PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Kdenlive : non-linear video editor

sudotux
19-11-2008, 00:19
Kdenlive یک نرم افزار ویرایش و تدوین فایل های ویدیویی ویژه ی میزکار KDE هست. برخی از امکانات این برنامه:

- پشتیبانی از تمام فرمت های ویدیویی , صوتی و تصویری از طریق برنامه ی FFMpeg
- امکان Capture از منابع مختلف مانند DV, HDV, webcam, Camcorder
- دارای Timeline قوی با امکانات زیاد
- امکان افزودن افکت های تصویری مختلف
و ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نسخه ی 0.7 Kdenlive که به طور کامل به KDE4 پورت شده در تاریخ 11/12/2008 منتشر شده است. این نسخه یکپارچگی بهتری با میزکار KDE4 دارد و نسبت به نسخه ی 0.5 ( ویژه میزکار KDE 3.5 ) تغییرات و پیشرفت زیادی داشته است.

* آخرین نسخه : Kdenlive 0.7.2.1 -- تاریخ انتشار: 2/2/2009

روش نصب در K/Ubuntu 8.10

1- ابتدا فایل مخازن را باز کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- دو خط زیر را به انتهای فایل اضافه کرده و فایل را ذخیره کنید:

3- این فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را دانلود کنید و در برنامه Synaptic یا Adept به قسمت Software Sources و صفحه ی Authentication رفته و با کلیک بروی Import Key فایل مورد نظر با پسوند key را اضافه کنید.

4- دستورات زیر را در ترمینال اجرا کنید:

** توصیه میشه حتما ffmpeg رو به جدیدترین نسخه آپدیت کنید !

دانلود برای نسخه های مختلف openSUSE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود برای نسخه های مختلف Mandriva ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود برای Fedora 10 ( در حال حاضر نسخه ی قدیمی 0.7 موجود است ) : نسخه ۳۲ بیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | نسخه ۶۴ بیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود برای Gentoo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سایت نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ahmad-Ra
19-11-2008, 16:49
اگر نسخه فدورا هم داشتی حسین جان بذار

khatat
21-11-2008, 14:10
این نرم افزار قدرتمندتر است یا cinelerra ؟

sudotux
21-11-2008, 15:08
اگر نسخه فدورا هم داشتی حسین جان بذار

متاسفانه پیدا کردن نسخه ی جدید نرم افزارهای مختلف برای فدورا خیلی سخته و یکی از نفاط ضعف فدورا همینه ...

این نرم افزار قدرتمندتر است یا cinelerra ؟

۱۰۰ درصد cinelerra قویتره ولی استفاده از این برنامه خیلی سخته تا حدی که از کار کردن باهاش پشیمون میشی ! ولی Kdenlive محیطی راحتتر و user friendly داره و نسخه ی جدیدش هم خیلی قدرتمنده ! پیشنهاد می کنم حتما امتحانش کنید ...

sudotux
31-12-2008, 02:09
Kdenlive 0.7.1 منتشر شد ! این نسخه شامل اضافه شدن چند ویژگی جدید , رفع ایرادات زیاد و افزایش پایداری هست. برای نصب این نسخه , به پست اول تاپیک مراجعه کنید.

صفحه ی نکات انتشار Kdenlive 0.7.1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sudotux
05-02-2009, 19:38
Kdenlive 0.7.2 منتشر شد. در این نسخه شاهد اضافه شدن چندین ویژگی جدید و رفع بسیاری از ایرادات هستیم. برای مشاهده ی صفحه ی نکات انتشار به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.

Kdenlive 0.7.2.1 منتشر شد. در این نسخه یک bug که منجر به کرش در صفحه ی Config Wizard می شد برطرف شده است.

برای نصب این نسخه به پست اول مراجعه کنید.

amsjavan
14-03-2009, 11:15
برای نصب این برنامه تو فدورا 10 قبلش باید mlt و mlt++را نصب کنید:

amsjavan
14-03-2009, 11:30
نسخه آزمایشی Kdenlive 0.7.3 برای فدورا ۱۰

amsjavan
14-03-2009, 12:04
این برنامه با gnome درست کار نمی کنه؟
وقتی دارم مثلا یه فایلی رو ویرایش می کنم وسط کار یهو می پره بیرون و می گه که برنامه باگ داره! مشکل از کجاست؟
فکر کنم کلا با فدورا ۱۰ مشکل داره!

sudotux
14-03-2009, 12:21
سه تا نکته وجود داره:
اول اینکه لینکی که گذاشتید مربوط به نسخه ی آزمایشی 0.7.3 هست که هنوز منتشر نشده و ناپایدار هست !

نکته دوم اینکه یک سری از ناپایداری ها در این برنامه مربوط به قدیمی بودن برنامه ی FFMpeg میشه ! سعی کنید جدیدترین نسخه ی ffmpeg رو نصب کنید.

و نکته ی آخر اینکه این برنامه مختص میزکار KDE هست و بهترین عملکرد رو در این دسکتاپ داره ! نصب این برنامه در Gnome هم امکان داره ولی در این صورت خیلی از بسته ها و کتابخانه های دسکتاپ KDE رو هم به عنوان پیش نیاز باید نصب کنید. و احتمال عملکرد نا مطلوب هم وجود داره ...

amsjavan
14-03-2009, 12:46
سه تا نکته وجود داره:
اول اینکه لینکی که گذاشتید مربوط به نسخه ی آزمایشی 0.7.3 هست که هنوز منتشر نشده و ناپایدار هست !

نکته دوم اینکه یک سری از ناپایداری ها در این برنامه مربوط به قدیمی بودن برنامه ی FFMpeg میشه ! سعی کنید جدیدترین نسخه ی ffmpeg رو نصب کنید.

و نکته ی آخر اینکه این برنامه مختص میزکار KDE هست و بهترین عملکرد رو در این دسکتاپ داره ! نصب این برنامه در Gnome هم امکان داره ولی در این صورت خیلی از بسته ها و کتابخانه های دسکتاپ KDE رو هم به عنوان پیش نیاز باید نصب کنید. و احتمال عملکرد نا مطلوب هم وجود داره ...
چه جوری می تونم FFMpeg رو update کنم؟

sudotux
14-03-2009, 13:43
چه جوری می تونم FFMpeg رو update کنم؟

لینک جدیدترین نسخه ای که از سایت rpm.pbone.net برای فدورا ۱۰ پیدا کردم:

amsjavan
14-03-2009, 15:46
لینک جدیدترین نسخه ای که از سایت rpm.pbone.net برای فدورا ۱۰ پیدا کردم:

نصب نشد.ارور میده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز خط فرمان با دستور yum هم خواستم نصب کنم پیغام داد که آخرین ورژن نصبه:

اما هنوز هم برنامه ناپایداره!

sudotux
14-03-2009, 16:33
ورژنی که برای شما نصب شده قدیمی تره !

همونطور که توی خروجی مشخصه , برای نصب اون نسخه ای که من دادم یک سری پیش نیاز وجود داره:

libpostproc51 , libavdevice52 , libavformat52 ...

که اینا باید نصب بشه. شاید با اضافه کردن یه مخزن خاصی بتونی همه ی اینا رو توی فدورا ۱۰ نصب کنی که من نمیدونم ...
ولی میتونی این بسته ها رو از سایت rpm.pbone.net پیدا کنی ...
به ورژن بسته ها هم دقت کن:
0.4.9-29_r16671.fc10