PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رفع مشکل نمایش حروف فارسی در برنامه های جاوا (رفع مشکل هزاران نفر)

nipoto
03-11-2008, 14:29
امروز اومدم با یه آموزش فوق العاده جنجالی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس اگه شما هم از صاحبان گوشیهای جاوای نوکیا / سونی اریکسون و ... هستین که برنامه های فارسی جاوا تو گوشیتون به صورت در هم ریخته به نمایش در میاد صبر کنین ، چون از این آموزش ساده نباید گذشت

حتما" برنامه Opera Mini و برنامه های مشابه رو نصب کردین و با این مشکل مواجه هستین که متون فارسی رو تو گوشیتون در هم ریخته نشون میده ؛ این یعنی ضد حال ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل اصلی نمایش متون در برنامه ها نیستن ، بلکه به نوعی باگ گوشی محسوب می شه. این نوع گوشی ها Shaping Engine ندارن، کار shaping engine اینه که تشخیص بده کجا از حروف بزرگ استفاده کنه و کجا کوچک ؛ مثلا در کلمه ی "س ل ا م" متن دقیقا" به همین صورت در String وجود داره ولی وقتی شما تابع Graphics.drawString رو صدا می زنید هنگام رندر تشخیص داده می شه که باید از حرف اول-وسط-یا آخر استفاده کرد. کاری که سازنده برنامه در این برنامه انجام داده اینه که bytecode های برنامه رو می خونه و جاهایی که تابع drawstring صدا زده می شه اول shapping و joining کارکترها رو انجام می ده و حالا drawstring رو برای string جدید فراخوانی میکنه . در مواردی که گوشی متن رو برعکس هم چاپ می کنه لازم هست که قسمت های فارسی متن حاصل برعکس بشه و قسمت های انگلیسیش دست نخوره و نتیجه می شه این چیزی که در این برنامه می بینید .

فایل Patch.Font.Me.zip را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید
فایل PatchFontME را در کامپیوتر خود اجرا نمایید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته : برای اجرای این برنامه در کامپیوتر نیاز به برنامه Java Runtime دارید که در اکثر CD های نرم افزار قرار دارد اما در صورتی که دسترسی به این فایل ندارید ، می توانید از لینک قرار گرفته در همین تاپیک استفاده نمایید .

پس از اجرای نرم افزار روی گزینه Load APP کلیک کنید
آدرس فایل JAR مورد نظر را به برنامه بدهید
روی گزینه Patch APP کلیک نمایید
آدرسی را برای ذخیره فایل انتخاب نمایید
برنامه Patch شده را روی گوشی خود ذخیره نمایید

این ترفند روی گوشی W810 تست شده (لیست به زودی کامل میشه)
از دوست عزیزی که این نرم افزار رو نوشته صمیمانه تشکر می کنم (مشخصاتش تو برنامه هست)
برای دانلود فایل Patch.Font.Me.zip اینجا کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای دانلود نرم افزار Java Runtime اینجا کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
امیدوارم این آموزش بدردتون بخوره

منبع : Forum.------------ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) |
اگه نام سایت ----- شده بود GSM Aria دات کام رو بدون فاصله تایپ کنین :5:

Reza Azimy_RW
03-11-2008, 15:20
عالیه ولی خیلی حجم برنامه بالاست !!!

hessam_sz
03-11-2008, 16:09
عالیه ولی خیلی حجم برنامه بالاست !!!

201 كيلوبايت به نظر شما خيليه؟

Reza Azimy_RW
03-11-2008, 17:35
201 كيلوبايت به نظر شما خيليه؟
حسام جون حجم اون یکی نرم افزار رو گفتم که مربوط میشه به کامپیوتر و باید روی کامپیوتر نصب بشه .

hessam_sz
03-11-2008, 17:36
حسام جون حجم اون یکی نرم افزار رو گفتم که مربوط میشه به کامپیوتر و باید روی کامپیوتر نصب بشه .

آها.
خوب اون كه همه جا گير مياد مهم اين نرم افزار كوچيكه است.

hessam_sz
03-11-2008, 17:37
آقا اين نرم افزار مشكل را حل نكرد فقط حروف را به جاي اينكه بزرگ نشون بده كوچيك نشون ميده ولي باز هم در هم ريخته هست در ضمن نرم افزارهايي كه كلمه را كلا چپه مينويسن هم درست نميشه و باز هم كلمه از چپ به راست نوشته ميشه و كلا از قبلش هم بدتر ميشه

haamoon
04-11-2008, 09:23
سلام اگر گوشی تون متون رو برعکس هم می نویسه مثل گوشی شما لازمه گرینه ی Reverse RTL strings رو هم تیک بزنید و بعد پچ رو انجام بدید.

hessam_sz
04-11-2008, 15:08
سلام اگر گوشی تون متون رو برعکس هم می نویسه مثل گوشی شما لازمه گرینه ی Reverse RTL strings رو هم تیک بزنید و بعد پچ رو انجام بدید.

نه غير از اون ببين چشكلي ميشه

gog2000
05-11-2008, 18:48
این ترفند روی گوشی W810 تست شده (لیست به زودی کامل میشه)
از دوست عزیزی که این نرم افزار رو نوشته صمیمانه تشکر می کنم (مشخصاتش تو برنامه هست)
برای دانلود فایل Patch.Font.Me.zip اینجا کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای دانلود نرم افزار Java Runtime اینجا کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
امیدوارم این آموزش بدردتون بخوره

منبع : Forum.------------ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) |
اگه نام سایت ----- شده بود GSM Aria دات کام رو بدون فاصله تایپ کنین :5:

گوشي خود من w810 من فكر كردم روي گوشي عمليات انجام ميده بگو نه روي برنامه هاست حالا غير از اوپرا ميني روي برنامه هاي ديگه هم جواب ميده؟؟؟؟

haamoon
08-11-2008, 23:33
بله هر برنامه ای رو پج می کنه. فکر می کنم اگر تو فرمی که معرفی شده سوالتون رو بپرسید زودتر جواب بگیرید.

hamed_rafat
11-11-2008, 22:46
با سلام خدمت دوستان عزیز من که نتونستم اگه لطف کنین این فایل رو برای من درست کنین اینم آدرسش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hessam_sz
12-11-2008, 22:41
با سلام خدمت دوستان عزیز من که نتونستم اگه لطف کنین این فایل رو برای من درست کنین اینم آدرسش

سلام اون ورژن قبلي مشكل داشت از اين ورژن جديد استفاده كن درست ميشه

hamed_rafat
13-11-2008, 04:30
دستت درد نکنه ولی بازم پیغام می ده
وقتی می خوام توی کامپیوتر اجراش کنم پیغام میده که

could not find the main class.program will exit
یکی بی زحمت برای ما درست کنه

hamed_rafat
15-11-2008, 08:36
دوستان عزیز کسی نمیتونه منو کمک کنه؟؟؟؟
نیاز فوری دارم

mat1371
17-11-2008, 19:31
احتمالا" نسخه ی java run time که دارید قدیمیه یا فایل اصلی را باز نمی کنید.

hamed_rafat
18-11-2008, 09:29
ممنون از این که کمک کردین

silent-assassin
18-11-2008, 12:45
سلام ظاهرا این برنامه سر کاری هست!

من Magestic Joe (به املاش گیر ندید!) که آقای رضا عظیمی معرفی کرده بودن را با این تست کردم جواب نداد رو w810!

djjamal
18-11-2008, 18:41
آقا یکی اینو برای ما لطف کنه درست کنه نسخه من قدیمی نیست باور کنید دیگه خسته شدم این فایلی که گذاشتم حجمش 70 کیلوبایت هستش!!! خواهش می کنم نیاز فوری دارم

سلام برات ژچ کردم هر دو تا رو تست کن:

djjamal
18-11-2008, 18:42
سلام ظاهرا این برنامه سر کاری هست!

من Magestic Joe (به املاش گیر ندید!) که آقای رضا عظیمی معرفی کرده بودن را با این تست کردم جواب نداد رو w810!

این برنامه کاملا کار میکنه دوست عزیز.

Danial_4139
28-11-2008, 14:38
من برنامه رو تست کردم ، روی اپرا و فایر فاکس الان درست نمیشه !

یعنی مثلآ حرف تنها رو قبل از پچ کردن اینجور می نوشت ( ت ن ه ا ) الان اینجوری می نویسه ( تن ه ا )

گوشی من k800 هست .

Elecomp2008
15-12-2008, 10:09
من برنامه رو تست کردم ، روی اپرا و فایر فاکس الان درست نمیشه !

یعنی مثلآ حرف تنها رو قبل از پچ کردن اینجور می نوشت ( ت ن ه ا ) الان اینجوری می نویسه ( تن ه ا )

گوشی من k800 هست .

با شما موافقم ، منم تست کردم firefox رو که patch شده روی w810 و جواب نداد. به همین حالت نشون میده