PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا مي تونم ويندوز ويستا رو برگردونم؟ چگونه؟

smohs
19-11-2008, 07:17
سؤال: چگونه ويندوزي ويستايي رو كه بر اثر نصب ويندوز xp پريده برگردونم؟

سلام!
مدتي پيش خواهرم لپ تاپشو داده به يه شركت براش ويندوز xp نصب كردن يه ويستاي ترو تميز كه خودم روش نصب كرده بودم زدن درب و داغون كردن
بدين صورت كه به درايوي كه ويندوز ويستا روش بوده دست نزدن(البته ظاهرا") ولي بقيه درايوا رو فرمت كردن و يه ويندوز xp روش نصب كردن حالا وقتي سيستم رو بالا مياريم فقط با xp بالا مياد و توي قسمت startup and recovery قسمت تنظيماتش هم فقط ويندوز xp موجوده
حالا سؤالم اينه كه چطور مي تونم اگه بشه همون ويستاي قبلي رو بر گردونم؟
اصلا" به نظر شما اون ويستا هنوز وجود خارجي داره؟
اگه هم نشه كه يكي ديگه نصب مي كنم ولي اگه بشه يه جور مسالمت آميزي قبلي رو برگردوند راحت تره

oj2008pc
19-11-2008, 09:10
سؤال: چگونه ويندوزي ويستايي رو كه بر اثر نصب ويندوز xp پريده برگردونم؟

سلام!
مدتي پيش خواهرم لپ تاپشو داده به يه شركت براش ويندوز xp نصب كردن يه ويستاي ترو تميز كه خودم روش نصب كرده بودم زدن درب و داغون كردن
بدين صورت كه به درايوي كه ويندوز ويستا روش بوده دست نزدن(البته ظاهرا") ولي بقيه درايوا رو فرمت كردن و يه ويندوز xp روش نصب كردن حالا وقتي سيستم رو بالا مياريم فقط با xp بالا مياد و توي قسمت startup and recovery قسمت تنظيماتش هم فقط ويندوز xp موجوده
حالا سؤالم اينه كه چطور مي تونم اگه بشه همون ويستاي قبلي رو بر گردونم؟
اصلا" به نظر شما اون ويستا هنوز وجود خارجي داره؟
اگه هم نشه كه يكي ديگه نصب مي كنم ولي اگه بشه يه جور مسالمت آميزي قبلي رو برگردوند راحت تره
سلام
اگه ویندوز ویستا هنوز پاک نشده فقط باید تنظیمات بوت تغییر کنه که شما 2 راه دارید :
1- با سی دی ویستا boot repair کنید .
2- از نرم افزار زیر استفاده کنید .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
19-11-2008, 10:27
اگر پاک شده باشه احتمالش کمه . در صورتی که فایلهای Bcd وجود داشته باشند می تونید برگردونید که در آموزشهای انجمن در این تالار موجوده

smohs
19-11-2008, 14:17
سلام!
از هر دو تون خيلي خيلي ممنونم
اول boot repair از طريق سي دي كردم ولي بازم xp رو بالا آورد اومدم يه پست بدم بپرسم چرا درست نشد كه يه بار ديگه كه repair كردم درست شد
بعد هم xp بالا نميومد كه از روشي كه REGISTERED USER عزيز گفته بودن (توي آموزش) رفتم درست شد