PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توقف توليد پرايد تا سال 90

mohamad23
08-11-2008, 04:11
رييس هيأت عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع گفت: توليد پرايد بنا به برنامه قبلي بايد تا پايان سال 90 متوقف شود.

احمد قلعه‌‏باني در گفت‌‏وگو با ايلنا گفت: با توجه به برنامه اعلام شده قبلي از سوي وزارت صنايع، توليد پرايد متوقف و خودروي ارزان قيمت جديدي جايگزين آن خواهد شد.

وي در ادامه درباره علت توقف توليد پرايد اظهار داشت: خودروهاي توليدي بايد تا پايان برنامه چهارم توسعه بتوانند استانداردهاي يورو 4 را به دست آورند و با توجه به اين امر پرايد قابليت اخذ اين استاندارد را نداشته و بايد توليد آن متوقف شود.

رييس هيأت عامل ايدرو تصريح کرد: البته سايپا بايد تا آن زمان خودروي ارزان قيمت ديگري را به عنوان جايگزين طراحي کند که اقدامات آن در سايپا در حال انجام است.
وي در پاسخ به اين که پرايد 132 نيز اين قابليت را ندارد؟ افزود: اگر سايپا بتواند پرايدي با رعايت استاندارد يورو 4 بسازد، مي‌‏تواند جايگزين اين خودرو کند اما به نظر نمي‌‏رسد 132 بتواند جايگزين پرايد فعلي شود.

قلعه‌‏باني در ادامه درباره توليد خودروهاي جديد متعهد شده ايران خودرو و سايپا اظهار داشت: تا جايي که اطلاع دارم اين پروژه‌‏ها در حال انجام است.
وي درباره توقف و عدم پيشرفت اين پروژه‌‏ها تاکيد کرد: تا جايي که من اطلاع دارم اين کار در حال پيگيري و انجام است و چون هر دو خودروساز متعهد به توليد هستند، بايد در زمان مقرر خودروهاي خود را رونمايي و به توليد انبوه برسانند.

گفتني است در ابتداي سال و همزمان با اعلام برنامه‌‏هاي توليدي دو خودرو ساز بزرگ ايراني اعلام شدکه خودرويx12 و برند جديد سايپا همزمان با سي‌‏سالگي انقلاب در بهمن رونمايي خواهند شد.
به گزارش ايلنا، برخي اخبار از عدم پيشرفت اين پروژه‌‏ها در دو خودرو ساز خبر مي‌‏دهند و به نظر مي‌‏رسد در زمان مقرر اين خودروها توليد نخواهند شد.