PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وارد كردن 3D Objects‌در فيلم

3Dmajid
25-10-2008, 09:44
چه جوري ميشه object هاي سه بعدي از برنامه هايي مثل 3dmax رو وارد فيلممون كنيم ؟‌

اصلا همچين كاري امكان پذيره ؟‌

مثلا من ميخوام از يه آبجكتي كه توي مكس ساختم توي يكي از فيلم هام كه دارم با premiere‌ ميسازم استفاده كنم ... چه جوري ؟

animeditor
25-10-2008, 12:31
سلام جمیعاً

ساده ترین روشش اینه که فیلم رو توی مکس به عنوان زمینه استفاده کنی تا آبجکتت با فیلم هماهنگ بشه.
بعدش اگه خواستی همون جوری با زمینهء فیلم خروجی بگیری و اگه نخواستی، زمینه رو حذف کنی و خروجی آبجکت رو بیاری توی پریمیر.
اصلی ترین روش، استفاده از نرم افزارهای مخصوص این کار (مثل Combustion) هست که می شه بهش گفت: مونتاژ در فضای سه بعدی.
راستش خودم فقط یه چرخی توی محیطش زدم ... هنوز کار با اون رو شروع نکردم.
اگه کسی از دوستان با این نرم افزار کار کرده ما رو به فیض برسونه. :دی

التماس دعا
یا علی

shahroozvaz
25-10-2008, 15:35
چه جوري ميشه object هاي سه بعدي از برنامه هايي مثل 3dmax رو وارد فيلممون كنيم ؟‌

اصلا همچين كاري امكان پذيره ؟‌

مثلا من ميخوام از يه آبجكتي كه توي مكس ساختم توي يكي از فيلم هام كه دارم با premiere‌ ميسازم استفاده كنم ... چه جوري ؟

با سلام دوستمون توضیحات بسیار خوبی در مورد سئوال شما دادند ... اما یک نکته بسیار مهم : یک سری به سایت ادوبی ( ) بزن ... از امکانات جدید افترافکت CS4 ، امکان وارد کردن آبجکت سه بعدی در آن است ... خود شرکت ادوبی هم یک فیلم آموزشی کوتاه در این زمینه اونجا قرارداده که طرز کار و امکانات این شیوه رو نمایش میده ... حرف نداره پیشنهاد می کنم حتما ببینیش .. موفق باشی خدانگهدار

Mr Andersson
26-10-2008, 01:50
درود;

دوستان من قبلا این کلمه (video post) به گوشم خورده بود که فکر کنم مربوط به import کردن 3d ها به پریمیر بود. حالا نمیدونم شاید اشتباه میکنم ولی یادمه پروژه ها یه آماده ای که تو بازار بود (الانم هست!) و تو پریمیر 6.5 باز میشد توش یه سری فضای 3d داشت که ما فقط عکس رو میدادیم و پریمیر اونا رو تو اون فضاها یا قاب ها قرار میداد درسته؟

animeditor
26-10-2008, 19:37
سلام جمیعاً

دوستان من قبلا این کلمه (video post) به گوشم خورده بود که فکر کنم مربوط به import کردن 3d ها به پریمیر بود. حالا نمیدونم شاید اشتباه میکنم ولی یادمه پروژه ها یه آماده ای که تو بازار بود (الانم هست!) و تو پریمیر 6.5 باز میشد توش یه سری فضای 3d داشت که ما فقط عکس رو میدادیم و پریمیر اونا رو تو اون فضاها یا قاب ها قرار میداد درسته؟

نه این جوری نیست.
اون پروژه های سه بعدی واسه این بود که توی مکس باز بشن و تغییرات همون جا إعمال بشه و عکس های جدید جایگزین بشن و بعدش رندر بگیریم و بیاریم توی پروژه.

از توضیحات داش شهروز هم ممنونم.

التماس دعا
یا علی

arash_irani
01-11-2008, 02:50
سلام دوست من
با اجازه اساتيد :11:
ببينيد شما براي هر كاري بايد نرم افزم افزار مخصوص خودش رو استفاده كنيد
خب اين كاري كه شما ميخواين انجام بدين در واقع اسمش هست Match Movie كه با كامپوزيت كردن فايلهاي سه بعدي با فيلم هاي دو بعديتون تلفيق ميشن به طور مثال شما در يك صحنه از فيلم برداري ميخواين كاركتر ساخته شده رو وارد برنامه كنيد

خب قبل از هر كاري شما بايد حركت دوربين رو در فيلم دو بعديتون داشته باشين برنامه هاي مختلفي مانند nuke , PFTrack , Boujou ,... هستند كه با در نظر كرفتن حركت دوربين و جابجايي اشيايي كه يا شما در صحنه مشخص كردين و يا خود برنامه تشخيص ميده رو دنبال ميكنه
بسته به نوع حركت دوربين و همينطور نوع برنامه اي كه ميخواين اين حركت دوربين رو درون اون برنامه وارد بكنيد (اون برنامه هاي بالا ميتونند به اكثر برنامه هاي سه بعدي خروجي صادر كنند و همينطور به افتر افكت ) و فايل سه بعدي تون رو به اون حركت متصل كنيد بايد حركت خروجي از دوربين مجازي در برنامه هايي كه در بالا ذكر كردم مشخص كنيد (البته يكمي تخصصي هستش)
خب اين براي اون دسته از فايلهايي كه ميخواين Motion Tracking كنيد كه اون فايل شما در فيلم طبيعي باشه و با حركت دوربين مچ باشه اين كارو با برنامه

خب اگر بخواين شما كاركتري كه خود داراي حركت هستش و وارد فيلمتون بشه هم باز با همون كار براي حركت دوربين و همينطور نوع محيط فيلم و با كار در چند برنامه كه حتما هم بايد يك برنامه سه بعدي رو به خدمت بگيريد ميتونيد انجام بدين
اگر كم و كسري نوشتم به دليل اينكه براي اين سوال شما حتما بايد آموزش جامعي نوشته بشه كه يك مثال هم توش باشه من هم كه متاسفانه با اين كامپيوتري كه اينترنت دارم اون برنامه ها رو ندارم و با اون كه اين برنامه رو ميتونم توش استفاده كنم متاسفانه اينترنت ندارم البته كمي وقت هم يك مشكله چون بايد چندين صفحه نوشته بشه و بايد چند روز وقتم رو براي اين كار بزارم
انشاا... اگر شد حتما قرار ميدم

راستي shahroozvaz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان اون قابليت افتر افكت كه در نسخه CS4 اومده براي فايلهاي سه بعدي هستش كه در فتوشاپ از برنامه هاي سهبعدي وارد شدن در واقع انيميشن هايي كه در سه بعدي ساخته ميشه رو نميتونيد وارد كنيد و فقط اون آبجكت رو ميتونيد به فتوشاپ و بعد از فتوشاپ خروجي گرفته و وارد افتر كنيد

ممنون و موفق باشيد :11:
يا حق

siavash61
01-11-2008, 18:43
آرش جان اين Motion Traking كه ميگي با برنامه هاي nuke , PFTrack , Boujou بايد ثبت بشه، نميشه با Motion Traking خود افتر اين كارو كرد؟

arash_irani
02-11-2008, 03:35
آرش جان اين Motion Traking كه ميگي با برنامه هاي nuke , PFTrack , Boujou بايد ثبت بشه، نميشه با Motion Traking خود افتر اين كارو كرد؟
سلام
موشن تركينگ در افتر به اين صورت هستش كه هنگامي افتر يك نقطه رو در نظر ميگيره حركت رو هم در بر ميگيره خب تا اينجا خوبه ولي افتر قابليت اينو نداره كه خودش بتونه تشخيص بده اون نقطه در ديد دوربين در چه ناحيه اي از X,Y,Z قرار داره در صورتي كه در برنامه هايي كه در بالا گفتم و تعدادشون هم كم نيست برنامه پس از چك كردن تقريبا براي خودش براي هر نقطه ( تعداد بيشماري ) يك منطقه در نظر ميگيره و با مشخص كردن چند نقطه كليدي براي برنامه و اتصال اون ها به هم به برنامه ميفهمونيد كه در فيلم محور X چيه و محور Y و همينطور محور Z چيه

در كل ميشه با اون هم كار كرد ولي هيچ وقت نتيجه اي كه اون برنامه ها ميدن و همينطور گستردگي كار و دقيق بودن با موشنتركينگ نميشه مقايسه كرد
ببينيد هر برنامه ميتونه كار مختص خودش رو انجام بده
البته در نسخه CS4 شنيدم MochaAE هم به برنامه اضافه شده كه خب اين هم براي موشن تركينگ كردن خيلي خوبه
به دليل خروجي كه برنامه هاي بالا براي افتر ميدن پس مناسب ترين گزينه همونه كه در بالا عرض كردم

ممنون و موفق باشيد
يا حق