PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست چند تا Dns

tina salehe
03-11-2008, 21:31
دوستان صبانتی من چند تا Dns میخوام چون بعضی سایتها رو اینترنتم یاز نمیکنه قبلا یکی از دوستان یکی داد تا امروز کار میکرد اما الان دیگه کار نمیکنه:19:
مرثییییییی

paranoid_android
03-11-2008, 21:36
Preffered: 4.2.2.2
Alternate: 4.2.2.3

DNS Server های آمریکا...

shamabady
03-11-2008, 23:44
آقا این dns دیگه چیه اولین بار میشنوم
به چه دردی میخوره

paranoid_android
04-11-2008, 00:02
DNS Server وظیفه resolve کردن اسامی به IP Address هارو بر عهده داره. مثلا وقتی تو browserت domain name یا اسم یک سایت مثل: google.com رو تایپ میکنی برای ارتباط با وب سرور گوگل این اسم باید به یه آدرس 32 بیتی ترجمه بشه که این وظیفه رو DNS یا Domain Name System برعهده میگیره. از اونجایی که خیلی از DNS سرور ها برای ایرانیها تحریم شدن خیلی از اوقات پیش میاد که خیلی از سایت ها برای ما غیر قابل دیدن میشن برای همین میشه از DNS Server های دیگه که هنوز مشمول تحریم نیستن مثلا همین هایی که تو پست قبلی گذاشتم استفاده کرد. این آدرس رو تو تنظیمات TCP/IP کارت شبکت وارد میکنی. از کارت شبکه properties میگیری و قسمت وسط آخرین گزینه یعنی (Internet Protocol (TCP/IP رو انتخاب میکنی و دکمه properties رو میزنی و در دو فیلد پایین بجای preffered DNS server و alternate DNS server اون IP هارو وارد میکنی.

tina salehe
04-11-2008, 11:03
DNS Server وظیفه resolve کردن اسامی به IP Address هارو بر عهده داره. مثلا وقتی تو browserت domain name یا اسم یک سایت مثل: google.com رو تایپ میکنی برای ارتباط با وب سرور گوگل این اسم باید به یه آدرس 32 بیتی ترجمه بشه که این وظیفه رو DNS یا Domain Name System برعهده میگیره. از اونجایی که خیلی از DNS سرور ها برای ایرانیها تحریم شدن خیلی از اوقات پیش میاد که خیلی از سایت ها برای ما غیر قابل دیدن میشن برای همین میشه از DNS Server های دیگه که هنوز مشمول تحریم نیستن مثلا همین هایی که تو پست قبلی گذاشتم استفاده کرد. این آدرس رو تو تنظیمات TCP/IP کارت شبکت وارد میکنی. از کارت شبکه properties میگیری و قسمت وسط آخرین گزینه یعنی (Internet Protocol (TCP/IP رو انتخاب میکنی و دکمه properties رو میزنی و در دو فیلد پایین بجای preffered DNS server و alternate DNS server اون IP هارو وارد میکنی.
ممنون خیلی جالب بود اصلا نمیدونستم:10:

farzadshekoohi
04-11-2008, 11:21

با سلام خدمت شما دوست عزیز ممنون از زاهنمایی که کردین
من خودم یک سایت دارم به نام solesteel.com مشکل من با این سایت این هست که تو بعضی از isp ها نشون میده سایت رو ولی تو بعضی ها نه . من خودم adsl لایزر داشتم تا 4 روز پیش نشون می داد اما نمی دونم حالا دیگه نشون نمیده و فقط icon که در آدرس بار به شکل ستاره ساختم نشون میده اما از سایت خبری نیست ولی وقتی از و پی ان استفاده می کنم سایت بالا می یاد . حالا می خواستم بدون مشکل من از dns سرور های ایران هست ؟
سوال بعدیم این هست که این آدرس dns که دادین تو tcp/ip کارت شبکه بزنم یا تو کانکتشن Adsl ؟ البته من همش رو امتحان کردم نشد . یعنی سایت باز نشد .
:8:

shamabady
04-11-2008, 12:44
یه سوال دیگه این dns با همون dns که برای ارتباط دامنه با هاست یکی یا اون یه چیز دیگست

paranoid_android
04-11-2008, 13:43
با سلام خدمت شما دوست عزیز ممنون از زاهنمایی که کردین
من خودم یک سایت دارم به نام solesteel.com مشکل من با این سایت این هست که تو بعضی از isp ها نشون میده سایت رو ولی تو بعضی ها نه . من خودم adsl لایزر داشتم تا 4 روز پیش نشون می داد اما نمی دونم حالا دیگه نشون نمیده و فقط icon که در آدرس بار به شکل ستاره ساختم نشون میده اما از سایت خبری نیست ولی وقتی از و پی ان استفاده می کنم سایت بالا می یاد . حالا می خواستم بدون مشکل من از dns سرور های ایران هست ؟
سوال بعدیم این هست که این آدرس dns که دادین تو tcp/ip کارت شبکه بزنم یا تو کانکتشن Adsl ؟ البته من همش رو امتحان کردم نشد . یعنی سایت باز نشد .
:8:

DNS سرورهای خارجی در واقع روترهای ایرانی رو تحریم کردن و بنابراین وقتی فردی با یک IP متعلق به ایران request خودش رو برای دیدن یک سایت که روی وب سروری هستش که اون وب سرور در ارتباط با DNS سرور برای Name Resolvation اون سایت هستش ارسال میکنه، نام سایت به IP آدرس resolve نمیشه و شما نمیتونی اون سایت رو تو browser ت ببینی. از اونجایی که خیلی از میزبان های وب سایت ها از جمله وب سایت شما در خارج از کشور قرار دارن در نتیجه وقتی ارتباط شما با DNS Server مربوط به اون وب سرور میزبان اون وب سایت دچار مشکل هست شما نمیتونی اون سایت ها و از جمله سایت خودت رو ببینی.

DNS رو تو تنظیمات TCP/IP کارت شبکه وارد می کنید.

یه سوال دیگه این dns با همون dns که برای ارتباط دامنه با هاست یکی یا اون یه چیز دیگست

همونه فرقی نداره. این دامنه یا Domain شما یه Domain Name داره که در نهایت باید توسط DNS سرور به IP آدرس تبدیل بشه.

cell_phone
05-11-2008, 12:15
ولی دوست عزیز سرعت این Dns های شما برای من خیلی پایینه

r4pbr4p
05-11-2008, 13:46
ولی دوست عزیز سرعت این Dns های شما برای من خیلی پایینه

192.9.9.3

اینم تست کن بدک نیست

mncomid
05-11-2008, 14:21
اینو هم تست کن

pref:208.67.222.222