PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : متصل کردن دو کامپیوتر از طریق Wireless

ParsiKade
04-11-2008, 06:22
سلام،

من یه لپ تاپ Dell Inspiron 6400 دارم که همیشه متصل به اینترنت هست ، و الان می خوام یه لپ تاپ دیگه رو ( Dell Inspiron 1300 ) از طریق Wireless به لپ تاپ خودم وصل کنم تا با این Laptop 1300 هم بدون نیاز به وصل کردن سیم داخل اینترنت برم.
قبلا این کار رو روی موبایل انجام دادم ، یعنی با لپ تاپ یه کانکشن برای اتصال دو کامپیوتر با وایرلس ساختم و هر موقع می خوام استفاده کنم ازش با موبایل لپ تاپ رو Search می کنم و کانکت میشم.
ولی هر کاری کردم توی این 1300 نتونستم این کار رو بکنم، چون ویندوزش XP هست و قسمت ساختن کانکشنش کلا با Vista فرق داره ...

حالا می خوام ببینم کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ؟ دقیقا باید چه کار کنم ؟

این نکته رو هم بگم که لپتاپ 1300 یه قسمت جستجو برای WLan داره ، ولی کار نمیده یعنی می گه یه نرم افزار دیگه داره این کار رو انجام میده ( که مال خود Dell هست ) ولی توی اون هم که می رم هرچی Refresh میزنم سریع میگه چییزی پیدا نشد ... !

راستی یه مشکل دیگه هم بود که مربوط به همین موضوعه اونم بگم که کامل بشه پست :31:
اصلا مشکل اصلی این هست که این Inspiron 1300 ما به اینترنت وصل نمیشه ! اینترنت ADSL هست و برای کانکت شدن توی 6400 من یه کانکشن PPPoE ساده ساختم ولی توی 1300 هم همین کار رو میکنم اما ارور میده ( آخر ارورش نوشته Not Reachable ، کلا ارورش نیم خطه ! :31: ) کسی راه حلی برای این مشکل هم داره ؟

milky way
04-11-2008, 17:00
باید یه شبکه Adhoc بسازی اینترنتت رو شیر کنی براش .

Benygh
04-11-2008, 17:47
اصلا مشکل اصلی این هست که این Inspiron 1300 ما به اینترنت وصل نمیشه ! اینترنت ADSL هست و برای کانکت شدن توی 6400 من یه کانکشن PPPoE ساده ساختم ولی توی 1300 هم همین کار رو میکنم اما ارور میده ( آخر ارورش نوشته Not Reachable ، کلا ارورش نیم خطه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) کسی راه حلی برای این مشکل هم داره ؟
مودم شما فکر کنم به صورت Bridge LLC تنظیم شده ! اگه این رو به صورت PPPOE LLC تنظیم کنید و پسور یوز نیم رو همونججا بدید راحت تر میشه کارتون !
من هم همین مشکل رو دارم ! البته من لپتاپ ندارم ولی دو تا کامپیوتر دارم !

ParsiKade
04-11-2008, 17:55
باید یه شبکه Adhoc بسازی اینترنتت رو شیر کنی براش .

سلام،
از اون راه هم تلاش کردم ولی اصلا توی قسمت تنظیمات Wireless بخش Wireless Networks نداره که واسش یکی بسازم :41:

مودم شما فکر کنم به صورت Bridge LLC تنظیم شده ! اگه این رو به صورت PPPOE LLC تنظیم کنید و پسور یوز نیم رو همونججا بدید راحت تر میشه کارتون !
من هم همین مشکل رو دارم ! البته من لپتاپ ندارم ولی دو تا کامپیوتر دارم !

منظورتون رو نفهمیدم ...
البته اگه منظورتون اینه که من از طریق Bridge داخل اینترنت هستم اینجوری نیست ...

ParsiKade
04-11-2008, 18:06
راستی یه چیز دیگه هم اینه که وقتی کابل مودم رو وصل می کنم به این لپ تاپ هیچ LAN Network جدیدی اضافه نمی کنه در صورتی که باید توی قسمت Network Connections یه کانکشن جدید بیاد !