PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي فوري براي خريد cpu و main

daneshjooyan
12-11-2008, 21:47
سلام دوستان
من مي خوام سيستمم رو ارتقا بدم ولي بودجم محدوده يعني براي خريد دوقطعه زير فقط 230هزار تومان مي تونم تهيه كنم و نه بيشتر حال از اساتيد و اعضا محترم مي خوام كه منو راهنمايي كنند و بهترين انتخاب رو با توجه به مشخصات زير بدند:
قطعه اول: cpu كه بهتر از intel باشه كه براي بازي بهتر جواب مي ده بودجه در حدود 100 الي 150هزار تومان
مدل هاي انتخابي يكي از اين دوتا

Intel Core 2 Duo E7300 - 2.66GHz = 130

Intel Dual-Core E5200 2.5GHz - 45 nm = 87

قطعه دوم: mainboard كه مي خوام فقط يك pci-e داشته باشه و رنج قيمتي زير 100هزار تومان (با توجه به بودجه) باشه يكي از موارد زير:

ASUS - P5Q = 143

ASUS - P5QL PRO= 115

ASUS - P5QL-E = 125

P31 Giga 91,000 Toman

بچه ها خواهشا فقط خيلي زود كمكم كنيد و نظرتون رو بديد چون بايد زودتر اين قطعات رو تهيه كنم و يه چيز خيلي مهمتر اينكه من اين سيستم رو فقط براي گيم مي خوام اون هم از نوع خفنش مثل crysis و بازي هاي آينده كه البته كارت گرافيكم هم 4850 هست كه از اين بابت مشكلي ندارم فقط مشكل اصلي من در انتخاب cpu و mainboard هست كه مي خواستم بدونم چه مدلي با اين بودجه نهايت 230 هزار تومان بگيرم بهتره و درضمن اگه دوستان بهترين انتخاب هم از مدل AMD و هم از INTEL اگه بگند كه ديگه گل كاشتند
و يه سوال ديگه: من اگه مادربرد بهتر و گرونتري انتخاب كنم + يه cpt ارزانتر مثل 5200 اينتل بهتر نتيجه مي گيرم و يا اگه يه cpu‌ بالاتر مثل 7300 اينتل + يه مادر برد ارزانتر ؟؟؟؟؟
با تشكر مجدد از اعضا

alborz_k
13-11-2008, 00:42
سلام. من این ها رو پیشنهاد می کنم:"
asus p5ql_pro 115
intel core 2 dou e7200 115
که مجموعأ می شه 130 تومان

kayvan_1370
13-11-2008, 01:41
سلام دوست عزیز.
به نظر من شما حتما AMD بگیر چون قیمت قطعاتشو حسابی پایین آورده و شما الان می تونی یه Athlon X2 6400 3.2 Ghz رو به قیمت حدودا 120000 بخری که کارایی بسیار بالایی در تمام موارد داره

shahrokh2008
13-11-2008, 02:11
نظر منم همینه...دور رو بر intel نرو ...چون هنوز قیمتهاش بالاست.....در ضمن شما مادر بورد رو حرفه ای انتخاب کنید بعد سی پی یو رو...درباره M2NE ASUS یه تحقیقی بکن ببین چیه...

alborz_k
13-11-2008, 13:15
سلام دوست عزیز.
به نظر من شما حتما AMD بگیر چون قیمت قطعاتشو حسابی پایین آورده و شما الان می تونی یه Athlon X2 6400 3.2 Ghz رو به قیمت حدودا 120000 بخری که کارایی بسیار بالایی در تمام موارد داره
خوب اگه قراره تا این حد هزینه بشه ، خرید core 2 dou e7300 خیلی به صرقه تره.

daneshjooyan
13-11-2008, 14:11
از همتون ممنون
ولي من الان x2 4200 amd دارم که خيلي کم مياره در بازي ها و براي همين مي خوام يه چيز توپ يا همين بودجه ببندم
البته بچه ها مي گن 5200 و 7300 اينتل خيلي خوبند مخصوصا 5200 اينتل که ميتوني خيلي راحت over کني تا 3 گيگ و حتي بيشتر که قيمت خيلي کمي حدود 90 دارد وبصرفه تره البته 7300 هم خوبه 130 تومن ولي نمي دونم چقدر مي شه over کرد
بازم بهرتين ترکيب رو بهم بگيد ممنوم مي شم
و يه چيز خيلي مهمتر فکر مي کنيد الان موقع خوبي براي ارتقائ سيستم هست يا نه يعني اگه بيشتر صبر کنم تا ddr3 ارزونتر بشه بهتر نيست؟؟؟؟

alborz_k
13-11-2008, 14:41
از همتون ممنون
ولي من الان x2 4200 amd دارم که خيلي کم مياره در بازي ها و براي همين مي خوام يه چيز توپ يا همين بودجه ببندم
البته بچه ها مي گن 5200 و 7300 اينتل خيلي خوبند مخصوصا 5200 اينتل که ميتوني خيلي راحت over کني تا 3 گيگ و حتي بيشتر که قيمت خيلي کمي حدود 90 دارد وبصرفه تره البته 7300 هم خوبه 130 تومن ولي نمي دونم چقدر مي شه over کرد
بازم بهرتين ترکيب رو بهم بگيد ممنوم مي شم
و يه چيز خيلي مهمتر فکر مي کنيد الان موقع خوبي براي ارتقائ سيستم هست يا نه يعني اگه بيشتر صبر کنم تا ddr3 ارزونتر بشه بهتر نيست؟؟؟؟
اتلون 4200 این قدر ها ضعیف نیست که بخواد کم بیاره ، احتمالأ مشکل شما جای دیگست. اگه مشخصات کامل سیستمتون و همچنین بازیی که باهاش مشکل دارین رو بگین ، بهتره.
بهتره که ارتقا رو بزارین برای بعد تا پردازنده های نهالم و حافظه های جدید وارد بازار بشن.
در ضمن همین اتلون رو هم می شه تا 3.2 گیگا هرتز اورکلاک کرد.

daneshjooyan
13-11-2008, 17:35
اتلون 4200 این قدر ها ضعیف نیست که بخواد کم بیاره ، احتمالأ مشکل شما جای دیگست. اگه مشخصات کامل سیستمتون و همچنین بازیی که باهاش مشکل دارین رو بگین ، بهتره.
بهتره که ارتقا رو بزارین برای بعد تا پردازنده های نهالم و حافظه های جدید وارد بازار بشن.
در ضمن همین اتلون رو هم می شه تا 3.2 گیگا هرتز اورکلاک کرد.

ممنون از راهنماييتون
مشخصات سيستم:
cpu= 4200 x2
main= asus m2ne-sli
ram= 2* 1G apecer
VGA= his 4850
HDD= max 250G

من به خاطر گرافيكم كه 4850 هست مي خوام دست به ارتقاء بزنم چون كاملا حس مي كنم كه در بازيها اون راندمان واقعي رو نميده مثلا در crysis warhead حداكثر داره 35 فريم مي ده و حداقل به 12 مي رسه كه بعضي وقتا توي بازي مكث هاي زياد مي كنه درحاليكه بايد اين بازي رو خيلي روونتر اجرا كنه درست نميگم؟؟؟
و بعد اينكه فكر مي كنيد چقدر بايد صبر كنم تا پردازنده هاي جديد وارد بازار بشن و قيمتها افت كنه ؟؟ فكر مي كنيد افت قيمت مثلا 7300 اينتل چقدر مي شه

alborz_k
13-11-2008, 18:26
ممنون از راهنماييتون
مشخصات سيستم:
cpu= 4200 x2
main= asus m2ne-sli
ram= 2* 1G apecer
VGA= his 4850
HDD= max 250G

من به خاطر گرافيكم كه 4850 هست مي خوام دست به ارتقاء بزنم چون كاملا حس مي كنم كه در بازيها اون راندمان واقعي رو نميده مثلا در crysis warhead حداكثر داره 35 فريم مي ده و حداقل به 12 مي رسه كه بعضي وقتا توي بازي مكث هاي زياد مي كنه درحاليكه بايد اين بازي رو خيلي روونتر اجرا كنه درست نميگم؟؟؟
و بعد اينكه فكر مي كنيد چقدر بايد صبر كنم تا پردازنده هاي جديد وارد بازار بشن و قيمتها افت كنه ؟؟ فكر مي كنيد افت قيمت مثلا 7300 اينتل چقدر مي شه
اگه مشکل شما فقط در بازیه کرایسس وارهد هست ، باید بگم که من و خیلی از دوستانی که 4850 داریم ، باهاش مشکل داریم، من حتی پردازنده ی 8200 خودم رو تا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک کردم ، اما مشکلم تو افت فریم های شدید رفع نشد. و مجبور شدم که این بازی رو در سطح جزئیات پایین تموم کنم. بهتون پیشنهاد می کنم که اول hotfix این کارت رو از سایت ati بگیرید و نصب کنید و در بازی های دیگه هم سیستمتون رو تست کنید. یک بازی اون هم وارهد که از موتور گرافیکی cryengine استفاده می کنه ، نمی تونه ملاک خوبی باشه.
شما همین پردازنده رو هم می تونید تا 3 گیاهرتز اورکلاک کنید.
اگه شما 9 ماه صبر کنید ، می تونید قطعاتی بخرید که قدرتشون بالای 30% از قطعات امروزی بیشترند .
باز میل خودتونه.
در ضمن مدل پاور رو هم نگفتین.:46:

shahrokh2008
13-11-2008, 18:26
به نظر من اگه Phenom بخری بد نیست...چون من دارم خیلی قدرتمنده...ولی شما گرافیکت بالاست.... یه مادربورد حرفه ای که Fix شما باشه با این هیکلتون برید یه نگاهی به P5e بندازید...البته اون مدلی که کارت صوت سه بعدی همراهشه...چون روی کارت صوت نوشته Only For Game ....اگه این سیستم رو ببندی من ضمانت قوی بودنش رو میکنم...خداییه واسه خودش..در ضمن یه هارد 500گیگ 32مگ بافر هم بخر....از نوع Hitachi ...

daneshjooyan
13-11-2008, 18:30
اگه مشکل شما فقط در بازیه کرایسس وارهد هست ، باید بگم که من و خیلی از دوستانی که 4850 داریم ، باهاش مشکل داریم، من حتی پردازنده ی 8200 خودم رو تا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک کردم ، اما مشکلم تو افت فریم های شدید رفع نشد. و مجبور شدم که این بازی رو در سطح جزئیات پایین تموم کنم. بهتون پیشنهاد می کنم که اول hotfix این کارت رو از سایت ati بگیرید و نصب کنید و در بازی های دیگه هم سیستمتون رو تست کنید. یک بازی اون هم وارهد که از موتور گرافیکی cryengine استفاده می کنه ، نمی تونه ملاک خوبی باشه.
شما همین پردازنده رو هم می تونید تا 3 گیاهرتز اورکلاک کنید.
اگه شما 9 ماه صبر کنید ، می تونید قطعاتی بخرید که قدرتشون بالای 30% از قطعات امروزی بیشترند .
باز میل خودتونه.
در ضمن مدل پاور رو هم نگفتین.:46:

بازم تشكر
مدل پاور هم 530 وات گرين هست كه فكر مي كنم براي ارتقاء سيستم كم نياره درسته؟؟
البته اين مشكل افت فريم رو در بازيهاي ديگه هم دارم و زياد راضي نيستم ازش و اون توقعي كه از كارت 4850 داشتم رو براورده نكرد. راستي امتياز توي 3dmark 06 با اين مشخصات سيستم كه گفتم خيلي ضعيف بود حدود 8500 اورد كه به نظرم حداقل بايد بالاي 10000 بياره (امتياز شما چقدر هست ؟؟؟؟)
ولي به نظر شما آدم 9 ماه صبر كنه و فقط از 60 درصد قدرت كارت گرافيكش بهره ببره منطقي هست؟؟؟
تازه من قطعات اصلي سيستمم رو الان براش مشتري خوبي پيدا كردم كه تا هفته بعد ميخواد پولشو بده حال به نظرتون منطقي هست صبر كنم تا سال ديگه كه ارتقاء بدم چون مطمئنا همين سيستم فعلي هم اون موقع هم كاربردش كمتر شده و هم قيمتش خيلي افت مي كنه درست نيست؟؟؟

alborz_k
13-11-2008, 18:38
بازم تشكر
مدل پاور هم 530 وات گرين هست كه فكر مي كنم براي ارتقاء سيستم كم نياره درسته؟؟
البته اين مشكل افت فريم رو در بازيهاي ديگه هم دارم و زياد راضي نيستم ازش و اون توقعي كه از كارت 4850 داشتم رو براورده نكرد. راستي امتياز توي 3dmark 06 با اين مشخصات سيستم كه گفتم خيلي ضعيف بود حدود 8500 اورد كه به نظرم حداقل بايد بالاي 10000 بياره (امتياز شما چقدر هست ؟؟؟؟)
ولي به نظر شما آدم 9 ماه صبر كنه و فقط از 60 درصد قدرت كارت گرافيكش بهره ببره منطقي هست؟؟؟
تازه من قطعات اصلي سيستمم رو الان براش مشتري خوبي پيدا كردم كه تا هفته بعد ميخواد پولشو بده حال به نظرتون منطقي هست صبر كنم تا سال ديگه كه ارتقاء بدم چون مطمئنا همين سيستم فعلي هم اون موقع هم كاربردش كمتر شده و هم قيمتش خيلي افت مي كنه درست نيست؟؟؟
خوب اگه مشتری دارین و از نظر مالی ضرر نمی کنید ، ارتقا بدین. ولی این رو هم بگم که الان شما از بیش از 80% قدرت گرافیکتون استفاده می کنید.
اگه می خواین ارتقا بدین ، همون 7200 رو بگرید که اختلاف کارایی رو حس کنید . برای مادربرد هم asus p5ql pro مناسبه.
البته اگه بتونین بودجه رو بیشتر کنید و asus p5q بگیرید خیلی بهتره. رم هم اگه می خواین ارتقا بدین ، 4 گیگ بگی که یک دفعه کار بشه و لازم نباشه که 6 ماه دیگه دوباره مجبور بشی که عوضشون کن. patriot 2x2 800mhz cl5 خوب و crucial ballistix tracer 2x2 cl4 عالیه. اولی تا 900 مگاهرتز و دومی تا 1100 مگاهرتز اورکلاک می شه.

daneshjooyan
13-11-2008, 19:54
خوب اگه مشتری دارین و از نظر مالی ضرر نمی کنید ، ارتقا بدین. ولی این رو هم بگم که الان شما از بیش از 80% قدرت گرافیکتون استفاده می کنید.
اگه می خواین ارتقا بدین ، همون 7200 رو بگرید که اختلاف کارایی رو حس کنید . برای مادربرد هم asus p5ql pro مناسبه.
البته اگه بتونین بودجه رو بیشتر کنید و asus p5q بگیرید خیلی بهتره. رم هم اگه می خواین ارتقا بدین ، 4 گیگ بگی که یک دفعه کار بشه و لازم نباشه که 6 ماه دیگه دوباره مجبور بشی که عوضشون کن. patriot 2x2 800mhz cl5 خوب و crucial ballistix tracer 2x2 cl4 عالیه. اولی تا 900 مگاهرتز و دومی تا 1100 مگاهرتز اورکلاک می شه.

بله تصميم به ارتقاء گرفتم در اين شكي نيست
در مورد رم چون بودجه محدوده نمي تونم بيشتر از 2گيگ بخرم و رمي هم كه بهم پيشنهاد كردن رم super talent هست با قيمت هر يك گيگ 24 تومن به نظرتون با اين رم مشكلي در اوركلاك معمولي پيش نمي ياد و كلا رم خوبي هست؟؟
به نظر شما فنوم براي گيم چطوره آخه سرعت كلاكش كمه در مقابل 7300 و 5200 يعني شما براي گيم اصلا فنوم رو پيشنهاد مي كنيد؟؟؟
و يه سوال ديگه چقدر فرق بين e7300 و e7200 هست يعني ارزش 10 الي 15 تومن هزينه بيشتر رو داره

alborz_k
13-11-2008, 20:03
بله تصميم به ارتقاء گرفتم در اين شكي نيست
در مورد رم چون بودجه محدوده نمي تونم بيشتر از 2گيگ بخرم و رمي هم كه بهم پيشنهاد كردن رم super talent هست با قيمت هر يك گيگ 24 تومن به نظرتون با اين رم مشكلي در اوركلاك معمولي پيش نمي ياد و كلا رم خوبي هست؟؟
به نظر شما فنوم براي گيم چطوره آخه سرعت كلاكش كمه در مقابل 7300 و 5200 يعني شما براي گيم اصلا فنوم رو پيشنهاد مي كنيد؟؟؟
و يه سوال ديگه چقدر فرق بين e7300 و e7200 هست يعني ارزش 10 الي 15 تومن هزينه بيشتر رو داره
من در یک تاپیک دیگه گفته بودم که اگه رم های شما در باس 800 هستند ، لازم نیست عوضشون کنید. قدرت فنوم ها به خصوص در گیم ، از core 2 dou ها کمتر هستند. اگه تصمیم دارین که پردازنده رو اورکلاک کنید ، 7200 بگیرید ، در غیر این صورت 7300 بگیرید.

daneshjooyan
14-11-2008, 13:31
با تشكر از همه
بحث تمام

zadis
16-11-2008, 07:48
سلام
میشه یه سی پیوی خوب و قوی برای مادربرد p5ld2 deluxe
معرفی کنید...
من میخوام یه سی پیوی دو هسته ای بگیرم .
مادر بردم هم p5ld2 deluxe هست
اول این که سی پیوی دو هسته ای به این مادر برد میخوره ؟؟؟؟؟؟؟
دوم شما برای این مادربرد چه سی پیویی پیشنهاد می دید که هم خوب و قوی باشه
هم ساپورت بکنه............ قیمت سی پیویی که معرفی میکنید رو هم برام بگید ممنون
سی پیوی الان که رو مادر برده 3 فول هست