PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اموزش نرم افزارGetDataBack

javady
10-01-2006, 12:43
سلام
اموزش نرم افزارGetDataBack رو میخوام
کسی میدونه چطور میتونم فایلهای تصویری پاک شدم
رو با این برنامه بیارم

kazemfdisk
10-01-2006, 13:08
سلام آموزشش تو یکی از همین انجمنها هیست لطفا اول یه سرچ بکنید

Razel
10-01-2006, 13:28
سلام
اموزش نرم افزارGetDataBack رو میخوام
کسی میدونه چطور میتونم فایلهای تصویری پاک شدم
رو با این برنامه بیارم

سلام
دوست عزیز من اگه برای فرمت Ntfs می خوای من یه آموزش جامع دارم اگه خواستی فردا برات آپلود می کنم.ولی برای فرمت Fat32 خودمم طلبشم.

موفق باشید :happy:

S@eid
10-01-2006, 16:06
بازیابی با کمک برنامه GetDataBack
از این به بعد به جای GetDataBack همون مخففش یعنی GDB رو به کار میبرم.)
پس از اجرای برنامه GDB، قبل از هر کاری باید یه کار مهم کرد، سمت چپ برنامه، یه شاخه معرفی کرده برای کارهای موقتی برنامه (Temp) حتما این شاخه رو توی یه پارتیشنی که سالم باشه و نمیخواهید اطلاعات اون رو بازیابی کنید، قرار بدین. مثلا اگه قراره از درایو D اطلاعات از بین رفته رو به دست بیارین، این شاخه میتونه داخل C:\Temp باشه.

1- محل TEMP رو اصلاح کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- بعد همه دیسکهایی که برنامه نشون میده رو از انتخاب در بیارین و تنها گزینه Logical Drives رو انتخاب کنید.

دکمه Next رو بزنید.
از لیست صفحه بعد درایوی که میخواهید اطلاعتش بازیابی بشه رو انتخاب کنید و دوباره دکمه Next رو بزنید.

3- در لیست این صفحه نوع File System رو انتخاب کنید.(Fat32, NTFS و ...)

گزینه Excessive Search رو فعلا تیک نزنید. مراحل زیر رو ادامه بدید. اگه نتایج اونطور که میخواستین نبود (فایلهایی که میخواستین رو نتونستید پیدا کنید) دوباره مراحل بالا رو تکرار کنید و بعد گزینه Excessive Search رو تیک بزنید. این گزینه، جستجو رو با دقتت تر ولی با سرعت خیلی کند تر انجام میده.

4- دقت کنید که در قسمت Source drive، حتما گزینه اول یعنی Entire Drive فعال باشه.
اگه میخواهید فقط یک قسمت خاص از هارد رو بگردید، میتونید از گزینه دوم استفاده کنید.

دکمه Next رو بزنید.
5- یک کادر باز میشه و شروع میکنه به گشتن توی هارد دیسک.
صبر کنید تا تمام هارد رو بگرده
.

- 6- اینجا باید بهترین File System رو انتخاب کنید.
به نوشته های زیر مراجعه کنید.

اینجا به یه دوراهی میرسیم.
برنامه با یه سری جستجو، به احتمال زیاد، چند تا File System پیدا کرده.

اول از همه اگه دیدین که فقط یک گزینه وجود داره که اون رو انتخاب کنید و خلاص.

اگه توی لیست سبز داشت که سبزه رو انتخاب کنید.

اگه همه گزینه ها زرد بود، یکی از زردها رو انتخاب کنید و دکمه Next رو بزنید. اگه نتایج مورد قبول نبود برگردین و بعدی رو انتخاب کنید.

اگه قرمز هم بود، مثل زرد عمل کنید.

در حالت کلی، سبز بهتر از زرد و زرد بهتر از قرمزه. هر کدوم که داشت رو انتخاب کنید
.

7- تمام فایلها و شاخه هایی که پیدا کرده رو نشون میده.
هر کدوم که خواستید رو راست کلیک کنید و گزینه Copy رو انتخاب کنید.

توجه کنید که خیلی مواقع پیش میاد که شاخه ها اسامی واقعی خودشون رو ندارن. پس بهتره اگه دیدید اطلاعات شما توی لیست شاخه های پیدا شده نیست. تما شاخه هایی که اسامی عجیب قریب دارن رو هم تست کنید. شاید داخل اونها فایل مورد نظر شما قرار داشته باشه.

شاخه هایی که برنامه نتونه بنا به دلایلی اسمشون رو پیدا کنه، بصورت «[007102]» نامگذاری میکنه.

اگه توی این مرحله دیدید هیچ شاخه ای وجود نداره، میتونید با زدن گزینه Back یک File System دیگه رو (در صورت وجود) انتخاب کنید و دوباره next بزنید.
پایان.

برگرفته از :lostlord.com

Razel
11-01-2006, 00:25
s-s جان دستت درد نکنه . منم می خواستم همین آموزشو بذارم،ولی چون الان به کامپیوترم دسترسی ندارم گفتم فردا بذارم که شما کارمو راحت کردی.
دستت درد نکنه.
همین هفته پیش حدود 60 گیگا بایت اطلاعات فرمت شده من رو بدون حتی یک بیت تغییر برگردوند. واقعا کارش حرف نداره.
البته اینم یادآور بشم که تو این آموزش انتخاب گزینه fat یا ntfs مجاز بود که اگه جدیدا به سایت برنامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنی،میبینی که برای ورژن 2.31 ،fat و ntfs رو در برنامه های جداگونه ای گذاشته .
موفق باشید :happy:

S@eid
11-01-2006, 09:43
خواهش می کنم razel جان کاری نکردم.به نظر منم کارش خیلی درسته اخرین بار که با هاش کار کردم یه سری mp3 ازش در اووردم که مال 5-6 ماه پیش بود.
ضمنا درسته این برنامه توی خودP30در قالب دو برنامه جداگانه برای NTFS ,FATمعرفی شده
موفق باشین
;) ;) ;)