PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خروجی s-video لپ تاپ dell1525

mohsen_frn
26-10-2008, 19:44
از طریق کابل s-video تصویر به تلویزیون منتقل می شود ولی صدا در خود لپ تاپ پخش می شود. لطفا راهنمایی کنید

REGISTERED USER
27-10-2008, 00:53
S-video مختص تصویر آنالوگ هست نه صدا .... برای صدا باید از فیش استخوانی استریو + کابل انتقال صدا استریو دو سر فیش + خروجی هدفون لپ تاپ استفاده کنید

mohsen_frn
27-10-2008, 15:46
این کابل s-video هفت پین است و خودش خروجی صدا به صورت استریو داره.کسی راهنمایی بهتری نداره

Stream
27-10-2008, 15:58
اینجا درباره نوع و استفاده پین های S-Video 7-pin توضیح داده بودم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در S-Video چهار پین که نوع استاندارد هم هست:

پین یک Ground Y
پین دو Ground C
پین سه Y که Intensity رو مشخص می کنه.
پین چهار C که Color رو مشخص می کنه.

از S-Video چهار پین برای تلویزیون، ویدیو و کلا لوازم صوتی و تصویری استفاده میشه.

S-Video هفت پیت پین بیشتر برای کامپیوتر و لپ تاپ استفاده میشه چهار پین دقیقا همون کار قبلی رو می کنند. یکی از سه پین سیگنال خروجی Composite با استاندارد CVBS رو برای تلویزیون های معمولی فراهم می کنه و دو پین باقیمونده برای کنترل خروجی (یا ورودی) هستند.
با دو پین کنترل کننده میشه از سه پین دیگه خروجی Component یا YPbPr هم گرفت (در صورت پشتیبانی کارت گرافیک)

مشخصه که تفاوتی در کیفیت S-Video چهار پین و هفت پین نیست و با عوض کردن کابل هیچ تفاوتی در کیفیت مشاهده نمی کنید.

همونطور که مشخصه چه در 7-پین و چه در 4-پین صدا منتقل نمیشه و صدا رو باید از طریق خروجی هدفون لپ تاپ به تلویزیون وصل کنید.

mohsen_frn
29-10-2008, 13:24
]اگر صدا منتقل نمی شود پس چرا3فیش است.من 3 قیش را به ورودی dvdزدم ولی تصویر مشکل داشت ولی وقتی به ورودی avزدم با یک فیش تصویر خوبی داشتم.اون 2فیش دیگه مال چی؟برای تصویر

Stream
29-10-2008, 13:45
]اگر صدا منتقل نمی شود پس چرا3فیش است.من 3 قیش را به ورودی dvdزدم ولی تصویر مشکل داشت ولی وقتی به ورودی avزدم با یک فیش تصویر خوبی داشتم.اون 2فیش دیگه مال چی؟برای تصویر
دوست عزیز،

همونطور که خدمتتون عرض کردم یکی از پین ها می تونه سیگنال خروجی Composite با استاندارد CVBS (به اصطلاح AV) فراهم کنه.
در صورت پشتیبانی کارت گرافیک میشه از پین های سوم و چهارم و پنجم خروجی Component با استاندارد YPbPr گرفت (به اصطلاح DVD)
تا اونجا که من اطلاع دارم در صورتی که هر سه پین سوم، چهارم و پنجم به یک دستگاه ورودی متصل بشند سیگنال خروجی Component خواهد بود. در صورتی که دو کابل چهارم و پنجم متصل نشوند خروجی Composite خواهد بود (تلویزیون های معمولی)
همه S-Video ها همونطور که گفتم هستند و تحت هیچ شرایطی و با هیچ تبدیلی نمیشه از S-Video خروجی صدا گرفت.

mohsen_frn
29-10-2008, 21:31
میشه در مورد کابل hdmiوpcهم توضیح بدید.ایا اونها صدا را متقل می کنند.

REGISTERED USER
31-10-2008, 01:19
خیر ...
در این رابطه اگر سزچ کنید در یک تاپیک به تفصیل صحبت شده

Stream
31-10-2008, 13:14
میشه در مورد کابل hdmiوpcهم توضیح بدید.ایا اونها صدا را متقل می کنند.
در PC کارت های گرافیک سری Radeon HD 2000 به بعد به راحتی همراه با HDMI صدا رو هم منتقل می کنند.

در کارتهای گرافیک NVIDIA سری 8800 به بعد باید کانکتور S/PDIF به کارت گرافیک متصل بشه و بعد از اون همراه با HDMI صدا هم منتقل میشه.

توضیحات کامل تر --> سرچ در انجمن!

msnasiri
07-11-2008, 21:20
منم خیلی وقته پی گیر این موضوع هستم
خب چرا توی سایت Hp فیش S-video برای فروش گذاشته که خروجی صدا (فیش سفید و قرمز) داره؟

Stream
07-11-2008, 21:34
منم خیلی وقته پی گیر این موضوع هستم
خب چرا توی سایت Hp فیش S-video برای فروش گذاشته که خروجی صدا (فیش سفید و قرمز) داره؟
هیچ خروجی S-Video ای تحت هیچ شرایطی نمی تونه خروجی صدا داشته باشه. هیچ کمپانی ای هم نمی تونه با ساختن تبدیل و فیش و ... کاری انجام بده.

لینک اون محصول توی سایت HP رو بدید.