PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای ارتقاء سیستم

Leyth
30-10-2008, 19:27
سلام به همه : )

من یک سیستم قدیمی دارم. حالا اگر بخواهم فقط CPU و کارت گرافیک را ارتقا بدهم پس باید مادر برد را هم عوض کنم؟

لطفا قطعاتی را معرفی کنید که هم به درد کارهای گرافیکی (RENDER - MULTITASK) و هم بازیهای سطح متوسط به بالا بخورد.
فعلا هم رم 512 دارم (دو تا 256)
بودجه هم 250 تا 300 هزار تومان است.

alborz_k
31-10-2008, 18:45

من یک سیستم قدیمی دارم. حالا اگر بخواهم فقط CPU و کارت گرافیک را ارتقا بدهم پس باید مادر برد را هم عوض کنم؟

لطفا قطعاتی را معرفی کنید که هم به درد کارهای گرافیکی (RENDER - MULTITASK) و هم بازیهای سطح متوسط به بالا بخورد.
سلام دوست عزیز ، شما باید پردازنده و مادربرد و رم و کارت گرافیک و پاور رو عوض کنید و 300 هزار تومان هم برای این قطعات به خصوص برای کار رندر کمه. اگه بتونید بودجتون رو تا 400هزار توان زیاد کنید خیلی خوب می شه و اون وقت می تونید سیستم زیر رو بگیرید.
intel pentium dual core e5200
asus p5ql_pro
patriot 2x1 800mhz
geforce 9500 gt
green gp430
که می شه 400 تومان.

Leyth
31-10-2008, 19:20
دستت درد نکنه اما این سیستم که معرفی کردید تا چند سال دیگه جواب میده؟
اگه بیشتر از این بتونم هزینه کنم، تا چقدر بیشتر یک سیستم خوب میشه باهاش خرید؟

Leyth
31-10-2008, 19:35
دستت درد نکنه. این قطعاتی که نام بردی مال چند وقت پیش اند؟
سیستمی میخوام که حداقل تا 2و3 سال دیگه لازم به ارتقا نداشته باشه
(البته میدونم نمیشه برای خودم میگم) اگه بازم راه داره سیستم قوی تری معرفی کن.

Kianoosh
31-10-2008, 19:56

سلام
دوست عزیز شما مدل مادربرد رو هم بگید ببینیم چقدر جای ارتقا داره!در غیر این صورت مادربرد +رم+پاور+کارت گرافیک متوسط +پردازنده دو هسته ای و ... رو عوض کنید که با توجه به کاربرد و بودجه شما هیچ مشکلی نیست و یه سیستم مناسب میشه جمع کرد.لطفا مشخصات کامل سیستم فعلی رو بگید
خب الان سیستمی که البرز جان گفت رو دیدم کاملا مناسب و خوبه باید بودجه رو کمی افزایش بدی(350) سیستم خودت رو هم 50 رد کنی بره.اگه نه بگو بعضی قطعات رو ارزونتر انتخاب کنیم
:11:

alborz_k
31-10-2008, 23:22
دستت درد نکنه اما این سیستم که معرفی کردید تا چند سال دیگه جواب میده؟
اگه بیشتر از این بتونم هزینه کنم، تا چقدر بیشتر یک سیستم خوب میشه باهاش خرید؟
شما از سیستمتون چه استفاده ای می کنید؟ این سیستم قابلیت اورکلاک خیلی خوبی داره و با کمی اورکلاک قدرت پردازندش یه 8400 می رسه. و برای بازی های آینده ، باید یک کارت قوی تر بگیرید ، مثل geforce 9600gso , geforce 9800gt ، اگر 9800 جی تی رو بگیرید تا 2 سال دیگه اکثر بازی ها رو راحت و بدون هیچ مشکلی می تونید انجام بدین.
پردازنده که یکی ، دو هفتست اومده اما تکنولوژی ساختش قدیمیه و تا چند وقت دیگه با کل این نسل پردازنده ها جمع می شن. مادربرد هم یک یکی دوماهی هست که اومده. کارت گرافیک هم تازه اومده اما اون هم تکنولوژی ساختش قدیمیه اما کاراییش بسیار بالاست.

Leyth
01-11-2008, 21:42
"" سلام
دوست عزیز شما مدل مادربرد رو هم بگید ببینیم چقدر جای ارتقا داره!در غیر این صورت مادربرد +رم+پاور+کارت گرافیک متوسط +پردازنده دو هسته ای و ... رو عوض کنید که با توجه به کاربرد و بودجه شما هیچ مشکلی نیست و یه سیستم مناسب میشه جمع کرد ""

علیک سلام
مدل مادر برد را نمیدونم. خیلی قدیمی و آشغاله... اگه زغالش براه باشه خیلی خرکاره. اما میدونم که با این احوال حتما باید عوضش کنم.

در جواب دوستم آقای alborz_k هم باید بگم که آیا قیمت 9800 جی تی خیلی بالاست؟ چون همین بودجه هم بالقوه است نه بالفعل !!!

سوال دیگه ای هم داشتم و اون اینکه اگر مدتی صبر کنم آیا قطعات ارزون تر میشوند که با همین بودجه (حالا یکم این ور اون ور)
بشه سیستم خیلی قویتری خرید؟؟؟
با تشکر

Leyth
05-11-2008, 22:43
بچه ها سلام

مدل مادر برد :

MERCURY KOB 740 FDMx

کارت گرافیک On Board

پردازنده:

AMD Duron M3 (spitfire) 600--950 MHz

پاور:

Microlab ATX-400w

پر واضح است که باید تمام قطعات تعویض شوند. !
لطفا قطعات را با ذکر قیمت به صورت تک تک عرضه بدارید.

تاحد امکان مادر بردی معرفی کنید که برای ارتقاهای آینده (ان شاءالله) جا داشته باشد.

سوال آخر اینکه "" تکنولوژی ساخت قدیمی "" یعنی عدم سازگاری با ارتقا ؟
ممنون از توجه زیادتون...

alborz_k
06-11-2008, 10:34
بچه ها سلام

مدل مادر برد :

MERCURY KOB 740 FDMx

کارت گرافیک On Board

پردازنده:

AMD Duron M3 (spitfire) 600--950 MHz

پاور:

Microlab ATX-400w

پر واضح است که باید تمام قطعات تعویض شوند. !
لطفا قطعات را با ذکر قیمت به صورت تک تک عرضه بدارید.

تاحد امکان مادر بردی معرفی کنید که برای ارتقاهای آینده (ان شاءالله) جا داشته باشد.

سوال آخر اینکه "" تکنولوژی ساخت قدیمی "" یعنی عدم سازگاری با ارتقا ؟
ممنون از توجه زیادتون...

قیمت 9800 ، به 180 هزار تومان هم رسیده. کلأ نسل سیستم های اینتل داره عوض می شه و امروزه هر مادربردی که بگیرید تا سال دیگه از رده خارج می شه. اگه قراره صبر کنید ، باید یک سالی صبر کنید چون پردازنده های نهالم در ابتدا بسیار گرون هستند و ... .