PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با كيفيت ‌ترين خودرو سازان جهان ( براساس تحقيقات مجله اتو بيلد )

Farshadd
26-10-2008, 00:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جهان خودرو

با كيفيت‌ترين خودروسازان جهان معرفي شدند

معتبرترين مجله خودرويي آلمان شركت تويوتاموتور را در صدر شركت‌هاي برتر توليدكننده خودرو از نظر كيفيت قرار داد.

براساس تحقيقاتي كه مجله اتو بيلد از 22 شركت خودروساز جهان انجام داده است، شركت تويوتاموتور ژاپن از نظر كيفيت توليد در صدر قرار گرفته و ديگر خودروسازان ژاپني شامل هوندا و مزدا نيز به‌طور مشترك در رده دوم قرار گرفتند. همچنين در اين رتبه‌بندي، اوپل آلمان در رده چهارم جاي گرفت. هيونداي موتور كره‌جنوبي نيز در اين ليست رتبه پنجم را از آن خود كرد. اين خودروساز سال گذشته در رتبه يازدهم اين رده‌بندي قرار گرفته بود. گزارش تهيه شده، بر اساس ملاك‌هايي مانند ميزان رضايتمندي مشتريان و تعداد فراخوان‌هاي انجام شده توسط شركت خودروساز بوده است

==========
1387.08.05

:11:

Damian
26-10-2008, 01:18
همین 5 تا اعلام شده یا بقیه هم اعلام کردن؟
gm چندمه؟ مشخص نیست؟

Actros
26-10-2008, 02:31
دیگه ژاپن تو خودرو سازی هم با کیفیت ترین ها رو میزنه .
ممنون فرشاد جان

milky way
26-10-2008, 03:41
همین 5 تا اعلام شده یا بقیه هم اعلام کردن؟
gm چندمه؟ مشخص نیست؟
opel خودش بره GM هست .

corey
26-10-2008, 11:01
gm باید پایین باشه و کلا ماشین های آمریکایی تو کیفیت تعطیلن
نگفته تو آلمانی ها کدوم شرکت اوله

Farshadd
26-10-2008, 14:56
پیشرفت هیوندای همیشه منو به تحصین وادار میکنه:

هيونداي موتور كره‌جنوبي نيز در اين ليست رتبه پنجم را از آن خود كرد. اين خودروساز سال گذشته در رتبه يازدهم اين رده‌بندي قرار گرفته بود.

milky way
26-10-2008, 21:22
gm باید پایین باشه و کلا ماشین های آمریکایی تو کیفیت تعطیلن
نگفته تو آلمانی ها کدوم شرکت اوله
GM که خودش چیزی نیست ولی n تا کمپانی زیر مجموعه داره مثل Saab یا Holden یا همون Opel یا کادیلاک و Buick و... که ماشینهای خیلی عالی میزنن همشون ولی تو امریکا بدون شک Ford تو کیفیت و چیزهای دیگه حرف اول رو میزنه البته منطور خوده کارخونه Ford نه کمپانی های زیر مجموعش مثل Mazda یا Volvo و...

Damian
27-10-2008, 22:16
راستی میگم پس رولزرویس چی میشه؟

corey
27-10-2008, 22:22
این آمار مربوط به خودروسازان تیراژ بالا هست نه رولزرویس و میباخ و فراری و...

milky way
28-10-2008, 15:54
راستی میگم پس رولزرویس چی میشه؟
وقتی صحبت از کیفیت میشه منظور استفاده از امکانات و تجهیزات اشرافی نیست خوب رولزرویس هنر که نمیکنه 200-300 هزار دلار پول ماشین میگیره باید به همون اندازه هم ماشین با کیفیت باشه ولی هنر رو تویوتا میکنه که یه ماشین 10-15 هزار دلاری رو با کیفیت خیلی عالی میسازه این کار به مراتب از ساخت یه خودرو 200-300 هزار دلاری سخت تره .

bof
28-10-2008, 18:08
واقعا که!آخه من نمیدونم این رتبه بندی بر چه اساسیه,حالا پورشه و فراری و لامبورگینی که تیراژشون پایینه به کنار,ولی این همه ماشینای های کلاس آلمانی مثل بنز ,بی ام و ,آئو دی و ... یعنی کیفیتشون از این ماشینا پایینتره!؟:21:

Farshadd
28-10-2008, 19:00
واقعا که!آخه من نمیدونم این رتبه بندی بر چه اساسیه,

جواب:

بر اساس ملاك‌هايي مانند ميزان رضايتمندي مشتريان و تعداد فراخوان‌هاي انجام شده توسط شركت خودروساز بوده است

حالا پورشه و فراری و لامبورگینی که تیراژشون پایینه به کنار,ولی این همه ماشینای های کلاس آلمانی مثل بنز ,بی ام و ,آئو دی و ... یعنی کیفیتشون از این ماشینا پایینتره!؟:21:

جواب:

وقتی صحبت از کیفیت میشه منظور استفاده از امکانات و تجهیزات اشرافی نیست خوب رولزرویس هنر که نمیکنه 200-300 هزار دلار پول ماشین میگیره باید به همون اندازه هم ماشین با کیفیت باشه ولی هنر رو تویوتا میکنه که یه ماشین 10-15 هزار دلاری رو با کیفیت خیلی عالی میسازه این کار به مراتب از ساخت یه خودرو 200-300 هزار دلاری سخت تره .

bof
28-10-2008, 19:48
البته این رتبه بندی بین ماشینه ای ارزان قیمت ظاهرا نه همه ماشینا و گرنه باید این لیست و انداخت تو دستشویی

Vallio
28-10-2008, 20:17
به نظر من اولیش ایران خودرو ه بعدش سایپا بعدشم کرمان خودرو هستش واقعا ماشینایی در سطح رولز رویز و بی ام و و مرسدس میزنه با حداقل مالیات و قیمت و تمامی قطعاتشم به صورت اصل و اورجینال توی تمام کشور ها حتی افغانستان پیدا میشه ...

milky way
28-10-2008, 22:32
البته این رتبه بندی بین ماشینه ای ارزان قیمت ظاهرا نه همه ماشینا و گرنه باید این لیست و انداخت تو دستشویی
چرا ؟ در مورد سازنده ها هست نه مدل خاصی .

casper66m
28-10-2008, 22:37
بنز و bmw و audi کجاهستند؟

Farshadd
29-10-2008, 01:45
بنز و bmw و audi کجاهستند؟

پست 10 همین تاپیک:

Opera-Baz
29-10-2008, 03:24
ميشه زير مجموعه فورد با جي ام رو بگين كيا هستن زير مجموعه اينا ؟

Damian
29-10-2008, 04:25
فورد :
1-فورد (امریکا)
2-جگوار (هند)
3-لند روور (هند)
4-لینکلن (امریکا)
5-مزدا (ژاپن)
6-مرکوری (امریکا)
7-ولوو (سوئد)

جنرال موتورز :
1-بیوک (امریکا)
2-کادیلاک (امریکا)
3-شورولت (امریکا)
4-کوروت (امریکا)
5-جمس (امریکا)
6-هامر (امریکا)
7-اپل (آلمان)
8-ساب (سوئد)
9-پونتیاک (امریکا)
10-ساترن (امریکا)
11-واکسهال (انگلستان)
12-هولدن (استرالیا)

Farshadd
29-10-2008, 12:20
فورد :
1-فورد (امریکا)
2-جگوار (انگلستان)
3-لند روور (انگلستان)
4-لینکلن (امریکا)
5-مزدا (ژاپن)
6-مرکوری (امریکا)
7-ولوو (سوئد)

جنرال موتورز :
1-بیوک (امریکا)
2-کادیلاک (امریکا)
3-شورولت (امریکا)
4-کوروت (امریکا)
5-جمس (امریکا)
6-هامر (امریکا)
7-اپل (آلمان)
8-ساب (سوئد)
9-پونتیاک (امریکا)
10-ساترن (امریکا)
11-واکسهال (انگلستان)
12-هولدن (استرالیا)

دستت واقعا درد نکنه.:11:

هامر قرار بود فروخته بشه به روسی ها، ولی انگار هنوز فروخته نشده.

Damian
29-10-2008, 12:54
دستت واقعا درد نکنه.:11:

هامر قرار بود فروخته بشه به روسی ها، ولی انگار هنوز فروخته نشده.
خواهش میکنم دوست عزیز
صحبت از چین و روسیه و حتی هند بود که مثل اینکه این قضیه به دلیل مصرف سوخت بسیار بالای این خودرو منتفی شده

milky way
30-10-2008, 18:39
فورد :
1-فورد (امریکا)
2-جگوار (انگلستان)
3-لند روور (انگلستان)
4-لینکلن (امریکا)
5-مزدا (ژاپن)
6-مرکوری (امریکا)
7-ولوو (سوئد)

جنرال موتورز :
1-بیوک (امریکا)
2-کادیلاک (امریکا)
3-شورولت (امریکا)
4-کوروت (امریکا)
5-جمس (امریکا)
6-هامر (امریکا)
7-اپل (آلمان)
8-ساب (سوئد)
9-پونتیاک (امریکا)
10-ساترن (امریکا)
11-واکسهال (انگلستان)
12-هولدن (استرالیا)
البته لندرور و جگوار رو اون شرکت هندیه (تاتا) 1-2 سال پیش خرید .

Damian
01-11-2008, 15:33
البته لندرور و جگوار رو اون شرکت هندیه (تاتا) 1-2 سال پیش خرید .
با تشکر از شما ولی فکر نکنم 1-2 سال پیش خریده باشه چون من این اطلاعات رو از مجله ماشین فروردین امسال بدست آوردم
در ضمن پست را ویرایش کردم

milky way
01-11-2008, 15:59
با تشکر از شما ولی فکر نکنم 1-2 سال پیش خریده باشه چون من این اطلاعات رو از مجله ماشین فروردین امسال بدست آوردم
در ضمن پست را ویرایش کردم
من اشتباه گفتم تو ویکیپدیا نگاه کردم March امسال از یعنی 2008 از فورد خریده همون زمانا حرف هایی هم بود که ایران خودرو میخواد لنروور و جگوار رو بخره , اگر میخرید عالی میشد به نظر من اشتباه کرد فکر کنم توان خریدشم داشت ایران خودرو اگر این کارو میکرد میتونست از دانش اون شرکت ها استفاده کنه .

Farshadd
01-11-2008, 18:58
من اشتباه گفتم تو ویکیپدیا نگاه کردم March امسال از یعنی 2008 از فورد خریده همون زمانا حرف هایی هم بود که ایران خودرو میخواد لنروور و جگوار رو بخره , اگر میخرید عالی میشد به نظر من اشتباه کرد فکر کنم توان خریدشم داشت ایران خودرو اگر این کارو میکرد میتونست از دانش اون شرکت ها استفاده کنه .

سلام سعید جان.

ولی به نظر من اگه اونا رو میخرید ، معذرت میخوام ولی گاو میکرد توی اون دو تا هم...

:12:

Damian
02-11-2008, 15:10
اگر ایرانخودرو این کار را انجام میداد فکر کنم مهندسان شرکت تا چند سال فقط به قطعات و دستگاه ها خیره میشدند و ما هم شاهد موتور جگوار روی بدنه پیکان می شدیم و شاید هم موتور پیکان روی بدنه جگوار

milky way
02-11-2008, 15:35
اگر ایرانخودرو این کار را انجام میداد فکر کنم مهندسان شرکت تا چند سال فقط به قطعات و دستگاه ها خیره میشدند و ما هم شاهد موتور جگوار روی بدنه پیکان می شدیم و شاید هم موتور پیکان روی بدنه جگوار
نه اینطوری هم نیست جگوارم فکر کنم موتوراش برای BMW باشه اگر اینکار رو میکردن میتونستن از دانش فنی اونا استفاده کنن برای مثال الان پروتون رو ببنید واقعا 4-3 سال پیش پروتون هیچی بیشتر از کمپانیهای داخلی نبوده ولی 2-3 سال لوتوس رو خریده و تونسته 2 تا ماشین با استفاده از دانش لوتوس تولید بکنه که در اروپا هم فروش بره یکیش همین Gen2 هست یکیشم Satria که در انگلیس الان به فروش میرسونه این ماشینا رو , لوتوس در تولید محصولاتش هیچ مشکلی بوجود نیومده همین وضعیت برای تاتا و جگوار و روور هم هست .

Farshadd
02-11-2008, 22:42
متشکر سعید جان.

ولی پروتون و تاتا با ایران خودرو فرق داره.

پروتون تا 2-3 سال پیش که هیچ، حتی تا 5-6 سال پیش من به یاد ندارم که پروتون خودرویی در حد پراید و پیکان و آر دی زده باشه.

ضمن اینکه مثل سایپا و ایران خودرو از تغییرات لوس و مینور هم زیاد استفاده نکرده.

من اینو قبول دارم که ایران خودرو در بازار های خارجی و داخلی و سایپا در بازار داخلی از لحاظ فروش خیلی موفق بودن. و این که ایران رو به جایگاه 16ام رسوندن کار کوچیکی نیست. ولی اینو در نظر داشته باشیم که افزایش کیفیت و قدرت خودرو سازی به الزامات دیگری هم احتیاج داره.

ثروت ایران خودرو برای خرید جگوار، لازم هست (که ایران خودرو داره)، ولی کافی نیست.

البته سعید جان حرف شما رو هم قبول دارم و طبیعتا تاثیر خرید مثبت بود.

هر چند بعد از خرید دیگه کسی از کشور های دیگه تمایل کنونی رو به خرید جاگوار ندارن.

چون جگوار انگلیس در اذهان عمومی فرق داره با جگوار ایران

:12:

Damian
02-11-2008, 22:43
نه اینطوری هم نیست جگوارم فکر کنم موتوراش برای BMW باشه اگر اینکار رو میکردن میتونستن از دانش فنی اونا استفاده کنن برای مثال الان پروتون رو ببنید واقعا 4-3 سال پیش پروتون هیچی بیشتر از کمپانیهای داخلی نبوده ولی 2-3 سال لوتوس رو خریده و تونسته 2 تا ماشین با استفاده از دانش لوتوس تولید بکنه که در اروپا هم فروش بره یکیش همین Gen2 هست یکیشم Satria که در انگلیس الان به فروش میرسونه این ماشینا رو , لوتوس در تولید محصولاتش هیچ مشکلی بوجود نیومده همین وضعیت برای تاتا و جگوار و روور هم هست .
درسته ولی نباید پروتون را با ایرانخودرو و سایپا مقایسه کرد
این دو شرکت نشان داده اند که به هیچوجه اگر چه شرایط هم مهیا باشد ولی حاضر به همکاری با شرکتهای بزرگ نیستند (بزرگ یعنی خیلی بزرگ:31:) دلیل آن هم مشخص نیست و برای همه مسلم شده محصولات این دو شرکت به مرور زمان از یکطرف بی کیفیت میشوند و از طرفی دیگر گران
به هر حال از موضوع اصلی فاصله نگیریم بهتره