PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این کتاب را بخوانید و دلایل خود در خصوص رد یا قبول آن را بیان کنید

Reza1969
09-01-2006, 20:29
دوستان، این کتاب را من چندی قبل در یکی از سایتها پیدا کردم که مطالبش برایم جالب بود. حال قبل از این که هر گونه قضاوتی در مورد این کتاب بکنم از شما می خواهم که آنرا خوانده و نظرات خودتان را در خصوص رد یا قبول آن بیان کنید. خیلی مشتاقم که نظرات شما را بدانم.من هم لینک فارسی و هم لینک انگلیسی آن را برایتان می گذارم.مطمئن باشید که حد اقل ارزش یکبار خواندن را دارد:

لینک کتاب به زبان انگلیسی:
حجم 3.2 مگابایت/403 صفحه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک کتاب به زبان فارسی:
حجم 732 کیلو بایت/204 صفحه

_LOVE_CODER_
10-01-2006, 00:08
موضوعش چيه ؟

Reza1969
10-01-2006, 00:54
موضوعش چيه ؟

اگه یه نگا به اسم فارسی کتاب بندازی ، موضوع شاید دستگیرت بشه: پیامی که ساکنان کرات دیگر به من دادند.
یه ادعای عجیب از یه نفر که تا به حال تونسته حدود شصت هزار نفر پیرو برای خودش پیدا کنه.

ALIAK28
10-01-2006, 01:02
رضا جان سلام!
شاید من از کامپیوتر و علوم مربوطه زیاد سررشته ای نداشته باشم و نتوانم با قاطعیت مطلبی در باره آن بگویم ولی درباره علوم زیستی و پزشکی کمی سررشته دارم و این را با قاطعیت تمام خدمت شما بگویم که کتابی کاملا تخیلی است. دلایل زیادی برای اثبات این امر وجود دارد که در اینجا مجال آن نیست. مهمترین نکته این است که نویسنده کتاب که آدم را کمی _ البته فقط کمی_ یاد داستانهای علمی - تخیلی داستانسرا و دانشمند معروف روس " ایزاک آسیموف " می اندازد تا حدودی به علوم زیستی و زمین شناسی اشراف داشته ولی این اشراف در حدی سطحی باقی مانده و به کنه موضوعات و موارد علمی مربوطه توجهی نشده است. یکی از این موارد عدم توجه به توالی زمانی تکامل موجودات در سطح کره زمین است. در حالی که آزمایشات علمی تماما اثبات کرده و می کنند که سیر تکامل موجودات بر سطح کره زمین چگونه بوده است نویسنده کتاب بی توجه _ و شاید هم با توجه _ به آن این سیر تکاملی را که در ساده ترین و مطمئن ترین راه به کمک " پرتو سنجی " قابل اثبات است در هم می ریزد.
بگذریم.... این فقط گوشه ای از یکی از دلایل غیر واقعی ( و در عین حال جالب بودن ) این کتاب است.اگر باز هم تو ضیحی لازم بود در خدمتیم.
فقط بگویم که کاملا تخیلی است. شک نکنید.

mohammad8
10-01-2006, 01:16
سلام
اين كتاب رو من چندين وقت پيش تمامشو خوندم چون ميخواستم بيشتر به موضوعاتي كه ميگن فكر كنم و بيشتر دربارشون بفهمم . به نظر من همش دروغه و راهيه براي منحرف كردن اذهان مردم دنيا ...
منخودم به اين جور چيزا خيلي علاقه دارم و از طرفي ميخواستم دربارشون بيشتر بدونم براي همين دير وقته كه تو گروه اينا عضو هستم و با اونا در تماسم كلي هم باهشون بحث كردم آخرشم هيچي به هيچي و توجيه نشدم . يعني نتونسن خودشونو اثبات كنن چون حرفهايي كه ميزنن واقعا با واقعيت نميخونه البته بعضي حرفاشون روي آدم تاثير ميزاره و ممكن عده اي رو شستشوي مغزي بده ...
اما براي مطالعه و دونستن بد نيست ...

sayah
10-01-2006, 01:23
لينكش براي من ----- شده من نتونستم دانلودش كنم

Reza1969
10-01-2006, 01:26
دوست عزیز ALIAK28
خیلی ممنون از پاسخ شما . من هم تا حدودی با نظر شما موافقم البته معتقدم که باید دلایل بیشتری برای رد مطالب این کتاب ارائه بدیم.ولی یه نکته رو فراموش نکنید. هنوز که هنوزه دانشمندان نتونسته اند سر مسئله منشا خلقت انسان و حیوانات با توافق برسند و این جدل همیشه بین تکامل گراها و طرفداران فرضیه خلفت وجود داشته. البته هر گروه دلایل خاص خودش رو داره که واقعا جای بحث داره.سعی می کنم بعدا بیشتر توضیح بدم ولی فعلا عجالتا این سایتها رو برای مطالعه بیشتر داشته باش. امیدوارم برات مفید باشه.

ALIAK28
10-01-2006, 02:12
دوست گرامی ام Reza1969 عزیز
ممنونم از لینکهای رفرانس . البته همانطور که می دانید این لینکها مربوط به سایتهایی است که در سطح تخصصی به موضوع نگاه نمی کنند بلکه نظرات مختلف را جمع آوری و بیان می کنند. مثل همین سایت ویکی پدیای معروف که چون یک گروه متخصص و ویژه اون رو پشتیبانی کامل نمی کنند و افراد داوطلب زیادی در ارائه مطالب اون دست دارند با اینکه بسیار جالب و مفید است ولی بطور کامل قابل استناد نیست. نمی دونم جای بحثش در یک فروم کامپیوتری هست یا نه ولی الان شما یک "دانشمند مطرح" علوم زیستی و زمین شناسی رو نمی تونید پیدا کنید که به نظریه تکامل عقیده نداشته باشه و هنوز دور نظریه " ثبات گونه ها" رو خط نکشیده باشه. البته برخی از طرفداران فلاسفه قدیم و برخی روحانیون غیر مسلمان این عقیده را دارند ولی خیلی جالب است بدانیم که نظریه تکامل اولین بار توسط داروین بیان نشد بلکه توسط او اثبات و کامل شد. قبل از او بودند دانشمندان دیگر که به این نظریه پرداخنتند و باز هم از آن جالبتر اینکه برخلاف کتابهای نوشته شده در رد نظریه تکامل و اینکه با دین اسلام سازگاری نداشته – ابن هیثم و المسعودی – دو تن از دانشمندان مسلمان و در عین حال ورحانیون متنفذ زمان خودشان بودند که این نظریه را پذیرفتند. البته بعدها ابو ریحان بیرونی هم این نظریه را بطور جدا گانه ارائه داد ولی همانطور که گفتم اگر در کتب و بحث های تخصصی دقت کنید حتی یک دانشمند مطرح را که نظریه تکامل را کاملا زیر سوال برده باشد پیدا نخواهید کرد.
به هر حال لینکهای مفیدی بودند. ممنون

arianmnbv
10-01-2006, 12:10
به نظر من همش خالي بنديه؟!
اين جور كتاب ها يه مدتي مد مي شن و بعد هيچ كس سراغشون نميره!!

mohammad8
10-01-2006, 23:15
اين چيزايي كه شما خونديد كتاب نبود بلكه در حد يه مذهب و دين جديده كه كسي هم نويسندش نيست بلكه بر اساس وحي و پيغامي هست كه از خارج زمين به اين گروه شده (به گفته خودشون ) اينا هم به صورت كتاب و تبليغ درآوردنش. مثل تورات، انجیل و ... اینا هم یه مذهب جدید آوردن ...

EHS@N
11-01-2006, 09:00
اقا محمد در قران امده كه حضرت محمد اخرين فرستاده ي خداست و در نتيجه وحي قطع شده و اين چيزا همش من در اورديه
وشما اگه نگاه كنيد اين جور كتابها فقط در كشورهاي اسلامي پخش ميشه
مواظب باشيد كه اينجوري به دام استعمار نيفتيد
راستي عيد قربان هم بر شما مبارك

mohammad8
11-01-2006, 09:06
سلام Ehs@n جان
اگه پستهاي قبلي رو ميخوندي من همون اول گفتم اينا همش وسله اي هست براي تغيير باورهاي مردم نسبت به خدا و دين.
در مورد چيزايي كه بالا نوشتم از قول خودشون هست نه من ...

EHS@N
11-01-2006, 12:07
محمد جان پستهاي قبلي شوما رو خونده بودم
ولي اين رو به در گفتم ديوار بشنوه
اميدوارم ناراحت نشده باشي

navid_mansour
17-06-2006, 10:47
ِیه نفر یه جا آپلود کن...رجیستر میخواد

ALt3rnA
17-02-2007, 10:59
سلام علیکم

ضمن عرض معذرت برای اینکه تاپیک رو بیرون کشیدم. خواستم چن نکته رو اضافه کنم

من این کتاب رو 2 سال پیش خوندم البته 3 تا بود. حرف هاشون کاملا ضد و نقیضه.

مثلا به مسلمون ها گفته بیاد بیاورید که توی قران کسانی که پیامبران رو اذیت کردن منع شدهاند و...
اما چرا نباید به خاطر بیاریم که توی قران نوشته شده بود حضرت محمد اخرین پیامبر خداست؟

در کل واسه ی کسانی که هنوز میخوان کتابشو بخونن به سایت پارس تک برن

*PiNk PaNTHeR*
21-02-2007, 19:44
اما چرا نباید به خاطر بیاریم که توی قران نوشته شده بود حضرت محمد اخرین پیامبر خداست؟

شماها اونقدر اونقدر تعصب دارین که اصلا تحمل یک چیز درست رو ندارید.
اول از همه بگم این کتاب چون اولین پیامیه که الوهیم دادن، اطلاعاتش ناکامله. مطمئن باشین اگر این کتاب درست باشه، همه شیرفهم میشین که چرا بعضی از فایض علمی مثل تکامل، سن زمین و... ناکامل مونده.
مطمئن باشین که یک روزی تا وقتی زنده این بهش خواهید رسید.
ثانیا اونهایی که میگن قرآن فلان و بهمان گفته:
عزیز من، من فیلسوف نیستم ولی آخه قرآن چیه؟ آدمه؟ ذهن داره؟ چیه؟ فکر کن!
یک مطلب روی کاغذ، طی 1400 سال، اصلا تحریف نمیشه؟
نه فرض کن میشه؟
مخصوصا وقتی همه ی اماما و روحانیون در زمان عباسی خفه شدن، بهترین زمان برای بوجود آوردن این جور***شعرها و تحریف قرآن قرآن بوده.
نباید کورکورکی بگیم آخوند گفت درسته، قرآن گفت درسته، فلان گفت درسته!

راستی این ای بوک هم دوتا کتابه، الوهیم مرا به سیاره ی خویش بردند رو بخونین ببینین شخص رایل چجوریه! بوجود آوردن این فرضیات حداقاش 1000 تا مغز متفکر میخواد!
شما میخواین نیمه ی پر لیوان، یعنیی فرایض واقعی و علمی ای رو که آورده شده نبینین و همش تقصیر تحریف قرآن و علمایِ دینیه که هرچی میکشیم از دست اوناهاست.
شما خیال میکنین خدا کیه؟ یک نوره که توی آسمون هفت طبقه نشسته؟ چرا نمیفهمین پیشرفت و تکنولوژی همه چیز رو به ارمغان میاره؟ یک چیز دیگه:
توی این کتاب گفته شده تله پاتی.
چرا الان کمتر کسی به صورت تکنفری به فرضیه، اختراع یا کشفی نمیرسه؟
چون تله پاتی کم شده! تمام فرضیات به وسیله ی تله پاتی و خود دانشمند ارایه شدن!
همین کمی تا قسمتی خوبه.
من نمیگم که از ته دل قبول دارم، ولی نگاه کنین به دین اسلام!
فقط و فقط مال هزارسال پیشه! اصلا نمیتونیم با دین اسلام پیشرفتی داشته باشیم!
واقعا خیلی کور شدین!
امیدوارم ناراحت نشده باشین.
بای

ALt3rnA
23-02-2007, 20:04
عزیزم من به دلایلی به وجود خدا ایمان کامل دارم.
نه بخاطر قران و یا پیامبر و...

در ضمن بنده توی خانواده مون چهار پنج تا از این عشق ماشین ها ومسابقه ها داریم که تا نصف شب بیدار میمونن تا مسابقه ی رالی نگاه کنن. هیچکدوم این رایل رو نمیشناختن.

در کل من ارابه ی خدایان رو ترجیح میدم نویسندش منطقی تر بود و پدرش در اومد تا نوشت کتابشو. ولی این یکی فقط اسمون رو به ریسمون بافته

*PiNk PaNTHeR*
23-02-2007, 21:55
در ضمن بنده توی خانواده مون چهار پنج تا از این عشق ماشین ها ومسابقه ها داریم که تا نصف شب بیدار میمونن تا مسابقه ی رالی نگاه کنن. هیچکدوم این رایل رو نمیشناختن.
جیگرجان سال 64 راننده شده فکر کنم سال 73 تموم شده! مایکل شوماخر که نبوده.

در کل من ارابه ی خدایان رو ترجیح میدم نویسندش منطقی تر بود و پدرش در اومد تا نوشت کتابشو.
آره اون بهتره.
به نظر من فرایض رایل یکم میلنگه ولی ارابه ی خدایان درست و حسابیه.
ولی در هر صورت من الان گفتم بیاین بیخیال اسلام و نماز ، آخوند شیم... معلومه خدا کیه دیگه. نه؟

هیچ
23-02-2007, 22:10
داستانهای ایزاک آسیموف قشنگتره

snowy_winter
01-07-2007, 19:07
میشه یکی این کتابا رو یه جا آپلود کنه لطفا؟ من از هیچکدوم از این لینکها نمیتونم دانلود کنم... همه ***** شدن!

Mohammad Hosseyn
02-07-2007, 09:47
رضا جان لطف کن یه جا مثل راپید شیر آپ کن تا ما هم بخونیم ... اینا همه ****** شدست ... اون ....شکن هم که همین طور ...
ممنون می شم ...

Behroooz
03-07-2007, 14:38
رضا جان اين حرف ها مصداق اين مصرعه . چون به حقيقت نرسيدند ره افسانه زدند .

snowy_winter
04-07-2007, 18:13
دوستان کسی نمیخواد لطف کنه و این کتاب رو یه جا آپلود کنه که ما هم بخونیم؟
(فقط خواهشا rapidshare نباشه!)

JhCo
07-07-2007, 16:06
با عرض سلام
کاملا مشخصه که یه چیز سرکاری و برای ریشخند افراد ساده لوح و سرکیسه کردن احتمالی آنها است.کافیست به آرم این فرقه یه نگاهی بیندازین تا همه چیز دستگیرتون بشه.این بازیها رو برای جهان سوم در میارن .

mavesta
27-08-2007, 12:14
بالاخره نشد این کتاب رو آپ کنید ما هم ببینیم چی هست؟