PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای مشکل نت بوک Fujitsu Siemens amilo v2000 pro

zed2
17-11-2008, 23:04
سلام

برم سر اصل موضوع:
من یک نت بوک قدیمی Fujitsu Siemens amilo pro v2000 دارم که چند سالی هست دارم استفاده می کنم

مشکلی که رخ داده اینه که یک روز که نوت بوک داشته کار می کرده سیستمش به علت نامعلومی ریست شده و دیگر نرفته داخل ویندوز.
دو روز نبودم و مجبور شدم بزارمش کنار و امروز که وقت کردم نگاه کنم تونستم یک بار برم تو ویندوز که وقتی وارد قسمت ورود یوزر میشه با هیچ یوزری نمی توان به داخل ویندوز رفت و ارور damin یا domin ( گیر ندید) که موجود نیست و یا غیر قابل دسترس است و با یوزر دیگر وارد شید که حتی یوزر ادمین هم نرفت تو...
دفعه بعد که رفتم( بسیار تلاش کردم ولی نرفت) داخل ویندوز بعد از صفحه که خط انتظار می گزاره ریست میشد (با safe mode هم نرفت).
برای اطمینان از درست بودن سیستم با لینوکس ابونتو امتحان کردم که براحتی اجرا و کار کرد.
جدیدا هم اول کار سیستم چک کردن سخت افزار یکم طول می کشه.
سی دی وینودز رو هم می زارم هر دفعه هارد رو یکجور دید( یکدفعه فرمت هارد ناشناخته یک دفعه درایوی که ویندوز روش نصب بود با فرمت عجیب غریب و ....)
من احتمال می دم که مشکل از هارد باشه و احتمالا خراب شده.می خوام فردا ببرم نمایندگی ولی چند تا سوال داشتم که می خوام یکم اطلاعات داشته باشم.
1-احتمالی که دادم درسته؟
2-می شه اطلاعات هارد رو دوباره بدست اورد؟
3-می گم الان که تکنولوژی های جدید برای رابط های هارد( منظورم sata2 است) امده هنوز هارد های 2.5 اینچی دارای رابط IDE تو بازار هست؟( اگر هست قیمتاش چجوری است)
منتظر نظرات دوستان هستم.

REGISTERED USER
18-11-2008, 00:26
1- احتمالی که دادی احتمالا درسته ... ممکنه هاردت کند شده باشه . پیش میاد و مشکلات این چنینی رو همه هاردها دارند. توی نصب ویندوز ، بوت ، لودها و کپی طولانی مربوط به ویندوز XP یا ویستا خودش رو نشون میده. لینوکس سبکه اینطوری نشونت نمیده ... بهتره با HDD Tune تست کنی

2- باید یا سیستم عامل نصب کنی و ریکاوری کنی تا اطلاعاتت برگرده یا با برنامه paragon partition manager و acronis disk director یا نرم افزارهای مدیریت هارد نسخه بوت به پوشه ها و پارتیشن ها دسترسی داشته باشی. اینا اغلب توی بازار هست

3- ندیدم ... شاید دست دوم باشه اما تکنولوژی IDE و ATA روی لپ تاپ حذف شدند مثل سری Pentium 4 که الان حذف شدند. شاید بین 30 تا 60 مثلا 40 یا 80 گیرت بیاد

zed2
18-11-2008, 00:38
1- احتمالی که دادی احتمالا درسته ... ممکنه هاردت کند شده باشه . پیش میاد و مشکلات این چنینی رو همه هاردها دارند. توی نصب ویندوز ، بوت ، لودها و کپی طولانی مربوط به ویندوز XP یا ویستا خودش رو نشون میده. لینوکس سبکه اینطوری نشونت نمیده ... بهتره با HDD Tune تست کنی

2- باید یا سیستم عامل نصب کنی و ریکاوری کنی تا اطلاعاتت برگرده یا با برنامه paragon partition manager و acronis disk director یا نرم افزارهای مدیریت هارد نسخه بوت به پوشه ها و پارتیشن ها دسترسی داشته باشی. اینا اغلب توی بازار هست

3- ندیدم ... شاید دست دوم باشه اما تکنولوژی IDE و ATA روی لپ تاپ حذف شدند مثل سری Pentium 4 که الان حذف شدند. شاید بین 30 تا 60 مثلا 40 یا 80 گیرت بیاد
این HDD Tune که باید ویندوز نصب باشه فکر کنم ولی وینودز من نمی تونم نصب کنم( به دلایل بالا)

یکدفعه فرمت هارد ناشناخته یک دفعه درایوی که ویندوز روش نصب بود با فرمت عجیب غریب و ....)
نصب نمیشه ویندوز هر دفعه می اندازه بیرون میگه مشکل در هارد و فرمت ناشناخته و کمبود حجم.
نمایندگی این هارد هارو داره بده؟(تو انباراشون می مونه؟) یا اینکه باید دست به دامان دست دوم و بازار ازاد باشم؟

REGISTERED USER
18-11-2008, 01:32
بهزاد جان باید حسابی بگردی ... توی انبار هم فکر نکنم باشه . بهتره بری سراغ تعمیرکارهای لپ تاپ ! اما عجب قدیمیه این زیمنسه !

هارد عمر خودش رو کرده !

zed2
18-11-2008, 09:31
بهزاد جان باید حسابی بگردی ... توی انبار هم فکر نکنم باشه . بهتره بری سراغ تعمیرکارهای لپ تاپ ! اما عجب قدیمیه این زیمنسه !

هارد عمر خودش رو کرده !
اره اوایلش مشکلات داشت که با یکم تنظیمات و نصب درایو ها و Firmware جدید تمام مشکلاتی که باهاش داشتم رو حل کردم( فقط بایوس رو بخاطر اینکه هیچوقت تا به حال بایوس اپگرید نکردم دست نزدم و گرنه اصلاحیه هم برای ان گذاشته بود)
من نمی دونم چرا خیلی ها این مارک رو انقدر نفرینش کردن خیلی خوب کار کرد برای من...فقط این ویندوز حالگیری است که هر 8 ماه یک بار قاتی می کرد مجبور می شدم دوباره نصب یا تعمیرش کنم.
امروز می برم نمایندگی شاید بتونه کاری بکنه:13:
اگر این محدودیت سرعت اینترنت نبود احتمالا یه دو سال دیگر هم می تونست کار کنه

zed2
18-11-2008, 15:19
بردم تعمیرات. رفت برای بررسی ولی قیمت گرفتم هارد 160 گیگ Ide رو 100 تومن قیمت دادن .اگر لازم به تعویض هارد بشه این قیمت می ارزه؟(بقیه سیستم سالم)

REGISTERED USER
19-11-2008, 00:24
نه بابا به صرفه نیست ... آبش کن با 700 ت یه چیز خیلی بهتر بگیر ... نسل اینا ورداشته شده !

بگرد دست دوم گیر بیار بهتره

zed2
20-11-2008, 20:46
نه بابا به صرفه نیست ... آبش کن با 700 ت یه چیز خیلی بهتر بگیر ... نسل اینا ورداشته شده !

بگرد دست دوم گیر بیار بهتره
از این پول ها داشتم هر سال یکدونه نو می گرفتم ولی....
تصمیم گرفتم هارد رو عوض کنم.کاری که می کنم سیستم قوی نمی خواد ...همین کارم رو راه می اندازد....

REGISTERED USER
22-11-2008, 00:34
اوکی ... اینم فکر خوبی میتونه باشه