PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : (-)مزایا و معایب لپ تاپ نسبت به Pc چیه ؟

ali_agha1981
13-11-2008, 16:41
سلام
دوستان من میخواستم Pc رو بفروشم به جاش یه لپ تاپ بگیرم چون احساس میکنم از بعضی جهات بهتر و راحتتره
حالا فقط از دوستانی که لپ تاپ دارن خواهش میکنم بیان اینجا نظر بدن که لپ تاپ نسبت به Pc چه مزایا و معایبی داره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنند و نظرشون رو کامل بگن :46::46:

REGISTERED USER
13-11-2008, 18:09
مزیت :

1- حملش راحت تره و هرجایی که رفتی می تونی لپ تاپت رو ببری بنابراین همه جا کامپیوترت پیشته !

2- باتری داره و با قطع برق اطلاعاتت نمی پره ! فرض کن سر Pc یک Ups گذاشتی !

3- کاملا شخصیه و هیچ کسی بجز خودت اجازه نشستن پای لپ تاپ رو نداره و این بهترین مزیتش هست به نظرم !

معایب :

1- قیمتش بالاتره ... بخصوص هر چی جمع و جور تر بشه

2- قدرتش در یک قیمت معادل ، از Pc بیشتره

3- متاسفانه کمی مشکلات ناسازگاری اش و امکانات جانبی پایین داره

در یک کلام : اگر بودجه داری ، میوای یک کامپیوتر کاملا شخصی داشته باشی لپ تاپ بخر

ali_agha1981
14-11-2008, 13:42
از شما دوست و همکار انجمن خیلی متشکرم
من یه سوال دیگه داشتم اینکه به لپ تاپ وسایل جانبی مثل پرینتر . اسکنر .کارت tv و dvd-H و سایر وسایل جانبی که به PC هم متصل میشه به لپ تاپ هم وصل میشه !!! در ضمن یکی از معایبی دیگه لپ تاپ هم این باشه که قابلیت ارتقاء سیستم نداره درسته ؟؟
در ضمن از دوستان دیگه هم لپ تاپ دارن خواهش میکنم نظرشون رو اعلام کنند !

tavakoli1353
14-11-2008, 17:18
دوست عزیز
لوازم جانبی که ذکر کردی به لپ تاپ هم وصل می شود.در لپ تاپ بطور معمول رم وهارد قابل ارتقا می باشد.

hamid 
14-11-2008, 17:52
ببیشتر مطالب مهم در بالا ذکر شده ولی منم چند تاش رو به نطر خودم میگم....

معایب:

lcd لپ تاب مدام گرد و خاگ می گیره و زود کثیف میشه،و دائم باید اونو پاک کنی

کیبردش هم همینطوره و آشغال زیاد توش میره که دردسر تمیز کردن خودشو داره........

عمر باتری شون خیلی کمه و نمیشه زیاد روش حساب کرد مخصوصا اگه بخوای روش کار گرافیکی مثل بازی ....انجام بدی

بسته به مدلی که میگیری اگه متوسط باشه صفحه نمایش با کیفیت خیلی پایین تری نسبت به مانیتور pc داره...

به نظر من اگه بخوای laptop رو جایگزین pc کنی ،کاملا پشیمان خواهی شد چون انتظارتو براورده نمی کنه؛ولی داشتن اون در کنار

pc خیلی خوبه........

ravani_13
14-11-2008, 17:53
حرف دوستان کاملا تایید میشه و در مدل های خاصی مثل Dell Xps M 1730 شما کارت گرافیک رو هم میتونی تعویض بکنی یا ارتقا بدی .

gog2000
04-12-2008, 15:54
البته با يك مبلغ ثابت كامپيوتر قوي تري ميتوني بخري نسبت لپ تاب

مخصوصا اگه براي كارهاي گرافيكي بخاي يا يك سي پي يو خيلي قوي با قيمت پايينتر و در عين حال نمونه قوي تري رو براي كامپيوتر ميتوني پيدا كني

بهترين ومهمترين مزيت لپ تاب همون قابل حمل بودنشه كه خيلي مهمه

harrypotter2007
08-01-2009, 06:17
من چند تا سوال داشتم...

1- لپ تاب تا چند ساعت بدون اتصلال به برق کار میکنه . مثلا من تو ماشین هستم میخوام فیلم نگاه کنم و چند ساعت باتریش کار میکنه.

2- با لپ تاپ میشه فیلم های بلوری نگاه کرده.

3- بهترین لپ تپ چه لپ تاپی هست و یک قیمت کلی میخواستم.

REGISTERED USER
09-01-2009, 00:23
من چند تا سوال داشتم...

1- لپ تاب تا چند ساعت بدون اتصلال به برق کار میکنه . مثلا من تو ماشین هستم میخوام فیلم نگاه کنم و چند ساعت باتریش کار میکنه.

2- با لپ تاپ میشه فیلم های بلوری نگاه کرده.

3- بهترین لپ تپ چه لپ تاپی هست و یک قیمت کلی میخواستم.

1- فیلم ؟ فیلم هم رم و هم باتری و هم سی پی یو و هارد رو مشغول میکنه (البته اگر از روی دی وی دی نگاه می کنی بدتر) ... حدود 1.5 تا 2 ساعت روی استفاده نرمال و نور LCD حدود 60 درصد (باتری 6 سلولی که روی همه لپ تاپ ها پیشفرض هست و 100 درصد شارژ داره)

2- اگر درایو اپتیکت blue ray باشه صد البته

3- قیمت که اینجا نمیشه بدیم ... چون جاش اینجا نیست و بخش خرید و فروش داریم :31:
بهترین هم نمیشه اینجا تصمیم گرفت ... همه خوبند :5:

akbarferdosi
26-01-2009, 19:33
لپ تاپ جای دسکتاپ نمیتونه بگیره به نظر بنده

Excel-VB
27-01-2009, 08:54
مزیت :

1- حملش راحت تره و هرجایی که رفتی می تونی لپ تاپت رو ببری بنابراین همه جا کامپیوترت پیشته !

2- باتری داره و با قطع برق اطلاعاتت نمی پره ! فرض کن سر pc یک ups گذاشتی !

3- کاملا شخصیه و هیچ کسی بجز خودت اجازه نشستن پای لپ تاپ رو نداره و این بهترین مزیتش هست به نظرم !

معایب :

1- قیمتش بالاتره ... بخصوص هر چی جمع و جور تر بشه

2- قدرتش در یک قیمت معادل ، از pc بیشتره

3- متاسفانه کمی مشکلات ناسازگاری اش و امکانات جانبی پایین داره

در یک کلام : اگر بودجه داری ، میوای یک کامپیوتر کاملا شخصی داشته باشی لپ تاپ بخر

سلام دوست من
اگر بنده به نظر شما كاملا احترام مي گذارم ..
اما تصور مي كنم لپ تاپ فقط بدرد كساني مي خورد كه با آن كار مي كنند ...چون بدرد بازي هم نمي خورد! يعني خوش دست نيست ... بازي را بايد با pc انجام داد (با كنترل بهتر) و وقتي بدرد بازي نخورد يا بايد با آن كار حرفه اي و گرافيكي كرد كه بازهم گرافيك كاران از pc استفاده مي كنند (بدليل بحث خنك بودن سيستم) و يا بايد كارهايي مانند تايپ هاي روزمره (مثل نويسندگان براي كتابهاي خود يا مترجم ها و ...) و سرزدن به اينترنت و ... و يا در مسافرت استفاده نمود .. كه تمام اين مسائل به ندرت پيش مي آيند و چنين اقشار و افرادي در جمع ما بسيار كمند بنابراين من شخصا pc را پيشنهاد مي كنم ..
تنها مشكل pc اين است كه قيمتش سريعا پايين مي آيد و اين يك مشكل اساسي است البته اگر كسي نخواهد pc خود را بفروشد اين مشكل هم مرتفع مي شود ..
با احترام
كاويان

avecina.ir
27-01-2009, 09:06
سلام دوست من
اما تصور مي كنم لپ تاپ فقط بدرد كساني مي خورد كه با آن كار مي كنند ...چون بدرد بازي هم نمي خورد! يعني خوش دست نيست ... بازي را بايد با pc انجام داد (با كنترل بهتر) و وقتي بدرد بازي نخورد يا بايد با آن كار حرفه اي و گرافيكي كرد كه بازهم گرافيك كاران از pc استفاده مي كنند (بدليل بحث خنك بودن سيستم) و يا بايد كارهايي مانند تايپ هاي روزمره (مثل نويسندگان براي كتابهاي خود يا مترجم ها و ...) و سرزدن به اينترنت و ... و يا در مسافرت استفاده نمود .. كه تمام اين مسائل به ندرت پيش مي آيند و چنين اقشار و افرادي در جمع ما بسيار كمند بنابراين من شخصا pc را پيشنهاد مي كنم ..
تنها مشكل pc اين است كه قيمتش سريعا پايين مي آيد و اين يك مشكل اساسي است البته اگر كسي نخواهد pc خود را بفروشد اين مشكل هم مرتفع مي شود ..
با احترام
كاويان
سلامم اتفاقن گیم با لپتاپ خیلی هم راحتتره تا نسبت به دسکتاپ! نمیدونم طبق کدوم مقایسه ی عملی همچین نتیجه گیری عجیبی کردی!؟!؟! همونجور که هر دسکتاپی بدرد گیم سطح بالا نمخوره هر لپتاپی هم بدرد گیم نمیخوره ولی در کل با لپتاپ خیلی راحتتره و کنترل بهتری هم داری.شما اگه این حرفت ره تووووی تاپیک1530یا dv5 بزنی حتی یکنفرم باهات موافقت نمیکنه .نمیشه که یکی بره لپتاپ 500 تومنی یا زیر یک تومن بخره بعدش بخواد کرایسس را با بالاترین وضوح و کیفیت اجرا کنه!! بعد بدگویی کنه که لپتاپ بدرد بازی نمیخوره!!

REGISTERED USER
28-01-2009, 01:05
سلام دوست من
با احترام
كاويان

اتفاقا لپ تاپ سری gaming هست و فقط برای گیمرها

چون برای مسابقات جهانی و اینکه همیشه همراهشون باشه بهش نیاز دارند

امروزه لپ تاپ ها به هیچ چیزی محدود نیستند :20:

רוח שג בלגרד
06-02-2009, 10:53
یکی از مزایای لپ تاپ نسبت به پی سی برطرف شدن کمر دردی برای پشت میز کامپیوتر نشستن های طولانی مدته.

این مزیتش از همه چیز برای من بهتر بود :دی

nirvana.12345
07-03-2009, 22:53
عیب دیگه ای که ندیدم کسی اشاره کنه، هزینه بر بودن تعمیر یا تعویض قطعات لپ تاپ نسبت به pc هست. در pc میتونی ، کیبورد، سی دی رم، مونیتور و غیره رو در صورت آسیب به راحتی تعویض کرد اما در لپتاپ هزینه بر تر هست به مقدار زیاد.

REGISTERED USER
08-03-2009, 00:08
دقیقا به نکته مهمی اشاره کردی ، بله هزینه های تعمیرات و آپگرید شدن پرهزینه آن هم فقط در یک محدوده کوچک ، از بزرگترین عیب های لپ تاپ هاست

Pami
15-03-2009, 22:01
سلام دوست من
با احترام
كاويان

من با نظر شما مخالفم ، لپ تاپ رو امروزه میشه برای هر کاری استفاده کرد و برای کسانی هم که نمیخوان هزینه تعمیرات و از این چیزا بدن لپ تاپ هایی با بدنه محکم و قوی ساخته شده که میتونه درصد خرابی رو بیاره پایین و یه چیز کلی ، اگه فرهنگ استفاده از لپ تاپ درست جا افتاده باشه و درست استفاده بشه خیلی کم براش مشکل پیش میاد ... لپ تاپ ها هم ارزون شدن ... تنها مشکلی که بقیه هم اشاره کردن هزینه های جانبی لپ تاپ هست ( مثل قطعات جانبی از جمله کارت های PCMCIA و غیره ... )
لپ تاپ های Gaming میتونن جای Desktop هایی که یه اتاق جا اشغال میکنن رو بگیرن ... نمی ارزه هر جایی میرین لپ تاپ هم همراهتون باشه و هر کاری که فقط میتونستین تو خونه بکنین تو سفر هم انجام بدین ؟؟ از جمله بازی کردن ...

kalantari87
24-04-2009, 23:29
به نظر من میتونه به شرطی مدل خوبی باشه

Gigawarn
25-04-2009, 18:04
لپ تاپ بخرم یا PC ؟ مسئله اینست !

بسیاری از کاربران همواره با این سوال مواجهند که یک سیستم کامل خانگی خریداری نمایند یا در فکر خرید یک لپ تاپ (یا نوتبوک) باشند .

بسیاری از کاربران همواره با این سوال مواجهند که یک سیستم کامل خانگی خریداری نمایند یا در فکر خرید یک لپ تاپ (یا نوتبوک) باشند .
اما تفاوت ، مزایا و معایب خرید یک لپ تاپ نسبت به یک کامپیوتر خانگی (به اصطلاح: Desktop PC ) چیست ؟
در مقاله زیر تا حدودی به معایب و مزایای هرکدام از این دو دستگاه اشاره کرده ام :
● لپ تاپ :
اصلی ترین ویژگی لپ تاپ قابلیت حمل آسان (Portable بودن) است .
شما میتوانید همه جا لپتاپ خود را با خود ببرید و از آن استفاده کنید .
در واقع تا لپ تاپ نداشته باشید و از آن استفاده نکرده باشید نمی توانید به اهمیت این ویژگی پی ببرید .
فرض کنید کامپیوتر خانگی علاوه بر اشغال فضای زیاد در اتاقی است که مجبورید به خاطر کار با کامپیوتر آنجا باشید و نخواهید توانست کارها را همزمان انجام دهید . اما وقتی لپ تاپ دارید میتوانید همزمان هم تلویزوین تماشا کنید و هم به کار خود با کامپیوتر بپردازید و در عین حال کنار مهمانانتان باشید و هم بر کارهای کامپیوتری خود نظارت کنید . می توانید آن را همراه خود به سفر ببرید و در آنجا از کارهایتان عقب نمانید .
ویژگی دیگر خاصیت کار کردن بدون نیاز به برق مستقیم میباشد ، لپ تاپ می تواند بین یک ساعت و نیم تا ۳ ساعت با باطری کار کند ، لذا می توانید در مکانهایی مانند اتوبوس ، اتومبیل یا در قطار و اماکنی که محدودیت دسترسی به برق شهری دارید استفاده کنید .
در واقع لپ تاپ برای کسانی که مدام با کامپیوتر سروکار دارند یک دستگاه ضروریست کما اینکه داشتن یک سیستم خانگی در منزل یا محل کار در کنار لپ تاپ نیز می تواند راحتی کارهای روزمره شما را تکمیل کند .
شکیل و زیبا بودن لپ تاپ ها نیز یکی از دلایلی است کاربران بسیار به آن توجه می کنند و همچنین بسیاری از کاربران برای تظاهر به وضعیت مالی خوب و یا متخصص بودن اقدام به خرید لپ تاپ می کنند!
● یکپارچگی :
یکی دیگر از مزایای لپ تاپ یکپارچگی امکانات میباشد .
ویژگیهایی مانند بلوتوث، وب کم ، مودم اینترنت ، کارت شبکه ، دی وی دی رایتر ، بلندگو و حتی کارت تی وی .
قابلیت اتصال وسایل جانبی مانند ماوس و کیبورد خارجی و همچنین دستگاههای سازگار با USB نیز از دیگر ویژگیهای اغلب لپ تاپهای موجود است .
● ارتقاء :
با وجودی که در گذشته امکان ارتقاء نوتبوکها بصورت بسیار محدود امکانپذیر بود اما امروز ارتقاء رم و هارد و درایو نوتبوکها براحتی امکانپذیر است .
اما هنوز ارتقاء پردازشگر و کارت گرافیکی به سادکی امکانپذیر نیست و در حد بسیار محدودی وجود دارد .
اما این موضوع در مورد پی سی ها بدینصورت مطرح نیست . پی سی ها قابلیت ارتقاء بسیار بهتری دارند .
● معایب لپ تاپ ها :
قیمت : قیمت اصلی ترین ویژگی ای است که موجب پشیمان شدن کاربران از خرید لپ تاپ می شود . اما در حال حاضر قیمت لپ تاپ ها بسیار مناسب میباشند و شما میتوانید با پانصد هزار تومان یک لپ تاپ با قابلیت نصب و اجرای قابل قبول ویندوز اکس پی خریداری کنید .
▪ کارایی :
یک لپ تاپ با قیمت حدود یک میلیون تومان در واقع کارایی یک PC با قیمت حدود پانصد هزار تومان را دارد و شما باید به این نکته توجه کنید که آیا حاضرید به ازای ویژگیهای لپ تاپ این مقدار هزینه اضافی بپردازید ؟
لپ تاپ برای کسانی که مدام بازیهای روز و جدید را خریداری و استفاده می کنند مناسب نیست چراکه بازیها ، روز به روز به قدرت پردازش و سخت افزارهای قوی تری نیاز دارند و ممکن است لپ تاپ شما قابلیت اجرای همه نوع بازی را نداشته باشد ( مگر آنکه بیش از ۲میلیون تومان هزینه کنید ) .
ضمن آنکه برای لپ تاپها نمی توانید هاردهای با سرعت بسیار زیاد ( مانند ۷۲۰۰ دور در دقیقه یا بالاتر ) خریداری کنید و اغلب دارای هاردهای با سرعت ۵۴۰۰ دور در دقیقه میباشند لذا ناگزیر سرعتشان مقداری کمتر است .
▪ محدودیتها :
یکی از محدودیتهای لپ تاپ وجود یک درایو سی دی یا دی وی دی میباشد که در مورادی مانند کپی سی دی شما را با مشکل مواجه می کند ( البته میتوان سی دی را وارد هارد کامپیوتر کرد و دوباره رایت کرد اما این روش به زمانی تقریبا دوبرابر بیشتر نسبت به حالت عادی نیازمند است ) .
استفاده از تاچ پد ( TouchPad / Track Pad) یا همان صفحه لمسی لپ تاپ به راحتی استفاده از ماوس نیست نیاز به تمرین و عادت به آن دارد و در بیشتر موارد مجبورید از ماوس استفاده کنید .
کیبوردِ اغلب لپ تاپ ها ناگزیر کوچک است و کار کردن برای بسیاری از افراد تا حدی مشکل است .
▪ ظرافت و استحکام :
لپ تاپها اغلب بسیار ظریفند و نسبت به ضربه شدید و یا گرد و غبار و رطوبت بسیار حساسند و از آنجایی که خرابی یک بخش از آن ، شما را مجبور می کند لپ تاپ خود را به تعمیرگاه تحویل دهید ، پس در واقع با خرابی یک بخش کوچک لپ تاپ ، تا مدتی از کار با کامپیوتر خود محروم خواهید شد حال آنکه این موضوع در پی سی ها بدینصورت مطرح نیست . اگر کیبورد کامپیوتر خانگی شما خراب شود میتوانید آن را سریعا عوض کنید و یا موقتا با ماوس کار کنید .
یکی دیگر از مشکلات موجود در لپ تاپها عمر کم باطری لپ تاپهاست . باطری لپ تاپها از بخشهایی است که چندسالی به درستی کار می کند و ممکن است پس از ۲ سال کار مجبور شوید آن را تعویض کنید که هزینه ای بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان خواهد داشت .
● نکات مورد توجه در هنگام خرید نوتبوک :
▪ در خرید لپ تاپ یکی از اساسی ترین مولفه ها وجود گارانتی مطمئن است .
▪ حتما هنگام خرید از ضمانت لپ تاپ و اطمینان از خدمات شرکت گارانتی کننده مطمئن شوید .
▪ همچنین به نکاتی مانند طول عمر باطری نیز توجه کنید . و اینکه درصورت نیاز تعویض باطری یا خرید باطری یدک امکانپذیر و در دسترس باشد .
▪ توجه کنید که حتما بخش صفحه لمسی لپ تاپ شما امکان اسکرول ( که کار چرخ ماوس را انجام میدهد ) را دارا باشد چراکه در سرعت و سهولت کار بسیار موثر است .
از آنجایی که امروزه بلوتوث از امکانات پر استفاده میباشد به وجود امکاناتی مانند بلوتوث و وب کم در لپ تاپ نیز توجه کنید .
مارکهای معروفی در زمینه تولید لپ تاپ وجود دارند:
HP , HpCompaq , Dell , Toshiba,Sony,ASUS,MSI,Samsung,Fojitso,Suzuki , …
مارک دِل از معروفترین برندهای تولید لپ تاپ است . ضمن اینکه سونی لپ تاپهای بسیار زیبایی تولید می کند اما از نظر قیمت بسیار گران هستند .
ASUS نیز اخیرا در زمینه تولید لپ تاپها بسیار موفق عمل کرده و توانسته لپ تاپهای با کیفیتی روانه بازار کند . Hp نیز یکی از برترین تولید کنندگان لپ تاپ در جهان میباشد .
● توجه به محدودیت نصب سیستم عامل جدید و درایورهای موجود:
با وجود اینکه در کشور ما پولی بابت خرید سیستم عامل پرداخت نمی شود اما باز باید توجه کنید که اگر بر روی سیستم شما ویندوز اکس پی نصب است ، قابلیت نصب ویندوز ویستا را نیز داشته باشد و از این حیث محدودیت نداشته باشد .
بسیاری از کاربران کار با ویندوز اکس پی را بر سیستم عامل ویستا ترجیح می دهند لذا درصدد نصب ویندوز اکس پی بر روی لپ تاپ خود هستند .،اما پس از نصب ویندوز اکس پی بر روی لپ تاپ خود در نصب و تهیه درایورهای مخصوص لپ تاپ خود با مشکل مواجه می شوند پس اگر بر روی لپ تاپ شما سیستم عامل ویستا نصب شده ، توجه کنید که آیا درایورهای مربوط به سیستم عامل ویندوز اکس پی مربوط به لپ تاپ شما یافت می شود یا خیر ، تا پس از نصب ویدوز اکس پی با مشکل عدم راه اندازی سخت افزارهیی همچون کارت صدا ، مودم و کارت گرافیک مواجه نشوید .

قاله کامپیوتر مقالات مجموعه مقاله ها نوشته Paper Article Computer SCIENCE
نویسنده : مهندس الیاس ملکی معاف /
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

!Bikhaneman!
03-05-2009, 08:21
لپ تاپ جای دسکتاپ نمیتونه بگیره به نظر بنده

برای من که گرفته ! روزی 12 ساعت دارم ازش عین pc کار میکشم با همون امکانات

ravi22
19-05-2009, 16:50
سلام.
یه تعدادی از صحبت های دوستان رو خوندم که من رو تحریک به پست دادن کرد.
صد در صد یه لپ تاپ میتونه جای یه پی سی رو بگیره. تنها بحثی که میمونه بحث قیمت هست و اینکه دلت نمیاد لپ تاپ رو مثل ... ازش استفاده کنی. یه خورده روحت با لپ تاپ باید ظریف تر بشه.
در مورد آشغال رفتن تو کیبورد. از کاور های کیبورد به راحتی میتونین استفاده کنین.
در باره بلوری بله مدلی جدید از ایسر با 600.000 تومان بودجه از این قابلیت پشتیبانی میکنه.
من به عنوان گرافیست از لپ تاپ بیشتر استفاده میکنم. با اینکه پی سی ام خیلی از لپ تاپم قوی تره.
برای گیم هم اصلا بالکل کامپیوتر مناسب نیست. بهتره از x360 در ایران و اگر در خارج هستید از PS3 گلادیاتور های صنعت گیم استفاده کنین.
یه مشکل لپ تاپ هزینه بالاتر تعمیرش هست.
ولی من دارم یواش یواش لپ تاپم رو رد می کنم. به نظر من یه کاربر حرفه ای از یه دسکتاپ قوی به همراه یه نت بوک ( مدل پیشنهادی من eepc ده اینچ یا lennovo s10 ده اینچ هستند) استفاده کنین.

eiliya72
27-01-2012, 15:01
با سلام
من هم یه چند تا سوال داشتم

ایا لب تاپ بدون نیاز به باتری میتونه مستقیما با برق کار کنه؟

عمر باتری ها معمولا چقدره ؟ ایا تو بازار باتری اورجینال برای تعویض موجوده؟

تعمیرات لب تاپ تو ایران چقدر قابل اطمینانه؟

larantas
27-01-2012, 19:41
با سلام
من هم یه چند تا سوال داشتم

ایا لب تاپ بدون نیاز به باتری میتونه مستقیما با برق کار کنه؟

عمر باتری ها معمولا چقدره ؟ ایا تو بازار باتری اورجینال برای تعویض موجوده؟

تعمیرات لب تاپ تو ایران چقدر قابل اطمینانه؟

آره . مشکلی نیست کار می کنه.
بستگی به خود باتری و نحوه استفاده ت داره ولی معمولا حدودای 4 سال.
تعمیر لپ تاپ هم اگه جای معتبر و نمایندگی باشه از بقیه بهتره.

Farshid72
27-01-2012, 23:55
هم اشاره کردن هزینه های جانبی لپ تاپ هست ( مثل قطعات جانبی از جمله کارت های PCMCIA و غیره ... )
لپ تاپ های Gaming میتونن جای Desktop هایی که یه اتاق جا اشغال میکنن رو بگیرن ... نمی ارزه هر جایی میرین لپ تاپ هم همراهتون باشه و هر کاری که فقط میتونستین تو خونه بکنین تو سفر هم انجام بدین ؟؟ از جمله بازی کردن ...
بسمه تعالی
ببینید دوستان عزیز لپ تاپ و سیستم های خانگی یا همون PC دو چیز مجزا لی در عین حال مرتبط هستند
سیستم های خانگل (البته اون درستو حسابی هاش ) مثل LGA1155 و همینطور LGA1366 و LGA2011 غول های بی درو پیکری هستند که هیچکس و هیچ سیستم موبایلیتی نمیتونه جلوی اونا قد بلند کنه و بگه منم هستم
بنظر من بسته به نوع نیاز اشخاص استفاده از pc یا لپ تاپ میتونه متفاوت باشه
بیشتر کسایی که تو این فروم لپ تاپ خریدن و بچه ها و این حقیر بهشون پیشنهاد ارائه دادیم در واقع به لپ تاپ یا سیستم های موبایلیتی نیازی نداشتند و بیشتر از اون به یه سیستم خانگی نیاز داشتند یا همون pc
در کل بازم میگم بسته به نوع نیاز متفاوته :
1-کسی که پزشکه خب حتما به یه لپتاپ بیش از pc نیازمند هست
2-کسی که مهندسه به pc به همون اندازه نیازمنده که به لپ تاپ نیازمند هست
تازه بعضی از کارها مثل زلزله شناسی که لپ تاپ و سیستم عادی که هیچ بلکه باید ابر رایانه خریداری کنند چون همون pc هم stable نیست برای زلزله شناسی
3-گرافیست ها بنظر من به pc بیشتر نیاز دارند تا لپ تاپ البته میتونن در کنارش برای عرضه کارهای خودشون و گاها رندش نسبتا ضعیفی به لپ تاپ نیاز دارند
4-گیمر ها بنظر من با pc بهتر میتونن کنار بیان تا با لپ تاپ البته به قول دوستمون میتونن لپچ تاپی هم داشته باشند تا در مسافرت هم از اون استفاده کنند
ولی دوستان بازیی مثل Call Of Juarez(Cartel ) که خود گرفیک pc وقتی داره اونو اجرا میکنه دماش روی 80 90 هست چطور انتظار دارید یه لپ تاپ ولو اینکه g53 یا برند های برتر از اون باشن این بازی رو اجرا کنن ؟؟؟ نمگم اجرا نمیکنه ولی دهن لپ تاپ رو سرویس میکنه و فریم ریت بالایی رو ارائه نمیده و عمر قطعات رو کاهش میده
دیگه چیز خاصی یادم نمیاد
اگه انتقادی یا اشکالی تو حرفام هست با کمال میل آماده شنیدن حرفای تکمیلی شما دوستان هستم

اینم چندتا عکس از سیستم های خونگی که واقعا چیکارایی میشه باهاش کرد :
من خودم سیستمم خیلی خوبه و راضی کنندس ولی لپ تاپ هم دارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته دیدگاه من از نظر تخصصی و قدرت بودااا یوقت سوتفاهم نشه