PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اگر شما بودید کدامیک رو انتخاب می کردید ؟ (راهنمایی)

MVP77
07-11-2008, 21:34
سلام
خیلی وقته که دارم فکر میکنم و آخرش هم به نتیجه کلی نرسیدم راستش میخوام یه Lcd بگیرم و البته فقط براویا سونی و اینکه بین 32 و 40 اینچ موندم یعنی نه از نظر سایز با توجه به بودجه خودم

من 1800 کلا پول دارم که با این پول میتونم یه 32w بگیرم با یه یه میز معمولی و با یه سینمای خانگی ساده اما با این پول فقط میتونم 40v بگیرم که دیگه پولی برای میز و سینما نمیمونه

یه بحث دیگه هم این که واقعا سایز 40 یه سایزی هست که ایده آل هست اما این 40v ، فول Hd نیست اما 40 اینچ هست اما اون 32w خیلی کامله اما سایزش برای من خیلی کوچیکه و البته با کیفیت تر

حالا با این تفاصیر اگر شما بودید 32w فول Hd رو انتخاب میکردید و یا 40v رو ؟ با این که تو کشورمون با وجود سیستم پخش تصاویر که دیجیتال نیستند و حتی ماهواره که ----- مخصوص میخواد + اینکه باید کانالهای Hd هم باشه ؟

واقعا موندم . :13:

خیلی ممنون میشم اگر من رو در این انتخاب یاری کنید .

MVP77
08-11-2008, 21:09
واقعا از جوابها شگفت زده شدم !!

tavakoli1353
08-11-2008, 21:42
دوست عزيز
به نظر من هيچ كدام
زيرا lcdوسيله نيست كه زود تعويض كني پس فول hd 40اينچ بگير
ببين تا مدت ديگر bule rey فرا گير ميشه انوقت افسوس مي خوري چرا فول hd نداري؟

MVP77
08-11-2008, 21:48
دوست عزيز
به نظر من هيچ كدام
زيرا lcdوسيله نيست كه زود تعويض كني پس فول hd 40اينچ بگير
ببين تا مدت ديگر bule rey فرا گير ميشه انوقت افسوس مي خوري چرا فول hd نداري؟
خب دوست عزیز این 32W فول HD هست دیگه :46:

در ضمن فرمودید تا یه مدت دیگه فکر کنم این مدت یه 10 سالی طول بکشه که تا اون موقع دیگه Blue Rey هم میره کنار

MVP77
08-11-2008, 23:07
تو پی سی کم پیش میاد که یه تاپیک زده بشه و کسی جواب نده !

mehjam
09-11-2008, 12:39
دوست عزیز سری جدید V یعنی V400 فول HD هست. که جدیدا در بازار وارد شده.
این سری گزینه خوبی میتونه باشه در 40 اینچ.
ولی برای یه LCD حیفه 32 اینچ بگیری به نظر من، درسته که اگه مساحت صفحه نمایش رو حساب کنی از تلویزیون 29 اینچ CRT هم بیشتره ولی با توجه به اینکه چشم اشیا با ارتفاع بیشتر را بزرگتر میبیند 32 اینچ LCD کوچک به نظر میاد و در ضمن چون نسبت تصویری که شما فعلا استفاده خواهید کرد اکثرا 4 به 3 است از بخش کمتری از صفحه نمایش 32 اینچ بهره میبرید.
این PDF سونی هم میتواند کمک زیادی در انتخاب سایز به شما بکند:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MVP77
10-11-2008, 20:21
قیمتهای سری جدید V رو ندارید ؟

vahid_civil
10-11-2008, 21:16
به نظرم کوچیکه رو بگیر. ما یه 37 اینچ داریم ال سی دی. ولی چون تلویزیون ایران آنالوگه کیفیت نداره.
یعنی کیفیتش پایینتر از تلویزیون معمولیه !
البته وقتی ماهواره میگیریم کلی فرق داره!
کانالای ایران خودمون رو باید با استفاده از کانالای رو ماهواره که دیجیتالی هست بگیریم.
به نظرم گاهی اوقات تصاویر بزرگ جالب نیست.

Benygh
10-11-2008, 22:09
سلام
اگه میخواهید فیلم های Dvd و Hq و یا Hd تهیه کنید و نگاه کنید مسلما سایز بالاتر بهتر خواهد شد ولی اگه تلویزیون ایران رو قصد دارید تماشا کنید از هر دو صرفه نظر کنید ! البته تو ماهواره بحث فرق میکنه و کیفیت در این حد هست ! البته باز با ----- های Hd میتونید کیفیت خیلی بالاتر رو بگیرید ولی هزینه ی زیادی داره ..
برای ماهواره عالیه و گیم :دی

AB
23-11-2008, 21:44
از بین این دو تا دبلیو بهتره ولی عالی نیست.

اگه دنبال یه چیز خوب هستین سری ایکس بگیرین.

REGISTERED USER
24-11-2008, 00:34
هیچ کدوم عالی نیستند ... بهترین پنل رو سامسونگ داره سری 5 و 6

SAEED_BARCELONA
24-11-2008, 12:30
@ AB
با توجه به پولی که دارن فکر نمیکنم اصلا بشه در مورد X صحبت کرد. همه میدونن که سری X بهترین سریه محصولات براویای سونی هستش. باتوجه به بودجه وگزینه هایی که فرد داره راهنمایی کنید

@ REGISTERED USER
شما از کجا اینقدمطمئنید که بهترین پنل هارو سریه 5و6 سامسونگ داره؟ اگه خودتون مقایسه کردید که نمیتونم جوابی بهتون بدم!!! اگر هم که نه به خدمتتون عارضم که مخصوصا سری 5 جز معمولی ترین lcd tvهاست به طوری که وقتی xboxمو میزارم روی 1080P توی بعضی صحنه ها تصویر لرزش پیدا میکنه!
رنگ بندیش هم که قربونش برم
سری 6 قابل قبول تره.
سامسونگ اصلا بهترین مدلاشو توی ایران وارد نمیکنه. توی قیمتای بالا همه سونی میخرن(ایران). یه نگاه به فروش سریه X3xx X4xx Z4xx از سونی و سریه 7و8و9 از سامسونگ بندازید متوجه میشید. البته خدایی سریه 9 فروشش خوب بوده. جاهای دیگه هم بقیه برندا هستن از جمله شارپ که پرفروش ترین lcd tv توی ژاپن هستش.پاناسونیک و پایونیر رو هم که طرفدارای پلاسما ول نمیکنن برن پلاسمای سامسونگ یا الجی بگیرن
اینو بارها گفتم کسی که بودجه کمی داره و یا دوستداره tv زیبایی بخره در خرید سامسونگ شک نکنه!

mehjam
24-11-2008, 13:00
هیچ کدوم عالی نیستند ... بهترین پنل رو سامسونگ داره سری 5 و 6
شايد سامسونگ سري 6 از سري s يا v سوني بالاتر باشه ولي مطمئنا به پاي w و x نميرسه!
از حرفهاي عوامانه نمايندگيهاي سامسونگ كه ميگن پانل سوني را سامسونگ ميزنه بگذرين! و يا اين حرف كه صداي بلند روي فوكوس ال سي دي تاثير داره!!!
مگه همه چيز در پانل خلاصه ميشه؟ پس موتور براويا چيه؟ چرا تصاوير سري x سه بعدي هستند؟ چرا كيفيت و بلندي صداي سوني هميشه برتره؟

REGISTERED USER
25-11-2008, 00:24
نه من کاری به حرف های مردم ندارم ... خودم سونی رو در کنار سری 5 خودمون دیدم تصویر روی HDMI اصلا روشنایی سامسونگ رو نداشت... غلظت رنگها توی سونی خیلی عالی بود اما تصویر تاریکه !

پس این کنتراست 15000 چیه ؟ چرا سونی این کنتراست رو نداره ؟ یا قابلیت movie plus که فیلم رو واقعا جذاب تر میکنه ؟

در مورد کیفیت صدا توی فروشگاه دیدم سامسونگ فراگیر تر بود.

و قابلیت ها رو هم در نظر بگیرید که سری 5 بسیار کامله ! بجز زیبایی

راستی یک سوال :

چرا از سایز 32 اینچ به بالا تصویر ----- روی اینا کیفیتش رو از دست میده ؟ فقط فیلم خوبه !

REGISTERED USER
25-11-2008, 01:08
در ضمن اگر سونی Bravia engine داره ، سامسونگ DNIe™ و movieplus رو داره

در سامسونگ :

Dynamic Contrast Ratio 50,000:1

در سونی :

Dynamic Contrast Ratio : 25,000:1

کنتراست دو برابره

باقی برتری ها رو اینجا ببینید :

Sony KDL-32XBR6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Samsung LN32A550 LCD TV ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من که سامسونگ دارم راضی هستم ... و وقتی پلی استیشن 3 یا لپ تاپم رو با HD وصل میکنم کیفیت و شفافیت تصویر فوق العاده است و هیچ LCD بهش نمیرسه

بیخود پرفروش ترین در جهان نیست

AB
25-11-2008, 10:54
در ضمن اگر سونی bravia engine داره ، سامسونگ dnie™ و movieplus رو داره

در سامسونگ :

Dynamic contrast ratio 50,000:1

در سونی :

Dynamic contrast ratio : 25,000:1

کنتراست دو برابره

باقی برتری ها رو اینجا ببینید :

sony kdl-32xbr6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gguide.com%2fsony-lcd-tv%2fsony-kdl32xbr6.html)

samsung ln32a550 lcd tv ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gguide.com%2fsamsung-lcd-tv%2fsamsung-ln32a550.html)

من که سامسونگ دارم راضی هستم ... و وقتی پلی استیشن 3 یا لپ تاپم رو با hd وصل میکنم کیفیت و شفافیت تصویر فوق العاده است و هیچ lcd بهش نمیرسه

بیخود پرفروش ترین در جهان نیست

شما اگه یه سرچ کوچولو تو اینترنت بکنین میبینین که کنتراست کدوم واقعیه.:27:

پرفروش بودن هم ملاک نیست.چون اکثر مردم دنبال چیزای ارزون هستن.:21:

am87am
25-11-2008, 11:15
من v400 میخریدم کهfull hd هم هست.
2,150,000 چوقشه ولی بدون گارانتی 1,750,000 در میاد.
کدوم bravia رو دیدی که از گارانتیش استفاده کرده باشه.

AB
25-11-2008, 16:27
من v400 میخریدم کهfull hd هم هست.
2,150,000 چوقشه ولی بدون گارانتی 1,750,000 در میاد.
کدوم bravia رو دیدی که از گارانتیش استفاده کرده باشه.

درسته که گارانتی استفاده ای نداره ولی به ریسکش نمیارزه.

دوستم سری ایکس گرفته بود 2 روز بعد خراب شد.بردش نمایندگی گفتن ایراد کارخونه ای داره و براش عوضش

کردن.اگه گارانتی نداشت مجبور بود تی وی رو بندازه دور.

SAEED_BARCELONA
25-11-2008, 21:42
خودم سونی رو در کنار سری 5 خودمون دیدم تصویر روی HDMI اصلا روشنایی سامسونگ رو نداشت
کدوم مدل از سونیو باش مقایسه کردید؟ همه مدلاش که خوب نیستن

پس این کنتراست 15000 چیه ؟ چرا سونی این کنتراست رو نداره ؟
اینقد دنبال کنتراست داینامیک نباشید. این فقط جنبه تبلیغاتی داره. یه نگاه به x300 بندازید کنتراستش 1:18000 ولی خیلی tvهارو با کنتراستای بالای 1:3000 میخوره.
کلا سونی نیتیو کنتراستش با داینامیک کنتراستش کمتر تفاوت دارن تا سامسونگو الجی(مخصوصا الجی)
البته نمک نشناس نیستم. اگه سامسونگ نبود قیمت lcd از اینی که الان هست خیلی بیشتر بود

32" Sony LCD Television Editor's Choice for Quality in 32" LCD

اینو از همین لینکی که دادی گرفتم.

چرا از سایز 32 اینچ به بالا تصویر ----- روی اینا کیفیتش رو از دست میده ؟ فقط فیلم خوبه !
چون این ریسیورایی که ماها داریم جز مضخرف ترین رسیورهاست. اصلا قدرت پردازش خوبی ندارن. tv هم هرچقدر بخواد زور بزنه که یه تصویر خوب بده نمیتونه. دیگه از یه پورت کامپوزیت چقدر میتونیم انتظار داشته باشیم؟!
------------------
حالا که تا اینجا اومدی یه راهنمایی بکن برای خرید لپ تاپ تا 1.300 از سونی یا Hp باشه لطفا. دمت غیژ

REGISTERED USER
26-11-2008, 00:19
خوب تقریبا قانع شدم

لپ تاپ به نظرم بین 1.200 تا 1.500 فقط اچ پی بخر

اگر برای فیلم میخوای نه امکانات جانبی و پروسسور قوی سونی سری CS یا FW عالیه به خاطر همون LCD اش

اما من HP DV5t 1135 رو پیسنهاد میدم واقعا عالیه

SAEED_BARCELONA
26-11-2008, 11:02
یه وقت از دست من دلگیر نشیا. اگه بحثی چیزی می کنیم من باب کل انداختن نیست. یه چیزی من یاد میگیرم یه یاد آروی هم برای بقیست.
بابت راهنمایی هم ممنون.