PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه مشكل عجيب با هارد Sata 320 و Ide 40

mehdy.delshekaste
15-11-2008, 23:25
سلام
ديروزواسه دوستم يه هارد مكستور 320 گيگ SATA خريديم هارد قبليش 40 گيگ مكستورIDE بود حالا وقتي هر دوتا رو وصل ميكنيم( تو هردوش ويندوز XPنصب هستش).حالاوقتي از هارد 40گيگ بوت ميكنيم با اينكه توقسمتDevice manager هارد رو شناخته اما هيچ درايوي تو خود ويندوز ديده نميشه مثل اينكه اصلا هارد دومي وجود نداره وقتي پارتيشن مجيك رو نصب كرديم تو برنامه فقط سه درايو اول هارد جديد كه مجموعا 170گيگ ميشه هستش بقيه به صورت unlocated هستش وبرنامه پارتيشن مجيك هم نميتونه اون قسمت رو فرمت كنه يه ارورميده ارور 100وارور101
اما وقتي از هارد 320 بوت ميشيم هيچ مشكلي نيست وهردوهارد به خوبي شناخته شده وتمام پارتيشن ها چه هارد قديمي وچه جديد قابل دسترسي هستن ومشكلي نيست.حتي اون قسمت هايي كه تو ويندوزهارد قديمي به صورت unlocated بودن هم به خوبي كار ميكنن.
كسي ميدونه علت چيه و چرا از هارد قديمي نميشه به هارد جديد دسترسي پيدا كرد.وچيكار ميشه كرد؟

shahramcat
17-11-2008, 00:52
خوب گفتی رو هردو ویندوز هست ؟ پس هردو هارد دارای پارتیشن Primary Active هستن ! شما نمیتونی در یک آن سیستم رو با هردو هارد بالا بیاری ! یکی از هاردها فقط میتونه روش ویندوز و دارای پارتیشن اصلی و اکتیو باشه .....

روی یکی از هاردها ویندوز تازه نصب کن . اون یکی رو فرمت کن و از اول پارتیشن سازی .

mehdy.delshekaste
17-11-2008, 22:09
خوب گفتی رو هردو ویندوز هست ؟ پس هردو هارد دارای پارتیشن Primary Active هستن ! شما نمیتونی در یک آن سیستم رو با هردو هارد بالا بیاری ! یکی از هاردها فقط میتونه روش ویندوز و دارای پارتیشن اصلی و اکتیو باشه .....

روی یکی از هاردها ویندوز تازه نصب کن . اون یکی رو فرمت کن و از اول پارتیشن سازی .

خوب اگه اينجوري بود بايد وقتي از هارد ساتا بالا ميام هارد قديمي رو نشناسه .هرچند قبل از نصب ويندوز تو هارد جديد هارد جديد پارتيشن بندي نشده بود ولي چون ويندوز هارد قديمي اونو نشناخت مجبور شديم به طور تكي براش وينندوز نصب كنيم شايد درست بشه.مشكلي در بالا اومدن ويندوز ها نيست يعني از هر كدوم بخواي ميشه بالا اومد
مشكل اينه كه وقتي از هارد ساتا وارد ويندوزي كه رو اون هست ميشم همه چيز درسته.اما وقتي با ويندوزي كه تو هارد IDEهست بالا ميام با اينكه ويندوز تو قسمت ديووس منجر اونو شناخته وهيچ پيغام خطايي هم داده نميشه اما هيچ اثري از هارد ساتا در my computer نيست.

shahramcat
18-11-2008, 12:33
جناب شما مشکلت حل شد یا نه ؟

اگر نشد به من فرصت بده 1 روز برات بپرسم .... اصرار داری که حتما از هارد قدیمی بوت بشی ؟ چرا ؟

شاید بهتر باشه از تو داس در حالتی که مشکل داری یعنی هارد قدیمی هارد بوتیبل هست با برنامه پارتیشن مجیک کلا همرو از اول پارتیشن بندی کنی .

من دقیقا نمیدونم میشه 2 تا هارد با رابطهای متفاوت Raid کرد یا نه . اینم میپرسم .

mehdy.delshekaste
21-11-2008, 12:28
جناب شما مشکلت حل شد یا نه ؟

اگر نشد به من فرصت بده 1 روز برات بپرسم .... اصرار داری که حتما از هارد قدیمی بوت بشی ؟ چرا ؟

شاید بهتر باشه از تو داس در حالتی که مشکل داری یعنی هارد قدیمی هارد بوتیبل هست با برنامه پارتیشن مجیک کلا همرو از اول پارتیشن بندی کنی .

من دقیقا نمیدونم میشه 2 تا هارد با رابطهای متفاوت Raid کرد یا نه . اینم میپرسم .

سلام
از اينكه توجه كردين خيلي ممنونم
مشكل از خود هارد ساتاي جديد بود برديمش به كسي كه هارد رو ازش خريديم اونو داد به يكي كه كارش تعمير هارد واين چيزا بود اون گفت با اينكه ظاهرا هارد سالمه اما وقتي ميخواي توش اطلاعات بريزي اون موقع ايرادش معلوم ميشه .وفرستادنش به گارانتي
از اينكه راهنمايي كردين ممنونم

mehdy.delshekaste
21-11-2008, 12:39
. اصرار داری که حتما از هارد قدیمی بوت بشی ؟ چرا ؟

.

علت اينكه اصرار داشتم ازهارد قديمي بوت بشم اين بود كه ويندوز با تمام تنظيماتش كه خيلي براش وقت گذاشتم و يه بك آپ هو ازش دارم رو هارد قديمي بودبه همين خاطر نمي خواستم اون همه كار رو از اول انجام بدم.

و ديگه اينكه قاعدتا نبايد يه چنين مشكلي وجود داشته باشه چون من اين كار رو با سيستم خودم امتحان كردم وهيچ مشكلي پيش نيومد هارد خودم 80 IDE هستش ومي خوام يه هارد 500 SATA بخرم و از اونجايي كه مادربوردم هم خيلي قديميه وفقط يه سوكت برا SATA داره هارد يكي از دوستام كه 500 SATA هستش رو رو كامپيوتر خودم امتحان كردم تااگه مشكل نداشت منم بخرم
كه نه تنها هيچ مشكلي پيش نيومد خيلي عالي وبا سرعت هم كار كردوبا بوت شدن از هر دو ويندوز هارد قديمي و هارد جديد هيچ مشكلي نداشت.