PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اور کلاک Amd

marcus1999
03-11-2008, 08:27
سلام برو بچ

اقا من یه amd 6000 X2 دارم

میخوام ببینم تا چقدر میشه اورش کنم :31:

با 4 گیگ رم و گرافیک 4870

سیستم توپه مخصوصا واسه بازی

راستی مین msi k9a2 cf واسه اور کرن خوبه ؟

اقا زوتر جواب بدین که کارم لنگه

یعنی رو کم کنیه !

marcus1999
03-11-2008, 08:59
سلام برو بچ

یعنی رو کم کنیه !

یه سوال دیگ کولینگ رو از چه فرکانسی به بعد باید عوض کنم ؟

MicroSystem
03-11-2008, 09:40
سلام برو بچ

یعنی رو کم کنیه !
حداكثر 15 درصد

marcus1999
03-11-2008, 10:53
لام میکرو جان

اقا خوب میشه واضح تر بگی؟ اونوقت اور بلدی به طور حرفه ای؟

k9a2 cf fرا اور چطوره؟

alborz_k
04-11-2008, 21:49
یه سوال دیگ کولینگ رو از چه فرکانسی به بعد باید عوض کنم ؟
سلام . کولسنگ رو باید بعد از 3300 عوض کنی (دما نباید از 60 درجه رد بشه)

vivid806
04-11-2008, 23:28
لام میکرو جان

اونوقت اور بلدی به طور حرفه ای؟

جناب میکرو سیستم از اساتید اور هستند

musa
08-11-2008, 21:37
با سلام

با تجربه اي كه دارم رو كولينگ استوك براي اور سنگين يا ثابت نگه داشتن سيستم رو اين فركانس مخصوصآ در بازي اصلآ نميشه حساب كرد چون ممكنه به cpu صدمه بزنه كه بيشتر هم بخاطر دفع نشدن موثر گرما از سينك هست بگزريم كه سطح تماسي با IHS يا سطح cpu اصلآ تعريفي نداره !

در قدم اول آپديت بايوس 100% براي شروع توصيه ميشه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنصب و تهيه نرم افزارهاي مونيتورينگ دما و ولتاژ .

آشنايي با مباني اوركلاك و تنضيمات بايوس مادربرد مورد نظر.

بهتره بحث در تاپيك اختصاصي پيگيري بشه .

با تشكر

آخر سخت افزار
09-11-2008, 00:55
حداكثر 15 درصد

به راحتی وبدون نیاز به دستکاری های اضافه تا 20 درصد بدوم هیچ مشکلی اور میشه.
من حتی تا 36 درصد با همین مین اور کردم! بدون هیچ مشکلی.
تازه با دستکاری های اضافه بالاتر از این هم اور میشه که ...

marcus1999
09-11-2008, 08:59
موسی جان خوب بایوس رو کدوم رو بگیرم ؟ میشه بگی ؟

راستی من کولینگم cooler master cm sphrere هستش

و اینکه خودم رو کشتم نتونشتم بیشتر ار 3300 اور کنم که پایدار بمونه

تو تا چند اورش کردی ؟

می خوای مشخصات سیتمم رو بدم؟

amd athlon 6000 x2
ram 2*1 patriot و 2*1 apecer
fsb 800
power green 580
main k9a2 cf
مشه بگی تا اخرین حدی که اور کردی ولتاز تا چقدر و ملتی تا چقدر بوود ؟

اگه ممکنه یه عکس بزار

مرسی واقعا راستی اینم ای دیمه تو یاهوو ادم کن اگه ممکنه smart_taxi_1362

musa
09-11-2008, 21:24
با سلام

cpu خودم 4800 هست كه با خنك كننده كولرمستر ورتكس752 با ولتاژ 1.375 تا 3075MH بيشتر نتونستم برم و مادربرد هم MSI K9N NEO V3 هست كه متاسفانه ولتاژ cpu رو تا 1.375 رو بيشتر نداره و اين هم عكس كه تو اين عكس با اين ولتاژ تونستم Super PI رو run كنم ولي بعد از restart ديگه لود نشد!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

براي رم هاي Patriot ولتاژ رو نميشه تغيير داد ولي apacer رو نميدونم ,

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

starboy
10-11-2008, 00:28
با عرض سلام خدمت همه .
من دیدم اینجا بحث آورکلاک amd داغه گفتم آخرین آور خودمو بزارم بد نیست .
من یه سی پی یو فنوم 8650 دارم که تو فرکانس2.3 کار میکنه .
با مادربورد giga M56S3p و 2تا رم کینگ مکس باس 667 تونستم بدون هیچ مشکلی تا 2.63 آور کنم .
fsb رو230هستش و از این بیشتر میذاری سیستم بالا نمیاد نمیدونم دلیلش چیه !
فقط یه سوال . میخواستم بدونم با توجه به اینکه سیستم کاملا پایداره و من باهاش مدام بازی هم میکنم واسه سیستم بعدها مشکلی پیش نمیاد ؟ ضمنا دمای سی پی یو هم ماکزیمم 55 هستش .

marcus1999
10-11-2008, 08:09
سلام موسی جان

خوب اقا دمت گرم من مادربردم رو میتونم ولتاز رو تا 1.8 با لا ببرم ولی خوب موضوع اینکه چطوری میتونم
سیستم رو پایدار کنم یعنی از 3300 که رد میشم سیسیتم شرو میکنه قاط زدن و هر کاری میکنم پایدار نمیشه

خوب من اگه بخوام تا 3600 چطوری میتونم پایدارش کنم ؟ بعدشاینکه کولینگم تا اون فرکانس جواب گو هست ؟

راستی مولتی رو من گذاشتم روی 11x کافیه به نظرت ؟ و باس 300 که میشه 3300

فقط یه چیز دیگه اینکه باید pci e باید فرکانسشو ببرم بالا ؟

ممنون اگه کمک کنی بهم

marcus1999
10-11-2008, 08:18
با عرض سلام خدمت همه .
با مادربورد giga M56S3p و 2تا رم کینگ مکس باس 667 تونستم بدون هیچ مشکلی تا 2.63 آور کنم .
فقط یه سوال . میخواستم بدونم با توجه به اینکه سیستم کاملا پایداره و من باهاش مدام بازی هم میکنم واسه سیستم بعدها مشکلی پیش نمیاد ؟ ضمنا دمای سی پی یو هم ماکزیمم 55 هستش .
سلام دوست عزیز

والا راستشو بخوای که برای این سیستمت بالا نمیاد که که احتمالا مولتی پلیرت رو 15 هست و کمی زیاده

سعی کن کمش کنی در عوض fsbرو بالا تر ببر تا به او فرکانسی که می خوای برسی و بتونی پایدارش کنی

ولی خوب ولتاز رم و سی پی یوت اینجا خیلی مهمه و حرف اول واسه پایدار شدن میزنه

و من فکر میکنم با یه کولینگ خوب بتونی تا 3000 اور کنی

کولینگت چیه ؟ دما خیلی مهمه مخصوصا تو اور لود ها !!

یا حق

marcus1999
10-11-2008, 08:22
با عرض سلام خدمت همه .
ساری بازم من

یه تپوق لفظی !

اقا حتما نبای از 15 مولتی رو کمتر کنی هرچی که هست یه کم کمترش کنم و باس رو بالاتر ببر

ببین پایدار میشه ؟

sniper2070
10-11-2008, 12:12
سلام به همه دوستان
اول از همه در جواب آقا موسی عزیز باید عرض کنم که سی پی یو منم 4800 واین سی پی یو نهایت اور شدنش تا همون 3000 چون اولا تویه نرم افزار که یادم نیست اینو نشون داده بود وهم اینکه خودمم بیشتر از این نتونستم اور کنم مادربرد من Abit AX78 ونسبت به دو مادربرد قبلیم یعنی MSI KN9 Ultra و DFI اینو مدلش یادم رفته منتهی چیپش nforce 570 بود تویه اور کردن وپایداری وتنظیمات بایوس بسیار سرتر وکارآمدتره در دو مادربرد قبلیم با تمام ترفندا وکلک ها هم نمیتونستم FSBرو بیشتر از 220 یا230 قرار بدم وبیشتر از اون باعث قفل شدن سیستم میشد ولی در این مادربرد بستگی به سی پی یوتون تا حد مجاز میتونید اور کنید واما دلیلی که ممکن سیتمرو ریست کنه ومن اون اوایل باش مواجه بودم بحث مقدار ولتاژ CPUوRAM وهمینطور توانایی رم واسه اوره من قبلا که اور میکردم وتنظیمات لازم رو انجام میدادم مقدار ولتاژ cpuرو رویه 1.37 قرار میدادم سیستم بالا میومد اما پایدار نبود بنابراین ولتاژرو به 1.4 تغییر دادم وسیستمم تا الان که این پستو میزنم تویه همین فرکانس کاریه.
در جواب دیگر دوستان شما هم میتونید علاوه بر این مطالب مقدار HT-Linkرو کاهش بدید تا زیر 1000قرار بگیره اینطوری سیستمتون پایدارتره درضمن اگر cpuرو تهویه وخنک کنندگیشو رعایت کنید بعید میدونم مشکلی واسه سی پی یو پیش بیاد.
حالا یه سوالی من از آقا موسی دارم جناب این فن ورتکسی که شما دارید دمایه cpuرو در حالت فول لود تا چه حد نگه میداره؟ومطلبی که مهمتره سروصداش چقدره چون این صدای فن استوک منو داره دیونه میکنه ممنون میشم در مورد فنت یه توضیحاتی بدی.

marcus1999
10-11-2008, 14:06
سلام به همه دوستان
اول از همه در جواب آقا موسی عزیز باید عرض کنم که سی پی یو منم 4800 واین سی پی یو نهایت اور شدنش تا همون 3000 چون اولا تویه نرم افزار که یادم نیست اینو نشون داده بود وهم اینکه خودمم بیشتر از این نتونستم اور کنم مادربرد من Abit AX78 ونسبت به دو مادربرد قبلیم یعنی MSI KN9 Ultra و DFI اینو مدلش یادم رفته منتهی چیپش nforce 570 بود تویه اور کردن وپایداری وتنظیمات بایوس بسیار سرتر وکارآمدتره در دو مادربرد قبلیم با تمام ترفندا وکلک ها هم نمیتونستم FSBرو بیشتر از 220 یا230 قرار بدم وبیشتر از اون باعث قفل شدن سیستم میشد ولی در این مادربرد بستگی به سی پی یوتون تا حد مجاز میتونید اور کنید واما دلیلی که ممکن سیتمرو ریست کنه ومن اون اوایل باش مواجه بودم بحث مقدار ولتاژ CPUوRAM وهمینطور توانایی رم واسه اوره من قبلا که اور میکردم وتنظیمات لازم رو انجام میدادم مقدار ولتاژ cpuرو رویه 1.37 قرار میدادم سیستم بالا میومد اما پایدار نبود بنابراین ولتاژرو به 1.4 تغییر دادم وسیستمم تا الان که این پستو میزنم تویه همین فرکانس کاریه.
در جواب دیگر دوستان شما هم میتونید علاوه بر این مطالب مقدار HT-Linkرو کاهش بدید تا زیر 1000قرار بگیره اینطوری سیستمتون پایدارتره درضمن اگر cpuرو تهویه وخنک کنندگیشو رعایت کنید بعید میدونم مشکلی واسه سی پی یو پیش بیاد.
حالا یه سوالی من از آقا موسی دارم جناب این فن ورتکسی که شما دارید دمایه cpuرو در حالت فول لود تا چه حد نگه میداره؟ومطلبی که مهمتره سروصداش چقدره چون این صدای فن استوک منو داره دیونه میکنه ممنون میشم در مورد فنت یه توضیحاتی بدی.

با سلام

اقا شما میتونید به جای اینکه ور تکس بگیری یه جنس خیلی بهتر از اون برداری برای قابلیت اور کلاک بهتر

cooler master cm sphere
که این فن هم میتونه دمای تورو با این فرکانس تو مایه های 35 تا 40 یا شایدم کمتر برسونه

حسی گفتم چون برای من که تو اور لودش بیشتر از 51 نمیشه

و دیگه اینکه یکی از بی صدا ترین کولینگ های بازاره !

یادتم باشه که کولینگ خوب باعث پایداری بهتره سیستمت توی اور لود ها میشه ! از نظره دما !

یا حق

marcus1999
10-11-2008, 14:14
با سلام

اقا شما میتونید به جای اینکه ور تکس بگیری یه جنس خیلی بهتر از اون برداری برای قابلیت اور کلاک بهتر

cooler master cm sphere
که این فن هم میتونه دمای تورو با این فرکانس تو مایه های 35 تا 40 یا شایدم کمتر برسونه

حسی گفتم چون برای من که تو اور لودش بیشتر از 51 نمیشه

و دیگه اینکه یکی از بی صدا ترین کولینگ های بازاره !

یادتم باشه که کولینگ خوب باعث پایداری بهتره سیستمت توی اور لود ها میشه ! از نظره دما !

یا حق

در ضمن دوست عزیز اینکه مقدار ht-link اگه بخوای تغییر بدم درسته که سیتم پایدار تر میشه ولی تو سرعت فرکانس ایجاد خلل میکنه و از بازدهی اون کم میکنه

اگه اینطوری میخواستم اور کنم که cpuمن الان فرکانسش چسبیده بود به سقف !

اور رو باید با در نظر داشتن 2 چیز انجام داد اول پرفرمنس دوم پایداری سوم

بازم تاکید میکنم ما اور میکنیم که قدرت بیشتری بگیریم نه عدد بیشتری توی cpu z

musa
10-11-2008, 15:19
سلام موسی جان

خوب اقا دمت گرم من مادربردم رو میتونم ولتاز رو تا 1.8 با لا ببرم ولی خوب موضوع اینکه چطوری میتونم
سیستم رو پایدار کنم یعنی از 3300 که رد میشم سیسیتم شرو میکنه قاط زدن و هر کاری میکنم پایدار نمیشه

خوب من اگه بخوام تا 3600 چطوری میتونم پایدارش کنم ؟ بعدشاینکه کولینگم تا اون فرکانس جواب گو هست ؟

راستی مولتی رو من گذاشتم روی 11x کافیه به نظرت ؟ و باس 300 که میشه 3300

فقط یه چیز دیگه اینکه باید pci e باید فرکانسشو ببرم بالا ؟

ممنون اگه کمک کنی بهم

با سلام

مهمترین مساله ای که هست بالا بردن دما رو حرارت خیلی تاثیر گزاره که باز هم با داشتن ایر کولینگ مناسب تا یه حدی بیشتر نمیشه فرکانس رو بالا برد ولی پایین بودن HT رو کارائی تاثیر زیادی نداره !

خوب بهتره رم ها رو به ترتیب امتهان کنید اول apcer رو بزارید بعد سراغ volt برید ببینید قابل تغییر هست یا نه و بعد patriot در مرحله اول رو 667 بزارید و HT رو 600 بزارید .

به هیچ کدوم از تنظیمات فرکانس pci e دست نزید .

sniper2070
10-11-2008, 16:54
سلام
آقا موسی عزیز یا سوال مارو ندیدی یا مارو قابل ندونستی جوابمونو بدی؟من در مورد فن های مختلف یه مقدار جستجو و تحقیق کردم مثلا نظر خودم تا چند وقت پیش NV120 nivan فکر کنم یه همچین چیزی بود ولی فعلا مشکل بودجه دارم این ورتکسارو به من حدود 27هزار تومن قیمت دادن گفتم اگه کارایش مناسب یکی بخرم بیشتر از بحث دما این سروصداش منو اذیت میکنه.
دوست خوبم من واسه عدد بیشتر هیچ وقت سیستممو تحت فشار یا ریسک سوختن قرار نمیدم ومسلما هدفم کارایی بیشتر سیستمم شما اول باید سیستمت پایدار باشه که بتونی تویه فرکانسی که ازش انتظارر داری جواب بده و کارکنه یا نه؟ولی حدسی که من میزنم درصورتی که همه تنظیماتو درست انجام داده باشی و رمت هم مشکلی نداشته باشه بنظرم مادربردت توان بیشتر از اینو نداشته باشه اگه cpuشما 6000باشه حداقل باید بتونی اونو تا 3500-600 اورش کنی.

musa
10-11-2008, 21:38
اينطور ادامه دادن اين تاپيك به نظر من هيچ فايده اي نخواهد داشت ,اول اينكه تاپيك در اين مورد داريم و بعد هم بحث ها اونجا ميمونه و اگر كسي به اين تجربات نياز داشته باشه راحت تر ميتونه دسترسي داشته باشه .

musa
10-11-2008, 22:04
سلام
آقا موسی عزیز یا سوال مارو ندیدی یا مارو قابل ندونستی جوابمونو بدی؟من در مورد فن های مختلف یه مقدار جستجو و تحقیق کردم مثلا نظر خودم تا چند وقت پیش NV120 nivan فکر کنم یه همچین چیزی بود ولی فعلا مشکل بودجه دارم این ورتکسارو به من حدود 27هزار تومن قیمت دادن گفتم اگه کارایش مناسب یکی بخرم بیشتر از بحث دما این سروصداش منو اذیت میکنه.
دوست خوبم من واسه عدد بیشتر هیچ وقت سیستممو تحت فشار یا ریسک سوختن قرار نمیدم ومسلما هدفم کارایی بیشتر سیستمم شما اول باید سیستمت پایدار باشه که بتونی تویه فرکانسی که ازش انتظارر داری جواب بده و کارکنه یا نه؟ولی حدسی که من میزنم درصورتی که همه تنظیماتو درست انجام داده باشی و رمت هم مشکلی نداشته باشه بنظرم مادربردت توان بیشتر از اینو نداشته باشه اگه cpuشما 6000باشه حداقل باید بتونی اونو تا 3500-600 اورش کنی.

اختيار داريد ما اينجا از اين صحبتا نداريم ! راستش اين پست بالايي رو از كافي نت زدم كه فقط تونستم پستهاي شما رو بخونم و به يكيش جواب بدم :10:
بهتر بود اين بحث رو تو تاپيكي كه بيشر با اين موضوع در ارتباطه مطرح ميكرديد و الآن چند تا موضوع در يك تاپيك مطرح شده !:46:

تا الآن كه با صداش مشكلي نداشتم بجز موقعي كه cpu تو لود هست صداش يه مقدار بيشتر ميشه , فقط موقع باياس شدن سيستم فن با لود كامل كار ميكنه كه بيشتر از 2 يا 3 ثانيه بيشتر نيست بعد هم كه تو ويندوز دورش از 1740 تا 40 درجه بالاتر نميره .
اين مسئله هم بايد در نظر گرفت كه اگر فاصله ماژول هاي حافظه با محل قرار گرفتن خنك كننده كم باشه ممكنه ماژول ها زير خنك كننده برن و غير قابل استفاده بشن و جازدنش هم يه مقدار حوصله ميخواد و با گيره اي كه تو پك هست نميشه اهرم رو سر جاش برد و با پايپ ها تماس پيدا ميكنه و خودم هم از گيره فن استوك استفاده كردم !

متاسفانه هواي خروجي از سينك براحتي به بيرون منتقل نميشه ولي گردش هواي خوبي در اطراف cpu و چيپست داره .

marcus1999
11-11-2008, 08:07
اقا شما اگه می خوای یه فن بیصدا داشته باشی که رمهای توام توی اور کلاک خنک کنه من با شما همون

cooler master cm sphere

رو معرفی مکنم هم هیچ صدایی تولید نمیکنه هم اینکه خیلی خنکه رمهات هم خنک میکنه

هم اینکه کل جنس کولینگت مسه که بازم بر میگرده به خنک کنندگی بهتر تازه خوشگل هم هست ! ! !:31:

فقط قیمتش یکم از ورتکس بیشتره !

یا حق

marcus1999
11-11-2008, 08:08
اقا شما اگه می خوای یه فن بیصدا داشته باشی که رمهای توام توی اور کلاک خنک کنه من با شما همون

cooler master cm sphere

رو معرفی مکنم هم هیچ صدایی تولید نمیکنه هم اینکه خیلی خنکه رمهات هم خنک میکنه

هم اینکه کل جنس کولینگت مسه که بازم بر میگرده به خنک کنندگی بهتر تازه خوشگل هم هست ! ! !:31:

فقط قیمتش یکم از ورتکس بیشتره !

اینم لینکش حواستی برو ببین

یا حق

marcus1999
11-11-2008, 08:13
اقا من که فکر نمیکنم ایراد از مادر برد من باشه چون ولتاز تا 1.8 ازاده در ضمن چیپ مادربرد هم amd 790 X

هستش

کلا به نظر اشکال جای دیگه ای هستش

به نظرت چی میتونه باشه ؟

musa
11-11-2008, 18:22
اقا من که فکر نمیکنم ایراد از مادر برد من باشه چون ولتاز تا 1.8 ازاده در ضمن چیپ مادربرد هم amd 790 X

هستش

کلا به نظر اشکال جای دیگه ای هستش

به نظرت چی میتونه باشه ؟

ببين ميتوني به پل شمالي ولتاژ بدي ؟

starboy
12-11-2008, 00:42
مولتی پلیر من 11.5 هستش . 15 رو از کجا آوردین ؟ توی cpuz که مشخصه 11.5 هست .
230*11.5=2630
ضمنا رم های من کینگ مکس هستش اول که تایمینگ روی 1T بود بیشتر از 220 نمیشد بالا برد fsb رو , ولی وقتی تایمینگ رو گذاشتم 2T راحت تا 230 و پایدار بالا رفت ولی الان بیشتر از 230 سیستم بالا نمیاد و باید باتری رو در بیارم .
ضمنا تونستم در 3dmark 2006 امتیاز 11850 بیارم درحالیکه بدون آور 10200 بود .

marcus1999
12-11-2008, 07:45
ببين ميتوني به پل شمالي ولتاژ بدي ؟

راستشو بخوای نمیدونم میتونم ولتاز بدم یا نه !

وای خوب بگو کجای بایو باید برم تا ببینم میشه با نه

نکنه منظورت NB voltqge هستش ؟؟؟؟؟

اگه اره که میتونم ولتاز رو تغییر بدم تا 1.5

marcus1999
12-11-2008, 07:50
مولتی پلیر من 11.5 هستش . 15 رو از کجا آوردین ؟ توی cpuz که مشخصه 11.5 هست .
230*11.5=2630
ضمنا رم های من کینگ مکس هستش اول که تایمینگ روی 1T بود بیشتر از 220 نمیشد بالا برد fsb رو , ولی وقتی تایمینگ رو گذاشتم 2T راحت تا 230 و پایدار بالا رفت ولی الان بیشتر از 230 سیستم بالا نمیاد و باید باتری رو در بیارم .
ضمنا تونستم در 3dmark 2006 امتیاز 11850 بیارم درحالیکه بدون آور 10200 بود .

ببین مادر بردت چیه ؟ چون من یه جا خودم سریه phenom

برای اور کلاک های سنگیم مادربردت 140 watt suport باشه وگرنه کم میاره و نمیتونه استیبل باشه

ولی تو نگرانه تایمنگات نباش خوبه

و منم یه رکورد فنوم ایس 3 دیدم که تا 3.2 اور شده یعنی واقعا محشره !

musa
13-11-2008, 11:29
راستشو بخوای نمیدونم میتونم ولتاز بدم یا نه !

وای خوب بگو کجای بایو باید برم تا ببینم میشه با نه

نکنه منظورت NB voltqge هستش ؟؟؟؟؟

اگه اره که میتونم ولتاز رو تغییر بدم تا 1.5

بله منظورم NB Volt هست !

شما اول بايد ببيني دماي NB در حالت عادي و لود چقدر هست بعد هم قبل از ولت دادن (با مقادير خيلي كم) بايد يه فن نزديك سينك NB بزارين .

براي ادامه / پست بعد شامل اور( Ram ,Cpu هر كدام جداگانه و با هم) و تمام مشخصات از قبيل دما و ولتاژها باشه و تست Super-Pi و orthos يا prime95.

marcus1999
15-11-2008, 08:53
بله منظورم NB Volt هست !

شما اول بايد ببيني دماي NB در حالت عادي و لود چقدر هست بعد هم قبل از ولت دادن (با مقادير خيلي كم) بايد يه فن نزديك سينك NB بزارين .

براي ادامه / پست بعد شامل اور( Ram ,Cpu هر كدام جداگانه و با هم) و تمام مشخصات از قبيل دما و ولتاژها باشه و تست Super-Pi و orthos يا prime95.

دما تو حالت لود من بیشتر از 48 نمیشه ول خوب باید در نظر داشت که چیپ 790 ای ام دی چیپ داغی هست

و نکته اینجاست که من برای اور کرد تا 3600 تا چقدر باید بهش ولتاز بدم فکر میکنم توی 3300 که استیبل شده الان روی 1.3 باشه

خوب به نظرت چطوره ؟ بیشتر کنم ؟ اخه موضوع اینه که من این رو بیتر هم کردم و حتی روی 3450 هم استیبل نشد

تایمینگ رمم هم روی t2 هست و ولتاز اون هم روی 1.9 با اف اس بی 800

سی پی یو هم روی 1.5 هست و مولتی پلیر روی 11 و hc هم روی 5 و باس سی پی یو هم 300

ببین الان توی این شرایط کاملا استیبل هستش و مو لا درزش نمیره دما هم روی 42 هست توی فوول لود

ولی همین که میام یکم بیشتر اور کنم یا قفل میکنه یا اصلا استیبل نمیشه !

marcus1999
15-11-2008, 08:59
اقا همگی توجه ! ! ! ! ! ! ! !! ! ! ! ! ! !

رکورد اور کلاک رو تی سری پنتیوم شکوندم فکر می کنم !

دیشب با او یکی سیستمم که پنتیوم 4 هست یه اور خوف ناک با فن استوک کردم جالب اینجاست که کاملا هم استیبل هست و کلی هم باهاش بازی کردم

جه سرعت وحشتناکی هم پیدا کرده

pentium 4 3.00 1 mb cach

تونستم تا 4.2 اور کنم ولی خدایی کلی تو بنچ مارک ها خفن شده به اندازه یه e8400 البته نه دیگه تا اون حد ولی خیلی خوف شده

vivid806
15-11-2008, 17:13
اسم تاپیک چیه؟
و در ضمن رکورد بارها بیشتر از شما شکسته شده

اما تلاش کن شاید رکورد هم زدی!!!

musa
15-11-2008, 21:40
دما تو حالت لود من بیشتر از 48 نمیشه ول خوب باید در نظر داشت که چیپ 790 ای ام دی چیپ داغی هست

و نکته اینجاست که من برای اور کرد تا 3600 تا چقدر باید بهش ولتاز بدم فکر میکنم توی 3300 که استیبل شده الان روی 1.3 باشه

خوب به نظرت چطوره ؟ بیشتر کنم ؟ اخه موضوع اینه که من این رو بیتر هم کردم و حتی روی 3450 هم استیبل نشد

تایمینگ رمم هم روی t2 هست و ولتاز اون هم روی 1.9 با اف اس بی 800

سی پی یو هم روی 1.5 هست و مولتی پلیر روی 11 و hc هم روی 5 و باس سی پی یو هم 300

ببین الان توی این شرایط کاملا استیبل هستش و مو لا درزش نمیره دما هم روی 42 هست توی فوول لود

ولی همین که میام یکم بیشتر اور کنم یا قفل میکنه یا اصلا استیبل نمیشه !

خوب شما اين رو هم بايد در نظر بگيريد كه اين مادربرد بطور ذاتي براي اوركلاك ساخته نشده (مثل مين خودم) پس اونقدرها هم نبايد سخت بگيريد !

شما از خير ولت به NB بگذر ,ممكنه به چيپست آسيب برسه .

تا همين حد هم كه استيبل هست خوبه

اور از يه حدي كه بگذره ديگه بايد همه خطراتش هم در نظر بگيري ,شما اور ميكني كه كارائي رو بالاتر ببري نميخواي كه قطعه بسوزوني ؟ميخواي؟!

معمولآ اورهاي سنگين لحظه اي هست و براي بدست آوردن حداكثر كارائي قطعات هست و گرنه زياد نميشه رو اين فركانس ها موند

مثل ماشين هايي كه تو كلاس هاي آزاد هستند با جايگزيني و اضافه كردن يه سري قطعات سعي ميكنيد با افزايش قدرتي كه بدست مياريد تو يه مسابقه جايگاه مورد نظر رو بدست بياريد ,گاهي هم ممكنه حتي بعد از گذشتن چند دقيقه از مسابقه ماشين شما به علت نقص فني كه كاملآ هم اجتناب ناپذيره از دور مسابقه خارج بشه !

موفق باشي

marcus1999
16-11-2008, 07:57
اسم تاپیک چیه؟
و در ضمن رکورد بارها بیشتر از شما شکسته شده

اما تلاش کن شاید رکورد هم زدی!!!

خوب قبول که رکرد منو خیلیا هم زدن !

ولی اونام با فن استوک و به استیبلی من تا این حد رفتن؟

اونم با سوکت 478؟

marcus1999
16-11-2008, 08:04
خوب شما اين رو هم بايد در نظر بگيريد كه اين مادربرد بطور ذاتي براي اوركلاك ساخته نشده (مثل مين خودم) پس اونقدرها هم نبايد سخت بگيريد !

شما از خير ولت به NB بگذر ,ممكنه به چيپست آسيب برسه .

تا همين حد هم كه استيبل هست خوبه

اور از يه حدي كه بگذره ديگه بايد همه خطراتش هم در نظر بگيري ,شما اور ميكني كه كارائي رو بالاتر ببري نميخواي كه قطعه بسوزوني ؟ميخواي؟!

معمولآ اورهاي سنگين لحظه اي هست و براي بدست آوردن حداكثر كارائي قطعات هست و گرنه زياد نميشه رو اين فركانس ها موند

مثل ماشين هايي كه تو كلاس هاي آزاد هستند با جايگزيني و اضافه كردن يه سري قطعات سعي ميكنيد با افزايش قدرتي كه بدست مياريد تو يه مسابقه جايگاه مورد نظر رو بدست بياريد ,گاهي هم ممكنه حتي بعد از گذشتن چند دقيقه از مسابقه ماشين شما به علت نقص فني كه كاملآ هم اجتناب ناپذيره از دور مسابقه خارج بشه !

موفق باشي

یعنی می خوای بگی این اخرین حده اوره برای این سیستم ؟:41::41::41::41:

ولی من 3600 هم دیدم

و اینکه اگه خواستی عکس هم بزارم !

اخه همه چیز الان کاملا استیبل و نرماله ! مثل شرایط استاندارد سی پی یو ! دما که عالیه . استیبل بودنش هم حرف نداره !

ولی خوب چطور میشه که من فرکانس رو از 3300 میبرم روی 3301 استیبل نمیشه

یکم فکر کن ببین دیگه اشکال از کجا میتونه باشه

سیستم هم سوخت سوخت مهم نیست

ولی تجربه میشه ×!

starboy
19-11-2008, 02:31
بابا مادربوردت نمیکشه احتمالا .
giga M56 s3p من الان fsb رو نهایت تا 234 میتونم ببرم از این بالاتر خودمو خفه کردم نرفت سیستم بالا نمیاد دیگه .
حالا یه چیزه عجیب من سیستمو که با fsb 234 میارم بالا کاملا پایداره حتی بازی هم میکنم بی هیچ مشکلی فقط مسئله اینه که وقتی سیستم خاموش میکنم و میخوام دوباره روشن کنم اینو میگه : your system is in safe mode reseting your fsb
کسی نمیدونه دلیلش چیه ؟ من بخاطره همین مجبورم بذارم روی 228 تا این پیغام رو نده .

marcus1999
19-11-2008, 16:41
بابا مادربوردت نمیکشه احتمالا .
giga M56 s3p من الان fsb رو نهایت تا 234 میتونم ببرم از این بالاتر خودمو خفه کردم نرفت سیستم بالا نمیاد دیگه .
حالا یه چیزه عجیب من سیستمو که با fsb 234 میارم بالا کاملا پایداره حتی بازی هم میکنم بی هیچ مشکلی فقط مسئله اینه که وقتی سیستم خاموش میکنم و میخوام دوباره روشن کنم اینو میگه : your system is in safe mode reseting your fsb
کسی نمیدونه دلیلش چیه ؟ من بخاطره همین مجبورم بذارم روی 228 تا این پیغام رو نده .

دوست من تو داری giga خودتو با msi k9a2 cf که چیپ ای ام دی 790 مقایسه میکنی ؟

محض اطلاع بگم که این مین من برای اور ساخته شده یعنی کلا سری 790

مشکل من از چیز دیگس یعنی یه جای کاره خودم ایراد داره

و مشکل شما هم اینه که مادر بردت میگه تو این فرکانس نمیتونم به خوبی کار کنم بهتره safe mode کنی !

و

starboy
20-11-2008, 01:13
شاید حق با شما باشه .
من بایوس مادربوردمو امروز آپدیت کردم الان fsb راحت تا 246 هم اومد و فرکانس شد 2.8 الان تو ویستا امتیاز 5.9 داد . قبلا 5.8 بود . حتی رم هام هم الان راحت میتونم بذارم رو 1066 کار کنن . فقط نمیدونم چرا از وقتی این بایوس رو ریختم استند بای درست عمل نمیکنه و وقتی میرم تو استند بای دیگه در نمیاد . بایوس رو برگردوندم درست شد عجیبه !

marcus1999
20-11-2008, 07:38
اقا 2 تا خبر دارم براتوون

اول جواب این دوستمونو بدم بعد !

ببین همون تو که میدوونی استند بای موقعی میشه انجام داد همه قطعات کامپیوتر حتی تا کوچیکترین درایور هاش

باید نسب بشه و از توی بایوس هم تنظیم بشه من به نظرم این بایوس جدیده یکم روی این تنظیماتت دست کاری کرده

شما برو چک کن ببین چجوری ایا تغییراتی به وجود اورده یا نه

راستی دمه خودم گرم ! که با phenom x3 تو ویستا 5.9 اوردی

من با athlon x2 اوردم 6.4 البته اینم بگم که اور کردمش !

موفق باشی ! راستی یه سوال دیگه بایوست رو چطوری اپدیت کردی ( مهمه که چجوری اپ بشه ! )

ebicross
20-11-2008, 07:43
سلام.
CPU من X2 5200 هستش. FSB200 و HT13
مین برد Giga S Series
رم 2x1 GB BUS800
'گرافیک Giga 9500GT 18% Overclocked 550MHz => 650MHz کارخونه ای اور هست.

حالا FSB رو 216 کردم ولی دیگه بالاتر که میرم سیستم استیبل نیست. بایوس هم کاملا آپدیت هستش.
ویندوز ویستا استفاده میکنم.
ضریب HT هم 13 هستش و تو Setup اخریش 13 هست و بالاتر نداره که ببرم.
ولتاژ CPU رو یکم بالا بردم ولی تو بنچ مارک نتیجه منفی داد.
فن CPU معمولیه. یک فن خوب چند در میاد؟؟ اسمش چیه؟؟؟

میخواستم بپرسم چطوری این CPU رو حداقل تا 230 اور کنم؟؟

الان: 13x216x2= 5616
Default: 13x200x2= 5200

میخوام تا حدود 13x230 بره.
میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟؟

ebicross
20-11-2008, 07:47
من با athlon x2 اوردم 6.4 البته اینم بگم که اور کردمش !
یعنی تو ویستا Score شما شد 6.4 ؟؟؟؟ :دی
ولی فکر کنم نهایتش همون 5.9 باشه. فکر که نه مطمئنم :دی

marcus1999
20-11-2008, 07:48
خبر دوم هم اینکه دیشب در عین نا باوری تمام تونستم این قول بی شاخ دوم amd ( athlon x2 6000 رو که قبلا به زور

تونسته بودم تا 3300 اور کنم تا 4000 اورش کنم اصلا شاخای خودم که در اودم اخه من خودم که تا 3.6 دیده بودم !

البته دما رفته بالا خیلی زیاد ! که خوب طبیعیه چون مجبور شدم تا 1.7 .لتاز بدم که پایدار بمونه

البته cooler master sphere کارش خیلی درسته تو اور لود بیشتر از 59 نمیشه که اینم باز به کمک یه فن 12 سانتی به

به اینجا رسوندم اینم بگم که تحویه کیس عالیه !

اصلا فکر نمیکردم تا 4000 اور بشه !

تازه بدون اپ کردنه بایوس ! ! ! !

به نظرتون رکورد حساب میشه تو athlon x2 ?????

دیگه بایوس که اپ بشه فکر کنم تا 5000 هم اور بشه :31::31:اونوقت دیگه سیستم بی سیستم !:31:

اقا نظراتتون رو بگین

مشکل کار اینجا بود که رم هامو باید فرکانسشو میاوردم پایین تا توی اور سنگین پایدار باشه الان روی 1200 هست

marcus1999
20-11-2008, 07:52
یعنی تو ویستا Score شما شد 6.4 ؟؟؟؟ :دی
ولی فکر کنم نهایتش همون 5.9 باشه. فکر که نه مطمئنم :دی

خوب یعنی اینقدر به خودت امید واری !؟؟؟؟

من توی شرکتمون یه سرور داریم که جدید گرفتیم ( intel core I7 ) دوتا سی پی یو داره که با سوکت 1378

تو ویستا امتازه 9.1 داده اون وقت چطور میگی 5.9 اخرشه ؟

دیدی که میگی؟:31::31::31::31:

ebicross
20-11-2008, 09:51
خوب یعنی اینقدر به خودت امید واری !؟؟؟؟

من توی شرکتمون یه سرور داریم که جدید گرفتیم ( intel core I7 ) دوتا سی پی یو داره که با سوکت 1378

تو ویستا امتازه 9.1 داده اون وقت چطور میگی 5.9 اخرشه ؟

دیدی که میگی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
خوب دیدم. سیستم خودم نهایتا 5.9 هستش. سیستمهای قول دیگه رو دیدم 5.9 بیشتر نبوده.
تو تاپیک زیر هم دوباره تاکید شده:

Currently, Windows Vista will rate machines based on five core components: processor, RAM, graphics, gaming graphics and primary hard disk. The Base score that is given to a computer is determined by the lowest subscore and can range from 1.0 to a maximum of 5.9
منبع:

البته تو ادامه چیزی در مورد Scoreهای بالاتر گفته ولی من متوجه نشدم.

حتی تو انجمن های خارجی هم گفتند 5.9:
the maximum is 5.9 I guess

حتی اینو ببینید:
یکی گفته امتیاز من 6.4 شده:
# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) re: Vista Users - Share Your Score
Posted by Stingray on 8/17/2007 7:29 AM
2x Intel quads, 4 gig ram - 800, 6x500gig sata II hdd, 2x Nvidia 8800 gto - sli

and my score was 6.4

و جوابی که بهش دادن:
Stingray... a score of 6.4?? Yeah right!
Maximum score that Microsoft Vista gives at the moment is 5.9
Don't try to impress with false scores

میتونید ببینید:

البته من خودمم شک کردم. شاید اینطور که شما میگی باشه. شاید آپدیتی هست که نصب میشه و Scoreها رو تغییر میده. چون میدونم یک آپدیت در مورد Score ها هستش. اما نوعش رو نمیدونم.

حالا شرمنده که انقدر بحث Score رو وسط کشیدم.
یکی بگه چطوری CPU رو اور کنم. اصلا استیبل نیست. 216 بالاتر نمیره.

starboy
21-11-2008, 01:46
در جواب اون دوستمون که میخاد 5200 رو آور کنه باید بگم که باید سعی کنی تنظیمات رم رو دست کاری کنی چون خیلی مهمه واسه آور . مثلا ماره منم بیشتر از 218 نمیرفت ولی وقتی تایمینگ رم رو از 1t گذاشتم 2t راحت تا 248 هم میره . البته 230 به بالا نیاز به ولتاژ بالاتر داری . مثلا من الان تو 234 گذاشتم با ولتاژ 2.3 کاملا پایداره .
متاسفانه بایوس جدید به هیچ وجه مشکل استند بایش حل نمیشه .
کسی giga Mxxx نداره که تست کنه با بایوس جدید چون میبینم همه اینا واسشون بایوس جدید دادن جولوشم نوشته disable Pci prefetch !!

ebicross
21-11-2008, 06:44
در جواب اون دوستمون که میخاد 5200 رو آور کنه باید بگم که باید سعی کنی تنظیمات رم رو دست کاری کنی چون خیلی مهمه واسه آور . مثلا ماره منم بیشتر از 218 نمیرفت ولی وقتی تایمینگ رم رو از 1t گذاشتم 2t راحت تا 248 هم میره . البته 230 به بالا نیاز به ولتاژ بالاتر داری . مثلا من الان تو 234 گذاشتم با ولتاژ 2.3 کاملا پایداره .
متاسفانه بایوس جدید به هیچ وجه مشکل استند بایش حل نمیشه .
کسی giga Mxxx نداره که تست کنه با بایوس جدید چون میبینم همه اینا واسشون بایوس جدید دادن جولوشم نوشته disable Pci prefetch !!
تایمینگ رم من 2t هست. یعنی از اول بوده.
راستی FSB من رو CPUz نشون میده که 13.5 هستش. ولی تو Setup آخرین FSB که دارم 13 هست. واسه همین اگر دست بزنم کمتر میشه!!!
Easy Tune با ویستا مشکل داره. نصب کردم دیگه ویندوز بالا نیومد. برای همه اینطوریه؟؟

starboy
21-11-2008, 14:27
Easy Tune که اصلا نمیشه روش حساب کرد شما هم بیخیاله این برنامه بشین بهتره از همون bios آور کنید .
مشخصات رم و مادربوردت رو بگو تا بگم چکار کنی .
من قبل از این فنوم , 4800 x2 داشتم و راحت تا fsb 240 میومد .

ebicross
22-11-2008, 07:02
Easy Tune که اصلا نمیشه روش حساب کرد شما هم بیخیاله این برنامه بشین بهتره از همون bios آور کنید .
مشخصات رم و مادربوردت رو بگو تا بگم چکار کنی .
من قبل از این فنوم , 4800 x2 داشتم و راحت تا fsb 240 میومد .
CPU: 5200 X2 Athlon
Mainboard: Gigabyte S Series
RAM: 2x1GB BUS 800MHz Kingmax
VGA: nVidia Gigabyte 9500GT 18.8% Overclocked (Default) 550 => 650MHz

marcus1999
22-11-2008, 07:56

سلام دوست عزیز

شما ویستات اپ دیت شده ؟ یهنی sp1 نصب کردی ؟ و ویستای شما التیمیت هستش ؟

در اگر اینطور نیست که اپدیت رو از ماکرو سافت دانلود کن من 64 بیت رو با حجم 740 مگابایت گرفتم که خیلی

تو سرعت ویندوز تاثیر داشت

marcus1999
22-11-2008, 08:01
cpu: 5200 x2 athlon
mainboard: Gigabyte s series
ram: 2x1gb bus 800mhz kingmax
vga: Nvidia gigabyte 9500gt 18.8% overclocked (default) 550 => 650mhz

و اینکه برای اور کلاک کردن هم به نظر من رم و مین برد شما اصلا برای اور کلاک کردن مناسب نیست

یعنی کینگ مکس رم خوبی برای ولتاز دادن بهش نیست من چنتا سیستم داشتم که کینگ بود تا ولتاز میدتدم بهش

سری از استیبل بودن در میومد !

راستی بایوست اپدیت شده ؟ کولینگ چی داری ؟ یا استوک هست

به چیپست مادر بردت چقدر ولتاز میرسونی ؟

اگه میتونی کل اطلاعاتت رو برام بنویس شاید تونستم کمک کنم که یه اور توپ بکنی :31:

marcus1999
22-11-2008, 08:08

راستی من دیدم که ht رو 13.5 بود

کمش کن بیارش روی 11

و ht link رو هم از 5 بیار رو 3

به جاش باس رو ببر بالا البته کم کم ببر بالا مثلا اول بزار 220 بعد 240 بعد 250 همینجوری برو بالا

درسته که اچ تی رو بیاری پایین فرکانس کم میشه ولی وقتی باس رو زیاد کنی هم استیبل تر میشه هم فرکانست میره

marcus1999
22-11-2008, 08:15
و بازم اینکه ولتاز رو همچنین که اور میکنی باید به نسبت اور زیادش کنی فقط چیزی که هست باید هرچقدر ولتاز میدی سی پی یو رو خنک هم بکنی !

که مستلزم یه کولینگ خوب میشه ! البته کولینگ تو اور های سنگین به کار میاد

قبل از اینکه اور رو شرو کنی باس رمت رو زود بیار پایین ! اگه 800 هست بار 667 که موقعی که اور میکنی برسه به همون 800 چون کینگ مکس طاقت اور سنگین رو نداره ! اگه زیاد اور میکنی که بار رو 533 که جبران شه

فقط حواست خیلی به ولتاز ها باشه ها یه کم اگه هواست نباشه خطر ساز میشه !

بازم اگه کمکی خواستی بهم بگو

من تا اونجا که میتونستم راهنماییت کردم الببته تو نت بهتر از این نمیشه !

موفق باشی !

marcus1999
22-11-2008, 08:19
اقایو خانوما کسی نظری نداشت در باره ی این اور جدید من ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

بابا نا سلامتی این قول بی شاخ و دم amd athlon x2 6000 رو تا 4000 اورش کردما !

نظری نداشتین ؟؟؟؟؟که توی ویستا score 6.4 داد

mazzi
22-11-2008, 11:58
سلام

این مشخصات سیستم من هستش
چه اوورکلاکی رو پیشنهاد می کنید؟

starboy
23-11-2008, 01:03
کی میگه رم کینگ مکس رم خوبی واسه آور نیست ؟ باس 800 رو نمیدونم ولی این باس 667 من واقعا حرف نداره .
الان تو fsb 234 رمم داره با باس 870 کار میکنه بدون ولتاژ دادن و کاملا پایدار .
فقط تنها کاری که کردم تایمینگ رو گذاشتم 2T .باقیه چیزا همونه که بود یعنی : 5 5 5 15 21.

ebicross
23-11-2008, 08:17
سلام دوست عزیز

شما ویستات اپ دیت شده ؟ یهنی sp1 نصب کردی ؟ و ویستای شما التیمیت هستش ؟

در اگر اینطور نیست که اپدیت رو از ماکرو سافت دانلود کن من 64 بیت رو با حجم 740 مگابایت گرفتم که خیلی

تو سرعت ویندوز تاثیر داشت
آره. آلتیمت و Sp1 هست. 64 بیت مشکلات دیگه داره.

و اینکه برای اور کلاک کردن هم به نظر من رم و مین برد شما اصلا برای اور کلاک کردن مناسب نیست

یعنی کینگ مکس رم خوبی برای ولتاز دادن بهش نیست من چنتا سیستم داشتم که کینگ بود تا ولتاز میدتدم بهش

سری از استیبل بودن در میومد !

راستی بایوست اپدیت شده ؟ کولینگ چی داری ؟ یا استوک هست

به چیپست مادر بردت چقدر ولتاز میرسونی ؟

اگه میتونی کل اطلاعاتت رو برام بنویس شاید تونستم کمک کنم که یه اور توپ بکنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
ولی رو جعبه ی مین برد نوشه Gamer Choice و نوشته مناسب برای اور کلاک.
رم هام قبول دارم مشکل دارن.
بایوس آپدیته. کولینگ ندارم. راهنمایی کن چنده قیمتش و چه مدلی بهتره.
چیپست هم همون Default برق میرسه. چیپستش nForce هستش. ترسیدم زیادش کنم.

راستی من دیدم که ht رو 13.5 بود

کمش کن بیارش روی 11

و ht link رو هم از 5 بیار رو 3

به جاش باس رو ببر بالا البته کم کم ببر بالا مثلا اول بزار 220 بعد 240 بعد 250 همینجوری برو بالا

درسته که اچ تی رو بیاری پایین فرکانس کم میشه ولی وقتی باس رو زیاد کنی هم استیبل تر میشه هم فرکانست میره
آره 13.5 هستش.
امتحان میکنم.

و بازم اینکه ولتاز رو همچنین که اور میکنی باید به نسبت اور زیادش کنی فقط چیزی که هست باید هرچقدر ولتاز میدی سی پی یو رو خنک هم بکنی !

که مستلزم یه کولینگ خوب میشه ! البته کولینگ تو اور های سنگین به کار میاد

قبل از اینکه اور رو شرو کنی باس رمت رو زود بیار پایین ! اگه 800 هست بار 667 که موقعی که اور میکنی برسه به همون 800 چون کینگ مکس طاقت اور سنگین رو نداره ! اگه زیاد اور میکنی که بار رو 533 که جبران شه

فقط حواست خیلی به ولتاز ها باشه ها یه کم اگه هواست نباشه خطر ساز میشه !

بازم اگه کمکی خواستی بهم بگو

من تا اونجا که میتونستم راهنماییت کردم الببته تو نت بهتر از این نمیشه !

موفق باشی !
مشکل دما زیاده.
80 درجه بالاتر میزنه.

marcus1999
23-11-2008, 08:40
آره. آلتیمت و Sp1 هست. 64 بیت مشکلات دیگه داره.

ولی رو جعبه ی مین برد نوشه Gamer Choice و نوشته مناسب برای اور کلاک.
چیپست هم همون Default برق میرسه. چیپستش nForce هستش. ترسیدم زیادش کنم.

آره 13.5 هستش.
امتحان میکنم.

مشکل دما زیاده.
80 درجه بالاتر میزنه.

خوب انگار از جونه سیستمت سیر شدی اره؟ 80 درجه میدونی یعنی چی ؟؟؟؟؟ !

برای کولینگ من به شما cooler master cm sphere رو معرفی میکنم

که توی نوع خودش واقعا حرف نداره من خودم هم دارم تو اور های سنگین عالی عمل میکنه !

قیمت حدود 40 تا 45 تومنه

ولی خوب خیلی عالی هستش

و من پیشنهادم اینه که فعلا اور کلاک نکن تا یه کولینگ خوب بخری

دمای سی پی یو در بدترین شرایط نباید از 60 تا 65 بیشتر بشه خطرناکه !

marcus1999
23-11-2008, 08:46
آره. آلتیمت و sp1 هست. 64 بیت مشکلات دیگه داره.

ولی رو جعبه ی مین برد نوشه gamer choice و نوشته مناسب برای اور کلاک.
چیپست هم همون default برق میرسه. چیپستش nforce هستش. ترسیدم زیادش کنم.

آره 13.5 هستش.
امتحان میکنم.

مشکل دما زیاده.
80 درجه بالاتر میزنه.

مدل مادربردت دقیق بنویس برم ببینم یا لینکشو بده !

ولی بازم بهت میگم فعلا اور نکن تا کولینگ بگیری

دمات خیلی نا معقوله !

marcus1999
23-11-2008, 08:48
کی میگه رم کینگ مکس رم خوبی واسه آور نیست ؟ باس 800 رو نمیدونم ولی این باس 667 من واقعا حرف نداره .
الان تو fsb 234 رمم داره با باس 870 کار میکنه بدون ولتاژ دادن و کاملا پایدار .
فقط تنها کاری که کردم تایمینگ رو گذاشتم 2t .باقیه چیزا همونه که بود یعنی : 5 5 5 15 21.

من که جسارت نکردم خدمتوتون !

من تجربه خودم رو گفتم ! من توی 4 5 تا سیستمی که اور کردم اصلا خوب جواب نمی دادند باس 800

حالا شما جواب گرفتی که من خوشحالم میشم که به هدفت رسیدی !

موفق باشی

ebicross
23-11-2008, 23:54
manufacturer Gigabyte Technology Co., Ltd.
product M56S-S3

بله دما خیلی زیاده. فنش هم استوک. شاید دلیل استیبل نبودن همین باشه.

marcus1999
24-11-2008, 07:57
manufacturer Gigabyte Technology Co., Ltd.
product M56S-S3

بله دما خیلی زیاده. فنش هم استوک. شاید دلیل استیبل نبودن همین باشه.

مادر برد بدی نیست ولی خوب خوب هم نیست از نظر اور کلاک کردن

یه چیزی میگم بهت اگه بعدا خاصتی مین بگیری حواست باشه که ATX 8 pin باشه چون 8 پین ها استیبل ترن توی

ولتاز ها چون دبل دارن برق میرسونن

هروقت کولینگ تهیه کردی بگو تا بیشتر راهنماییت کنم !

ولی خوب دلیل اینکه استیبل نیست نمیتونه فن استوک باشه !

ebicross
24-11-2008, 21:35
مادر برد بدی نیست ولی خوب خوب هم نیست از نظر اور کلاک کردن

یه چیزی میگم بهت اگه بعدا خاصتی مین بگیری حواست باشه که atx 8 pin باشه چون 8 پین ها استیبل ترن توی

ولتاز ها چون دبل دارن برق میرسونن

هروقت کولینگ تهیه کردی بگو تا بیشتر راهنماییت کنم !

ولی خوب دلیل اینکه استیبل نیست نمیتونه فن استوک باشه !
فکر میکنم رم رو باید درست کنم. Bus رم رو باید قبل از اور کم کنم.
رم هام به احتمال زیاد دلیل استیبل نبودن هستن.
باز هم تشکر

marcus1999
25-11-2008, 10:08
فکر میکنم رم رو باید درست کنم. Bus رم رو باید قبل از اور کم کنم.
رم هام به احتمال زیاد دلیل استیبل نبودن هستن.
باز هم تشکر

خوب اره این احتمال وجود داره

سعی کون با تایمینگ و فرکانس بازی کنی تا استیبل شه !

ولی خب چیز مهمی که باید بر حسب فرکانس هم ولتاز رو به رمت برسونی !

الان تایمینکت روی چیه ؟

ebicross
28-11-2008, 07:05
آقا این هم یک نمونه از دما در حین Flight Simulator که وقتی Alram رو برای System روی 70 و برای CPU رو 80 گذاشته بودم.
بعد از 5 دقیقه سیستم شروع کرد بوق زدن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg

marcus1999
29-11-2008, 09:24
آقا این هم یک نمونه از دما در حین flight simulator که وقتی alram رو برای system روی 70 و برای cpu رو 80 گذاشته بودم.
بعد از 5 دقیقه سیستم شروع کرد بوق زدن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg

اقا من که گفتم به شما دمات خیلی زیاده واسه سی پی یوت

یه کولینگ بخر خیال همه رو راحت کن

راستی با اور کردن دمات اینقدر شده یا بدون اور ؟

ebicross
29-11-2008, 11:46
اقا من که گفتم به شما دمات خیلی زیاده واسه سی پی یوت

یه کولینگ بخر خیال همه رو راحت کن

راستی با اور کردن دمات اینقدر شده یا بدون اور ؟
همون FSB 216 این بلا رو سرش آورده.

راستی دیروز HT کم کردم و FSB 230 گذاشتم. ولتاژ CPU رو خیلی کم زیاد کردم.
جالب اینکه بعد از ریست شدن دیگه فن CPU نمیچرخید. سیستم هم بالا نمیومد.
مجبور شدم با جامپر Cmos رو ریست کنم. پدرم در اومد.

marcus1999
30-11-2008, 12:06
اقایون خانوما توجه یه رکورد جدید

که رکورد قبلیه خودمو به مقدار 200 تا شیکوندم

دیشب athlon x2 6000 رو که تا 4000 اور کرده بودم تونستم با کم کردن تایمینگ و کم کردن ht و اضافه کردن 0.2 ولت

به سی پی یو اونو به 4200 برسونم

فقط جالب اینجاست که دما به طوره فجیهی یهو بالا رفته !

توی اور لود ها شده 67 ! ! ! ! ! ! !

البته کولر مستر کارشو بلده !:31::31::31::31::31::31::31::31:

خراب سیستم
02-01-2009, 02:49
سلام منظور از اور کردن چیه؟
بعد منم تازه x2 6000دمای معمولیش چنده؟

marcus1999
03-01-2009, 12:04
سلام منظور از اور کردن چیه؟
بعد منم تازه x2 6000دمای معمولیش چنده؟

یعنی بالاتر از اوم فرکانسی که کارخانه سسازنده گزاشته

دمای معمولی 6000 هم باید درو بر 45 تا 50 توی اور لود باشه !

vivid806
03-01-2009, 17:21
کسانی که اورکلاک میکنند بهتر نیست از نتیجه کارشون شات بگذارند تا دیگر دوستان هم بهره ببرند؟
متشکرم

amir6182
05-01-2009, 01:48
سلام .مادربورد من asus m3n78-eh .این مین در داخل bios برای تنظیم ضریب nb clock هیچ ایتم تنظیم نداره.در حقیقت بدون تنظیم nb clock میتونم به فرکانس 2600 برسم و وقتی کلاک رو زیاد میکنم سیستم بالا نمییاد.تو یکی از فرومهای خارحی یک برنامه به نام wpcredit 1.4 که با اون تونستم این ضریب را کاهش بدم و به فرکانس 2950 برسم.ولی وقتی pc رو خاموش میکنم اون ضریب به حالت اول برمیگرده و سیستم بالا نمیاد.میخواستم راهنماییم کنید که بتونم این ضریب دایم پایین نگه دارم.

marcus1999
05-01-2009, 16:12
سلام .مادربورد من asus m3n78-eh .این مین در داخل bios برای تنظیم ضریب nb clock هیچ ایتم تنظیم نداره.در حقیقت بدون تنظیم nb clock میتونم به فرکانس 2600 برسم و وقتی کلاک رو زیاد میکنم سیستم بالا نمییاد.تو یکی از فرومهای خارحی یک برنامه به نام wpcredit 1.4 که با اون تونستم این ضریب را کاهش بدم و به فرکانس 2950 برسم.ولی وقتی pc رو خاموش میکنم اون ضریب به حالت اول برمیگرده و سیستم بالا نمیاد.میخواستم راهنماییم کنید که بتونم این ضریب دایم پایین نگه دارم.

ببین دوست عزیز سما اصلا واسه نیازی نیست nb clock رو تغییر بدی با تغییرش فقط سیستمت از پایداری در میاد

و در مورد مین بردت هم زیاد جالب نیست واسه اور کردن به دو دلیل اول ATX2+ نیست و دوم اینکه چیپست خوبی نیست واسه اور از نظر استیبل بودن

ولی خوب اگه از بایوس میتونی اور کنی بهترین روش همینه

اول ht link بیار زیره 1000 ا از او بابط خیالت راحت

و دوم اینکه fsb clock رو کم کم ببر بالا فقط هواست باشه که رمت هم همواره اور میشه خود بخود و بستگی به نوع رمت تا یه حدی میشه اور کرد

و از طرف دیگه هم ولتاژ رو هم کم کم زیاد میکنی واسه سی پی یو و رم و چیپست !

اگه تازه کاری هواست رو خیلی جمع کن که قطعات رو نسوزونی !

و با برنامه هم اگه اور بشه بعد از هربا شات دان کردن دیفات مسشه و یه امر عادیه !

ieeeman
05-01-2009, 23:10
من 16 ساعت بازی کردم شاهزادعه فارس رو ht هم 1160 !!!!!بود بدون مشکل !
4600+ رم ترنسند

4daneshjo
06-01-2009, 09:37
سلام به همه دوستان
میدونم که جای این سوال اینجا نیست ولی چون عجله برای ارتقا cpu دارم اینجا این سوال رو مطرح می کنم
من میخوام cpu خودم که 4.4 amd هست بدم بره ویک cpu amd برای اور کردن بگیرم و فقط می خوام به فرکانس بالایی برسم مین برد هم giga m52s با cpu 4.4 که فرکانسش 1.9 بود به راحتی به 2.7 برسم و htlink هم تا 1500 میرسید
حالا به نظر شما چه cpu بگیرم مین برد هم فقط Phenom X9850 رو ساپرت نمی کنه
athlon 64 x2 6400+ 125w فرکانس بالاتر بعد از اور میده یا سری های فنوم

ieeeman
06-01-2009, 13:37
سلام به همه دوستان
میدونم که جای این سوال اینجا نیست ولی چون عجله برای ارتقا cpu دارم اینجا این سوال رو مطرح می کنم
من میخوام cpu خودم که 4.4 amd هست بدم بره ویک cpu amd برای اور کردن بگیرم و فقط می خوام به فرکانس بالایی برسم مین برد هم giga m52s با cpu 4.4 که فرکانسش 1.9 بود به راحتی به 2.7 برسم و htlink هم تا 1500 میرسید
عزیز خیلی خوب اور کردی ولی یه اسکرین شات از ht1500 بزاری ممنون میشم البته یه سری اتلون داریم که دیفالت ht 2000 هستن ولی تا 1500 رو ندیده بودم
4.4 رو چند میخوای بدی بره من دوستم یه دونه 4200 دارم اونم میخواد عوض کنه!
خوب هر چی فرکانس بره بالا اور کردن قابلیتش میاد پایین مخصوصا تو اتلون
با خیال راحت برو فنوم بگیر این دیگه سوال داره تو فنوم هم اگه میخوای اور کنی بهتره یه فرکانس پایین بگیری که قیمتش پایین باشه ا

marcus1999
06-01-2009, 13:58
من 16 ساعت بازی کردم شاهزادعه فارس رو ht هم 1160 !!!!!بود بدون مشکل !
4600+ رم ترنسند

خوب اول از شما

خوب من نگفتم که بره با لای 1000 سیستم نا پایدار میشه

گفتم برای اینکه خیال طرف راحت شه

marcus1999
06-01-2009, 14:04
سلام به همه دوستان

خوب دوست عزیز شما میتونی یا از سری x3 یا x4 استفاده کنی من پیشنهادم 9650 یا 9550 هست

و اگر هم می خوای اتلون بگیری 6400 گزینه خوبی نیست به خاطر قیمتش 6000 بهتره و راحت هم تا 4000

اور میشه البته با کولینگ مناسب

4daneshjo
06-01-2009, 14:18
مرسی دوست عزیز شما می تونی یک عکس با cpu z از سیتمی که خودتون اور کردید بزارید در ضمن سری های athlon بلک هم داردند ؟
حداکثر فرکانس بعد از اور چه قدر میشه
اگر اطلاعاتی از سری های فنوم بعد از اور شدن دارید بگذارید ممنون میشم

4daneshjo
06-01-2009, 14:25
عزیز خیلی خوب اور کردی ولی یه اسکرین شات از ht1500 بزاری ممنون میشم البته یه سری اتلون داریم که دیفالت ht 2000 هستن ولی تا 1500 رو ندیده بودم
4.4 رو چند میخوای بدی بره من دوستم یه دونه 4200 دارم اونم میخواد عوض کنه!
خوب هر چی فرکانس بره بالا اور کردن قابلیتش میاد پایین مخصوصا تو اتلون
با خیال راحت برو فنوم بگیر این دیگه سوال داره تو فنوم هم اگه میخوای اور کنی بهتره یه فرکانس پایین بگیری که قیمتش پایین باشه ا

دوست عزیز متاسفانه چون سیستم cooling مناسب نداشت 3 روز بعد از اور به حالات اول برگردوندم
ولی چشم اگه بخوای دوباره اور میکنم و عکس میزارم
قیمتش هم فکر کنم بتونم 40 تا 50 تومان بفروشم
احتمالا اشتباه هم کرده باشم شاید تا 1400 رفته باشه دقیقا یادم نیست باید دوباره روش کار کنم

marcus1999
06-01-2009, 16:00
مرسی دوست عزیز شما می تونی یک عکس با cpu z از سیتمی که خودتون اور کردید بزارید در ضمن سری های athlon بلک هم داردند ؟

بله حتما عکس براتون میزارم

فقط فعلا با ران cpu-z مشکل دارم

ارور ران تایم میده مشکل از ویندوز هست

و راستش من که اتلون 6000 رو دیدم که 4300 اور کرده بودن البته با یه کولینگ توپ مسه تونیک تاور

ولی من هنوز نتوستم بیشتر از 4000 اور کنم استیبل نیست بعد ااز فرکانس 4

البته من از چیپ 790 استفاده کردم که اگر 790 gx باشه فکنم بیشترم بشه اور کرد

کولینگم هم cooler master cm sphere هستش که غوقا کرده توی این فرکانس توی اور لود ها بیشتر از 59 نمیشه !

و لتاژ v core هم روی 1.63 هست و nb volt روی 1.35

و تایمینک هم روی t2 هست و رم ها هم 1066 رفته جلو البته با ولتاژ 2.10 و دو تا فن برای خنک کردنش

marcus1999
06-01-2009, 16:06

سریه جدید athlon x2 دیگه بلک ایدتیشن ندارن

درباره کدوم سریه فنوم اطلاعات می خوای ؟

4daneshjo
06-01-2009, 16:38
درباره کدوم سریه فنوم اطلاعات می خوای ؟[/quote]

Phenom X3 8600 من میخوام بدنم تو سریهای فنوم که اکثرا 95w هستند حداکثر ولتاژ برای Cpu چقدر باید باشه چون با مین برد giga m52s حداکثر تا 1.5 می تونی ولتاژ رو افزایش بدی
بعد از اور فرکانس 2300 تا چه فرکانسی افزایش پیدا می کنه

Phenom X4 9600 و Phenom X4 9550 اگر اطلاعتی بعد از اور شدنشون دارید بزارید ممنون میشم

marcus1999
06-01-2009, 20:18
درباره کدوم سریه فنوم اطلاعات می خوای ؟

Phenom X3 8600 من میخوام بدنم تو سریهای فنوم که اکثرا 95w هستند حداکثر ولتاژ برای Cpu چقدر باید باشه چون با مین برد giga m52s حداکثر تا 1.5 می تونی ولتاژ رو افزایش بدی
بعد از اور فرکانس 2300 تا چه فرکانسی افزایش پیدا می کنه

Phenom X4 9600 و Phenom X4 9550 اگر اطلاعتی بعد از اور شدنشون دارید بزارید ممنون میشم[/quote]

ولتاژ دادن به سی پی یو محدودیتی نداره همه چیز بستگی به مادر بردت داره ولی خوب بعدشم شاید سی پی یوت دود بشه بره هوا

مثلا برای من msi k9a2cf تا 1.8 میتونی ولتاژ بدی

منم توی یه سری ریویو هایی که دیدم برای 8600 فنوم تا 3200 به صورت پایداری کامل اور کرده بودن ولی چیزی که برام خیلی جالبه ولتاژ بالای او بود که روی 1.73 بود که برای این نسبت اور خیلی بالاس !

ولی خوب من حالا با اون یکی دستگام 9650 رو اور میکنم و یه سری اطلاعات رو برات می زارم دقیق

amir6182
07-01-2009, 14:45
ببین دوست عزیز سما اصلا واسه نیازی نیست nb clock رو تغییر بدی با تغییرش فقط سیستمت از پایداری در میاد

و در مورد مین بردت هم زیاد جالب نیست واسه اور کردن به دو دلیل اول ATX2+ نیست و دوم اینکه چیپست خوبی نیست واسه اور از نظر استیبل بودن

ولی خوب اگه از بایوس میتونی اور کنی بهترین روش همینه

اول ht link بیار زیره 1000 ا از او بابط خیالت راحت

و دوم اینکه fsb clock رو کم کم ببر بالا فقط هواست باشه که رمت هم همواره اور میشه خود بخود و بستگی به نوع رمت تا یه حدی میشه اور کرد

و از طرف دیگه هم ولتاژ رو هم کم کم زیاد میکنی واسه سی پی یو و رم و چیپست !

اگه تازه کاری هواست رو خیلی جمع کن که قطعات رو نسوزونی !

و با برنامه هم اگه اور بشه بعد از هربا شات دان کردن دیفات مسشه و یه امر عادیه !

دوست خوبم عکسها رو لطفا نگاه کن.بدون کم کردن nb clock حتی به 2700 هم نمیرسم.
max cpu votage 1.36.
max temp 100% load 65.
عکس اپلود نمیشه!!!!لینکش رو برات فرستادم.

marcus1999
07-01-2009, 18:54
دوست خوبم عکسها رو لطفا نگاه کن.بدون کم کردن nb clock حتی به 2700 هم نمیرسم.
Max cpu votage 1.36.
Max temp 100% load 65.
عکس اپلود نمیشه!!!!لینکش رو برات فرستادم.

لینکشو کجا فرستادی ؟ نیست جایی که !

دمای سی پی یوت زیاده یکم

مسلما اگه بالاتر بری خیلی بیشتر هم میشه !

kmn
12-01-2009, 16:30
درود

رسيدن به سرعت 4.9 گيگاهرتز
AMD Phenom II: Overclocking with dry ice

amir6182
15-01-2009, 08:40
لینکشو کجا فرستادی ؟ نیست جایی که !

دمای سی پی یوت زیاده یکم

مسلما اگه بالاتر بری خیلی بیشتر هم میشه !

متاسفانه نه می تونم فایل اپ کنم نه بهت پیغام خصوصی بدم.همونطور که میدونی تقریبا بعد از اینکه nb clock از 2050 رد میشه دیگه استیبل نیست.تو فرومهای خارجی البته با مینهایی با چیپ 790 از طریق بایوس ضریب nb clock رو کم میکنن و حدود 1800 تا 1900 نگه میدارن.متاسفانه بایوس مین من امکاناتش خیلی کمه.راهی برای ادیت بایوس وجود نداره؟
بیشترین رکورد :
core speed 3020
bus speed 287.5
ht link 1725
nb clock 1725
ضمنا با بر نامه wpcredit و توی ویندوز nb clock رو اوردم پایین.

farhad07
24-01-2009, 14:07
من یک 9850 black دارم که مولتی شو تا 15 بالا بردم و از 2.5 به 3 تبدیل شد و دما هم 50 بود و ولتاژ هم 1.3 و باهاش بازی هم کردم ایا از این زیادتر اورکلاک میشه و دما چند باشه خوبه؟؟؟

marcus1999
28-01-2009, 08:00
من یک 9850 black دارم که مولتی شو تا 15 بالا بردم و از 2.5 به 3 تبدیل شد و دما هم 50 بود و ولتاژ هم 1.3 و باهاش بازی هم کردم ایا از این زیادتر اورکلاک میشه و دما چند باشه خوبه؟؟؟

اقا من x2 6000 رو تا 4000 اور کردم

اونوقت میگی 9850 اور میشه بیشتر !

شک نکن دست کم کم 500 تا دیگه اور می شه !

دما هم تا 60 خوبه ولی سعی کن بیشتر نشه ! اگه بیشتر شد یه کولینگ بزار !

خاصتی کولینگ خوب سراغ دارم

D3vil_A
28-01-2009, 09:49
اقا من 9550 دازم 200 MHZ اور نمی شه !!!!!
هر کاری کردم سیستم استیبل نشد!! مشلی نیست فکر کن مشکل از پاور
چون چند وقت پیش من 4000 x2 با فرکاتس 2.1 تا 3.1 اور کردم دما هم با فن استوک ای ام دی فتوم از 75 بالا نزد!
این اقا چون مولتیپلای باز داره کارش خیلی سادس!

sir payman
29-01-2009, 15:25
سلام به همه
میشه منو راهنمایی کنید تا بتونم سی پس یو مو بهتر اورکلاک کنم
مشخصات سیستم من اینه
cpu:phenom 9950
power:GP 780 real
ram:2*2 GB patriot 800
main:asus m3n78-eh
cooling:tuniq tower 120
vga:9800gtx
هر کاری میکنم نمیتونم از 2.94 بیشتر برم سیستم بالا نمیاد.فکر کنم مشکل از main باشه چون اصلا ولتاژ بالای 1.75برای سی پی یو نداره.نظر شما اساتید چیه.اینم بگم که بیشتر با مالتی پلایر سعی میکنم اورکلاک کنم.

marcus1999
29-01-2009, 20:04
سلام به همه
مشخصات سیستم من اینه
power:gp 780 real
ram:2*2 gb patriot 800
هر کاری میکنم نمیتونم از 2.94 بیشتر برم سیستم بالا نمیاد.فکر کنم مشکل از main باشه چون اصلا ولتاژ بالای 1.75برای سی پی یو نداره.نظر شما اساتید چیه.اینم بگم که بیشتر با مالتی پلایر سعی میکنم اورکلاک کنم.

شما بیشتر از 1.7 ولتاژ میخوای یعنی ؟

من اصلا فکر نمیکنم برای ولتاژ باشه چون اصلا بیشتر از این لازم نیست !

من فکر میکنم اشکال اصلی شما بیشتر توی اور رم باشه !

سوال اول : رمت رو تا چقدر اور کردی و تا چه ولتاژی ؟؟؟؟
مالتی پلایرت و اف اس بی رو چنده ؟؟؟

دمای سی پی یوت چنده ؟

اینارو بهم بگو تا بتونم کمکت کنم !

marcus1999
29-01-2009, 20:06
اقا من 9550 دازم 200 mhz اور نمی شه !!!!!
هر کاری کردم سیستم استیبل نشد!! مشلی نیست فکر کن مشکل از پاور
چون چند وقت پیش من 4000 x2 با فرکاتس 2.1 تا 3.1 اور کردم دما هم با فن استوک ای ام دی فتوم از 75 بالا نزد!
این اقا چون مولتیپلای باز داره کارش خیلی سادس!

اولا 75 یکم زیاده حقیقتا !

و من فکر نمیکنم اشکال از ولتاژ باشه !

sir payman
02-02-2009, 21:38
سلام ببخشید دیر جواب دادم
حداکثر ولتاژ 1.3 هستش نه 1.75 معذرت میخوام:11:
دمای cpu توی اورلود حداکثر 52 درجه میشه
رم رو هم تا 880 اور کلاک کردم بدون تغییر ولتاژ
جالب اینه که ولتاژ cpu تو حالت اتوماتیک 1.34 هست ولی دستی بیشتر از 1.3 نداره

shahab_blaster
02-02-2009, 21:43
سلام به همه
مشخصات سیستم من اینه
power:GP 780 real
ram:2*2 GB patriot 800
خب عزيز همونطور كه دوست خوبم گفت بگو رمت تا چه حد اور شده و چه ولتاژي دادي؟
به پردازنده چه ولتاژي دادي؟
بدون ضريب اورش كن با بالا بردن bus speed ببين ميشه بيشتر اورش كرد يا نه؟
ht link رو چنده؟

shahab_blaster
02-02-2009, 21:44
خب عزيز شما بايد به هسته ولتاژ بدي و گزينه هاش فرق ميكنه ميتوني يه عكس از تب اور تو بايوس بزاري؟
راستي بايد به رم هم ولتاژ بدي براي پايداري

marcus1999
02-02-2009, 21:47

خوب اول اینکه دمای سی پی یو ت خوبه!

و نکته دوم اینکه سعی کن به رم هات ولتاژ رو برسونی ولی خو کم کم برو بالا که اسیب نزنی و حواست هم به

تایمینگ رم هم باشه !

نکته بعد : تطمینان داری که تا 1.3 میتونی ولتاژ بدی ؟

اگه اینطور باشه احتمالا برات ایجاد مشکل کنه مخصوصا اینکه پردازندت x4 هستش

sir payman
03-02-2009, 21:38
توی cpuz ولتاژ cpu 1.34 هست و میخواستم بدونم ارور blue screen به خاطر رمه یا از چیز دیگه ای هست؟
راستی از جوابهایی که میدید خیلی ممنونم:20:

D3vil_A
04-02-2009, 00:40
اول شما : اگه واقعا می خوای اور کنی برنامه Nvidia nforce که با چیپ مادربردت هماهنگی داره بگیر و نصب کن!
دوم:از طریق بایوس ولتاژ سی پی یو رو بزار روی 1.4 (بالاترین که در همین حد)
سوم:توی تنظیمات رم اگه نمی خوای رم هات اور بشه به صورت دستی بزار روی 667 یا 533 یا اگر میخوای اور کنی 0.1 وتاژ بده
چهارم:بعد از انجام اینکار ها بیا تو محیط ویندوز و با اون برانامه اور کن بعد از هر اور(بسیار بسیار ساده و بی مشکل) همه نوع ابزار داره دستکاری مولتیپلای ........... اور کن بعد که برنامه رو ببندی یک پیغام میده که آیا میخ واهید این تنظیما توی بایوس مادربرد تغییر پیدا کنه شما میزنید مستقیم همین تغییرات رو توی بایوس میده و هر چقدر هم سیستم نا پایدار باشه سیستم بالا میاد! همین و بس بهترین راه

marcus1999
04-02-2009, 07:28
توی cpuz ولتاژ cpu 1.34 هست و میخواستم بدونم ارور blue screen به خاطر رمه یا از چیز دیگه ای هست؟

ارو blue screen بخاطر 2 چیز میتونه باشه

اول به خاطر رم هستش که به خاطر فشار امدن بهش خودش رو توی اون حالت تخلیه میکنه !

دوم به خاطر کمبود ولتاژ به v coreهستش که شما باید ولتاژ سی چی یو خودتونو ببیرید بالا تا سی چی یو راحت تغزیه بشه !

و به نظر من ولتاژ cpu الان خیلی کمه ! مخصوصا واسه قول بی شاح و دم amd !

خواهش میشه وظیفه ای بیش نیست !:11:

marcus1999
04-02-2009, 07:46
اول شما : اگه واقعا می خوای اور کنی برنامه Nvidia nforce که با چیپ مادربردت هماهنگی داره بگیر و نصب کن!
دوم:از طریق بایوس ولتاژ سی پی یو رو بزار روی 1.4 (بالاترین که در همین حد)
سوم:توی تنظیمات رم اگه نمی خوای رم هات اور بشه به صورت دستی بزار روی 667 یا 533 یا اگر میخوای اور کنی 0.1 وتاژ بده
چهارم:بعد از انجام اینکار ها بیا تو محیط ویندوز و با اون برانامه اور کن بعد از هر اور(بسیار بسیار ساده و بی مشکل) همه نوع ابزار داره دستکاری مولتیپلای ........... اور کن بعد که برنامه رو ببندی یک پیغام میده که آیا میخ واهید این تنظیما توی بایوس مادربرد تغییر پیدا کنه شما میزنید مستقیم همین تغییرات رو توی بایوس میده و هر چقدر هم سیستم نا پایدار باشه سیستم بالا میاد! همین و بس بهترین راه

با سلام

دوست عزیز مادر بردر این دوستمون از چیپ 780 amd داره بهره میبره ! و فکر نمیکنم با nvidia nforce

بتونه خودشو مچ کنه !

در ضمن فنوم فکر نمیکنم با 1.4 ولتاژ کارش راه بیوفته واسه یه اور درست حسابی !

مصرف میره بالا توی اور !

و کولینگش هم بد نیست tonic کارش درسته

و به نظر بنده اینه که بهترین راه اور از همون بایوس هستش که نهایت پایداری سیستم از اون شیوه میسر میشه

راستی از مطالبت هم واقعا ممنون!

marcus1999
04-02-2009, 07:49

راستی یادم رفت یک چیزو بپرسم بایوس مادربرد رو اپدیت کردی ؟ اگه نه که حتما از سایت ایوس اخرین

ورژن رو دانلود کن !

نکته: بعضا بعضی از ورژن بایوس ها دارای باگ هستند که توی اور تاثیر زیادی دارند

sir payman
04-02-2009, 15:47
چیپ مادر بوردم nvidia 730a هست نه amd780 واینکه nvidia nforce هم نصب کردم ولی 90 درصد گزینه هاش فعال نبود.
بایوس رو هم هفته پیش اپدیت کردم.به نظر شما اگه مادربوردمو عوض کنم و MSI DKA790 GX بخرم میتونم تا 3.2 یا 3.4 اورکلاک کنم؟

marcus1999
05-02-2009, 10:09
چیپ مادر بوردم nvidia 730a هست نه amd780 واینکه nvidia nforce هم نصب کردم ولی 90 درصد گزینه هاش فعال نبود.
بایوس رو هم هفته پیش اپدیت کردم.به نظر شما اگه مادربوردمو عوض کنم و MSI DKA790 GX بخرم میتونم تا 3.2 یا 3.4 اورکلاک کنم؟

من با m2n اشتباه گرفتم

اینها همه بر میگرده به ضعف چیپست !

خرید مادر برد صرفا برای اور توصیه نمیشه به خاطر اینکه اوقدر که پول میدی سرعت نمیره بالا که فکر کنی !

ولی اگه خواستی مین بگیری حتما از سری 790fx msi بگیر که ddr3 هست

shahab_blaster
05-02-2009, 12:32
بایوس رو هم هفته پیش اپدیت کردم.به نظر شما اگه مادربوردمو عوض کنم و msi dka790 gx بخرم میتونم تا 3.2 یا 3.4 اورکلاک کنم؟

عزيز اين چيپ هم واسه اور بد نيست
شما يه عكس از بايوست قسمت تنظيمات اوركلاك بزار مطمئنا گزينه اي هست كه شما فعالش نميكني

sir payman
05-02-2009, 18:49
همه جاشو زیرو رو کردم ولی هیچ گزینه خاصی نداره.به نظر شما این مادر بورد اصلا به درد این cpu میخوره؟

marcus1999
05-02-2009, 19:54
همه جاشو زیرو رو کردم ولی هیچ گزینه خاصی نداره.به نظر شما این مادر بورد اصلا به درد این cpu میخوره؟

اره بابا پسر

تو چقدر نا امیدی !

کار نشد نداره !همون طور که دوستم شهاب گفت یه عکس بزاری خیلی بهتره !

marcus1999
05-02-2009, 19:58
سلام داش شهاب

یکم بتحویل مارو

اقا فعلا رو 4900 گیر کردم

میشه 4901 استیبل نمییشه !

هر کاریم کردم نشد

فکر کنم اشکال از دما باشه چون دورو بر 60 65 میچرخه !

اقا یخ خشک بدیدن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مخزن رو گیر اوردم

فقط یخ خسک نمیدونم از کجا گیر بیارم !

shahab_blaster
05-02-2009, 20:22
سلام داش شهاب

یکم بتحویل مارو

اقا فعلا رو 4900 گیر کردم

میشه 4901 استیبل نمییشه !

هر کاریم کردم نشد

فکر کنم اشکال از دما باشه چون دورو بر 60 65 میچرخه !

اقا یخ خشک بدیدن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مخزن رو گیر اوردم

فقط یخ خسک نمیدونم از کجا گیر بیارم !

سلام
ظاهرا بيمارستان ها دارند:27:
عزيز شما بايد فركانس رم رو پايين بياري
ركورد هايي كه از اين پردازنده ثبت شده بالاترينش 6.2 هستش
بيشترش هم با مادربورد هايي با رم ddr2 هست

sir payman
05-02-2009, 23:44
راستش (نخندیدا) نمیدونم چطوری باید عکس اپلود کنم:18:

sir payman
06-02-2009, 12:06
به نظر شما این احمقانه نیست که برای vcore فقط 3 تا ولتاژ 2 و2.5و2.75 گذاشته؟
این ولتاژا از ولتاژ نرمال cpu خودمم کمتره

shahab_blaster
06-02-2009, 18:18
به نظر شما این احمقانه نیست که برای vcore فقط 3 تا ولتاژ 2 و2.5و2.75 گذاشته؟
این ولتاژا از ولتاژ نرمال cpu خودمم کمتره
نه عزيز كمتر نيست اگه ايني كه نوشتي درست باشه زيادم هست
عكس رو تو يه سايت آپلود كن بعد لينكشو بزار اينجا

Kaptian Black
06-02-2009, 19:29
دوستان CPU من AMD 3000+ ه و بردم هم ASUS M2V . بایوس هم آپدیت شده. وقتی میخوام CPU رو اور کنم bus speed بالاتر از 220 نمیره . در صورتی که دما ی CPU تو 100 لود به 40 هم نمیرسه ! HT هم که برد ساپرت میکنه تا 1000 ه و با اور رسید به 1100 که من اوردم به 800 که با اور اومد 880 ولی بازم نذاشت . یه ذره ولتاژ رو زیاد کردم بازم نشد . رم ها رو هم تو800 لیمیت کردم تا بالاتر نره . الان دوباره ولتاژ و HT رو برگردوندم سره جای اولش . میخوام بدونم CPU بیشتر از این نمیکشه یا برد ؟

marcus1999
06-02-2009, 20:47
سلام
ظاهرا بيمارستان ها دارند:27:
عزيز شما بايد فركانس رم رو پايين بياري
ركورد هايي كه از اين پردازنده ثبت شده بالاترينش 6.2 هستش
بيشترش هم با مادربورد هايي با رم ddr2 هست

بببببببیمارستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

برم توی کجای بیمارستان ؟؟؟؟؟ صندوق؟

اقا من 6.2 هم میزنم فقط یخ خشک برسونین تا کیس نرفته !

sir payman
07-02-2009, 02:01
من معذرت میخوام این دفعه دومه که این اشتباهو میکنم منظورم 1.5و1.25و1.75 بوده منو ببخشید.

sir payman
07-02-2009, 02:11
یه سوال داشتم
من رممو تا 937 بدون دستکاری تایمینگ و ولتاژ 2.1 اورکلاک کردم حتی 3 تا 4 ساعت هم assasins's creed بازی کردم و هیچ مشکلی نداشت ولی الان که بعد از 4 ساعت سیستمو دوباره روشن کردم بالا نیومد دلیلش چیه و راه حلش چیه؟
بازم از همتون ممنون که انقدر لطف میکنیدو به سوالهای خسته کننده و مبتدیانه من جواب میدید:20:

shahab_blaster
07-02-2009, 09:19
یه سوال داشتم
من رممو تا 937 بدون دستکاری تایمینگ و ولتاژ 2.1 اورکلاک کردم حتی 3 تا 4 ساعت هم assasins's creed بازی کردم و هیچ مشکلی نداشت ولی الان که بعد از 4 ساعت سیستمو دوباره روشن کردم بالا نیومد دلیلش چیه و راه حلش چیه؟
بازم از همتون ممنون که انقدر لطف میکنیدو به سوالهای خسته کننده و مبتدیانه من جواب میدید:20:
دوست خوبم ممكن مشكل از جاي ديگه اي باشه فركانس پردازندت چقدره؟
راستي آدرس ميل من تو مشخصاتم هست همون عكس بايوس رو واسم ميل كن تا بشه كمكت كرد براي فركانس بالاتر و دادن ولتاژ

sir payman
07-02-2009, 14:18
عکسو الان واستون ایمیل میکنم و فرکانس پردازندم 2/93 هستش.

marcus1999
07-02-2009, 23:31
:31:
دوستان CPU من AMD 3000+ ه و بردم هم ASUS M2V . بایوس هم آپدیت شده. وقتی میخوام CPU رو اور کنم bus speed بالاتر از 220 نمیره . در صورتی که دما ی CPU تو 100 لود به 40 هم نمیرسه ! HT هم که برد ساپرت میکنه تا 1000 ه و با اور رسید به 1100 که من اوردم به 800 که با اور اومد 880 ولی بازم نذاشت . یه ذره ولتاژ رو زیاد کردم بازم نشد . رم ها رو هم تو800 لیمیت کردم تا بالاتر نره . الان دوباره ولتاژ و HT رو برگردوندم سره جای اولش . میخوام بدونم CPU بیشتر از این نمیکشه یا برد ؟

با سلام

سوال اول : ولتاژ رو چقدر زیاد کردی ؟ اینو یادت باشه amd پردازنده هاش پر مصرف هستش ! و توی اور ولتاژ می
طلبه

ولی خوب مشکل شما اینطور که گفتی نباید از ولتاژ باشه ! و فکر هم نمیکنم از سی پی یو باشه ولی خوب طبق یه سری صحبت هایی که با شهاب گل داشتم shahab_ blaster به این نتیجه رسیدم که درصد اور هر سی پی با اون یکی فرق داره

من خودم یه همچین مشکلی با x2 6000 داشتم

ولی در کل یه توصیه دارم که همیشه سعی کن توی هر شرایطی ht رو زیر 800 نیگه داری برای استیبل بودن

ولی به نظر من من اشکال شما توی مادربردتون هست اون هم بر میگرده به ضعف قدرت اور توی تکنولوژی VIA

البته نظر من این بود

که بازم جای بحث داره

اگه میتونی عکس بزار

Kaptian Black
08-02-2009, 00:40
:31:

با سلام

سوال اول : ولتاژ رو چقدر زیاد کردی ؟ اینو یادت باشه amd پردازنده هاش پر مصرف هستش ! و توی اور ولتاژ می
طلبه

ولی خوب مشکل شما اینطور که گفتی نباید از ولتاژ باشه ! و فکر هم نمیکنم از سی پی یو باشه ولی خوب طبق یه سری صحبت هایی که با شهاب گل داشتم shahab_ blaster به این نتیجه رسیدم که درصد اور هر سی پی با اون یکی فرق داره

من خودم یه همچین مشکلی با x2 6000 داشتم

ولی در کل یه توصیه دارم که همیشه سعی کن توی هر شرایطی ht رو زیر 800 نیگه داری برای استیبل بودن

ولی به نظر من من اشکال شما توی مادربردتون هست اون هم بر میگرده به ضعف قدرت اور توی تکنولوژی via

البته نظر من این بود

که بازم جای بحث داره

اگه میتونی عکس بزار

ممنون از راهنماییت .:46: خودم هم بیشتر به برد شک دارم .:27: ولاتاژ هم فکر کنم تا 1.45 میتونم بالا ببرم بیشتر از این نداره الان هم تو اتوماتیک گذاشتم که بین 1.40 و 1.42 میچرخه . ضمنا از چی عکس بذارم ؟ cpu-z رو که گذاشتم .

marcus1999
08-02-2009, 01:23
ممنون از راهنماییت .:46: خودم هم بیشتر به برد شک دارم .:27: ولاتاژ هم فکر کنم تا 1.45 میتونم بالا ببرم بیشتر از این نداره الان هم تو اتوماتیک گذاشتم که بین 1.40 و 1.42 میچرخه . ضمنا از چی عکس بذارم ؟ cpu-z رو که گذاشتم .

قابلی نداشت داداش !

عکس از صفحه بایوس

راستی به نظرم ولتاژ هم کمه مخصوصا برای athlon

که باز اونم بر میگرده به مادربردت

sir payman
08-02-2009, 01:32
الان یه چیزی پیدا کردم که حسابی گیجم کرده.توی اینترنت میچرخیدم که دیدم تو تنظیمات بایوس یه یکی از اعضای سایت shahrsakhtafzar که مادربوردش هم مدل مال من بود(m3n78-eh) توی قسمت مربوط به اور کلاک یه گزینه داره که مال من نداره قضیه چیه؟میشه کمکم کنید؟
اینم لینک همون سایت که اون عکس توش بود
مال من اون قسمت cpu over voltage رو نداره.:18:

marcus1999
08-02-2009, 01:45
الان یه چیزی پیدا کردم که حسابی گیجم کرده.توی اینترنت میچرخیدم که دیدم تو تنظیمات بایوس یه یکی از اعضای سایت shahrsakhtafzar که مادربوردش هم مدل مال من بود(m3n78-eh) توی قسمت مربوط به اور کلاک یه گزینه داره که مال من نداره قضیه چیه؟میشه کمکم کنید؟
مال من اون قسمت cpu over voltage رو نداره.:18:

دوست عزیز شما بایوس رو اپدیت کردید ؟

قبلا هم عرض کردم خدمتتون بعضی از ورژن های بایوس ها دارای باگ هستند که با اپدیت حل میشوند

و گاهی اوقات این باگ ها مربوط یه اور هم میشن

پس اگه اپدیت نکردی حتما بکن

و اگر هم اپدیت کردی و نشد ایم مربوط به ورژن ساخت مادربردت میشه v1,v2

shahab_blaster
08-02-2009, 08:51
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمال من اون قسمت cpu over voltage رو نداره.:18:
دوست خوبم ميل شما رو نميدونم پاك كردم يا بهم نرسيد اگه ميشه دوباره بفرست
راجب اون قضيه كه ميگي نداره احتمال داره فرق بخاطره ورژن بايوس يا سري خود مادربورد باشه

sir payman
08-02-2009, 13:26
ورژن هر جفتمون هم 02.61 هستش.

sir payman
08-02-2009, 13:37
شهاب جان هرچی میگردم ایمیلتو پیدا نمیکنم اگه میتونی و زحمتی نیست ادرسشو بگو تا پیداش کنم
مرسی

sir payman
08-02-2009, 13:59
الان توی سایت asus یه چیزی خوندم که کلی ناامیدم کرد توی لیست سی پی یوهایی مادر بورد من ساپورت میکنه اصلا phenom 9950 نبود.از سری phenom x4 فقط 9500 و9600 رو ساپورت میکنه اونم به خاطر اینکه 95 واتی هستن.سری 140 واتی رو ساپورت نمیکنه.پس با این حساب من کلی از توان پردازندم استفاده نمیشه.درسته؟
اینم لینکش

Kaptian Black
08-02-2009, 16:18
قابلی نداشت داداش !

عکس از صفحه بایوس

راستی به نظرم ولتاژ هم کمه مخصوصا برای athlon

که باز اونم بر میگرده به مادربردت

آخه تو این لینک که مشخصات CPU م رو زده ولتاژ رو زده 1.35 تا 1.4 .

. از بایوس هم یه ذره بعد عکس میذارم . اگه میشد CPU رو تا 2.5 اور کنم کافی بود :31:

marcus1999
11-02-2009, 07:58
آخه تو این لینک که مشخصات CPU م رو زده ولتاژ رو زده 1.35 تا 1.4 .

. از بایوس هم یه ذره بعد عکس میذارم . اگه میشد CPU رو تا 2.5 اور کنم کافی بود :31:

احتمالا خطا برای cpu z هستش :31:

marcus1999
11-02-2009, 07:59
الان توی سایت asus یه چیزی خوندم که کلی ناامیدم کرد توی لیست سی پی یوهایی مادر بورد من ساپورت میکنه اصلا phenom 9950 نبود.از سری phenom x4 فقط 9500 و9600 رو ساپورت میکنه اونم به خاطر اینکه 95 واتی هستن.سری 140 واتی رو ساپورت نمیکنه.پس با این حساب من کلی از توان پردازندم استفاده نمیشه.درسته؟
اینم لینکش

اره خوب این احتمال وجود داره چون atx ضعیفه !

sir payman
07-03-2009, 16:04
سلام من بالاخره مادربوردمو عوض کردم و یه asus m3a79-t deluxe خریدم:42::26:.دیشب تونستم cpu رو تا 3.4 اور کنم ولی وقتی وارد ویندوز شدم رفتم دیدم دمای cpu تو حالت بدون بار 62 درجه بود به خاطره همین مجبور شدم بذارمش روی همون 2.6 . الانم که تا 3Ghz اورش کردم با amd over drive تست پایداری گرفتم ولی دیدم بازم بعد از 40 دقیقه دما به 63 رسید.
میخوام بدونم فنو بد بستم یا اینکه کلا مدلش اینجوریه و اینقدر داغه. راستی کولرش tuniq tower 120 هستش.

marcus1999
09-03-2009, 08:01
سلام من بالاخره مادربوردمو عوض کردم و یه asus m3a79-t deluxe خریدم:42::26:.دیشب تونستم cpu رو تا 3.4 اور کنم ولی وقتی وارد ویندوز شدم رفتم دیدم دمای cpu تو حالت بدون بار 62 درجه بود به خاطره همین مجبور شدم بذارمش روی همون 2.6 . الانم که تا 3ghz اورش کردم با amd over drive تست پایداری گرفتم ولی دیدم بازم بعد از 40 دقیقه دما به 63 رسید.
میخوام بدونم فنو بد بستم یا اینکه کلا مدلش اینجوریه و اینقدر داغه. راستی کولرش tuniq tower 120 هستش.

نظر شخصی بنده روی اینه که شما احتمالا کولینگت رو روی مین و سی پی یو خوب سوار نکردی !

و شاید هم خمیر سیلیکون خوب و مرغوبی نزدی !

در جریان هستی که هربار که کولینگ رو در بیاری باید خمیر جدید بزنی ؟؟؟؟؟

و در وحله اخر هم نظر روی تحویه کیست هست !

اگر اینکارا رو کردی و بازم ما هم چنان بالا بود اگه میخوای بیشتر اور کنی باید به فکر واتر کولینگ باشی !

ولی به نظرم مشکل از کاره خودته چون تونیک عالیه ! فنش ورش چقده ؟ 100% ؟؟؟

sir payman
09-03-2009, 18:32
از همون خمیری که تو جعبه فن بود استفاده کردم و دور فن روی 2150(100%)هست.
بازم باهاش ور رفتم ولی فرقی نکرد .البته کیسمم تعریفی نداره در کیسو باز گذاشتم تا تهیه بهتر باشه ولی بازم فرقی نکرد.راستی توی سایت amd گفته که حداکثر دمای این cpu باید 64 باشه.به نظر شما دمای هسته منظورشه یا دمای کلی cpu؟
چون دمای هسته 8 تا 9 درجه کمتر از دمای کلی cpu هستش.

marcus1999
11-03-2009, 13:34
از همون خمیری که تو جعبه فن بود استفاده کردم و دور فن روی 2150(100%)هست.
بازم باهاش ور رفتم ولی فرقی نکرد .البته کیسمم تعریفی نداره در کیسو باز گذاشتم تا تهیه بهتر باشه ولی بازم فرقی نکرد.راستی توی سایت amd گفته که حداکثر دمای این cpu باید 64 باشه.به نظر شما دمای هسته منظورشه یا دمای کلی cpu؟
چون دمای هسته 8 تا 9 درجه کمتر از دمای کلی cpu هستش.

پس با این شرایط برو تو نخ iquid cooler

دیگه تونیک تاور جواب گو نیست !

saeedloover
11-03-2009, 21:34
آیا این سیستم قابلیت ارکلاک داره
m.b asus m3n78
cpu:8650 amd phenom
ram:OCZ - Dual Channel 2GB - 800-(2x1GB raper

power:720 perfect real 350

hdd.500maxtor
cooling:osz-vendetta

ممنون میشم کمک کنید
چون من تا حالا کار نکردم

matarsaak
12-03-2009, 02:19
این سیستم چی؟
CPU
AMD Athlon 64 3500
--------------------------
Mainboard
Giga GA-K8N Pro-SLI
------------------------
Ram
Dual Channel GEIL
1 Gig
Bus 400
-------------------------
VGA
2 تا
Nvidia GeForce 6600 GT
SLI
----------------------
Powe
550w green

saeedloover
12-03-2009, 16:32
m.b asus m3n78
ram:ocz - dual channel 2gb - 800-(2x1gb raper

اگه میشه ممنون میشم کمکم کنین
:10::11:

marcus1999
14-03-2009, 07:49
m.b asus m3n78
ram:ocz - dual channel 2gb - 800-(2x1gb raper

اگه میشه ممنون میشم کمکم کنین
:10::11:
بله عزیز ! همه اینایی که نوشتی اور میشن

فقط با این تفاوت که یکی کم اور میشه شاید یکی بیشتر !

saeedloover
14-03-2009, 13:03
[quote=marcus1999;3593423]بله عزیز ! همه اینایی که نوشتی اور میشن

فقط با این تفاوت که یکی کم اور میشه شاید یکی بیشتر ![/quot

ممنون دوست عزیز
ولی من بلد نیستم میشه منو راهنمایی کنید
با معرفی نرمافزار یا نمیدونم هر طور که بشه

siavash1359
17-03-2009, 00:11
با سلام مشخصات سیستم من اینه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
cpu 2000 را با گزینه ای که در setup بود میشد 10 mhzاضافه کرد که بدون اضافه کردن ولتاژ تا 2400 اضافه کردم
رم رو هم که 667 بود روی 533 گزاشتم
amd cool....غیر فعال کردم
ht link...رو هم auto بود گذاشتم روی 4x البته 5x هم داشت
دیگه باید چه کار کنم که با فن سیستم بتونم بیشترین اوور منطقی رو داشته باشم
ضمنا گزینه ای در رابطه با ولتاژ رم تو setup کامپیوترم نبود
گرافیکم ATI HD 2600pro 512 (128bit
2 تا رم 1 گیگ 667 ddr2
multiplayer 10X

marcus1999
17-03-2009, 08:57
بله عزیز ! همه اینایی که نوشتی اور میشن

فقط با این تفاوت که یکی کم اور میشه شاید یکی بیشتر !

سلام

شما بیشتر رو فنوم برای اور حساب کن چون تکنولوژی ساختش 65 نانو هستش دماش هم مسلما کمتره میره بالا توی اور !

بهترین راه اور از ستاپ دستگاه هستش

خوب فقط اگه ممکنه یه عکس از صفحه بایوست بزار تا برات توضیح بدم کامل

marcus1999
17-03-2009, 09:04
با سلام مشخصات سیستم من اینه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
cpu 2000 را با گزینه ای که در setup بود میشد 10 mhzاضافه کرد که بدون اضافه کردن ولتاژ تا 2400 اضافه کردم
رم رو هم که 667 بود روی 533 گزاشتم
amd cool....غیر فعال کردم
ht link...رو هم auto بود گذاشتم روی 4x البته 5x هم داشت
دیگه باید چه کار کنم که با فن سیستم بتونم بیشترین اوور منطقی رو داشته باشم
ضمنا گزینه ای در رابطه با ولتاژ رم تو setup کامپیوترم نبود
گرافیکم ATI HD 2600pro 512 (128bit
2 تا رم 1 گیگ 667 ddr2
multiplayer 10X

خوب تا لان کارایی که کردی به نسبت منطقی به نظر میرسه !

اولین کار اینه که سعی کن ht link بازم بیاری پایین چون فقط باعث نا پایداری میشه !

از اینجا به بعد هم باید سعی کنی به سی پی یو ولتاژ بدی که بشه پایدارش کرد که اونوقت دما هم خود به خود بالا میره

سعی کن دما زیره 60 تا 65 باشه البته توی اور لود ها منظورمه !

و احتمالا به یه کولر هم نیاز پیدا میکنی

و به رم هم همواره باید هتما توی اور ولتاژ برسونی! که شاید یکی از مشکلات همین باشه !

siavash1359
17-03-2009, 09:47
با تشکر از شماmarcus1999 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ولتاژ cpu برای اولین بار اگه بخوام به صورت دستی تنظیم کنم باید روی چند ولت بزارم
برای amd cemperoon 2000 که تا 2400 بدون دادن ولتاژ زیاد شده و بعد به ازا هر 100mhz افزایش چند ولت افزایش لازمه

marcus1999
18-03-2009, 07:42
با تشکر از شماmarcus1999 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ولتاژ cpu برای اولین بار اگه بخوام به صورت دستی تنظیم کنم باید روی چند ولت بزارم
برای amd cemperoon 2000 که تا 2400 بدون دادن ولتاژ زیاد شده و بعد به ازا هر 100mhz افزایش چند ولت افزایش لازمه

سلام دوست عزیز

خوب الان دقیقا ولتاژ روی چنده ؟ دقیق !

و لزوما نمیشه گفت الان روی چقدر بزاری به این دلیل که هر پردازنده یه جور مصرف برق داره ولی دقیق نمیشه گفت

باید بیشتر روی تجربه این کارو بکنی جوری که خودت بفهمی که پردازندت کی باید تغزیه بشه !

بهترین کارم اینه که به اور ادامه بدی و ببینی که کی پردازنده ولتاژ میخواد ( هر وقت که استیبل نشد یه هنگ کرد زیاد کن )

البته اینم بگم همیشه استیبل نبودن برای کبود ولتاژ v core نیستا ! میتونه از دمای بالا یا از رم ها هم باشه !

و شما هم برای هر 100 mhz اصلا نیازی نیست که ولتاژ رو زیاد کنی

یه مثال میزنم برات ( من روی athlon x2 6000 تا 3500 رو با 1.53 ولتاژ رفتم و از 3670 با 1.57 ولتاژ و از 3730 با

با 1.69 ولتاژ رفتم تا 4000 !!!!!

فکر کنم خوب توضیح دادم !

اهان اینم یادم رفت بگم هر چقدر ولتاژ بدی دما هم صعودی میره بالا ! حواست باشه کار دسته خودت ندی !

یا علی

siavash1359
18-03-2009, 15:16
با تشکر الان ولتاژ 1.296 V
راستی این یعنی چی 333Mhz)=Max Bandwidth
یعنی حداکثر مجاز برای رم
باز مه از راهنماییتون متشکرم

marcus1999
27-05-2009, 06:34
با تشکر الان ولتاژ 1.296 V
راستی این یعنی چی 333Mhz)=Max Bandwidth
یعنی حداکثر مجاز برای رم
باز مه از راهنماییتون متشکرم

خواهش میکنم وظیفه بود

Ali.Mirzaie
27-06-2009, 23:21
سلام بر اساتيد اوركلاك...
ميخواستم بپرسم با توجه به سيستم توي امضاي بنده ؛ سي پي يو رو به چه شكل و تا كجا اوركلاك كنم.
كالا يك توضيح جامع ولي مختصر ميخواستم.
ممنون.

safir_filthy
08-07-2009, 00:23
من یه amd 5600 دارم.اورش که می کنم فن خودش جوابش رو نمیده و سیستم ناپایدار میشه.میخوام یه فنی بخرم که قشنگ خنک نگرش داره.قیمتش هم هرچی پائین تر بهتر.شما چه مدلهایی رو پیشنهاد می کنید.لطفا قیمتاشون رو هم بگید.

saeed847
15-07-2009, 02:47
سلام
من مشکل بالا بودن دمای Cpu دارم . (بدون آورکلاک)
Cpu : Amd Phenom 9950 BE

در حالت Idle برابر 44 ، 45 است . (با نرم افزار EVEREST Ultimate Edition)
در حالتی که تحت فشار قرار میگیره تا 60 61 هم بالا میره . سایت سازنده حداکثر دما برای این مدل رو 61 ثبت کرده .
کلا این دما برای این Cpu مناسب است ؟
فن اورجینال این مدل که به صورت باکس همراه Cpu است چطوره ؟
اگر خوب نیست دوستان یک فن بین 20 تا 40 تومن معرفی کنند ممنون میشم .
موفق باشید .

meito
17-07-2009, 20:38
من هم همین مشکل؟ رو دارم خواهشا هرچه سریع تر جواب دهید

marcus1999
22-07-2009, 15:49
با سلام خدمت تمام دوستان از غیبت طولانی مدتم شرمنده !

شما برای cpu cooler متونید روی cooler master cm sphere حساب کنید

قیمتش دور و ور 40/000 هزار تومن هستش

ولی راحت تو اور کلاک های سنگین هم کمکتون میکنه !

من خودم با هم خنک کننده X2 6000 رو تا 4000 اور کردم با اور لود با دمای 58

یا حق

ozarp
25-07-2009, 23:38
بچه ها سلام... يكي هم به من بدبخت كمك ميكنه؟

D3vil_A
26-07-2009, 00:33
بچه ها سلام... يكي هم به من بدبخت كمك ميكنه؟
دوست عزیز قطعات شما چیه؟!

ozarp
26-07-2009, 09:24
بچه ها من ميخوام اوركلاك كنم و قطعاتم اينه...تازه هم وارد اين انجمن شدم و خيلي هم علاقه مند شدم..ااگه كمكم كنيد يه دنيا ممنون ميشم...
cpu amd x2 7750 black edition
ram geil 4gb 2*2gb bass 800
mb biostar a2g chip 720 nforce
vga 4870 toxic sapphire
بچه ها من از مقاله هاي اوركلاك رو از اينور اونور خوندم...از توي بايوس مادربوردم كه قثط فركانس هسته رو ميشه افزايش داد به 3 ghz رسوندم و هيچ مشكلي نداره الان و دما هم روي 35 تا 40 هست...فنمم فن معمولي هست.. با برنامه orthos هم تست كردم دستگاه مشكلي نداشت اما از 3 كه بالاتر ميبرم دستگاه ريست ميشه توي تست ...فكر كنم واسه اينه كه multpier خيلي بالا ميره اخه الان روي 15x هست و بالاتر از 15 كه ميره اينجوري ميشه...يكي قشنگ راهنماييم ميكنه بچه ها؟‌خيلي دوس دارم حداقل تا3.2 اور كنم... من كارت گرافيكمو اينجوري اور كردم و دما هم روي 58 تا 60 هست توي لود...
cpu clock 820
memory clock 1020
بچه ها يه دنيا ممنونتون ميشم....

ozarp
26-07-2009, 09:30
راستي يادم رفت پاورمم 535 real هست دوست عزيز....

ozarp
26-07-2009, 13:18
بچه ها كسي نيست به من كمك كنه؟
ميخواستم يه تاپيك واسه مشكلم بزنم ديدم تا اين بخش هست كار درستي نيست تاپيك اضافي بزنم...بچه ها لطفا جوابمو بديد...

ozarp
26-07-2009, 13:25
بچه ها من چشم انتظارم تا بياين اينجا و كمكم كنيد...به دليل ديال اپ بودنم dc ميكنم باز ميام اميد وارم با خبر خوشي روبرو بشم... من رفتم برنامه هاي setfsb و crystalcpuid رو گرفتم يكي كه ارور chipset داد اونيكي هم واسه مادربورد من نداره چيپشو..من چيپست مادربوردمم نصب كردم اما همچنان مشكل دارم... من ميخوام بسذ رو از 200 به 230 ببرم اما نميدونم چه جوري!!! تو مادربوردم فقط ميشه فركانس هسته رو تغيير داد كه اونم فقط multiplier رو زياد ميكنه...

ozarp
26-07-2009, 14:42
كسي نيست به من كمك كنه بچه ها؟ :-(

D3vil_A
26-07-2009, 15:13
سلام.
دوست عزیز برای چی میخواهید اورکلاک بکنید؟!
شما اولین کار قبل از OVerClock یا افزایش Bus بهتره که رم هاتون رو به صورت دستی بزارید روی 533MHZ و با تایمینگ 5-5-5-12 .

ozarp
26-07-2009, 17:45
راستش ميخواام لذت ببرم دوست عزيز :دي اخه من بدجوري معتاد اين كار شدم... از وقتي هم كه از 2.7 بردم به 3 ghz احساس ميكنم سرعت واقعا زياد شده نسبت به قبل... ميخوام تا جايي كه دستگام اور ميشه اينكارو بكنم...

ozarp
26-07-2009, 19:04
دوست عزيز اين كارايي كه گفتي رو انجام دادم ...بعدش بايد چيكار كنم؟
من فركانس هسته رو برگردوندم به 2700 و nb frequency هم 1800 هست ...
timing رم هم توي برنامه cpu-z به اين صورت هست الان

1.dram frequency 266
2.cl = 5 click
3.trcd = 5 clocks
4.trp = 5 clocks
cycle time = 11 clocks.5
6.Bank cycle time = 24
همينجوري بايد باشه دوست عزيز؟
حالا بايد بعد از اين چيكار كنم؟ چه جوري fsb رو بايد بالا ببرم؟ الان fsb روي 200 هست و ht link هم روي 1800 هست... چيپست مادربوردمم nforce 720 هست و مادربوردمم مدلش Biostar NF720D A2G هست... ممنون ميشم اگه كمكم كنيد تا بتونم اين سيستمم رو به همين زودي يه اور خوب بكنم...

javad2015
26-07-2009, 19:32
مادر برد شما رم بیشتر از باس 533 رو نمیشناسه اینو از فرکانس 266.1 که به صورت ddr هست واگه در 2 ضرب شه میشه تقریبا 533 یه رم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])800 باید تایمینگش به صورت 5 5 5 18 و دی رم 400 باشه اینم برای خودمه
حالا یک دهمشه گذشت کنین !!

ozarp
26-07-2009, 19:49
معذرت ميخوام دوست عزيز...من يه اشتباه تايپي داشتم تو پست قبل و به دليل اينكه نميتونم پستامو ويرايش كنم مجبور شدم پست جديد بزنم/... دوست عزيز من ban cycle time رو اشتباه به عرضت رسوندم... الان روي 12 هست نه 24 !! فركانس رم هم از 800 به 533 اوردم و اينارو هم ويرايش كردم كه اينجوري شده الان
dram frequency 266
2.cl = 5 click
3.trcd = 5 clocks
4.trp = 5 clocks
cycle time = 11 clocks.5
6.Bank cycle time = 12

D3vil_A
26-07-2009, 20:00
خوب.
CPU شا ولتاژ پایه 1.3 هستش.
اول Multiplier رو شما از 13.5 بزارین رو 15.5 و مقدار 0.75 ولتاژ بدین به CPU .
بعد مقدار Bus رو از 200 به 219 منتقل بدین و همچنین ضریب HT Link رو یک درجه کاهش بدین طوری که از 2100 تجاوز نکنه.(درکل)
این پروفایل رو امتحان کنید.البته دما رو هم کنترل کنید.
رم هم برگردونید رو 667MHZ با همون 5-5-5-12 .
اگر هم سیستم بوت نشد با فقط افزایش مولتایپلایر به مقدار ولتاژ بیشتر امتحان کنید.
شما برای چی میخواین اورکلاک کنید. ؟
وتا چه حدی میخواین اورکلاک کنید؟!

ozarp
26-07-2009, 20:53
دوست عزيز من يه سيستم خونگي دارم و واسه اينكه سرعت سيستمم بالاتر بره ميخوام اور كنم... توي بازي ها هم معمولا فريم بيشتري ميگيرم وقتي اور كردم ..پايداري فريم ها بيشتره...
دوست عزيز وقتي multiplier رو افزايش بدم به 1.5 ركانس ميشه 3100 و ولتاژمم رو از 1.225 يه درجه بيشتر كردم كه 1.375 بود فكر كنم.. اما bus رو نميتونم تقيير بدم از مينم!!! ثابته!!! فقط 200 هست ... ht link هم توي مينم نداره اصلا!! من دنبال يه برنامه ام كه بتونم fsb يا همون bus رو تغيير بدم... مثل amd over drive ..اما اين برنامه فقط واسه مادربوردهايي هست كه چيپ amd دارن و واسه من كار نميكنه!! لطفا بيشتر راهنماييم كنيد دوست عزيز.. خيلي خيلي ممنونتون ميشم

ozarp
26-07-2009, 21:23
دوست عزيز من اول يه كم گيج ميزدم و نميتونستم bus رو تغيير بدم بعد فهميدم كه با + و - كم و زياد ميشه (خجالت)
اقا من همه اون كارايي كه شما گفتي رو انجام دادم اما دستگاه بالا نمياومد... ولتاژم از 1.225 به 1.375 كه گزينه بعديش بود گذاشتم اما تغيير نكرد و بازم همين بود كه بود و بالا نمي اومد ... من ht link رو تو تنظيمات bios پيدا نكردم!!! فقط ht voltage داره كه گزينه هاشم 100 و 200 و 300 هست... حالا بايد چيكار كنم ؟( ناراحت)
دوست عزيز من تا 3.2 اگه بتونم اور كنم راضيه راضيم...الان دماي cpu هر core 29 درجه هست و cpu-z دماي كلي cpu رو نشون نميده نميدونم چرا اما از تو بايوس 35 تا 36 هست و وقتي تغيير ولتاژ ميدم به 42 تا 43 ميرسه پس مشكل دما ندارم فقط اين كوفتي بالا نمياد

ozarp
27-07-2009, 09:03
مادر برد شما رم بیشتر از باس 533 رو نمیشناسه اینو از فرکانس 266.1 که به صورت ddr هست واگه در 2 ضرب شه میشه تقریبا 533 یه رم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])800 باید تایمینگش به صورت 5 5 5 18 و دی رم 400 باشه اینم برای خودمه
حالا یک دهمشه گذشت کنین !!

دوست عزيز من باس رم رو گذاشتم روي 533 واسه همين توي cpuz عدد 266 رو نشون ميده وگرنه مادربورد من تا 1066 رو ساپورت ميكنه ...

ozarp
27-07-2009, 09:07
بچه ها توروخدا به ن كمك كنيد.. من هركاري كردم نتونستن سيستم رو پايدار نگه دارم فقط وقتي فركانس رو روي 3000 ميذارم و fsb bus رو تغيير نميدم از روي 200 و nb frequency رو از 1800 به 2000 ميذارم سيستم كاملا پايداره طوري كه وقتي 1 روز سيستم روشنه مشكلي پيش نمياد ... با orthos هم تست ميكنم كاملا پايداره...تو بازي هاي سنگينم مشكلي نداره..من از لحاظ دمايي مشكل ندارم اصلا ميخوام بيشتر اور كنم...

D3vil_A
27-07-2009, 15:59
دوست عزیز.
برای پردازنده شما اورکلاک بیشتر لازم نیست!
رو فرکانس 3.0GHZ تقریبا تمامی بازی های موجود رو به راحتی اجرا میکنه.
اگر هم بیشتر اورکلاک کنید احتیاج به افزایش ولتاژ سایر قسمت های مادربرد .....هستید که از عمر سیستم کم میکنه و اصلا هم ضرروی نیست.

Bs_panzer
18-08-2009, 00:16
یکی کمک کنه !
اینو من اصلا اور کنم ؟ اگه آره چطور ؟
AMD X2 4000 2.10 GHZ
3gig patriot 800

لطفا ! جان من !

Kianoosh
18-08-2009, 02:48
سلام

آره
مین پاور خنک کنننده؟گرافیکت چیه؟کاربرد؟

Bs_panzer
18-08-2009, 13:58
MB : Abit مدلشو یادم نیست
Power : 450 وات
گرافیک 9600

Bs_panzer
18-08-2009, 14:09
آهان کاربرد : بازی :دی

Kianoosh
18-08-2009, 21:39
MB : Abit مدلشو یادم نیست
Power : 450 وات
گرافیک 9600

ها فشار بیار یادت بیاد پاور ریل هست دیگه؟گرافیک GT?خوبه اینو تست کن گرافیکم یک ماور کنی خوب میشه

پردازنده این بود؟

Athlon 64 4000+ X2 Brisbane

310*10=3100

300*10=3000

حدود ولتاژ 1.35

286*10.5=3003

دما و پایداری رو چک کن مشکلی بود باز مطرح کن...

D3vil_A
18-08-2009, 22:30
نمیرسه.
با 4000 X2 و فن استوک نمیشه حتی 2800MHZ کاملا Safe رسید.
همچنین این اورکلاک بستگی به نوع PSU و تعداد Rail ها 12V2 و مقدار آمپر داره.
به این نگاه کنید سایت Xterview با 1.5V (در حد مرگ ) دسیده به این فرکانس به حالت 24/7 .

خوده من هم با 1.37V رسیدم به 3100MHZ که با Hyper 212 فقط تونستم 3Dmark رو پاس کنم. اون هم با استفاده از Nvidia Ntune و اورکلاک در میحط ویندوز. از فرکانس 3000MHZ به بالا سیستم بوت نمیشه.
--------------------------------------------------------------

این پروفایل برای 2800 MHZ :

ضریب HT Link رو از داخل تنظیمات بایوس بذارید بر روی X3 .(این فرکانس از 1000 بالاتر نباید بره)

اول مقدار Bus رم هارو از مقدار 800MHZ یا حالا هر مقداری هست به مقدار پایین تر (حدودا 300MHZ ) پایین تر با Cas Latancy تقریبا 5-5-5-12 ست کنید. و مقدار 0.1V به مقدار DDR2 Voltage اضافه کنید.

مقدار ولتاژ CPU Core رو روی 1.35 یزارید باید سیستم بوت بشه. تست OCCT بگیرید و دما حداکثر مجاز این پردازنده نباید بالا 75 بره اگر بره تا 85 درجه بوق و بعد از 85 هم Auto Shut Down .

تست کنید اگر مشکلی بود نتیجه رو بگید.

Kianoosh
18-08-2009, 23:37
با 4000 X2 و فن استوک نمیشه حتی 2800MHZ کاملا Safe رسید.

باز میگی ها!:دی

بله اورکلاک سخته...

به قول خودت Super Safe بازی بخوای دربیاری 2800-2600!

D3vil_A
18-08-2009, 23:48
درسته سخته. ولی هر کسی با هر Main + Stock Fan + PSU نمیشه!

m_s_r_08
27-08-2009, 15:56
من یه جا دیدم این cpu رو تا 3300 اوور کرده بودن اونم با ولتار 1.458

Bs_panzer
06-09-2009, 18:13
دوستان ببخشید من در زمینه اور کردن پردازنده ناشی ام !

اینایی که گفتینو کجا باید تغییر بدم ؟

برنامه ای چیزیه ؟ CPU-Z رو گرفتم ولی جایی برا تغییر دادن نداشت
رفتم تو ستاپ اون جا هم تو تنظیمات بایوس همچین چیزایی پیدا نکردم

D3vil_A
06-09-2009, 20:46
دوست عزیز مادربرد شما؟!
باید داخل تنظیمات Bios داشته باشه.
حدالامکان Bios رو Update کنید.

shahramcat
06-09-2009, 21:04
سلام به دوستان عزیز ....

من میخاستم بدونم با مشخصات CPU / MB / RAM که دارم اول باید برای اور چه چیزهایی رو بالا ببرم ....... مشخصات سیستم من :

AMD Athlonx2 5200 AM2
ASROCK AMD 770/710
G.skill 2*2GB CL4 PI Series

مثلا اول باید ولتاژ رو ببرم بالا بعد Multiple رو ؟

ozarp
07-09-2009, 06:24
سلام دوستان عزیز.. بالاخره از شر صدای فن amd خلاص شدم و رفتم یه کولینگ الاغ خریدم.. الان تا 3.7 اور کردم و دما تو لود از 44 بیشتر نمیره ! !! دور فن هم 1500 rpm هست با 14 تا لوله خنک کننده

Kianoosh
07-09-2009, 08:11
سلام دوستان عزیز.. بالاخره از شر صدای فن amd خلاص شدم و رفتم یه کولینگ الاغ خریدم.. الان تا 3.7 اور کردم و دما تو لود از 44 بیشتر نمیره ! !! دور فن هم 1500 rpm هست با 14 تا لوله خنک کننده

خوبه...

شات از cpu z و تست پایداری و دما هم بزار

رکورد لحظه ای این پردازنده 6250.5 mhz هست

m_s_r_08
07-09-2009, 15:06
سلام به دوستان عزیز ....

من میخاستم بدونم با مشخصات CPU / MB / RAM که دارم اول باید برای اور چه چیزهایی رو بالا ببرم ....... مشخصات سیستم من :

AMD Athlonx2 5200 AM2
ASROCK AMD 770/710
G.skill 2*2GB CL4 PI Series

مثلا اول باید ولتاژ رو ببرم بالا بعد Multiple رو ؟
نه ولتاژ رو دست نزن HT کم کم زیاد کن تست پایداری بگیر سعی نکن با ولتاژ اضافی اوور پایدار کنی چون فشار میاره رو مخییله(CPU) سیستمت

Bs_panzer
08-09-2009, 07:16
دوست عزیز مادربرد شما؟!
باید داخل تنظیمات Bios داشته باشه.
حدالامکان Bios رو Update کنید.

ABIT (مدلش مهمه ؟)

sepehrsaffari
09-09-2009, 15:51
سلام
میشه این cpu رو اور کرد تا چه قدر؟ اگه میشه چطوری باید اور کنم؟
amd x4 9650

arash-k7
18-09-2009, 15:19
سلام دوستان مشخصات سيستم من :
phenom 9550
gyga m52l-s3p
twinmos 2g 800
براي اوركلاك فقط فركانس اصلي رو تا 220 بالا ميبرم تا چند بار خوب كار ميكنه ولي بعدش موقع بوت ارور ميده و بايد به حالت اوليه برگردونم.كولينگم هم استاكه
مشكل از كجاست؟

m_s_r_08
18-09-2009, 15:30
phenom 9550
gyga m52l-s3p
twinmos 2g 800
براي اوركلاك فقط فركانس اصلي رو تا 220 بالا ميبرم تا چند بار خوب كار ميكنه ولي بعدش موقع بوت ارور ميده و بايد به حالت اوليه برگردونم.كولينگم هم استاكه
مشكل از كجاست؟
بایوس رو اپدیت کن .............

arash-k7
23-09-2009, 00:41
بایوس رو اپدیت کن .............

آپديت كردم نشد.

m_s_r_08
23-09-2009, 10:44
اپدیت نشد یا با اپدیت مشکلت حل نشد

D3vil_A
23-09-2009, 14:50
phenom 9550
gyga m52l-s3p
twinmos 2g 800
مشكل از كجاست؟
سلام.
به سایر قسمت های مادربرد NB/HT مقداری ولتاژ اضافه کن.
فرکانس رم ها رو هم از رو 800MHZ CL5 بزار رو 667 CL5 و 0.1V بهش اضافه کن.
به Core چقدر ولتاژ میدی؟!

farhad07
25-09-2009, 22:25
دوستان میشه یه نرم افزار کم حجم برای تست پایداری معرفی کنید در ضمن یک 9850 بلک ادیشن دارم میخوام از 2.5 به 3 برسه باید ولتاژ رو رو چند بزارم ؟؟ پاور هم 685 گرین

farhad07
25-09-2009, 23:56
دوستان و یه سوال دیگه من از خنک کننده ی خود سی پی یو استفاده میکنم و تازگی ها یه خمیر سیلیکون براش خریدم 500 تومان و دمای سی پی یو در حالت عادی 50 است به نظر شما عادی هست و میشه یه خنک کنند ه ی خوب معرفی کنید
یه سوال دیگه رو OCCT کدوم گزینه رو چند دقیقه بزنم تا تست پایداری بگیره و از کجا بفهمم که پایداره ؟
مرسی

alborz_k
27-09-2009, 00:51
دوستان و یه سوال دیگه من از خنک کننده ی خود سی پی یو استفاده میکنم و تازگی ها یه خمیر سیلیکون براش خریدم 500 تومان و دمای سی پی یو در حالت عادی 50 است به نظر شما عادی هست و میشه یه خنک کنند ه ی خوب معرفی کنید
یه سوال دیگه رو OCCT کدوم گزینه رو چند دقیقه بزنم تا تست پایداری بگیره و از کجا بفهمم که پایداره ؟
مرسی

سلام. در فرکانس عادی ، در حالت بی کاری ، 50؟! دور فن چنده؟ در کل کمی بالاست!
مادربردتون چیه؟ ولتاژ رو روی 1.4 قرار بدین (حداکثر ولتاژ مطمئن هست)
tuniq tower 120 یک خنک کننده ی بسیار خوب هست که قیمتش حدود 50000 تومان هست!(خودم دارم و واقعأ راضیم)
تنظیمات که روی همه تست کن :دی 1 ساعت cpu-occt بگیر و اگه پایدار بود 1 ساعت cpu-linkpad !! فقط مراقب دما باش ، نباید 65 رو رد کنه!! اگه ناپایداربود ، تست متوقف می شه و بوق بوق می کنه! :دی

sir payman
06-10-2009, 15:20
سلام به همه
من یه cpu 955 میخوام بخرم و اورش کنم به نظر شما تا چه قدر میشه اورش کرد(با توجه به محدودیت دما)؟ الان 9950 دارم و به خاطر دما تا 3000 بیشتر نتونستم اورش کنم.
اینم مشخصات سیستم:
MB:asus m3 a79 t deluxe
cooler:tuniq tower
power:GP 780
ram:2*2 Gb corsair 1066 cl5

D3vil_A
07-10-2009, 22:51
سلام با این Power Supply / Cooler بیشتر از 3.7 فکر نکن!

marcus1999
19-10-2009, 15:13
سلام به همه
من یه cpu 955 میخوام بخرم و اورش کنم به نظر شما تا چه قدر میشه اورش کرد(با توجه به محدودیت دما)؟ الان 9950 دارم و به خاطر دما تا 3000 بیشتر نتونستم اورش کنم.
اینم مشخصات سیستم:
MB:asus m3 a79 t deluxe
cooler:tuniq tower
power:GP 780
ram:2*2 Gb corsair 1066 cl5

ولی من بر خلاف نظر دوستمون میگم راحت تا3.8 بلکه تا 4.0 بتونی اور کنی

چون خودم 940 رو تا 3.6 بدون ولتاژ راحت اور کردم و یه 1 ماهی میشه تقریبا !

دیگه 955 که جای خود داره ! البته شاید محدودیت دما داشته باشی !
بازم جای تست هست

TAZ
02-11-2009, 18:03
خسته نباشید دوستان.
من فعلا تا 3.0 GHz اور کردم.
یه نگاهی بندازین مشکلی نداره کارم؟
چیز دیگه رو نباید تغییر بدم؟ مثل HT Link یا ولتاژها؟

مشخصات قطعات اصلی سیستم من:

CPU: Phenom II X3 710 2.6 GHz Up to 3.0 GHz
Main: GIGABYTE MA770 UD3
Ram: Patriot Dual Channel 4GB (2x 2GB) 1066
VGA: GIGABYTE GeForce 9500 TH 1GB

پیشاپیش از راهنماییتون ممنون...:11:

marcus1999
10-12-2009, 21:42
خسته نباشید دوستان.
من فعلا تا 3.0 GHz اور کردم.
یه نگاهی بندازین مشکلی نداره کارم؟
چیز دیگه رو نباید تغییر بدم؟ مثل HT Link یا ولتاژها؟

مشخصات قطعات اصلی سیستم من:

CPU: Phenom II X3 710 2.6 GHz Up to 3.0 GHz
Main: GIGABYTE MA770 UD3
Ram: Patriot Dual Channel 4GB (2x 2GB) 1066
VGA: GIGABYTE GeForce 9500 TH 1GB

پیشاپیش از راهنماییتون ممنون...:11:
سلام

یه چنتا ریزه کاری داره

ht خیلی بالاست و جوری تنظیم کن که بیاد زیره 1000

یه نمه هم به vcore ولتاژ بده

رضا59
11-01-2010, 15:32
سلام میخوام سی بی یو ای ام دی 2200 64 processor و رم 1 گیگ با باس 667 رو بفروشم ومدل بالاتری بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید

sir payman
11-01-2010, 15:45
سلام میخوام سی بی یو ای ام دی 2200 64 processor و رم 1 گیگ با باس 667 رو بفروشم ومدل بالاتری بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید
سوالتونو اینجا مطرح کنید

D3vil_A
11-01-2010, 15:54
ولی من بر خلاف نظر دوستمون میگم راحت تا3.8 بلکه تا 4.0 بتونی اور کنی

چون خودم 940 رو تا 3.6 بدون ولتاژ راحت اور کردم و یه 1 ماهی میشه تقریبا !

دیگه 955 که جای خود داره ! البته شاید محدودیت دما داشته باشی !
بازم جای تست هست
عزیز....
کلا Rev RB-C2 رو Air بیشتر از 3.7 3.75GHZ برای 24/7 مناسب نیست و گاهی اوقات UnStable میشه در طولانی مدت تحت فشار بود.....

955 RB-C2 بنده تا 4.4GHZ بدون ولتاژ Valid میگیره...!

سلام....
اینجا Topic ایجاد کنید.....

موفق باشید...