PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی

Makan_noor
17-11-2008, 00:56
سلام
برادر من مدتی قبل یک پاکت پیسی مدل hp ipaq210 خرید و موقعی که داشت از کامپیوتر چند فایل pdf با حجم 200 الی 300 مگی روی حافظه ی sd cart نصب شده روی پاکت پیسیش می ریخت به دلیل اتمام شارژ دستگاه خاموش شد.بعد از روشن کردن دستگاه مشاهده شد که کلیه pdf های ریخته شده غیر قابل باز شدن هستند و حتی در هنگام پاک کردن دستگاه فایل ها رو به عنوان فایل های سیستم میشناسه و اجازه ی پاک کردن رو نمیده.با اتصال به کامپیوتر و از طریق اون هم موفق نشدیم این فایل ها رو پاک کنیم و حدود 1 گیگ فضای کارت حافظه اشغال شده.چی کار میشه کرد؟

veria
17-11-2008, 13:26
با رم ریدر کارت رو وصل کن به کامپیوتر و فرمتش کن.
یا اینکه از داخل خود گوشی کارت رو فرمت کن.

Makan_noor
17-11-2008, 18:59
------------------پست تکراری

Makan_noor
17-11-2008, 19:04
ممنون دوست عزیز ولی همون موقع هم اولین کاری که به ذهنم رسید همین فرمت کردن بود ولی کل دستگاه رو زیرو رو کردم و گزینه ای برای فرمت کردن مموری پیدا نکردم وقتی هم که دستگاه رو به کامپیوتر وصل می کنم دستگاه مثل رم ریدر عمل میکنه ولی باز هم هیچ گزینه ای برای فرمت کردن مموری مثل بقیه ی مموری کارت ها توی کامپیوتر پیدا نمیشه حتی شک کردم شاید کارت حافظه در حالت lock باشه ولی نبود.حالا میگین چیکار کنم.آیا از یک رم ریدر دیگه استفاده کنم؟و با توجه به اینکه کارت از نوع sd hc هستش آیا باید از رم ریدر مخصوص کارت هایhc استفاده کنم یا از رم ریدرهای معمولی کارت های sd هم میشه استفاده کرد؟

veria
18-11-2008, 01:28
برای فرمت از توی خود گوشی نرم افزار این کار رو نصب کن یا از رسکو اکسپلورر استفاده کن.
با وصل کردن گوشی به کامپیوتر نمیشه فرمت کرد. باید از رم ریدر جدا استفاده کنی.
باید قابلیت ساپورت Sdhc رو داشته باشه تا بشناسدش.