PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفآ براي خريد لپ تاپ ( 1000.000 ) توماني راهنمايي كنيد !

SALMAN_LOOLOO
08-01-2006, 03:08
لطفآ براي خريد لپ تاپ ( 1000.000 ) توماني راهنمايي كنيد

لطفآ يك مار كش رو معرفي كنيد كه هم به پول بنده جور بشه هم سسيستمش خفن باشه !!!

مرسي از زحمات شما !!

:cool:

mpsjavad
08-01-2006, 16:25
با سلام ..

سلمان جان اول اين رو بگم که لپتاپ با سيستم روميزي 180 درجه از همه لحاظ متفاوت هست ..

سيستم خفن هم بستگي به کاربردش تو کار شما داره .. خواسته هات از يک لپتاپ چي هست ..

-- ميخواي سبك باشه و راحت حمل بشه
-- ميزان باتري و شارش برات مهم هست چقدر دوست داري بدون برق با لپتاپت كار كني ؟
-- ميخواي از لحاظ قدرت قوي باشه ( پردازش )
-- نياز به گرافيك هم داري .. كارهاي گرافيكي ميكني ؟ اهل بازي هستي ..
-- توقع چه امكانت جانبي رو داري ..
-- گارانتي ؟!

با قيمت يك ميليون يه خورده محدود ميشي .. اما باز هم ميتوني به محدود خواسته هات برسي ..

اگر با قطعات و مدل هاي مختلف و .. اشنايي نداري و ميخواي موقع خريد گوش و چشمت باز باشه يه سري به تاپيك زير بزن :

==============++=================
تاپيك تخصصي لپتاپ - Laptop
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
==============++=================

SALMAN_LOOLOO
08-01-2006, 21:38
اول اينكه بگم من بيشتر ميخوام از لپتاپ توي Network استفاده كنم بدشم اگه بشه مي خوام بتونم با هاش با برنامه فلش كار كنم !!!

راستي مارك Sony هم اصلآ نمي خوام !!!!!

:happy: خيلي از لطف تون ممنونم !

mpsjavad
08-01-2006, 21:59
با سلام ..

خوب عزيز توقعاتت رو نگفتي ! :) يه جواب کوتاه به سوالات زير حداقل بگو ..

-- ميخواي سبك باشه و راحت حمل بشه
-- ميزان باتري و شارش برات مهم هست چقدر دوست داري بدون برق با لپتاپت كار كني ؟
-- ميخواي از لحاظ قدرت قوي باشه ( پردازش )
-- نياز به گرافيك هم داري .. كارهاي گرافيكي ميكني ؟ اهل بازي هستي ..
-- توقع چه امكانت جانبي رو داري ..
-- گارانتي ؟!

برو تو مايه هاي ACER و DELL :happy: چون تراز قيمت هاش به يک ميليون ميخوره و مدل هاي قابل قبولي داره .. اگر تهران هستيد يک سري بريد مجتمع پايتخت يه حال و هوايي عوض کنيد ببينيد چي به چيه ! :happy:

اين سوني بدي کرده به شما :blink:

SALMAN_LOOLOO
09-01-2006, 10:47
1.آره.

2.اگه 4 ساعت بدون برق كاركنه خوبه.

3.اين كه معلومه .

4.كار هاي گرافيكي ,, Flash 0

5.اگه بيسيم و كارت شبكه و USB و bluetooth باشه .

ميدوني Sony يكي از خاصي تاش اينه كه قطعاتش رو گرون ميده .

mpsjavad
09-01-2006, 21:45
با سلام ..

سلمان جان اگر تهران هستي يه سر برو مجتمع پايتخت چند مدل از لپتاپ هاي ايسر و دل رو ببين ( اون هايي كه قيمتشون متناسب به خواست هاته )

لپتاپ ها دسته بندي هاي خاص خودشون رو دارن .. مثلا جايگزين سيستم هاي روميزي يا فوق سبك و .. با يك ميليون لپتاپ ي ميتوني بخري در رده متوسط كه با وزن حدود 3 كيلو گرم .. سيستم هاي Wi-Fi هم بشترشون دارن البته استاندارد هاي مختلفش رو بايد مدل دقيق بگي تا چك كنم پورت USB هم بنا به مدل دقيق بين يك پورت تا 4 تا اون هم USB 0.2 براي bluetooth اگر مدل ي نداشت با 20 هزار تومن كارت اكسترنالش رو ميتوني بگيري ..

Sony در مقايسه با هم رده هاي خودش با يكسري امكانات خاص خيلي گرون تر از بقيه در مياد ..

در مرود گارانتي بايد ببيني اصلا اعتقادي به گارانتي اين شركت هاي مثلا نماينده داري يا نه :biggrin: به نظر من مفت نمي ارزن .. بايد خفتشون رو بگيري :laughing:

من خودم تابستون قصد خريد داشتم منصرف شدم رفتم يه دونه ديگه سيستم روميزي خريدم خيال خودم رو راحت كردم .. شما اگر ميبيني نياز داري خودت رو در گير نكن برو چند مدل ببين بعد بيا بگو مثلا فلان مدل ها رو ديدم بعد من يا ديگر دوستان ميايم نظرمون رو ميديم تا شما يه انتخاب درست داشته باشي ( من خودم خيلي وقت ه از بازار دورم براي همين اگر هم مدلي رو برات انتخاب كنم اماكن داره يا گيرت نياد يا اينكه بدن مسافر برات بياره كه اون طوري هزينش برات سنگين در مياد )

شما برو مدل هاي مختلف رو ببين من جمله Acer سري TravelMate و Dell سري Inspiron يا سري و ممدل هاي جديدترش ...

تو اين رنج قيمت پيشنهاد من ( با ديد خودم براي شش ماه پيش که به يکي از دوستان پيشنهاد دادم Dell Inspiron 510 m چيز خوبي بود که امکاناتش هم قابل قبول هست )

DELL INSPIRON 510 M
Intel® Centrino 1.6GHz
1024 KB L2 CACHE
DVD + CD-RW Combo Drive
512 MB RAM / 80GB HDD
15 " XGA TFT LCD , 64 MB
56K MODEM+100 Base LAN
Wi-Fi / BlueTooth / S-Video
RS232/USB2/LPT/VGA /IrDA
MS Windows XP Home

البته امکاناتش قابل تغيير هست ..

اگر از اين مدل ي که پيشنهاد دادم خوشت اومد بگو تا دقيق روش بحث کنيم . :) .

SALMAN_LOOLOO
09-01-2006, 21:54
مرسي از راهنمايي خفنت !

راستش يكي از رفقا كه خيلي به اين چيزا وارد بود بهش گفتم گفت كه يه مدل واسم پيدا ميكنه مي گفت مدل HP (Compact)HP
هستش ولي Lie اگه درست گفته باشم خيلي ضعيفه ولي تمام امكانات رو داره !!!

حالا اگه شما در مورد اين مدل اطلا عاتي داري ممنونت ميشم

SALMAN_LOOLOO
09-01-2006, 22:04
الان يه جايي رو پيدا كردم گفتم حيف نزارم اين جا !!!

mpsjavad
09-01-2006, 23:27
مرسي از راهنمايي خفنت !

راستش يكي از رفقا كه خيلي به اين چيزا وارد بود بهش گفتم گفت كه يه مدل واسم پيدا ميكنه مي گفت مدل HP (Compact)HP
هستش ولي Lie اگه درست گفته باشم خيلي ضعيفه ولي تمام امكانات رو داره !!!

حالا اگه شما در مورد اين مدل اطلا عاتي داري ممنونت ميشم

با سلام ..

خواهش ميكنم عزيز .

سلمان جان شما اگر مدل دقيقش رو بديد ميگردم مشخصات كليش رو پيدا ميكنم بيشتر با هم بحث ميكنيم . اگر شرايط ي كه تو ذهنت هست رو داره و از بابت گارانتي هم خيال خودت راحت هست پس مشكلي نيست هر وقت قصد خريد داشتي يكسري نكاتت ريز هست بگو تا برات بنويسم اون ها رو موقع خريد مد نظر داشته باشي تا احيانا اگر لپتاپت مشكلي داره همونجا مشخص بشه ..

SALMAN_LOOLOO
09-01-2006, 23:52
مرسي شما كارت 21 داداش ... من حتما از راهنمايي شما استفاده ميكنم !

SALMAN_LOOLOO
10-01-2006, 00:48
[QUOTE=mpsjavad]با سلام ..

سلمان جان اگر تهران هستي ......

شرمنده من شيراز هستم

satellite
15-01-2006, 21:36
سلام!
ميخاستم بدونم acer extensa 6601 چجور لپت تاپیه؟مدل های aspire 3003 به قیمت 800 و externsa 6601 به قیمت 1 رو بهم پیشنهاد کردن.البته اونطوری که میگفتن تکنولوژی crystal bright تفاوت محسوسی تو کیفیت lcd داره برای همین فعلن اول extensa 6601 رو در نظر دارم و بعدش 3003 و بعدش 4024.بیشتر کارای من Movie;internet;photo و برنامه های نه چندان heavy هست.acer میخام و کیفیت lcd برام مهمه.درسته که laptop های ارزونتری هم هستن ولی میخام طوری باشه که نخام زود برای همین کارای ساده مثل اینترنت و فیلم و عکس دوباره upgrade کنم.ممنون میشن راهنمایی در مورد این هایی که انتخاب کردم بکنین.و اینکه تفاوت Lcd هایی که crystal bright هستن واقعا محسوسه؟در مورد extensa که نوشته dual lamps نظرتون چیه؟

masoud8606
16-01-2006, 00:03
اقایی برای خرید به قول ارانیها رایانه همراه دنبال گارانتی ایران نباش البته بستگی به مارک دستگاه هم داره شما میتونی با مبلغ 890 هزار تومان تقریبا یه چیزه خوب بگیری . حالا 1 مودل معرفی میکنم چون خودمون نماینده هستیم. Nx 6110 Hp/1.6 Sentrino/ Ram 256/hdd40/vga 64 / 15"monitor/dvd Combo/wifi/infera/lan/usb /هم داره .راستی الان اینجر دستگاهها فقط حافظه رم-هارد-درایوها البته در ایران قابل ارتقا هستن . خوب باش تا خوبی هم ببینی . خواستی میتونم کمک کنم بابای

mpsjavad
16-01-2006, 14:58
با سلام ..

دوست عزيز ورود شما رو به انجمن هاي P30world تبريک ميگم :)

اين دو مدلي که شما نام برديد از نظر عملکرد خيلي متفاوت هستند .

aspire 3003 -- که پردازنده اي همانند سيستم هاي روميزي Sempron 2800+ داره البته از نوع همراه که مصرف باتري لپتاپ رو به شدت بالا برده و عملکرد قابل قبولي رو نداره .
extensa 6601 -- با پردازنده Dothan 1.6GHz عملکرد بسيار بهتري نسبت به مدل قبلي که اشاره کرديد داره + کيفيت تصوير شفاف تر و تصويري طبيعي تر با زاويه ديد باز و گسترده تر به خاطر تکنولوژي crystal bright در Lcd اون -- لپتاپ مورد بحث داراي صفحه نمايش WXGA Wide ( به نمايشگر هاي Wide ( عريض ) معروف هست با وضوح تصويري 900 × 1400) هست که براي نمايش فيلم و بازي ها ميتونه نياز شما رو برآورده کنه ! البته هر چه تعداد پيکسال هايLcd بيشتر و شفافيت تصوير اون بالا تر مصرف باتري لپتاپ هم بشتر شده و زمان شارش بودن اون رو به مراتب کاهش ميده !

در مورد قابليت Dual lamps هم بايد اشاره کنم که زمان واکنش اين لپتاپ با اين تکنولوژي 16هزارم ثانيه هست در يک تعريف ساده زمان واکنش مدت زمانی است که سپري ميشه تا یک پیکسل تغییر کنه که اين خاصيت زمانی که از مانیتورتان برای تماشای فیلم و یا بازی استفاده میکنید بسیار مهم میباشد .

اين لپتاپ با اين مشخصات به راحتي ميتونه نياز شما رو براورده کنه :)

موفق باشيد .

satellite
16-01-2006, 16:08
ممنون!همه laptop هاي acer extensa6601 این مشخصات و این lcd رو دارن؟یعنی اگه نوشته باشه extensa 6601 کافیه؟میخوام بدونم چطوری تشخیص بدم مشخصاتش رو؟مثلا crystal brite و dual lamp هست؟
پیکسل های خراب به چه پیکسل هایی میگن؟
اکبند بودنش رو از کجا بفهمیم؟
ارزش داره 200 تومن بیشتر بدم و sony FS 625 با 1.6 sonoma در مقابل dothan 1.6 در extensa و hard 40 و ram 512 و lcd 15.4xbright بگیرم؟

mpsjavad
16-01-2006, 17:12
با سلام ..

همه laptop هاي acer extensa6601 این مشخصات و این lcd رو دارن؟یعنی اگه نوشته باشه extensa 6601 کافیه؟

دوست گرامي عموما لپتاپ ها به دو شکل مورد عرضه قرار ميگيرند به صورت يك پك بدون نظر خريدار يا به صورت سفارشي ، به اين صورت كه شما در سايت ها ي مختلفي قطعات مختلف رو براي خودتون انتخاب ميكنيد مثلا ميزان ظرفيت هارد و رم و ..

اما عموما تكنولوژي ها ي خاص بر روي يك مدل برند ثابت هست و تغيير نميكنه !

میخوام بدونم چطوری تشخیص بدم مشخصاتش رو؟

در مورد قابليت هاي Dual lamps و crystal bright ميتوانيد براي اطمينان بيشتر به كاتولوگ هاي معتبر عرضه شده و صد البته از طريق سايت برند مورد نظر خودتان اقدام كنيد .

پیکسل های خراب به چه پیکسل هایی میگن؟

اساس کارکرد LCD ها به پيکسل هاي آن برميگردد هر پیکسل را میتوان دومین جزء کوچکی که بر روی صفحه مانیتور به نمایش در می اید دانست هر پیکسل از سه زیر پیکسل تشکیل شده است این زیر پیکسل ها قرمز ابی و سبز هستند برای مثال اگر شما یک مانیتور LCD با وضوح 1024*768 پیکسل داشته باشید به این ترتیب مانیتور شما 2359296 زیر پیکسل دارد . یعنی 1024×3*768 .

هر سه پیکسلی که دریک پیکسل وجود دارند به کمک یکدیگر رنگ های واقعی را تولید میکنند.یک ترانزیستور مجزا به نام TFT هر سه زیر پیکسل راکنترل میکند. ار این ترانزیستور بد کار کند در ان صورت زیر پیکسل و یا زیر پیکسل ها خراب میشوند .به همین ترتیب علت اصلی خراب شدن پیکسل ها بد کار کردن ترانزیستور TFTمیاشد .

دو نوع پیکسل اسیب دیده وجود دارد : پیکسل روشن شده و پیکسل تاریک شده که به ان پیکسل سوخته ویا مرده نیز میگویند . یک پیکسل روشن بر اثر گیر کردن ترانزیستور TFT در وضعیت روشن (on) به وحود میاید .در چنین وضعیتی شما یک نقطه ی کوچک قرمز, ابی ویا سبز را بر روی صفحه ی مانیتور میبیند که هیچ تغییری نمیکند .اگر چند پیکسل روشن در مجاورت یکدیگر باشند شما یک نقطه ی صورتی, زرد , فیروزه ای و یا سفید را بر روی مانیتور مشاهده خواهید کرد .

یک پیکسل مرده یا سوخته عبا رت است از یک نقطه ی تاریک بر روی صفحه ی مانیتور که بر اثر گیر کردن ترانزیستور TFT در وضعیت خاموش (off) به وجود میاید .اگر فقط یک پیکسل مرده بر روی صفحه ی مانیتور وجود داشته باشد ، شناسایی ان با چشم غیر مسلح دشوار و شاید غیر ممکن باشد .اما اگر تعداد پیکسل های مرده ای که در مجاورت هم هستند زیاد باشد در ان صورت میتوان ان را به اسانی شناسایی کرد ، چنین تجمعی از پیکسل های مرده میتواند ازار دهنده باشد مخصوصا اگر که این تجمع در وسط صفحه ی نمایش به وجود اید.

پیکسل های بد را معمولا نمیتوان تریمیم کرد .البته ممکن است شرکت تولید کننده ی مانیتور با استفاده از لیزر یک پیکسل روشن را خاوش کندّّّّّّّّّّّّّّ، اما در ان صورت فقط پیکسل روشن به پیکسل مرده تبدیل میشود .در بعضی از موارد میتوان با حرکت دادن مانیتور یک پیکسل مرده رادوباره روشن کرد، اما این کار باید با دقت و ارامی صورت پذیرد تا اسیبی به مانیتور نرسد. بر روی صفحه ی مانیتور ،پیکسل های مرده قابل رویت تر از پیکسل های روشن است.

برگرفته از ماهنامه جوان كامپيوتر

دقت داشته باشيد هر نوع گارانتي و هر نوع برندي تعريف خاص خود را براي پيکسل سوخته دارد به عبارت ديگر هر نوع خرابي پيکسل ها شامل گرانتي هاي مختلف نميگردد .. براي شناسايي پيکسل هاي سوخته يا .. ميتوانيد از روش هاي خاص ي استفاده کنيد که اگر لازم ديديد تا به انها اشاره کنم !

اکبند بودنش رو از کجا بفهمیم؟

عموما لپتاپ هاي آکبند يا به اصطلاح ديگر دست اول درون کارتن و به صورت پلمپ هستند . از محل معتبر تهيه کنيد و با خيال راحت خريد کنيد .

ارزش داره 200 تومن بیشتر بدم و sony FS 625 با 1.6 sonoma در مقابل dothan 1.6 در extensa و hard 40 و ram 512 و lcd 15.4xbright بگیرم؟

خوب اين دقيقا بر ميگرده به خواسته شما و مقدار هزينه اي كه ميخواين براي خريد كنار بگزاريد .. بهترين پيشنهاد براي شما اين هست كه دقيقا براي خودتون خواسته هاتون رو مشخص كنيد و نيازتون رو در نظر بگيريد و با كمترين هزينه بهترين انتخاب رو داشته باشيد . :)

اميدوارم كه موفق و پيروز باشيد .

satellite
17-01-2006, 12:38
اره ممنون ميشم اگه توضيح بدين.

mpsjavad
17-01-2006, 15:38
با سلام ..

چگونگي تشخيص پيكسل هاي خراب در صفحه نمايش LCD :

اگر واقعا تشخيص پيکسل هاي خراب براي شما مهم و حياتي است با ادامه مطلب همراه باشيد . شما براي اينکه به راحتي پيکسل هاي سوخته يا خراب يا .. را پيدا کنيد يا حتي بتوانيد تعداد و موقعيت هر کدام را تشخيص دهيد ميتوانيد از نرم افزار زير استفاده کنيد .

نام نرم افزار مورد نظر LCD Test است که نرم افزار ي رايگان هست و نياز به نصب هم ندارد و داراي ساختار و طرز کاري بسيار ساده ميباشد . در واقع اين نرم افزار با روش ويژه اي تنها به شما کمک ميکند تا راحت تر پيکسل هاي مرده يا خراب را در سطح مانيتور تشخيص دهيد .

بعد از دانلود نرم افزار از ادرسي که در پايان ذکر ميکنم وقتي نرم افزار را از حالت فشرده خارج کرديد با کليک دو ضرب بر روي فايل اجرايي LCDtest.exe يکي از پنج تصوير (black, red, green, blue, and white) را مشاهده ميکنيد که با کليک کردن بر روي صفحه نمايش تصاوير تک رنگ تغيير ميکنند ، وظيفه شما اين است که به گوشه گوشه صفحه نمايش در حالت تک رنگ هاي مختلف خوب دقت کنيد و نقاط با رنگ متمايز يا تيره يا روشن را مد نظر داشته باشيد چون آن نقاط همان دسته پيکسل هاي سوخته يا اسيب ديده هستند . بعد از اينکه در حالت نمايش تک رنگ هاي مختلف شما مکان حدود ي پيکسل هاي سوخته يا خراب را تخمين زديد از محيط برنامه خارج شويد و در حالت عاي به صفحه نمايش نگاه کنيد اگر پيکسل هاي خراب و مشکل دار را مشاهده نميکنيد زياد جاي نگراني نيست و نبايد زياد قضه را جدي بگيريد چون اين امر در روند توليد مانيتور هاي LCD تا حدودي طبيعي است . اما اگر دسته پيکسل هاي سوخته در حالت عادي کارکرد صفحه نمايش ديده ميشوند ،ميتواند از گارانتي صفحه نمايش خود استفاده کنيد يا اگر در شرف خريد هستيد از خريد اين لپتاپ خود داري کنيد .

ادرس دانلود LCD Test با حجم 285 کيلو بايت .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@.zip

شاد و موفق باشيد :)

satellite
19-01-2006, 19:50
ممنون میشم بگین acer extensa 6601 انتخاب مناسبی كلا هست با توجه به اينكه توليد نميشه و در سايت acer نیست؟extensaبا گارانتی الماس 110000 تومن میشه.
نظرتون درباره aspre 3003 چیه؟با قیمت 800 تومن و گارانتی الماس.
تفاوت هاشون رو براتون مینویسم:
extensa دارای 1.6 dothan و 3003 دارای sempron 3000+
extensa دارای ddr2 512 و 3003 دارای 256 ddr333
extensa دارای lcd dual lamp هست
extensa دارای bluetooth هست
اولا میخام بدونم کارایی این دو سیستم و تفاوت سرعتشون محسوسه؟
بدون در نظر گرفتن مقدار مصرف باطري در 3003 و با توجه به تفاوت قیمت و امکانات اضافه شده و ايكنه من يه desktop replcament ارزشش رو داره 300 تومن بدیم؟
در کل سرعت 3003 چطوریه؟
نظرتون در مورد گارانتی الماس چیه؟
اگه شما بودین برای desktop replcaement کدومش رو انتخاب ميكردين؟

satellite
20-01-2006, 14:44
نظرتون در مورد اين laptop چیه؟
نوشته sonoma هست
کارت گرافیک Not shared داره
3 سال گارنتی در ایران

satellite
21-01-2006, 12:52
واژه های dedicated-shared-integrated در مورد گرافیک laptop به چه معنا هستند؟

mpsjavad
21-01-2006, 17:37
ممنون میشم بگین acer extensa 6601 انتخاب مناسبی كلا هست با توجه به اينكه توليد نميشه و در سايت acer نیست؟extensaبا گارانتی الماس 110000 تومن میشه.
نظرتون درباره aspre 3003 چیه؟با قیمت 800 تومن و گارانتی الماس.
تفاوت هاشون رو براتون مینویسم:
extensa دارای 1.6 dothan و 3003 دارای sempron 3000+
extensa دارای ddr2 512 و 3003 دارای 256 ddr333
extensa دارای lcd dual lamp هست
extensa دارای bluetooth هست
اولا میخام بدونم کارایی این دو سیستم و تفاوت سرعتشون محسوسه؟
بدون در نظر گرفتن مقدار مصرف باطري در 3003 و با توجه به تفاوت قیمت و امکانات اضافه شده و ايكنه من يه desktop replcament ارزشش رو داره 300 تومن بدیم؟
در کل سرعت 3003 چطوریه؟
نظرتون در مورد گارانتی الماس چیه؟
اگه شما بودین برای desktop replcaement کدومش رو انتخاب ميكردين؟
با سلام ..

در مورد دو لپتاپ مورد نظر شما من قبلا نظر خودم رو گفتم :

اين دو مدلي که شما نام برديد از نظر عملکرد خيلي متفاوت هستند .

aspire 3003 -- که پردازنده اي همانند سيستم هاي روميزي Sempron 2800+ داره البته از نوع همراه که مصرف باتري لپتاپ رو به شدت بالا برده و عملکرد قابل قبولي رو نداره .
extensa 6601 -- با پردازنده Dothan 1.6GHz عملکرد بسيار بهتري نسبت به مدل قبلي که اشاره کرديد داره + کيفيت تصوير شفاف تر و تصويري طبيعي تر با زاويه ديد باز و گسترده تر به خاطر تکنولوژي crystal bright در Lcd اون -- لپتاپ مورد بحث داراي صفحه نمايش WXGA Wide ( به نمايشگر هاي Wide ( عريض ) معروف هست با وضوح تصويري 900 × 1400) هست که براي نمايش فيلم و بازي ها ميتونه نياز شما رو برآورده کنه ! البته هر چه تعداد پيکسال هايLcd بيشتر و شفافيت تصوير اون بالا تر مصرف باتري لپتاپ هم بشتر شده و زمان شارش بودن اون رو به مراتب کاهش ميده !

در مورد ارزش داشتن يا نداشتن شما قصد اصلي خود رو مشخص کنيد که مثلا شما يک جايگزين سيستم روميزي ميخواين يا يک سيستم همراه که بدون استفاده از برق شهر بتونين ازش استفاده کنيد !

در مورد سرعت به خيلي نکات ديگر ارتباط پيدا ميکنه همون طور که ميدونيد لپتاپ ها در حالت اتصال به برق شهر و استفاده از باتري يک کارايي و عملکرد يکسان رو ندارند و شما رو دچار محدوديت هايي ميکنن .

در مورد گارانتي بايد اين رو به عرضتون برسونم - گارانتي توي ايران اونم در مبحث لپتاپ ها يعني کشک و اين مختص همه شرکت هاي فعال در اين امر است بيشتر فروشنده هستند تا گارانتي و خدمات پشتيباني - زياد نگران نشيد هميشه واقيعيت با اون چيزي که ما انتظارش رو ميکشيم متفاوت است . گارانتي خوب هميشه موقعي مفهوم پيدا ميکنه که شما دچار مشکل شديد و اونجاست که معناي گارانتي را بيشتر درک ميکنيد .

اگر به انتخاب شخص بنده بود - بدون در نظر گرفتم جايگاه شما و در جايگاه فعلي خودم - براي جايگزين سيستم هاي روميزي به سراغ لپتاپ نميرفتم . من به هيچ وجه نميتونم شرايط شما رو درک کنم چون اين شما هستيد که قصد خريد داريد .

-- هميشه هدف خودتون و انتظارات اينده خودتون رو بسنجيد و در زيمنه لپتاپ فکرتون رو از سيتسم هاي روميزي جدا کنيد ، سپس با کمترين هزينه لپتاپ مورد نظر و داراي حداقل شرايط خودتون رو با چشم و گوش باز خريداري کنيد . حساسيت در امر خريد هميشه توصيه شده و ميشه .

موفق و مويد باشيد .

mpsjavad
21-01-2006, 18:10
نظرتون در مورد اين laptop چیه؟
نوشته sonoma هست
کارت گرافیک Not shared داره
3 سال گارنتی در ایران
با سلام ..

عزيز اين مدل لپتاپ ها رو از كجا مياري .. اين ها حتي توي سايت خود برند هم نيست چه برسه به ... :blink: :biggrin:

CPU: Centrino Dothan 1.6GHz 2MB
Chipset: Intel 915GM
RAM: 512MB DDR II
HDD: 60GB 8MB Cache
Graphics: Intel Extreme II 128MB Integrated
Optical Drive: DVD+/- RW Dual Layer
Card Reader: None
LAN/ Wireless: 100/54Mbs/ Bluetooth
Dim/Weight: 364 x 279 x 33.9/38.9mm/2.9 kg
Battery: 2-hour Battery Life 4 Cell
LCD: 15.4" WXGA Wide 16:10 Crystal Bright Dual Lamp 16ms

من مطلب زيادي در موردش پيدا نکردم .. چون فقط توي سايت هاي فروش فارسي زبان ، تبليغ اين مدل با اين مشخصات هست .

satellite
02-02-2006, 15:14
سلام بچه ها
حدوده یه هفته هست که acer extensa ba lcd 15.4 wide crystalbrit گرفتم.از اولش که فکر نمیکنم مشکلی داشت یا داشته و کم بوده ولی الان بعد از یه هفته lcd اون خراب شده.یک ستون با عرض 5 یا 6 سانتی از بالا به پایین کشیده شده که هیچ چیزی نشون نمیده یا اگه نشون میده رنگاش به هم ریخته هست.بقیه lcd خوب نشون میده و فقط همون یه قسمته.
البته گارنتی 3 ساله الماس داره که قبل از خرید بهم گفتن که lcd هم گارانتی داره
به نطرتون این کل lcd خرابه یا پیکسل سوخته هست؟من که به عنوان دسکتاپ ازش استفاده میکنم و جا به جا نمیشده پس چرا باید اینطوری بشه؟به نظرتون چی کار کنم؟گارانتی عوض میکنه؟اگه نکرد چی؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

mpsjavad
04-02-2006, 00:08
با سلام ..

دوست عزيز اين Lcd با تعريف هاي شما مشكلش فراتر از پيكسل سوخته است ..
ميتونه مشكل از كارت گرافيك باشه .. ( ايا در هر دو محيط ويندوز و داس اين مشكل داريد .. به عبارت ديگه خارج از محيط ويندوز كه درايور كارت گرافيك لود نميشه امتحان كنيد ببينديد باز مشكل پا برجاست .. ) من اين مشكل رو در لپتاپ هايي كه قديمي بودن و زياد كار كردند ديدم ..

حتما از گارانتي استفاده كنيد و اگر مشكل از خرابي Lcd است تمام سعي خودتون رو بكنيد تا يك لپتاپ جديد بگيريد و تا جايي كه ميتونيد به تنها تعويض Lcd رضايت نديد ..

اميدوارم كه مشكل شما حل بشه !

موفق باشيد .