PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیدا کردن موضوعی برای تحقیق از طریق اینترنت

Amir_link
11-11-2008, 05:10
سلام به همگی

نمی دونم انجمن رو درست انتخاب کردم یا نه !

من می خوام یک موضوعی که جدید باشه (تو زمینه کامپیوتر) تحقیق کنم البته این موضوع مثلا : بلوتوث چیست؟ ،

نحوه عملکرد Cpu و....منظورم نیست منظورم یه کار یا موضوع جدید هستش

به عنوان مثال: دوستانی که برای جشنواره ی خوارزمی مثلا یه ربات میسازن یا ...... بالاخره طرز کارش و وسایل

مورد نیازش و نوع ربات و... رو از سایتی پیدا می کنن و بعد روش کار می کنن می خواستم بدونم این سایت ها رو

چطوری می تونم پیدا کنم (ترجیحا خارجی)

برای مثال : ساخت نرم افزاری که یه کار بخصوصی (جدید باشه) رو انجام بده (که ترجیحا قبلا روش کار نشده

باشه اگر هم شده باشه کم)

حالا من می خوام این کار بخصوص که نمی دونم چی هست ، موضوعش رو از اینترنت پیدا کنم

نمی دونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه !

ممنون میشم راهنمایی کنید یا اگه سایتی در این زمینه سراغ دارید معرفی کنید

Mohammad Hosseyn
11-11-2008, 16:17
من درست نفهیمدم .... شما دنبال سایت هستید یا دنبال مقاله !! ؟ البته باید دنبال سایت باشید ...

باید بگم دنبال سایت گشتن کارتون راه نمی ندازه . باید دنبال موضوع برید . مطمئن باشید دنبال موضوع رفتن راهتتره . اونهایی که در مورد موضوعی تحقیق می کنن سایت خاصی منبعشون نیست . فقط دنبال موضوع میچرخن . حالا هر سایتی شده .

توصیه من به شما اینه که شما مثلا در مورد موضوع بلوتوث ... بیاید در مورد این موضوع (از هر جنبه ) تو اینترنت سرچ کنید . راههای زیادی داره .

اولیش استفاده از موتور سرچ هست . که در دسترس ترینه .

دومیش استفاده از لینکستان هاست که خیلی کارآمده . برید سایت های لینکستان و در مورد موضوعتون هر چی سایت دیدید جمع کنید و برید توش .

سومیش هم سایتهایی مثل ویکی پدیا هستش . که این یکی هم خیلی خوبه . مثلا شما وارد ویکی پدیا بشید و برید دنبال بلوتث درونش بگردید . بعد که اون صفحه رو پیدا کردید هم از متن خود سایت و هم از منابعی که تو صفحه ذکر شده استفاده کن . منباع ویکی پدیا خیلی مهمه .

بعدش هم جاهایی مثل انجمن ها و یا مکانهایی مثل Yahoo Answer هست که میتونید اطلاعات دیگران رو بگیرید .

در کل میشه گفت روش های تحقیق تو اینترنت همیناست .

البته اگه بخوای کارت راه بیفته باید از سایتهای خارجی بیشتر استفاده کنی .چون سایتهای تخصصی فارسی انگشت شمارند .

البته من استفاده از کتابهای چاپی و رفتن پیش افراد متخصص رو در کنار این کارا پیشنهاد میکنم ...

موفق باشید .

Amir_link
11-11-2008, 16:57
خیلی ممنون درسته منظورم رو خوب فهمیدین مشکل من همین موضوع هستش ، این موضوع رو چطوری پیدا کنم اگر موضوعش

باشه بقیش کار چندانی نداره خیلی موضوعات زیادی وجود داره ولی همشون تکراری و قدیمی هستن من میخوام یه موضوعی رو

پیدا کنم و روش کار کنم در کل منظور من پیدا کردن یه موضوع خوب هستش

مرتضی nvcd
11-11-2008, 20:32
خوب انتخاب موضوع هم مستقیما به شخص شما بستگی داره ... یعنی این شمایی كه انتخاب می كنی ...

اینترنت یه سرچ كننده است كه خوب ،بد ، زشت و زیبا رو میده به دستتون ... شما باید یكی رو انتخاب كنید ...

اگه منظورتون حتی انتخاب موضوع هم باشه ...باز بستگی به كاری كه دارید انجام می دید داره ... مثلا اگه طرح یه وسیله ای باشه كه كارای عجیب غریب می كنه ... یكی از كاراش بلند شدن از هواست (فرض)

شما باید بری تو نت و دنبال این موضوع بگردید ... و خوب مطالبتون هم در راستای همون موضوع خواهد بود ...

امیدوارم منظورتون رو خوب درك كرده باشم و جوابم رو خوب رسونده باشم

اگه باز هم هنوز دودل هستید یا احتیاج به كمك دارید ... بهتون پیشنهاد می كنم خود موضوع مورد انتخابتون رو بگید همین جا ... ما هم در پیدا كردن مطلب بهتون كمك كنیم

ممنون

Amir_link
11-11-2008, 23:29
ممنون مرتضی جان

من گیر موضوعش هستم!!! یعنی می خوام یه موضوع پیدا کنم که هم جدید باشه و هم این که بشه روش تحقیق کلی کرد تو

هر زمینه ای مربوط به کامپیوتر باشه مشکلی نداره

ممنون از جواب هاتون

H M R 0 0 7
12-11-2008, 12:12
موضوع پیرامون چی باشه؟
آی تی یا نرم افزار یا سخت افزار؟
پیشنهادات من:
1- چگونگی کار موتور جسنجوی گوگل (چگونه کار کردن باهاش رو نمیگم. منظورم طرز کار این موتور جستجو هستش)
2- چگونگی نرم افزارهای تشخیص دست خط یا تشخیص صدا
3- تحقیق در مورد نسخه بعدی ویندوز
و....

اگه چیز دیگه یادم اومد میگم

Amir_link
12-11-2008, 18:30
موضوع پیرامون چی باشه؟
آی تی یا نرم افزار یا سخت افزار؟
پیشنهادات من:
1- چگونگی کار موتور جسنجوی گوگل (چگونه کار کردن باهاش رو نمیگم. منظورم طرز کار این موتور جستجو هستش)
2- چگونگی نرم افزارهای تشخیص دست خط یا تشخیص صدا
3- تحقیق در مورد نسخه بعدی ویندوز
و....

اگه چیز دیگه یادم اومد میگم

سلام

خیلی ممنون درسته من دقیقا منظور یه همچین موضوعاتی هست

مورد 1 طرز کار موتورهای جستجوگر پروژه دوره کاردانیم بود و خیلی موضوع خوبی بود

مورد دوم هم خوبه

در مورد سومی اولین باره میشنوم:46: حتما یه تحقیقی در موردش انجام میدم

اگر دوستان دیگر هم موضوع خوبی که بشه کارای تحقیقاتی خوبی روش انجام داد ،یا سایتی که بشه یه چنین موضوعاتی رو پیدا کرد، می

دونن خیلی خوشحال میشم عنوان کنن