PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای خرید مادریرد پروفشنال

fire4ali
15-11-2008, 00:20
من میخوام یک mainboard - cpu- ram بگیرم.
بودجه : 500 هزار تومان
تذکر : قطعات فوق دارای گارانتی معتبر باشن.

درضمن گارانتی آسمان نمی خوام که خدا ازشون نگذره!!

مین بهتره asus باشه
پردازنده amd
رم هم که خودم طرفدار پروپا قرص ژلم

لطفا مرا راهنمایی کنید.

Rock Top
15-11-2008, 01:55
با سلام

اساتید حالا جوابتون رو میدن اما نظر شخص من رو می خوای صبر کن عجله نکن الان موقع خوبی برای خرید نیست نسل خانمان برانداز اینتل عرضه شده و تا یکی دو ماه دیگه ایران میرسه. این نسل نسبت به نسل حاظر 2 برابر فرق کرده کلا همه از رده خارج میشن. اما خود نسل حاظر اینتل اصلا قابل مقایسه با Amd نیست.

مادر بورد ایسوز هم چینیه و مشکل بایوس دارن فقط کافیه که برق بره و یا یکبار از روی کیس دکمه Restart رو بزنی.بایوسش میپره و ممکنه بخوای فلشش کنی هیچ مارکی تا حالا اینطور نبوده. حالا از همه موارد شاهکار!

اگر یکمقدار بخش رو بگردید دوستانی که این مشکل رو دارند و مطلب نوشته اند پیدا میکنید. پس اگر تحقیق کنید طی چند روز نظر تون بکل عوض میشه بیخود پول دور نریزید. منظورم هم از تحقیق این نبود که بپرسین چی بخرم و هر کی هر چی داره بهتون توصیه کنه. منظورم این بود که توی مطالب موجود در بخش ها به جواب صحیح میرسین. کاری که خود من کردم. تاپیکهای مرتبط رو مطالعه کنید.

موفق باشید

vivid806
15-11-2008, 02:09
خوب شما که مطالعه کردید مادربرد چی خریدی حالا؟
من سالیان سال هست که مادربرد Asus دارم خیلی از دوستان همین تاپیک از همین اساتید اورکلاک هم مادربرد Asus دارند اونها اظهار نا رضایتی نمیکنند
هر برند نقطه ضعف و قدرتهایی داره که بقیه یک مدل دیگه اون رو دارند نظر من اینه:
Asus P5Q Deluxe
Intel C2Q 6600
2*2Gig Bus 800 هر برندی دوست دارید
فکر میکنم یک مقدار هم آخرش برات باقی میمونه ولی این سیستم واقعاً قوی هست برای اینتل
Asus M3A32 MVP Deluxe
Phenom 9950
2*2Gig Bus 800 هر برندی باز شما دوست دارید خوبه
این ولی یک مقدار ممکنه از 500 بالا بزنه که خیلی نیست ولی سیستم خیلی عالی میشه برای AMD

Rock Top
15-11-2008, 15:26
اول اینکه من متوجه شدم الان هر چی بخرم 2 ماه دیگه از رده خارج میشه. پس فعلا باید صبر کرد. و متوجه شدم علیرغم اینکه دوستان مادر برد Asus رو توصیه کرده بودند خیلی از بچه ها که خریدن این مشکل رو عنوان کردند. که البته گفتن مهم نیست! اما چه چیزی مهم تر بایوس مادر بورد؟ دلیل این اختلاف قیمت خوب مشخصه دیگه...

مثلا ایسوز از مادر برد گیگا که تازه خودش یک جنس درجه دو هست و تایوانیه کلی ارزون تره!!! دلیلش رو هم من در همین بخش دیدم. در مقایسه جنس درجه 2 و درجه 3 اگر گرون تر رو آدم بخره اما مرغوب تر باشه اشکال نداره ولو اینکه پولم به مدل بالا نرسه اما ترجیح میدم جنس مطمعن بخرم تا یک جنس که کراکردش 50 50 هستش ولی ارزونه.

moby
15-11-2008, 21:30
با سلام دوست عزیز من اصلا با این حرف شما موافق نیستم
من تا الان فکر کنم نزدیک به 10 بار بردم رو عوض کردم و همیشه هم برد asus انتخاب من بوده من که الان همچین مشکلی ندیدم و انشالا هم نخواهم دید در ضمن شما الان از چه بردی استفاده میکنی؟
من اصلا اهل کل کل نیستم ولی من ارادت خاصی به بردهای اسوس دارم و خواهم داشت
موقع خرید من تقریبا میشه گفت دوتا برد همرده از asus و giga رو با هم مقایسه میکنم از نزدیک هرچقدر هم بخوام برد گیگیا رو بگیرم بازم نمیتونم asus رو ولش کنم پس من یه چیزی در این برد دیدم که نمیتونم برندم رو عوض کنم حالا هرکس هر چی میخواد بگه
در ضمن الان هم بردم P5Q Deluxe هستش

vivid806
15-11-2008, 22:27
اول اینکه من متوجه شدم الان هر چی بخرم 2 ماه دیگه از رده خارج میشه. پس فعلا باید صبر کرد.

صبر ایوب باید ....

والا ما که با آمدن پردازنده های جدید وسعمون نمیرسه بخریم همین الان فکر کنم پردازنده حدود 800 یورو قیمت داره میشه همون Core 2 Extreme هایی که کمتر کسی خرید
و یک مساله دیگه که ماشالله ما مردم از رده خارج نداریم همیشه قابل استفاده هست برامون همه چیز!!!

fire4ali
15-11-2008, 23:45
مرسی از راهنمایی های همتون.
من هم انتخابم p5q deluxe بود. cpu هم q6600- ولی شنیدم که e8500 با قیمتی حدود 10000 تومان بیشتر خیلی performane بهتری داره. نظر شما چیه؟؟؟
راستی p5q-eچطوره??

اینو هم بگم که مین قبلیم a8n sli p بوده و کلی باهاش حال کردم. میخوام این جدیده منو ازیت نکنه!

Kianoosh
16-11-2008, 12:07
سلام دوست عزیز
از کی شنیدی!
خیر این طور نیست!

8500 دو هسته ای فقط تو بازی ها (اونم بازی های فعلی!) کمی بهتر عمل کرده (البته تو نرم افزار های 2007-2008 هم اختلاف کمی با 6600 داره)ولی در کل توی نرم افزار های سه بعدی و بازی های نسل جدید (مثلا GTA iv پردازنده 4 هسته ای با فرکانس 2.4 می خواد!!!!) اصلا قابل قیاس نیست!6600 آینده خیلی بهتری داره!(البته نهالم اینا رو کلا از دور خارج می کنه!یه چهار هسته ای شاید بیشتر دووم بیاره!)در مورد کارت گرافیک چقدر می خوای هزینه کنی!؟از ATI:
3870
4670
از Nvidia:
سری 9600
سری 8600
نظرت در مورد P5Q-Pro چیه!؟