PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشکال در فرستادن میل به فارسی

koorosh
01-01-2005, 21:58
در یاهو ویا جی میل بصورت یونیکد میل فارسی می زنم.مشکلم اینجاست که هر وقت در میان کلمات فارسی از کلمه انگلیسی استفاده می کنم میلم بصورت به هم ریخته ارسال می شود.آیا راهی وجود دارد که این مشکلم بر طرف شود؟

Amir_P30
01-01-2005, 22:05
مطلبتون رو اول در يك متن ورد تايپ كنيد و بعدش اونو توي ميل كپي كنيد ببينيد خوب ميشه

koorosh
01-01-2005, 22:13
فكر كنم سوالم را خوب بيان نكردم.تا وقتي كه ميلم در باكسcompose هست مشكلي وجود نداره.وقتي طرف مقابلم ميل را مي گيره بصورت درهم وبرهم در مي ياد به اين صورت كه كلمات نوشته شده به انگليسي در جايي كه تايپ كردم نيستن.اين اشكال را وقتي از دوستم هم ميل مي گيرم دارم.

Amir_P30
02-01-2005, 03:24
خوب شما بزن يونيكد يو تي اف 8 تا درست فارسي براتون نشون بده

koorosh
02-01-2005, 12:35
با تشکر از اینکه حوصله می کنید وجواب می دین باید بگم بازم متوجه مشکلم نشدین.شکل زیر میلم را هنگام ارسال نشان می ده.انکدینگ هم روی یونیکد گذاشته ام.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و تصویر زیر میلم را هنگام دریافت نشان میده.بازم انکدینگ روی یونیکد هست:

می بینید که جابجا شده و نامفهوم است.شاید اشکال من در تایپ باشه.خواهش می کنم کمک کنید چون عادتم اینه که در میلهام از کلمات لاتین در بین کلمات فارسی استفاده کنم.حتی مجبورم برای اینکه مطمئن بشم میلهام درست می رسه اونا را بصورن پی دی اف در بیارم و بعد ارسال کنم.

Sina
02-01-2005, 17:09
بله ... دليلش هم اينه كه محيط اونجا راست به چپ نيست
ميتوني كليك راست كني و از منوي انكودينگ گزينه رايت تو لفت رو انتخاب كني :)

koorosh
02-01-2005, 19:48
نه مشکلم رفع نشد.در عکس زیر تنظیمات اینترنت اکسپلورر را می بینید.انکودینگ روی یونیکد هست و گزینه "راست به چپ" را سلکت کرده ام.

در عکس زیر میل ارسال شده را می بینید.

ودر عکس زیر میل دریافت شده.

نمی دونم مشکل کجاست.البته اگر میلم فقط به فارسی باشه مشکلی نیست ولی چون کارم اقتضا می کنه در ارتباط با دوستان و همکاران از یک سری کلمات لاتین استفاده کنم این مشکل برام حاد شده! جی میل و یاهو هم فرقی نمی کنن ت و هر دو تا مشکل دارم..

pcockz80
02-01-2005, 21:14
کوروش جان از Opera استفاده کن شاید مشکلت حل بشه .Opera موقع نوشتن چپکی می نویسه ولی موقع خوندن درسته .البته به شرطی که هر دو طرف از یه سیستم Encoding استفاده کنن

Sina
03-01-2005, 17:34
ببين شايد جي ميل مشكلش در آينده حل بشه ولي من با ياهو راست به چپ ميفرستم و همه جاي دنيا هم درست نشون ميده
شما اگه ايم ايميل رو دريافت كردين ميتونيد ببريد توي فرانت پيج و راست به چپش كنيد! :)
توي ياهو هم :
اول تو فرانت پيج بصورت دلخواه و راست به چپ بنويسيد ( حتي عكس قرار بدين ) بعد كلش رو كپي كنيد و تو ياهو بچسبونيد :)

koorosh
03-01-2005, 20:14
با سپاس از دوستان عزیز.این قدر برای تست به خودم میل زدم که تا یک چیزهایی دستم آمد.

با جی میل اصلا مشکلم حل نشد.خوب امیدوارم مشکل جی میل رفع بشه.

بعد رفتم سراغ یاهو .اول با اپرا امتحانش کردم ،انکودینگ را هنگام ارسال و دریافت رعایت کردم ولی نتیجه نداد.بعد میل را تو ورد نوشتم و پیست کردم بازم نتیجه نداد.

سرانجام یاهو را با اینترنت اکسپلورر امتحان کردم انکودینگ را رعایت کردم.هم در حالتی که متن را مستقیم در باکس نوشتم و هم در حالت کپی پیست از ورد مشکل نداشت.

این میان می مونه موارد زیر:
کاشکی می شد بدون مشکل با جی میل متن فارسی-انگلیسی فرستاد.

یک مطلب دیگه در رابطه با جی میل یادم اومد.اگه یکی از دوستا هنگام ارسال انکودینگ را روی یونیکد نگذاره،مثلا روی عربی بذاره ،به هیچ وجه با تغییر انکودینگ نمی شه تو جی میل متن فارسی رادید.تنها راه چاره اینه که میل را به آدرس یاهو فوروارد کرد.نظر شما چیه؟راه حل دیگری دارین.
اگه با اپرا میل یاهو را باز کنیم چطور می شه متن فارسی-انگلیسی فرستاد.

مطلب مهمتر ،آخه من چطوری به دوستام قضیه انکودینگ را حالی کنم.این خودش خیلی مشکله

ظاهرا اپرا و موزیلا اکتیو ایکس را ساپورت نمی کنن ونمی شه با هاشون جی میل را باز کرد.آیا برنامه الحاقی یا ترفندی برای کار کردن با جی میل در اپرا یا موزیلا می شناسین.