 بازی مثل God Of War 1 هم نیست و در مقابل اونا مثل جوک میمونه بدون شک اگر بازی توسط سایتهای خارجی Review هم بشه در بهترین حالت امتیازی بیشتر از 4-3 از 10 نمیگیره.

REZAt1980
06-10-2009, 22:26
دوست عزیز ما هم بدمون نمیاد بازیهای ایرانی رو بازی کنیم ولی وقتی ابر بازیهایی مثل batman و resident evil 5 رو که دوتا دی وی دی هستن رو با 2000 تومن میخریم کی حاضره یک بازی نه چندان جالب رو که یه دی وی دی هست
رو با قیمت حداقل 6000 تومن بخره قرار نیست که فقط ما کوتاه بیایم

شما ظاهرا عرض بنده رو نخوندید.
من هم نگفتم که این رو با بتمن مقایسه کنید. در ضمن این بازی هایی که 2000 میخری شما، کرک شده است و قیمت واقعی اش خیلی بالاتر از این حرف هاست. حتی تو کشورهای سازنده ی خودشون.

در ضمن من هم گفتم که اگر ما حمایت کنیم و تو سر بازی نزنیم و دوستان رو به خرید اورجینال این بازی ترغیب کنیم، اون موقع باید انتظار پیشرفت داشته باشیم.

وگرنه الان این گروههای سازنده ی بازی تماما بودجه ی دولتی دارند. و شاید به خاطر تفکرات امثال من فروش شون کمتر از هزینه ی ساخت میشه.

اما اگه اینها بتونن خوب بفروشن و روی پای خودشون بایستند، اونموقع یه بنیاد مستقل و پایدار میشن که دستشون هم برای کار باز میشه.

باز هم تکرار میکنم که اشتباه ما اینه که میریم با بتمن و گاد آف وار مقایسه میکنیم ، در حالی که ما نه تجربه ی اونها رو داریم و نه تکنولوژی اونها رو.

بازهم میل خودتون هست. اگه دوست ندارید، برید همون بازی های خارجی رو بخرید.

mosolim
06-10-2009, 23:35
سلام
منم با دوستانی که از باز ی حمایت میکنند موافقم. به نظر من هم تا حمایت ما نباشه هیچ پیشرفتی صورت نمی گیره. تا ما نباشیم و از اونا تعریف نکنیم و اونا رو دلگرم نکنیم هیچ گونه حرکت به جلویی صورت نمیگیره. شما بیبینید گروه سازنده باز ی گفته که هنوز ناشری برای بازی پیدا نشده و یا اینکه موتور بازی رو خودشون طراحی کردن و منبع باز هست . علت اینکه از موتور های خاجی هم استفاده نکردن قیمت بالا و تحریم بوده. حدود 700 هزار دلار. حالا با وجود این مشکلات میان دست به تولید باز ی میزنن و تازه اینقدر هم خوب از آب دربیاد. پس ما نباید توهین کنیم و این رو دست کم بشماریم. اگر انتقاد هم میکنیم بهتره که سازنده باشه. راجع به قیمت هم بگم که شما اگر یک کاربر غیر ایرانی بودید باید برای یک بازی حدود 30تا 40 دلار پول پرداخت کنید در حالی این بازی با قیمت احتمالی 5 یا 6 دلار (5-6 هزار ) تومن عرضه میشه. به نظر شما این خیلی گرونه برای اینکه بخوایم از سازنده های وطنی حمایت کنیم.؟؟

Layken
06-10-2009, 23:49
سلام
منم با دوستانی که از باز یحمایت میکنند موافقم. به نظر من هم تا حمایت ما نباشه هیچ پیشرفتی صورت نمی گیره. تا ما نباشیم و از اونا تعریف نکنیم و اونا رو دلگرم نکنیم هیچ گونه حرکت به جلویی صورت نمیگیره. شما بیبینید گروه سازنده باز ی گفته که هنوز ناشری برای بازی پیدا نشده و یا اینکه موتور بازی رو خودشون طراحی کردن و منبع باز هست . علت اینکه از موتور های خاجی هم استفاده نکردن قیمت بالا و تحریم بوده. حدود 700 هزار دلار. حالا با وجود این مشکلات میان دست به تولید باز ی میزنن و تازه اینقدر هم خوب از آب دربیاد. پس ما نباید توهین کنیم و این رو دست کم بشماریم. اگر انتقاد هم میکنیم بهتره که سازنده باشه. راجع به قیمت هم بگم که شما اگر یک کاربر غیر ایرانی بودید باید برای یک بازی حدود 30تا 40 دلار پول پرداخت کنید در حالی این بازی با قیمت احتمالی 5 یا 6 دلار (5-6 هزار ) تومن عرضه میشه. به نظر شما این خیلی گرونه برای اینکه بخوایم از سازنده های وطنی حمایت کنیم.
درسته موافقم ...کارمون شده انتقاد از بازیهای خارجی باور کنید خودشون به خودشون اینقد نقد نمی کنند
که ما میکنیم ..و هیچ سودی هم از ما به این شرکتهای سازنده بازی نمیرسه بعضی وقتا فکر میکنم
این خارجکیها فکر این که ما ایرانی ها هم بازی بکنیم هم نمی کنند
واسه همین بهتره بازیو چه خوب چه بد لااقل بخریم تا بگیم اقا ما هم کمکی کردیم.
من خودم بازی شمشیر نادر و لطفلی خان زند رو خریدم ولی دیگه نسب نکردم هدفم فقط خرید بازی ایرانی بود.

milky way
07-10-2009, 01:17
سلام
منم با دوستانی که از باز ی حمایت میکنند موافقم. به نظر من هم تا حمایت ما نباشه هیچ پیشرفتی صورت نمی گیره. تا ما نباشیم و از اونا تعریف نکنیم و اونا رو دلگرم نکنیم هیچ گونه حرکت به جلویی صورت نمیگیره. شما بیبینید گروه سازنده باز ی گفته که هنوز ناشری برای بازی پیدا نشده و یا اینکه موتور بازی رو خودشون طراحی کردن و منبع باز هست . علت اینکه از موتور های خاجی هم استفاده نکردن قیمت بالا و تحریم بوده. حدود 700 هزار دلار. حالا با وجود این مشکلات میان دست به تولید باز ی میزنن و تازه اینقدر هم خوب از آب دربیاد. پس ما نباید توهین کنیم و این رو دست کم بشماریم. اگر انتقاد هم میکنیم بهتره که سازنده باشه. راجع به قیمت هم بگم که شما اگر یک کاربر غیر ایرانی بودید باید برای یک بازی حدود 30تا 40 دلار پول پرداخت کنید در حالی این بازی با قیمت احتمالی 5 یا 6 دلار (5-6 هزار ) تومن عرضه میشه. به نظر شما این خیلی گرونه برای اینکه بخوایم از سازنده های وطنی حمایت کنیم.؟؟
البته موتور اصلی بازی OGRE هست که یه موتور کد بازه.
اینجا رو ببنید:

mehdy.z
07-10-2009, 02:17
سلام
منم به شدت موافقم حتی اگه بازی خوبی از آب درنیاد احتمال داره بگیرمش فقط به شرطی که اونها هم قدر بدونند و سعی در پیشرفت داشته باشند:46:

REZAt1980
07-10-2009, 12:00
منم به شدت موافقم حتی اگه بازی خوبی از آب درنیاد احتمال داره بگیرمش فقط به شرطی که اونها هم قدر بدونند و سعی در پیشرفت داشته باشند

به نظر من که پیشرفت همینی که الان اتفاق افتاده. دوست عزیز.

mohsen_gh1991
08-10-2009, 10:39
مصاحبه با سازندگان بازی ایرانی گرشاسب
مصاحبه با سازندگان بازی ایرانی Garshasp
یکی از بازی های ایرانی که چند سالیست در مرحله ی ساخت به سر می برد و طی این مدت توانسته نظر خیلی از مشتاقان پیشرفت صنعت بازی در ایران را به سمت خود جلب کند عنوان گرشاسپ بوده است. این بازی در ابتدا با نام سوشیانت در دست ساخت بود اما از مدتی پیش در خبرها شنیده شد که این نام به گرشاسپ تغییر داده شد. گرشاسپ یک بازی اکشن سوم شخص است که داستان آن در مورد اساطیر کهن ایرانیست و با توجه به اطلاعات و تصاویر و تریلرهایی که تاکنون از این عنوان ایرانی منتشر شده به نظر می رسد با بازی زیبا و درخور توجهی روبرو هستیم و از این رو تصمیم گرفتیم با سازندگان این بازی (استودیوی فن افزار شریف) مصاحبه ای را انجام دهیم؛ آقای امیرحسین فصیحی، مدیر تولید این بازی، زحمت پاسخ به سوالات مارو کشیدند.
+به عنوان اولین سوال، دوست داریم کمی در مورد تیم سازنده ی بازی بدونیم، اینکه چه تعداد هستید و در هفته چقدر برای ساخت این بازی وقت صرف می کنید.
امیرحسین فصیحی: تیم اصلی تولید هم اکنون 11 نفر می باشد و حدود 5 نفر هم جدای از این تیم تاکنون برای کارهای مختلف کمک کرده اند. تیم اصلی هم اکنون بصورت تمام وقت روی این پروژه کار می کنند.
+آیا از حمایت مالی شخص، دولت یا گروهی خاص برخوردارید و به طور کل با چه محدودیتها و مشکلاتی در ساخت این بازی روبرو هستید؟
امیرحسین فصیحی: بنیاد ملی بازی های رایانه ای از ابتدای امسال در تولید این پروژه شریک شد و هم اکنون شریک تولید برای این بازی می باشد به نحوی که بخشی از هزینه های تولید را متقبل شدند. عمده سرمایه گذاری برای این بازی توسط خود شرکت فن افزار شریف که یک شرکت خصوصی می باشد صورت گرفته است.
+کمی در مورد ویژگی های داستان و کارکتر اصلی بازی برامون بگید. به نظر می رسه به نسبت سایر بازیهای ایرانی، از داستان زیباتر، جذاب تر و پیچیده تری بهره می برید. درضمن آیا داستانی که در این بازی روایت میشه از منبع خاصی برداشت شده؟
امیرحسین فصیحی: داستان بازی همانطور که از نام آن مشخص است، یکی از ماجراهای حماسی ابر پهلوان پارسی، گرشاسپ است. گرشاسپ از پهلوانان بسیار مهم اساطیر ما بوده است که کمتر مورد بررسی قرار گرفته است. عمده داستانهای گرشاسپ در اوستا و همچنین کتاب گرشاسپ نامه اسدی طوسی موجود هست. آقای آرمان آرین که از نویسندگان مطرح داستانهای تاریخی هستند در تنظیم داستان بازی به ما کمک کردند.
+ولی مهمتر از طرح اصلی داستان شیوه ی روایت اون در طول مراحل بازیه که میتونه باعث انتقال هرچه بهتر جذابیت به گیمر بشه و این موضوع بستگی زیادی به میان پرده ها و دیالوگهای موجود در بازی داره. چه فکری برای این بخش در بازیتون کردید؟
امیرحسین فصیحی: بازی گرشاسپ در مراحل مختلف صورت می گیرد و تعدادی میان پرده (cut-scene) هم در لابلای این مراحل وجود دارد تا روایت داستان را منتقل کنند.
+مطمئنآ برای گیمرهای ایرانی یکی از مهمترین و جذاب ترین بخش ها در یک بازی وطنی صداگذاری میتونه باشه. برای صداگذاری و خصوصآ صداپیشگی عنوان "گرشاسپ" چه برنامه هایی دارید و تا چه حد به این بخش در بازیتون اهمیت میدید و براش وقت میذارید؟
امیرحسین فصیحی: کار صدا گذاری هنوز انجام نشده است ولی برای این منظور حتما از گویندگان حرفه ای استفاده خواهیم کرد. کماکان به دنبال شخص مورد نظر برای صدای خود گرشاسپ هستیم.
+کمی از سبک بازی و ویژگی ها و نوآوری های موجود در گیم پلی برامون بگید.
امیرحسین فصیحی: سبک بازی اکشن سوم شخص است. بازی بر محور عناصر مبارزه، کشف محیط و معما بنا شده است. در گیم پلی هم تلاش بر داشتن کمی نوآوری داریم که به زودی بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.
+مراحل و محیط های بازی از نظر تنوع و وسعت چه وضعیتی رو دارند؟ آیا مراحل کاملآ خطی هستند؟
امیرحسین فصیحی: مراحل در واقع پیوسته هستند ولی از نظر نمای ظاهری چهار نوع محیط متفاوت وجود دارد. اکثر مراحل خطی است ولی در بعضی از این مرحله ها روند بازی غیر خطی می باشد. تنوع نمای مراحل عبارت است از دهکده ی کوهستانی، جنگل و باتلاق، کوهستان قلمرو دیوان و دژ.
+برای گرافیک بازی از چه نوع موتوری استفاده شده و گرافیکی که در نسخه ی نهایی و کامل شده ی این بازی شاهدش خواهیم بود در چه سطحی قرار داره؟
امیرحسین فصیحی: برای گرافیک، از موتور متن باز OGRE3D استفاده می کنیم. عمده کار گرافیکی با نوشتن shader های ويژه صورت می گیرد. در مورد سطح گرافیک، تلاش ما این هست که به کیفیت قابل قبولی برسیم ولی تصمیم گیری نهایی در مورد اون را فکر می کنم بازیکن ها باید بگویند.
+بازی در حال حاضر چه مرحله ای از تولیدرو میگذرونه و حدودآ در چه زمانی باید منتظر انتشار "گرشاسپ" باشیم؟
امیرحسین فصیحی: بازی در حال حاضر آخرین مراحل تولید را سپری می کند. امیدواریم که بازی در پاييز امسال قابل عرضه باشد.
+آیا با شرکت خاصی برای انتشار این بازی به توافق رسیدید؟
امیرحسین فصیحی: هنوز خیر.
+اخیرآ در خبرها شنیده شد که بازی شما به همراه چند بازی ایرانی دیگه در نمایشگاه معتبر GamesCom آلمان حضور داشت. برای خیلی ها جالبه که بدونند استقبال اونها از بازی های ایرانی و خصوصآ عنوان گرشاسپ چطور بود؟
امیرحسین فصیحی: بازی های ایرانی در قسمت Business نمایشگاه حضور داشتند. این قسمت نمایشگاه مختص به کسانی است که در این صنعت کار می کنند و برای عموم نمی باشد. از نظر کلی که تقریبا همه بازدیدکنندگان، از هر کشوری که بودند، تعجب می کردند و تصور نمی کردند که در ایران کسی بازی نیز تولید کند. برایشان جالب بود. حال و هوای بازی های ایرانی نیز برایشان جالب بود زیرا با تصاویری مواجه می شدند که برایشان تازگی داشت (بازی های تاریخی و اساطیری ایرانی).
بازی گرشاسپ با بازخوردهای خوبی مواجه شد که به ادامه مسیر ما در این صنعت جهت بخشی خوبی ارائه داد.

+اگه نکته ی دیگه ای هست که مایلید به گوش علاقمندان این بازی برسه لطفا بفرمایید.
امیرحسین فصیحی: من تشکر می کنم و در هر صورت تلاش همه ی تیم ما این است که بتوانیم بازی های خوبی تولید کنیم که مورد قبول جوانان کشور عزیزمان قرار بگیرد و می دانیم که در این راه رقابت بسیار مشکل هست و قبول هم داریم که بازیکنان ما در نهایت بازی های ایرانی را با بازی های مطرح غربی مقایسه می کنند و در نتیجه تمام تلاش ما رسیدن به کیفیت قابل قبول هست. در این راه خواهیم ماند تا به هدف برسیم.
علاقمندان هم می توانند اطلاعات بیشتر ار از طریق سایت رسمی بازی دریافت کنند.
ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید و با آرزوی موفقیت برای شما و اعضای تیمتون.
منبع : gamersland

Vahidking.75
08-10-2009, 10:56
سایت رسمی اسمش چیه

mohsen_gh1991
08-10-2009, 14:40
سایت رسمی اسمش چیه
garshasp.ir/

Vahidking.75
08-10-2009, 15:28
به نظرم نسبت به بقیه ی بازی های ایرانی بازی بسیار توپی از آب در بیاد

BLACK-BLACK
08-10-2009, 15:52
بازی فوق العاده محشریه ولی من از نظر گرافیکی با شمشیر نادر اونو دریه سطح میبینم ولی انصافن کمکم صنعت بازی سازیمون داره پیشرفتای خوبی میکنه

kiwi
10-10-2009, 10:58
آقا یه سوال راجع به اسم بازی
گرشاسب چه ربطی به سوشیانت داره؟؟؟

mosolim
10-10-2009, 13:16

سلام
اول اسمش سوشیانت بوده ولی از اونجایی که سوشیانت دقیقا هیچ ربطی به گرشاسب و داستان بازی نداره اسمش رو به گرشاسب تغییر دادند.

mehdi_1981
26-10-2009, 16:26
شنیدم از گیم پد هم میشه استفاده کرد.اگه گیم پد xbox360 رو ساپورت کنه عالی میشه.

*IN*
26-10-2009, 17:00

اگه اشتباه نکنم سوشیانت اسم پسر زرتشت هست که یه جورایی منجی آخر الزمان تو دین زرتشتیه
فکر کنم به همین دلیل اسمشو عوض کردن
ربطشم خواستم بگم ربطش به سیم رابطشه که دیدم با سیم رابطم نمیشه ربطش داد:31:

godsmak
26-10-2009, 17:49
اگه اشتباه نکنم سوشیانت اسم پسر زرتشت هست که یه جورایی منجی آخر الزمان تو دین زرتشتیه
فکر کنم به همین دلیل اسمشو عوض کردن
ربطشم خواستم بگم ربطش به سیم رابطشه که دیدم با سیم رابطم نمیشه ربطش داد:31:
درود به دوستان.
در مورد سوشیانت باید بگم که معنی لغویش "نجاتبخش" است و صد البته مربوط به دین زرتشتی.
طبق باورهای زرتشتی 5 سوشیانت وجود داره که در زمان های مختلف برای نجات انسان ها ظهور میکنند.
در ضمن هیچ ربطی هم به پسر زرتشت نداره.

*IN*
28-10-2009, 10:06
«سپیتمان» آرمان آرین به چاپ دوم رسید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ایسنا: آرمان آرین با چهار کتاب «شوزدنگهه (2) و (4)»، «:سپندتا مینو» و «دین های ایرانی» بار دیگر به بازار کتاب می پیوندد. این نویسنده که اغلب آثارش در زمینه اسطوره ها و افسانه های ایرانی تالیف می شود، بنا دارد این آثار را به ترتیب توسط نشر موج، نشر ایران بان و افق راهی بازار کند. اشوز دنگهه (2) در امتداد اشوز دنگهه( 1) اثری تاریخی و اسطوره ای و اشوزدنگهه چهار پیوست سه گاه این اثر را شامل می شود. اشوز دنگهه (3) از دیگر مجلد های این مجموعه، هم اکنون توسط مولف در دست نگارش است. «سپندتا مینو» نیز عنوان اثر داستانی دیگر از این نویسنده جوان است که با روایتی تازه و مدرن به فرشتگان ایرانی می پردازد. این اثر بناست با همت نشر ایران بان راهی بازار شود. هم اکنون هرچهار اثر که ویژه مخاطبان نوجوان و جوان تالیف شده اند، در اداره ممیزی کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد در انتظار صدور مجوز هستند. آرمان آرین به تازگی گیم «گرشاسپ» را براساس اساطیر ایرانی برای بازی های کامپیوتری نوشته و آن را جهت تولید در اختیار شرکت فن افزای شریف قرار داده است.

نمیدونستم نویسنده داستان بازی آرمان آرینه این نشون میده بازی از نظر داستان عالیه:8:

Iman Bala
02-11-2009, 13:03
یک تریلر جدید تو سایت گرشاسپ گذاشته شده که واقعا قشنگه .
من خیلی به این بازی امیدوارم.
ولی کاش یک مقدار وقت بیشتری میزاشتن و مشکلات کوچیکی که باقی مونده رو رفع میکردن مثل پرش .

Turok-71
04-11-2009, 12:38

نام:گرشاسپ
ناشر:فن افزار شریف
سازنده:فن افزار شریف
پلتفرم:PC
سبک:اکشن سوم شخص
موتور بازی:OGRE3D
حالت ها:داستانی
قابلیت بازی با:صفحه کلید-موس و دسته
رده بندی سنی:-
تاریخ عرضه:زمستان 88

مبارزه دیو و گرشاسپ

مقدمه:
از سال 82 شرکت فن افزار شریف روی یک بازی به اسم سوشیانت کار می کند که گروه سازنده در میانه های راه به دلیل کمبود بودجه کار را متوقف می کنند.اما با پا در میانی بنیاد بازی ها و تزریق مالی به بچه های گروه کار پروژه از سر گرفته می شود.در این بین که بازی تا میانه ساخته شده شرط عجیب بنیاد بازی ها کل معادلات را بر هم میزند و پروزه باید دوباره کلید بخورد گویا بنیاد بازی ها با اسم،شخصیت و داستان بازی مشکل داشته و دلیلش را هم خود سوشیانت اعلام کرده است و گفته چون که سوشیانت نجات دهنده جهان در آخر دنیا برای زرتشتیان محسوب میشود باید نام و کلا بازی را عوض کرد و سازندگان هم که به پول نیاز داشته اند به ناچار قبول میکنند و روند بازی را به گرشاسپ پهلوان ایرانی که چندان هم با سوشیانت بی ارتباط نیست انتقال می دهند و این خود جای شکر دارد که بازی رو به کل از روند تارخی خود در نیاورده اند و برای پیاده سازی اهداف سیاسی به کار نبسته اند تا آخر کار یک بازی ضعیف مانند مدافعان کربلا و مقاومت و ... در بیاید.تا به اینجای کار سازندگان بسیار خوب عمل کرده اند و یک عنوان در خور نام گرشاسپ پهلوان بزرگ ایرانی ساخته اند و باید تا عرضه نسخه نهایی صبر بکنیم و ببینیم بازی چه نمایشی خواهد داشت.در هر صورت فکر می کنم احساس درونی همه ی ماست که شاهد یک عنوان خوب باشیم.
به امید موفقیت این بازی...

آیا این پایان کار است؟!

داستان:
پس از به زنجیر کشیده شدن ضحاک بدست فریدون و پیروزی نیروهای نور بر سپاه تاریکی ، که سالیان به فرماندهی ضحاک بر خونیراث چیره شده بودند، زمان زیادی به طول نیانجامید که جای جای آن سرزمین پهناور را ديوان تسخير کرده و هرکدام برای خود فرمانروایی پدید آوردند و راه نیروهای اهریمنی را پی گرفتند و به آزار و اذیت انسانها و اهوراهای سپاه نور پرداختند. هیتاسپ زرین تاج که یکی از بيرحم ترين این دیوان شرور بود و از نیروهای جادویی متعددی برخوردار بود در این میان برای خود در سرزمین های کوهستانی فرنبغ حکومتی ایجاد کرد و به همراه هیولاهای اهریمنی، دیوان و اشموغان زیردستش به غارت سرزمین های اطراف پرداخت. از جمله این سرزمین های مورد هجوم دیوان، دهکده کوهستانی سیاوشگرد بود که از دیرباز مکان رشد و پرورش پهلوانان متعددی بود. هیتاسپ در غارت این دهکده، اوروخشیه، برادر گرشاسپ را از میان می برد. گرشاسپ پهلوان به دنبال انتقام خون برادرش به سوی دژ هیتاسپ روانه می شود و در این مسیر متوجه می شود که در یورش هیتاسپ و یارانش به سیاوشگرد اتفاق بسیار مهمتری افتاده است و اراده و شجاعت گرشاسپ سرنوشتی بزرگ را رقم خواهد زد ...

حرکات پلتفمر گرشاسپ!

بررسی:
داستان بازی خطی است و دارای چهار بخش اصلی به نام های دهکده،جنگل،کوهستان و قلعه هیتاسب دیو می باشد که هر کدام از این مراحل دشمنان و یک غولآخر مخصوص به خود را دارند.روند مراحل عمدتا بر پایه مبارزه با سلاح های بزرگ و سنگین،پلتفرمینگ و حل معما گذاشته شده است.گرشاسپ سه سلاح دارد:شمشیر،گرز و خنجر که هر کدام از این سه سلاح حرکات ترکیبی و چند ضرب های مخصوص به خود را دارند.نکته قابل توجه در استفاده از سلاح ها قدرتی به نام خشونت یا خشم استکه با استفاده از این قدرت توانایی زدن ضربات سنگین تر و مرگبارتر را پیدا می کنید.در بین مراحل دموهایی جذاب و زیبا گنجانده شده است که سیستم کلید زنی هم دارند که برای یک بازی ایرانی بسیار خوب طراحی شده اند که به روند جذاب تر شدن بازی کمک شایانی خواهند کرد.
بازی گرشاسپ برای اجرا بر روی کامپیوترهای شخصی ساخته شده است و از نظر قابلیت های گرافیکی قابل تنظیم می باشد به نحوی که بر روی کارت های گرافیکی که ازsm 2.0 پشتیبانی کنند قابل اجرا خواهد بود. برای نمایش گرافیک این بازی از موتور متن باز OGRE3D استفاده شده است و شبیه سازی فیزیکی در آن با موتور Nvidia PhysX انجام می گیرد.

دژ هیتاسب دیو

گرافیک بازی یکی از بهترین عناصر تشکیل دهنده این عنوان به شمار می آید به گونه ای که بیشتر افرادی که بازی را در نگاه اول مشاهده کرده اند آن را یک عنوان خارجی پنداشته اند و از این نظر فکر این افراد درست بوده زیرا این بازی هیچ کم و کسری نسبت به بازی های روز در زمینه گرافیکی ندارد و این کار موفق حاصل تلاش آقای سهیل دانش اشراقی و گروهشان می باشد که واقعا در زمینه هنری و گرافیکی برای بازی کم نگذاشته اند.
داستان بازی را نیز آقای آرمان آرین یکی از نویسندگان خوب ایران که بیشتر در مورد ایران باستان تالیف دارند نوشته اند که این موضوع خود نوید یک بازی با داستانی درگیر کننده را می دهد.بازگویی داستان در بازی توسط یک راوی انجام می گیرد که در هنگام پخش میان پرده است.

گرشاسپ:
گرشاسپ پهلوان بزرگ ایرانی، نیای بزرگ رستم و ملقب به اژدهاکش است.این پهلوان از چهره های نامدار اساطیر ایرانی است و او را نباید با گرشاسپ پادشاه پیشدادی اشتباه گرفت.نام گرشاسپ از کرساسپ گرفته شده است و به معنی دارنده اسب لاغر اندام است.ثریته پدر گرشاسپ از خاندان سام سومین شخص از مردمان بود که نوشیدنی هوم را آماده کرد و به پاداش این کار مقدس دو پسر به نام های گرشاسپ و اوروخشیه به او عطا شد.در اوستا کتاب دینی زرتشتیان از گرشاسپ با صفت های زبردست،گیسور(موبلند) و گرزبردار(حامل گرز) یاد می شود.گرشاسب از جاودانگان و در شمار یاوران سوشیانت است.گرشاسپ نمرده است و تا روزی که سوشیانت از خواب برخیزد در کنار او در خواب خواهد بود و در زمان پدیدار شدن سوشیانت در جهان با او همراه خواهد شد.

گاری عکس:
در لینک زیر می توانید گالری عکس های مربوط به بازی را تماشا بکنید:

تریلر:
FLV|44 MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدFLV|88 MB

Debut Trailer
SD|30.2 MB
HD|81. 7MB

Interview
SD|34.4 MB

HD|93.6 MB

Director Interview
SD|39.6 MB

HD|107.2 MB

منابع:

mf.designing
04-11-2009, 13:07
از لحاض سبک خیلی شبیه God of war هست ! و به نظر من از تمام بازیهای ایرانی عرضه شده تا حالا بهتر خواهد بود ...
نظر سنجی هم یه موردی داره که میشه هر دوتا گزینه رو انتخاب کنی !

milky way
04-11-2009, 14:42
به عنوان یک Gamer سخت پسند که فقط بازیهای خوب رو بازی میکنم بدون شک انتظارات منو برآورده نمیکنه چون نسبت به بازیهایی که من بازی میکنم حتماً بازیه خیلی ضعیفیه، ولی به عنوان یه بازی ایرانی بهش اگر نگاه کنیم خوب میشه گفت یه بازی خوبه.

keykavoos
04-11-2009, 15:16
ظاهرش كه خوبه. به نظر مياد چيز خوبي باشه. به عكساشم مي خوره شبيه Prince of Persia باشه. در كل اگه گيم پلي بازي خوب باشه، بايد چيز خوبي از آب در بياد.

pcali
05-11-2009, 11:44
به عنوان یک Gamer سخت پسند که فقط بازیهای خوب رو بازی میکنم بدون شک انتظارات منو برآورده نمیکنه چون نسبت به بازیهایی که من بازی میکنم حتماً بازیه خیلی ضعیفیه، ولی به عنوان یه بازی ایرانی بهش اگر نگاه کنیم خوب میشه گفت یه بازی خوبه.

:5:
بله درسته دوست عزیز اگر بخواهیم بازی رو به چشم یک بازی ایرانی
بهش نگاه کنیم قابل تحمل هستش چو که پیشرفت این صنعت در
کشور ما مشخصه اما باور کنید برای پیشرفت صنعت اول باید از حمایت
ما بازی خور ها برخوردار باشه اگر بازی قابل بازی کردن هستش باید اون رو
بخریم (رعایت قانون کپی رایت )
تا کمکی به این صنعت نو پا در کشور بشه اما با توجه به پیشرفت بازیها
در سایر کشورها من فکر نمیکنم بتونم با بازیهای که من با کنسول و pc انجام میدم
بتونم با هاش کنار بیام :27: صرف نظر از سایر بازیهای که در داخل قبلا تولید شد
که من به طرف هیچ کدومشون نرفتم برای شروع این بازی استارت خوبی باید باشه
فقط باید منتظر گیم پلی بازی باشیم اگر بازی سازها رو اون درست کار نکن بازی کلا
باید از لیست خرید حذف بشه.

*IN*
05-11-2009, 15:16

]

گزاشتم تو پست اول

omid2800
06-11-2009, 20:02
من هم تو نمایشگاه دیدم بدم نیومد از نظر من اگه همه چی خوب و نرمال باشه صددرصد بازی زود تموم میشه چون نویسنده درست و حسابی نداره تازه اینکه دوستان تو نمایشگاه می گفتم موتور رو خودمون درست کردیم باید بگم که هر کسی تو نمایش گاه دیدیم می گفت من هم تو تیم هستم جالبه تو این عصر تکنولوژی ما هنوز باید نجات بندر و رانندگی در تهران بسازیم و بازی ماست وانتد رو هم تغییر بدیم توش پیکان و ال 90 بزاریم واقعا برای خودمون متاسفم . ولی جاداشت برای شروع دولت عزیز به جای خرج اضافه یک پول درست و حسابی خرج یک بازی بین مللی می کرد

Reza Azimy_RW
07-11-2009, 16:43
من هم تو نمایشگاه دیدم بدم نیومد از نظر من اگه همه چی خوب و نرمال باشه صددرصد بازی زود تموم میشه چون نویسنده درست و حسابی نداره تازه اینکه دوستان تو نمایشگاه می گفتم موتور رو خودمون درست کردیم باید بگم که هر کسی تو نمایش گاه دیدیم می گفت من هم تو تیم هستم جالبه تو این عصر تکنولوژی ما هنوز باید نجات بندر و رانندگی در تهران بسازیم و بازی ماست وانتد رو هم تغییر بدیم توش پیکان و ال 90 بزاریم واقعا برای خودمون متاسفم . ولی جاداشت برای شروع دولت عزیز به جای خرج اضافه یک پول درست و حسابی خرج یک بازی بین مللی می کرد
موتور رو که خودشون نساختند . موتور Open Sorce بوده که کاملش کردند . نویستنده هم که یکی از داستان نویسان مشهور ایران نبود مگه ؟
خلاصه من که کاملا بهش امیدوارم البته عکسها رو فقط دیدم و تریلری ازش ندیدم ( به علت کمبود سرعت اینترنت ) من که حتما ( 100 درصد ) میخرمش

*IN*
11-11-2009, 15:11
ببخشید که اسپم میزنم ولی یه سوال راجب نظر سنجی داشتم
70%+37%=107% چه جوری میشه که اینجوری میشه؟

3Dmajid
12-11-2009, 10:47
ببخشید که اسپم میزنم ولی یه سوال راجب نظر سنجی داشتم
70%+37%=107% چه جوری میشه که اینجوری میشه؟

منم یه سوال دیگه داشتم ... چرا تو نظر سنجی به جای اینکه Radio Button داشته باشه CheckBox داره ؟!! :18:
اینجوری که همه میتونن هم "بله" رو انتخاب کنن هم "خیر" :31:

mygonabad
19-11-2009, 01:10
من هم نظرم اینه که حتی برای حمایت از صنعت بازی در ایران هم که شده این بازی رو بخریم گرچه اصلا نصبش نکنیم
به هر حال باید از تولید کننده حمایت کرد تا بتونه بازیش رو ارتقاع بده وگرنه اکر ورشکست شه که دیگه پشت دستشو داغ میکنه که دیگه بازی نسازه
در آخر هم باید بگم تمام نظراتی که دوستان درباره ی بازی دادن خوبه ..... اما به شرطی که به گوش مسئولین شرکت برسه.اگه یکی راهشو میدونه فقط کافیه این تاپیک رو بهشون معرفی کنه یا یک تاپیک جدید راه اندازی کنیم برای بیان نقاط ضعف بازی و در آخر همشو براشون بفرستیم تا ان شاء الله در نسخه بعدی بازی (اگه وجود داشته باشه ) برطرف شه (اگه انتقاد پذیر باشن)

به امید روزی که همون جمله ی دوستمون تحقق پیدا کنه:
بازی سازی نزد ایرانیان است و بس

CECELIA
20-11-2009, 06:04
کی منتشر میشه؟
توی سایتشون که زده اول پاییز، ولی الان که آخر پاییزه!

Turok-71
21-11-2009, 01:24
کی منتشر میشه؟
توی سایتشون که زده اول پاییز، ولی الان که آخر پاییزه!
درسته ولی تاریخ انتشار تغییر کرده.
به احتمال زیاد بازی اوایل یا اواسط زمستان عرضه بشه!

kurosh08
02-12-2009, 19:00
بابا ایول
عجب بازی ای دارن میسازن. کیف کردم.
وقتی دموی این بازی رو توی DVD دنیای بازی دیدم، دهنم از تعجب باز شد. فکر کردم دارم یه بازی خارجی رو میبینم. گرافیک بالا به همراه داستانی فوق العاده قوی و تاریخی که ما رو با پهلوانان بزرگ ایرانی آشنا میکنه و از دست این جومونگ خالی بند راحت میشیم!!! واقعاً این صدا و سیما به تاریخ ایران توجه نداره و پهلوانان بزرگ ایران زمین رو از یاد برده.
البته این بازی هنوز مشکلات زیادی داره:
1- پرش کردن (امیدوارم حتماً این مشکل رو حل کنن)
2- نوع راه رفتن (انگار داره روی هوا راه میره)
3- خون (خیلی مصنوعیه و باید روش کار بشه)
4- رنگ محیط اطراف (خیلی یکنواخت و کسل کننده هستش)
5- فیزیک بازی (اگه روی این قسمت هم کار بشه، دیگه 20)

در هر صورت من این بازی رو میخرم. حتی اگه 10 هزار تومان باشه. و به همه پیشنهاد می کنم که این بازی رو به صورت ارجینال بخرن. خیلی خیلی جالبه.

new evil
13-12-2009, 21:43
درسته ولی تاریخ انتشار تغییر کرده.
به احتمال زیاد بازی اوایل یا اواسط زمستان عرضه بشه!
اگه با عرضه ی اساسین تداخل پیدا کنه که افت فروش داره :دی

Jocker
13-12-2009, 22:32
دوستان فقط خواستم بگم که اطلاعات جدید و کاملی از این بازی در شماره جدی مجله " بازی رایانه" وجود دارد که شامل مصاحبه و آخرین دموها از این بازی زیبا هست...

به نظر من هم موسیقی بازی عالی است و در مورد موتور بازی هم خود مسئولین گفتند که سه سال روی این موتور کار کردند و ساخت خودشون هست...

به هر حال همان قضیه همیشگی که پرش اشکال دارد و حالت کمبود زدن و مبارزات هنوز هم جای کار دارد امیدوارم که فینال بازی یک اثر برتر باشد...

جالب است که قرار است شماره دوم این بازی هم ساخته شود و به احتمال زیاد با این سه‌گانه روبرو هستیم... اگر خواستید می‌توانم اطلاعاتی را از مجله در اختیارتان قرار دهم...

3Dmajid
14-12-2009, 20:50
به نظر من هم موسیقی بازی عالی است و در مورد موتور بازی هم خود مسئولین گفتند که سه سال روی این موتور کار کردند و ساخت خودشون هست...

بشنو ولی باور نکن ... :31:

ali135ugd
15-12-2009, 08:45
امید وارم یه روز بتونن تمام تاریخ پر افتخار ایران را بصورت بازی دربیارن تا برا همیشه در ذهن مردم جا داشته باشه

سبک: اکشن سوم شخص
تاریخ عرضه: نیمه اول سال 88
سازنده: شرکت فن افزار شریف
نویسنده داستان بازی: آرمان آرین

خلاصه داستان بازی:
سالها از نخستین نبرد میان انسانها و اهوراها در سپاه نور در برابر سپاه تاریکی می گذرد و هم اکنون بیشتر شهرهای خونیرث در تسلط دیوان خبیث قرار گرفته است و اهوراهای جاویدان منزوی گسسته اند و انسانها در اسارت و بندگی دیوان ظالم قرار دارند.
سوشيانت كه در زمان تهاجم ديوان به شهر زيباي سياوشگرد، نوزادي بود كه توسط عده اي از اهالي شهر نجات داده شده بود و در حومه سياوشگرد و دشت هاي كنار فراخكرت بزرگ شده بود اينك به قصد رها سازي شهر خود روانه سياوشگرد مي شود كه در تسلط كامل ديوان و اشمرغان اكومن ديو قرار دارد...

اسکرین شات:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبیشتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدطراحی ها:

تریلر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایت اصلی بازی:

Jocker
15-12-2009, 20:41
تیم سازنده توی وبلاگ خودشون گفتند که بازی مراحل پایانی خود را طی می‌کند و الان دارند رایزنی می‌کنند برای پیدا کردن شرکتی برای انتشار بازی گرشاسب...

حالا باید دید آیا این بازی در خارج هم پخش خواهد شد یا نه؟ فکر کن اگر این بازی در انگلیس برای فروش بزارند چی میشه؟

3Dmajid
15-12-2009, 20:43
تیم سازنده توی وبلاگ خودشون گفتند که بازی مراحل پایانی خود را طی می‌کند و الان دارند رایزنی می‌کنند برای پیدا کردن شرکتی برای انتشار بازی گرشاسب...

حالا باید دید آیا این بازی در خارج هم پخش خواهد شد یا نه؟ فکر کن اگر این بازی در انگلیس برای فروش بزارند چی میشه؟

چی بشه ؟!!
آبرومون میره پیش بازی های خارجی اونا :31:

R.P.G
15-12-2009, 20:49
چی بشه ؟!!
آبرومون میره پیش بازی های خارجی اونا :31:
مگه تا حالا آبرویی بوده یا قابل قیاس بوده ؟ :13: بازی های ایرانی مسخره ای بود که اگه میدیدی خودکشی میکردی.
ولی این یکی خیلی پیشرفت ایران رو توی بازی سازی نشون خواهد داد.

kurosh08
15-12-2009, 21:21
بابا از این بازی اینجوری نگین. خیلی نامردیه.
انصافاً بنده خداها خیلی روی این بازی کار کردن. داستانش خیلی باحاله
حالا شما این بازی رو با بازی های خارجی مقایسه نکنین، ولی می تونین این بازی رو با بازی های ایرانی دیگه مقایسه کنین (همه دستمال!!!)
بذار بازی باید، اونوقت شرکت یوبی سافت برای انتظار شماره دوم این بازی به ما التماس می کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif:دی:دی:دی:دی:دی

3Dmajid
15-12-2009, 21:49
بابا از این بازی اینجوری نگین. خیلی نامردیه.
انصافاً بنده خداها خیلی روی این بازی کار کردن. داستانش خیلی باحاله
حالا شما این بازی رو با بازی های خارجی مقایسه نکنین، ولی می تونین این بازی رو با بازی های ایرانی دیگه مقایسه کنین (همه دستمال!!!)
بذار بازی باید، اونوقت شرکت یوبی سافت برای انتظار شماره دوم این بازی به ما التماس می کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما که حرفی نداریم ... خدا کنه بیاد و یکی این طلسم رو بشکنه :20:

Guts
15-12-2009, 21:49
میتونه به عنوان یه بازی Mini عرضه بشه لازم نیست مثل یک بازی کامل 50-60 دلاری عرضه بشه مثل بازیهای خیلی خوبی که عرضه میشه در این رده و این بخش‌ها. اگر بتونن روی شبکه‌هایی مثل XBLA یا PSNet عرضه بکنن بدون شک فروش خوبی هم میکنه راحتم میتونن 20-25 دلار بفروشنش البته XBLA که بعیده بشه ولی شاید روی Psnet بتونن عرضه کنه ولی قبلش باید برای PS3 پورتش کنن دیگه.

mosolim
08-01-2010, 23:55
سلام
به نظر من بازی خیلی جالبیه و نه تنها از تمامی بازی های ایرانی بهتره بلکه از چندتا بازی خارجی که من دیدم بهتره چند وقت پیش یکی دوتا بازی اروپایی که فکر کنم المانی بود بازی می کردمن که اصلا مالی نبودن و این بازی در برابرشون خیلی توپ بود. در ضمن این بازی برای هیچ کنسولی پورت نمی شه اینو شخصا خودم از تیم سازنده پرسیدم که اونا هم گفتن امکانش وجود نداره .ولی می تونه تو بازار بین الملی به فروش بره .

mohammadaliarmin
09-01-2010, 14:21
ببخشید دوستان تریلر جدید از بازی نیومده ؟(برا ما دیال آپپی ها هم خوب باشه)

Jocker
10-01-2010, 22:18
دوستان تو سایت " گرشاسپ" پیش‌فروش بازی را شروع کرده مگر تاریخ دقیق انتشار معلوم شده که این کار را انجام داده‌اند؟

kurosh08
11-01-2010, 15:20
واقعاً شروع شده.
ایول

Guts
11-01-2010, 16:31
پیش فروش کردن که خطرناکه، چون هنوز معلوم نیست درجه مزخرفیش چقدر باشه, گرچه بدون شک یکی از بهترین بازی های ایرانیه ساخته شدست ولی بازم بهترین هم ممکنه حتی قابل بازی کردن نباشه.

Jocker
11-01-2010, 17:54
توی وبلاگ خود تیم گفته شده که مراحل پایانی کار در حال انجام هست...

و حدوداً یک ماه دیگه وارد بازار خواهد شد!!!

shuahin_kh
12-01-2010, 11:54
منم منتظرشم.
ببينم عوامل سازنده خارجي تو پروژه ساخت دخيل بوده اند؟

shuahin_kh
12-01-2010, 12:35
بدليل تكرار حذف شد

The Silent 921
13-01-2010, 20:02
به نظر من که بازی موفقی میشه.انصافا بهترین بازی ایرانیه.یک انقلاب تو بازی سازی ایرانه.
عصر پهلوانان گرافیک خوبی نداشت، اما داستانش آدم رو جذب میکرد.
این هم گرافیک خوبی داره و هم داستان خوبی داره.

Jocker
17-01-2010, 23:54

1. تیم فنی در حال تمرکز بر روی بهینه‌سازی و نهایی کردن بازی است تا این بازی در فریم‌های با کیفیت‌ بهتر اجرا شود.

2. حافظه کارت گرافیک: مسئله‌ای که اینجا مد نظر است قدرت کارت گرافیک شما است زیرا در لودهای اولیه از قدرت کارت گرافیک شما بهره می‌گیرد که البته سازگاری کامل آن با تمام کارت گرافیک‌ها بخصوص Nvidia تایید شده است.

3. پردازنده: مصرف پردازنده و عملکرد فراخوانی آن است. که سخت‌افزار Inter کمک زیادی در روند بهتر این جریان برای ما داشته است.

و در آخر مذاکرات با کانال های توزیع که در حال حاضر آغاز شده است.

Hamid..God
18-01-2010, 09:24
احمالا برا این دارن پیش فروش می کنن که از این راه برا پروژه پول در بیارن(ممکنه کفگیر خورده باشه ته دیگ)

Guts
18-01-2010, 11:18
آخه مشکل اینجاست کسی تو ایران بازی پیش‌خرید نمیکنه اونم یه بازی ایرانی.

Hamid..God
19-01-2010, 12:57
در مورد بازی گرشاسب:
منبع

kurosh08
27-01-2010, 23:36
چرا خبری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

fouladiali
12-02-2010, 22:16
سلام
این هم یه خبر جدید از سوی سایت رسمی بازی:
تیم تولید بازی گرشاسپ در روز سوم اسفند ماه 1388 در دانشگاه امیرکبیر سمینار کوتاهی را با عنوان فرآیند تولید بازی گرشاسپ از دید فنی برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه نمایید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ورود برای عموم آزاد است.

منبع: Garshasp.ir

fouladiali
24-02-2010, 12:45
سلام به همه ی دوستان عزیز
مروری بر گزارش نشست های تخصصی برگزار شده برای بازی گرشاسب:

نشست تخصصی گرافیک کامپیوتری و طراحی دیجیتال
این سمینار در روز دوشنبه 19 اسفند 1387 در دانشگاه هنر تهران (دانشکده گرافیک) برگزار شده بود که گزارش تصویری اون را میتونید از لینک زیر مشاهده کنید.

سمینار تخصصی طراحی شخصیت
سمینار بعدی در تاریخ 17 آبان 1388 و در محل سمینار قبلی برگزار شد.

سمینار تخصصی Game Development
و آخرین سمینار که 2 روز پیش یعنی تاریخ 3 اسفند 1388 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد که گزارش این سمینار را میتونید از لینک زیر بخونید.

mohammadaliarmin
24-02-2010, 12:55
تو این سمینار نگفتن بازی کی منتشر میشه ؟

A M I R 1 1 0
23-03-2010, 21:47
انگالر اين بازي هم به تاريخ پيوست

fouladiali
27-03-2010, 15:15
** عرضه بازی گرشاسپ**

شركت فن افزار هم اكنون در حال مذاكره با شبكه های پخش به منظور پخش بازی در سراسر ايران می باشد و به زودی تاريخ دقيق عرضه بازی در ايران با هماهنگي با شبكه پخش اعلام خواهد شد.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
منبع: Garshasp.ir

hacpdvp
28-03-2010, 17:41
امید وارم بازی خوبی از آب در بیاد:40:

only4u-m
31-03-2010, 18:27
من هم خیلی علاقه مند هستم این بازی زودتر بیاد, از طراحی شخصیت های این بازی هم خیلی خوشم اومده خودم هم نشستم شخصیت "ارزور" رو نقاشی کردم :31::

:5::46::46::5:

خدا کنه بازی طولانی باشه ...

AMIR REZAs
01-04-2010, 16:22
دوستان فکر میکنید قیمتش چنده؟؟؟؟

only4u-m
01-04-2010, 17:30
دوستان فکر میکنید قیمتش چنده؟؟؟؟

توی نمایشگاه رسانه های دیجیتال پارسال همین سوال رو از مسئول غرفه کردم. فکر می کنم گفت حدود 7 هزار تومان.... فکر می کنم :8:

fouladiali
07-04-2010, 10:58

کسانی که دوست دارند در تست بازی گرشاسپ شرکت کنند به لینک زیر برند و فرم درخواست را پرکنند.
متن خبر در سایت گرشاسپ:

"پروژه بازي گرشاسپ از علاقه مندان به همكاري با اين تيم در زمينه تست بازي گرشاسپ دعوت مي نمايد كه از طريق پرکردن فرم موجود در سایت و يا ارسال رزومه به پست الكترونيكي jobs@garshasp.ir آمادگي خود را اعلام نمايند."

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید منبع: Garshasp.ir

kortol
09-04-2010, 13:13
تاریخ انتشار این بازی هنوز اعلام نشده..............گفته شده بود که برای پخش در کشور دارن یه صحبت هایی می کنن .....کسی نمی دونه کار به کجا ها رسیده ............ یه تاریخی هم اعلام شده بود مبنی بر انتشار بازی در اواسط بهار ...ولی گویا به تابستان افتاده و تاخیر خورده.درسته یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abtin.b
12-04-2010, 18:04
سلام

اولآ كه سوشيانت و گرشاسب هيچ ربطي به هم ندارن.(اگه خواستين اطلاعات كامل بدم) >> پس اسم تاپيك رو لطفآ عوض كنيد.

دومآ هنوز نيومده؟

kortol
13-04-2010, 12:11
سلام

اولآ كه سوشيانت و گرشاسب هيچ ربطي به هم ندارن.(اگه خواستين اطلاعات كامل بدم) >> پس اسم تاپيك رو لطفآ عوض كنيد.

دومآ هنوز نيومده؟
.................................................. .................................................. .......................
اولا که تا اون جایی که ما فهمیدیم بازی اولش با اسم سوشیانیت شروع به تولید و ساخت شد بعد بهش گیر دادن که اسم سوشیانیت به عناون آخرین منجی دین زرتشت با دین اسلام همخونی نداره و ازین جور حرفا و گیر ها به گروه بازی سازی دادن ....برای اطلاعات بیشتر به اینجا هم برو در باره سوشیانیت :

.................................................. ..............

بعدش اومدن اسم بازی رو گذاشتن گرشاسب به عناون یکی از پهلوانان نامدار ایران کهن که در واقع یار و کمک سوشیانت هست و با داستان بازی کاملا همخونی داره .....

اولش هم یه سایت به ایم سوشیانت گروه فن افزار شریف زد به این آدرس

اما بعدش چون اسم بازی رو عوض کردن یه سایت جدید هم براش ساختن به این اسم

دوما :: الان هم بازی تقریبا آماده هست و دارن یه گروه تستر برای تست بازی انتخاب می کنن که ما هم درخواست دادیم که ما رو هم به عنوان تستر انتخاب کنند ............ شرکت فن افزار شریف هم داره کارای پایانی بازی رو انجام میده و در حال مذاکره برای پخش در سراسر ایران و به احتمال زیاد در خاورمیانه ..........
گویا بازی پخش جهانی هم داره و تریلر هاش در گیم تریلر موجوده .....و کف خارجی ها رو در آورده ...

سوما :: اگه ما اشتباه می کنیم به ما بگو ببینیم ( همون اطلاعات کامل رو لطف کنید بدید ) ..........

Aref_2008
13-04-2010, 22:06
گرافیک زامبی ها بخصوص غول خیلی بد ساختن ولی در کل بازی گرافیک خوبی داره! :20:

حتما داخل گیم پلی بازی مشکلی بوده که هنوز بازی بیرون نیومده :13:

matrix_3s
24-04-2010, 20:05
خدا کنه زود تر بیاد ببینیم
چیکار کردن

Guts
24-04-2010, 21:29
اینا هم دارن دیگه مسخره میکنن مگه Diablo III دارن میزنن انقدر کشش میدن، فکر میکنم این بازی 1 سالی هست که قراره عرضه بشه، اینطوری که برای خودشونم بد میشه تا زمانی که تنور داغ بود و سر و صدای این بازی بین بازی‌بازها پیچیده بود باید بازی رو بیرون می‌دادن می‌تونستن روی نسخه‌های بعدی بازی کار بکنن بجای این همه هزینه و زمان اضافی گذاشتن.
حالا این همه زمان اضافی گذاشتن امیدوارم تأثیری و تغییری هم ببنیم، همون چیزی نباشه که یه سال پیش نمایش دادن؛ البته من که امید زیادی ندارم حقیقتاً.

Turok-71
25-04-2010, 09:15
یه چیز که نگران کنندس اینه که این بازی رو زیاد کش بدن
و گرافیک رو در همون حد بزارن بازی بد جور زمین می خوره!
البته برای بازی بودجه می خواد که متاسفانه این تیم خوب ساپورت نمیشه
اگه خوب تغذیه بشن از نظر مادی می تونن کارای قوی بیرون بدن.

Guts
25-04-2010, 10:38
البته موتوری هم که دارن باهاش کار میکنن (موتور ogre) گرچه فکر می‌کنم خیلی از حالت استاندارد روش تغییرات دادن و توسعش دادن ولی کلاً موتور آنچنان قوی در حد ساخت یه بازی بروز نیست، خیلی دوست دارم یه کمپانی درست حسابی ایرانی پیدا بشه واقعاً یه موتور بزرگ و قوی بخره و بجایی این‌که وقت رو روی ساخت و طراحی و توسعه موتور بازی بزاره روی چیزهای دیگه وقت بزاره، حقیقت اینه که تو دنیایه امروز توسعه بازی‌های کامپیوتری توسعه و ساخت موتور کاملاً از ساخت بازی جدا شده یا داره میشه ولی تو ایران همه موتور و بازی رو با هم میزنن یا اکثراً که از موتورهای کد باز استفاده می‌کنن زمان زیادی فقط روی توسعه یا یادگیری نحوه استفاده و پیاده سازیه موتور بازی میزارن که این کار میشه گفت تا حد زیادی آماتوری هست والان دیگه هیچ استادیویی تو دنیا اینطوری کار نمیکنه.

Iman Bala
25-04-2010, 11:56
بازی کارش تمومه فقط دلیل تول کشیدنش اینه که ناشر بازی می خواد تابستون بازی رو عرضه کنه.
البته تازه کار بودن گروه و این که گرشاسپ اولین پرژشونه هم تاثیر گذار بوده .به نظر من طولش بدن و یک بازی قابل بازی بدن بیرون خیلی بهتر از اینه که زود بدن و نشه بازی کرد.مثل شمشیر نادر.

sinak3
28-04-2010, 13:13

OM3D
28-04-2010, 13:29
بازی کارش تمومه فقط دلیل تول کشیدنش اینه که ناشر بازی می خواد تابستون بازی رو عرضه کنه.نه دوست عزیز ..
چند وقت پیش که با بچه های فن افزار صحبت میکردیم...میگفتن خیلی وقته بازی تمومه ..ولی داریم هِی ادیت میکنن که بازی بهتر بشه..مثلاً دابل جامپش ..و خیلی چیزای دیگه ...به خاطر همینه که طول کشیدش....وگرنه خیلی وقت پیش آماده بود....

Iman Bala
28-04-2010, 20:09
نه دوست عزیز ..
چند وقت پیش که با بچه های فن افزار صحبت میکردیم...میگفتن خیلی وقته بازی تمومه ..ولی داریم هِی ادیت میکنن که بازی بهتر بشه..مثلاً دابل جامپش ..و خیلی چیزای دیگه ...به خاطر همینه که طول کشیدش....وگرنه خیلی وقت پیش آماده بود....

البته شما درست می فر مایید. ولی قضیه ی پولیش بازی ماله مدتی قبله . در حاله حاضر بازی حاضر و امادست و
موضوع مربوط میشه به ناشر که زمان عرضه مشخص بشه من اینو به نقل از اقای فصیحی توی مصاحبه ی اخیرش تو gameemag خدمتون گفتم. 

matrix_3s
29-04-2010, 14:26
کار جالبی فکر نکم بدن بیرون..........

OM3D
29-04-2010, 19:39
البته شما درست می فر مایید. ولی قضیه ی پولیش بازی ماله مدتی قبله . در حاله حاضر بازی حاضر و امادست و
موضوع مربوط میشه به ناشر که زمان عرضه مشخص بشه من اینو به نقل از اقای فصیحی توی مصاحبه ی اخیرش تو gameemag خدمتون گفتم.

منم این چیزی که گفتم از زبون انیماتور کات سن هاشه....

kortol
29-04-2010, 21:39
کار جالبی فکر نکم بدن بیرون..........
.................................................. .................................................. .........................
من تریلرش رو دیدم.گرافیکش که خوبه..یعنی برای یه بازی ایرانی قابل قبوله و مشکلی نداره ولی پرش ها یه کم مشکل دار هستن یعنی یه کم به نظر مصنوعی میان ...ولی محیط بازی خیلی زیبا ساخته شده .هم جنگل داره هم قصر و هم معما ها و چالش های محیطی.......در کل باید بیاد بیرون بعد ببینیم چی از آب در اومده........

از نظر کمبو و حرکات ترکیبی هم من توی تریلر دیدم زیبا بود هم باز شمشیر می زد هم با هی چیزی شبیه چاقو یا خنجر ...یه چیزی هم روی مچ دستش بسته شده ولی اون گرزی که دوستان اشاره کردند رو ندیدم توی تریلر.............سنگینی ضربه ها اونجور که باید حس نمی شن ولی نوع افکت های خون نسبت به جای زخم ها خوب کار شده.........هیولاها هم متنوع بودند و هم بزرگ و هم کوچک............

Guts
30-04-2010, 03:08
یه تریلر جدید توی GT گذاشتن، من کامنت‌هایی که کاربرا گذاشته بودن رو یه نگاهی می‌نداختم جالب بود برام.
با اینکه تقریباً خیلیا ایراد گرفتن تو Commentها ولی برای خیلی جالبه بود که اکثر کاربرا در کنار ایرادها یجوری از این حرکت حمایت خیلی خوبی هم کردن و البته اکثراً میدونستن این بازی ایرانیه (البته فکر کنم تو ترلیر اشاره شده بهش) و با چه سطح امکانات و پشتیبانی ساخته شده، حمایتی که به صورت لفظی هم کردن از داخل ایران و از خودمون بیشتره حقیقتاً، بعضی‌ها از این‌که همچین بازی اختصاصی PC هست تعجب کردن، کلاً خیلی جالبه بود برای من.
خیلی از قیافیه یارو شخصیت ایراد گرفتن، دقتم کردم دیدم راست میگن قیافیه شخصیتش جالب نیست اصلاً، گفتن مثل بابای Prince of Persia ست :).

کلاً من تصمیم گرفتم از این بازی حمایت کنم هر مزخرفی هم که بشه میدونم از بقیه بازی‌های داخلی بهتره.

CECELIA
22-05-2010, 06:10
فعلا که مشخص شده میخوان بازی رو تیرماه منتشر کنن. لی تاریخ دقیقش معلوم نیست فکر میکنم بعد از امتحانات و کنکور باشه.

وبلاگ بازی رو هم سر بزنید. توی وبلاگ دارن محیط بازیف شخصیتها و خبرهای بازی رو میزارن:

maghzae-motefaker
22-05-2010, 08:50
من خودم به شخصه اين بازيو مي خرم و نصب ميكنم.يه 10 دقيقه بازي ميكنم بعد بازيو پاك ميكنمو ميندازمش دور
مهمتر از همه خريدشه:20:
ديروز مناظره بين سازندگان سري بازيهاي quest of persia داشت از شبكه 4 پخش مي شد.داشتن ميگفتن كه ما كل بازي شمشير نادر رو تو 9 ماه و توسط يك گروه 4 نفره و با يك كامپيوتر ساختيم.خداوكيلي احسنت داره از نوع خفنش.اين يه شاهكاره.ميگفت نفري 4 ساعت در روز با كامپيوتر كار ميكرديم

Turok-71
22-05-2010, 09:01
ديروز مناظره بين سازندگان سري بازيهاي quest of persia داشت از شبكه 4 پخش مي شد.
اه چه بد من ندیدمش!!!:41:
تکرار داره؟!

SHADEL
22-05-2010, 11:01
بازی کی میاد؟

Khan gholi
22-05-2010, 16:02
خدا قیمت بازی زیر 5000 تومان باشه که همه بریم اصلی بخریم.کسی نمیدونه قیمتش حول وحوش چقدر هست؟

*Necromancer
23-05-2010, 06:15
من خودم به شخصه اين بازيو مي خرم و نصب ميكنم.يه 10 دقيقه بازي ميكنم بعد بازيو پاك ميكنمو ميندازمش دور
بازی گیم پلی جالبی داره نزن این حرفو
قراره تو نمایشگاه رسانه های دیجیتال نمایش بدن و بازدید کننده ها چند دقیقه بازی رو امتحان کنن

حالا یه چند تا کانسپت ببینید به عمق کار هنری بازی پی ببرید:

اینا اثر سهیل دانش اشراقیه که فک کنم معرف حضور همه باشه
بازیش هیچی از نظر گرافیکی کم نداره از GOW2

راستش کسی لینک اون مصاحبه ای که Game trailers با کارگردان گرشاسپ کرده رو داره؟

Amin.P30
23-05-2010, 06:43
خدا کنه بازی قشنگی در بیاد..
ما از خدامونه ایرانی جماعت هم یه بازی تمیز بدن بیرون...

maghzae-motefaker
23-05-2010, 08:30
خدا كنه قشنگ باشه.
حتي اگر گرافيكش در حد GOW 1 هم باشه چون ايرانيو فارسي صحبت ميكنه يه احساس خوبي به آدم ميده.فكر كنم اسمش غروره
عجب چيزي گفتم:5:

MILIN3M
23-05-2010, 21:17
یه چی میگم نخندینا .....ببینم اینها توانایی اینو ندارن رو 360 هم بزنن بازیو؟؟

.
.

بابا به خدا این مملکت به جای اینکه بیاد رو اینها سرمایه گزاری کنه میره پول نفتو میده هویج وارد میکنن. به خدا میگما من یکیو میشناسم دوستمه از بچه گی باهم 3دی مکسو شروع کردیم تا رسیدیم به کنکور یه چیزهای خوفی میساختیم من ول کردم اما اون ادامه داد ببین شخصیت بازی گریز اف وار رو نشست خودش طراحی کرد....یه مخی داره که خدا میدونه ه چیزهایی درست میکنه منی که این همه ساله گیمر هستم فقط تو این بازی های انحصاری خوف میدیدم
.
یکی دو تا از کارشو فرستاد برای سایت اتاری برای همکاری...اولا بهش دیپلم افتخاری دادن
دعوت نامه فرستادن بیاد اونجا کار کنه
.
اما نرفت چون پولشو نداشت
بخدا جای اینکه مملکت بیاد رئ اینها سرمایه گذاری کنه میره ...کشمش وارد میکنه
.
یکی از کاراشو فرستاد یه سایته خوف انیمیشن(اسم سایتو یادم نیست اگه بخاین میپرسم) باورتون میشه گذاشت صفحه اول سایتشون

masoud93
23-05-2010, 22:46
سوشینات منظور همون سوشیانت یا سوشیانس هستش که برا زرتشتیا هستش؟

maghzae-motefaker
24-05-2010, 07:59
بله
امام زمان زرتشتيها اسمش سوشيانت هست

masoud93
24-05-2010, 08:52
بله
امام زمان زرتشتيها اسمش سوشيانت هست

ایول خوشم اومد چیه همش صحبت امام زمانه یخورده هم درباره زرتشتیا بگن و در باره قدیم ایران.
راستی بازی کی میاد و سبکش چیه؟

*Necromancer
24-05-2010, 09:16
بازی ساختن واسه کنسول که چیزی نیست
الان یه بازی اپیزودیک برای ایکس باکس لایو ساحخته می شه به اسم سیاره میترا
فعلا قیسمت اولش منتشر شده فک کنم قیمتش 2000 پوینت مایکروسافت باشه

اسم بازی رو عوض کردن گذاشتن گرشاسپ حتی شخصیت بازی رو هم عوض کردن
که حرف و حدیثی پیش نیاد که بگن توهین به زدتشتیا شده و این چیزا
بازی Hac-k 'n slash هست و سوم شخصه و دقیقا معلوم نیست و لی فک کنم اول پاییز بیاد
بازی حتی فروش خارجی هم خواهد داشت

specter-1369
24-05-2010, 09:27
من تریلر بازی رو دیدم،واقعا انتظار همچین گرافیکی رو نداشتم خیال می کردم یه چیزی در حد اون بازیه که خودشم با AC مقایسه کرده بود باشه :) فکر کنم اسمش لطفعلی خان بود.اما اینو که دیدم واقعا امیدوار شدم.گرافیک بازی در حد قابل قبولی هست و میشه اون رو تا حدی قابل رقابت با بعضی بازی های هم سطح خارجی دونست.

onlygame
24-05-2010, 10:51
بچه ها کسی ویدئوی جدید این بازی رو ندیده؟ حتما برید ببینید تو سایت رسمی خود بازی گذاشتن اون چیزی که من دیدم بازی ابتکار داره ولی از بازیهای زیادی مثل پرنس برای انجام حرکات و ... استفاده کرده گرافیک بازی خیلی خوب کار شده و اصلا فکر نمیکنم بازی با این سطح گرافیکی تو ایران ساخته شده باشه کلا این بازی میتونه شروع ساختن بازیهای خوب ایرانی باشه
راستی این بازی تیر ماه میاد (مجله ی گیم ایمگ تو قسمت خبرهای اخرین شمارش)

---------- Post added at 11:51 AM ---------- Previous post was at 11:48 AM ----------

.
.

بابا به خدا این مملکت به جای اینکه بیاد رو اینها سرمایه گزاری کنه میره پول نفتو میده هویج وارد میکنن. به خدا میگما من یکیو میشناسم دوستمه از بچه گی باهم 3دی مکسو شروع کردیم تا رسیدیم به کنکور یه چیزهای خوفی میساختیم من ول کردم اما اون ادامه داد ببین شخصیت بازی گریز اف وار رو نشست خودش طراحی کرد....یه مخی داره که خدا میدونه ه چیزهایی درست میکنه منی که این همه ساله گیمر هستم فقط تو این بازی های انحصاری خوف میدیدم
.
یکی دو تا از کارشو فرستاد برای سایت اتاری برای همکاری...اولا بهش دیپلم افتخاری دادن
دعوت نامه فرستادن بیاد اونجا کار کنه
.
اما نرفت چون پولشو نداشت
بخدا جای اینکه مملکت بیاد رئ اینها سرمایه گذاری کنه میره ...کشمش وارد میکنه
.
یکی از کاراشو فرستاد یه سایته خوف انیمیشن(اسم سایتو یادم نیست اگه بخاین میپرسم) باورتون میشه گذاشت صفحه اول سایتشون
بهش بگو بره سایت رسمی بازی گرشاسپ دارن دعوت به همکاری میکنن
دلیل اینکه برای xbox360 و ps3 نمیتونن بزنن طبق گفته ی خودشون یکی تحریم بودن ایران و یکی دیگه هم هزینه ی بالاست (مصاحبه ی گیم ایمگ با یاسر ژیان برنامه نویس بازی گرشاسپ)

SHADEL
24-05-2010, 13:06
منم شات های بازی رو دیدم خیلی خفن کار شده بود.
سایت بازی رو کسی داره.؟؟؟

maghzae-motefaker
24-05-2010, 13:22
منم شات های بازی رو دیدم خیلی خفن کار شده بود.
سایت بازی رو کسی داره.؟؟؟

onlygame
24-05-2010, 19:32
یه نکته ی جالب که من دیدم تو سایتهای خارجی و گیم تریلرز که دموی این بازیرو گذاشته بودن افرادی که خارجی هم بودند و نظر میدادن از این بازی دفاع میکردن حتی اگر یه نفر میومد و زیادی ازین بازی بد میگفت حسابی میکوبیدنش برام خیلی جالب بود
یه سریم که قاطعانه میگفتن ما این بازیرو خواهیم خرید

maghzae-motefaker
24-05-2010, 21:30
یه نکته ی جالب که من دیدم تو سایتهای خارجی و گیم تریلرز که دموی این بازیرو گذاشته بودن افرادی که خارجی هم بودند و نظر میدادن از این بازی دفاع میکردن حتی اگر یه نفر میومد و زیادی ازین بازی بد میگفت حسابی میکوبیدنش برام خیلی جالب بود
یه سریم که قاطعانه میگفتن ما این بازیرو خواهیم خرید
پس واقعا براي خودمون متاسفم.
ما حتي حاضر نيستيم بازي هاي اونهارو رو بصورت اورجينال بخريم چه برسه بخوايم حمايتم بكنيم.
ولي اونها براي حمايت از بازي سازاي ما يه همچين كاري بكنن.
بابا واقعا ايول داره:11:
راستي بچه ها اين تريلر آخر بازي رو ديدم.خيلي بازي حرفه اي ساخته شده.ولي انگار روي خون افراد كار نشده و خيلي مصنوعي و با اغراق فراوان است.يعني درستش كردن؟

Turok-71
25-05-2010, 00:50
این کار به خاطر این بوده که درجه سنی بازی بالا نره و همین جوری میمونه و تغییری هم نخواهد کرد!

*Necromancer
25-05-2010, 12:28
بازی گرشاسپ، گرز ثریت، در نمایشگاه امسال GamesCom که در شهر کلن آلمان از تاریخ 27 مرداد برگزار می شود نمایش داده می شود. غرفه شرکت فن افزار واقع در سالن 4.2 و شماره I021 J020 می باشد.

ولي اونها براي حمايت از بازي سازاي ما يه همچين كاري بكنن.
با شناختی که من از غربیا دارم اگه اونا از یه چیزی تعریف کنن نظر واقعی شونه
مثل ما شرقیا نیستن که تو رو در واسی باشیم الکی تعریف کنیم

ما حتي حاضر نيستيم بازي هاي اونهارو رو بصورت اورجينال بخريم چه برسه بخوايم حمايتم بكنيم.
با این حرفت موافقم
بازی هایی مثل the path_Uplink_machinarium بازیایی هستن که من از بازی کردن نسخه ی کرک شده شون واقعا حس بدی دارم :|

این کار به خاطر این بوده که درجه سنی بازی بالا نره و همین جوری میمونه و تغییری هم نخواهد کرد!
امیدوارم در آینده یه پچ برای دانلو دبذارن که خون رو طبیعی کنه
وقتی بازی منتشر شه که دیگه نمی تونن جلو شو بگیرن که :31:

pedram_sad
25-05-2010, 12:32
بازی گرشاسپ، گرز ثریت، در نمایشگاه امسال GamesCom که در شهر کلن آلمان از تاریخ 27 مرداد برگزار می شود نمایش داده می شود. غرفه شرکت فن افزار واقع در سالن 4.2 و شماره I021 J020 می باشد.

:|
پس اینطور که پیداست حالا حالا خبری نیست از release بازی
اینا تازه 27 مرداد میخوان تو نمایشگاه نشون بدن

Turok-71
25-05-2010, 17:10
عجب یکی از سایتا گفته بود تیر ماه عرضه میشه و فقط دنبال یه توزیع کننده خوب هستن!

*Necromancer
26-05-2010, 08:13
مگه بازی های منتشر شده تو نمایشگاه ها اجازه شرکت ندارن؟
البته انتشار خارج از ایران حتما خیلی دیر تر از انتشار در داخل ایران خواهد بود

sima_6600
26-05-2010, 08:59
سلام دوستان اقا ما ایرانی ها همیشه میخوایم یک شبه راه صد ساله بریم اما این غیر ممکنه.خوب ما بعد از ساختن یک سری بازی بیخود حالا یک بازی سطح بالا ساختیم باید حمایت کنیم نه تخریب مطمان باشید اگر ما حمایت کنیم و ارجینال بازی رو بخریم شرکت سازنده پیشرفت میکنه.مطمان باشید ما چیزی از بقیه دنیا کم نداریم فقط یکم زمان نیاز داریم تا تمام دنیا رو پشت سر بزاریم اگر به بازی های سال 2006 تا 2008 نگاهی بکنی میبینی این بازی چیزی از اونا کم نداره.درسته که یک سری بازی ها خیلی خفن هستم مثل crysis اما باید یادمون باشه که اولین نمونه کاری همون ها هم Farcry1 بود.من که خودم شخصن بازی رو ارجینال میگیرم از شما هم میخوام تا از این شرکت و سایر سازندگان حمایت کنید.:10:

CATALONIA
26-05-2010, 09:09
اصلا مگه قيمت اريجينال بازي چنده ؟! 
بيشتر از 5 الي 6 تومان كه نيست ... 
ولي در كشور هاي ديگر براي يك بازي اوريجينال حد اقل 20 الي 30 $ بايد پرداخت كنند ... 
البته اونها با پرداخت اين پول ميتونن با خيال راحت آنلاين بازي كنن ولي ما اريجينال رو هم بخريم اصلا آنلاين نداره كه بازي كنيم :دي 

AhmadReza.
26-05-2010, 10:39
حالا بازی ارزششو داره بریم بخریم؟؟؟

kortol
26-05-2010, 10:42
درسته باید برای حمایت اونها بازی اورجینال بخریم..........هر کسی نسخه کرک شده این بازی رو دید نخره..مرد باشید .....اگه می خواید هر سال یه بازی با گرافیک توپ و ایرانی ببینیم باید به تولید کننده ها اعتماد کنیم و بازی هاشونو اورجینال بخریم حتی به قیمت بد بودن و ضعیف بودن بازی..........چون حتما بازی های بعدیشون بهتر از آب درمیاد

*Necromancer
26-05-2010, 14:27
سلام دوستان اقا ما ایرانی ها همیشه میخوایم یک شبه راه صد ساله بریم اما این غیر ممکنه.خوب ما بعد از ساختن یک سری بازی بیخود حالا یک بازی سطح بالا ساختیم باید حمایت کنیم نه تخریب مطمان باشید اگر ما حمایت کنیم و ارجینال بازی رو بخریم شرکت سازنده پیشرفت میکنه.مطمان باشید ما چیزی از بقیه دنیا کم نداریم فقط یکم زمان نیاز داریم تا تمام دنیا رو پشت سر بزاریم اگر به بازی های سال 2006 تا 2008 نگاهی بکنی میبینی این بازی چیزی از اونا کم نداره.درسته که یک سری بازی ها خیلی خفن هستم مثل crysis اما باید یادمون باشه که اولین نمونه کاری همون ها هم Farcry1 بود.من که خودم شخصن بازی رو ارجینال میگیرم از شما هم میخوام تا از این شرکت و سایر سازندگان حمایت کنید.

من خودم از طریق سایتشون garshasp.ir بازی رو پیش خرید کردم
این تنها کاریه که از دست ما بر میاد به عنوان حامی
البته اینم گفته باشم
بازی ای مثل Godfather II با اینکه پارسال اومد اما گرافیکش عمرا با گرشاسپ رقابت نمی کنه
کلا گرشاسپ همچینم گرافیکش عقب نیست
مخصوصا که کل دنیا با یه بار لودینگ قابل دسترسیه(دنیا منطقه منطقه نشده که برای ورود به هر منطقه لودینگ داشته باشیم)

اصلا مگه قيمت اريجينال بازي چنده ؟!
بيشتر از 5 الي 6 تومان كه نيست ...
ولي در كشور هاي ديگر براي يك بازي اوريجينال حد اقل 20 الي 30 $ بايد پرداخت كنند ...
البته اونها با پرداخت اين پول ميتونن با خيال راحت آنلاين بازي كنن ولي ما اريجينال رو هم بخريم اصلا آنلاين نداره كه بازي كنيم :دي
قیمتو پایین گفتی
بین 40_50 دلار هست بازی اورجینال
همه بازی ها هم بخش آنلاین ندارن مثل گاد آف وار که فقط آفلاینه

sima_6600
26-05-2010, 14:41
البته اینم گفته باشم
بازی ای مثل Godfather II با اینکه پارسال اومد اما گرافیکش عمرا با گرشاسپ رقابت نمی کنه
کلا گرشاسپ همچینم گرافیکش عقب نیست

من نمیگم عقب هستیم میگم روی سر بازی های تولید دخل نزنید میگم با بازی های مثل Crysis مقایسه نکنید
این بازی 1000 برابر بودجه بیشتری دارن بودجه این بازی ها 90 میلیون دلار هست که میشه 90 میلیارد تومان
پس باید خدا رو شکر کنیم که با حداقل امکانات داریم کاری به این بزگری انجام میدیم.
خوبه اینو یادمون باشه که اگر علم در ثریا باشد مردانی از پارس به ان دست میابند.:46:.

CATALONIA
26-05-2010, 16:20
قیمتو پایین گفتی
بین 40_50 دلار هست بازی اورجینال
همه بازی ها هم بخش آنلاین ندارن مثل گاد آف وار که فقط آفلاینه
من منظورم بازي هاي PC بود ... 

CATALONIA
26-05-2010, 16:28
از نظر گرافيك شايد بايد يك گرافيك خوب و قابل قبول رو انتظار داشته باشيم . 
در مورد موتور بازي هم بايد بگم : 
اسم اين موتور OGRE هست . 
از سال 1999 ساخته شده و تا بحال تا Ogre 1.7  ساخته شده است . 
نسبت به موتور هاي ديگر در بازار در سطح متوسطي هست ولي كيفيت بافت خوبي داره و ميشه ازش انتظار يك گرافيك قابل قبول رو داشت ... 
بازي هايي كه با اين موتور ساخته شده اند خيلي مشهور نيستند : 
Ankh
Ankh: Heart of Osiris
Earth Eternal
Garshasp
Jack Keane
MotorM4X
Next Life
Pacific Storm
Torchlight
Venetica
Snakeworlds
Zombie Driver

اين هم يك نمونه از قدرت اين موتور : 

maghzae-motefaker
26-05-2010, 18:03
از نظر گرافيك شايد بايد يك گرافيك خوب و قابل قبول رو انتظار داشته باشيم .
در مورد موتور بازي هم بايد بگم :
اسم اين موتور OGRE هست .
از سال 1999 ساخته شده و تا بحال تا Ogre 1.7 ساخته شده است .
نسبت به موتور هاي ديگر در بازار در سطح متوسطي هست ولي كيفيت بافت خوبي داره و ميشه ازش انتظار يك گرافيك قابل قبول رو داشت ...
بازي هايي كه با اين موتور ساخته شده اند خيلي مشهور نيستند :
Ankh
Ankh: Heart of Osiris
Earth Eternal
Garshasp
Jack Keane
MotorM4X
Next Life
Pacific Storm
Torchlight
Venetica
Snakeworlds
Zombie Driver

اين هم يك نمونه از قدرت اين موتور :

و اينم من ذكر كنم كه بسياري تغييرات در اين موتور ايجاد كرده اند

masoud93
26-05-2010, 18:14
جدید ترین تریلر های بازی رو با لینک قابل ریزیوم می خواستم.

sima_6600
26-05-2010, 18:41
در کل ما حماسه های زیادی داریم که میشه با اون ها فیلم و بازی ساخت چون ما از نظر تاریخی خیلی کهن و پر از حماسه بودیم پس اگر تولید کنن داخل حمایت بشه ما شاهد بازی های خواهیم بود که هیچ رقیبی ندارند حتی God of war دوستان مهم اینه که یکی استار زده و میخواد یک کاری رو انجام بده.اگر تولید کنندگان داخیلی بتوانند موتور گرافیکی گرون بخرن پس بازی که میسازن حتما خیلی بهتر خواهد بود.ولی باز هم مشکل فقط یک چیز هست پشتوانه مالی.پس اقایون کسی کپی این بازی رو نخره اگر هم میتواندی پیش خرید کنید تا روحیه سازندگان بالا بره.

*Necromancer
26-05-2010, 18:48
جدید ترین تریلر های بازی رو با لینک قابل ریزیوم می خواستم.
والا تو سایتش دو تا تریلر هست که نمی دونم ریزیوم هست یا نه

علاوه بر اون تو سایت Game trailers هم گذاشتن

maghzae-motefaker
27-05-2010, 16:12
کوهستان اوشیدَرن

نام این کوه اوشیدَرن است، یکی از بزرگترین رشته کوههای خونیراس است و رگه‌هایی فراوان از سنگهای قیمتی در آن وجود دارد که ساکنان آریاسپ با استخراج آن ثروتمند شدند. دیوها به همین خاطر برای تسخیر این شهر تلاش زیادی به خرج دادند.
در زمانهای دور نژادی بسیار نیرومند از دیوها در این کوهستان می‌زیستند که هیتاسپ زرین تاج بازمانده‌ی اشراف آن قبیله است. این قبیله در کوهستان بناها و تندیسهای فراوانی از سنگ تراشیده بودند و زمانی از نیروهای بزرگِ قلمرو سیستان محسوب می‌شدند. اما به تدریج زیر فشار ساکنان آریاسپ عقب نشستند و وقتی اشموغهای ویزباریش در این منطقه جایگیر شدند، از میان رفتند. در آن هنگام هنوز اشموغها از دیوها فرمانبرداری نمی‌کردند.

اوشیدرنِ زیبا، اوشیدرنِ سرفراز، اوشیدرنِ تناور… کوهی که دره‌های ژرف و خرسنگهای غول‌آسایش زادگاه جاندارانی گونه‌گون بود، و آهورایان سراسرِ پهنه‌اش را مقدس می‌دانستند. چرا که درخت ورجاوندِ گوکرن در میانه‌ی آن قد بر آسمان کشیده بود، و ایزدِ مهر از دیرباز در آنجا مسکن داشت. کوهی که رگه‌های یاقوت و پیروزه و زرد در لابلای صخره‌هایش فرو پیچیده بود،‌ و برگ گیاهانش هزاران بیماری هراس‌انگیز را به سادگی درمان می‌کرد.

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع:وبلاگ بازي گرشاسپ

shuahin_kh
27-05-2010, 16:31
خبری از زمان release نداری؟

sima_6600
27-05-2010, 18:30
اقا من هم ترایلر بازی رو دیدم خیلی خوب بود این بهترین بازی ایرانی ساخته شده با به حاله این بازی مثل پرنس و خدای جنگ ساخته شده.

maghzae-motefaker
27-05-2010, 18:35
خبری از زمان release نداری؟
گفتن تير ماه.
حالا شايد بازم يه عقب بيافته و لي به احتمال زياد همون تير مياد

good_messi
27-05-2010, 19:50
من هم امروز تریلر رو دیدم واقعا بازی خوبی هست امیدوارم این بازی یک مقدمه برای تولید بازی های خوب داخلی باشه

djmd
27-05-2010, 21:30
گرافیکش یه جورایی آدم و یاد eragon هم میندازه .. مخصوصا حالت سخره ها ...

maghzae-motefaker
28-05-2010, 11:28
برو بچ ببينيد چه عكسهاي پيدا كردم.البته مطمئنن 50% شما اينارو ديديد ولي چون خودم نديده بودم برام جالب بود و چون تو اين فروم هم نديده بودم لازم دونستم كه عكسهارو بزارم.(حجم عكسها كلا 400kb نميشه)

فقط بچهاي باحال بازي گرشاسپ ببينيد و بهشون مرحبا بگيد:20:

:11:حمايتتون ميكنيم:11:

specter-1369
28-05-2010, 11:33
برو بچ ببينيد چه عكسهاي پيدا كردم.البته مطمئنن 50% شما اينارو ديديد ولي چون خودم نديده بودم برام جالب بود و چون تو اين فروم هم نديده بودم لازم دونستم كه عكسهارو بزارم.(حجم عكسها كلا 400kb نميشه)
مرسی من که به شخصه هیچ کدوم رو ندیده بودم،امیدوارم که این بازی آغازی برای بازی های ایرانی در سطح روز جهان باشه :20:

Tirion Fordring
29-05-2010, 01:47
لول عکساش چقدر باحال بود رو زمین میخوابن :دی

maghzae-motefaker
29-05-2010, 08:19
لول عکساش چقدر باحال بود رو زمین میخوابن :دی
آره من خيلي با اون حال كردم.ميخواستن نشون بدن كه زندگيشونو گزاشتن رو بازي و از طرفي ميخواستن بگن كه امكانات نيست و فضا كمه:20:

kortol
29-05-2010, 10:02
ای کاش نام کامل و نوع فعالیت این عزیزان رو هم مشخص می کردید تا بیشتر با این افتخار آفرینان ایرانی اشنا بشیم..!!!!!

اگه بازی هم در تیر ماه عرضه بشه که بهترین موقع هست چون امتحانات اکثر بازی کننده ها تموم شده در حال برنامه ریزی برای یک تابستان داغ با بازی های ایرانی هستند...

مطمئن باشید که حمایتتان می کنیم.....

a.salireza
29-05-2010, 14:43
عکس اولی که مشخصه قدیمیه . چون اسم بازی رو نوشته " سوشیانت " که چند ماهی میشه که شده " گرشاسپ " .
ولی بقیه عکسا جالبن . مخصوصآ اونایی که از دفتر کارشونه . ممنون .

من به شخصه علاقه ی شدیدی به این بازی دارم . امید زیادی هم بهش دارم . واسه شروع خوبه .

arvinivra
30-05-2010, 18:01
بازیه جالبیه میشه روش حساب کرد . ای ول به این بچه ها کارشون درسته

m_kasaeei
30-05-2010, 18:13
تا تیر باید وایسیم !

حیف برای کنسول نزدن !

یعنی اگر هم میخواستن بهشون development kit نمیدادن :دی

MILIN3M
30-05-2010, 21:14
چرا نمیتونن رو 360 بزنن مثالا؟؟؟

mehdy.z
30-05-2010, 21:31
من یکی که به شخصه اگه شده بازی رو بخرم و بندازم گوشه خونه این کار رو میکنم...فقط برای حمایت از یک شرکت ایرانی که میخواد واقعا به پیشرفت این مملکت کمک کنه:46:(البته امیدوارم:20:)

چرا نمیتونن رو 360 بزنن مثالا؟؟؟

دلیل اینکه برای xbox360 و ps3 نمیتونن بزنن طبق گفته ی خودشون یکی تحریم بودن ایران و یکی دیگه هم هزینه ی بالاست (مصاحبه ی گیم ایمگ با یاسر ژیان برنامه نویس بازی گرشاسپ)

kortol
30-05-2010, 21:48
خریدن و به دور انداختن بازی کار زیاد خوبی نیست.....بهتره بازی کنیم بازیشون رو و در قسمت نظرات سایت سازنده بازی نظراتمون رو برای بهتر شدن بازیی بعدی این شرکت بدیم تا بتونن بازی بعدی رو بهتر بسازند........

ولی مهمترین چیز اینه که بازی رو اصل بخریم و از خرید نسخه ها کرک شده خود داری کنیم.......

خداییش خارجی ها این کار ها رو می کنن که صنعت بازی سازیشون در عرض 20 سال به این پیشرفت و سود آوری رسیده......!!!!!

abtin5
03-06-2010, 21:24
منم دارم ميرم پيش خريد كنم.

خيلي عاليه كه!!!

---------- Post added at 10:24 PM ---------- Previous post was at 10:24 PM ----------

maghzae-motefaker
03-06-2010, 21:29
نام نژاد: ویامبور (Viamboor)
زیستگاه: ساکن جنگل هستند، اما ممکن است به صورت مزدور در خدمت دیوهای شهرنشین هم درآیند.
ویژگی‌ها: دیوهایی بسیار درشت‌اندام و تنومند هستند. بازوانی بسیار زورمند و پاهایی به نسبت ضعیف دارند و به همین دلیل هم گاهی موقع تعقیب دشمنانشان چهار دست و پا بر زمین می‌دوند. نواحی اطراف گردنشان بسیار حساس است و می‌توان با زدن ضربه‌ای کاری به آن بخش آنان را به قتل رساند. به همین دلیل هم همواره گردنبندی خاردار و سپر مانند را در بر دارند که این بخش از بدنشان را حفاظت می‌کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
توانایی‌ها: ویامبورها موجوداتی به نسبت ابله هستند. زورمندی‌شان با این حقیقت که فاقد آرایش نظامی یا سازماندهی نظامی سنجیده هستند، خنثی می‌شود. بینایی ضعیفی دارند و در مقابل بینی بسیار حساسی دارند که آن را پشت پوششی فلزی پنهان می‌کنند. گاهی با پرتاب سنگ به دشمنانشان حمله می‌کنند.
شکل ظاهری: دیوهایی هستند با بالاتنه‌ی تناور و پایین‌تنه‌ی خمیده و لاغر. سری کوچک دارند با گوشها و چشمانی ریز و توسعه نیافته. چنگالهای دست و پایشان بلند و نیرومند است و دستانی بسیار زورمند دارند. پوستشان در زمان جوانی زرد تیره است اما هرچه سالخورده‌تر شوند به رنگ سبز زیتونی نزدیکتر می‌شوند.

abtin5
08-06-2010, 20:18
حالا دقيق معلوم نشد كي مياد؟

DaRiOuShJh
08-06-2010, 21:00
منم تریلرش رو دانلود کردم به پشنهاد شهریار جان واقعا موندم
ایران و بازی mature؟

اگه واقعا همینطوری باشه که خیلی خوب میشه

Hunter lord
08-06-2010, 21:30
توی تریلری که از بازی دیدم مشکلات زیر به چشم می آمد که بهتره رفع بشه .

1 - محیط های تکراری

2 - انیمیشن و طراحی بد BOSS ها .

3 - طراحی چهره شخصیت بازی به خصوص موهاش بد کار شده .

نکات + :

1 - گیم پلی روان

2 - گرافیک قابل قبول

molaali
09-06-2010, 08:32
تاريخ رسمي براي انتشار اين بازي اعلام نشده؟

maghzae-motefaker
09-06-2010, 09:23
حالا دقيق معلوم نشد كي مياد؟

تاريخ رسمي براي انتشار اين بازي اعلام نشده؟
فقط گفتن در تير ماه.
به احتمال زياد هم اواسط تير مياد

maghzae-motefaker
09-06-2010, 09:30
چند هفته پيش تعدادي عكس از پشت صحنه ي گروه گرشاسپ در فروم قرار دادم.و حالا اين درباره ي نقش هر فرد در گروه است

پشت صحنه ي گرشاسپ
از مهر ۱۳۸۵ که کار تحقیق و بررسی در مورد ساخت بازی در شرکت فن افزار آغاز شده، دوستان متعددی در قسمت های گوناگون به پروژه یاری رساندند تا به اینجا برسه، لیست زیر خلاصه ای از کسانی هست که در این مسیر همراه پروژه بوده اند. ترتیب بر اساس زمان پیوستن به تیم گرشاسپ مرتب شده است.

به دليل تعداد بالاي عكس لينك را قرار ميدهم

حتما يه نگاه بندازيد

aha2012
09-06-2010, 10:11
تو این لینکی که دادی من حسین حسینیانو تو نمایشگاه رسانه های دیجیتال دیدم و شمارشو هم ازش گرفتم و به من گفت که بهتون زنگ میزنم و شما رو دعوت میکنیم که بیای و بازیو تست کنی و جاهای بازی که خوب کار نشده بگی و ما رفعش کنیم.از اون موقع حدود 8 ماه میگذره ولی خبری نیست که نیست ،حتی فرم هم پر کردیم.
راستی وقتی بهش گفتم بازی کی میاد به من گفت اواخر آبان ماه 1388:18:

abol_fa
09-06-2010, 10:21
فك كنم بازي جالبي باشه آقا تريلر كم حجم تر ندارين؟
احتمالا از اولين بازي هايي هست كه بيشتر از 3 نفر روش كار كردن!!!
تا الان چيزايي كه ديدم خوب بوده از عكسا اگه لينك تريلير كم حجم هم بدين ممنون ميشم
گرافيك هم واقعا در سطح خوبي كار شده انشالله نسخه هاي كنسولي رو ببينيم:46::10:

abol_fa
09-06-2010, 10:41
آقا نميخواد!! تريلر رو گير اوردم:31: خوبه يه جاهاييش مثل GOW ميمونه شمشيرو ميزنه تو صورت اون غول تشن!
گرافيك هم بهتر از اون چيزيه كه فك ميكردم اما گيم پلي يكم نقص داره حل ميشه خدا بخواد صورت شخصيت اصلي چرا يه جوريه؟

EngineeR EhsaN
10-06-2010, 10:40
آقا نميخواد!! تريلر رو گير اوردم:31: خوبه يه جاهاييش مثل GOW ميمونه شمشيرو ميزنه تو صورت اون غول تشن!
گرافيك هم بهتر از اون چيزيه كه فك ميكردم اما گيم پلي يكم نقص داره حل ميشه خدا بخواد صورت شخصيت اصلي چرا يه جوريه؟

اون مشكل پريدنش حل شده؟

abtin5
10-06-2010, 18:47
سلام

من يه سرچ كوچولو كردم واين اطلاعات رو پيدا كردم.

چون زياده فقط آدرسشو ميزارم.

Mageed
15-06-2010, 19:09
سلام دوستان به نظر شما بازی گرشاسب در حد کدوم بازی معروف خارجیه؟
مدال سربی رو بازی کردید؟

sima_6600
15-06-2010, 21:21
سلام دوستان به نظر شما بازی گرشاسب در حد کدوم بازی معروف خارجیه؟
مدال سربی رو بازی کردید؟
در حد Prince of persia 3

masoud93
15-06-2010, 21:26
در حد Prince of persia 3

همین الان.
اگه مثل یک بشه که فکر نکنم خیلی عالیه.

sima_6600
16-06-2010, 09:37
همین الان.
اگه مثل یک بشه که فکر نکنم خیلی عالیه.
اول تریلر ها رو ببین بعد نظر بده خوب:46:
در حد 3 از ابجکتهای همون 3 هم توش استفاده شده

EngineeR EhsaN
20-06-2010, 09:57
ولي واقعا اكشنش خيلي خوبه من كه خيلي خوشم اومد

قيمتش چنده بريم پيش خريد كنيم؟

*Necromancer
27-06-2010, 19:08
کسی هست که بازی ور پیش خرید کرده باشه؟

matrix_3s
28-06-2010, 23:39
چی شده این بازی بالاخره نیومد..........................؟

moh3n_gh1991
30-06-2010, 18:20
هنوز این بازی نیومده؟دموی قابل بازی هم پخش نشده براش؟

radikal021
30-06-2010, 19:29
اعلام شده تا اواخر تیر عرضه می شود که بعید می دونم!
تازه خبری هم از دمو نیست!!!!!!!!!
ولی می تونید ثبت نام کنید تا بازی را برای آنها تست کنید:31:

Farbod2
01-07-2010, 09:23
من از تريلر موتجه شدم كه :

ظاهرا به مقدار كمي هوش مصنوعي بازي در حد قابل قبول نيست
اون گرزش خيلي مسخرست ! ميزنه زمين همه نابود ميشن:31:
از همه مهمتر : صدا گذاري بازي در حد بسيار ضعيف به نظر مي اومد چون كه بعضي جاها آهنگي به ظاهرا و مثلا هيجان انگيز در حال پخش بود، بعد چند لحظه بعد كه ديو ها حمله ميكردن و مبارزه شروع ميشد پخش همان آهنگ ادامه پيدا ميكرد ! خوب بايد تو اينجور مواقع سريع موزيك عوض شه و يك موسيقي هيجان انگيز ديگه شنيده بشه نه اين كه ادامه آهنگ مسخره اي كه يك ريتم چند ثانيه اي داشت و هر حدودا 5 ثانيه تكرار ميشد رو شاهد باشيم كه اصلا هم با موارد جنگ و مبارزه و ... اين آهنگ تناسب نداشت . تازه در كل ترلر خسته كننده و تكراريش ( صحنه هاي تكراري نشون ميداد:41: ) من كه فقط يك آهنگ شنيدم.

در كل در حد بالاتر از ايران بود ! موفق باشند.

mohsen.ghasemi
01-07-2010, 09:37
خیلی دوس دارم این بازی منتشر بشه ببینیم در چه سطحیه.

matrix_3s
01-07-2010, 10:19
خیلی دوس دارم این بازی منتشر بشه ببینیم در چه سطحیه.
ارزش نداره 10 تومن بدی به بازی بعد ضد حال بخوری..........
من شمشیر نادرو بازی کردم حالم به هم خورد
قارچ خور ازش سرتره

saeed_cpu_full
01-07-2010, 11:17
قارچ خور ازش سرتره

شما الان داری گرشاسب رو با بازی مزخرفی مثل شمشير نادر( :2: ) مقايسه ميكنی ؟ :18:

EngineeR EhsaN
01-07-2010, 11:29
قارچ خور ازش سرتره

شمشیر نادر = گرشاسپ :41:

abtin5
01-07-2010, 11:44
اصلآ قابل مقايسه نيست اين دوتا.

گرشاسب 10 سرو گردن بلند تره.

fouladiali
02-07-2010, 16:12

دوست دارید با گروه سازنده ی بازی و وظیفه ی هر کدوم آشنا بشین؟!:20:
پس به لینک زیر برید...