PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خرید مادربرد، پردازنده و رم

aram17
01-11-2008, 20:24
سلام دوستان .من می خوام یه مادربورد ،پردازنده و رم برام پیشنهاد بدین.
من از سیستمم استفاده های مختلفی دارم ، اصلی ترین کاربردم طراحی سایت و برنامه نویسی هستش.سیستم رو به هیچ عنوان برای بازی نمی خوام .

حالا با توجه به کاربردم چه سیستمی پیشنهاد می کنید ؟می خوام هم به روز باشه هم از لحاظ کارایی و قدرت مناسب و مطمئن باشه.از نظر قیمت هم می خوام متوسط و مناسب باشه.
مادربردی که پیشنهاد می کنید قابلیت پشتیبانی از پردازنده های 4 هسته ای و رم های 4 گیگ رو داشته باشه . ولی در حال حاضر می خوام 2 هسته ای بخرم و 2 گیگ رم.
نمی دونم اگه بگم مادربردی که پیشنهاد می کنید از DDR3 هم پشتیبانی کنه خیلی گرون میشه؟

لطفا راهنماییم کنید ببینم چی کار کنم.پیشنهادتون برای مادربرد،پردازنده ،رم و سایر قطعات چیه؟
قیمت قطعاتی که معرفی می کنید رو هم بگید

با تشکر

Kianoosh
01-11-2008, 23:24
سلام دوست عزیز

توضیحاتتون کامل بود فقط بودجه رو مشخص نکردید!بله خرید رم های Ddr3 +مادربرد های Ddr3 ساپورت اصلا اقتصادی نیست!برای شما فعلا دو گیگ Ddr2 کافیه.لطفا مشخصات سیستم فعلی +بودجه رو بدید.

aram17
02-11-2008, 03:01
سلام
ببینید کاربردم رو که گفتم از سیستم چیه .کارم میکس و فیلم و رندر نیست .کار گرافیکی هم نیست. بازی و این چیزها هم نیست.کارم برنامه نویسی هست php ,جاوا و محیط visual studio 2008،VB ، c# ، و اینجور نرم افزارها .خلاصه تو این مایه ها. برنامه های مهندسی اینا:31:

در مورد بودجه هم والا نمی دونم واسه یه سیستم با کیفیت و کارایی خوب که به روز و قابل ارتقا هم باشه چه رنج قیمتی بگم. می خوام خوب باشه و مطمئن باشه دیگه و قطعات با هم مچ باشن.راستش من اگر کل کیس رو بفروشم پولش رو می زارم واسه بقیه قطعات مثل مودم خود کیس،هارد و پاور ،یه dvd r.w هم احتیاج دارم که حالا اگه دیدم خیلی این قطعات برام گرون شد می زارم یه چند ماه دیگه می خرم .یه cdrom و یه رایتر هم دارم که فکر نکنم اگه نگه دارم با سیستم جدید مشکل پیدا کنه. در مورد کارت گرافیک هم حالا اگه مادربرد یه گرافیک آنبورد خوب داشته باشه فعلا بودجم رو صرف کار ت گرافیکی نمی کنم و هر موقع نیاز پیدا کردم می تونم بعدا یه کارت گرافیک مناسب بخرم.
البته اگر کیسم حدوده 70-80-90 هزار خریده بشه .این پول رو می زارم برا خرید مودم خود کیس،هارد و پاور. ولی احتمالن یه مقدار هم باید بزارم روش که اینم مثلا میشه 20-30 هزار .درسته؟
پس حالا باید یه بودجه تعیین کنم واسه ram ، cpu و main . مثلا 160-170 هزار تا 200 هزار یا یه خورده بیشتر از 200 هزار. میشه تو این رنج قیمت ها چندتا پیشنهاد بهم بدین و بعد هم با هم مقایسه کنید که چی کار کنم بهتره ؟
مثلا این سیستم چطوره؟
main board: asus al9pro-2x
cpu: E2180
ram: 1G patriod ya kingston ya Apacer
ram 2 تا 1 گیگ بخرم

با این بودجم بهتره amd انتخاب کنم؟ یا اگه خوب نمیشه بگید حداقل مثلا 40-50 -60 تومان به بودجم اضافه کنم ببینم چی مناسبه .پیشنهادتون رو بدید .اما می خوام تا جایی که میشه واسه پردازنده ،مادر برد و رم بیشتر از 200 هزا نشه.
مواردی که تو پست قبلیم نوشتم رو هم در نظر بگیریدها :31:

با تشکر از لطفطون

aram17
02-11-2008, 10:10
سلام
ببینید کاربردم رو که گفتم از سیستم چیه .کارم میکس و فیلم و رندر نیست .کار گرافیکی هم نیست. بازی و این چیزها هم نیست.کارم برنامه نویسی هست php ,جاوا و محیط visual studio 2008،VB ، سی شارپ ، و اینجور نرم افزارها .خلاصه تو این مایه ها. برنامه های مهندسی اینا:31:

در مورد بودجه هم والا نمی دونم واسه یه سیستم با کیفیت و کارایی خوب که به روز و قابل ارتقا هم باشه چه رنج قیمتی بگم. می خوام خوب باشه و مطمئن باشه دیگه و قطعات با هم مچ باشن.راستش من اگر کل کیس رو بفروشم پولش رو می زارم واسه بقیه قطعات مثل مودم خود کیس،هارد و پاور ،یه dvd r.w هم احتیاج دارم که حالا اگه دیدم خیلی این قطعات برام گرون شد می زارم یه چند ماه دیگه می خرم .یه cdrom و یه رایتر هم دارم که فکر نکنم اگه نگه دارم با سیستم جدید مشکل پیدا کنه. در مورد کارت گرافیک هم حالا اگه مادربرد یه گرافیک آنبورد خوب داشته باشه فعلا بودجم رو صرف کار ت گرافیکی نمی کنم و هر موقع نیاز پیدا کردم می تونم بعدا یه کارت گرافیک مناسب بخرم.

البته اگر کیسم حدوده 70-80-90 هزار خریده بشه .این پول رو می زارم برا خرید مودم خود کیس،هارد و پاور. ولی احتمالن یه مقدار هم باید بزارم روش که اینم مثلا میشه 20-30 هزار .درسته؟

پس حالا باید یه بودجه تعیین کنم واسه ram ، cpu و main . مثلا 160-170 هزار تا 200 هزار یا یه خورده بیشتر از 200 هزار. میشه تو این رنج قیمت ها چندتا پیشنهاد بهم بدین و بعد هم با هم مقایسه کنید که چی کار کنم بهتره ؟

مثلا این سیستم چطوره؟

cpu: E2180

ram 2 تا 1 گیگ بخرم

با این بودجم بهتره amd انتخاب کنم؟ یا اگه خوب نمیشه بگید حداقل مثلا 40-50 -60 تومان به بودجم اضافه کنم ببینم چی مناسبه .پیشنهادتون رو بدید .اما می خوام تا جایی که میشه واسه پردازنده ،مادر برد و رم بیشتر از 200 هزا نشه.

مواردی که تو پست قبلیم نوشتم رو هم در نظر بگیریدها:31:

با تشکر از لطفطون

Actros
02-11-2008, 12:04
main :asus p5kpl_am
cpu : e2200
ram : patriot 2x1gb ddr2 +800
مادربرد گرافیک آنبرد x3100 اینتل

aram17
02-11-2008, 12:53
سلام
ممنونم
میشه قیمت قطعات رو هم بگید؟
میشه تو چندتا رنج قیمت که گفتم چندتا سیستم خوب بهم معرفی کنید؟
یعنی با این هزینه که گفتم سیستم خوبی با توجه به کاربردم نمیشه؟اگه نمیشه حداقل چقدر دیگه باید به بودجه اضافه کنم اونوقت چه سیستمی معرفی می کنید؟

چندتا پیشنهاد برام بزارید تا من ببینم چی کار کنم

ممنونم از جواب هاتون

moji2007
02-11-2008, 12:58
یه راهنمایی از من سمت مادربورد های Asus کمتر برو .درسته خیلی به روز و با امکانات فراون هستند ولی این جریان خلی کردن بایوس آدم رو دیونه می کنه .نمونش خودم که دیشب تا ساعت 3 گیر این مادربور ASUS .... بودم .
اگه مادربورد رو Intel بزاری خیلی مادربورد های کار درستی هستند . خرابی خیلی خیلی کمی هم دارند . اما شما خرابی ASUS رو میتونید از مغازه دارها بپرسید .
برای Visual studio 2008 اگه بتونی رم DDR3 یا DDR2 با باس 1333 بگیری واقعا لذت بخشه . تجربه کردم . البته گرون میشه اما حالی میده ها .
برای این کارها سرغ AMD نرووووووووووووو .
صلاح مملکت خویش خسروان دانند .

aram17
02-11-2008, 13:33
سلام
ممنونم میشه قیمت قطعات رو هم بگید؟
خوب اگه با 250 هزار سیستم خوبی نمیشه با 300 یا نهایتن 350 تومان برا cpu,main و ram چی پیشنهاد می دین؟

راستی این سیستم که نوشتم چطوره؟

cpu:intel- E2180- Dual Core 2GHZ
ram:2 تا 1 گیگ

یا این یکی:
main:EliteGroup G31T-M
؟
نظرتون رو حتما بگید.
ممنونم

aram17
02-11-2008, 13:40
یه راهنمایی از من سمت مادربورد های Asus کمتر برو .درسته خیلی به روز و با امکانات فراون هستند ولی این جریان خلی کردن بایوس آدم رو دیونه می کنه .نمونش خودم که دیشب تا ساعت 3 گیر این مادربور ASUS .... بودم .
اگه مادربورد رو Intel بزاری خیلی مادربورد های کار درستی هستند . خرابی خیلی خیلی کمی هم دارند . اما شما خرابی ASUS رو میتونید از مغازه دارها بپرسید .
برای Visual studio 2008 اگه بتونی رم DDR3 یا DDR2 با باس 1333 بگیری واقعا لذت بخشه . تجربه کردم . البته گرون میشه اما حالی میده ها .
برای این کارها سرغ AMD نرووووووووووووو .
صلاح مملکت خویش خسروان دانند .

سلام ممنونم چه خوب شد اینجا تو این سایت یه برنامه نویس هم پیدا شد.ظاهرن همه سیستم واسه بازی و فیلم و رندر بهتر می تونن معرفی کنن تا کارهایی مثل یرنامه نویسی و این مایه ها .حالا که شما کاربرد من رو درک می کنید به نظرتون چی کار کنم؟نه ddr3 فعلان نمی تونم .هزینش برام سنگینه به نظر شما با هزینه 250 یا 300 یا حداکثر 350 واسه پردازنده ،مادربرد و رم می تونم انتخاب مناسبی داشته باشم؟ممنونم راهنماییم کنید چی کار کنم.البته اگر تا حداکثر 300 هزار معرفی کنید بهتره چون واقعا بیشتر نمی تونم.

Kianoosh
02-11-2008, 15:06
سلام
ممنونم میشه قیمت قطعات رو هم بگید؟
خوب اگه با 250 هزار سیستم خوبی نمیشه با 300 یا نهایتن 350 تومان برا cpu,main و ram چی پیشنهاد می دین؟

راستی این سیستم که نوشتم چطوره؟

ram:2 تا 1 گیگ

یا این یکی:
main:EliteGroup G31T-M
؟
نظرتون رو حتما بگید.
ممنونم

سلام

دوست عزیز شما با توجه به بودجه بهتره فعلا DDR3 (مادربرد+رم) رو فراموش کنید!اگه می تونید پردازنده 4 هسته ای اینتل رو بخرید که واقعا خیالتو بابت کار نرم افزاری و محاسبات و ......راحت باشه!اگه نه دو هسته ای 7300 هم خیلی خوبه و 2180 در مقابلش خیلی ضعیفه!در مورد مادربرد های ایسوز شک نکنید!هیچ مشکل خاصی ندارن اون مشکل بایوس بیشتر تو مدلهای P5Q دیده شده.که با فلش کردن راحت حل میشه!نمی دونم چرا بی خود از مادربرد های گرون قیمت گیگا تعریف میشه!بله خوبن و خرابی کم دارن و لی همین چیپ 43 گیگا مثل مدلی که از ایسوز گفتم تازه ضعیفترم هست حدود 145 تومنه!که میشه راحت یه چیپ 45 خوب خرید با این هزینه!:13:چیپ G31 الیت تو رنج خودش بدک نیست ولی من زیاد پیشنهاد نمی کنم!رم های کینگستون بازار همه تقلبی و شرکتی!هستند و اصلا سمتشون نرید!چون پاتریوت داره ارزون میشه و برای شما مناسبه اونو پیشنهاد دادم.چون کار گرافیکی خاصی ندارید اگه خواستید بگید مادربرد گرافیک آنبرد معرفی کنم.یا یه گرافیک متوسط- ارزون قیمت بخریدحدود 45 تومن.مثلا 8400GS !در ضمن مدل پاورتون چیه!؟یه پاور 480 گرین حدود 40 تومنه.باز اگه سوالی بود در خدمتم.(راستی چون دیر جواب میگیرید چون حتما دوستان سرشون شلوغه!وگرنه همکار انجمن و مدیر انجمن و ....از بهترین های سخت افزار هستند!:46::20:و سیستمی که امیر خان گفت هم نسبت به اون بودجه اولی خیلی مناسبه.)

با توجه به بودجه انتخاب کنید.(خواستید ارزونترش کنیدE5200 حدود 100 تومنه.AMD هم برای کارتون پیشنهاد نمی کنم!)
مادربرد:
Asus P5QL-Pro=115

پردازنده:

Intel Q6600=185
Intel E8200=155
Intel E7300=125

*کارت گرافیک:

Geforce 6200 256 mb=25
Sparkle 8400GS=45
رم:
Patriot 2x1GB 800 Blue sink=35

موفق باشی.
:11:

moji2007
03-11-2008, 12:43
1. حالا این بحث بایوس مادربور های asus رو باید بگم به کرات توی همه سری های asus هست . A8N-SLI Delaux رو خودم داشتم همینطوریه P5K همینطوری P5Q بیشتر از بقیه . البته این رو هم بگم من خودم تا چند روز پیش می خواستم P5Q بگیرم اما الان فقط اینتل خودم می خوام DP45SG بگیرم .
شما هم از اینتل بخر ( مادربوردهای اینتل جیگوا پی گول بازی ندارن ولی خر کارن ) شما می تونی مدل DG31PR رو بگیری قیمتش رو ندارم ولی فکر کنم 90000 تومن باشه . سی پی یو هم 2200 یا 7300 بگیر قیمتش رو ندارم ولی فکر کنم 120000 باشن تقریبا .گرافیکت رو اگه می خوای عوض کنی یه 3450 بخر فکر کنم این هم 35000 تومن باشه . رم هم پاتریود بخر هم خوبه هم ارزون پاور هم 380 گرین بگیر کافیه . البته DG31PR یه گرافیک ONBOARD هم داره فکر کنم کارت رو راه بندازه ولی اگه جدا بگیری بهتره .

فکر کنم یه 300 تومنی بشه اینا چون قیمت های حودی رو دارم . من تهران نیستم ولی تهران اگه باشی قیمت ها مناسب تره .

MicroSystem
03-11-2008, 13:32
90 توم آدم پول بده بعد چيپ G31 و PCI-Expree 1.0 بخره
خوب با 70 تومن ميشه ECS P43T-A خريد.
3850 هم با توجه به قيمتش اصلا ارزش خريد نداره قيمتش هم بالاي 130 هست

moji2007
03-11-2008, 14:54
3450 بود نه 3850 ببخشید . اصلا در مورد مادربور هم هر چیزی به غیر از Asus بگیر .

aram17
03-11-2008, 20:21
سلام
من گیج شدم:44:

تو رو خدا اساتید به توافق برسید ،بگید از اینهایی که معرفی کردید من چی بخرم بهتره؟

خواهش می کنم :41:

Actros
03-11-2008, 21:06
اگه گرافیک جدا میخری . و قیمت مادربرد زیره 100 تومن باشه elite p43 فک میکنم مناسب باشه
یه گرافیک هم مثل 8400Gs بگیرbiostar قیمت 36 تومن

aram17
03-11-2008, 22:31
وای:sad::question::question:
به خدا من نمی دونم چی کار کنم .کاش یه جواب صریح بهم می دادید .من اینجا سوال کردم که از سردرگمی در بیام.اما هر کی یه چیزی میگه آخه من چی کار کنم؟تازه بیشتر گیج شدم

من خودم فکر کردم از بین اون مشخصاتی که " arbabe.sayeha"پیشنهاد دادن یکی رو انتخاب کنم که "moji2007" 'گفتن مادربرد asus انتخاب نکنم و بهتره که intel انتخاب کنم بعد هم که ....
آخه چرا هر کی یه چیزی میگه ؟:37:

تو رو خدا سوال من رو دوباره بخونید یه جواب خوب و درست به من بدید .اگه هم می دونید سیستمی که معرفی می کنید مشکل خاصی داره تو رو خدا بگید یا من اگه تونستم بودجم رو اضافه کنم که خیلی سخته برام یا از خیرخریدش بگذرم که احتیاج شدید دارم و اینم نمیشه .پس خواهش می کنم درست جواب بدید من بدونم دقیق چی بخرم بهتر و مناسب تره ؟کم مشکل تره ؟مناسب تره برا کارم ؟ :sad:
من امیدم به اینجاست که مشکلم حل بشه و یه انتخاب خوب با اون هزینه داشته باشم
ممنونم .بازم اگه میشه راهنماییم کنید .به خدا من نمی دونم چی کار کنم
:sad::sad:

vivid806
03-11-2008, 23:16
شما کالایی بخر که گارانتی هم تضمین کننده اون باشه سراغ کالاهایی برو که شرکتهای گارانتی کننده بزرگی در ایران داشته باشه مثل سازگار، آواژنگ و ...

aram17
04-11-2008, 00:20
ای بابا حالا این از گارانتی کالا
اما خود کالا هنوز تکلیفش مشخص نشده:sad::sad:
و من نمی دونم چی کار کنم و چی بخرم :sad::sad:

vivid806
04-11-2008, 01:03
خوب شرکت سازگار نماینده محصولاتی مثل مادربردهای الایت گروپ، اینتل، ایکس اف ایکس و ازراک هست
آواژنگ هم که نماینده انحصاری برد گیگابایت هست
شما میتونی برد Ecs P43 بخری که تمام امکاناتی که شما گفتی به جز رمهای Ddr3 رو داره و خرید رم Ddr3 با توجه به تفاوت نه چندان با Ddr2 نسبت به قیمتش زیاد به صرفه نیست
این برد هم از 4 هسته ای ساپرت میکنه هم چیپ جدیدی داره و قیمتش هم که خیلی خوبه

moji2007
04-11-2008, 07:28
سلام .
ببین برای خرید قاطع باش هر چیزی میبینی یه کم بهتره بخر . بعد از خرید هم دیگه نرو دنبال اینکه خوب چیزی خریدی یا نه . در مورد گارانتی اگر مادربورد INTEL با گارانتی الماس آوران بخری تا سه سال گارانتی تعویض داره گارنتی که فکر نکنم شرکت دیگه ای برای مادربور هاش بده . می تونی مادربورد های اینتل رو در خود سایت الماس آوران هم ببینی . حالا یکی فکر می کنه من از اون شرکتم lol . این هم سایتش
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید .گارانتی هاش واقعا کار درسته . من گارانتی شرکت البالو 3 سال پیش یه مادربورد گفتم 200 هزار تومن اون رو فقط برام آوردن و استفاده هم نکردم ولی پایه رمش مشکل داشت 2 ماه تول کشید تا تعویض شد .
دلیل اینکه ASUS خیلی جا افتاده یکی تنوع محصول و اینکه شرکت های بزرگی توی ایران پشتش هستند .
با توجه به نیازت خرید کن مثلا مادربوردی که 2 تا PCi-E داره اصلا به کار شما نمی خوره .

aram17
04-11-2008, 08:42
خوب شرکت سازگار نماینده محصولاتی مثل مادربردهای الایت گروپ، اینتل، ایکس اف ایکس و ازراک هست
آواژنگ هم که نماینده انحصاری برد گیگابایت هست
شما میتونی برد Ecs P43 بخری که تمام امکاناتی که شما گفتی به جز رمهای Ddr3 رو داره و خرید رم Ddr3 با توجه به تفاوت نه چندان با Ddr2 نسبت به قیمتش زیاد به صرفه نیست
این برد هم از 4 هسته ای ساپرت میکنه هم چیپ جدیدی داره و قیمتش هم که خیلی خوبه

برد Ecs P43 بخرم؟ خوب cpu رو چی بخرم؟قیمتش چقدره؟:44:

MicroSystem
04-11-2008, 11:06
برد Ecs P43 بخرم؟ خوب cpu رو چی بخرم؟قیمتش چقدره؟:44:
E5200 ميتوني بخري 95 تومن

aram17
04-11-2008, 18:36
سلام
اونوقت از بین همه پیشنهادها که برا سوال من گفتید ،Ecs P43 و E5200 cpu که باهاش مچ هست، تو اون رنج قیمت بهترین انتخابه؟کم مشکل تره؟مناسب تره برا کارم؟یا یه کم بهترش هم می تونم انتخاب کنم؟:13:

راستش گفتم خیلی کار گرافیکی ندارم اما به نظر شما بهتر نیست یه کارت گرافیکی ارزون قیمت بخرم ؟
چون بالاخره نرم افزارها همه به سوی سه بعدی شدن پیش می رن و ترسم از اینه که تو محیط ویستا یا لینوکس مشکل پیدا کنم اگه گرافیکم آنبورد باشه؟

راستش درباره بردهای Ecs P43 تو همین سایت این مطالب رو خوندم:
"کیفیت بردهای الایت چندان مطمئن نشون ندادند. اگه یک برد با مارک های گیگا ، ایسوس ، بایواستار ، msi با همین چیپ بگیری خیلی مطمئن تره"-" مادربرد های گیگا بایت نسبت به برد های الایت بالاتر هست"
یا
"مثلا ASUS PQL PRO که چیپش همین P43 هست قیمتش حدود 115 تومن هست. ولی کیفیت برد و خازنها خیلی بهتره"

آیا واقعا همینطوره؟ کیفیت بردهای الایت چندان مطمئن نیست؟و من باید از همون مارک های معروف گیگا ،ایسوس و ... انتخاب کنم؟یا تو این رنج قیمت ECS با کیفیت تر از بردهای گیگا واینتل و ایسوس ... است?اگه واقعا با کیفیت نیست خواهش می کنم بگید من چی کار کنم؟

یه مطلب دیگه هم تو همین سایت خوندم:
"ECS P45T-A بهترین مادربرد موجود برای این رده قیمتی به حساب میاد. ولی... ولی اورکلاکر خوبی نیست، توی تستی که انجام شده حتی نتونسته با FSB400 برسه که البته با این رده ی قیمت قابل توجیه.
دوم اینکه الان بهترین برد P45 موجود در بازار باید Biostar TP45 HP باشه با قیمت حدود 130 تومن.البته همین الانم کارت با یک برد 100 تومنی مثل ECS P45T-A جواب میده ولی خوب دیگه جا خیلی برای اور نمیذاره."

خوب پس به من بگید کدوم برا من بهتره؟

MSI P43Neo

یا
ECS P45T-A
یا همون Ecs P43 برام کافی هست؟
یا اصلا باید یه چیزی از همون مارکهای معروف انتخاب کنم؟

سلام .
ببین برای خرید قاطع باش هر چیزی میبینی یه کم بهتره بخر .

به خدا من نمی دونم چی بهتره. برا همینم اومدم اینجا از شما ها بپرسم . :44:

باز هم می گم . یه جواب خوب و درست به من بدید .اگه می دونید سیستمی که معرفی می کنید مشکل خاصی داره تو رو خدا بگید یا من اگه تونستم بودجم رو اضافه کنم که خیلی سخته برام یا از خیرخریدش بگذرم که احتیاج شدید دارم و اینم نمیشه .
ممنونم .بازم اگه میشه راهنماییم کنید .به خدا من نمی دونم چی کار کنم:sad:

در ضمن من اهل اوورکلاک هم نیستم.

با توجه به نیازت خرید کن مثلا مادربوردی که 2 تا PCi-E داره اصلا به کار شما نمی خوره .

اونوقت اشکالی پیش نمیاد برام PCi-E نداشته باشه؟ یعنی مثلا ممکن نیست 1 سال دیگه به کارم بیاد؟

با تشکر از همه دوستان

Kianoosh
04-11-2008, 19:54
سلام
متاسفانه برخی از دوستان فروشنده دارن .........!!!دوست عزیز پردازنده e5200 در مقابل e7300 خیلی ضعیفتره!مادربرد های گیگا خیلی از ویژگی های بردهای Asus رو ندارن(به قول دوستان جیگول پیگول!) و قیمت بیشتری هم دارن!ضمانت آواژنگ!!؟؟؟؟عجب!شما یه p43 از آواژنگ بخر گیگا!با 5200 حالشو ببر!P5QL-Pro-E7300 هم که به درد نمی خوره آخه بردهای ایسوز همش خرابه!!!!من خودم از سری P4 و P5 ایسوز دو مدل مادربرد داشتم مشکلی نداشت!P5K , P5K-EPU داشتم مشکلی نداشت (گارانتی دیجیتال)خیلی از دوستانم P5Q-ProP5Q-E-P5QL-Pro دارن که بعد از خرید سیستم همشون کاملا راضی بودن!از بچه های همین فروم!اون وقت بعضی از دوستان که معلوم نیست به کدوم شرکت وابسته هستند (شوخی!)!قطعات گرون قیمت خودشون رو برتر می دونن(بازم فقط یه شوخی!)!!!و گارانتی....!در کیفیت بردهای گیگا شکی نیست ولی مشخصات+قیمت هم خیلی مهمه!البته Ecs P43 هم خیلی خوبه !فقط قیمتش چقدره!؟حتما همه دوستانی که پیشنهاد میدن قضیه کیفیت/قیمت رو می دونن!؟
"مثلا ASUS PQL PRO که چیپش همین P43 هست قیمتش حدود 115 تومن هست. ولی کیفیت برد وخازنها خیلی بهتره"
شخصا این جمله رو کاملا تائید می کنم!
محمد رضا عزیز چند روز پیش گفت P5QL-Pro به 107 هم رسیده!حالا 110!یه چهار هسته ای قوی مثل Intel Q6600 که 7300 و 5200 باید جلوش بوق بزنن بگیم 190!میشه 300 تومن !8400GS هم با برند بایو استار حدود 35 تومنه!پاور هم گرین 480 باید بخری( توان مفید و وات خروجی مهمه!وگرنه داریم پاور 600 وات!که 300 هم خروجی نداره!) که قطعات فعلی رو رد کنی بره درست میشه.(اگه پولش جور نشد 7300 رو بخر حدود 125 تومنه یا کارت گرافیک ارزونتری انتخاب کن) این سیستم رو اورکلاک هم کنی یه کیفیت عالی داری!گارانتی ایسوز هم ویستا پخش.البته این قبوله که یک سری کم از بردهای ایسوز که اخیرا وارد شدن خرابیشون نسبتا بالاست ولی این دلیل نمیشه بگیم برد ایسوز همش خرابه!(در ضمن با آپدیت بایوس و فلش هیچ مشکلی ندارید!این اصلا خرابی خاص به شمار نمیاد!)اگه ایسوز نخواستی بخری الایت بخر تو این رنج.گیگا برات گرون تموم میشه پردازنده ضعیف مجبور میشی بخری!من نظرمو گفتم تصمیم با خودته!

همتون موفق باشید

ganje nahofte
04-11-2008, 23:27
سلام
متاسفانه برخی از دوستان فروشنده دارن .........!!!دوست عزیز پردازنده e5200 در مقابل e7300 خیلی ضعیفتره!مادربرد های گیگا خیلی از ویژگی های بردهای Asus رو ندارن(به قول دوستان جیگول پیگول!) و قیمت بیشتری هم دارن!ضمانت آواژنگ!!؟؟؟؟عجب!شما یه p43 از آواژنگ بخر گیگا!با 5200 حالشو ببر!P5QL-Pro-E7300 هم که به درد نمی خوره آخه بردهای ایسوز همش خرابه!!!!من خودم از سری P4 و P5 ایسوز دو مدل مادربرد داشتم مشکلی نداشت!P5K , P5K-EPU داشتم مشکلی نداشت (گارانتی دیجیتال)خیلی از دوستانم P5Q-ProP5Q-E-P5QL-Pro دارن که بعد از خرید سیستم همشون کاملا راضی بودن!از بچه های همین فروم!اون وقت بعضی از دوستان که معلوم نیست به کدوم شرکت وابسته هستند (شوخی!)!قطعات گرون قیمت خودشون رو برتر می دونن(بازم فقط یه شوخی!)!!!و گارانتی....!در کیفیت بردهای گیگا شکی نیست ولی مشخصات+قیمت هم خیلی مهمه!البته Ecs P43 هم خیلی خوبه !فقط قیمتش چقدره!؟حتما همه دوستانی که پیشنهاد میدن قضیه کیفیت/قیمت رو می دونن!؟
"مثلا ASUS PQL PRO که چیپش همین P43 هست قیمتش حدود 115 تومن هست. ولی کیفیت برد وخازنها خیلی بهتره"
محمد رضا عزیز چند روز پیش گفت P5QL-Pro به 107 هم رسیده!حالا 110!یه چهار هسته ای قوی مثل Intel Q6600 که 7300 و 5200 باید جلوش بوق بزنن بگیم 190!میشه 300 تومن !8400GS هم با برند بایو استار حدود 35 تومنه!پاور هم گرین 480 باید بخری( توان مفید و وات خروجی مهمه!وگرنه داریم پاور 600 وات!که 300 هم خروجی نداره!) که قطعات فعلی رو رد کنی بره درست میشه.(اگه پولش جور نشد 7300 رو بخر حدود 125 تومنه یا کارت گرافیک ارزونتری انتخاب کن) این سیستم رو اورکلاک هم کنی یه کیفیت عالی داری!گارانتی ایسوز هم ویستا پخش.البته این قبوله که یک سری کم از بردهای ایسوز که اخیرا وارد شدن خرابیشون نسبتا بالاست ولی این دلیل نمیشه بگیم برد ایسوز همش خرابه!(در ضمن با آپدیت بایوس و فلش هیچ مشکلی ندارید!این اصلا خرابی خاص به شمار نمیاد!)اگه ایسوز نخواستی بخری الایت بخر تو این رنج.گیگا برات گرون تموم میشه پردازنده ضعیف مجبور میشی بخری!من نظرمو گفتم تصمیم با خودته!

همتون موفق باشید

به نظرت بایواستار چطوره؟ مثلا G43 یا G45 و یا P43 و... از این مارک تهیه کنن!؟

aram17
05-11-2008, 02:34
سلام

همتون موفق باشید

می گم ها شرمنده باز سوال می کنم .:45:
میشه واضح بنویسید، main چی بخرم ؟cpu چی بخرم ؟ram چی بخرم؟کارت گرافیک چی بخرم؟بعد اینکه چیپستش چی باشه و قیمت هر کدوم رو هم لطف کنید بهم بگید.:11:

"گیگا برات گرون تموم میشه پردازنده ضعیف مجبور میشی بخری!"
پس تا اینجا معلوم شد گیگا نخرم.

"به نظرت بایواستار چطوره؟ مثلا G43 یا G45 و یا P43 و... از این مارک تهیه کنن!؟"

حالا اگه میشه یه 2 رنج قیمت از مادر برد asus و پردازنده ای که باهاش مچ هست برام بنویسید.(البته شرمنده ها الان هم نوشتید اما یه کم واضح نیست.خوب من وارد نیستم دیگه:31:)2 رنج هم از ایلایت و مدل بایواستار بگین
بعد یه نتیجه گیری نهایی هم داشته باشید که طبق نظر خودتون تو رنج قیمتی که من گفتم به نظرتون آخر آخر کدوم یکی بهترین هست.:23:

گفتید 4 هسته ای بخرم؟
اورکلاک هم من بلد نیستم.
ببخشید هی می پرسم ها .آخه خوب من اصلا نمی دونم :17:

moji2007
05-11-2008, 16:04
سلام مجدد من فقط یک نکته دارم .
من خودم کسی هستم که وقتی جنسی رو می خرم چون بابت اون پول زحمت دارم می کشم دلم می خواد جنس خوب بخرم ( من پول ندارم جنس ارزون بخرم (همون که انگلیسی ها میگن)) . شما خرابی داخل مادربورد های اینتل پیدا کردی ( خوب بکنی به من چه ربطی داره ) . من می گم با توجه به پولت بهترین جنس رو اتخاب کن .
اان اگه نخوای اینتل بگیری بهترین مادربورد برای شما ASUS P5Q هست . می تونی یه CPU 7300 هم بگیری با 2GB رم پاتریود . که سر جمع زیر 300 تومن می شن .
همون طور که دوستون هم گفتند فلش کردن کار خیلی ساده ای هست اصلا هم سخت نیست و مشکل خاصی هم بحساب نمی یاد . اما کسی مثل من که برنامه نویسی می کنم حوصله دوری 10 دقیقه از کامپیوتر هم ندارم . برای همین ترجیح می دم برم سراغ جنسی که احتمال خطا نداره .
همین P5Q بگیر خیلی مادربور خوبیه . پردازنده هم با توجه به کاربرد شما 4 هسته ای بهتره البته 7300 دوهسته ای هست اما CPu خوبیه . 4 هسته ها گرون هستند دیگه .
بابا خودت رو هم اینقدر گیج نکن . خیلی ساده به موضوع نگاه کن .
این هم به تو بگم من سه سال پیش 850 هزار تومن دادم برای 4 قطعه یک ماه بعد می شد همون قطعات رو با 600 تومن هم بست

kasra_khan2003
05-11-2008, 17:56
اتفاقا من هم همین سه قطعه رو تا همین رینج قیمت 200 یا 250 تومن میخوام آپگرید کنم: رم، CPU و مادربود. البته میخوام طوری باشه که بعدا رم رو بیشتر کنم و یه کارت گرافیک خوب هم بزارم کنارش تا بشه باهاش بازی هم کرد. اما در حال حاضر بودجم تا همین حد هست بنابراین نمیخواد حتما دو گیگ رم بزارم، میشه یه گیگ بزارم، بعدا یکی دیگه بهش اضافه کنم.

خودم کارت گرافیک nVidia Fx 5200 128MB دارم.

مادربورد و CPU میخوام چیز خوبی باشه که دیگه فعلا نیاز نباشه آپگرید کنمش.

aram17
05-11-2008, 22:49
من خودم کسی هستم که وقتی جنسی رو می خرم چون بابت اون پول زحمت دارم می کشم دلم می خواد جنس خوب بخرم ( من پول ندارم جنس ارزون بخرم (همون که انگلیسی ها میگن)) . شما خرابی داخل مادربورد های اینتل پیدا کردی ( خوب بکنی به من چه ربطی داره ) . من می گم با توجه به پولت بهترین جنس رو اتخاب کن .

خوب منم همین رو می خوام دیگه،می خوام با توجه به پولم بهترین رو انتخاب کنم .اما خودم نمی تونم چون هم وارد نیستم هم نجربه ندارم ،برا همین از شما کمک خواستم.

اان اگه نخوای اینتل بگیری بهترین مادربورد برای شما ASUS P5Q هست . می تونی یه CPU 7300 هم بگیری با 2GB رم پاتریود . که سر جمع زیر 300 تومن می شن .

اینتل بهتر از asus هست؟خوب چه مدلی از اون با قیمتی که من می تونم بخرم بهتره؟
اگه asus خواستم بگیرم، P5QL-Pro بگیرم یا ASUS P5Q یا منظرتون از این 2 تا یکی هست؟
:23:

همون طور که دوستون هم گفتند فلش کردن کار خیلی ساده ای هست اصلا هم سخت نیست و مشکل خاصی هم بحساب نمی یاد . اما کسی مثل من که برنامه نویسی می کنم حوصله دوری 10 دقیقه از کامپیوتر هم ندارم . برای همین ترجیح می دم برم سراغ جنسی که احتمال خطا نداره .
همین P5Q بگیر خیلی مادربور خوبیه . پردازنده هم با توجه به کاربرد شما 4 هسته ای بهتره البته 7300 دوهسته ای هست اما CPu خوبیه . 4 هسته ها گرون هستند دیگه .

می گم اگه asus خریدم مشکل داشت من آپدیت بایوس و فلش کردن بلد نیستم.اگه مشکل داشت راحت می تونم خودم درستش کنم؟اصلا از کجا بفهمم این مشکل رو داره؟
آخه منم کارم برنامه نویسی هست و خیلی کار می کنم با کامپیتر اما چی کار کنم که بیشتر از این نمی تونم هزینه کنم.برا همین اصرار می کنم الان بهترین انتخاب رو تو این رنج قیمت داشته باشم.:sad:

گرافیک هم Geforce 6200 256 mb انتخاب کنم .خوبه دیگه؟

یعنی دیگه برا مادربرد به ECS P45T-A یا MSI P43Neo یا بایواستار فکر نکنم؟همین asus یا یه مدل اینتل انتخاب کنم؟:23::sad:
این مدل ها بهتر نباشن یه موقع؟:44::sad:
ببخشید دیگه
فکر کنم دیگه از دست سوال های من خسته شدید:31:
باز هم از همه ممنونم

vivid806
05-11-2008, 23:57
سلام

همتون موفق باشید
مگر شما ضد شرکت گیگا هستی یا به شرکت دیگه وابسته هستی؟(شوخی):21: برد ECS P43 قیمتش حدود 85 تومان یا کمتر باید باشه
همه میدونند که برد الایت برد متوسطی هست و کیفیت در حد گیگا و ایسوس نیست اما قیمتش رو هم باید بسنجید وقتی ارزون تر از هر بردی با چیپ همسان تولید میکنه
از اونجایی که برد الایت زیاد کار کردم میدونم خرابی خیلی کم داره و گارانتی هم که بهترین گارانتی رو داره

aram17
06-11-2008, 00:09
ای خدا :45:
:37:

kasra_khan2003
06-11-2008, 00:15
آقا یه جا رفتم، اینا رو بمن پیشنهاد داد:

GIGABYTE - EP31-DS3L

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Intel Dual-Core E2180 - 2.0GHz

ASUS - GeForce 8400GS - 256MB

با یه رم یک گیگابایت، که متاسفانه یادم رفت مدل و باسش رو بپرسم، باضافه اینکه گفت احتمالا به یه پاور هم نیاز داری.

جمعا همش رو برام 251 تومن قیمت زد. ( ضمن اینکه قبول کرد کلش رو یه چک یه ماهه بگیره:31: )

نظرتون چیه؟

vivid806
06-11-2008, 00:50
آقا یه جا رفتم، اینا رو بمن پیشنهاد داد:

GIGABYTE - EP31-DS3L

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدIntel Dual-Core E2180 - 2.0GHz

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدASUS - GeForce 8400GS - 256MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا یه رم یک گیگابایت، که متاسفانه یادم رفت مدل و باسش رو بپرسم، باضافه اینکه گفت احتمالا به یه پاور هم نیاز داری.

جمعا همش رو برام 521 تومن قیمت زد. ( ضمن اینکه قبول کرد کلش رو یه چک یه ماهه بگیره:31: )

نظرتون چیه؟

گرافیک که کلاً مرخص:18: خریدی میبینی که خیلی از بازیها رو اجرا نمیکنه من داشتم تست کردم میدونم:27:
با 521 تومان!! کیس هم داره؟ مانیتور چی؟ اگر نه که خیلی زیاده:18: با این قیمت خیلی بهتر میتونی بخری

aram17
06-11-2008, 01:03
ای خدا:45:

چرا هی منو گیج می کنید .
من گناه دارم:37:

kasra_khan2003
06-11-2008, 01:09
گرافیک که کلاً مرخص:18: خریدی میبینی که خیلی از بازیها رو اجرا نمیکنه من داشتم تست کردم میدونم:27:
با 521 تومان!! کیس هم داره؟ مانیتور چی؟ اگر نه که خیلی زیاده:18: با این قیمت خیلی بهتر میتونی بخری

نه آقا، کیس و منیتورش کجا بوده! خوب گرافیک رو میشه یه چیز دیگه گذاشت.

اگه میشه بگید چی بزارم پس؟

راستی یه چیزی، ایشون مدل کارخانه ی کارت گرافیک رو نگفتن، فقط نوشته: Geforce 8400GS 256

یعنی میتونه XFX - GeForce 8400 GS - 256MB هم باشه:

moji2007
06-11-2008, 07:20
نه آقا، کیس و منیتورش کجا بوده! خوب گرافیک رو میشه یه چیز دیگه گذاشت.

اگه میشه بگید چی بزارم پس؟

راستی یه چیزی، ایشون مدل کارخانه ی کارت گرافیک رو نگفتن، فقط نوشته: Geforce 8400GS 256

یعنی میتونه XFX - GeForce 8400 GS - 256MB هم باشه:

این یارو کی بوده خواسته اینطوری بندازه . اینا سر جمع روی هم رفته 250 هزار تومن هم نمیشه . اول اینکه گرافیک GS از رم کامپیوترت می گیره ضمنا با این قیمت می تونی چیز خوبی ببندی این سیستمی که به شما گفته چیز خیلی ضعیفی در میاد .

aram17
06-11-2008, 07:44
من که تکلیفم معلوم نشد،:sad:
نمی دونم چرا پست هام تایید نمیشه یا یه بلا دیگه سرش میاد:31:
:sad:

خوب منم همین رو می خوام دیگه،می خوام با توجه به پولم بهترین رو انتخاب کنم .اما خودم نمی تونم چون هم وارد نیستم هم نجربه ندارم ،از شما کمک خواستم:45:

اینتل بهتر از asus هست؟خوب چه مدلی از اون با قیمتی که من می تونم بخرم بهتره؟
اگه asus خواستم بگیرم، P5QL-Pro بگیرم یا ASUS P5Q یا منظرتون از این 2 تا یکی هست؟

می گم اگه asus خریدم مشکل داشت من آپدیت بایوس و فلش کردن بلد نیستم.اگه مشکل داشت راحت می تونم خودم درستش کنم؟اصلا از کجا بفهمم این مشکل رو داره؟:23:
آخه منم کارم برنامه نویسی هست و خیلی کار می کنم با کامپیتر اما چی کار کنم که بیشتر از این نمی تونم هزینه کنم.برا همین اصرار می کنم الان بهترین انتخاب رو تو این رنج قیمت داشته باشم.

گرافیک هم Geforce 6200 256 mb انتخاب کنم .خوبه دیگه؟

یعنی دیگه برا مادربرد به ECS P45T-A یا MSI P43Neo یا بایواستار فکر نکنم؟همین asus یا یه مدل اینتل انتخاب کنم؟
این مدل ها بهتر نباشن یه موقع؟ :23:

:45:
:sad:

moji2007
06-11-2008, 07:45
ARAm17 عزیز این یک چیز کاملا مشخص هست که INTEL خیلی بهتر از مادربور های دیگه توی بازاره . ولی در مقایسه با مدل های مشابه از مارک های دیگه 30 درصد قیمتشون گرونتره . خودت می تونی یه مقایسه مثلا در مورد مادر بورد با چیپ G31 اینتل و سایر شرکت ها انجام بدی . بقیشون (مدل ها ) هم همینه .
فکر کنم DP35DPM همه خواسته ای شما رو جواب بده . رم پاتریود 2GB بیگر Dual . سی پی یو هم 7300 بگیر چیز خوبیه . گرافیک 8500GS بگیری خوبه با بودجه تو می سازه اما اگه GT بگیری بهتره . البته پاور هم لازم داری که 380 یا 430 کافیه .
قیمت :
DP35DPM : قیمت 120000
پاتریود 2 : 32000
CPU 7300 : قیمت 125000
پاور 430 قیمت 40000

شاید قیمت هایی که من دارم با تهران فرق کنه .

aram17
06-11-2008, 07:58
ARAm17 عزیز این یک چیز کاملا مشخص هست که INTEL خیلی بهتر از مادربور های دیگه توی بازاره . ولی در مقایسه با مدل های مشابه از مارک های دیگه 30 درصد قیمتشون گرونتره . خودت می تونی یه مقایسه مثلا در مورد مادر بورد با چیپ G31 اینتل و سایر شرکت ها انجام بدی . بقیشون (مدل ها ) هم همینه .
فکر کنم DP35DPM همه خواسته ای شما رو جواب بده . رم پاتریود 2GB بیگر Dual . سی پی یو هم 7300 بگیر چیز خوبیه . گرافیک 8500GS بگیری خوبه با بودجه تو می سازه اما اگه GT بگیری بهتره . البته پاور هم لازم داری که 380 یا 430 کافیه .
قیمت :
DP35DPM : قیمت 120000
پاتریود 2 : 32000
CPU 7300 : قیمت 125000
پاور 430 قیمت 40000

شاید قیمت هایی که من دارم با تهران فرق کنه .

ممنون
اما پس چرا تو این پست هیچوقت کسی مادربرد اینتل بهم معرفی نکرد؟
بعد چیپست G31 ؟:41:
حالا ممکن هست اینتل کم مشکل تر از asus و بقیه باشه اما حالا که گرونتره چون پولم نمی رسه چیپست G31 بخرم؟:sad:خوب نسبت به یه مدل asus تو همین قیمت ها ،ضعیف نیست ؟(چون اینتل با این پولم G31 باید بخرم )
:45:

moji2007
06-11-2008, 09:03
دوست عزیز من که به تو G31 رو پیشنهاد ندادم گفنم مقایسه کن قیمت هاشون رو .
چیپ مادربورد رو اگه نگاه کنی P35 هست DP35DPM این هم مشخصات :

کارت رو به خوبی راه میندازه زیادی هم هست . چیپ P35 چیپ خیلی خوبیه قدیمی هم نیست .

kasra_khan2003
06-11-2008, 09:38
این یارو کی بوده خواسته اینطوری بندازه . اینا سر جمع روی هم رفته 250 هزار تومن هم نمیشه . اول اینکه گرافیک GS از رم کامپیوترت می گیره ضمنا با این قیمت می تونی چیز خوبی ببندی این سیستمی که به شما گفته چیز خیلی ضعیفی در میاد .

چرا دیگه، قیمتش تقریبا همین میشه، یه ده تومن حالا ارزون تر. اینا رو تو سایت رایان سبا قیمتاش رو در آوردم جمع کردم:

مادربود:91تومن

cpu: اینم 72تومن

گذافیک: 45تومن

رم: به فرض 18تومن

پاور: اینم 15 تومن.

مجموع میشه 241 تومن.

حالا سر قیمت که داره میندازه یا نه بحث نکینم. میخوام بدونم چی بگیرم؟! ( در ضمن توجه کردین که من رشت هستم، پس از تهران قطعات یکم گرون تر هست )

من یه سیستم میخوام که بعد ها با کمی آپگرید رو رم و گرافیکش راحت بتونم بازی هم بکنم. بنابراین میخوام CPU و مادربورد خوبی باشه، که این دوتا بعدا اذیتم نکنن!

moji2007
06-11-2008, 09:58
دوست عزیز شما نوشتی 521 تومن نه 241 تومن فکر کنم اونجا اشتباه نوشتی . اگه 251 تومن هم باشه خوبه من رو حساب 521 تومن گفتم داره میندازه . همین چیز هایی که داری می گیری خوبه بعدا خواستی افزایش بدی میشه پاور و رم و گرافیک . CPU و مادربورد زیاد برای GAME مطرح نیستند . من کسر رو سراغ دارم که CPU 2180 و مادربور 65 تومنی با 2GB رو و گرافیک 8800GT بسته

kasra_khan2003
06-11-2008, 10:10
دوست عزیز شما نوشتی 521 تومن نه 241 تومن فکر کنم اونجا اشتباه نوشتی . اگه 251 تومن هم باشه خوبه من رو حساب 521 تومن گفتم داره میندازه . همین چیز هایی که داری می گیری خوبه بعدا خواستی افزایش بدی میشه پاور و رم و گرافیک . CPU و مادربورد زیاد برای GAME مطرح نیستند . من کسر رو سراغ دارم که CPU 2180 و مادربور 65 تومنی با 2GB رو و گرافیک 8800GT بسته

بله اونجا اشتباه نوشته بودم که رفتم و تصحیح کردم. ببخشید.

مادربود 91 تومن بود نه 65 تومن. بعد یه سوال در باره نوع هسته ی CPU داشتم، 2180 نوع هستش Allendale هست ولی 7300 نوع هستش Wolfdale. اینا چه فرق هایی با هم میکنن؟ اختلاف قیمت این دوتا زیاد هست ( چیزی در حدود 58 تومن ) و فکر میکنید که واقعا لازم باشه 7300 بگیرم؟

بعد اینکه این کارت گرافیکی که الان میخوام بیگیرم، چقدر از فضای رم من رو میگیره؟

درکل همه موافق این سیستم هستند؟:31: ببندم؟!

Kianoosh
09-11-2008, 03:00
دوستان با بودجه فعلی (300-350)شک نکنید و این سیستم رو بخرید!
به نظر من و خیلی ها!تو این رنج بهترین انتخاب هستند(با توجه به قیمت/کیفیت) البته قیمتها حدودیه.
مادربرد چیپ p43 با بهترین امکانات -پردازنده دو هسته ای عالی از اینتل-کارت گرافیک نسبتا متوسط!.......
مادربرد:
Asus P5QL-Pro=110

پردازنده:
Intel Core 2 Duo E7300=130

رم:
Patriot 2G DDR2 800Mhz=35

پاور:
Green GP430=30

کارت گرافیک:
(هر کدوم پولتون رسید بخرید!)
Club 6200GT=20
Biostar 8400GS=35
........................
Sparkle 8500GT=50
Asus 8600GTS=75

سیستم خیلی خوبیه که ارزش هزینه کردن+امکان ارتقا رو داره!
اگه هم خواستید مادربرد رو برند ارزونتری بخرید(الایت) همون مدلی که دوستان گفتن ولی من پیشنهاد نمی کنم!ارزونتر از این باید 7200 یا 5200 بخری پردازنده رو (5200 رو باید اورکلاک کنی تا به پرفرمنس بالا برسی!)
مشخصاتشون رو خواستی برو: