PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادر برد Gigabyte EP43-DS3R راهنمایی خرید

Angel Of Darkness
28-10-2008, 23:58
سلام دوستان نظرتون در مورد این مادربرد چیه ؟
ارزش خرید داره ؟
قیمتش اینجا نمیدونم ولی 120 دلار نوشته بودن
قیافشم که خیلی خوشگل هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم مشخصاتش :
Form Factor: ATX

Processor Interface: Socket 775

Processors Supported: Intel Core 2 Duo, Intel Core 2 Extreme, Intel Core 2 Quad, Intel Pentium Dual Core, Intel Celeron Dual Core

Front Side Bus: 800MHz
1066MHz
1333MHz
1600MHz (w/ overclocking)

Northbridge: Intel P43

Southbridge: Intel ICH10

Number of Slots: 4

Number of Pins: 240-Pin

Maximum Memory Supported: 4GB - 32bit
16GB - 64bit

Memory Supported: Dual Channel Supported
667MHz DDR2
800MHz DDR2
1066MHz DDR2
1200MHz DDR2

Max. Memory Supported Per Slot: 4GB

Channels: 7.1 Channels

Audio Chipset: Realtek ALC888

Supported Devices: 2 - IDE

Hard Drive Types: ATA/100
ATA/133
ATA/66

USB Version: 2.0

USB Data Transfer Rates: 480Mbps

LAN Type: 10/100/1000Mbps Gigabit

Port Type: RJ-45

PCI Slots: 4

PCI Express X1 Slots: 1

PCI Express X4 Slots: 1

PCI Express X16 Slots: 1 - (PCIe 2.0)

PS/2 Keyboard Connectors: 1

PS/2 Mouse Connectors: 1

USB Ports: 12

USB Rear Panel Ports: 8

USB Onboard Headers: 2 - (expandable to 4 USB ports)

FireWire Ports: 2

LAN Ports: 1

IDE Headers: 1

FDD Headers: 1

Serial ATA 3.0Gb/s Headers: 6

ATX Power Connectors: 1 24-Pin Connector

PC Power Connectors: 1 - 4 Pin

S/PDIF Connectors: 1 - Coaxial, 1 - Optical

اینم در مورد سری ساختش از سایت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

محصولی جدید برای همه

آیا نیاز به کارایی بالا دارید اما نمی خواهید بودجه زیادی صرف خرید مادربرد کنید؟ آیا قصد دارید تا از جدیدترین پردازنده های اینتل استفاده کنید؟ آیا می خواهید سیستم شما به روز باشد؟ آیا دوست دارید امکان استفاده از تکنولوژهای جدید را در اختیار داشته باشید و با هزینه ای مناسب سیستمی توانمند را در اختیار بگیرید؟ بله برای کاربرانی چون شما هم محصولات مناسبی وجود دارد. در حقیقت همیشه بیشترین تنوع محصول در همین رده در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. محصولاتی که با نام محصولات میان قیمت نیز شناخته می شوند. این محصولات معمولا می توانند از تمامی تکنولوژی های جدید پشتیبانی کرده و با وجود اینکه دارای قیمت مناسبی هستند از کارایی بالایی نیز برخودار باشند. این رده از محصولات معمولا دارای بهترین نسبت کارایی به قیمت نیز هستند.
همانطور که می دانید شرکت اینتل به تازگی چیپ ست های سری P45 خود را به بازار معرفی کرده است. این چیپ ست ها با وجود دارا بودن کارایی بسیار بالا و پشتیبانی از جدیدترین قطعات، مانند پردازنده، حافظه و کارت گرافیک، یک ایراد عمده نیز دارند. مهمترین عیب این چیپ ست ها قیمت آن هاست. به طوری که هنوز بسیاری از کاربران توانایی خرید مادربردهای ساخته شده با استفاده از این چیپ ست ها را ندارند. اما اگر شما هم از همین دسته از کاربران هستید اصلا نگران نباشید. زیرا سازندگان شما را نیز فراموش نکرده اند. به عنوان یک جایگزین میان قیمت برای چیپ ست های سری P45 اینتل محصولی را با نام چیپ ست P43 را به بازار معرفی کرده است. این چیپ ست با وجود اینکه از بسیاری از توانایی های چیپ ست های سری P45 پشتیبانی می کند اما دارای قیمت بسیار مناسبی هم هست. این چیپ ست با چیپ ست P45 دو تفاوت عمده دارد. اولین تفاوت به عدم پشتیبانی از پیکره بندی CrossFire برای اتصال دو کارت گرافیکی باز می گردد. از آنجایی که بسیاری از کاربران به این مشخصه نیاز ندارند و در حقیقت در حدود یک درصد از کل کاربران کامپیوتر از سیستم های با دو کارت گرافیک استفاده می کنند، پشتیبانی نکردن از آن نمی تواند برای بسیاری از کاربران مشکلی ایجاد کند. به هر حال در حال حاظر کارت های گرافیکی به اندازه ای قدرتمند شده اند که حتی اگر به کارایی گرافیکی بالایی نیز نیاز داشته باشید می توانید با استفاده از یک کارت به آن دست پیدا کنید.

از دیگر تفاوت های این دو چیپ ست با یکدیگر عدم پشتیبانی از حافظه های DDR3 با فرکانس 1333 مگاهرتز در نسخه P43 است. البته حافظه های DDR3 با فرکانس 1066 مگاهرتز مورد پشتیبانی هستند. در حقیقت حافظه های DDR3 به تازگی وارد بازار شده اند و هنوز دارای قیمت بسیار بالایی هستند پس خود به خود نمی توانند جزء انتخاب های مشتریان مادربردهای P43 که کاربرانی با بودجه محدود هستند باشد. از دیگر زوایا، این دو چیپ ست کاملا شبیه به یکدیگر هستند.

از بین مادربردهایی که از این چیپ ست استفاده می کنند، شاید مادربردهای میان قیمت گیگابایت از بقیه آشنا تر باشند. گیگابایت این بار هم تنوع را در تولید محصولات خود در نظر داشته است و با استفاده از چیپ ست P43 پنج مادربرد به بازار عرضه کرده است. مدل های GA-EP43C-DS3، GA-EP43-DS3، GA-EP43-DS3L، GA-EP43-DS3R، GA-EP43-S3L مدل هایی هستند که از این چیپ ست استفاده می کنند. از این پنج مدل چهار مدل با استفاده از "طراحی با طول عمر بالا ساخته شده اند" و این مساله به این معنی است که مادربرد با خازن های حالت جامد پوشیده شده است. به همین خاطر علاوه بر کاهش دمای مادربرد طول عمر آن نیز افزایش خواهد یافت. اما این تنها مزیت استفاده از "طراحی با طول عمر بالا" نیست. با استفاده از قطعات با کیفیت دیگری نیز که بر روی مادربرد قرار گرفته اند می توانید با اطمینان کامل و خیال راحت از مادربرد خود استفاده کنید و نگران گرمای بیش از حد و یا مصرف زیاد توان هم نباشید. از دیگر تکنولوژی هایی که دز این مادربردها مورد استفاده قرار گرفته اند، می توان به تکنولوژی "بهینه ساز پویای مصرف انرژی" اشاره کرد. این تکنولوژی که در حال حاظر نسخه پیشرفته آن نیز ارایه شده است، با پشتیبانی از VRD 11.1 می تواند در حالت خواب عمیق مصرف توان سیستم را تا حد صفر کاهش دهد. از مدل های بسیار جالب این سری مدل GA-EP43C-DS3 است که قادر است هم از حافظه های DDR2 و هم از حافظه های DDR3 پشتیبانی به عمل آورد. البته امکان استفاده همزمان از هر دوی این حافظه ها وجود ندارد، اما می توانید با توجه به انعطاف پذیری آن ازهر یک از حافظه ها که در دسترس تر بود استفاده کنید. سایر مشخصات در تمامی مدل ها تقریبا مشترک است. پشتیبانی از پردازنده های 45 نانومتری دو و چهار هسته ای Core 2، پشتیبانی از تعداد زیادی درگاه SATA، پشتیبانی از تعداد زیادی درگاه USB، پشتیبانی از پیکره بندی RAID (در مدل GA-EP43-DS3R) پشتیبانی از جدیدترین کارت های گرافیکی که بر پایه درگاه PCI Express 2.0 تولید شده اند، از دیگر توانایی هایی هستند که این مادربردها را برای کسانی که همیشه انتظار دارند در قبال پولی که می پردازند کارایی بالایی را به دست آورند مناسب می کند.

خواهش میکنم اگه کسی اطلاعات بیشتری مخصوصا در مورد قیمتش در ایران و ...........داره بزاره ممنون میشم
فیلا .....

jaber1361
29-10-2008, 11:19
به این هم یه نگاهی بکن
ASUS - P5QL PRO

قیمتش حدود 110 هست

Kianoosh
29-10-2008, 12:05
به این هم یه نگاهی بکن
ASUS - P5QL PRO

قیمتش حدود 110 هست

سلام

خب اون مین گیگا هم مشخصاتش نزدیکه به P5QL-Pro قیمتش چقدره!؟

P5QL-Pro حدود 115 تومنه.

P43 گیگا هم اگه جهانیش حدود 120 دلاره شما تو ایران 130 پیدا کنی محشره!!!:27:
به نظر من ایسوز رو بگیر حدود 115 یا بودجه رو کمی زیاد کن Asus P5Qیا Asus P5Q-Pro بخر حدود 150-155 تومن

:11:

Angel Of Darkness
29-10-2008, 12:16
به این هم یه نگاهی بکن
ASUS - P5QL PRO

قیمتش حدود 110 هست

مچکرم دوست من واقعا زدی وسط خال هم قیمت هم مشخصات و حتی شکل ظاهری

Angel Of Darkness
29-10-2008, 12:25
سلام

خب اون مین گیگا هم مشخصاتش نزدیکه به P5QL-Pro قیمتش چقدره!؟

P5QL-Pro حدود 115 تومنه.

P43 گیگا هم اگه جهانیش حدود 120 دلاره شما تو ایران 130 پیدا کنی محشره!!!:27:
به نظر من ایسوز رو بگیر حدود 115 یا بودجه رو کمی زیاد کن Asus P5Qیا Asus P5Q-Pro بخر حدود 150-155 تومن

سلام
حرف شمام کاملا متین هست اگه 130 باشه خوبه در صورتی که باید وجدانیش اگه به دلار حساب میکردیم بین 105 تا 110 تمن خودمون میشد . نمیدونم بازار ایران چرا اینقد اختلاف قیمت داره و گرون تر میدن شاید برای تحریمی هست که همیشه ایران گرفتارش بود :41:
ولی فکر نکنم بتونم دیگه بیشتر از 110-120 مایع بزارم وگه نه نزدیک چند هفته دنبال یه مین خوب و با کارایی بالا نمیگشتم
به هر صورت از راهنماییتون ممنونم
میبینمتون

Angel Of Darkness
29-10-2008, 12:37
راستی این مارک : GIGABYTE - EP 43-DS3L
اینجا :

زده 140 تومن
تو سایت {{ آمازون }} هم قیمت رو اینا داده :
GIGABYTE - EP43-DS3r $120.11
$85.50 GIGABYTE - EP43-DS3L
اگه هر دلار 1035 تمن بگیریم به قیمت روز :

با یه حساب سر انگشتی میشه گفت که : وقتی 85 دلار میشه 140 تمن به جای 88 تمن
120 دلار میشه : حدود176 تومن البطه به حساب پول برره نه ایران
تو این کشور چه خبره ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همون P5QL-Pro فکر کنم بدرد من بخوره
فیلا

Kianoosh
29-10-2008, 14:03
بله همون P5QL-Pro مناسبه برای شما.در ضمن اینجا ایران است!!!!
البته 176 دیگه فکر نکنم!P5Q-E حدود 175 تومنه که اونو قورت میده!

موفق باشی

akbarferdosi
30-10-2008, 17:41
p5q-e از وان همه جوره سرتره - والبته خوشگلتر! قیمتشونم تقریبا یکیه

Angel Of Darkness
30-10-2008, 23:39
p5q-e از وان همه جوره سرتره - والبته خوشگلتر! قیمتشونم تقریبا یکیه

سلام دوست من از کدوم ؟

Professor Massoud
30-10-2008, 23:53
از Ep43 Ds3r دیگه . تازه از بیشتر P45 های گیگا هم بهتره . به جز یکی دو تا شون که قیمتشون 350 تومنه مثل : P45 Dq6 یا P45 Extreme که اصلا ارزش خرید ندارن.

Angel Of Darkness
31-10-2008, 01:04
از Ep43 Ds3r دیگه . تازه از بیشتر P45 های گیگا هم بهتره . به جز یکی دو تا شون که قیمتشون 350 تومنه مثل : P45 Dq6 یا P45 Extreme که اصلا ارزش خرید ندارن.

بابا شماها خیلی بامزه اید
صحبت ما سر سری 43 هست ارزان و قوی نه 45 اینه مشخص که 45 بهتره و من هم نمیدونم ولی حتما در مورد مادر برد حق با شماست
میبینمت

Professor Massoud
31-10-2008, 08:01
ببخشید ! شما گفتی P5qe از کدوم بهتره منم جواب دادم ! اگه صحبت سر کارایی و کیفیت P43 هست به نظر من P5ql Pro هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت خیلی عالیه .

مثلا GIGABYTE - EP43-DS3L قیمتش 140 تومنه که با این قیمت میشه یه P5Q خرید که خیلی بهتره . GIGABYTE - EP43-DS3 هم قیمتش 165 تومنه . که راحت میشه باهاش P5Q PRO خرید.

Angel Of Darkness
31-10-2008, 18:25
سلام مسعود !
بحث سر خرید یه مادر برد گیگا شروع شد و بعد دوستان زحمت کشیدن و یه مادربرد ایسوز به اسم p5ql pro به من معرفی کردن که واقعا از هر نظر خصوصا قیمت از اون سرتر بود
و بعد دوباره مدلای بالاتر
ولی کلا با توجه به بودجه من همون باخرید p5ql pro به اتفاق اکثر آرا موافقت شد که حالا شما هم تاییدش کردی و کلا خیالم راحت شد پولم دارم دور نمیریزم
یکشنبه به احتمال زیاد پولم جور میشه بخرم
و یه راهنمایی دیگه میخواستم
من کلا خودم بکشم 300 میتونم برای مین و سی پی یو کنار بزارم
انتخابم همون p5ql pro هست به اضافه E8400 که دور بر 180 هست
هر چی سبک سنگین کردم در مورد cpu که ارزون تر بشه نتونستم مدل بهتری پیدا کنم با کارایی بالا
به نظر شما انتخاب خوبیه و درست انتخاب کردم ؟
شما نظر بهتری ندارین
میبینمت دوست من

Kianoosh
31-10-2008, 18:33
سلام دوست عزیز

شما خودت رو یه کم دیگه بکش!(شوخی!) Intel Core 2 Quad Q6600 بخر 4 هسته ای آینده دار!حدود 185 تومنه!خیلی هم از 8400 قوی تره و از دو هسته ای ها تقریبا 8500 هم سطحشه!P5QL-Pro رو هم یکی از دوستان دیروز خرید 113.

Professor Massoud
31-10-2008, 18:35
سلام.
منم با Q6600 موافقم و اونو به همه پیشنهاد میکنم . مادربرد هم که معلوم شد !

Angel Of Darkness
31-10-2008, 20:11
مچکرم دوستان ولی یه چیزی !
اینجا قیمتش زده 209 تمن !

ٍE 8500 رو هم زده 230

دیگه خودمم بکشم نمیشه و راه نداره { خنده یاهویی }
شما نوشتی
{{ Intel Core 2 Quad Q6600 بخر 4 هسته ای آینده دار!حدود 185 تومنه! }}
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

Kianoosh
31-10-2008, 20:28
مچکرم دوستان ولی یه چیزی !
اینجا قیمتش زده 209 تمن !

دیگه خودمم بکشم نمیشه و راه نداره { خنده یاهویی }
گرون زده ؟

اصلا به قیمت سایت ها فروش قطعاتت توجه نکنید!صبا و شیر و گربه!و رایانه هم نداره!این قیمتها قدیمی و گرونتر هستند!چند روز پیش یکی تو همین تاپیک که خریده بود گفت 183!قیمت این قطعه حدود 185 نه 205!!!!البته شما اگه کمی دقت کرده باشی دوستان محترممون ذکر کردن برای خرید و اطلاع از قیمت روز تماس تلفنی بگیرید چون سایت رو که هر روز نمیشه آپ کرد!:31:

Angel Of Darkness
31-10-2008, 21:07
نظر شما محترم
ولی من پنجشنبه رفتم قیمت 8400 گرفتم که دوربر 180 بود
اونوقت چطور Q6600 میشه 183 ؟
شاید اون دوستمون اشتباه کردن به هر حال من فردا میرم تو بازار یه قیمت میگیرم
راستی اینم قیمت آمازون هست $189.50 خوب با همون حساب سر انگشتی که قیمت جهانی رو به پول برره حساب میکردیم $189.50 میشه چقد ؟
آمازون دیگه به روز هست که ؟
و تا اونجا که من تا به حال از سایتها استفاده کردم برای خرید همش 7 تا 8 تمن اختلاف قیمت میزد نه 50 تا 60 تمن
فردا برم یه سر بزنم ببینم دنیا دست کیه ؟

Professor Massoud
31-10-2008, 21:29
Q6600 اینقدر هم گرون نیست . خیلی گرون شده باشه فوقش 190 تومن . خیال شما راحت.

Angel Of Darkness
31-10-2008, 23:47
ممنون فردا جواب بهتون میگم

Angel Of Darkness
03-11-2008, 00:08
سلام دوستان
من بلاخره مادربرد p5ql pro به قیمت 114و e7300 و 128 تمن رو خریدم و دارم استفاده میکنم
راستش دیگه زورم به سی پی یو قوی تر نرسید و e7300 هم به خاطر قابلیتاش و هم برای اینکه جز محدود پردازنده هایی بود که 5 ستاره از سایتای داخلی و خارجی مثل گوگل به علت قیمت به قابلیت گرفته بود خریدم و حالا کاملا از خریدم رضایت دارم
از ارباب سایه های عزیز و مسعود دوست خوبم و خیلی دیگه از دوستان خصوصا اون دوستی که برای اولین بار p5ql pro رو به من معرفی کرد ممنونم
همتون موفق و سربلند باشید
ANGEL OF DARKNESS