PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آسیب پذیری و ظرافت کدام بیشتر است، Sony Vaio یا Dell ؟

jedivssith
07-11-2008, 19:40
درود

از لحاظ مقایسه سخت افزاری که بگذریم که بحثی جدا دارد. می خواهم سونی وایو و دل را از لحاظ ضربه پذیری و ظرافت مقایسه کنم و نظر دوستان را بدانم. البته بنده قصد ندارم با لپ تاپم که البته هنوز در حال تحقیق (از همه لحاظ) درباره آن هستم و نخریدم کشتی بگیرم، ولی بالاخره ما در ایران زندگی می کنیم و فرهنگ اتوبوس سواری - راه رفتن مردم و تنه زدن در خیابان و هزار مسئله دیگر من را بسیار نگران کرده تا یک لپ تاپی بخرم که از لحاظ ضربه های کوچک در امان باشد یا اینکه اگر داخل کیف خودش بود و کیف از دستم افتاد دخلش نیاید. بیشتر افراد Dell را از این نظر برتر از Vaio می دانند آیا درست است؟ در ظاهر که وایو خیلی ظریف و مامانی به نظر می رسد و می شود این حرف را درست فرض کرد. لطفا بی غرض و تعصب قضاوت و راهنمایی کنید که خواستم دو ماه دیگر بگیرم پولم را الکی آتش نزده باشم.

با سپاس فراوان
بدرود

vbigdeli
07-11-2008, 23:10
خب لپتاپ کیف داره دیگه
دستگیره نداره که تو خیابون با لپ تاپ راه بیوفتید.

لپ تاپ های ضد ضربه فقط IBM یا Lenevo

jedivssith
07-11-2008, 23:24
خب لپتاپ کیف داره دیگه
دستگیره نداره که تو خیابون با لپ تاپ راه بیوفتید.

لپ تاپ های ضد ضربه فقط IBM یا Lenevo

بله کیف داره اما آیا کیفش حسابی هست یا خیر؟ یعنی خود کیف محکم و با کیفیت است یا نه؟ تازه من گفتم با مردم ایران و فرهنگی که ندارند و همه دنیا این را خوب می دانند شما اگر مرد آهنی هم باشید در امان نیستید چه برسد لپ تاپ در کیفش. اگر اروپا و آمریکا بود حرف شما منطقی بود اما در ایران خیر.

REGISTERED USER
08-11-2008, 00:16
لپ تاپ ها به چند چیز حساس هستند :

1- رطوبت زیاد ، گرما و سرمای زیاد

2- ضربه شدید در حین روشن بودن

3- نوسانات برق و استفاده از آداپتور احتمالی

4- کثیفی مجراهای تهویه که 6 ماه یکبار پیشنهاد میشه اون رو تمیز کنید

اگر دقت کرده باشید کیفیت و استحکام لپ تاپ های سونی بسیار بهتر از دل هست ... شما می تونید با راحتی به هارد دیسک لپ تاپ دل که با 2 پیچ گیره و به ضربه خیلی حساسه دسترسی داشته باشید اما اگر قسمت هارد سونی رو ببینید علاوه بر سوار دن با 4 پیچ روی یک شاسی خودش هم یک شیلد محافظ داره

برای LCD هست محفظه پشت لپ تاپ های سونی (نه همه سری ها ) و لپ تاپ دل سری XPS و latitude بسیار مجکم تر از باقی هست ... و لپ تاپ های اچ پی در این مورد فوق العاده اند جوری که میشه با اون آویزونش کرد !

اگر کیف دارید نگران نباشید. اگر کیف شما خوب باشه باید دور تا دور در قسمت داخلی و بالایی و پایینی محافظ فومی و ابری داشته باشه ... من یه کیف اوریجینال داشتم یادم هست یه تن کتاب روش گذاشتم اما فشاری به لپ تاپ نیومد ! کیف خوب بخری بهتره

tavakoli1353
16-11-2008, 08:24
دوست عزیز
کیف فومی اومده خیلی محکم هستند.

a6l3i
15-01-2009, 01:11
dell سری latitude که سرس صنعتی دل هستش محشره. من خودم Latitude D820 دارم. فوق العادست. با بدنه محکم و زبانه های فلزی. من ازش واسه برنامه ریزی PLC های ربات های خطوط صنعتی و اتوماسیون استفاده میکنم و دائم باهام تو شرایط مختلف باهاش کار کردم . از دمای دمای -25 درجه زنجان بگیر تا دمای 49 درجه سد بهبان تو اهواز ، از مناطق خشک و گرد وغبار زاهدان تا اوای مرطوب چابهار . تاحالا آخ هم نگفته. هنوز هم 2 سال از گارانتی سه ساله زیگوراتش مونده!
محشره

REGISTERED USER
15-01-2009, 14:54
بله سری e و d لتیتود دل قوی ترین نوت بوک های حاضر از لحاظ سختی هستند

xfati
19-01-2009, 21:29
بله سری e و d لتیتود دل قوی ترین نوت بوک های حاضر از لحاظ سختی هستند
می شه بگید اچ پی چهطور هست تو این موارد

paskal
21-01-2009, 13:47
لپ تاپ ها به چند چیز حساس هستند :

1- رطوبت زیاد ، گرما و سرمای زیاد

2- ضربه شدید در حین روشن بودن

3- نوسانات برق و استفاده از آداپتور احتمالی

4- کثیفی مجراهای تهویه که 6 ماه یکبار پیشنهاد میشه اون رو تمیز کنید

مجراهای تهویه رو چه جوری باید تمیز کنیم ؟ از بیرون باد با فشار بالا بگیریم تمیز میشن

REGISTERED USER
21-01-2009, 17:16
می شه بگید اچ پی چهطور هست تو این موارد

اچ پی و سونی توی کار لپ تاپ های مولتی مدیا هستند نه لپ تاپ های سخت کار و صنعتی ... و چون بازار داره به سمت مولتی مدیا و زیبایی میره و کاربران این مورد را می پسندند، پس اچ پی توی این زمینه موفق هست.

REGISTERED USER
21-01-2009, 17:21
مجراهای تهویه رو چه جوری باید تمیز کنیم ؟ از بیرون باد با فشار بالا بگیریم تمیز میشن

تحت هیچ شرایطی فشار هوا را مثلا با بلوور ها از زیر به لپ تاپ نزنید ... ممکنه علاوه بر آسیب دیدن قطعات ، گرد و غبار را بدتر روی قطعات بنشاند

دو راه دارید :

1- لپ تاپ را باز کنید (کل کاور را) و با یک برس آنتی استاتیک مویی نرم و فشار متوسط دستگاه بلوور هوا ، قطعات را تمیز کنید و یا از اسپری هوای خشک استفاده کنید

2- از یک دستگاه مکنده هوا استفاده کنید و زیر دریچه بگیرید ... با یک برس که بالا ذکر شد ، به آرامی گرد و غبار را بگیرید تا دستگاه همزمان مکش کند

3- اگر فقط دریچه کثیف شده است ، با برس آن را تمیز کنید ولی گرد و غبار آن نباید وارد دستگاه شود

:10:

gizlly
22-01-2009, 13:57
اچ پی و سونی توی کار لپ تاپ های مولتی مدیا هستند نه لپ تاپ های سخت کار و صنعتی ... و چون بازار داره به سمت مولتی مدیا و زیبایی میره و کاربران این مورد را می پسندند، پس اچ پی توی این زمینه موفق هست.

من میخوام بین hp DV4-1040 وsony cs190nac یکیرو انتخاب کنم کدام یکی از این دو را به من پیشنهاد میکنید. ممنون

REGISTERED USER
22-01-2009, 16:24
من میخوام بین hp dv4-1040 وsony cs190nac یکیرو انتخاب کنم کدام یکی از این دو را به من پیشنهاد میکنید. ممنون

توی بخش مشاوره خرید مطرح کنید

اتساين
12-02-2009, 16:11
سلام
دوست عزيز
با توجه به اينكه من تجربه استفاده از هر دو brand مد نظر شما رو دارم بايد بگم كه
dell در رده بندي جهاني صنهتي تر از sony به حساب مياد و قاعدتا محكمتر طراحي شده
البته هر كدوم ويژگيهاي خودشون رو دارن و اين دليل برتري نيست .

omid2020-com
28-02-2009, 00:47
من سونی دارم
ولی فکر نکنم زیاد از نظر ضربه مقاوم باشه بخاطر همین از روز اول یه کیف خیلی خوب براش خریدم
اتفاقا همون روز اول یه مسافر در تاکسی رو کوبوند به لپتاپ

REGISTERED USER
28-02-2009, 00:54
سونی یکم به ضربات از بغل حساسه ولی در کل بهتر از دل و اچ پی هست ... استحکام مدل های امریکایی و ژاپنی علی الخصوص sz و bx عالیه

HAMYCO
16-05-2009, 07:59
سلام دوستان ، روي وب سايت نوتالي امكان جديدي معرفي شده كه به نظر بنده بسيار جالب است.
امكان تست رايگان نوت بوك همون چيزي است كه براي كسب اطلاعات و بررسي عملي يك دستگاه قبل از انتخاب لازم و ضروري است. در ايران تقريباً بطور محدود اينگونه تست ها براي ماشين هايي مثل پروتون وجود داشته ولي تست درايو لپ تاپ يك ابتكار جديد و مفيد است براي افرادي مثل بنده كه اطلاعات كاربردي آنها مختصر بوده و براي خريد نوت بوك نياز به كسب اطلاعات مستقيم و البته رايگان دارند.

پس از يك تست عملي شايد بهتر بشه درباره ويژگيهاي نوت بوك ها صحبت كرد. در سايت نوتالي براي هفته جاري Dell 1545 را براي تست گذاشتند.