PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نکته مهم:نام بازی ها(چیزی به نام Cod5 وgta6وجود نداره)!!!!!

Big-Boss
11-11-2008, 13:42
سلام بچه ها
حتما همگی در پست های خیلی از عزیزان مشاهده کردید که از اسامی مانند COD5 یا GTA4,5,6 یا NFS11.12و.....
استفاده شده
من چند دفعه این نکته رو در همون تاپیک مربوطه متذکر شدم اما دیدم هنوز خیلی از دوستان به روند نام گذاری بازی ها آشنا نیستند برای همین تصمیم گرفتم تاپیکی در مورد این مساله بزنم.

خدمت اون دوستان عزیز بگم که هر شماره یا قسمت جدیدی که از یک بازی منتشر میشه لزوما قرار نیست با یک شماره همراه باشه مثلا همین COD نسخه جدید که اسم اون Call Of Duty:world at war هست و همون طور که ملاحظه می کنید هیچ شماره ای در اون بکار نرفته.

یک مساله ای که خود همه دوستان حتما باهاش مواجه بودن اینه که وقتی می گیم مثلا GAT IV یا (GTA 4) در راهه یا منتشر شده خیلی عزیزان با تعجب میپرسن ما که 4رو چندسال پیش تموم کردیم تازه 5و6 هم بازی کردیم:18:
یا وقتی که COD5 منتشر بشه باز خیلی دوستان خواهند پرسید ما که تا 7و8 از این سری بازی کردیم حالا چرا دوباره 5
و این کار هم باعث سردرگمی خود این عزیزان میشه هم ما باید کلی وقت صرف کنیم و توضیح بدیم که قضیه چه بوده (که در اکثر موارد هم نتیجه نداره!!!!)

برای همین از همه عزیزان میخوام که به نام گذاری بازی ها(خصوصا بازی های که بصورت سری عرضه میشه) توجه کنند و از این به بعد از نام وعنوان اصلی اونها استفاده کنند.
(البته خیلی از شرکت های پخش کننده یازی ایرانی از این مساله سوء استفاده میکنند تا جایی که خود من حتی MaxPayne3 رو تو چند فروشگاه دیدم)

در پایان از مدیر و همکاران محترم و محترمه تقاضا میکنم این تاپیک رو قفل نکنند تا تکام دوستان عزیز با این مورد آشنا بشن
با تشکر dark_angel

resident_evil
11-11-2008, 13:58
كاملا موافقم البته خود منم سوتي دادم و گفتم CoD5 اينقدر كه همه مي گن آدم نا خواسته مي گه ولي
ديگه منم نمي گم و ديگه هيچ كس ديگم نگه

HoJJaT_007
11-11-2008, 14:41
تاپیک تکراری.

من یه تاپیک برای Gta IV زده بودم و تاریخچه رو قرار دادم که مردم نگن 6 و از این کامل تر بود , اما قفل شد .

اینم صد درصد قفل میشه

qo0oick
11-11-2008, 15:46
کاملاً موافقم....
اون موقع که San Andreas بود به هر کی می گفتی GTA San Andreas می گفت کدوم؟؟ GTA 5 رو میگی ؟:13:
خیلی ها حتی بلد نیستن اسم ها رو تلفظ کنن... به خاطر همینم اینجوری رواج پیدا کرد و الانم همه با شماره بازی رو صدا می کنن....
(این دوستمون هم امضای ما رو دزدیده به روی خودش نمی اره:31:)

king-hitler2
11-11-2008, 17:02
این خبر رو توی اخبار میگفتین

تا جلوی دادن اسپم گرفته بشه

Oracle_Eldorado
11-11-2008, 20:37
یه نمومش اینجا »

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته qo0oick عزیز ببخشید ولی برای مثال گفتم

Mehdi-HTC
11-11-2008, 21:50
این به خاطر فرهنگ غلط هست دوستان.....
البته GTA IV به یونانی( اون IV میشه = 4 ) پس به نظرم اگه منطقی به این GTA بگن 4 خیلی مهم نیست....
مثلا خیلی وقت پیش که میرفتم پلی استیشنی برای بازی فکر کنم حدود 7 یا 8 سال پیش به بازی Alone In The Dark میگفتن آلِن دِراک.....که مثلا اسم شخصیت بازی بود.....
منم یه چند مدت پیش که نسخه جدیدش اومد گرفتم روی نوشتش که دقت کردم گفتم ای بابا اینکه زمین تا آسمون با اونکه 7 سال پیش میگفتیم فرق میکنه به دوستم که بازی رو بهم داده بود گفتم خاک بر سرت توکه انگلیسی بلدی روشو میخوندی میدیدی آلِن دِراک نیست مشنگ..........اگه انگلیسی رو بلد باشن دیگه غلط نمیگن که بیفته سر زبون.....
اگه دقت کنین معمولا اونایی این ایشتباه ها رو میکنن که خیلی بازی کلا نکردن و یا یه چیزی شنیدن و اصلا نمیدونن چیه......امیدوارم این فرهنگ غلط توی جامعه ما درست بشه......که داره کم کم درست میشه......البته تقصیر ما هم نیست.....قبلا که GTA ها داشت میفتاد سر زبون من که اصلا سی دی اورجینال نمیدیدم و همش رایتی بود و مغازه دار هم بی سواد بود یه چیزی روش مینوشت و همینجوری پخش میشد.......اما الان داره بهتر میشه و دیگه بازی رایتی خیلی کمترشده و معمولا اورجینال هست........

3Dmajid
11-11-2008, 21:55
متاسفانه این نام گذاری غلط بین خیلی ها هست و خواهد بود !!!!

تنها کسانی که از این نامگذاری های غلط خبر دارن کسانی هستن که به اینترنت دسترسی داشته باشن.

متاسفانه خیلی ها به خاطر فروش زیاد بازی اسامی بازی ها رو به دلخواه خودشون تغییر میدن !

مثلا زمانی که just cause اومده بود همه میگفتن GTA6 رو بازی کردی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

soliman
11-11-2008, 23:03
اون قديما هم من وقتي ميرفتم كلوب اين بچه ها به بازي resident evil 3 ميگفتند وحشتناك 3.:31:

Oracle_Eldorado
12-11-2008, 00:07
اون قديما هم من وقتي ميرفتم كلوب اين بچه ها به بازي resident evil 3 ميگفتند وحشتناك 3.:31:

همینطور به Winning Eleven 3 میگفتن فیفا 98 !!!:31:

qo0oick
12-11-2008, 00:40
یه نمومش اینجا »

البته qo0oick عزیز ببخشید ولی برای مثال گفتم
ویرایش کردم..
شد CoD: WaW
الان شما راضی هستی :31:؟
باور کن اگه نمی گفتم CoD5 طرف منظورمو نمی فهمید!!

qo0oick
12-11-2008, 00:43
به Eleven 4 تو Ps1 هم میگفتن تورسبز!:5:

Big-Boss
12-11-2008, 00:45
به Goal3 هم تو میکرو (یادش بخیر) می گفتن خشم

بزارین این تاپیک بمونه همه دوستان بخونن اون وقت خودمونم از توضیح دادن به اون دسته عزیزان راحت میشم
================================================== ===========

Oracle_Eldorado
12-11-2008, 01:01
ویرایش کردم..
شد CoD: WaW
الان شما راضی هستی :31:؟
باور کن اگه نمی گفتم CoD5 طرف منظورمو نمی فهمید!!

دوست عزیز آخه وقتی این تاپیکو دیدم همون لحظه هم پست شما رو دیدم .
دیگه مثال دیگه گیرم نیومد .
ممنون بابت ویرایش ... :11:

Razel
12-11-2008, 01:19
سلام دوستان

من تو یه فروشگاه نرم افزاری و بازی کار می کنم ، باور نمی کنید میان از ما GTA7 و Maxpayne4 و قلعه ولفنشتاین 3 رو میخوان. تا میای توضیح بدی که همچین چیزایی وجود خارجی نداره فورا میگن شما خیلی از زمانه عقبی و به روز نیستیو...میرن سراغ یه مغازه دیگه که اونم مثل خودشونه.

مخصوصا برای GTA که هر بازی به سبکش میاد فورا یه شماره به اسم GTA روش می چسبوننو ازمون می خوان.

یکی می گفت igi3 رو تموم کردم 4 کی میاد؟:18:

باور کنید اینایی که می گم عین واقعیت بود اگه کسی تو این کار باشه حتما تایید میکنه.

شب خوش .

qo0oick
12-11-2008, 01:41
دوست عزیز آخه وقتی این تاپیکو دیدم همون لحظه هم پست شما رو دیدم .
دیگه مثال دیگه گیرم نیومد .
ممنون بابت ویرایش ... :11:
اگه ویرایش نمی کردم آبروم می رفت :43:
دست شما هم درد نکنه...:31:

سلام دوستان

من تو یه فروشگاه نرم افزاری و بازی کار می کنم ، باور نمی کنید میان از ما GTA7 و Maxpayne4 و قلعه ولفنشتاین 3 رو میخوان. تا میای توضیح بدی که همچین چیزایی وجود خارجی نداره فورا میگن شما خیلی از زمانه عقبی و به روز نیستیو...میرن سراغ یه مغازه دیگه که اونم مثل خودشونه.

مخصوصا برای GTA که هر بازی به سبکش میاد فورا یه شماره به اسم GTA روش می چسبوننو ازمون می خوان.

یکی می گفت igi3 رو تموم کردم 4 کی میاد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

باور کنید اینایی که می گم عین واقعیت بود اگه کسی تو این کار باشه حتما تایید میکنه.

شب خوش
دوست من، من خودم یه زمانی گیم نت داشتم...
دقیقاً همین حرفارو به منم میزدن...
دیگه کاریش نمیشه کرد... ایرانه.. همی چی ممکنه:5:

Oracle_Eldorado
12-11-2008, 01:44
سلام دوستان

یکی می گفت igi3 رو تموم کردم 4 کی میاد؟:18:

شب خوش .

دوست عزیز باز خوبه اینا اسم بازی رو درست میگن !

یه بار توی یه مغازه بودیم یه نفر اومد گفت : ببخشید بازی Finkeneyshtan دارین ؟!

ما هم همه اینطوری » :18:

هرچی فکر کردیم که چه بازی میتونه باشه که فهمیدیم همون ولفنشتاین رو میگه :13: ....

king-hitler2
12-11-2008, 08:56
ببخشید
اما این تایپیک یه چیز دیگس بعضی ها مثل اینکه از تو جاده خارج شدن

مثال
یکی می گفت igi3 رو تموم کردم 4 کی میاد؟
به Eleven 4 تو Ps1 هم میگفتن تورسبز![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به Goal3 هم تو میکرو (یادش بخیر) می گفتن خشم

B3HZ@D
12-11-2008, 11:14
ای بابا
اگه برای کل ایران هم کلاس اموزشی بذارن باز اونا هر طور که بخوان اسمش رو میگن
طرف اصلا نمیخونه دنباله اسم بازی چی نوشته
من رفتم pro evolution soceer 2009 رو بگیرم نوشته بود سوکر جدید رسید
خدائیش شما به این میگید معرفی بازی؟؟؟

HoJJaT_007
12-11-2008, 15:37
در مورد gta اینجا کامل توضیح داده بودم که متاسفانه بسته شد :

البته کلی عکس داشت . صبر کنید لود شه

qo0oick
12-11-2008, 19:08
بعضی ازین شرکت های متفرقه هم عکس روی جلد بعضی از بازی ها رو خودشون عوض می کردن...
True Crime رو زده بودن GTA 6
ازین مشکلات زیاده... فکر کنمم حالا حالا ها ادامه داره...

EASPORTS-FIFA
12-11-2008, 22:18
به grand theft auto tehran هم میگن gta12.یکی نیست بگه بابا نسخه هفتمه.

HoJJaT_007
12-11-2008, 23:05
ای خدا , باز یکی گفت Tehran

بابا به خدا هیچی چی به نام Gta Tehran وجود نداره وجـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـود نــــــــــــــداره !

حالا فردا باز تاپیک زده میشه Gta Tehran رو کجا میشه خرید !

Big-Boss
12-11-2008, 23:25
به grand theft auto tehran هم میگن gta12.یکی نیست بگه بابا نسخه هفتمه.

1پست کامل من توضیح دادم و 3 صفحه بچه ها خاطره گفتن
اینم نتیجشه اش GTA tehran

A:- هی رفیق اون سی دی سوکر جدید که اومده رو بده می خوام نصب کنم بعدشم cod5 بازی کنم راستی میگن نید فور اسپید 10 هم داره میاد !!!!!!!!!!!!!!!!
B:- آره ولی حیف که جی تی ای 8 تاخیر داره .راستی چه خبر از تام رایدر 9!!!!!!
A:-والا منم موندنم این که زنه پس چرا اسمش تامه:18::18:

EASPORTS-FIFA
13-11-2008, 13:05
من فقط به عنوان یه شوخی گفتم.ولی بازی های شماره ای هم هست.
مثلا کا4 یا اویل4 چی؟به اونا باید چی گفت؟اگه راست میگید اینو جواب بدید.

alborz_k
13-11-2008, 13:29
سلام . این هایی که گفتین ، همشون اشتباهات گیمر ها و فروشند ها محسوب می شن . اما من 2-3 ماه پیش رفتم یه بازی بگیرم و تو آرشیو بازی هاش ، starwars the force unleashed رو دیدم ، عکس جناب استال کیلر هم روی جعبه ی بازی بود ( شرکت توزیع کننده ی بازی هم معتبره) . خیلی تعجب کردم ولی از روی کنجکاوی بازی رو خریدم و متوجه شدم که starwars jedi academi و مال سال 2003 هست.

Big-Boss
13-11-2008, 13:36
من فقط به عنوان یه شوخی گفتم.ولی بازی های شماره ای هم هست.
مثلا کا4 یا اویل4 چی؟به اونا باید چی گفت؟اگه راست میگید اینو جواب بدید.

کسی با بازی های شماره ای مشکلی نداره مشکل بازی های بی شماره ای هستند که شماره دار می شنن

تا 2 سال پیش PES با شماره میومد بیرون
یا امکان داره چند سال دیگه COD5 بیاد
ولی یه نکته دیگه اینکه بعضی بازی ها هم شماره دارند هم یه اسم اضافی مثل:
MAX PAYNE 2 :THE FALL OF MAX PAYNE
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HoJJaT_007
13-11-2008, 13:47
الانم Pes شماره داره .

بازی های فوتبال همیشه شماره دارند

البته منظورم از شماره سال هست . مثل Fifa 09 یا Pes 2009 یا Pes 09

zartosht 2008
16-11-2008, 12:54
بعضي از دوستان از دوران فروشندگي مي گفتن كه خريدار اسم بازي رو يك چيز عجيب مي گفته و حتما هم همون بازي رو مي خوسته ما كشكلاتمون اساسي تر از اين حرفاست وقتي ميان به من مي گن كارت اينترنت رو بايد كجاي كامپيوتر نصب كينم يا بعضي ها مي كنن تو فلاپي انتظار داريد اين آدمها اسم بازي رو درست تلفظ كنن

Kaptian Black
16-11-2008, 16:23
وقتي ميان به من مي گن كارت اينترنت رو بايد كجاي كامپيوتر نصب كينم يا بعضي ها مي كنن تو فلاپي
:16::16::16:

king-hitler2
16-11-2008, 17:31
نمیدونم این بحثها چه ربطی به موظوع تایپیک داره