PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در باره خط برش و خط تا در طراحی بسته بندی کمکم کنید

warrior
31-10-2008, 11:01
سلام
من جعبه ای طراحی کردم ولی یه مشکل دارم که نمی دونم خط برش و خط تا را چگونه بگذارم چون به من گفتند که در زمان طراحی باید اعمال شود تا هنگام چاپ و بسته بندی بدانند که کجاها باید برش بخور و کجاها باید تا بخورد
لطفا کمکم کنید چون خیلی حیاتی است
پیشاپیش ممنونم

alizali
31-10-2008, 11:50
گوشه های کار باید گاید برش بزاری
بسته به اندازه کارت از قلم یک تا هفت و هشت میتونی استفاده کنی
خط تا هم باید همین کارو با خطوط کم رنگ مثلا طیف خاکستری انجام بدی

warrior
31-10-2008, 12:12
مرسی
این چیزی که شما گفتین خیلی کلی بود میشه بیشتر توضیح بدین با جزئیات و اگه میشه با مثال
اگه با جزییات بگین بهتره
ببخشید
ممنون

Maysam-BFU
31-10-2008, 13:10
دوست خوبم شما بايد براي كار خود يك الگو درست كنيد‌، الگويي كه فقط از خط درست شده باشه ( outline) و توجه داشته باشيد كه حدود 2-3 ميل از همه طرف الگو را كوچكتر درست كنيد.
سعي مي كنم يك نمونه كه آخرين كارم بوده كه هم برش داشته و هم خط تا رو براتون بزارم.

warrior
31-10-2008, 15:25
فکر می کنم تقریبا درست کردن الگو رو فهمیدم اما در کار چگونه باید استفاده کنم رو نمی دونم شما هم نمونه کارتون نبود
لطفا اگه امکان داره بیشتر و جزئی تر بگین.
یعنی چطور الگو بسازم ....چطور از الگو استفاده کنم.... چطور خط برش و تا را اعمال کنم...واین خطوط به چه صورت در طرح اعمال شود ... ویک سئوال دیگه اصلا الگو برای چی می سازیم ؟؟
ببخشید سرتونو درد آوردم
مرسی

Maysam-BFU
31-10-2008, 16:28
نمونه هايي كه گفتم رو بايد از محل كارم بيارم...

الگو را بايد از طرحتون بسازيد ، شما بايد بعد از ساخت الگو يا قالب آن را به قالب ساز ببريد و قالب كارتون رو بسازيد ، البته اگر مستقيم مي خواهيد خودتون چاپ كنيد .

الگو بايد ساخته بشه تا از روي ان قالب بسازند و قالب رو داخل دستگاهي به نام " داي كات" يا "لتر پرس" مي گذارند .
البته بعضي از خط تا ها يا برش ها نيازي به قالب نداره مثل خط تا يك برشور 3 لت يا 4 لت.

وقتي نمونه رو نشونتون بدم صحبت هاي من رو بهتر درك مي كنيد.

warrior
31-10-2008, 17:24
مرسی از توضیحتون.
من طرح جعبه رو از روی یک جعبه خارجی اجرا کردم که چندین قسمت داره اما می خواهم روی آن طرحهایی چاپ شود و این طرحها رو هم آماه کردم حالا سئوال من اینه که اگه من این الگو رو بسازم که یگه طرح ندارم و همچنین میخواهم کمکم کنین که بدونم بع از این طراحی که کردم به ترتیب باید چه کنم
اینم که در مورد خط تا و خط برش پرسیدم فکر میکرم چاپخانه خودش بقیه رو انجام میده که حالا با گفته های شما باید کارهای دیگری هم بکنم لطفا راهنماییم کنین تا کار خوبی ارائه بدم
ممنمونم

Maysam-BFU
01-11-2008, 15:08
دوست خوبم.

يك نمونه از آخرين كاري كه زديم براي جشنواره بين الملي فيلم رشد رو براتون مي گزام. مطمئنا با اين تصاوير متوجه خواهيد شد.

طرح اصلي :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طرح قالب :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قسمت هايي كه در قالب خط چين است خط تا است و قسمت هايي كه خط ممتد خط برش ماست.

در ادامه كار بعد از طراحي هر سوالي داشتيد در خدمتم.

alizali
18-11-2008, 20:40
برای برش هم دقت کن همیشه کاتر ها کمی انحراف دارند گوشه های کار را معمولا به گونه ای طراحی کنید که اگر یک میل در برش رفت مهم نباشد