PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد هوندا آکورد مدل 94

ghasemzadeh.bahman
31-10-2008, 19:49
سلام
در مورد هوندا آکورد مدل 93 یا 94 که توی ایران هم موجوده اطلاعات می خواستم.
اگه کسی در مورد شتاب و سرعت ، دینامیک رانندگی ، استهلاک ، مصرف و قیمتش اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه :20:

Farshadd
31-10-2008, 22:50
مشخصات فنی Honda Accord EX 4doors (مدل موجود در ایران) را در زیر مطالعه کنید متوجه میشید.

مشخصات کلی
سازنده .......................................... هوندا
سال ساخت ................................... 1992
نوع اتومبیل ..................................... سدان متوسط خانوادگی

مشخصات اصلی موتور و ویژگیهای ایمنی و اکونومی
حجم موتور ...................................... 1997 سی.سی
نوع سوخت ..................................... گازوئیل/بنزین
نوع گیرباکس ................................... 5 دنده دستی

مشخصات موتور و انتقال قدرت
محل قرارگیری موتور ........................... جلو - بصورت عرضی
حجم موتور ...................................... 1997 سی سی
نوع موتور ........................................ 4 سیلندر خطی
حداکثر قدرت ................................... 134 اسب بخار
حداکثر تورک .................................... 184 نیوتون متر در 4500 دور در دقیقه
نوع سوخت رسانی ........................... انژکتور
تعداد سوپاپ در هر سیلندر ................. 4
تعداد سوپاپ ................................... 16
سیستم خنک کننده .......................... مایع، رادیاتور
نوع گیرباکس ................................... 5 دنده دستی

ترمزها
ترمز جلو ......................................... دیسکی
ترمز عقب ....................................... دیسکی
وزن ............................................... 1365 کیلوگرم

ابعاد
طول ............................................... 4.680 میلیمتر
عرض .............................................. 1790 میلیمتر
ارتفاع .............................................. 1.400 میلیمتر
--------

نظر یکی از خریداران هوندا آکورد در امریکا
وقتی این ماشین رو در سال 2001 خریدم، البته مدل 1992 بود، اتومبیل یکپارچه و خشکی بود، گیرباکس و انتقال قدرت عالی بود. البته ماشین فقط 200.000 مایل حرکت کرده بود. و من حقیقتا 200.000 تای دیگه باهاش رفتم! . من روغن رو در هر 3.000 مایل تعویض می کردم، و سعی می کردم کاسترول مدل 92-93 رو استفاده کنم. به هر حال از نظر من آکوردهای اون سالها بهترین آکوردها بودن.
مدلهایی که هوندا بعد از 94 تولید کرد، براستی که اصلا زیبا نیستن!! هندلینگ بسیار خوبی داشت. گیرباکس 5 دنده اش مثل پنبه نرم جا میرفت. طراحی و ارگونومی در حد عالی بود. در ضمن قفل صندوق عقب و محل نامناسب جک زیاد برام جالب نبود.
به هر حال من از این خودرو راضی بودم، مطمئنا بقیه مردم هم راضی خواهند بود.

تصویر آکورد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

===========================
منبع: من از جناب VIGO از سایت پی حالز گرفتم. نمیدونم ایشون از کجا گرفته. (شاید از خودش)

amir_sa
01-11-2008, 00:20
واقعا ماشين عاليه ، ولي حيف خرجش يكم بالاست و تميزش كم پيدا ميشه ، قطعاتش هم همين طور

ghasemzadeh.bahman
01-11-2008, 22:43
فرشاد عزیز از اطلاعات دقیقتون متشکرم
راجع به شتاب ، حداکثر سرعت و میزان مصرفش هم چیزی می دونین ؟
دوست عزیزمون هم گفته خرجش بالاست . من تا به حال سوارش نشدم . ولی فکر می کردم ماشین های ژاپنی کم استهلاک و کم خرج باشن . البته اطلاعات درستی راجع به این ماشین ندارم .

PCminister
01-11-2008, 23:25
پدرم زمانی این ماشین را داشتن. همین دو سال پیش!

منم تجربه رانندگی باهاش را داشتم. شتاب بسیار خوبی داره ضمن اینکه یک خصوصیت جالب داره و اون پایین بودن بیش از حدش نسبت به ماشینهای دیگه هست. بطوریکه وقتی کنار سمند قرار میگیره این تفاوت بخوبی احساس میشه. واقعا رانندگی باهاش لذت بخشه.

اما از طرف دیگه (همونطور که دوستمون گفتن) قطعاتش بسیار بسیار بد گیر میاد و متاسفانه اگر هم گیر بیاد بسیار گران خواهد بود.

در مورد مصرفش هم مدلی که ماداشتیم 93 بود و صدی 15 میسوزوند! (البته یکی از قطعات قسمت سوخت رسانیش مشکل داشت که ما نتونستیم تا لحظه فروش پیدا کنیم)

به نظر من ماشین بسیار خوبیه اما اگر میخواین این مدل را بخرین یه نکته را مد نظر داشته باشین:

باهاش تند نرین چون اگه شتاب بگیره به این راحتی ها نمیشه نیگرش داشت!:31:

خریدنش توصیه نمیشه چون اصولا با توجه به بازار فعلی خودرو کمی رد کردنش سخته. ضمن اینکه دیگه با این کارت مارتای بنزین نمیشه سیرش کرد!:31:

باتشکر

Farshadd
02-11-2008, 23:35
فرشاد عزیز از اطلاعات دقیقتون متشکرم
راجع به شتاب ، حداکثر سرعت و میزان مصرفش هم چیزی می دونین ؟
دوست عزیزمون هم گفته خرجش بالاست . من تا به حال سوارش نشدم . ولی فکر می کردم ماشین های ژاپنی کم استهلاک و کم خرج باشن . البته اطلاعات درستی راجع به این ماشین ندارم .

راستش من هم تجربه نگهداری این خودرو رو نداشتم. و میتوینی روی جواب های دوستمون جناب PCminister حساب کنی.
البته مصرف سوختش کمتر از این حرف هاست.

یکم راحت باشو مثل من با مردم راحت رفتار کن:31: مثلا هر وقت یه هوندا آکورد دیدی برو از رانندش بپرس که آقا مصرف ماشینت چجوریه؟ صدی چند میسوزونه؟ اگه هم خودم دیدم برات میپرسم :دی

:12:

ghasemzadeh.bahman
04-11-2008, 23:19
از پاسخ های همتون ممنونم.
اگه خودم هم اطلاعات جالبی واسش بدست آوردم حتما اینجا می ذارمشون.

G LADIATOR
05-11-2008, 02:23
اطلاات کاملی بود.
ممنون فرشاد جون و پیشنهاد خوبشخوشم اومد.

hos097
14-01-2009, 21:23
سلام برو بچ
راستش دارین راجب این خودرو 1 کم بی انصافی میکنین من هوندا سیویک دارم دوستمم آکورد داره
اکورد 1 ماشین کلاسیک بسیار هم کم استلاک قطعاتشم همه چیش هست اگه چیزیشو خواستی به من ایمیل بده بگم از کی بگیری نمایندگی فروششم تو چراغ برق پاساز کاشانی طبقه اول 4تا فروشگاه لوازم دارن شوشم که کل ماشین پیدا میشه
من سیویکو چون اسپرته دوسش دارم براتون عکس ماشینم رو میزارم
تازه خودروی هم سطح اینا زانتیا و مزدا323.... که اگه قیمتش رو حساب کنی هوندا خیلی ام بصرفه اس
قطعاتش اگه با پزو405 مقایسه کنید گرونه ولی در قابل زانتیاو.... فکر نکنم
مصرفشم اگه گاز بازی نکنی مثل پزو ولی اگه گازو ... کنی دیگه من ساکتم
اگه سوالی داشتین باز من در خدمتم

ARSENAL.COM
05-02-2009, 18:38
هوندا ماشین خوبیه .. من 2 سال داشتم راضی بودم

NHOSSEIN
12-12-2009, 16:41
با سلام
آیا کسی یه هوندا آکورد تمیز در حد صفر سراغ داره . ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه .

T.K
23-12-2009, 16:48
عزیزان دارین از عشق من می گین و من نیستم.
من خودم ندارم(خودم کورسا94دارم) اما دوستم داره.و همیشه ازش تعریف میکنه.
این ماشین حرف نداره (و من هنوز هوندا آکورد درب و داغون ندیدم هر چی دیدم آسه آس بوده).در ضمت لطفا با سمند و 405 و پارس و ... مقایسه اش نکنین.چون آکورد 94 خشک(صفر) 26تا 28 میلیون قیمتشه!!!!!

تو کرمان هم به خاطر شرکت پسته زیاد هست.چون یه سری شرکت پسته تعداد زیادی وارد کرد.
در ضمن اگه می خواین بفهمین قطعه گرون یعنی چی برین قیمت قطعات کورسا یا هر اپل دیگه ای رو بپرسین سرتون صوت میکشه.

Guts
24-12-2009, 01:17
البته مدل کم کارده که خیلی سخت پیدا بشه، اگر بشه ولی وقتی یه خودرو این همه سال از ساختش می‌گذره بدون شک استهلاک زیادی داره حالا هرچی میخواد باشه فرقی نداره ماشین کارکرده بهترین کیفیت ساختم که داشته باشه بعد چندین سال استهلاکش زیاد میشه، هم اینکه نباید انتظار شتاب و قدرت اولیه ماشین رو داشته باشی اگر زیاد کار کرده باشه حتی در بهترین شرایط هم که ماشین نگه داشته بشه بازم افت قدرت موتور یک چیز طبیعیه.
من خودم 206 تیپ 5 دارم مدل 84 که اکثر قطعاتشم فرانسویه و ماشین خیلی خوب با کیفیت ساخت خیلی خوبیم هست، با اینکه خیلی به ماشین میرسم همیشه بنزین سوپر زدم، روغن سره وقت عوض کردم، هر چند ماه یبار چکاپ میبرمش (خودم انقدر برای سلامت خودم نه هزینه کردم نه وقت گذاشتم) ولی الان راحت میتونم بگم قدرتش به شکل تقریباً محسوسی نسبت به 2 سال پیش که خریدمش کم شده که اثرش در شتاب ماشین دیده میشه که خیلی هم طبیعیه و برای هر ماشینی بعد مدتی اتفاق میفته که به خاطر کهولت موتور ماشین هست کلاً از 100 هزارتا که بگذره موتور کم کم مستهلک میشه و کارای اولیش رو دیگه نداره.
بعد شما فکر قطعات یدکی ماشینم بکن دیگه ماشین کم باشه بعد برای 15-16 سال پیشم باشه خوب مشخصه قطعات بدیکش راحت گیر نمیاد اگرم بیاد قیمتش مشخصه دیگه.

arian.arash
28-12-2009, 15:57
سلام برو بچ
راستش دارین راجب این خودرو 1 کم بی انصافی میکنین من هوندا سیویک دارم دوستمم آکورد داره
اکورد 1 ماشین کلاسیک بسیار هم کم استلاک قطعاتشم همه چیش هست اگه چیزیشو خواستی به من ایمیل بده بگم از کی بگیری نمایندگی فروششم تو چراغ برق پاساز کاشانی طبقه اول 4تا فروشگاه لوازم دارن شوشم که کل ماشین پیدا میشه
من سیویکو چون اسپرته دوسش دارم براتون عکس ماشینم رو میزارم
تازه خودروی هم سطح اینا زانتیا و مزدا323.... که اگه قیمتش رو حساب کنی هوندا خیلی ام بصرفه اس
قطعاتش اگه با پزو405 مقایسه کنید گرونه ولی در قابل زانتیاو.... فکر نکنم
مصرفشم اگه گاز بازی نکنی مثل پزو ولی اگه گازو ... کنی دیگه من ساکتم
اگه سوالی داشتین باز من در خدمتم

سلام رفيق
اگه ميشه بگو قالپاق اصل و آنتن و لنت ترمز هوندا آكورد را از كجا بخرم؟
لطفاً اسم و آدرس فروشگاه و تلفنش را بهم بده.
اينم ايميل: arian.arash@gmail.com
مرسي

Hadi hondaexi
10-11-2011, 18:18
سلام به همه هوندا آکورد سوارا.