PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه رمزگذاری و ذخیره اطلاعات سی دی

lvl@ster
18-11-2008, 10:12
لینک آموزش با حجم 168 کیلوبایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

persiankitty
18-11-2008, 12:07
اين رو از كجا برداشتي ؟ ميخوام بگذارم توي سايتم ، نميدونم صاحبش كيه ، مشكل دارم.

mahramasrar2
18-11-2008, 12:26
مرسي ياشار
البته مطالب مشابه ومرتبطي هم در آدرس زير يافت ميشه كه مناسب هستن

ولي يه سئوال=
اين مطالب اين آموزش همه جا صادقه؟
مثلا توي همه سي دي ها طلا وجود داره؟!!!!!! من شنيده بودم تا حدي نقره گاهي اونهم ! استفاده ميشه !

مورد ديگه اينكه اين موارد رمز گذاري در همه موارد مشتركه يا با برنامه هاي متفاوت رايتر عكس العمل متفاوت نشون ميده؟ يا نرم افزار هم مؤثره؟
==================================
پرشين جان مباركه سايتت باشه پس بالاخره مشكلت با مخابرات و dsl حل شد؟
راستي اسم سايتت چيه؟

صد در صد اين نبايد باشه !!

shahrokh2008
18-11-2008, 12:58
تو رو خدا تو رپید شیر آپلود نکنید.....گند زدم به این سایت...که چهار ساعت طول میکشه تا یه چیزی دانلود کنی...بابا مگه مگا آپلود رو بستن....که الهی من قربونش برم....mahram جون معذرت...

mahramasrar2
18-11-2008, 13:57
نتايج بررسي هاي من از فايل آموزشي
__________________________________________________ ___
__________________________________________________ ___

راستش قبلا يكي دوبار متون انگليسي مثل اين به پستم خورده بودند هربار من يك نگاهي از سر تعمق !!! به اون آموزشها كرده بودم وپيش خودم فكر مي كردم كه اين آموزش پر از اصطلاحات فني ريز و درشت هستش واين دليلي است كه من نمي تونم با اين آموزش زبان اصلي !! ارتباط لازمه رو برقرار كنم(البته بنده ادعاي دانستن زبان بيگانه رو نمي كنم ولي بي اطلاع از آن نيز نيستم !)
در هر حال... هميشه تصور مي كردم كه اگر يك بار ترجمه فارسي يكي از اين آموزشها گيرم بياد صد درصد جريان از زمين تا هوا متفاوت خواهد بود!
اكنون با خوندن اين آموزش متوجه شدم كه علت اصلي عدم درك يا ارتباط من با اين سبك آموزشها صرفا وجود زبان بيگانه نيست بلكه موارد ديگري نيز هستند كه در زير به بررسي برخي از آنها مي پردازم

يك ترجمه تحت الفظي كامل!
************************************************** **
آنچه در اين آموزش بيش از هر چيز خود نمائي مي كند يك ترجمه است كه مترجم سعي كرده با حفظ اصول فني نزديك ترين ترجمه را به كاربر ايراني تحويل دهد قافل از اينكه كاربران معمولي از حداقل دو سوم اين اصطلاحات اصولا سر در نمي آورند و بايد برايشان موشكافي شود تا بفهمند دقيقا TOC چيست و فرق آن با DOC چيه !!!!

وجود اصطلاحات نامتعارف سدي بر درك و ارتباط با كاربر خانگي !!!!
=======================================
اينكه شما دقيقا بدانيد scms چيست وچه مي كند و يا pre-emphasis دقيقا به چه صورت حداقل اسپل مي شود !! خود معضليست بر معضلات قبلي . حال فرض كنيد ما scms را اينطور تعريف كنيم scms===serial copy managment system آيا اين مي تواند نوع كاري آنرا به وضوح شرح دهد؟!!

پرداختن به كليات وگذر از جزئيات مهمتر!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
اين آموزش پر است از كليات قافل از اينكه هر كدام از آن كليات حاوي نكات بسيار طلائي و زيبائي است كه دانستن آنها بهتر از ندانستنشان است ! اما دريغ از اندكي توضيح مثلا در صفحه 13 آنجا كه مي گويد cd recorder ‌ها نمي توانند سريال سي دي ها را بروي آنها كپي كنند مگر يك سري از cd recordr هاي جديد!! ولي از ذكر نام خود داري كرده جالب اينكه اين اصل يكي از اصول كليدي براي قفل گذاري cd است !

قديمي بودن يا شايد اساساً عدم وجود تاريخ مصرف !!
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
در صفحه 14 آموزش آنجا كه در رابطه با JOLIET ‌توضيح مي دهد واينكه هم اكنون مي توانيد از كاراكتر هاي بيش از 27 حرف نيز براي نام گذاري يا آدرس دهي پوشه ها استفاده كنيد اضافه مي كند"
joliet هم اكنون توسط ويندوز 95 و ويندوز NT پشتيباني مي شود!!!

قضاوت با خودتان

برداشت كلي من!!
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
گمان مي كنم تنها شخصي كه در اين سايت از آموزش چيزي دستگيرش شده پرشين كيتي هستش !! چون خودش برنامه هاي كار با CD ساخته و اصولا با سكتور و TOC و SCMS ‌آشنائي داره
پرشين سر جدت يه ترجمه از توي دل اين ترجمه در بيار كه به درد كم اطلاع تر ها هم بخوره !!

پايان برداشت!!

persiankitty
18-11-2008, 18:03
به طور كلي من هم هيچ وقت سعي نمي كنم كه همه چيز رو بفهمم ، چون بايد به اندازه نوح وقت براي فهميدنشون داشته باشي.
خلاصه اش اين بود كه من يك سوال پرسيدم و شما هي سختش كرديد. من صرفا ميخواستم بدونم اگر اين رو توي CDFactory آپلود كنم ، از كجا اومده ، بابا ننه اين فايل كي هستند. حالا فرض كن مثلا همه اينها رو فهميدي ... مثلا موضوع كانالهاي PQRSTUVW رو ... بعدش چي ؟ اگر توي اين ترجمه 20 تا كلمه نامفهوم باشه ، وقتي كه به موضوع DVD ميرسي اون 20 تا حداقل 50 تا ميشه و من با اينكه نميدونم اما مطمئن هستم كه وقتي به BlueRay برسيم اون ميشه 100 تا... اما يك نصيحت پدرانه اي بهت ميكنم. بايد هميشه ببيني كه كاربرد موضوعات مختلف چي هست ، نه اينكه خود موضوع چي هست. مثلا اهميت نده به اينكه چاقو رو چطور ميسازند. فكر كن با يك چاقوي ساخته شده چه كارهايي ميتوني بكني. اگر نميخواي اينطوري زندگي كني بايد بشي ماركوپولو و هفت شهر عشق رو مثل عطار بگردي.

hakhamanesh
18-11-2008, 23:10
ممنون ياشار جان البته فكر ميكنم هموني باشه كه در اين تاپيك قبلا معرفي شده درسته؟

lvl@ster
19-11-2008, 10:04
ممنون ياشار جان البته فكر ميكنم هموني باشه كه در اين تاپيك قبلا معرفي شده درسته؟

بله درسته . من این تاپیک را ندیده بودم

اینو تو ارشیو مقالات یکی از دوستانم پیدا کردم. مشکلی نداره

نتايج بررسي هاي من از فايل آموزشي

درسته . این مقاله دقیقا ترجمه یک مقاله انگلیسی هست.که مترجم ان به صورت free اونو داده بیرون

این مقاله را دوستم بهم داد . من که نخوندم گفتم لااقل اپلود کنم بچه ها بخونن

با تشکر