PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از اینترنت کامپیوتر در P1i

alinorton2006
01-11-2008, 14:29
سلام دوستان.چطور می توان با کامپیوتر به اینترنت وصل شد و با بلوتوث از موبایل به آن اینترنت وصل شویم؟Ad-Hoc Bluetooth PAN کافی است یا باید یک account دیگر بسازیم؟در کامپیوتر باید چه کارهایی برای share کردن internet انجام دهیم؟راستی من با ADSL به اینترنت وصل می شوم!

hamid00009
01-11-2008, 20:07
سلام ) نقل از arash uiq3
این هم طرز استفاده از اینترنت کامپیوتر در گوشی :
ابتدا کامپیوتر را روشن کنید و به اینترنت وصل شوید .
سپس به این قسمت از گوشی خود بروید:
Control panel / Connections / Internet Accounts / More / New account / Bluetooth local ( PAN )

وارد این قسمت شوید و یک اسم برای پروفایل خود درست کنید.
سپس آن بالا روی Devices کلیک کنید و در آن جا بلوتوث کامپیوتر خود را پیدا کرده ذخیره کنید.
حالا اگر تنظیماتی مربوط به شبکه اپراتور خود را دارید همه را پاک کنید و به Web browser خود رفته و از طریق کامپیوتر با گوشی به اینترنت بروید.
به همین سادگی
این ترفند رویp1, P990,M600,W950,W960 هم عملی خواهد بود

hamed1297
01-11-2008, 21:26
آقا من نتونستم.ظاهرا ارتباط برقرار میشه ولی پیجی باز نمیکنه.

alinorton2006
02-11-2008, 20:41
عزیزم تو کامپیوتر باید چیکار بکنیم؟

gondeh
03-11-2008, 23:02
آقا من نتونستم.ظاهرا ارتباط برقرار میشه ولی پیجی باز نمیکنه.

واسه منم همین طوره یعنی روی کامپیوتر میزنه که الان با موبایل به به اینترنت وصلم ولی با موبایل نمی تونم صفحه ای را باز کنم

hamid00009
05-11-2008, 10:38
دوستان سلام یک سری اطلاعات براتون گیرآوردم امیدوارم به دردتون بخوره چون خودم بلوتوث ندارم نتونستم امتحان کنم

منبع : موبایلستان

hamid00009
05-11-2008, 10:39
– کامپیوتر:
الف) تنظیمات برنامه بلوسویل : در قسمت myservices برنامه بر روی قسمت properties کلیک میکنیم و پنجره سرویسهای بلوتوس باز می شود و قسمت personal area networking رو پیدا میکنیم و بعد چک مارک AUTO START THIS servie when my Bluetooth starts رو تیک میزنیم و چک مارک رو از حالت setup bluetooth personal area network به حالت acces lan network میبریم دکمه ok رو میزنیم و از برنامه خارج میشیم و کامپیوتر رو یک بار ریستارت میکنیم .

ب) تنظیمات کارت شبکه و کارت شبکه مجازی بلوتوس: بعد از راه اندازی مجدد و روشن شدن کامپیوتر
از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده که در این قسمت بسته نوع سیستم شما وتجهیزات اون اتصالات دسته بندی شده ای قرار دارد که میشه به اتصالات دیال آپ و DSL یا BROADBAND ویا اتصالات LAN و WLAN اشاره کرد ، که جهت اتصال گوشی به اینترنت از راه بلوتوس ما به سه اتصال نیاز داریم که اول اتصال ما به اینترنت هست چه دیال آپ چه دی اس ال و چه شبکه بیسیم
اول کانکشنی رو که باهاش به اینترنت وصل میشیم و رو پیدا میکنیم سپس بر روی اون راست کلیک و بعد properties و درپنجره باز شده قسمت advanced رو انتخاب نموده و در قسمت internet connection sharing چک مارک مربوطه رو تیک زده و کارت شبکه واقعی و فعالی رو که روی سیستم موجود هست و هرچند ازش استفاده هم نکنید و به جایی متصل نباشه رو انتخاب کنید ( با نامی مانند Local Area Connection) و بعد در قسمت setting که کمی پایین تر در همان پنجره قرار دارد رو انتخاب کرده و سرویسهای اون رو فعال کنید و بعد تمام پنجره ها رو ok میکنید و خارج میشید.

نکته : اگر مودمتون از راه کارت شبکه وصل هست کارت شبکه رو Share کنید

ب 1) ست کردن IP کارت شبکه اصلی سیستم: دوباره از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و کارت شبکه ای رو که در Detail اون نام هایی مانند:Dlink-Marvell-Nvidia-Intell و یا نام های اینچنینی نوشته شده رو که امکان داره تعداد اون در سیستم به دو یا سه عدد برسه که ما فقط اونی رو که کانکشن اینترنتمون رو روش Share کردیم رو انتخاب میکنیم و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو 192.168.0.1 که Ip دیفالت یک شبکه هست رو وارد میکنیم و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنیم .

نکته : کسانی که از کارت شبکه فعالشون به اینترنت متصل میشن احتیاجی نیست که IP کارت شبکشون رو تغییر بدن فقط کافیه IP داخل گوشیشون رو با کامپیوتر در یک رنج قرار بدن

ب2) ست کردن IP کارت شبکه مجازی بلوتوس BTPAN : دوباره از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و کارت شبکه ای رو که در Detail اون Bluetooth PAN Network Adapter نوشته شده رو انتخاب میکنیم و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو 192.168.0.2 وارد میکنیم و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت Default Gateway این اعداد رو 192.168.0.1 در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنیم .

2 – گوشی:
ساختن کانکشن ارتباط با کامپیوتر توسط بلوتوس: از منوی control panel گوشی به منوی connections رفته و از آنجا وارد قسمت internet accounts شده و از بالای صفحه باز شده قسمت new account رو مشاهده میکنیم و قسمت Bluetooth Local(pan) رو انتخاب کرده و در قسمت account name یک اسم برای کانکشنمون انتخاب میکنیم و در قسمت devices بر روی ad devices کلیک کرده و کامپیوترخودمان رو انتخاب میکنیم که در لیست قرار میگیره و از فلش رو به پایین در بالای صفحه بر روی قسمت tcp/ip کلیک کرده و ip config را انتخاب میکنیم و در پنجره باز شده بر روی قسمت ipv4 میرویم و در قسمت ip address این اعداد رو 192.168.0.3 و در قسمت gateway این اعداد رو 192.168.0.1 و در قسمت netmask این اعداد رو 255.255.255.0 و بعد save رو زده و دوباره از بالای صفحه این بار ip dns address و همون اعدادی رو که در قسمت dns server کامپیوتر وارد کردیم عینا همینجا وارد میکنیم و بعد save رو میزنیم و بعد دو مرتبه از بالای صفحه قسمت roles رو انتخاب نموده و client-accesspoint رو انتخاب کرده و save میکنیم .
حالا از Browser گوشی یک page باز میکنیم و کمی صبر میکنیم تا گوشی با کامپیوتر ارتباط برقرار کند زمانی که به کامپیوتر متصل بشید و آیکن کره پایین صفحه گوشی چشمک بزنه یک پیغامی به این مضمون بر گوشه دسکتاپ شما نوشته میشه

Remote device p990i has connected to my personal area networking service

نکته: اگر وقتی پیجی رو روی گوشی باز کردید و به pc کانکت نشد در بخش Network Connections کامپیوتر بر روی کارت شبکه مجازی که برای بلوتوس هست و در detaile اون Bluetooth pan network adapter نوشته شده بروید و properties رو بزنید و در پنجره باز شده configure رو زده و در قسمت advanced چک مارک رو به قسمت not precent برده و تمام پنجره ها رو ok کرده و یک بار ریستارت کنید.

نکته مهم: این نکته هم خیلی مهمه اگر از فایروال یا آنتی ویروس استفاده میکنید اون رو غیر فعال کنید چون خودم آنتی ویروس کسپر اسکای دارم و دیدم زمانی که فعال هست سند و رسیوی ندارم

hamid00009
05-11-2008, 10:40
چند تا نکته خیلی مهم :
1-این کار فقط در ویندوز XP میسره.
2-بهترین نرم افزار BlueSoleil نسخه 3.2.2.8 اونه که محدودیت 5MB رو داره که اگه خواستید کرکش رو براتون میزارم.
3-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در پائین سمت چپ نرم افزار قسمت PAN IP شما باید IP کارت شبکه اصلی رو ببینید! وگر نه به شدت سر کارید!!!
4- اصلا نیاز نیست که در کارت شبکه اصلی سیستم IP-Subnet Mask-Default Gateway رو ست کنید و میتونید از گزینه Optain an IP Address Automatically استفاده کنید ولی در قسمت DNS باید دستی همون اعداد رو وارد کنید.
5-حتما باید از گوشی در صورت باز کردن صفحه اینتر نت یا نیاز به اینتر نت عمل اتصال صورت گیرد و گر نه ارتباط شما بدون اینتر نت است.
6-اگر از ADSL استفاده میکنیدحتما از IP مودم برای Default Gateway استفاده و عدد آخر IP مودم رو با 1 جمع کنید و اونرو IP کارت شبکه اصلی قرار بدید. عدد آخر IP کارت شبکه اصلی رو با دو جمع و IP کارت شبکه مجازی بزارید.IP گوشی هم باید عدد آخرش یکی از IP کارت شبکه مجازی بیشتر باشه.

hamid00009
05-11-2008, 10:41
-برای کسایی که ADSL دارن لازم نیست که آی پی از رنج آی پی مودم بدیم به دلیل اینکه همون طور که میدونین کل تهران داره به تدریج pppoe میشه و کسایی که مثلا از داتک اینترنت میگیرن دیگه آی پی ثابت ندارن در ضمن زمانی که شما Internet Connection Sharing میکنین خود ویندوز از رنج 192.168.0 می ده پس کاری که من کردم این بود که زمانی که share کردم کارت شبکم رو که به adsl وصله به عنوان Home Networking Connection انتخاب کردم و خود ویندوز آی پی 192.168.0.1 رو به اون داد. منم 192.168.0.2 رو به کارت شبکه بلوتوث دادم با گیت وی 192.168.0.1 روی گوشی هم 192.168.0.4 با گیت وی 192.168.0.1 . برای DNS هم چون با داتک کار میکنم 81.91.129.67 رو هم توی گوشی و هم روی کارت شبکه بلوتوث ست کردم.
2-من آخرین ورژن BlueSoleil یعنی 5 رو داشتم اول که بی فایده بود و بهترین ورژن همینیکه که تو این فوروم گذاشن دوستان یعنی 3.2.2.8
3-ارتباط حتما از گوشی شروع بشه یعنی شما یک صفحه رو درخواست کنین و گوشی به بلوتوث خودش رو کانکت کنه.
4-برای اینکه مطمئن بشین کانکشن برقراره باید از توی کامپیوتر بتونین گوشی رو پینگ کنین یعنی مثلا با توجه به آی پی هایی که من بالا ست کردم توی Start > Run > Cmd و بعد اینجا تایپ میکنم :
ping 192.168.0.4 و اگه همه چی ok باشه باید پیغام
Reply from 192.168.0.4: bytes=32 time=53ms TTL=69 بده

hamid00009
05-11-2008, 10:47
گوشی های uiq3 رو همانطور که میدونید از طریق بلوتوث میشه به اینترنت وصل کرد.

وسائل سخت افزاری :
1)کارت شبکه (که یا روی برد کامپیوتر هست یا نیست)
2)دستگاه بلوتوث :معمولا 2 نوع بیلینتون و میکرسیم توی بازار هست class1 که روش نوشته 100 متر برد اما نهایت 20 متر جواب میده قیمت هم 7-8 هزار تومان (هردوتاشم به درد نمیخورن ).

اما مدل بلوتوثی که من استفاده کردم microsim class1 هست که برنامه اون widcom هست و بعضی از بلوتوث ها مثل بلینتن از بلوسویل استفاده میکنند که اینجا بحث ما نیست.

وقتی ار برنامه روی cd را اینستال کردید یک ایکون برای شما باز میشود که علامت بلوتوث دارد روی ان رایت کلیک کرده و بعد گزینه advanced confi... را زده و تپ local service را انتخاب و روی network acces رفته و کلیک کرده و در select type of service to offer remote device

گزینه allow other device to access the internet/lan via this computer را انتخاب و بعد ok کرده و خارج شده

حالا برید تو pc برید تو start/conect to/show all conections حالا زیر قسمت lan or high-speed internet روی bluetooth network کلیک راست کرده برید پروپرتیز زیر قسمت this connection uses the following items کلمه ی internet protocol(tcp/ip دوبل کلیک کنید حالا use the following ip address انتخاب و ip address رو 192.168.0.2 و
subnet mask رو 255.255.0.0 گزاشته ok کنیدحالا در قسمت قبلی روی تب advanced بروید
و در قسمت windows firewall روی settings کلیک کنید یک پیقام ظاهر میشود yes بزنید
در پنجره ای که باز میشود روی تب advanced بروید در قسمت network conection settngs روی bluetooth network کلیک وحالا روی settings کنارشان کلیک کنید در این پنجره در تب
services تمامی تیک هارا بزنید حالا تمامی پنجره هایی را که باز کردید ok کنید.

در پنجره ی network conections روی اکانت اینترنت خود کلیک راست کرده وارد properties شوید به تب advanced رفته هر سه تیک پایین رازده روی settings در پایین کلیک کنید و
در پنجرهی باز شده تمامی تیک هارا بزنید. همه ی پنجره هارا ok کنید.

توجه: هنگامی که میخواهید با موبایل به اینترنت وصل شوید باید فایر وال ویندوز را راه بیندازید و فایر وال خود را از کار بیندازید نترسید هیچی نمیشه چون هیچ هکر احمقی سراغ ما نمیاد.

توجه داشته باشید کا اولا گوشی خود را با بلوتوث خود pair کرده باشید یعنی بین آنها کد بدهید. دوم حتما قسمت phone group ad-hoc network service را فعال کنیددر هنگام pair کردن.

حالا وارد گوشی شده ودر control panel/ conection/ internet accounts از منوی باز شو بالا
internet acounts روی new account و سپس bluetooth internet pan کلیک کنید در قسمت
account name یک نام دهید و در تب devices روی add device کلیک و در این قسمت کامپیوتر خود را انتخاب کنید . حالا save را بزنید یک پیقام ظاهر میشود yes بزنید.done زنید

alinorton2006
05-11-2008, 14:43
ییخشید من دیگه دارم قاتی میکنم الانه که دیگه برم یه WLAN برای کامپیوترم بخرم!من نفهمیدم برای ساخت اکانت باید بلوتوث اینترنت پن رو انتخاب کنم یا بلوتوث لکال پن؟ولی من هر دوتا شو امتحان کردم تمام IP ها هم دادم ولی...راستی من 512 KB/s شاتل دارم.

alinorton2006
08-11-2008, 08:57
سلام. می شه طریقه ی تنظیمات رو برای حالتی که کارت شبکه ی اصلی به اینترنت وصله رو برام بذارید؟

omid vafai
08-12-2008, 14:41
pan ip نرم افزار من 0.0.0.0 هستش.تو گوشی هم ارور could not connect to remote میده.فقط چند کیلوبایت send داره بدون هیچ resive

orc1990
07-01-2009, 14:17
سلام تو يه جا خونده بودم دستگاه wifi با پورت usb مثل همين بلوتوث هاي كه براي كامپيوتر هست وجود داره و به اندازه همون دستگاه بلوتوث هاست مي خاستم ببينم حقيقت داره يا نه ؟

hamed1297
08-01-2009, 21:14
بعید نیست.منظورتونWiFi به صورت external هست؟

alinorton2006
17-02-2009, 23:08
اي بابا ميدونيد من کي ازتون يه سوال پرسيدم؟
ولي از اون موقع تا حالا موفق نشدم!!!!!!
ميشه دوباره راهنماييم کنيد؟
من اينترنت ADSL شاتل دارم.(که براي وصل شدن IP رو روي اتوماتيک ميذارم)
گوشيم P1i هست و ميخوام با بلوتوث به ADSL وصل بشم!!!

golabi2
10-09-2009, 15:04
دوستان کسي راه حلى نداره؟من همه کارو کردم ارتباطم برقرار ميشه ولى به جاي ipکارت شبکه اصلي ip بلوتوثو نشون ميده وبه اينترنت وصل نميشه!

imanit
05-01-2010, 23:38
سلام من ویندوز سون دارم روی کانکت شبکه مجازی مشخصه که به اینترنت ویشه یا نه . که با تمام کارهاای که گفته شد انجام دادم اما نشد گوشیم هم P1 هستش ADSL شاتل هم دارم که IP به صورت اتوماتیک هستش .

noora_computer
19-06-2010, 19:44
دوستان سلام
من یه گوشی Palm treo 680 تقریبا قدیمی 2005 دارم
ویندوز 7
ولی هر کاری می کنم موفق به اتصال گوشی به اینترنت توسط بلوتوث کامپیوتر نشدم
ممنون میشم راهنماییم کنید

noora_computer
01-07-2010, 08:58
از راهنماییتون ممنون ولی موفق نشدم
1 بار هم گفتم تمام این راه حلهایی که گفتید رو امتحان کردم روی خیلی از گوشیهای دیگه جواب میده ولی من
مشکلم رو Palm Treo 680 هست اگه کسی هست که رو این قضیه تجربه داره یا میتونه راهنمایی کنه
ممنون میشم