PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بین این دو تا کدومیک بهتره E5200 یا E7300

Adel.p30
05-11-2008, 10:17
سلام

ما بین این دو تا پردازنده موندم کدومیک رو بردارم البته اینو بگم که نه اهل بازی هستم و نه کارهای رندرینگ و ویدئو کپچرینگ استفاده من در حد معمولی هستش .
به نظر شما با توجه به اختلاف قیمت که حدود 35 تومن دارن آیا به این اندازه اختلاف کارایی دارن برای کارهای معمولی و نهایتا نیمه حرفـه ای .

منظورم همون PRICE/PERFORMANCE هست یا همون چارت معروف TOMSHARDWARE
50% game / 50% price که چارت نسبتا معروفی هستش .

و اینکه برای این دو تا مین بورد تا سقف 90 تومن چی پیشنهاد میکنین ؟
Gigabyte EP31 DS3L آیا تو این رنج بهتر از این وجود داره ؟

یه سوال دیگه اینکه FSB E5200 حدودا باید 800 باشه و اون یکی باید 1067 هست
آیا بعد از اینکه E5200 رو آورکلاک کردیم سرعت گذرگاه که 800 هست نیز افزایش پیدا میکنـه ؟؟؟ یا اینکه این سرعت گذرگاه همیشه ثابت هست ؟؟

تشکــر میکنم .

MicroSystem
05-11-2008, 10:47
از نظر عملكرد به قيمت E5200 بهتره
آره باس 800 هم افزايش پيدا ميكنه شما با اور ميتوني اون رو به 1333 هم برسوني و E5200 از اين جهت كه باسش كمتر و مولتيش بيشتره واسه اور مناسبتره

alborz_k
05-11-2008, 11:31
سلام. وقتی که شما با سیستمتوم نه بازی می کنید و نه رندر و نه کار گرافیکی ، یعنی به یک پردازنده ی نیرومند نیاز ندارید ، پس بهتره که 5200 رو بگیرید ، این پردازنده از نظز اورکلاک بسیار خوب عمل می کنه و می شه با ولتاژ 1.36 ، فرکانسش رو به 3.7 گیگاهرتز رسوند. که فرکانس مسیرش هم افزایش پیدا می کنه .

Professor Massoud
05-11-2008, 17:09
E7300 برای کاربر عادی که اورکلاک نمیکنه ( مثل من ) بهتره . مادربرد هم همون Giga P31 تو اون رنج عالیه.

Adel.p30
07-11-2008, 19:06
با سلام
دیروز رفتم بازار که اون سیستمی که بچه های فروم توصیه کرده بودن رو بگیرم
یعنی همون Core2Dou E5200 با Main Giga EP31 Ds3L

اما یکی دو تا از مغازه دارا گفتن با این پول من میتونم سی پی یو بهتری از AMD بگیرم

اونا بمن اینو پیشنهاد دادن :

CPU : Athlon X2 5600+ که میگفتن قیمت این پایین تر از اونه ولی پرفورمنس بالاتری داره
با MainBoard Giga MA780Gx   یا   Asus M3A Pro  
که ظاهرا هر دو اینا دارای گرافیک آنبورد قدرتمند HD3300 هست

و دلیل شون هم این بود که میگفتن چون چیپست و چیپ گرافیک از یه شرکت هست
برایند سیستم از C2D E5200 بالاتره

و من چند تا بنچ مارک که دیدم و توی این فروم هم معرفی کردن خلاف حرف اونا رو میگه یعنی باید اینتله قویتر باشه و اینو به اونا هم گفتم

ولی اونا گفتن که  این تست ها رو میذارن برای اینکه همه برن طرف اینتل  ولی در عمل چیزه دیگه ای هست و ایکس 2  بالاتره

حالا موندم چیکار کنم

کی داره درست میگه   تست ها  یا  این مغازه دارا  ؟؟؟؟؟

آدم میمونه داخلش
از شما دوستان تقاضا دارم هر کسی که این دو تا رو با هم برای مشتری بسته و تست کرده  نتیجه رو بذاره  و ما رو از این سردرگمی بیرون بیاره ؟؟؟

Professor Massoud
07-11-2008, 19:12
من این دو تا رو نبستم ! ولی اینو میدنم که E5200 با باس 800 ، با مادربرد P31 Giga بسیار عالی اور میشه و به بالای 3 گیگاهرتز میرسه و دهن هر چی Amd و 5600 رو به خاک میماله ! شما خیالت راحت که در بازیها و برنامه ها 5200 برتره . فکر کنم 6000 Amd رو بشه با این سی پی یو مقایسه کرد که البته قیمت 6000 بالای 100 تومنه.
در ضمن هیچ وقت به حرف مغازه دار گوش ندید !!!

ganje nahofte
08-11-2008, 00:22
با سلام
دیروز رفتم بازار که اون سیستمی که بچه های فروم توصیه کرده بودن رو بگیرم
یعنی همون Core2Dou E5200 با Main Giga EP31 Ds3L

اما یکی دو تا از مغازه دارا گفتن با این پول من میتونم سی پی یو بهتری از AMD بگیرم

اونا بمن اینو پیشنهاد دادن :

CPU : Athlon X2 5600+ که میگفتن قیمت این پایین تر از اونه ولی پرفورمنس بالاتری داره
با MainBoard Giga MA780Gx یا Asus M3A Pro
که ظاهرا هر دو اینا دارای گرافیک آنبورد قدرتمند HD3300 هست

و دلیل شون هم این بود که میگفتن چون چیپست و چیپ گرافیک از یه شرکت هست
برایند سیستم از C2D E5200 بالاتره

و من چند تا بنچ مارک که دیدم و توی این فروم هم معرفی کردن خلاف حرف اونا رو میگه یعنی باید اینتله قویتر باشه و اینو به اونا هم گفتم

ولی اونا گفتن که این تست ها رو میذارن برای اینکه همه برن طرف اینتل ولی در عمل چیزه دیگه ای هست و ایکس 2 بالاتره

حالا موندم چیکار کنم

کی داره درست میگه تست ها یا این مغازه دارا ؟؟؟؟؟

آدم میمونه داخلش
از شما دوستان تقاضا دارم هر کسی که این دو تا رو با هم برای مشتری بسته و تست کرده نتیجه رو بذاره و ما رو از این سردرگمی بیرون بیاره ؟؟؟

من به شخصه برای کاربر خانگی که کار حرفه ای مثل اتوکد و فتوشاپ و ..انجام نمیده و اهل اور هم نیست همیشه AMD میبندم چون هم هزینه خوانواده پایین میاد و هم در مقایسه با هم قیمتش از اینتل سرعت و عملکرد ظاهری بیشتری داره و مشتری خوشش میاد (البته در اجرای نرم افزارهای تخصصی قضیه فرق میکنه) آخه کسی که کامپیوترو میخره و فقط باهاش مدیا پلیر باز میکنه که نیاز به سیستم آنچنانی نداره و فقط سرعت و روونی سیستم براش مهمه
ولی برای کسی که میخواد با نرم افزارهای حرفه ای و تخصصی کار کنه و یا حتی بازی خور حرفه ای باشه و بخواد اور هم چاشنیش کنه حتما اینتل میبندم تا بعدا به مشکلی بر نخوره و کاراشو به راحتی انجام بده. البته برای کارهای تخصصی هم اگه طرف بودجش کم باشه و اهل اور هم نباشه ( که 99 درصد مردم ما اصلا نمیدونن اور چی هست مثل خود من، خخخ...) باز هم اولویت با AMD یست.

vivid806
08-11-2008, 00:33
من این دو تا رو نبستم ! ولی اینو میدنم که E5200 با باس 800 ، با مادربرد P31 Giga بسیار عالی اور میشه و به بالای 3 گیگاهرتز میرسه و دهن هر چی Amd و 5600 رو به خاک میماله ! شما خیالت راحت که در بازیها و برنامه ها 5200 برتره . فکر کنم 6000 Amd رو بشه با این سی پی یو مقایسه کرد که البته قیمت 6000 بالای 100 تومنه.
در ضمن هیچ وقت به حرف مغازه دار گوش ندید !!!

متشکرم که با صراحت کامل صحبت کردی در مورد پردازنده های AMD:31:
واسه ما فرق نمیکنه که اینتل قدرت اور اگر بگیره از فلان پردازنده AMD بالاتر میره و .....تا پای جان در قدرت AMD شکی نخواهیم داشت هر چقدر هم تست و حرف بشنویم:40:

من در فرومهای خارجی هم دنبال این مطلب گشتم و همه اتفاق نظر داشتند که از نظر اورکلاک اینتل بالاتر میره اما در حال استاندارد و شرایط معمولی و استفاده عموم AMD در این پردازنده بهتر عمل میکنه

ganje nahofte
08-11-2008, 00:45
من در فرومهای خارجی هم دنبال این مطلب گشتم و همه اتفاق نظر داشتند که از نظر اورکلاک اینتل بالاتر میره اما در حال استاندارد و شرایط معمولی و استفاده عموم AMD در این پردازنده بهتر عمل میکنه
100 درصد همینطوره. و چون اکثرا به دنبال اور نیستن این پردازنده توصیه میشه

Adel.p30
08-11-2008, 09:50
با سلام

دوستان تکلیف ما رو بالاخره مشخص کنید ما E5200 رو ببندیم یا X2 5600 . پا در هوا هستیم .

دوستان اگه خودشون این مورد رو که میگن تست کردن ممنون میشم اختلاف عملکرد این دو تا رو به ما هم بگـن تا با چشمی بازتر خرید کنیم و توی هزینه ها صرفه جویی بشـه ..

پس لطفا صحبت هاتون با سند و مدرک باشه نه از روی تعصـب

تشکـــر

shahab_blaster
08-11-2008, 12:38
با سلام

دوستان تکلیف ما رو بالاخره مشخص کنید ما E5200 رو ببندیم یا X2 5600 . پا در هوا هستیم .

دوستان اگه خودشون این مورد رو که میگن تست کردن ممنون میشم اختلاف عملکرد این دو تا رو به ما هم بگـن تا با چشمی بازتر خرید کنیم و توی هزینه ها صرفه جویی بشـه ..

تشکـــر
دوست خوبم من خودم AMD می بندم و ازش واقعا راضیم چون تعداد کاربرایی که اورکلاک می کنند کم هست و از طرفی اور کلاک در طولانی مدت زیاد توصیه نمیشه
AMD تو کار خیلی بهتر عمل میکنه و شما باید با سیستمی با این پردازنده کار کنی تا متوجه اختلاف اون با اینتل بشی و اون زمان متوجه میشی بنچمارک ها درست نشون نمیدن
اینا نظر شخصی من هست که طولانی مدت دارم با AMD کار میکنم

MicroSystem
08-11-2008, 13:50
تا با چشمی بازتر خرید کنیم و توی هزینه ها صرفه جویی بشـه ..
ميخواي تو هزينه صرفه جوئي كني
E5200 بخر تا فركانس 4000 اوركلاكش كن ديگه چي ميخواي دماي تحمل اين پردازنده هم خيلي بالا است 74.5 درجه (طبق سايت اينتل)
سري كور ميدوني وقتي به فركانس 4000 برسه چه غولي ميشه
با 90 تومن 2 تا هسته با فركانس 4000
ديگه چي ميخواي

ganje nahofte
08-11-2008, 13:57
من به شخصه برای کاربر خانگی که کار حرفه ای مثل اتوکد و فتوشاپ و ..انجام نمیده و اهل اور هم نیست همیشه AMD میبندم چون هم هزینه خوانواده پایین میاد و هم در مقایسه با هم قیمتش از اینتل سرعت و عملکرد ظاهری بیشتری داره و مشتری خوشش میاد (البته در اجرای نرم افزارهای تخصصی قضیه فرق میکنه) آخه کسی که کامپیوترو میخره و فقط باهاش مدیا پلیر باز میکنه که نیاز به سیستم آنچنانی نداره و فقط سرعت و روونی سیستم براش مهمه
ولی برای کسی که میخواد با نرم افزارهای حرفه ای و تخصصی کار کنه و یا حتی بازی خور حرفه ای باشه و بخواد اور هم چاشنیش کنه حتما اینتل میبندم تا بعدا به مشکلی بر نخوره و کاراشو به راحتی انجام بده. البته برای کارهای تخصصی هم اگه طرف بودجش کم باشه و اهل اور هم نباشه ( که 99 درصد مردم ما اصلا نمیدونن اور چی هست مثل خود من، خخخ...) باز هم اولویت با AMD یست.

با سلام

تشکـــر
پس من یه ساعت اون بالا داستان لیلی و مجنون برات تعریف کردم که حالا میپرسی لیلی مرده یا زن؟:31:

با توجه به تجربه شخصی خودم و چند تا دیگه از همکارهام توضیح دادم خودت ببین جزء کدوم دسته قرار میگیری!؟

ganje nahofte
08-11-2008, 13:59
حرف میکرو هم کاملا درسته! یعنی ایشون هم حرف منو تایید کردن. یعنی برای کسی که میخواد و میتونه اور کنه اینتل به صرفه تره.

Professor Massoud
08-11-2008, 15:45
اصلا چرا نتونه اور کنه ؟!!! مگه کار شاقیه یا ایشون میخواد پردازندش رو تا 1 قرن نگه داره ؟!!! من میدونم ( طبق بنچها که بار ها گذاشتم ) Amd به خصوص تو بازیها اصلا به پای اینتل نمی رسه . حتی 6000 Amd تو کرایسیس از E7200 ضعیفتره . مگه فرکانس X2 6000 ، دقیقا 3 گیگاهرتز نیست ؟ پس چرا از E7200 با فرکانس 2.53 کم اورده ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alborz_k
08-11-2008, 18:23
اصلا چرا نتونه اور کنه ؟!!! مگه کار شاقیه یا ایشون میخواد پردازندش رو تا 1 قرن نگه داره ؟!!! من میدونم ( طبق بنچها که بار ها گذاشتم ) Amd به خصوص تو بازیها اصلا به پای اینتل نمی رسه . حتی 6000 Amd تو کرایسیس از E7200 ضعیفتره . مگه فرکانس X2 6000 ، دقیقا 3 گیگاهرتز نیست ؟ پس چرا از E7200 با فرکانس 2.53 کم اورده ؟
من اصلأ دوست ندارم كه اين حرف رو بزنم ، اما 5200 از اتلون 6000 هم يك كم قوي تره و چه برسه به اتلون 5600 و به دليل مصرف كمتر و دماي كاري پايين تر و تكنولو‍ژي جديد تر ، خريدش منطقي تره.
اما اين مطلب هم كه كار كردن با پردازنده هاي اتلون لذت بخش تره و سيستم نرم تر كار مي كنه ، كمي واقعيت داره.:20:
باز تصميم نهايي رو خودتون مي گيريد.
اين رو هم بگم كه اختلاف اين 2 پردازنده اين قدر كمه كه اصلأ به چشم نمي اد.

Adel.p30
08-11-2008, 22:03
من اصلأ دوست ندارم كه اين حرف رو بزنم ، اما 5200 از اتلون 6000 هم يك كم قوي تره و چه برسه به اتلون 5600 و به دليل مصرف كمتر و دماي كاري پايين تر و تكنولو‍ژي جديد تر ، خريدش منطقي تره.
اما اين مطلب هم كه كار كردن با پردازنده هاي اتلون لذت بخش تره و سيستم نرم تر كار مي كنه ، كمي واقعيت داره.:20:

با سلام

تشکر میکنم از دوستان

منظورتون از اینکه سیستم های amd روانتر و نرم تر کار میکنن چی هست و دیگه
اینکه اختلاف کدام 2 تا پردازنده اصلا بچشم نمیاد e5200 با X2 5600 منظورتون همینه دیگه نه ؟

در مورد همین مطلب که دوستمون فرمودن ای ام دی نرمتر و روانتر کار میکنه این واقعا صحت داره یا اینکه ...

ممنون میشم .

آخر سخت افزار
09-11-2008, 00:35
آره دوست عزیز سیستم های AMD روان تر هستند و ظاهرا سرعت بیشتری دارن نسبت پردازنه های Core2 که کمی سنگین هستند مخصوصا چهار هسته ای های اینتل نثل 6600 که خیلی سنگین و خشک هستند و کاربر وقتی باهاش کارای معمولی میکنه فکر میکنه یه پردازنده معمولی و ارزون روی سیستم هست.

ولی در کل به نظر من E5200 از اینتل در اکثر جوانب بهتر از 6000 AMD هست. به دلیل تکنولوژی جدید تر، مصرف کمتر و به تبع اون دمای پایین تر. همچنین توان تحمل دمای بالاتر! 74 و خورده ای! و علاوه بر همه این ها قابلیت اور شدن بسیار بالاتر.
تا اینجا همه چیز به نفع E5200 تموم شد. حالا تصمیم با شماست.

shahab_blaster
09-11-2008, 09:28
با سلام

تشکر میکنم از دوستان

منظورتون از اینکه سیستم های amd روانتر و نرم تر کار میکنن چی هست و دیگه
اینکه اختلاف کدام 2 تا پردازنده اصلا بچشم نمیاد e5200 با X2 5600 منظورتون همینه دیگه نه ؟

در مورد همین مطلب که دوستمون فرمودن ای ام دی نرمتر و روانتر کار میکنه این واقعا صحت داره یا اینکه ...

ممنون میشم .
سیستم های مبتنی بر AMD سری ATHLON یه شاهکار بود که اینتل تو نسل جدید و سوکت 1366 اومد از بسیاری از تکنولوژی های این خانواده استفاده کرد مثلا انتقال مموری کنترلر به داخل پردازنده و گذرگاه کویک پس
بازم حرف بالای دوستان اگه نمی خوای اور کنی و لذت سرعت و قابلیت مولتی تسکینگ بالا رو ببری اتلون بگیر

Adel.p30
09-11-2008, 09:37
دوستان

کسی هست که بدونه این روان تر کار کردن سیستم های AMD یعنی چی ؟

یعنی AMD داره یه چیزی داخل پردازنده هاش می ریزه که باعث نرمی اون میشه و اینتل از اون خبر نداره

متوجه منظور دوستان نمیشم کسی هست که بتونه موضوع رو باز کنــه ؟

من که دیگه گیج شدم مسلمه همه دوست دارن با یه سیستمی کار کنن که روانتر و بقول دوستان نرم باشه

ولی چرا همه میرن C2Dou میبندن اگه اینجوریــــــه ؟ یعنی اونا نمیدونن سیستم AMD روانتره ؟

من که متوجه منظور دوستان مون نشدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مسئله دوم اینکه من اگه بخوام این E5200 رو مثلا با حداقل اورکلاک یعنی به سرعت کلاک 3.0 برسونم آیا بازم نمی تونه به سرعت این 5600 یا 6000 اتلون برسه یا روانی کار ؟؟

alborz_k
09-11-2008, 09:46
من اختلافشو با 6000 گفتم. کلأ در پردازنده های اتلون از تکنولوژی هایی استفاده شده که باعث می شه سرعت دستیابی به اطلاعات رم بسیار بالا بره و برای همین عکس العمل های اولیه ی سریع تری داره و رون تره. البته نوع حافظه ی کشش باعث شده که در نرم افزار هایی که از هر دو هسته استفاده می کنند ، از مدل های اینتل عقب بمونه.

alborz_k
09-11-2008, 09:53
دوستان

کسی هست که بدونه این روان تر کار کردن سیستم های AMD یعنی چی ؟

یعنی AMD داره یه چیزی داخل پردازنده هاش می ریزه که باعث نرمی اون میشه و اینتل از اون خبر نداره

متوجه منظور دوستان نمیشم کسی هست که بتونه موضوع رو باز کنــه ؟

من که دیگه گیج شدم مسلمه همه دوست دارن با یه سیستمی کار کنن که روانتر و بقول دوستان نرم باشه

ولی چرا همه میرن C2Dou میبندن اگه اینجوریــــــه ؟ یعنی اونا نمیدونن سیستم AMD روانتره ؟

من که متوجه منظور دوستان مون نشدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مسئله دوم اینکه من اگه بخوام این E5200 رو مثلا با حداقل اورکلاک یعنی به سرعت کلاک 3.0 برسونم آیا بازم نمی تونه به سرعت این 5600 یا 6000 اتلون برسه یا روانی کار ؟؟

کلأ باید با هر دو سیستم کار کنی که بفهمی منظورمون از روان تر بون چیه ، البته اگر کاربر حرفه ای نباشی ، شاید اصلأ متوجه این موضوع نشی. core 2 dou جدید تر و بسیار سریع تر هستند و همه این رو قبول دارند . بهتره که همون 5200 رو بگیری و اگه اون رو اورکلاک کنی ، اون وقت باید با فنوم ها مقایسش کنی و نه اتلون ها.

vivid806
09-11-2008, 10:25
آقا از قدیم گفتن وقتی دست دست کنی چیزی گیرت نمیاد:21:

برو همون E5200 رو بگیر خیالت راحت باشه همه کاری رو هم جواب میده

Amd مشتری خاص خودش رو داره :27:

s-b
09-11-2008, 11:56
یعنی چی که ا ام دی روانتره؟

shahab_blaster
09-11-2008, 12:04
تو اجرای نرم افزار ها به صورت تکی یا چند برنامه همزمان اونجا تفاوت به وضوح دیده میشه

MicroSystem
09-11-2008, 12:04
اينها رو به نظر من فروشنده ها از خودشون در اوردند
والا من فرقي توي روني نديدم
ميگن مثلا mycompute رو كه بزني زوتر باز ميشه يا چيزهائي از اين قبيل

shahab_blaster
09-11-2008, 12:09
اينها رو به نظر من فروشنده ها از خودشون در اوردند
والا من فرقي توي روني نديدم
ميگن مثلا mycompute رو كه بزني زوتر باز ميشه يا چيزهائي از اين قبيل
دوست خوبم اینطوری بخوای حساب کنی باید بگم کدوم یکی از این بنچمارک هارو که قرار دادن شما خودت دیدی پس باید گفت اینارو از خودشون در میارن این حرف غیر منطقی هست
بعدشم قابلیت مولتی تسکینگ بالای خانواده اتلون و فنوم نمیشه گفت وجود نداره

Adel.p30
09-11-2008, 20:38
پس با این حساب نظر اکثریت رو همین E5200 هست دیگه ؟؟

پس آقا ما رفتیم همین رو بگیریم تا بقول دوستمون سرمون بی کلاه نمونه دیگه !!

تشکـر از همه دوستان ولی

خودمونیم ما آخرش نفهمیدیم این روانی سیستم های ای ام دی که دوستمون میگه در چه حد و تا اندازه ای هستش ؟

البته بگم قبلا من هم آتلون 900 داشتم اون زمانای قدیم واقعا توی سرعت رو دست نداشت البته بگم علت داره که اتلون استارت اولیه رو خیلی سریع میزنه بخاطر L1 Cache بزرگی هست که داره 128K .

خلاصه از همگی ممنونم .

shahab_blaster
10-11-2008, 09:16
پس با این حساب نظر اکثریت رو همین E5200 هست دیگه ؟؟

پس آقا ما رفتیم همین رو بگیریم تا بقول دوستمون سرمون بی کلاه نمونه دیگه !!

تشکـر از همه دوستان ولی

خودمونیم ما آخرش نفهمیدیم این روانی سیستم های ای ام دی که دوستمون میگه در چه حد و تا اندازه ای هستش ؟

البته بگم قبلا من هم آتلون 900 داشتم اون زمانای قدیم واقعا توی سرعت رو دست نداشت البته بگم علت داره که اتلون استارت اولیه رو خیلی سریع میزنه بخاطر L1 Cache بزرگی هست که داره 128K .

خلاصه از همگی ممنونم .
علت اصلیش اون نیست نوع طراحی این پردازنده ها هست
باید بگم که کش سطح به سطح هر چی به سمت بیرون میره سرعتش کاسته میشه و در حال حاظر کش سطح 1 سرعتش از کش سطح 2 بیشتر هست و اینتل با قرار دادن یه کش سطح 2 زیاد کاربرا رو جلب می خواد بکنه و کش سطح 1 رو خیلی کم قرار میده
کش سطح 2 از نظر قیمت هم ارزونتر از سطح 1 هست
راجب روانتر بودن باید بگم تا با این پردازنده ها کار نکنی متوجه سرعت و روانی نمیشی

Adel.p30
10-11-2008, 12:23
علت اصلیش اون نیست نوع طراحی این پردازنده ها هست
باید بگم که کش سطح به سطح هر چی به سمت بیرون میره سرعتش کاسته میشه و در حال حاظر کش سطح 1 سرعتش از کش سطح 2 بیشتر هست و اینتل با قرار دادن یه کش سطح 2 زیاد کاربرا رو جلب می خواد بکنه و کش سطح 1 رو خیلی کم قرار میده
کش سطح 2 از نظر قیمت هم ارزونتر از سطح 1 هست
راجب روانتر بودن باید بگم تا با این پردازنده ها کار نکنی متوجه سرعت و روانی نمیشی

عرض کردم خدمتون که علت همون کش L1 هست که هم مقدارش بیشتره حدودا 2 برابره اینتل هست

از لحاظ سرعتی گمان نمیکنم سرعت کش آتلون ها بیشتر از اینتل ها باشه
در مورد معماری کش باید بگم که خود کش به 2 قسم هست :

L1 Cache DATA
L1 Cache Instruction

که در مورد آتلون ها سایز هر کدوم 64 کیلوبایت و 2way associative هستش اما در مورد اینتل ها 4way هستش که این بنظرم جبران مقدار کش کمتـر رو میکنه

فقط میمونه سرعت که در مورد سرعت این 2 برند هیچ اطلاعی در دست نیست .

البته علت داره که شرکت ها دست به طراحی L1 Cache نمیزنن چون که این کاشه بطور مستقیم با ثبات ها (Registers ) و یا همون رجیسترهای پردازنده در تماسه و تغییر اندازه این کش علاوه برمحدودیت هایی که براشون داره از نظر میزان فضای Die بعلاوه محاسبات فوق العاده پیچیده ای داره و به این علت هست که اینتل بعد از طراحی P4 و AMD بعد از طزاحی Athlon دیگه دست به L1 Cache نذاشتـن .

shahab_blaster
10-11-2008, 12:39
عرض کردم خدمتون که علت همون کش L1 هست که هم مقدارش بیشتره حدودا 2 برابره اینتل هست

از لحاظ سرعتی گمان نمیکنم سرعت کش آتلون ها بیشتر از اینتل ها باشه
در مورد معماری کش باید بگم که خود کش به 2 قسم هست :

L1 Cache DATA
L1 Cache Instruction

که در مورد آتلون ها سایز هر کدوم 64 کیلوبایت و 2way associative هستش اما در مورد اینتل ها 4way هستش که این بنظرم جبران مقدار کش کمتـر رو میکنه

فقط میمونه سرعت که در مورد سرعت این 2 برند هیچ اطلاعی در دست نیست .

البته علت داره که شرکت ها دست به طراحی L1 Cache نمیزنن چون که این کاشه بطور مستقیم با ثبات ها (Registers ) و یا همون رجیسترهای پردازنده در تماسه و تغییر اندازه این کش علاوه برمحدودیت هایی که براشون داره از نظر میزان فضای Die بعلاوه محاسبات فوق العاده پیچیده ای داره و به این علت هست که اینتل بعد از طراحی P4 و AMD بعد از طزاحی Athlon دیگه دست به L1 Cache نذاشتـن .
بحث جالب شد دوست خوبم در معماری Core اینتل مقدار کش سطح 1 رو افزایش داد
2 اینکه ما در AMD مموری کنترلر درون خود پردازنده قرار داره و این باعث افزایش سرعت دسترسی برای پردازش ها میشه
و رابط همچنین hyper transport که به صورت مستقیم برا پردازش ها عمل میکنه و این مسایل هم در سرعت دخیل هستند

Adel.p30
10-11-2008, 13:25
آره دوست خوبم اشتباه از من بود ظاهرا توی پنتیوم 4 16 کیلوبایت بود و اینتل با توجه به اینکه از ریز معماری جدید 45 نانو استفاده کرده تونسته مقدار کاشه سطح 1 رو توی این معماری جدید افزایش بده .

در مورد هایپر ترانسپورت و مموری کنترلر داخلی که حق با شماست و این تکنولوژی آتلون این قدر کارایی نشون داده که اینتل رو مجبور کرده که برای نسل بعدی پردازنده های خودش Nehalem Core i7 از مموری کنترلر داخلی استفاده کرده است و این شکست FSB رو نشون میده .
ولی نمیدونم چطوری که اینتل با اینکه توی این زمینه ضعف داره ولی در کل و در پایان برنده جنگ هستـش ؟؟!!!

شاید علت توی زیر ساخت ها و تکنولوژی ساخت باشه و یا چیز دیگه ای کسی نمیدونه ...

مسئله مهم که همه روی اون اتفاق نظر دارن برایند نهایی و قدرت نهایی سیستم هستش که ما شا اله اینتل توی این زمینه کم نمی ذاره برات و در مورد انعطاف و روانی هم سرعت اجرای اولیه شاید حق با شما باشه ولی مهم اون پرفورمنس نهایی هستــش

و مطمئنا با روی کار آمدن نسل بعدی پردازنده های اینتل کاربران از انعطاف بیشتر به همراه قدرت برتر بهره ای دو چندان خواهند برد .

shahab_blaster
10-11-2008, 13:33
آره دوست خوبم اشتباه از من بود ظاهرا توی پنتیوم 4 16 کیلوبایت بود و اینتل با توجه به اینکه از ریز معماری جدید 45 نانو استفاده کرده تونسته مقدار کاشه سطح 1 رو توی این معماری جدید افزایش بده .

در مورد هایپر ترانسپورت و مموری کنترلر داخلی که حق با شماست و این تکنولوژی آتلون این قدر کارایی نشون داده که اینتل رو مجبور کرده که برای نسل بعدی پردازنده های خودش Nehalem Core i7 از مموری کنترلر داخلی استفاده کرده است و این شکست FSB رو نشون میده .
ولی نمیدونم چطوری که اینتل با اینکه توی این زمینه ضعف داره ولی در کل و در پایان برنده جنگ هستـش ؟؟!!!

شاید علت توی زیر ساخت ها و تکنولوژی ساخت باشه و یا چیز دیگه ای کسی نمیدونه ...

مسئله مهم که همه روی اون اتفاق نظر دارن برایند نهایی و قدرت نهایی سیستم هستش که ما شا اله اینتل توی این زمینه کم نمی ذاره برات و در مورد انعطاف و روانی هم سرعت اجرای اولیه شاید حق با شما باشه ولی مهم اون پرفورمنس نهایی هستــش

و مطمئنا با روی کار آمدن نسل بعدی پردازنده های اینتل کاربران از انعطاف بیشتر به همراه قدرت برتر بهره ای دو چندان خواهند برد .
یه بخش این مسئله بر میگرده به تبلیغات زیاد اینتل و بخش دیگه مربوط میشه به نحوه بنچمارک گرفتن و قطعات استفاده شده اینا همه تو نتیجه تاثیر داره و باعث میشه کاربار سمت AMD نرند و از طرفی تا با این پردازنده ها کار نکنی متوجه قدرتش نمیشی
کاربرایی هم که نظر میدن فقط بر اساس بنچمارک ها نظرشونو میگن و در واقع سیستم های بر مبنای AMD رو استفاده نکردند

Overclocker
10-11-2008, 15:58
100%
E7300 گزینه ی بهتریه ! حتی E7200 هم از اون بهتره و حتی E4700 :

Adel.p30
10-11-2008, 17:13
آقا اختیار دارین از موقعی که گفتین اینا یعنی آتلون ها نرم تر و .. هستند اتفاقا یکی از دوستان X2 5000 داشت رفتم و حدودا 4 الی 5 ساعتی باهاش ور رفتم .

همچین کاربر کند ذهن و مبتدی هم نیستــم که بگی متوجه اختلاف نشـدم ولی اون تفاوتی که شما گفتین و اون روانی که شما گفتین من توی آتلون ها ندیدم فقط یه مقدار همونطور که گفتم توی استارت اولیه سریعتر عمل میکنـن فقــط همین .

بعدشم یکسری تست از آتلون و سیستم خودم کردم و اینو واقعا میگم سری جدید اینتل اصلا قابل مقایسه با آتلون نیست و فقط باید با فنـوم ها مقایسه بشـه .

یه چیزی رو بگم تنها تستی که این پردازنده در مقابل آتلون های ایکس 2 کم آورد تست WinRAR بود و اونم علت داره چونکه فرکانس کاری آتلون ها به مراتب بالاتر از کور 2 ها هستش و چون WinRAR مسقیما با جریان داده ای در تماسه یعنی مثل برنامه های دیگه نیازی به پردازش های آنچنانی نداره برای همین توی این تست آتلون ها برنده هستن و اینو تست های سایت های معروفی چـون
TOMSHARDWARE
و
XBITLABS
و ..

به اثبات رسوندن .
اما توی تست هایی که نیاز به پردازش های سنگین باشه آتلون واقعا درمانده هست . اینو به وضوح من دیدم نه تکیه به بنچ مارک دارم و نه چیز دیگه . اینو من نمیگم همه میگن .

akbarferdosi
10-11-2008, 17:13
سی پی یو 2160 یا 2180 بگیر تا 3.2 اور کن از همشون سرتر میشه. :20:

Adel.p30
10-11-2008, 17:30
سی پی یو 2160 یا 2180 بگیر تا 3.2 اور کن از همشون سرتر میشه. :20:

آقا جون اینطوری دیگه سر یکسال نشـده نابود میشه .

الان هم 5200 کور دوال گرفتم با با حداقل اور یعنی 3.2 دارم حالشو می برم . با حداقل آورکلاک