PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روياي ساخت خودرو‌هاي پرنده به حقيقت مي‌پيوندند

mohamad23
07-11-2008, 09:29
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

مهندسان مي‌گويند: به زودي روياي ساخت خودروهاي پرنده به حقيقت ‌پيوست.
به گزارش سرويس «فن‌آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يك گروه از مهندسان «مولر اينترنشنال» در حال طراحي يك خودرو پرنده موسوم به «اتوولانتور» هستند.
اين خودرو بر اساس يك فراري 200 هزار پوندي مدل 5596TB طراحي مي‌شود.
به گفته طراحان، اين وسيله نقليه مي‌تواند به صورت عمودي بالا رفته و شروع به بال زدن كند.
اين عملكرد با كمك هشت موتور كنترل كننده قدرتمند صورت مي‌گيرد كه هوا را به طور مستقيم به سمت پايين هدايت مي‌كنند.
سپس هواكش‌ها تغيير جهت داده و به اين ترتيب خودرو مي‌تواند به سمت جلو حركت كند.
پيش‌بيني مي‌شود كه اين خودرو پرنده بتواند با سرعت 100 مايل در ساعت روي زمين و 150 مايل در ساعات در هوا حركت كند.
انتهاي پيام

Farshadd
07-11-2008, 22:14
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

مهندسان مي‌گويند: به زودي روياي ساخت خودروهاي پرنده به حقيقت ‌پيوست.
به گزارش سرويس «فن‌آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يك گروه از مهندسان «مولر اينترنشنال» در حال طراحي يك خودرو پرنده موسوم به «اتوولانتور» هستند.
اين خودرو بر اساس يك فراري 200 هزار پوندي مدل 5596TB طراحي مي‌شود.
به گفته طراحان، اين وسيله نقليه مي‌تواند به صورت عمودي بالا رفته و شروع به بال زدن كند.
اين عملكرد با كمك هشت موتور كنترل كننده قدرتمند صورت مي‌گيرد كه هوا را به طور مستقيم به سمت پايين هدايت مي‌كنند.
سپس هواكش‌ها تغيير جهت داده و به اين ترتيب خودرو مي‌تواند به سمت جلو حركت كند.
پيش‌بيني مي‌شود كه اين خودرو پرنده بتواند با سرعت 100 مايل در ساعت روي زمين و 150 مايل در ساعات در هوا حركت كند.
انتهاي پيام

دستت درد نکنه.

ولی 100 مایل که میشه 160 کیلومتر بر ساعت و 150 مایل هم میشه 240 کیومتر بر ساعت.

به نظرتون سرعت درسته؟

:12:

Benygh
07-11-2008, 23:10
فکر نکنم با این مکانیزم بال زدن بتونن این سرعت رو داشته باشند !
مخصوصا الان که موتتور های جت و .. هستند !
کاری به غیر از یک اختراع ساده نخواهد بود !

Raptor 2009
07-11-2008, 23:40
اگه اون چیزی باشه که من قبلا مقاله اشو دیدم
چند تا توربین مانند زیر وسیله نصب شده هوا رو با فشار به سمت پایین میدن و از زمین وسیله جدا میشه..دقیقا مثل هواپیماهایی که قابلیت فرود و پرواز درجارو دارن

Terova
08-11-2008, 00:17
اینجور صحبتها زیاد با عقل جور نمیاد.. باید دید منبع اصلیش کجاست..!

D r i v e r
14-11-2008, 23:07
من وقتی بچه بودم به مامانم میگفتم نکنه یه موقع ماشینا برن تو هوا اون موقع من نمیتونم take off بزنم.
مامانم میگفت اگه یه زمانی ماشینا پرواز کنن 100 سال طول میکشه تا بیاد تو ایران تو خیالت راحت

Persian_Gun's
15-11-2008, 00:11
من وقتی بچه بودم به مامانم میگفتم نکنه یه موقع ماشینا برن تو هوا اون موقع من نمیتونم take off بزنم.
مامانم میگفت اگه یه زمانی ماشینا پرواز کنن 100 سال طول میکشه تا بیاد تو ایران تو خیالت راحت
بله،فکر نکنم عمره ماها قد بده..:27:

milky way
15-11-2008, 01:02
معروفترین ماشین پرنده ای که دیدم اینه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی دوستان دقت کنید مشکل بزرگ برای رویایه ماشین پرنده خوده ساختش نیست بلکه محدودیت قوانین چون در هر صورت اگر قرار باشه پرواز بکنه نمیتونه مثل ماشین باشه و باید از قوانین هواپیمایی پیروی کنه یعنی نمیتونین ماشین پرندتون رو سوار بشین و هر جا دوست دارین برین در هر صورت دیگه رو زمین نیستین که تو یه اتوبان در یه محدوده مشخص برید و بیان .

D r i v e r
15-11-2008, 02:03
اخطار
اخطار
شما به منطقه ممنوعه وارد شدید
بعدشم شلیک ضد هوایی و ....
خیلی تخیلی میشه نه؟!!!
ولی از این بشر 2 پا هرچی بگین بر میاد
شایدم یه روز تو هوا اتوبان بسازن!!!
شایدم یه روز اصلا به وسیله حمل و نقل نیازی نباشه
خدا خودش بهتر میدونه

alizshah
15-11-2008, 02:12
خبرش قدیمیه
تا 4 سال اینده هم بیشتر مردم از این ماشین استفاده خواهند کرد ( من نگفتما )

ka2
15-11-2008, 03:44
بزودی دکتر محمود خبر ساختش رو به ایرانیها می ده تا دهه فجر صبر کنید...

D r i v e r
15-11-2008, 14:43
حالا دیگه همینمون مونده بود که خودرو ها تو ایران پرواز کنن!!!
حالا میخوان با سمند و پژو و پراید و تندر و ریو و سورن و ... چی کار کنن؟!!!
نه بابا از این خبرا نیست.
مگه اینکه بخوان تبلیغات کنن
همینمون مونده که روزه 300 - 400 نفر از سقوط هوایی به دلیل نقص فنی بمیرن!!!

babriii
11-12-2008, 22:50
معروفترین ماشین پرنده ای که دیدم اینه :

ولی دوستان دقت کنید مشکل بزرگ برای رویایه ماشین پرنده خوده ساختش نیست بلکه محدودیت قوانین چون در هر صورت اگر قرار باشه پرواز بکنه نمیتونه مثل ماشین باشه و باید از قوانین هواپیمایی پیروی کنه یعنی نمیتونین ماشین پرندتون رو سوار بشین و هر جا دوست دارین برین در هر صورت دیگه رو زمین نیستین که تو یه اتوبان در یه محدوده مشخص برید و بیان .
خب اینکه هواپیماس چرا اسمشو ماشین گذاشتن ؟!

Farshadd
12-01-2009, 20:11
خودروی پرنده ساخته شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دور دنيا- همشهری آنلاین:
ساخت و تولید خودرو پرنده به زودی آرزوی چندین ساله مسافران ترافیک‌های شهری را برآورده می‌کند. به گزارش دیلی، خودرو فوق که از ماه آینده به شکل آزمایشی پرواز می‌کند 132 هزار پوند قیمت دارد و می‌تواند سفر خوبی را برای صاحبش مهیا کند.
خودرو فوق که بیشتر به جتی کوچک شباهت دارد توسط مهندسان سابق ناسا طراحی شده و با فشار تنها یک دکمه و در مدت زمان 15 ثانیه تبدیل به هواپیمایی کوچک خواهد شد.

به گفته سازندگان این خودرو اگر آزمایش‌های اولیه موفقیت آمیز باشد نمایش این وسیله تا 18 ماه دیگر در نمایشگاه‌های خودرو آغاز خواهد شد.
از جزئیات خودرو پرنده تنها به سوخت بنزینی آن اشاره شده است و بااندازه کوچکی که دارد به راحتی در پارکینگ منازل پارک می‌شود.

تا به حال 40 درخواست خرید برای این خودرو گرانقیمت که به اندازه خودروهای "فراری" و "بنتلی" قیمت دارد به سازندگان ارسال شده است.
داشتن گواهینامه رانندگی و همچنین خلبانی برای صاحبان این خودرو الزامی است.

========
23 دی 1387
همشهری آنلاین
:12:

raptor22
12-01-2009, 22:15
ولي يا اين شكل و شمايل خيلي وقت ميبره تا بخواد توليد انبوه بشه و بياد تو بازار .. يه بدي هم داره ديگه بچه ها از بچگي آرزو خلبان شدن نميكنند يا مثل من وقتي يه هواپيما ميبينن ديگه حسرت نميخورن كه كاش من سوار اون هواپيما بودم ... به هر حال از آدم دو پا هر چي بگيد بر مياد ... البته قوانينش هم مثل ساير وسايل پرنده مثل هلكوپتر و غيره ميشه ديگه ... قاعدتا ..