PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وز وز دائمی اسپیکر

hadi_balaa
19-11-2008, 11:51
از اسپیکرم تقریبا همیشه یه وز دایمی و نسبتا ضعیفی شنیده میشه که موقه کار سنگین با سیستم صدای وز بلندتر میشه . من زیاد آهنگ گوش میدم واسه همین تقریبا همیشه همراه صدای موسیقی این صدای وز هم شنیده میشه که دیگه اعصابمو خراب کرده . لازم به ذکر که وقتی فیش اسپیکر رو از جاش در میارم و دوباره وصل میکنم خوب میشه اما بعد از یه مدت دوباره این صدا میاد . چه کنم ؟

golmohammadi
21-11-2008, 12:58
احتمالا يكي از اتصالات و يا سيمهاي اسپيكر قطعي داره
و شايد يكي از پايه هاي فيش مادگي بلندگو از برد قطع شده و و يا قطعي داره
شما يه كاري كن
وقتي فيش را به بلندگو وصل كردي اونو كمي تكونش بده ببين صدا درست ميشه يا فرقي ميكنه؟
اگه اره همون مشكل بالايي را داره
شايد هم سيم بلنگو كه از كيس مياد ايراد داره اونم ميتوني تست كني
البته وجود لوازم برقي كه از خودشون امواج پخش ميكنند نيز ميتونه باعث پارازيت بشه ولي فكر نكنم شامل شما بشه

hadi_balaa
22-11-2008, 13:27
از توجهت متشکرم عزیز . آره وقتی فیش اسپیکر به کارت صدا رو تکون میدم خش خش میکنه . سیمهای اسپیکر به باندها افشان هستند آیا ممکنه علت وز وز از افشان بودن سیمها باشه ؟ چون بدون فیش به اسپیکر وصل میشن ( اسپیکر با یه طرح گیره ای سیمهای افشان رو نگه میداره ) و احتمال داره مشکل بااستفاده از سیم مفتول به جای افشان حل بشه ؟

Farhadess
12-01-2009, 07:43
به دليل لرزشي كه در ترانس اسپيكر وجود دارد به مرور زمان نويز زياد مي شود و همچنين خازن هاي روي مدارات فرسوده مي شوند و ظرفيت كم مي كنند و وز وز شروع مي شود. اگر اهلش هستي ترانس و خازنهاي اسپيكر را با نمونه درجه يك و ژاپني عوض كن. يك راه ساده تر اين است كه ترانس را از داخل اسپيكر برداي و دو رشته سيم از روي مدار اسپيكر به بيرون بكشي و از شارژر موبايل با همان خروجي ولتاژ مورد نياز مثلا 5 ولت يا نه ولت يا بيشتر استفاده كني چون شارژر موبايل نويز ندارد .