PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات و سوالات درباره لپ تاپ Dell XPS M1530

صفحه ها : [1] 2

Re Z a
22-10-2008, 01:53
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

هدف بنده از ایجاد این تاپیک رفع و مطرح کردن تمامی مشکلاتی که وابسته به لپ تاپ Dell XPS M1530 هست .
لطفا سوالات و مشکلات لپ تاپ 1530 خودتون رو اینجا مطرح بفرمائید.

با تشکر از تمامی دوستان و همکار انجمن

Re Z a
02-11-2008, 17:06
استقبال نشد از این تاپیک چرا! بزنم به تخته لپ تاپ 1530 خوب شده که کسی مشکل نداره؟:31:

mohsen_f_b
07-11-2008, 10:03
سلام
من تازه Xps1530 خریدم
ولی بعد از 2 روز یه صدای توش افتاده.
یه چند دقیقه صدا می ده بعد صدا می ره.
فکر کنم صدای هارد یا فن باشه.
آیا این صدا عادی یا نه؟

Re Z a
07-11-2008, 14:12
سلام
من تازه Xps1530 خریدم
ولی بعد از 2 روز یه صدای توش افتاده.
یه چند دقیقه صدا می ده بعد صدا می ره.
فکر کنم صدای هارد یا فن باشه.
آیا این صدا عادی یا نه؟

برای منم آقا محسن همین جوریه آره همون هارد هستش

اما نمیدونم عادیه یا نه ! اما حدس میزنم عادی باشه

راستی برای شما ساخت کجاست لپتاپتون؟

mohsen_f_b
07-11-2008, 14:34
سلام
لپ تاپ من ساخت ایرلنده.

راستی هنوز درایو های Xp نیومده؟
راستی چطوری پارتیشن بندیش کردی؟

Re Z a
07-11-2008, 14:40
سلام
لپ تاپ من ساخت ایرلنده.

راستی هنوز درایو های Xp نیومده؟
راستی چطوری پارتیشن بندیش کردی؟

خیلی وقته اومده

من دادم واسم پارتیشن بندی کردن اما میدونم با paragon پارتیشن بندی میشه کرد خیلی راحت

soroush1362
08-11-2008, 02:32
یه چند دقیقه صدا می ده بعد صدا می ره.فکر کنم صدای هارد یا فن باشه.آیا این صدا عادی یا نه؟
چون میگی بعد چند دقیقه صدا قطع میشه احتمالا منظور صدای فن هست.البته هاردم 1 صدای خفیف داره:13:،صدای هردوشونم عادیه.

لپ تاپ من ساخت ایرلنده.
مطمئنی ؟!! ساخت ایرلند ندیدم.احتمالا ساخت Poland(لهستان) نیست؟

من دادم واسم پارتیشن بندی کردن اما میدونم با paragon پارتیشن بندی میشه کرد خیلی راحت
smoking جان با Paragon نمیشه،با 1 صفحه سیاه مواجه میشی.با Acronis Disk Director براحتی امکانپذیره،البته توصیه اکید میشه از وزژن بوت این نرم افزار استفاده کنید.

soroush1362
08-11-2008, 02:37
راستی اگه بخواین هم XP داشته باشین هم ویستا احتمالا قابلیت Media Direct از بین میره.(البته اگه این قابلیت براتون مهم باشه).:8:

ravani_13
08-11-2008, 02:38
سلام

دوستان زیاد نگران این صدای اضافی نباشید چون این در بیشتر 1530 ها دیده شده و این صدای اضافی معمولا مربوط به هارد - فن و گاهی درایور هست که گاه تق تق هم میکنه .

Re Z a
08-11-2008, 04:34
چون میگی بعد چند دقیقه صدا قطع میشه احتمالا منظور صدای فن هست.البته هاردم 1 صدای خفیف داره:13:،صدای هردوشونم عادیه.

smoking جان با Paragon نمیشه،با 1 صفحه سیاه مواجه میشی.با Acronis Disk Director براحتی امکانپذیره،البته توصیه اکید میشه از وزژن بوت این نرم افزار استفاده کنید.

سلام دوستان خیلی ممنون اولا میاین ومشکلاتتونو میگین :11:

دوما سروش جان برای منم لهستانه یهو رفیقمون گفت ایرلند شوکه شدم:18: چون قبلا از خرید خیلی تحقیق کردم و گفتن فقط برای اروپا لهستان موجوده در بازار...

سوما در مورد acronis باهاتون موافقم و اصلاح میکنم پاراگن توصیه نمیشه :46:

4- من نمیدونم هنوز برای استفاده زیاد از 1530 موردی نداره یه سره به برق باشه؟ این روی باتری تاثیر بد نمیزاره؟ از یکی دو نفر پرسیدم گفتن اشکال نداره ! خود دستگاه قطع میکنه یا شایدم کلیدی چیزی داشته باشه برای قطع ورود برق به باتری؟!! یا اینکه باتری جدا کنم از لپتاپ

آیا بنظرتون جدا کنیم درسته؟ باز باتری خراب نشه :41:

soroush1362
08-11-2008, 23:22
smoking جان نگران نباش.موردی نداره اگه 1 سره به برق باشه.من خودم روزی 7-8 ساعت با آداپتور باش کار میکنم هیچ مشکلی برای باتری ایجاد نشده چون از مدار خارج میشه.:20:
جدا کردن باتری اصلا توصیه نمیشه به 2 دلیل:
1) در موارد خاص اینکار به باتری و لپتاپ صدمه میزنه(بیشتر به خود باتری)
2) اگه برق دچار نوسان یا قطعی بشه باتری از صدمه خوردن به دستگاه جلوگیری میکنه.(اینو زیاد مطمئن نیستم ولی ارزش ریسک داره)
دوستان اگه نظر دیگه ای دارن بگن تا دوستان استفاده کنن.:11:

soroush1362
08-11-2008, 23:34
راستی منم 1 مشکل دارم.وقتی لپتاپو روشن میکنم اولین صفحه که Dell آبی توش نوشته شده و 1 نوار پایینش پر میشه در شرایط عادی 3-4 ثانیه طول میکشه تا رد بشه ولی تا الان 3 بار پیش اومده که 50-60!!!! ثانیه طول کشیده.از دوستان کسی تا حالا این مشکل براش پیش اومده؟:41:

Re Z a
09-11-2008, 00:39
راستی منم 1 مشکل دارم.وقتی لپتاپو روشن میکنم اولین صفحه که Dell آبی توش نوشته شده و 1 نوار پایینش پر میشه در شرایط عادی 3-4 ثانیه طول میکشه تا رد بشه ولی تا الان 3 بار پیش اومده که 50-60!!!! ثانیه طول کشیده.از دوستان کسی تا حالا این مشکل براش پیش اومده؟:41:

منم همچین مشکلی دارم اما با یکمی تفاوت که خیلی خیلی نگرانم کرده حقیقتا جایی جز اینجا ندیدم که مشکلمو بگم

این موردی که می خوام بگم مثلا بعد از 2.3 روز که لپ تاپ روشن میکنم اتفاق می افته

این حالت به صورت نادر انجام میشه شک منم اینجاست شاید برای مدت طولانی روشن نمیکنم اینجوری میشه اما قانع نمیشم

مشکل: وقتی لپتاپ روشن میکنم لپتاپ یه حالتی مانند sleep هست یعنی فن و همون صدای هارد میاد بازم میگم حالت sleep همچین حالتی و چراغ آبی باتری هم روشنه اما!! اون صفحه اول Dell نمیاد مشکیه مانیتور عملا حالت sleep .این مورد با نگه داشتن دستم روی پاور لپتاپ و دوباره روشن کردنش درست میشه و مشکلی نداره تا وقتی که باز 3.4 روز بعد مثلا لپتاپ روشن کنم! که این مورد شانسیه بعضی وقتها اینجوری میشه حالت راندوم :41:

soroush1362
09-11-2008, 13:11
این مشکلی که گفتی چند بار برای منم پیش اومده،اینم از ضعفای این مدله.:13:البته در مواقعی که مثلا Cd یا Dvd توی درایو باشه و لپتاپو خاموش کرده باشیم موقع روشن کردن این مورد بیشتر دیده میشه.(البته در مواقع عادیم پیش میاد ولی کمتر).به هر حال زیاد جای نگرانی نداره چون با 1 بار خاموش و روشن کردن مجدد مشکل حل میشه.
من فکر میکردم بخاطر نصب Xp این مشکل بوجود اومده.:46:
راستی از وقتی BIOS مادربرد رو آپدیت کردم گمان میکنم این مشکل دیگه پیش نیومده،تا حالا درست دقت نکردم.بررسی میکنم نتیجه رو بتون میگم.(البته من احتمال میدم مشکل از هارد باشه).
ولی مشکل 50-60 ثانیه تاخیر، بعد از آپدیت BIOS هم 1 بار اتفاق افتاد :19:

soroush1362
12-11-2008, 00:06
منم خیلی دوست دارم دلیلشو بدونم.همیشه فکر میکردم سری XPS کیفیت ساخت بالایی داره ولی با این کانفیگ نسبتا بالا و فیمت نسبتا متوسط حسابی مایوس شدم.(یعنی XPS هم ردیف Vostro هست؟!!!):41::19:

Re Z a
12-11-2008, 02:19
دوستان عزیزم و اعضای محترم لطف کنید بحس تاپیک به سمت خودش ادامه بدید:11: میبینین که پست های نامربوط پاک میکنن و خلاف قوانین انجمن هستش :10:

با تشکر فراوان از همه دوستان عزیزم :20:

Re Z a
13-11-2008, 03:05
راستی اون مورد که گفتم بعضی وقتها که میخواستم روشن کنم یه حالت sleep میشد لپ تاپ , موقتا رفع شده تا بعد ببینیم چی میشه ...:23:

ravani_13
13-11-2008, 03:11
سلام

xps m1530 ندارم ولی 1330 xps دارم

این موضوع طبیعی هست من بعد 3 هفته که اومدم سر لپ تاپ همین انفاق افتاد و یا موقعی که از نداشتن charge لپ تاپ خاموش شد و من تا 2 روز charge نکردم و بعد 2 روز دوباره طول کشید تا .... یا یه بار که لپ تاپ شدیدا هنگ کرد و مجبور شدم در حالت روشن باطریش رو در بیارم .

اگه دقت کرده باشین دفعه ی اولی که لپ تاپ رو خریدین هم همین قدر باید طول کشیده باشه تا سیستم بیاد بالا این سیستم قبلا تست شده و اورجینال خود کارخانه هست و ایرادی نداره و تازه تازه پس تنها دلیل همون .... هست .

ravani_13
13-11-2008, 03:12
سلام

کی گفته کیفیت ساخت وسترو 1510 به 1530 نزدیک هست ؟

100 % 1530 کیفیت ساخت بسیار بهتری داره و این اختلاف زیاد و محسوس هم هست .

Re Z a
13-11-2008, 15:35
سلام

کی گفته کیفیت ساخت وسارو 1510 به 1530 نزدیک هست ؟

100 % 1530 کیفیت ساخت بسیار بهتری داره و این اختلاف زیاد و محسوس هم هست .

این موضوع طبیعی هست من بعد 3 هفته که اومدم سر لپ تاپ همین انفاق افتاد و یا موقعی که از نداشتن charge لپ تاپ خاموش شد و من تا 2 روز charge نکردم و بعد 2 روز دوباره طول کشید تا .... یا یه بار که لپ تاپ شدیدا هنگ کر و مجبور شدم در حالت روشن باطریش رو در بیارم .

اگه دقت کرده باشین دفعه ی اولی که لپ تاپ رو خریدین هم همین قدر باید طول کشیده باشه تا سیستم بیاد بالا این سیستم قبلا تست شده و اورجینال خود کارخانه هست و ایرادی نداره و تازه تازه پس تنها دلیل همون .... هست .

ممنون واقعا ارزش پست تشکر جدا داشت :46: یه ملتی از نگرانی در آوردی Ravani جان :11: آره همین جوریه که شما گفتین هستش پس جای نگرانی نباید باشه در مورد اوایل خرید که گفتین دیر میاد بالا درسته یک امر طبیعیه اما این مورد دومی یکم دوستان و از جمله خودمو نگران کرده بود

xps m1530 ندارم ولی 1330 دارم

شما هم اگه افتخار بدی اینجا حالا درسته به اشتباه زدیم 1530 فقط اما برای کل این رده استفاده میشه و خشحال میشیم دوستان بیان و مشکلات مورد برسی قرار بدن :10:

devil_ff2008
13-11-2008, 17:04
منم همچین مشکلی دارم اما با یکمی تفاوت که خیلی خیلی نگرانم کرده حقیقتا جایی جز اینجا ندیدم که مشکلمو بگم

این موردی که می خوام بگم مثلا بعد از 2.3 روز که لپ تاپ روشن میکنم اتفاق می افته

این حالت به صورت نادر انجام میشه شک منم اینجاست شاید برای مدت طولانی روشن نمیکنم اینجوری میشه اما قانع نمیشم

مشکل: وقتی لپتاپ روشن میکنم لپتاپ یه حالتی مانند sleep هست یعنی فن و همون صدای هارد میاد بازم میگم حالت sleep همچین حالتی و چراغ آبی باتری هم روشنه اما!! اون صفحه اول Dell نمیاد مشکیه مانیتور عملا حالت sleep .این مورد با نگه داشتن دستم روی پاور لپتاپ و دوباره روشن کردنش درست میشه و مشکلی نداره تا وقتی که باز 3.4 روز بعد مثلا لپتاپ روشن کنم! که این مورد شانسیه بعضی وقتها اینجوری میشه حالت راندوم :41:

این مشکلی که گفتی چند بار برای منم پیش اومده،اینم از ضعفای این مدله.:13:البته در مواقعی که مثلا Cd یا Dvd توی درایو باشه و لپتاپو خاموش کرده باشیم موقع روشن کردن این مورد بیشتر دیده میشه.(البته در مواقع عادیم پیش میاد ولی کمتر).به هر حال زیاد جای نگرانی نداره چون با 1 بار خاموش و روشن کردن مجدد مشکل حل میشه.
من فکر میکردم بخاطر نصب Xp این مشکل بوجود اومده.:46:
راستی از وقتی BIOS مادربرد رو آپدیت کردم گمان میکنم این مشکل دیگه پیش نیومده،تا حالا درست دقت نکردم.بررسی میکنم نتیجه رو بتون میگم.(البته من احتمال میدم مشکل از هارد باشه).
ولی مشکل 50-60 ثانیه تاخیر، بعد از آپدیت BIOS هم 1 بار اتفاق افتاد :19:

من فکر میکنم این بخاطر اینه که شما لپ تاپ تون رو زود میبندین
من هر وقت زود میبندمش اینجوری میشه
باید بزارین پیغام "Shuting Down" بیاد و بعد لپ تاپتون رو ببندین
اون بنده خدا هنوز داره پردازش میکنه شما میبندی Sleep میشه بعد بلافاصله هم باز کنیش روشن نمیشه و خاموش هم نمیشه و شما مجبور میشی اون دکمه پاور رو نگه داری تا خاموش شه
:11:

Re Z a
13-11-2008, 17:24
من هر وقت زود میبندمش اینجوری میشه
باید بزارین پیغام "Shuting Down" بیاد و بعد لپ تاپتون رو ببندین
اون بنده خدا هنوز داره پردازش میکنه شما میبندی Sleep میشه بعد بلافاصله هم باز کنیش روشن نمیشه و خاموش هم نمیشه و شما مجبور میشی اون دکمه پاور رو نگه داری تا خاموش شه

خیر دوست عزیز دیگه اینقدر ناوارد نیستیم که در حالتی که Shut Down نشده ببندیمش اما یکم وقت میخواد که تستش کنیم شاید مال این باشه که دیر به دیر میریم سمت لپ تاپ و شارژش میکنیم ...

devil_ff2008
13-11-2008, 18:48
والا من قصد توهین نداشتم
ببخشید
ولی من دقیقا هر وقت زود میبندمشاین مشکل پیش میاد
و تا حالا جور دیگه ای این اتفاق واسم نیفتاده

soroush1362
13-11-2008, 23:51
من هر وقت زود میبندمش اینجوری میشه:11:

devil_ff2008 خیالت راحت باشه،من تا سیستم کاملا خاموش نشه لپتاپو نمیبندم،تا الانم پیش نیومده اینجوری ببندم.
البته مشکل منم فعلا رفع شده.:20:
ولی مشکل تاخیر 1 دقیقه ای که قبلا اشاره کردم 2 بار دیگه هم پیش اومد:19:
خدارو شکر تاپیک داره راه میوفته:31:

soroush1362
16-11-2008, 14:56
از دوستان کسی Service Tag لپتاپ رو توی سایت DELL چک کرده ؟ من چک کردم گفت همچین سرویس تگی وجود نداره !!!!
فکر میکنم این آدرسش هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mpeg
16-11-2008, 16:23
هیچی جای دیگه مطرح میکنم سوال رو

Re Z a
16-11-2008, 17:18
دوستان میخوام ایسر بگیرم 600 تومان حداکثر پول دارم موندم الان بین این دوتا cpu های کدوم قوی تره با وتجه به اینکه باس و کش هردو cpu یکی هست کدام رو انتخاب کنم
ACER Aspire AS4710 : CPU: INTEL Dual-Core 2.0GHz () / CACHE: 1.0 MB / FSB: 533
و ایسر دیگه cpu 2GHZ celeron داره با همون کش و باس cpu بالایی
من فقط میخوام ویندوز ویتا رو نصب کنم و ادیت فلیم انجام بدم و فتوشاپ استفاده کنم
راستی 1 سوال دیگه
از این دوتا کرفیک کدوم قوی تره 1 کیش Intel X3100 - 358 MB VGA هست و اون 1 کی VGA: INTEL 251MB
کدام سی پی یو و گرافیک برای من بهتره در ضمن Ram هز دو دستگاه 1 گیگ هست
بعد سوال بعدی اینکه در آخر اسم بعضی از گرافیک کاهی نوت بوک میزنه مثلا 358 shared mb منظور از این shared چیه کامل توضیح بدین

دوست عزیز سوال شما ربطی به این تاپیک نداره بهتر نیست جای مورد نظرش پرسیده بشه تا راحت تر جواب بگیرید!

با تشکر

mjtb_mer30ful
17-11-2008, 14:03
اول سلام.
من ویندوزم رو عوض کردم. یعنی می خواستم پارتیشن رو تغییر بدم مجبور شدم ویندوز رو دوباره نصب کنم.
1- درایور میکروفون لپ تاپ رو پیدا نمی کنم . که بخوام دوباره نصبش کنم. به فروشنده هم که میگم. آقا اینقدر پرته که میگه : مگه میکروفون داره؟؟!!! لطفا کمکم کنید.
2- یه کابل s-video دارم که وقتی وصل میکنم به لپ تاپ اصلا تصویر به تی وی انتقال پیدا نمی کنه. باز هم لطف کنید و راهنماییم کنید.
مرسی

soroush1362
17-11-2008, 15:53
اول سلام.
من ویندوزم رو عوض کردم. یعنی می خواستم پارتیشن رو تغییر بدم مجبور شدم ویندوز رو دوباره نصب کنم.
1- درایور میکروفون لپ تاپ رو پیدا نمی کنم . که بخوام دوباره نصبش کنم. به فروشنده هم که میگم. آقا اینقدر پرته که میگه : مگه میکروفون داره؟؟!!! لطفا کمکم کنید.
2- یه کابل s-video دارم که وقتی وصل میکنم به لپ تاپ اصلا تصویر به تی وی انتقال پیدا نمی کنه. باز هم لطف کنید و راهنماییم کنید.
مرسی
سلام دوست عزیز.
1) برای تغییر پارتیشن نیازی به عوض کردن ویندوز نبود. می تونستی ظرف چند دقیقه با Acronis Disk Director Suit بدون از بین رفتن ویندوز ارجینال انجامش بدی.
2) میکروفن نیازی به درایور نداره.(با 1 برنامه ضبط صدا تست کن)
3) من خودم هنوز به TV وصل نکردم ولی از طریق NVIDIA Control Panel میتونی انجام بدی (اگه اشتباه نکنم)

devil_ff2008
17-11-2008, 18:06
3) من خودم هنوز به TV وصل نکردم ولی از طریق NVIDIA Control Panel میتونی انجام بدی (اگه اشتباه نکنم)
آره دقیقا
مراحلش :
1 - روی دسکتاپ کلیک راست میکنی و میری به قسمت NVIDIA Control Panel
2 - به قسمت Set Up Multiple Displays میری
3 - در قسمت دوم TV رو انتخاب میکنی

sari-1369
19-11-2008, 12:02
سلام دوستان .

لپتاپم ، بعد از نصب ویندوز دیگه گزینه hibernet نداره ، چه طوری این مشکلو حل کنم ؟؟؟

soroush1362
19-11-2008, 12:11
لپتاپم ، بعد از نصب ویندوز دیگه گزینه hibernet نداره ، چه طوری این مشکلو حل کنم ؟؟؟
در XP برو به مسیر زیر :
Control Panel - Power Options
حالا چک مارک Enable hibernation رو بزن.
در ویستا هم مشابه همینه.

Re Z a
19-11-2008, 12:50
سروش راستی برای اون مشکلی که چند ثانیه دیر آرم Dell میامد بالا و اون مشکل من که حالت Sleep می موند زنگ زدم پشتیبانی گفت آقا ما تاحالا همچین مشکلی نداشتیم تازه میشنویم . گفت بفرست لپتاپتو منم گفتم نه مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soroush1362
20-11-2008, 02:26
کار خوبی کردی نفرستادی نمایندگی، چون مشکلش زیاد حاد نیست. اگه میفرستادی احتمالا 2 تا مشکل دیگه بهش اضافه میشد :46:
من فعلا 2 تا مشکلم حل شده.فکر کنم لپتاپ داره آب بندی میشه :27:

sari-1369
20-11-2008, 11:30
در XP برو به مسیر زیر :
Control Panel - Power Options
حالا چک مارک Enable hibernation رو بزن.
در ویستا هم مشابه همینه.

سلام . من تو ویندوز ویستا می خوام فعالش کنم . این مسیری هم که گفتین رفتم . ولی پیدا نکردم .

Re Z a
20-11-2008, 16:53
کار خوبی کردی نفرستادی نمایندگی، چون مشکلش زیاد حاد نیست. اگه میفرستادی احتمالا 2 تا مشکل دیگه بهش اضافه میشد :46:
من فعلا 2 تا مشکلم حل شده.فکر کنم لپتاپ داره آب بندی میشه :27:

آره دقیقا . اون بلاهایی که تو سر اون لپتاپ آوردی ولا لپتاپ تیتیش مامانی منم بود تا الان برای خودش یه پا مرد شده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soroush1362
20-11-2008, 18:29
سلام . من تو ویندوز ویستا می خوام فعالش کنم . این مسیری هم که گفتین رفتم . ولی پیدا نکردم .
خب توی ویستا پیش فرض power button توی منوی استارت Hibernate هست، به هر حال میتونی اینجوری تغییرش بدی : برو به مسیر زیر :

Control Panel / Power Options / Edit Plan Settings / Change advanced power settings
در پنجره باز شده بعلاوه کنار power buttons and lid رو بزن،حالا بعلاوه کنار Start menu power button رو بزن. حالا از قسمت Settings از لیستی که باز میشه Hibernate رو انتخاب کن و OK رو بزن.حالا با کلیک روی power button توی منوی استارت سیستم Hibernate میشه.:20:

sari-1369
20-11-2008, 20:28
Hibernate نداشت :D

farshadtizhoosh
20-11-2008, 21:03
سلام
من لپ تاپم 320 هارد داره كه فقط دوتا درايو OS و Recovery داره با حجم حدودا به ترتيب 270 و 10 گيگ
حالا:
1- ميشه دو يا حداقل يه درايو ديگه اضافه كرد؟ چطوري؟ آخه بعضي ها ميگن كه لپ تاپ قاط زده دارفاني را وداع خواهد گفت:41:

2- ويستا Home Priume روش نصبه الف) ميشه يه XP روش نصب كرد كه هم XP باشه هم Vista? ب) چطوري ويستا را Recovery ميكنن؟

3- درايور صدام قطع شده و ديگه اصلا صدا ندارم. چطوري دوباره نصبش كنم؟

ممنون:11:

soroush1362
20-11-2008, 21:18
Hibernate نداشت :D
شما بالاخره مشکلت حل شد؟ ویندوزت چیه؟

soroush1362
20-11-2008, 22:22
1- ميشه دو يا حداقل يه درايو ديگه اضافه كرد؟ چطوري؟ آخه بعضي ها ميگن كه لپ تاپ قاط زده دارفاني را وداع خواهد گفت:41:
شما هر تعداد درایو بخوای میتونی اضافه کنی، با برنامه Acronis Disk Director .اگه منظورت از "دارفاني را وداع خواهد گفت" اینه که از نظر سخت افزاری مشکل پیدا میکنه اصلا اینجوری نیست.ولی اگه منظورت از دست دادن ویندوز اورجیناله به هر حال باید ریسکش رو بپذیری.اگه خودت یا کسی که میخاد برات انجام بده آماتور باشه ممکنه این مشکل به وجود بیاد.

2- ويستا Home Priume روش نصبه الف) ميشه يه XP روش نصب كرد كه هم XP باشه هم Vista?
بله،میتونی XP رو در کنار ویستای اورجینال داشته باشی ولی اگه آماتوری خودت انجام نده چون یکم نکته داره.

ب) چطوري ويستا را Recovery ميكنن؟
اگه اشتباه نکنم موقع بوت سیستم با F10 یا Ctrl+F10 میتونی به Recovery Consul دسترسی داشته باشی.

3- درايور صدام قطع شده و ديگه اصلا صدا ندارم. چطوري دوباره نصبش كنم؟
از دی وی دیه DRIVER AND UTILITIES از قسمت Audio Drivers میتونی مجدد نصبش کنی.

farshadtizhoosh
21-11-2008, 08:30
بله،میتونی XP رو در کنار ویستای اورجینال داشته باشی ولی اگه آماتوری خودت انجام نده چون یکم نکته داره.

ممنون از جوابتون
مثلا چه نكته هايي؟
اگه اين نكته ها را انجام نديم ويستا پاك ميشه؟

اگه اشتباه نکنم موقع بوت سیستم با F10 یا Ctrl+F10 میتونی به Recovery Consul دسترسی داشته باشی.

اين كار را انجام دادم اما به Recovery Consul نرفت

از دی وی دیه DRIVER AND UTILITIES از قسمت Audio Drivers میتونی مجدد نصبش کنی.
حدود 3-4 تا سي دي داره
دوتاش نوشته DRIVER AND UTILITIES
تو كدومشه؟

يه مشكل ديگه
وقتي رو Computer روي Desktop كليك راست ميكنم و رو Manager ميزنم ارور زير را را ميده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و وقتي توي Control Panel روي Administrator Tools و بعد رو Computer Manager كليك ميكنم ارور زير را ميده:
بايد چيكار كنم؟
يه سري ميگن بايد ويندوز ريكاوري شه. درسته؟ اگه درسته چطوري؟

soroush1362
21-11-2008, 14:26
مثلا چه نكته هايي؟اگه اين نكته ها را انجام نديم ويستا پاك ميشه؟
به هر حال برای نصب XP در کنار ویستای اورجینال 1 سری مقدمات لازمه.مثلا باید درایو اضافه کنی،کار با نرم افزارهای مربوط به هارد دیسک هم به آشنایی و دقت نیاز داره،وگرنه ممکنه کل اطلاعات هارد از بین بره.
در هر صورت اگه خودت میخوای دست به کار بشی در همین فروم(P30World) جناب Registered User تاپیک های جامعی در این مورد ایجاد کردن.سرچ کن پیدا میکنی.

حدود 3-4 تا سي دي داره،دوتاش نوشته ،DRIVER AND UTILITIES تو كدومشه؟
اگه 1530 داری توی DVD مشکیه (ببین Audio Driver داخل کدومشونه).

وقتي رو Computer روي Desktop كليك راست ميكنم و رو Manager ميزنم ارور زير را را ميده:
..............
و وقتي توي Control Panel روي Administrator Tools و بعد رو Computer Manager كليك ميكنم ارور زير را ميده:
..............
بايد چيكار كنم؟يه سري ميگن بايد ويندوز ريكاوري شه. درسته؟ اگه درسته چطوري؟
بله،با ریکاوری مشکل حل میشه.من درایو ریکاوری رو پاک کردم:31:امیدوارم دوستان بتونن کمکت کنن.

sth_died_4me
21-11-2008, 14:45
سلام من همون Mjtb_mer30ful هستم به دلایلی اون آی دی رو از دست دادم.
بخاطر پاسخی که به من دادید تشکر میکنم.
من تونستم با کمک راهنمایی شما تصویر رو انتقال بدم.
ولی باز دو تا مشکل هست. یکی اینکه تصویر در تلویزیون سیاه سفید هستش. دوم اینکه صدا همچنان در لپ تاپ فقط شنیده میشه. چی کار باید بکنم؟

دوستان تصویر لپ تاپ رو انتقال دادن به تلویزیون. ولی تصویر سیاه سفید هستش. چی کار کنم؟
کابل s-video هستش. در ضمن صدا هم در تی وی پخش نمیشه. کابلم سه تا خروجی داره. اینجوری که فروشنده بهم گفت. یکیش مال تصویر. و دو تای دیگه مال صدا هستند. لطفا کمکم کنید

سلام دوست عزیز.
1) برای تغییر پارتیشن نیازی به عوض کردن ویندوز نبود. می تونستی ظرف چند دقیقه با Acronis Disk Director Suit بدون از بین رفتن ویندوز ارجینال انجامش بدی.
2) میکروفن نیازی به درایور نداره.(با 1 برنامه ضبط صدا تست کن)
مرسی عزیزم. از راهنماییت استفاده کردم.
الان مشکلم اینه که تصویر در تلویزیون سیاه سفید هستش. و صدا هم از تلویزیون پخش نمیشه.
خود فروشنده بهم گفت یکیش برای تصویر هستش , دو تای دیگه برای انتقال صدا.
نمیدونم چی کار کنم:11:

Re Z a
21-11-2008, 16:29
سلام من همون Mjtb_mer30ful هستم به دلایلی اون آی دی رو از دست دادم.
بخاطر پاسخی که به من دادید تشکر میکنم.
من تونستم با کمک راهنمایی شما تصویر رو انتقال بدم.
ولی باز دو تا مشکل هست. یکی اینکه تصویر در تلویزیون سیاه سفید هستش. دوم اینکه صدا همچنان در لپ تاپ فقط شنیده میشه. چی کار باید بکنم؟

دوستان تصویر لپ تاپ رو انتقال دادن به تلویزیون. ولی تصویر سیاه سفید هستش. چی کار کنم؟
کابل s-video هستش. در ضمن صدا هم در تی وی پخش نمیشه. کابلم سه تا خروجی داره. اینجوری که فروشنده بهم گفت. یکیش مال تصویر. و دو تای دیگه مال صدا هستند. لطفا کمکم کنید

مرسی عزیزم. از راهنماییت استفاده کردم.
الان مشکلم اینه که تصویر در تلویزیون سیاه سفید هستش. و صدا هم از تلویزیون پخش نمیشه.
خود فروشنده بهم گفت یکیش برای تصویر هستش , دو تای دیگه برای انتقال صدا.
نمیدونم چی کار کنم:11:

تبریک میگم ورود دوبارتونو :11: من فکر کنم شما از HDMI استفاده کنید بهتره کفیتش خیلی بیشتره نصبت به S-Video :18:

sth_died_4me
21-11-2008, 19:37
تبریک میگم ورود دوبارتونو :11: من فکر کنم شما از hdmi استفاده کنید بهتره کفیتش خیلی بیشتره نصبت به s-video :18:
منم می خواستم hdmi بگیرم. ولی فروشنده گفت تلویزون هم باید ورودی hdmi داشته باشه.
به خاطر همین تردید داشتم.

sari-1369
22-11-2008, 00:01
خوب فروشنده راست گفته ، تلویزیونتم باید hdmi داشته باشه .

sth_died_4me
22-11-2008, 13:50
خوب دیگه منم چون 90% تلویزیون موجود در ایران HDMI ندارند. مجبورم از s-video استفاده کنم.
حالا من چی کار کنم که :
1- تصویر سیاه سفید نباشه
2- صدا در تلویزیون هم پخش بشه. (کابل s-video من سه خروجی داره. یکی تصویر و دوتای دیگه صدا --به گفته فروشنده--)
منتظر راهنمایی های شما هستم.

Stream
22-11-2008, 14:17
خوب دیگه منم چون 90% تلویزیون موجود در ایران HDMI ندارند. مجبورم از s-video استفاده کنم.
حالا من چی کار کنم که :
1- تصویر سیاه سفید نباشه
2- صدا در تلویزیون هم پخش بشه. (کابل s-video من سه خروجی داره. یکی تصویر و دوتای دیگه صدا --به گفته فروشنده--)
منتظر راهنمایی های شما هستم.
فروشنده اشتباه گفته، هیچ صدایی از طریق S-Video منتقل نمیشه. اون سه خروجی باید به ورودی DVD یا Component تلویزیون متصل بشن تا تصویر سیاه و سفید نباشه. (قبلا توی انجمن توضیح دادم دقیقا هر کدوم از پین ها و کابل ها چه استفاده ای دارند و چه سیگنال هایی ازشون عبور می کنه)

صدا رو باید از خروجی هدفون لپ تاپ بگیرید.

Re Z a
22-11-2008, 14:25
منم می خواستم hdmi بگیرم. ولی فروشنده گفت تلویزون هم باید ورودی hdmi داشته باشه.
به خاطر همین تردید داشتم.

خوب فروشنده راست گفته ، تلویزیونتم باید hdmi داشته باشه .

من تایید میکنم فرمایش دوستمونو و دقیقا همین طوره باید TV شما امکانات HDMi داشته باشه و اینم بگم که اگه از این تکنولوژی بهره مند بشید و استفاده بکنید دیگه سمت S-Video نمیرید . البته S-Video خوبی های خودشو داره برای اینکه همه جا استفاده میشه و کیفیتشم نمیشه گفت بده

راستی مشکل صداتون حل نشد؟

1 سوال کابل S-Video چنده الان

من قیمت HDMi دارم حدود 25 تومان مارک philips

Re Z a
22-11-2008, 14:30
فروشنده اشتباه گفته، هیچ صدایی از طریق S-Video منتقل نمیشه. اون سه خروجی باید به ورودی DVD یا Component تلویزیون متصل بشن تا تصویر سیاه و سفید نباشه. (قبلا توی انجمن توضیح دادم دقیقا هر کدوم از پین ها و کابل ها چه استفاده ای دارند و چه سیگنال هایی ازشون عبور می کنه)

صدا رو باید از خروجی هدفون لپ تاپ بگیرید.

Stream جان سلام

میشه یه لطف بکنید اگه امکان داشته باشه آدرس پستتون اینجا هم بذارید یا اینکه یه توضیح مختصر بدید که اگه کارمون لنگ شد بدونیم باید چیکار کنیم

با تشکر فراوان

Stream
22-11-2008, 15:00
Stream جان سلام

میشه یه لطف بکنید اگه امکان داشته باشه آدرس پستتون اینجا هم بذارید یا اینکه یه توضیح مختصر بدید که اگه کارمون لنگ شد بدونیم باید چیکار کنیم

با تشکر فراوان
بفرمایید:

خوندن این تاپیک هم خالی از لطف نیست:

sth_died_4me
22-11-2008, 19:59
من تایید میکنم فرمایش دوستمونو و دقیقا همین طوره باید tv شما امکانات hdmi داشته باشه و اینم بگم که اگه از این تکنولوژی بهره مند بشید و استفاده بکنید دیگه سمت s-video نمیرید . البته s-video خوبی های خودشو داره برای اینکه همه جا استفاده میشه و کیفیتشم نمیشه گفت بده

راستی مشکل صداتون حل نشد؟

1 سوال کابل s-video چنده الان

من قیمت hdmi دارم حدود 25 تومان مارک philips

اگه منظورتون من باشم. باید عرض کنم که بله. درایور صدا رو دوباره نصب کردم, مشکل حل شد.
این که من خریدم 1000 تومان بهم داد. توی اصل بودن یا نبودنش یا مارکش هیچ اطمینانی ندارم. فروشنده چون آشنا بود , و من به این نتیجه رسیدم که آشنا بیشتر سر آدم کلاه میذاره. احتمال داره اینم قلابی باشه.
توی همون پاساژ (گنجینه-قم) پرسیدم hdmi رو گفت 10000 تومان. نمیدونم مارکش چی بود.

ali6358
23-11-2008, 18:21
سلام
گوشی من p990 و لپتابم m1530 . حالا چطوری میتونم از وای فای لپتابم به اینترنت متصل بشم و گوشی هم کانکت بشه ( ویندوزم ویستاست ) لطفا مراحلو کامل توضیح بدین چونکه اصلا ارم wifi در لپتاب کنار ساعت نمیاد
در ضمن یه دگمه کنار بلوتوث و ریموت لپتاب چیه که وقتی می زنم هیچ اتفاقی نمی افته؟؟
با تشکر از زحماتتون

sth_died_4me
23-11-2008, 19:02
سلام
در ضمن یه دگمه کنار بلوتوث و ریموت لپتاب چیه که وقتی می زنم هیچ اتفاقی نمی افته؟؟
با تشکر از زحماتتون

من فکر کنم اون دگمه برای نشون دادن شبکه های موجود برای wifi باشه. البته فکر کنم , مطمئن نیستم.
دوستان دیگه حتما من رو مطلع می کنن که این چی هست.

devil_ff2008
23-11-2008, 19:23
شما توی CD درایور لپتاپت باید نصبش کنی بعد با زدن اون دکمه Wifi Catcher میاد

soroush1362
23-11-2008, 23:08
گوشی من p990 و لپتابم m1530 . حالا چطوری میتونم از وای فای لپتابم به اینترنت متصل بشم و گوشی هم کانکت بشه ( ویندوزم ویستاست )
سلام دوست عزیز
یعنی میخوای با لپتاپ به اینترنت وصل بشی و از طریق WLAN گوشی از اینترنت در گوشی استفاده کنی؟
ADSL داری یا Dial up ؟
به طور خلاصه باید روی لپتاپ یک Wireless Network ایجاد کنی و اینترنت رو روی وایرلس Share کنی.

ali6358
23-11-2008, 23:26
سلام سروش عزیز
من dial up دارم .دقیقا نمیدونم چطوری روی لپتاپ یک Wireless Network ایجاد کنم و اینترنت رو روی وایرلس Share کنم
در ضمن برای dell m1530 درایور وای فای چیه
منتظر راهنمایی دوستان هستم

devil_ff2008
23-11-2008, 23:43
توی cd مشکیه هست
اتوران رو اجرا کن گزینشو میبینی

ali6358
23-11-2008, 23:53
لطف کن اسمشو بگو
من همشو امتحان کردم ولی نشد

devil_ff2008
23-11-2008, 23:58
روش نوشته Wireless دیگه
چند تاست همشو بزن یکیش واست جواب میده (بسته به چیپش)

ali6358
24-11-2008, 00:20
من همشو امتحان کردم ولی نشد
به هر حال لطفا بگو بعد چکار کنم

soroush1362
24-11-2008, 00:26
سلام سروش عزیز
من dial up دارم .دقیقا نمیدونم چطوری روی لپتاپ یک Wireless Network ایجاد کنم و اینترنت رو روی وایرلس Share کنم
من با XP کار میکنم،الان ویستا دم دستم نیست که مراحلش رو دقیق بتونم بگم.

همون طور که devil_ff2008 گفت توی DVD مشکی قسمت Network Drivers، اگه اشتباه نکنم اینه :
Intel (R) Wireless WiFi Link 4965AGN Rev: A05

ali6358
24-11-2008, 00:42
خیلی ممنون
دوستان لطف کنن مراحلشو به طور کامل توضیح بدن .چونکه من وارد نیستم
با تشکر

ali6358
24-11-2008, 00:58
خیلی ممنون از راهنماییتون

دوستان لطف کنند مراحل تنظیمشو بطور کامل بگن
با تشکر از شما دوستان

ali6358
24-11-2008, 01:02
مهم نیست شما ار روی xp توضیح بدین و بگین بعد از نصب درایور دقیقا چه اتفاقی می افته (ایکون وایر لس کنار ساعت میاد؟؟) مال من که بعد از نصب درایور نیومد !
با تشکر

REGISTERED USER
24-11-2008, 01:10
کاربر گرامی ali6358

اگر به همین روند پست دادن ادامه دادید مجبورم 90 درصد پست های اسپم گونه شما رو پاک کنم ...

لطفا رعایت کنید

farshadtizhoosh
24-11-2008, 21:00
سلام
من ويندوز ويستا لپ تاپما (M1530) را با اون دي وي دي قهوه‌ايه رو لپ تاپ عوض كردم
اينا ديگه نيست:

راهي هست كه دوباره برگردونمشون؟:41:
ممنون:11:

Re Z a
24-11-2008, 21:55
1 سوال این ویندوز ویستایی که توی پک لپتاپ گذاشتن اصلیه؟ یا اینکه در حداین ویندوز ویستایی که روش نصب هستش میتونه باشه یا نه

ZEDEHAL DEGE
24-11-2008, 23:09
سلام اقا تو دفترچه لپ تاپم نوشته يه جا واسه سيم كارت داره اين واسه چيه؟

vahid123
24-11-2008, 23:14
دوستان راستش من نهايتا تا فردا يا پس فردا يه XPS 1530 ميرسه دستم و به جمع شما ميپيوندم!!!!!!

فقط راستش من در خانه از اينترنت Wireless استفاده ميكنم...خواستن بدونم آيا سوكت كارت شبكه مثل Pc داره يا خير؟؟؟

اگه نداره از چه طريقي ميشه استفاده كرد از اين اينترنت كه دارم؟

ممنون

ZEDEHAL DEGE
24-11-2008, 23:18
دوستان راستش من نهايتا تا فردا يا پس فردا يه XPS 1530 ميرسه دستم و به جمع شما ميپيوندم!!!!!!

فقط راستش من در خانه از اينترنت Wireless استفاده ميكنم...خواستن بدونم آيا سوكت كارت شبكه مثل Pc داره يا خير؟؟؟

اگه نداره از چه طريقي ميشه استفاده كرد از اين اينترنت كه دارم؟

ممنون

برو اينجا هم بپرس

soroush1362
25-11-2008, 04:10
من ويندوز ويستا لپ تاپما (M1530) را با اون دي وي دي قهوه‌ايه رو لپ تاپ عوض كردم.اينا ديگه نيست:
--------------------------------------
راهي هست كه دوباره برگردونمشون؟:41:
بله دوست عزیز،اسم این برنامه DELL Dock هست که متاسفانه توی DVDهای همراه لپتاپ نیست،ولی خوشبختانه میتونی از اینجا دانلود کنی :
اول اینو بگیر:
بعد اینو بگیر:
به همین ترتیب هم نصبشون کن.

1 سوال این ویندوز ویستایی که توی پک لپتاپ گذاشتن اصلیه؟ یا اینکه در حداین ویندوز ویستایی که روش نصب هستش میتونه باشه یا نه
بله رضا جان،در حد همینه که اورجینال روش نصبه.میتونی با سریال زیر لپتاپ اکتیوش کنی.

سلام اقا تو دفترچه لپ تاپم نوشته يه جا واسه سيم كارت داره اين واسه چيه؟
برای استفاده از GPRS و اتصال به اینترنت. متاسفانه فقط با سیم کارت های چند اپراتور خارجی کار میکنه و با ایرانسل و همراه اول! کار نمیکنه.

دوست عزیز برای انتخاب 1530 و پیوستن به جمع ما بت تبریک میگم.
بله،هم کارت شبکه داره،هم وایرلس.شما از هر دو طریق میتونی به اینترنت متصل بشی.اگه مودم وایرلس داشته باشی خیلی راحت میتونی با وایرلس وصل بشی.:20:

sari-1369
25-11-2008, 11:07
یعنی منظورتون اینه که سخت افزار لازم برای استفاده از سیم کارت رو لپتاپ هست و تنها مشکل ما سیم کارته ؟؟؟؟

آیا ممکنه این اپراتور سوم که داره میاد بتونه اینو را بندازه ؟؟؟

devil_ff2008
25-11-2008, 11:17
یعنی منظورتون اینه که سخت افزار لازم برای استفاده از سیم کارت رو لپتاپ هست و تنها مشکل ما سیم کارته ؟؟؟؟
بله پشت باتریه
باتری رو که در بیارید معلوم میشه

آیا ممکنه این اپراتور سوم که داره میاد بتونه اینو را بندازه ؟؟؟
فکر نکنم چون دل خودشو با چند تا اپراتور خارجی مچ کرده

soroush1362
25-11-2008, 22:10
بله پشت باتریه

فکر نکنم چون دل خودشو با چند تا اپراتور خارجی مچ کرده
تایید میشه.
نمیدونم فایده داره در این مورد با ایرانسل مکاتبه کرد؟اصلا ایرانسل میتونه درایورش رو درست کنه؟بعید میدونم.ولی اگه میشد عالییییییی بود.

sari-1369
25-11-2008, 22:32
بله پشت باتریه

بابا اونو که دیدم .

دقیقا مطمعن نیستم ولی فکر کنم جایی خوندخ بودم که لپتاپایی که این طرفا میان اصلا اون گیت سیم کارت روش نیست .

حالا اگه هست چرا هیچ درایوری برای این سخت افزار ، یا یه نرم افزار واسه از این قابلیت رو لپتاپ نیست .

اصلا هیچ جایی در مورد این سیم کارتو اینجور پیزا چیزی ننوشته . ( نه تو ویندوز نه تو دل ساپورت ، تو دفترچشم فکر نکنم باشه )

soroush1362
26-11-2008, 04:28
پست اشتباه بود.

Re Z a
26-11-2008, 12:32
تایید میشه.
نمیدونم فایده داره در این مورد با ایرانسل مکاتبه کرد؟اصلا ایرانسل میتونه درایورش رو درست کنه؟بعید میدونم.ولی اگه میشد عالییییییی بود.

یه زنگی به اپراتورش بزنیم بد نیست من امشب زنگ میزنم حالا کسی اگه زودتر تونست جواب بگیره بهتر دیگه...:11:

vahid123
26-11-2008, 23:39
دوستان بالاخره امشب تونستم به جمع xps داران عزيز بپيوندم!!!!!! اما با يه ضد حال خفن مواجه شدم :41:

راستش خواستم با روش كاربر گرامي Registered User ژارتيشن بندي كنم كه متاسفانه نميدونم چي شد كه ويندوز اورجينال نازنينم پريد :41:

خلاصه دست به دامن شما هستم كه راهنمايي كنيد چكار ميتونم كنم كه ويندوزم برگرده؟؟؟

اون درايو ريكاوري هم هنوز پاك نشده....من تمام تاپيك رو گشتم نتونستم راهنمايي رو در اين زمينه پيدا كنم...

REGISTERED USER
27-11-2008, 00:51
باید دقت می کردی ! روش من درست بوده

بهتره اگر و تنها اگر قسمت بوت آسیب دیده ، دی وی دی ویستای خود دل رو بزاری و بوت کنی و در قسمت نصب ویندوز ، در بخش repair یک boot repair انجام بدی

اگر پارتیشن پریده ، اول پارتیشن بندی کن بعد ریکاوری

soroush1362
27-11-2008, 04:10
توی DVD مشکیه در قسمت Communication Drivers فکر میکنم درایوراش باشه.اگه اشتباه نکنم به همین سیم کارت مربوط میشه،چون اسم اپراتورهای Cingular،Vodafone،Sprint،TELUS و VZW به وضوح دیده میشه.اگه مال سیم کارت نباشه پس ماله چیه ؟!!!:5:
دوستان عزیز تصحیح میکنم،درایورهای ذکر شده به WWAN مربوط میشه و ماله سیم کارت نیست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid123
27-11-2008, 11:30
با تشكر از شما آقاي REGISTERED USER منظور من توهين به آموزش شما نبود فكر كنم منظورمو درست بيان نكردم
متاسفانه من بعد از اينكه ويندوزم پريد آموزش شما رو ديدم.

موقع نصب ويندوز براي Repair كردن بايد درايوي رو بشناسه براي ريكاوري يا نصب ، اما هارد من هيچ درايوي رو نميشناسه

و اينكه وقتي ميخوام در نصب ويندوز پارتيشن بندي كنم ارور ميده.

ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد چون از موقعي كه لپ تاپو گرفتم 30 دقيقه باهاش كار نكردم.

REGISTERED USER
28-11-2008, 00:40
با تشكر از شما آقاي REGISTERED USER منظور من توهين به آموزش شما نبود فكر كنم منظورمو درست بيان نكردم
متاسفانه من بعد از اينكه ويندوزم پريد آموزش شما رو ديدم.

موقع نصب ويندوز براي Repair كردن بايد درايوي رو بشناسه براي ريكاوري يا نصب ، اما هارد من هيچ درايوي رو نميشناسه

و اينكه وقتي ميخوام در نصب ويندوز پارتيشن بندي كنم ارور ميده.

ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد چون از موقعي كه لپ تاپو گرفتم 30 دقيقه باهاش كار نكردم.

اگر ویندوز ویستا توی پارتیشن C و XP در داخل D ، می تونید این فایلهایی که پیوست کردم (محتویاتش) توی پارتیشن C بریزید و بعد دی وی دی ویستا رو بزارید . بوت کنید و repair ... ان شالله حله و ویندوز ویستا در کنار XP میاد بالا اگر هنوز توی پارتیشن C باشه

نکته : پوشه boot داخل پارتیشن C باشه

نکته2 : فایلهای در صورت وجود باید جایگزین شوند

farshadtizhoosh
03-12-2008, 21:28
سلام
يه سؤال
ميشه يه 100 گيگ از OS را ورداري و رو Recovery بگذاري؟
چطوري؟
ممنون

mehdider_5
04-12-2008, 13:08
با سلام
من vista را فرمت کردم و ویندوز xp32 نصب کردم (xps m1530 )آما درایورهایش را پیدا نمیکنم حتی در سایت dell هم نبود اگر ممکن است راهنمائی کنید

soroush1362
04-12-2008, 13:52
ميشه يه 100 گيگ از OS را ورداري و رو Recovery بگذاري؟چطوري؟

بله دوست من، همونطور که بارها گفته شده با نرم افزارهای مدیریت هارد دیسک مثل Acronis Disk Director Suite میتونید تعداد درایوها رو افزایش بدید یا حجم اونها رو تغییر بدید .

soroush1362
04-12-2008, 14:06
من vista را فرمت کردم و ویندوز xp32 نصب کردم (xps m1530 )آما درایورهایش را پیدا نمیکنم حتی در سایت dell هم نبود اگر ممکن است راهنمائی کنید
دوست عزیز برو به آدرس زیر، البته ممکنه لینکهاش از کار افتاده باشن.

devil_ff2008
04-12-2008, 18:49
دوستان درایور 1530 برای لینوکس هم موجوده ؟
و اینکه میشه من کنار ویستام یه لینوکس نصب کنم (Open Suse 11) ؟
مشکلی چیزی وجود نداره یا پیش نمیاد ؟

mehdider_5
04-12-2008, 21:41
با سلام
لینکی که در مورد sps dell 1530 داده بودید خراب است ممنون میوشم لینک دیگری ارائه کنید کارم گیر کرده

با تشکر

amanofnoname
04-12-2008, 21:41
دوستان سلام

من بالاخره xps 1530 رو خریدم.

فعلا هارد اصلا صدا نداره. فن هم اصلا صدا نداره. در حدی که بعضی اوقات فکر میکنم لپ تاپ خاموشه!

صدای اسپیکر هم راضی کنندست.

فقط وقتی روشنش میکنم (احتمالا )دیویدی رایتر یه صدایی مثل لگد زدن میکنه. به غیر از این همه چیز عالیه. کسی نمیدونه مشکل چیه؟

راستی من یکی دوتا برنامه روش نصب کردم، قضیه ی این ریکاوری چیه؟ چیکار باید بکنم؟

ممنون

sari-1369
04-12-2008, 22:26
این صدایی که گفتی مشکل نیست ...

مثل صدای رها شدن یه زامنه ؟؟؟ آره ؟

amanofnoname
05-12-2008, 00:27
این صدایی که گفتی مشکل نیست ...

مثل صدای رها شدن یه زامنه ؟؟؟ آره ؟

آره، ولی بیشتر شبیه صدای گلنگدنه!

اگه مشکل خاصی پیش نیاد، ازش راضیم. هم قشنگه، هم خوب کار میکنه.

Re Z a
05-12-2008, 02:17
با سلام
لینکی که در مورد sps dell 1530 داده بودید خراب است ممنون میوشم لینک دیگری ارائه کنید کارم گیر کرده

با تشکر

من خودم از همون لینک دانلود کردم درایورهارو اما برای راهنمایی بیشتر

اینجا توی صفحه های اول میتونید مشکلتون حل کنید که پاسخش هست ...

Re Z a
05-12-2008, 02:29
دوستان سلام

من بالاخره xps 1530 رو خریدم.

سلام دوست عزیز مبارکتون باشه :11: تبریک میگم به سلیقتون .

فقط وقتی روشنش میکنم (احتمالا )دیویدی رایتر یه صدایی مثل لگد زدن میکنه. به غیر از این همه چیز عالیه. کسی نمیدونه مشکل چیه؟

مشکلی نیست خیالتون راحت باشه برای منم همونجوریه

راستی من یکی دوتا برنامه روش نصب کردم، قضیه ی این ریکاوری چیه؟ چیکار باید بکنم؟

اصولا برای بازگردوندن ویندوز و غیره بکار میره که بهتره باشه و بهش دست نزنید و ازش یه بک آپ بگیرید که البته سروش جان و بقیه استادان بیشتر میتونن راهنماییتون بکنن در این ضمینه :10:

فعلا هارد اصلا صدا نداره. فن هم اصلا صدا نداره. در حدی که بعضی اوقات فکر میکنم لپ تاپ خاموشه!

صدای اسپیکر هم راضی کنندست.

برای منم اولش همینجوری بود اما یه مدت که گذشت احساس میکنم بیشتر شده و بعضی موقعات یه حالت دور تند صداش میاد و دور کند و اینم منو نگران کرده

panteaaa55
05-12-2008, 02:35
sony__vaio __ vgn-sz340p

1 - به نظر شما چطوره ؟

2 - کسی درایور هاشو داره (ممنون میشم ) لازمه

3 - فکر کنم این سری مشکل باتری دارن .
توضیح : اگر اشتباه نکنم 1 بار 1 جای خوندم شرکت سونی طرح تعویض گذاشته بود .

اگر اطلاعی دارید بفرمائید .

4 - ویندور xp

Re Z a
05-12-2008, 02:47
sony__vaio __ vgn-sz340p

1 - به نظر شما چطوره ؟

2 - کسی درایور هاشو داره (ممنون میشم ) لازمه

3 - فکر کنم این سری مشکل باتری دارن .
توضیح : اگر اشتباه نکنم 1 بار 1 جای خوندم شرکت سونی طرح تعویض گذاشته بود .

اگر اطلاعی دارید بفرمائید .

4 - ویندور xp

اینجا تاپیک مشکلات و سوالات درباره لپ تاپ Dell XPS M1530 هستش فکر کنم آدرس 2 کوچه بالاتر اومدی

لطفا قبل از پرسیدن سوال یکم توجه هتون بیشتر کنید و لطفا سوالتون توی تاپیک خودش بپرسید از دادن پست اسپم هم بپرهیزید

با تشکر

bineshan
05-12-2008, 03:27
دوستان شارژر شما هم بعد از دو سا عت می خواد منفجر بشه؟

Re Z a
05-12-2008, 03:30
دوستان شارژر شما هم بعد از دو سا عت می خواد منفجر بشه؟

داغ میشه اما مشکل ساز نیست تا جای که من میدونم طبیعیه بعدش سرد میشه ...

bineshan
05-12-2008, 03:56
والا شارژر ما که زیاد داغ می کنه بعد از 2 ساعت می ترسم از گرما ذوب بشه
یعنی این عادیه؟

panteaaa55
05-12-2008, 05:24
اینجا تاپیک مشکلات و سوالات درباره لپ تاپ dell xps m1530 هستش فکر کنم آدرس 2 کوچه بالاتر اومدی

لطفا قبل از پرسیدن سوال یکم توجه هتون بیشتر کنید و لطفا سوالتون توی تاپیک خودش بپرسید از دادن پست اسپم هم بپرهیزید

با تشکر

معذرت میخوام . خطای دید بود .

میرم تو محل خودمون

شاد باشید :11::11::11:

فقط جهت اطلاع به عرضتون برسونم شارژره من هم داغ میکنه 1000تا و فکر کنم این امر در اکثر شارژرها و لپ تاب ها طبیعی است

Re Z a
05-12-2008, 16:20
والا شارژر ما که زیاد داغ می کنه بعد از 2 ساعت می ترسم از گرما ذوب بشه
یعنی این عادیه؟

بینشان جان من خیلی روی این بحسی که شما فرمودید حساس بودم و هستم و حتی زنگ هم زدم به گارانتی (زیگرات) کارشناسش گفت این یه امر طبیعی هستش و نگران نباشید حالا نمیدونم بازم دوستان نظرشون بگن ممنون میشیم در این رابطه شارژر

amanofnoname
05-12-2008, 16:35
وقتی لپ تاپ رو به برق میزنم اگه شارژ باتری صددرصد هم باشه بازم نور صفحه زیاد میشه! کسی میدونه دلیلش چیه؟

Re Z a
05-12-2008, 16:46
وقتی لپ تاپ رو به برق میزنم اگه شارژ باتری صددرصد هم باشه بازم نور صفحه زیاد میشه! کسی میدونه دلیلش چیه؟

دلیلشو من نمیدونم اما برای منم همینجوریه. خوب شما میتونین کمش کنید فکر نکنم مشکل ساز باشه به اون صورت

soroush1362
05-12-2008, 17:51
دوست عزیز این مورد به میزان شارژ باتری مربوط نیست.بلکه به تنظیمات DELL QuickSet مربوط میشه. در کل دو مورد تنظیمات برای مدیریت توان وجود داره.یکی زمانیه که آداپتور به لپتاپ وصل نیست(Running on Batteries) که طبیعتا برای صرفه جویی در مصرف باتری بهتره برایتنس صفحه،زمان خاموش شدن صفحه،زمان خاموش شدن هارددیسک و ... پایینتر باشه.دومی زمانیه که آداپتور به لپتاپ وصله(Plugged in) ،در این حالت نیاز نیست برایتنس صفحه پایین باشه و میتونید از حداکثر روشنایی استفاده کنید. تمام موارد فوق هم در DELL QuickSet/Power Management Wizard و هم در Control Panel/Power Options قابل تغییره.:20:

amanofnoname
05-12-2008, 18:13
دوستان ممنونم

این دیویدی ریکاوری رو چجوری باید درست کنم؟ الان که من یکی دوتا برنامه نصب کردم بازم میشه ریکاوری گرفت؟

amanofnoname
05-12-2008, 18:51
فقط یه نکته هم بگم که احتمالا همتون میدونین:

هروقت میخواین با لپ تاپ کار کنین، اگه اون اطراف پریز برق بود، لپ تاپ رو بزنید به برق چون وقتی شارژ صددرصد باشه، باتری از مدار خارج میشه و کار نمیکنه و به

اصطلاح Idle میشه و در نتیجه عمرش بیشتر میشه. حتما میدونین که در این حالت باید هر 1 ماه یه بار از خود باتری هم استفاده کنید تا باتری صدمه نبینه.

نکته ی بعد هم اینه که اول شارژر رو به برق بزنید بعد به لپ تاپ وصل کنید، چون من چند باری که وصل کردم، هر دفعه جرقه زد! احتمالا عجله میکنم اینجوری میشه.

bineshan
05-12-2008, 22:57
بینشان جان من خیلی روی این بحسی که شما فرمودید حساس بودم و هستم و حتی زنگ هم زدم به گارانتی (زیگرات) کارشناسش گفت این یه امر طبیعی هستش و نگران نباشید حالا نمیدونم بازم دوستان نظرشون بگن ممنون میشیم در این رابطه شارژر

ممنون smoking جان اتفاقا من هم3 ماه پیش با گارانتی زیگورات گرفتم
ولی بقیه مثل اینکه از گفتن اینکه شارژرشون در حد انفجار داغ میشه ترس دارن و هیچ کس وقتی این صحبت پیش میاد چیزی نمی گه ولی نباید این همه داغ بشه

bineshan
05-12-2008, 23:03
دوست عزیز این مورد به میزان شارژ باتری مربوط نیست.بلکه به تنظیمات dell quickset مربوط میشه. در کل دو مورد تنظیمات برای مدیریت توان وجود داره.یکی زمانیه که آداپتور به لپتاپ وصل نیست(running on batteries) که طبیعتا برای صرفه جویی در مصرف باتری بهتره برایتنس صفحه،زمان خاموش شدن صفحه،زمان خاموش شدن هارددیسک و ... پایینتر باشه.دومی زمانیه که آداپتور به لپتاپ وصله(plugged in) ،در این حالت نیاز نیست برایتنس صفحه پایین باشه و میتونید از حداکثر روشنایی استفاده کنید. تمام موارد فوق هم در dell quickset/power management wizard و هم در control panel/power options قابل تغییره.:20:

تایید میشه

Re Z a
05-12-2008, 23:07
ممنون smoking جان اتفاقا من هم3 ماه پیش با گارانتی زیگورات گرفتم
ولی بقیه مثل اینکه از گفتن اینکه شارژرشون در حد انفجار داغ میشه ترس دارن و هیچ کس وقتی این صحبت پیش میاد چیزی نمی گه ولی نباید این همه داغ بشه

درسته . اما میدونی چون این شارژرا چینی هستش احساس میکنم کیفیت کافی نداشته باشه البته خاطر نشانتون عرض کنم که جنس درجه 1 چینه ولی چون من از لحاظ استاندارد خیلی سرم میشه استاندارد این شارژرهارو پایین میدونم

من یکی از دوستام Mac داره کیف کردم وقتی دیدم شارژر لپتاپش مثل شارژر گوشیه نوکیاست یعنی براحتی شارژ میشد و لازم نبود یه وسیله سنگینی مثل یکیه من توی کیفش بذاره

bineshan
06-12-2008, 00:33
درسته . اما میدونی چون این شارژرا چینی هستش احساس میکنم کیفیت کافی نداشته باشه البته خاطر نشانتون عرض کنم که جنس درجه 1 چینه ولی چون من از لحاظ استاندارد خیلی سرم میشه استاندارد این شارژرهارو پایین میدونم

من یکی از دوستام Mac داره کیف کردم وقتی دیدم شارژر لپتاپش مثل شارژر گوشیه نوکیاست یعنی براحتی شارژ میشد و لازم نبود یه وسیله سنگینی مثل یکیه من توی کیفش بذاره

این یکی از معایب dell محسوب میشه
زیگورات هم مجبوره بگه اقا همه چی طبیعیه اگر منفجر هم شد خیالت راخت طبیعیه تا مدت گارانتیش تمام بشه

sari-1369
06-12-2008, 00:48
شما لپتاپتونو با چی تمیزش می کنین ؟؟؟

ماله اینقدر باهاش بازی کردم رو بعضی از دکمه ها جای انگشتام مونده :d

Re Z a
06-12-2008, 01:22

من البته مثل شما اونقدر استفاده نمیکنم اما موقعی که 3 ماه پیش لپتاپ خریدم براش از این آیسان ها خریدم مانند دستمال هستن ولی آغشته به کمی الکل فکر کنم خیلی خوب تمیز میکنه و صدمه نمیزنه به بدنه و داخل لپتاپ

bineshan
06-12-2008, 01:44

دستمال مخصوصی که برای پاک کردن عینک استفاده میشه هم خوبه

sari-1369
06-12-2008, 10:12
عزیز دل :d دستمال کار ساز نیست ...

این اسپری های تمیز کننده کامپیوتر بزنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟

REGISTERED USER
06-12-2008, 10:30
مواد شیمیایی اصلا نزنید با محلول آب و الکل ... مواد شوینده رنگ لپ تاپ رو می برند شاید برای یکبار نه ... اما دفعات بعدی بد اثری می زارند

mehdider_5
06-12-2008, 13:14
با سلام

فکر کنم دوستان ما را از یاد برده اند من درایور dell m 1530 را برای ویندوز xp 32 بیتی میخواهم اگر ممکن است لینکی در این مورد ارائه دهید

amanofnoname
06-12-2008, 16:05
یک نکته ی دیگم فهمیدم:

اگه هاردتو زیاد صدا میده، بعد از تایید اساتید محترم، این کارو انجام بدید:

(من عواقب کار رو بر عهده نمیگیرم)

وقتی ویندوز داره بالا میاد F12 رو بزنید، برید تو BIOS بعد تو Performance بعد تو HDD Acoustic Mode اونجا به طور

پیشفرض رو Bypass هست. اگه Quiet رو انتخاب کنید، سرعت هارد کم میشه، و نتیجتا هم صداش و هم سرعت

عملکردش کمتر میشه. اگه Performance رو انتخاب کنید، هم صداش بیشتر میشه و هم سرعت عملکرد.

موفق باشید:11:

mostafa<>khan
06-12-2008, 16:11
عزیز دل :d دستمال کار ساز نیست ...

این اسپری های تمیز کننده کامپیوتر بزنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟
واسه کیبوردت از این کاور ها بگیر بنداز روی کیبوردت
منم ندارم اما این هفته باید بگیرم حیفه.اینجوری دیگه لای کیبوردها اشغال نمیرهو کثیف نمیشه

Re Z a
06-12-2008, 23:49
واسه کیبوردت از این کاور ها بگیر بنداز روی کیبوردت
منم ندارم اما این هفته باید بگیرم حیفه.اینجوری دیگه لای کیبوردها اشغال نمیرهو کثیف نمیشه

میشه عکسی چیزی اگه ازش داری بذاری چون من هر جا رفتم گفتن نداریم! اگه از دوستان جایی سراغ داره بگه ماهم بریم بخریم

REGISTERED USER
07-12-2008, 01:16
با سلام

فکر کنم دوستان ما را از یاد برده اند من درایور dell m 1530 را برای ویندوز xp 32 بیتی میخواهم اگر ممکن است لینکی در این مورد ارائه دهید

دوستان قبلا لطف کردند در بخش درایورها به دفعات گذاشتند ... حالا شما هم لطف کنید یا توی بخش درایور و مباحث فنی مطرح کنید یا سرچ کنید !

Re Z a
09-12-2008, 13:46
سوالی برای من پیش آمد البته به صورت ساده میپرسم از دوستان عزیزم

چطوری میشه موقعی که ویندوز ویستا بالا میاد اولش 2 حالت هستش 1 حالت باید با User پسورد بدیم حالت دوم با اثر انگشت یا همون Finger print من سوالم اینجاست که چجوری میشه حالت اول یعنی با Password نباشه کلا و فقط با Finger Print بالا بیاریم ویندوز رو ؟

Diego
11-12-2008, 15:17

چطوری میشه موقعی که ویندوز ویستا بالا میاد اولش 2 حالت هستش 1 حالت باید با User پسورد بدیم حالت دوم با اثر انگشت یا همون Finger print من سوالم اینجاست که چجوری میشه حالت اول یعنی با Password نباشه کلا و فقط با Finger Print بالا بیاریم ویندوز رو ؟

ببخشید...درست متوجه منظورتون نشدم....خوب وقتی صفحه ی logon بالا میاد باید از اثر انگشت استفاده کرد.(وقتی اثر انگشت رو فعال میکنید.)

Re Z a
11-12-2008, 22:25
ببخشید...درست متوجه منظورتون نشدم....خوب وقتی صفحه ی logon بالا میاد باید از اثر انگشت استفاده کرد.(وقتی اثر انگشت رو فعال میکنید.)

سلام

منم گفتم موقعی که صفحه Login بالا میاد 2 تا گزینه هست که یکی اثر انگشته یکیم که User که برای ویندوز ساختم هر 2 تا شون میان بالا میخوام فقط اثر انگشت باشه دیگه از Password استفاده نکنم

farshadtizhoosh
12-12-2008, 11:18
بله دوست من، همونطور که بارها گفته شده با نرم افزارهای مدیریت هارد دیسک مثل acronis disk director suite میتونید تعداد درایوها رو افزایش بدید یا حجم اونها رو تغییر بدید .

سلام
ويندوز ويستا را ساپورت ميكنه؟
آخه يه چند جا ديدم ويستا ساپورت نميكنه
لطفا يه لينك از دانلودشا كه تو ويستا هم كار كنه بزارين
ممنون

Diego
12-12-2008, 14:07
سلام

منم گفتم موقعی که صفحه Login بالا میاد 2 تا گزینه هست که یکی اثر انگشته یکیم که User که برای ویندوز ساختم هر 2 تا شون میان بالا میخوام فقط اثر انگشت باشه دیگه از Password استفاده نکنم
فکر نکنم عملی باشه.چون باید صفحه ی لوگین بالا بیاد که بشه از فینگرپرینت به عنوان جایگزین عبور استفاده کرد.
یه سوال:مگه شما پسورد هم هر دفعه وارد میکنی؟

سلام
ممنون

از paragon استفاده کن.ویستا رو کامل ساپورت میکنه.من خودم با paragon لپ تاپم رو پارتیشن بندی کردم.

Re Z a
12-12-2008, 14:13
سلام
ممنون

بله ساپرت میکنه ویندوز ویستا رو چون من با همین acronis بک آپ گرفتم از ویندوز ویستا

فکر نکنم عملی باشه.چون باید صفحه ی لوگین بالا بیاد که بشه از فینگرپرینت به عنوان جایگزین عبور استفاده کرد.
یه سوال:مگه شما پسورد هم هر دفعه وارد میکنی؟

آره 2 حالته یا Pass باید وارد کنیم یا اینکه از فینگرپرینت استفاده کنیم

amanofnoname
12-12-2008, 16:07

شما این روش رو امتحان کن ببین میشه:

start> Programs> Fingerprint Reader Suite>Control Center>Setting>System Setting

بعد، از سربرگ logon تیک گزینه ی Allow to bypass logon using windows password رو بردارید.

امیدوارم کار کنه.:11:

Re Z a
12-12-2008, 16:20

start> Programs> Fingerprint Reader Suite>Control Center>Setting>System Setting

بعد، از سربرگ logon تیک گزینه ی Allow to bypass logon using windows password رو بردارید.

مرسی اما شاید منظورمو درست متوجه نشده باشین :31: password یوزر اکانت USer Accounts میگم که نمیخوام همراه با فینگرپرینت بیاد بالا البته فعلا با لپتاپ نیستم که تست کنم اما فکر میکنم اگه Password یوزر اکانت Remove کنم مشکلم حل بشه

دوستان امتحان میکنم خبرشو میذارم :11:

amanofnoname
12-12-2008, 16:32
مرسی اما شاید منظورمو درست متوجه نشده باشین :31: Password یوزر اکانت user accounts میگم که نمیخوام همراه با فینگرپرینت بیاد بالا البته فعلا با لپتاپ نیستم که تست کنم اما فکر میکنم اگه password یوزر اکانت remove کنم مشکلم حل بشه

دوستان امتحان میکنم خبرشو میذارم :11:

منظورتون رو درست متوجه شدم. این راه حل احتمالی هم برای همون کار هست که به احتمال زیاد درسته.

به هرحال این به ذهن من میرسید که اگر بعد از امتحان کردن نتیجشو بگید ممنون میشم.

soroush1362
12-12-2008, 22:43
سلام
ممنون
توصیه میشه از ورژن بوت acronis disk director suite استفاده کنید.

farshadtizhoosh
13-12-2008, 19:35
سلام
يه سؤال
ميشه روكش قسمت نشون داده شده در زير را عوض كرد؟ (XPS M1530 :D)

يه رديف خش بد جور خورده :41:

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:29
بله ... شاید توی نمایندگی های پاییتخت تهران گیرت بیاد

من برای دل 1525 دیده بودم 45 تومن ... اینو خدا میدونه

Re Z a
14-12-2008, 16:43
سلام
يه سؤال
ميشه روكش قسمت نشون داده شده در زير را عوض كرد؟ (xps m1530 :d)

يه رديف خش بد جور خورده :41:

بله ... شاید توی نمایندگی های پاییتخت تهران گیرت بیاد

من برای دل 1525 دیده بودم 45 تومن ... اینو خدا میدونه

سلام

آره عوض میشه من 1 هفته پیش قیمت گرفتم گفتن 100 تومان!‌ برای لپتاپ 1530 ( آدرس فروش: نمایندگی زیگرات بخش فروش)

farshadtizhoosh
14-12-2008, 19:23
مثل اولش ميشه يا تابلو اِ ؟

reza fontana
14-12-2008, 19:44
اقا من این ال سی دیه لپ تاپم رو با چی پاک کنم که هم لکهارو از بین بره و هم ضرری نداشته باشه؟

Re Z a
15-12-2008, 07:34

نمیدونم تجربشو نداشتم که خدمتتون عرض کنم . اما اینای که من میشناسم کار بلدن . شما هم باید جایی بدین برای تعویض که کار درست باشن :46:

موفق باشید:11:

REGISTERED USER
15-12-2008, 11:28

عزیز من قطعه اصلی که توسط Dell part توزیع میشه پس میشه عین روز اولش اگر برای نصبش طرف ناشی نباشه و بلد باشه ... باید بدی خودشون چون ست کردن و جا انداختنش یه لم کوچیک داره

اقا من این ال سی دیه لپ تاپم رو با چی پاک کنم که هم لکهارو از بین بره و هم ضرری نداشته باشه؟

بهترین راه : یه تمیز کننده LCD از بازار بخر سه تومن ... روی دستمال کتانی نرم ( از اینا که توی جعبه عینک ها هستند ) بپاش و بکش روی LCD

راه دوم اینه که پارچه کتانی رو خشک خشک با یک فشار متوسط بکشی روش تا لکه ها پخش بشه و اگر لکه ها جدی بودند با آب یکم نم دارش کن

اصلا و ابدا شیشه پاک کن نزن

devil_ff2008
15-12-2008, 16:51
دوستان من میتونم روی لپ تاپم لینوکس نصب کنم ؟
اگه نصب کنم مشکلی پیش نمیاد ؟
درایور ها چی ؟ واسه لینوکس هست ؟
(Linux OpenSuse 11)

king-like
15-12-2008, 23:36
سلام
از کجا یاید بفهمم که باتری لپ تاپم چند سلولیه؟؟و اینکه ساخت poland یعنی ساخت کجا؟m1530

soroush1362
15-12-2008, 23:55
سلام
از کجا یاید بفهمم که باتری لپ تاپم چند سلولیه؟؟و اینکه ساخت poland یعنی ساخت کجا؟m1530
اگه با سطح پشتی لپتاپ هم سطحه 6Cell و اگه از زیر لپتاپ زده بیرون 9Cell هست.
Poland یعنی لهستان.

devil_ff2008
15-12-2008, 23:58
ببخشید اشتباه شد ....
(سروش جان زود تر جواب دوستمون رو دادند)
:10:

Re Z a
16-12-2008, 08:03
خدارو شکر تاپیک جای خودش افتاده و مسیرشو پیدا کرده و دوستان همگی سعی بر برطرف کردن مشکلات دوستانشون میکنن که جا داره تشکر کنم از, چه کسایی که سوال میپرسن و مطرح میکنن و چه کسایی که جواب میدن .
پس دوستان هر سوالی هر مشکلی داشتین کافیه مطرح کنید کسی بلد باشه در کمترین زمان جواب سوالتون میده

با تشکر از دوستان

REGISTERED USER
17-12-2008, 00:39
دوستان من میتونم روی لپ تاپم لینوکس نصب کنم ؟
اگه نصب کنم مشکلی پیش نمیاد ؟
درایور ها چی ؟ واسه لینوکس هست ؟
(linux opensuse 11)

والا اینو باید از بچه های لینوکس کار سایت بپرسی

sari-1369
17-12-2008, 01:52
سلام دوستان ...

این hibernate ما که آخرش درست نشد ...

یه سوال فنی + تجربی .... اگه لپتاپو تو حالت sleep بزاریم تو کیفش مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟ ( همیشه )

REGISTERED USER
17-12-2008, 01:56
خیر ... Sleep حالت استندبای هست

ولی وای اگر کار کنه یا فنش روشن بشه

بهتره hibernate کنید تا فقط با دکمه پاور روشن بشه

soroush1362
17-12-2008, 02:35
این hibernate ما که آخرش درست نشد ...
دوست عزیز شما به احتمال زیاد ویندوزت مشکل داره.یا Repair کن یا اگه تونستی دوباره نصب کن:31:

farshadtizhoosh
17-12-2008, 09:44
مواد شیمیایی اصلا نزنید با محلول آب و الکل ... مواد شوینده رنگ لپ تاپ رو می برند شاید برای یکبار نه ... اما دفعات بعدی بد اثری می زارند

پس چي بزنيم؟

دوست عزیز شما به احتمال زیاد ویندوزت مشکل داره.یا Repair کن یا اگه تونستی دوباره نصب کن:31:

منظورتون Recovery است؟
اگه منظورتون همينه ميشه بگين چطوري ميشه اين كار را انجام داد؟:11:

devil_ff2008
17-12-2008, 19:13
والا اینو باید از بچه های لینوکس کار سایت بپرسی

نصب کردم مشکلی پیش نیومد
فقط نمیدونم تو لینوکس پرا تاچ پدم قاطیه

soroush1362
18-12-2008, 01:06
منظورتون Recovery است؟اگه منظورتون همينه ميشه بگين چطوري ميشه اين كار را انجام داد؟:11:
نه دوست من،منظورم repair خود ویندوز بود،چون sari-1369 ویندوزشون رو عوض کردن.
ولی شما اگه ویندوزت اورجیناله برای ریکاوری در هنگام بوت شدن سیستم F8 رو بزن،اگه اشتباه نکنم 1 گزینه برای دسترسی به Recovery Consule باید داشته باشه.اگه جواب نداد Shift+F11 رو امتحان کن.

amanofnoname
18-12-2008, 15:09
من هنوز اون درایو ریکاوری رو رو دیویدی رایت نکردم، ولی یه چندتا برنامه سنگین نصب کردم. الان بازم میشه بدون مشکل ریکاوری گرفت؟

آخه میگن باید قبل از اینکه چیزی نصب کنی ریکاوری بگیری. راستی حجم اون درایو ریکاوری هم حدود یک گیگ بیشتر شده!

soroush1362
18-12-2008, 18:33
من هنوز اون درایو ریکاوری رو رو دیویدی رایت نکردم، ولی یه چندتا برنامه سنگین نصب کردم. الان بازم میشه بدون مشکل ریکاوری گرفت؟ آخه میگن باید قبل از اینکه چیزی نصب کنی ریکاوری بگیری.
دوست عزیز اون درایو ریکاوری تا اونجایی که من فهمیدم مشابه repair ویندوزه،یعنی فقط مشکلات ویندوز رو رفع میکنه.یعنی اگه شما فرضا 1 برنامه مثل Dell QuickSet رو پاک کردی نمیتونی با کمک درایو ریکاوری برش گردونی.
ریکاوری گرفتن قضیش فرق میکنه.شما باید به کمک نرم افزارهایی مثل Acronis True Image،Norton Ghost،... اقدام به گرفتن ریکاوری کنی.طبیعتا اگه میخواستی بعد از ریکاوری سیستم عین روز اولش بشه باید قبل از نصب برنامه های دیگه ریکاوری میگرفتی.(مثلا همون روز اول:46:) به هر حال الانم میتونی ریکاوری بگیری.

راستی حجم اون درایو ریکاوری هم حدود یک گیگ بیشتر شده!
فولدر ریکاوری بعیده حجمش تغییر کنه،مگه اینکه خودت اشتباهی چیزی توش کپی کرده باشی.
ولی درایو ممکنه توسط فایل های cache سیستم اشغال شده باشه.در این مورد زیاد اطلاع ندارم.ببین 1 فولدر مخفی
به نام MSOCache یا 1 چیزی توی همین مایه ها توی درایو ریکاوری نیست.

amanofnoname
18-12-2008, 21:44
دوست عزیز اون درایو ریکاوری تا اونجایی که من فهمیدم مشابه repair ویندوزه،یعنی فقط مشکلات ویندوز رو رفع میکنه.یعنی اگه شما فرضا 1 برنامه مثل dell quickset رو پاک کردی نمیتونی با کمک درایو ریکاوری برش گردونی.
ریکاوری گرفتن قضیش فرق میکنه.شما باید به کمک نرم افزارهایی مثل acronis true image،norton ghost،... اقدام به گرفتن ریکاوری کنی.طبیعتا اگه میخواستی بعد از ریکاوری سیستم عین روز اولش بشه باید قبل از نصب برنامه های دیگه ریکاوری میگرفتی.(مثلا همون روز اول:46:) به هر حال الانم میتونی ریکاوری بگیری.

فولدر ریکاوری بعیده حجمش تغییر کنه،مگه اینکه خودت اشتباهی چیزی توش کپی کرده باشی.
ولی درایو ممکنه توسط فایل های cashe سیستم اشغال شده باشه.در این مورد زیاد اطلاع ندارم.ببین 1 فولدر مخفی
به نام msocash یا 1 چیزی توی همین مایه ها توی درایو ریکاوری نیست.

1. یعنی اگه الان ریکاوری بگیرم و بعدا استفادش کنم، ویندوز میشه مثل همین الان با تمام این برنامه هایی که نصب کردم؟

اگه اینجوری باشه خوبه که! هر برنامه یی رو که بعدا نخوام، همون موقع پاک میکنم.

2. راستی اگه برنامه هایی رو که نصب کردم، پاک کنم و بعد ریکاوری بگیرم با اون حالت که اصلا هیچ برنامه ای نصب نکرده بودم چه فرقی داره؟

منظورم اینه که فرق از نظر عملی داره؟ اینکه وقتی برنامه نصب و پاک مینکیم اتفاقاتی در ویندوز میوفته رو میدونم.

یه نکته هم بگم که من این دیویدی هارو دارم:

1. Drivers and utilities already installed on your computer( for reinstalling portable computer software)

Roxio Creator DE .2

Operating System: Reinstallation DVD windows vista home premium 32bit sp1 .3

Drivers and utilities already installed on your computer( for reinstalling Dell webcam manager).4

Trend Micro intenet security .5

Application already installed on your computer(for installing Dell media direct ) .6

3. به نظرتون این دیویدی ها کامل هست یعنی معمولا همین چیزهارو موقع خرید میدن دیگه؟

ممنون

soroush1362
19-12-2008, 00:01
1. یعنی اگه الان ریکاوری بگیرم و بعدا استفادش کنم، ویندوز میشه مثل همین الان با تمام این برنامه هایی که نصب کردم؟
دقیقا همینطوره:20:

راستی اگه برنامه هایی رو که نصب کردم، پاک کنم و بعد ریکاوری بگیرم با اون حالت که اصلا هیچ برنامه ای نصب نکرده بودم چه فرقی داره؟منظورم اینه که فرق از نظر عملی داره؟ اینکه وقتی برنامه نصب و پاک مینکیم اتفاقاتی در ویندوز میوفته رو میدونم
بجز همون موردی که خودتون میدونید تفاوت دیگه ای نداره.

یه نکته هم بگم که من این دیویدی هارو دارم:
..............
به نظرتون این دیویدی ها کامل هست یعنی معمولا همین چیزهارو موقع خرید میدن دیگه؟

بله،کامل هست.اینم اضافه داری.روی لپتاپ من نبود!!!
Trend Micro intenet security .5

از دوستان کسی تونسته ریکاوری بگیره و بعد restore کنه؟!

REGISTERED USER
19-12-2008, 01:01
در لپ تاپ های دل شما با استفاده از ابزار Dell OS Recovery Utility می تونید مانند لپ تاپ های دیگه دیسک ریکاوری تهیه کنید اما به نظرم لازم نیست چون روی دی وی دی خودش هست و بهترین کار اینه که از پارتیشن ویندوز بعد نصب برنامه های دلخواهتون بک آپ با نرم افزار ghost نسخه 14 بگیرید

farshadtizhoosh
19-12-2008, 09:55
سلام
وب کم را چطوری نصب کنم؟
روی کدوم دی وی دی هست؟

amanofnoname
19-12-2008, 13:14
سلام
وب کم را چطوری نصب کنم؟
روی کدوم دی وی دی هست؟

روی خود دیویدی نوشته:

Drivers and utilities already installed on your computer( for reinstalling Dell webcam manager

این موضوع واسه من تاحالا پیش نیومده ولی فکر کنم از add hardwarw تو control panel باید نصب بشه.

امیدوارم درست گفته باشم.

onlyamir61
19-12-2008, 16:47
بعد از كلي جستجو بالاخره كاور كيبورد را پيدا كردم در ضمن مي شود ليبل هاي فارسي را هم روي كاور چسباند

farshadtizhoosh
19-12-2008, 20:47
قيمتش چنده؟
كجا ها دارن؟

REGISTERED USER
20-12-2008, 00:36
کاور لپ تاپ رو دبی زیاد دیدم ... چرا اینجا نمیارند عجیبه ! البته هست ولی کم

من برای اچ پی ام از دبی گرفته بودم 20 درهم حدودا 5000 تومان

amanofnoname
20-12-2008, 04:17
اولا از کجا میشه این کاور رو تهیه کرد؟

دوما، وقتی لپ تاپ رو خاموش میکنیم و میزاریمش تو کیف، این کاور همونجور روش میمونه یا باید برداشته شه؟

REGISTERED USER
20-12-2008, 11:12
مال من که HP بود اونقدر ظریف طراحی میشد که میرفت بین فضای بین کلید ها و بدلیل ضخامت کم ، توی فاصیه بین keyboard و close lid جاش میشد

فکر کنم باید بگردی ... این جور چیزا رو فروشگاه های لوازم جانبی کامپیوتر و لپ تاپ دارند

onlyamir61
20-12-2008, 11:56
فقط دو مدل ( منظورم دو مارک مختلف ) كاور پیدا کردم يك مدل ان 3500 تومان است (همين مدلی كه عکسش را گذاشتم ) يك مدل دیگه هم فقط يك مغازه از ان مارک داشت كه قیمت ان 6000 تومان بود البته ان مدلی كه من 3500 خریدم ان مغازه دار 5000 تومان مي فروخت و بقیه هم فقط همين مدل 3500 تومانی را داشتن كه متاسفانه به غير از يك مغازه همه 5000 تومان مي فروختن
اين كاور يك حالتی مثل اين برچسبي كه روي شیشه موبایل هست دارد كه البته چسبندگی كاور يك مقدار بیشتر است و روي صفحه كليد مي چسبد اما با يك مقدار فشار به راحتی جدا مي شود فقط اولین بار كه مي خواهید كاور را روي صفحه كليد بچسبانيد حتما صفحه كليد را خوب تمیز كنيد چون بخاطر حالت چسبندگی كاور همه اشغال هاي ريز صفحه كليد به ان مي چسبد
به نظر من تنها مشکلی كه اين كاور دارد اين است كه چون باعث مي شود هوا بین صفحه كليد و كاور حبس بشود يك مقدار صفحه كليد داغ مي شود
در مورد مکان فروشش هم متاسفانه به خاطر قوانین فورم نمي توانم ادرس بدهم

amanofnoname
20-12-2008, 14:07
اگه حالت چسبندگی داره و کیبورد رو گرم میکنه پس ارزش نداره، چون من لپ تاپ روشن نمیکنم، ولی وقتی روشن میکنم طولانی استفاده میکنم.

باید یجوری طراحی میکردن که اولا فقط چند نقطه ی اتصال داشته باشه، دوما هم حداقل چندتا سوراخ برای ردوبدل شدن هوا داشته باشه.

یا ما خیلی باهوشیم، یا طراحان خیلی خنگند! شایدم، به قول خودم، هر دو جفتش!

به هر حال ممنون از توضیحاتتون.

onlyamir61
20-12-2008, 14:58
اتفاقا يكي از تبليغاتي رو جلد كاور اين بود كه كاور ضد اب است و با يك عكس نشان داده بود اگر يك دفعه چيزي روي صفحه كليد بريزد به خاطر خاصيت ضد اب بودن كاور ان مايع وارد صفحه كليد نمي شود ( هر چند كه من به اين چيزها اطمينان نمي كنم اما بودنش بهتر از نبودنش است ) اما خوب بالاخره هر امتياز مثبتي امتياز منفي را هم با خودش مي اورد (كه همان گرم شدن صفحه كليد است البته نه زياد چون صفحه كليد هاي 1530 فلزي نيستند )

farshadtizhoosh
22-12-2008, 13:52
سلام
امروز تو اتوبوس ديدم يكي Notebook Cool Pad خريده بود
فكر كنم 12 تومن بود
فايده داره يا نه؟

Re Z a
22-12-2008, 16:31
دوستان مودم Adsl من پشتش یه جا داره برای USB مربع شکله آیا کابلی هست که بتونم به جای وصل کردن کابل Lan کابل usb نصب کنم ؟؟ یا اصلا میشه از این طریق وصل شد به نت؟ چون usb های 1530 مستطیل شکل هستن اگه در این رابطه میتونید کمکم کنید ممنون میشم وگرنه مجبور میشم مودم وایرلس بخرم که اونم گرونه

devil_ff2008
22-12-2008, 20:49
دوستان مودم adsl من پشتش یه جا داره برای usb مربع شکله آیا کابلی هست که بتونم به جای وصل کردن کابل lan کابل usb نصب کنم ؟؟ یا اصلا میشه از این طریق وصل شد به نت؟ چون usb های 1530 مستطیل شکل هستن اگه در این رابطه میتونید کمکم کنید ممنون میشم وگرنه مجبور میشم مودم وایرلس بخرم که اونم گرونه
معمولا usb ش روی خود مودم هست
یه طرفش مربع شکله و طرف دیگش usb ی معمولی (مستطیل)
شما اگه کابل ندارین میتونین برین و کابل usb ی پرینتر بگیرین
قیمتش هم 2-3 تومن بیشتر نیست

Re Z a
22-12-2008, 23:55
معمولا usb ش روی خود مودم هست
یه طرفش مربع شکله و طرف دیگش usb ی معمولی (مستطیل)
شما اگه کابل ندارین میتونین برین و کابل usb ی پرینتر بگیرین
قیمتش هم 2-3 تومن بیشتر نیست

Devil جان اولا ممنون از پاسخ کاملتون:11: دوما می خواستم بپرسم تنظیمات خاصی میخواد یا نه؟ چون کابل Lan به Lan Cart لپ تاپ نصب میشه اما این Usb نه! میشه بیشتر توضیح بدین در این مورد؟ ممنونتون میشم در آخر بپرسم از این کابل ها اندازه های بزرگشم هست؟ چون این که مال پرینتر من هست 2 متریه! من بلندترشو می خوام

Re Z a
23-12-2008, 00:01
راستی دوستان امروز کابل HDMI خریدم 2 متری 22 هزار تومان میگفت من 20 خریدم . پیشنهاد میکنم حتما بخرید من که لپ تاپ 1530 با این کابل HDMI وصل کردم به Tv هم از نظر تصویر هم از نظر صدا عالی بود !!:46:

REGISTERED USER
23-12-2008, 01:40
من یه دی وی دی پلیر خریدم دو تا توش بود : یک 3 متری و یک 2 متری که نمایندگی اش تو خونمون جا گذاشت

بله HD چون میتونه تا 1080p کیفیت تصویر داشته باشه عالیه

REGISTERED USER
23-12-2008, 01:40
من یه دی وی دی پلیر خریدم دو تا توش بود : یک 3 متری و یک 2 متری که نمایندگی اش تو خونمون جا گذاشت

بله HD چون میتونه تا 1080p کیفیت تصویر داشته باشه عالیه

REGISTERED USER
23-12-2008, 01:41

بله HD چون میتونه تا 1080p کیفیت تصویر داشته باشه عالیه ... البته صدا استریو هست و ربطی به کابل نداره !

devil_ff2008
23-12-2008, 11:36
devil جان اولا ممنون از پاسخ کاملتون:11: دوما می خواستم بپرسم تنظیمات خاصی میخواد یا نه؟ چون کابل lan به lan cart لپ تاپ نصب میشه اما این usb نه! میشه بیشتر توضیح بدین در این مورد؟ ممنونتون میشم در آخر بپرسم از این کابل ها اندازه های بزرگشم هست؟ چون این که مال پرینتر من هست 2 متریه! من بلندترشو می خوام
خواهش میکنم
باید درایورشو نصب کنی
درایور رو که نصب کردی بقیه مراحل مثل همون کابل شبکه هست
اندازه بزرگشم هست
من 5 متریشم دیدم ولی بزرگترشم باید باشه

Re Z a
23-12-2008, 11:46
خواهش میکنم
باید درایورشو نصب کنی
درایور رو که نصب کردی بقیه مراحل مثل همون کابل شبکه هست
اندازه بزرگشم هست
من 5 متریشم دیدم ولی بزرگترشم باید باشه

درایور برای ویندوز ویستا می خوام چجوری پیدا کنم ؟ توی cd های خودش هست ؟

vahid123
24-12-2008, 13:16
دوستان كابل اوپتيك براي صدا هم داره ؟؟؟ راستش اگر ديده باشين دقيقا كنار محل hdmi يك محلي بصورت مربع كوچيك وجود داره..خواستم بدونم اگر داره كه وصلش كنم...اينطوري از شر كلي فيش خلاص ميشم

devil_ff2008
24-12-2008, 21:38
درایور برای ویندوز ویستا می خوام چجوری پیدا کنم ؟ توی cd های خودش هست ؟

من خودم هر کاری کردم با اتورانش نشد
ولی از تو Device Manager همون درایور XP رو نصب کردم و کار میکنم

دوستان كابل اوپتيك براي صدا هم داره ؟؟؟ راستش اگر ديده باشين دقيقا كنار محل hdmi يك محلي بصورت مربع كوچيك وجود داره..خواستم بدونم اگر داره كه وصلش كنم...اينطوري از شر كلي فيش خلاص ميشم

اون پورت 1394 ه
اینم واسه انتقال صدا و تصویره
به خصوص برای کپچر از دوربین ها خیلی استفاده میشه
کیفیتشم عالیه
البته با این میتونین شبکه هم کنین

Re Z a
24-12-2008, 23:36
منظورتون متوجه نشدم یعنی توی ویندوز Xp شما وصل میشید الان؟‌ اگه این جوری باشه من ویندوزم ویستاست چیکار کنم ؟

farshadtizhoosh
25-12-2008, 15:11
سلام
يه سوال
اگه بخام با يه pc از طريق كابل lan فيفا 09 بازي كنم فقط كافي كابل lan را بزنم تو لپ تاپ و تو pc و بعد برم بازي؟
يعني تنظيماتي روي لپ تاپ نميخاد؟
اگه ميخاد لطفا بگيد

devil_ff2008
25-12-2008, 18:51
منظورتون متوجه نشدم یعنی توی ویندوز Xp شما وصل میشید الان؟‌ اگه این جوری باشه من ویندوزم ویستاست چیکار کنم ؟

منظورم اینه که از درایور Xp برای ویستا استفاده کردم
منتها با اتوران نمیشد از تو Device Manager نصبش کردم

سلام
يه سوال
اگه بخام با يه pc از طريق كابل lan فيفا 09 بازي كنم فقط كافي كابل lan را بزنم تو لپ تاپ و تو pc و بعد برم بازي؟
يعني تنظيماتي روي لپ تاپ نميخاد؟
اگه ميخاد لطفا بگيد

شما باید 2تا سیستم رو شبکه کنید
اینجا جاش نیست لطفا سوالتون رو تو بخش شبکه مطرح کنید

farshadtizhoosh
27-12-2008, 13:30
سلام
پورت lan همينطوري نصبه؟
اگه نه چجوري بايد نصب كرد؟
:

devil_ff2008
27-12-2008, 21:58
معمولا نصبه
ولی اگه نصب نبود باید cd مشکیه رو بزاری و نصبش کنی

farshadtizhoosh
28-12-2008, 06:20
اسمش چيه؟؟

yjafari
28-12-2008, 08:18

سلام
من با Acronis Disk Director تحت خود ويستا انجام دادم خيلي راحت بود ولي shrink , paragaon جواب نداد. من نسخه بوت نداشتم.
الان مشكل درايور صدا دارم توي XP كسي مي تونه كمك كنه؟

yjafari
28-12-2008, 08:28
سلام
من سه هفته هست 1530 گرفتم ساخت مالزي هست .
1- موقعي كه لپ تاپ به برق شهر وصله ، وقتي به گوشه ها و لبه ها دست مي زنم ( البته با پشت دست) يك حالت برق داشتن احساس مي كنم. نمي دونم اين مشكلي هست؟ مربوط به ارت هست ؟ يا تبديل سه شاخه به دو شاخه ؟ يا اصلا برخورد كردين با اين مورد؟
2- يك صداي مثل خس خس از هارد مي شنوم اين طبيعي هست؟
ممنون از همه

n2124
28-12-2008, 09:58
دوستان سلام
من ديروز xps1530 خريدم.يك مشكل داشتم ان هم اين كه درحالي كه لپ تاپ حدود 20 دقيقه روشن بود و كار خاصي هم با ان انجام نميدادم سطح زير ان خيلي داغ مي كند مي خواستم بدانم كه اين موضوع جدي است يا خير.
با تشكر

farshadtizhoosh
28-12-2008, 15:42
سلام
1- موقعي كه لپ تاپ به برق شهر وصله ، وقتي به گوشه ها و لبه ها دست مي زنم ( البته با پشت دست) يك حالت برق داشتن احساس مي كنم. نمي دونم اين مشكلي هست؟ مربوط به ارت هست ؟ يا تبديل سه شاخه به دو شاخه ؟ يا اصلا برخورد كردين با اين مورد؟

ممنون از همه

مبارك باشه
آره از منم اينطوريه
نميدونم چرا؟

Re Z a
28-12-2008, 15:49
دوستان سلام
من ديروز xps1530 خريدم.يك مشكل داشتم ان هم اين كه درحالي كه لپ تاپ حدود 20 دقيقه روشن بود و كار خاصي هم با ان انجام نميدادم سطح زير ان خيلي داغ مي كند مي خواستم بدانم كه اين موضوع جدي است يا خير.
با تشكر

خیر با 20 دقیقه نباید خیلی داغ بکنه لپ تاپ شما بهتره با نمیندگی گارانتی صحبت کنید بهتر باشه :46:

devil_ff2008
28-12-2008, 19:56
اسمش چيه؟؟

توی قسمت Nework Driver گزینه Marvel 88E80XX 10/100 Ethernet Controller

سلام
2- يك صداي مثل خس خس از هارد مي شنوم اين طبيعي هست؟
ممنون از همه

1- مال منم همینطوره البته نه همیشه
فکر میکنم مشکل از برق ما باشه

2-این صدا طبیعیه و بسته به سرعت هاردتون کم یا زیاد میشه

دوستان سلام
با تشكر

معمولا بعد از 3-4 ساعت باید اینطوری بشه
همونطور که Smoking عزیز گفتن حتما ببر نمایندگی

Re Z a
28-12-2008, 20:49
Devil جان اولا ممنون از همکاریت که واقعا عالی هستش:11: دوما میشه اسم درایو اون USB اگه زحمتی براتون نیست اسمشو بهم بگی ممنون میشم زیاد مهمم نیست فقط می خوام بدونم برای روز مبادا چون احتمال داره ACCeSS Point بخرم

راستی برای تنظیمات وایرلس که چیز خاصی نداره ؟ حالا موقعی که خریدم مزاحم استادان میشم برای راهنمایی بیشتر:20:

soroush1362
29-12-2008, 21:31
الان مشكل درايور صدا دارم توي xp كسي مي تونه كمك كنه؟
بفرما دوست عزیز، اینم درایور صدا برای xp

devil_ff2008
29-12-2008, 23:10
Devil جان اولا ممنون از همکاریت که واقعا عالی هستش:11: دوما میشه اسم درایو اون USB اگه زحمتی براتون نیست اسمشو بهم بگی ممنون میشم زیاد مهمم نیست فقط می خوام بدونم برای روز مبادا چون احتمال داره ACCeSS Point بخرم

راستی برای تنظیمات وایرلس که چیز خاصی نداره ؟ حالا موقعی که خریدم مزاحم استادان میشم برای راهنمایی بیشتر:20:

خواهش میکنم smoking عزیز
منظورت رو از اون قسمتی که بلد کردم نفهمیدم
وایرلس هم چیز خاصی نداره
حالا گرفتی بنده حقیر و اساتید در خدمتت هستیم

farshadtizhoosh
30-12-2008, 16:44
سلام
ببخشيد اينجا جاش نيست
اما يه سري دوستان اينجا بهتر ميتونن كمك كنند
اين Acronis كه باهاش كار كردين اگه ميشه لينكشا بدين كه ويستا ساپورت كنه
من يكي دانلود كردم در كمال تعجب ورژن 10 بود اما نصب كه كردم ويستا ساپورت نكرد
ممنون

amanofnoname
30-12-2008, 18:08
چرا وقتی شارژرو میزنیم برق، دوشاخه جرقه میزنه؟ راهی نیست این مشکل حل شه؟

به دوستانی هم که شک دارن این لپ تاپو بخرن میگم هملت بازی در نیارین، برید سریع بخریدش، من خریدم و کاملا راضی هستم. نه داغ

میکنه، نه هاردش صداغ غیر معمول داره. در مورد مشکلش با انواع دیویدی هم هنوز به مشکلی برنخوردم.

نکته ی آخر هم اینکه 1530 بیشتر شبیه فراریه تا تراکتور، یعنی هم قدرت هم زیبایی.

devil_ff2008
30-12-2008, 18:28
متاسفانه باز هم مشکل از جریان برقمونه
واسه همینم توصیه میشه اول شارژر رو به برق بزنید و بعد به لپ تاپ

Re Z a
30-12-2008, 18:52

به دوستانی هم که شک دارن این لپ تاپو بخرن میگم هملت بازی در نیارین، برید سریع بخریدش، من خریدم و کاملا راضی هستم. نه داغ

میکنه، نه هاردش صداغ غیر معمول داره. در مورد مشکلش با انواع دیویدی هم هنوز به مشکلی برنخوردم.

نکته ی آخر هم اینکه 1530 بیشتر شبیه فراریه تا تراکتور، یعنی هم قدرت هم زیبایی.

تایید میشه :11:دوست عزیز من اولا توی اون یکی تاپیک نگفتم تراکتور اما به منظور قدرت , دوستی مثال زد منم تایید کردم :20:

hooraman
31-12-2008, 01:13
دوستان من به اين دليل گفتم تراكتور چون جناب smokingگفتند كه روزي شش ساعت لپ تابشون روشه من سيستم خونم روزي4ساعت روشن نيست من فكر مي كردم اگه يك ساعت لپ تاب روشن باشه از داغي مي تركه و دليل ديگه اي هم كه داشتم اين بود كه واقعا باورش سخته كه لپتابي با اين قدرت و كارايي وظرافت اينقدر مقاوم و پايدار باشه در كل من هم تا چند روز ديگه مي خوام به جمع 1530داران بپيوندم و هيچ وقت اجازه توهين به 1530نه به خودم نه به كسي رو نمي دهم چون 1530واقعا عالي هست حرف نداره

alexin
31-12-2008, 10:01
دوستان عزیز روی این مدل از dell ویندوز ویستا وژن های دیگه میشه نصب کرد؟

amanofnoname
31-12-2008, 14:02
نمیخوام زیاد از موضوع تاپیک منحرف بشم ولی دوستان اینجا صرفا از روی تعصب حرف نمیزنن، جدا هم هم قشنگه هم خوب کار میکنه.

حالا زیاد تعریف نکنیم، چشم میخوره!

در مورد جرقه هم منم همون کارو میکنم، یعنی اول شارژر رو میزنم به برق، بعد به لپ تاپ.

البته نمیدونم دقت کردین یا نه، اگه اول فقط اون سیم پهنه رو به پریز بزنید بعد وصلش کنید به شارژر، بعد شارژر بزنید به لپ تاپ، جرقه نمیزنه.

soroush1362
31-12-2008, 14:22
دوستان عزیز روی این مدل از dell ویندوز ویستا وژن های دیگه میشه نصب کرد؟

بله دوست من.چرا نصب نشه:31:
البته در ویندوز 64 بیتی ممکنه برای بعضی درایورها به مشکل برخورد کنید. من نصب نکردم ولی احتمالش هست.

amanofnoname
31-12-2008, 23:00
باتری اصلی دل 9سل پیدا میشه؟

واسه من 6سل هست ولی از نظر شارژ مشکلی ندارم، اینم واسه اطلاعات بیشتر پرسیدم برای روز مبادا.

...................

یه آمارم بدم واسه دوستان که یکم اطلاعات دستشون بیاد:

کلا من 3 بار بیشتر از باتری استفاده نکردم.

بار اول هیچی،

بار دوم یه کتاب الکترونیک خوندم، 2 ساعت و 50 دقیقه طول کشید رسید به 10 درصد. البته 2 بار هم یه دیویدی گذاشتم و بعد از یک دقیقه در آوردم ولی

دیویدی رو اجرا نکردم.(اینو گفتم چون درایو دیویدی انرژی زیاد مصرف میکنه.) بیست دقیقه ی اول هم آهنگ گوش میکردم.(جاتون خالی Bach , Brahms)

بار سوم فیلم دیدم، یک ساعت و نیم طول کشید رسید به 33 درصد..(فیلمه رو فلش بود. یک ساعت از رو فلش دیدم، نیم ساعت از رو هارد.)

من در این زمینه تجربه ندارم ولی فکر میکنم خیلی خوبه. البته میدونم رفته رفته کم میشه.

لازم به ذکر هست که بگم تنظیمات باتری روی Dell Recommended هست.

REGISTERED USER
01-01-2009, 00:37
در مورد جرقه هم منم همون کارو میکنم، یعنی اول شارژر رو میزنم به برق، بعد به لپ تاپ.

البته نمیدونم دقت کردین یا نه، اگه اول فقط اون سیم پهنه رو به پریز بزنید بعد وصلش کنید به شارژر، بعد شارژر بزنید به لپ تاپ، جرقه نمیزنه.

مسلمه ... این برای همه نوت بوک ها هست ... اون جرقه بدلیل اینه که ترانس میخواد سریع جریان بکشه و چون اتصال اون تبدیل ها لقه اینطوری میشه

اغلب وسائل برقی که تبدیل دارن جرقه می زنند

J A V I D
01-01-2009, 01:01
یه سوال در مورد باطی مگه وقتی باطری فول شارژ می شه بصورت خودکار قطع نمی شه جریان برق پس چرا این فروشنده ها می گن برای بار اول هشت ساعت بزنید به برق دستگاه رو ؟!؟

REGISTERED USER
01-01-2009, 02:01
اون مربوط به کالبره کردنه که میگن دو تا چهار ساعت با فاصله نیم ساعت خاموشی بزنید به شارژ

این باعث میشه سلول هایی که تا بحال خواب بودند برای اولین بار شارژ و به حالت کاری در بیایند

پیشنهاد میشه بعد 1 ماه خاموشی و استفاده نشدن از باتری همیشه این کارو بکنید

REGISTERED USER
01-01-2009, 02:02
اون مربوط به کالبره کردنه که میگن دو تا چهار ساعت با فاصله نیم ساعت خاموشی بزنید به شارژ

این باعث میشه سلول هایی که تا بحال خواب بودند برای اولین بار شارژ و به حالت کاری در بیایند

پیشنهاد میشه بعد 1 ماه خاموشی و استفاده نشدن از باتری همیشه این کارو بکنید

hooraman
04-01-2009, 16:17
دوستان من می خواهم روی 1530ویندوز XP 64 BIT بریزم چون از دوستان شنیدم که ویندوز Xp 32 BIT بیش از 3گیگ رم رو ساپورت نمی کنه خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که درایور های xp 32با 64 bit با هم فرق دارن یا یکی هستند و اگر فرق دارند پس باید چه کار کرد که مشکل رم تو 32bitحل بشه

REGISTERED USER
05-01-2009, 01:26
بله ... درایورهای 32 بیتی با 64 بیتی متفاوت هستند

در ضمن ساپورت میکنه کی گفته نمی کنه ؟ فقط بهتون نشون نمیده

ویندوز خود را از طریق سایت Microsoft آپدیت کنید حله

reallife0002
07-01-2009, 13:56
نمیخوام زیاد از موضوع تاپیک منحرف بشم ولی دوستان اینجا صرفا از روی تعصب حرف نمیزنن، جدا هم هم قشنگه هم خوب کار میکنه.

حالا زیاد تعریف نکنیم، چشم میخوره!

دوست عزيز به نظر من زياد اين قضيه مهم نيست!!! چون يك اداپتور اين وسط هست...خودش تنظيم ميكنه جريان برق ورودي رو....اگر اين جرقه ها هم قراره به چيزي آسيب بزنه به اداپتوره...نه لپتاب

yaabolfazl
08-01-2009, 11:49
من چند مدتی که که یه xps 1530 خریدم
مجبور شدم برای نصب ویندوز xp پارتیشن جدید ایجاد کنم
از acronis استفاده کردم
اما بعد از ایجاد پارتیشن جدید و restart ویندوز آمد بالا ولی درایو mediadirect دیگه نبود
بعد از یه دفعه خاموش روشن کردن دیگه سیستم بالا نمیاد . روشن میشه ولی حتی صفحه داس اولیه هم نمیاد. در صورتی که سیستم روشن است و فن هم کار می کنه. حتی دکمه های لمسی بالای کیبورد هم کار میکنه ولی هیچ تصویری رو مانیتور نیست.
نمیدونم چکار کنم. نمیدونم مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری
از دوستان میخوام لطف کنند سریع جواب بدن آخه میخوام بفرستمش گارانتی
ممنون

devil_ff2008
08-01-2009, 15:47
بعد از یه دفعه خاموش روشن کردن دیگه سیستم بالا نمیاد . روشن میشه ولی حتی صفحه داس اولیه هم نمیاد. در صورتی که سیستم روشن است و فن هم کار می کنه. حتی دکمه های لمسی بالای کیبورد هم کار میکنه ولی هیچ تصویری رو مانیتور نیست.
نمیدونم چکار کنم. نمیدونم مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری
از دوستان میخوام لطف کنند سریع جواب بدن آخه میخوام بفرستمش گارانتی
دوست عزیز 5 ثانیه دستت رو روی دکمه Power بزار و نگه دار تا سیستم خاموش شه
و بعد دوباره روشنش کن

yaabolfazl
08-01-2009, 16:33
فکر کنم قضیه جدی تر از این حرف ها باشه.
من حتی کاری که شما گفتی کردم.
باطری را هم یه بار درآوردم و دوباره روشن کردم.
من حتی لپ تاپ را به یک مانیتور دیگه هم وصل کردم. روی مانیتور دیگه تصویر هست ولی روی مانیتور خود لپ تاپ نه !!!
توی تنظیمات کارت گرافیک ، مانیتور لپ تاپ را نمی شناسه ولی مانیتور خارجی را میشناسه
لطفا کمکم کنید
با تشکر

soroush1362
08-01-2009, 18:08
دوست عزیز اول بگو xp رو چجوری نصب کردی؟ در کنار ویستا؟

yaabolfazl
08-01-2009, 18:18
من هنوز xp را نصب نکردم.
فقط پارتیشن بندی کردم.

soroush1362
08-01-2009, 19:36
دوست من نگران نباش، بجای نگرانی مشکل رو واضحتر توضیح بده. هیچ چیز روی مونیتور دیده نمیشه؟ حتی اون dell آبیه که موقع روشن شدن سیستم میاد؟! یعنی زمانی که لپتاپ رو روشن میکنی فقط 1 صفحه سیاه میبینی؟

yaabolfazl
09-01-2009, 11:26
حتی اون dell آبیه که موقع روشن شدن سیستم میاد را هم نشون نمیده !
دیروز لپ تاپ را برده بودم محل کارم. روشن بود و خوب کار می کرد. داشتم برای پارتیشن بندی از acronis ازش استفاده می کردم. دو تا درایو 60 گیگی جدید درست کردم. اما باز هم مشکلی نداشت یه چند دقیقه ای ازش قافل شدم و با کامپیوتر pc کار کردم. یه موقع نگاه کردم دیدم هیچ تصویری نداره. خاموش کردم و مجددا روشن کردم. حتی باطریش رو درآوردم و دوباره جا زدم. به شارژ وصل کردم. اما هیچ اثری نداشت.
گفتم شاید عیب از lcd نباشه ، وصل کردم به یه مانیتور دیگه با تعجب دیدم روی آن مانیتور تصویر هست. و فقط با lcd خودش مشکل داره.
من جمعا یه هفته نیست این لپ تاپ را با گارانتی امرتات خریدم.
خواهش میکنم کمکم کنید.

soroush1362
09-01-2009, 17:25
دوست عزیز چون حتی صفحه بوت هم دیده نمیشه پس مشکل شما سخت افزاریه. بفرستید گارانتی، امیدوارم زود به دستتون برسه :20:
در ضمن در صفحه اول همین تاپیک، پست 8 گفته بودم که اگه بخواین 2 تا ویندوز رو کنار هم داشته باشین قابلیت Media Direct از بین میره.

yaabolfazl
09-01-2009, 18:07
دوست عزیز media direct چیه دیگه !

Diego
09-01-2009, 18:44
دوست عزیز media direct چیه دیگه !

پخش فایلهای مولتی مدیا بدون بوت کامل ویندوز!

Re Z a
10-01-2009, 00:12
راستی دوستان من کابل HDMI که خریدم زیاد وصل نکردمش به TV اما عجب کیفیتی داره پیشنهاد میکنم حتما بخرین S-video دیگه فاز نمیده:8:

saman1989
11-01-2009, 16:14

Start> programs> fingerprint reader suite>control center>setting>system setting

بعد، از سربرگ logon تیک گزینه ی allow to bypass logon using windows password رو بردارید.

واسه من امکان انتخابش غیرفعال شده...
چرا؟؟

saman1989
11-01-2009, 20:22
یه مشکل دیگه هم العان دارم ، وقتی با Acronis Disk Director Suite 10 میخوام پارتیشن بندی کنم این پیغام رو میده :
Acronis Disk Director Suite was not able to create the partition because there is no enough free space on the selected hard disk drive
این در حالی هستش که ظرفیت درایو C من 453.1 گیگابایت نشون داده که 405.6 گیگابایت اون هم خالی هستش!!
کسی میدونه چرا این خطا رو نشون میده؟

Re Z a
12-01-2009, 07:20
حتی اون dell آبیه که موقع روشن شدن سیستم میاد را هم نشون نمیده !
دیروز لپ تاپ را برده بودم محل کارم. روشن بود و خوب کار می کرد. داشتم برای پارتیشن بندی از acronis ازش استفاده می کردم. دو تا درایو 60 گیگی جدید درست کردم. اما باز هم مشکلی نداشت یه چند دقیقه ای ازش قافل شدم و با کامپیوتر pc کار کردم. یه موقع نگاه کردم دیدم هیچ تصویری نداره. خاموش کردم و مجددا روشن کردم. حتی باطریش رو درآوردم و دوباره جا زدم. به شارژ وصل کردم. اما هیچ اثری نداشت.
گفتم شاید عیب از lcd نباشه ، وصل کردم به یه مانیتور دیگه با تعجب دیدم روی آن مانیتور تصویر هست. و فقط با lcd خودش مشکل داره.
من جمعا یه هفته نیست این لپ تاپ را با گارانتی امرتات خریدم.
خواهش میکنم کمکم کنید.

منم این مشکل دارم اما با خاموش روشن حل میشه :41: اما زمانی این اتفاق میافته که مدت زیادی سمت لپ تاپم نرفته باشم!

hooraman
13-01-2009, 02:13
لطفا دوستاني كه 1530با باتري 9سلولي دارند بگويد باتري لپ تابشون از حالت 10%كه سيستم ميره در حالت هابير نت شروع به شارژ كردند حدودا چند دقيقه تا فول شارژ شدن باتري طول مي كشه

hooraman
18-01-2009, 00:20
من هم چنان منتظر جواب دوستان زحمت كش اين بخش هستم كه جواب سوال من رو تو پست223 پست بالاي همين پست بدم

ممنون ميشم اگه كسي به من كمك كنه

alexin
18-01-2009, 21:42
به نظر بنده XPS بگیری بسیار بهتر از Studio می باشد
1- گرافیک قوی ( هم برای بازی و هم کارهای گرافیکی و ... )
2-کانفیگ بالاتری در ایران وجود دارد ( هارد 500 و رم 4 و ...)

bineshan
20-01-2009, 00:07
پست بالا تایید میشه

sst
22-01-2009, 13:34
بعد از كلي جستجو بالاخره كاور كيبورد را پيدا كردم در ضمن مي شود ليبل هاي فارسي را هم روي كاور چسباند

سلام
کسی ميدونه کاورهاي چسبي رو که اولش شکلي نداره و یراي هر کيبورد شکل مي گيره چه جوري استفاده مي کنن؟ من يکي دارم که شکل نمي گيره؟
مرسي

gagi
23-01-2009, 00:41
سلام نور lcd با چه کلیدهایی کم زیاد می شود

soroush1362
23-01-2009, 18:14
سلام نور lcd با چه کلیدهایی کم زیاد می شود
کلید Fn + کلیدهای جهت نما(بالا و پایین)

Re Z a
23-01-2009, 18:29
سروش جان این آپدیت درایور گرافیک چی شد پس گل پسر:31:

alexin
24-01-2009, 01:33
دوستان یه سوال به زهنم رسید شاید بد نیست بپرسم

درایورهای ویستا در Home , Ultimate با هم فرقی دارند؟

Diego
24-01-2009, 16:31
دوستان یه سوال به زهنم رسید شاید بد نیست بپرسم

درایورهای ویستا در home , ultimate با هم فرقی دارند؟
نه دوست عزیز.تفاوتی ندارند.

alexin
25-01-2009, 21:47
دوستان ویندوز اصلی 1530 Home است و دارای امکاناتی است که فقط همان ورژن دارد
حالا این ویندوز چی؟
Windows Vista Ultimate Dell OEM 2 DVD (32bit) & (64Bit) Activated
آیا امکانات اصلی ویندوز دل را دارد؟
OEM یعنی چی ؟

REGISTERED USER
26-01-2009, 00:25
OEM مخفف Original Equipment Manufacturer هست یعنی تولید کننده تجهیزات اوریجینال ... ویندوزهای تمام نوت بوک ها OEM هستند و مایکروسافت یک نسخه از اون رو به شرکت میده تا برای تمام مدلهای خودش ، اختصاصی ، مچ و تنظیم کنه

این اگر اکتیو شده یعنی Geniune هست ، خیلی خوبه ... میتونید دانلود و استفاده کنید

اگر برای همین مدل باشه ، یعنی درایورهای هم داره و مشکلی ندارید

devil_ff2008
26-01-2009, 13:46
بقیه دوستان هم وستا Home دارن ؟
مال من Business هستش !

soroush1362
26-01-2009, 15:13
فکر میکنم 99% دوستان ویندوزشون vista home premium 32bit باشه. شما کی و از کجا خریدین؟ با چه کانفیگی؟

Diego
26-01-2009, 15:54
بقیه دوستان هم وستا home دارن ؟
مال من business هستش !
از ابتدا روش نصب بود؟یا روش نصب کردین؟

devil_ff2008
26-01-2009, 19:46
فکر میکنم 99% دوستان ویندوزشون vista home premium 32bit باشه. شما کی و از کجا خریدین؟ با چه کانفیگی؟
من تیرماه از نمایندگی امرتات خریدم
Cpu : 2.5 4Mb Cach
Ram : 3 GB
Graphic : 8600 GT

از ابتدا روش نصب بود؟یا روش نصب کردین؟

از اول روش نصب بود
ولی دوبار هم عوضش کردم
cd ی همراهش هم بیزینس ه
البته اریجیناله با برچسب مایکروسافت

sari-1369
26-01-2009, 20:58
ماله منم vista home premium 32bit

REGISTERED USER
27-01-2009, 01:02
من چند وقت پیش فروختم نسخه بیزینس و red edition بود

amookochoolo
27-01-2009, 11:47
سلام دوستان.....من همین مدل رو دارم و ویندوزش vista home permium هستش....موقع پارتیشن بندی اشتباها درایو recovery رو پاک کردم...میخواستم بدونم از کجا میشه تهیه کرد؟اگه میشه راهنماییم کنید
cpu: 2.1 t8100
ram : 3 gig
vga : 8600 gt

Diego
27-01-2009, 13:05
سلام دوستان.....من همین مدل رو دارم و ویندوزش vista home permium هستش....موقع پارتیشن بندی اشتباها درایو recovery رو پاک کردم...میخواستم بدونم از کجا میشه تهیه کرد؟اگه میشه راهنماییم کنید
با یه برنامه مخصوص ایمیج گیری,یه ایمیچ از درایو ویندوزتون بگیرید بریزید رو dvd.مشکلتون حل میشه.

REGISTERED USER
28-01-2009, 01:19

با شرکت های گارانتی کننده hp مثل ایران اچ پی و همپارد تماس بگیرید

شماره ؟ سرچ از طریق گوگل

reallife0002
28-01-2009, 19:32
راستش من میخام ویندوز ویستا رو دوباره نصب کنم...خواستم بدونم که سریال ویندوز ویستا که سیدیش هم موجوده کجا نوشته شده؟؟؟ راستش روی خود سیدی و پاکتش که من چیزی نمیبینم...

devil_ff2008
28-01-2009, 23:15
پشت لپتاپتون نوشته !!!

amookochoolo
31-01-2009, 01:37
با شرکت های گارانتی کننده hp مثل ایران اچ پی و همپارد تماس بگیرید

شماره ؟ سرچ از طریق گوگل

راستش لب تاپ من Dell xps m1530 و از مالزی خریدم...میخواستم بدونم آیا میشه درایو recovery رو دانلود یا از جایی خرید

REGISTERED USER
31-01-2009, 12:46
پارتیشن ریکاوری رو اگر پاک کردید ، فقط نمایندگی هایی که کارشون دل هست می تونند برش گردونند

اینطوری نیست که دیسکی باشه و شما بخرید

Re Z a
01-02-2009, 11:08
دوستان کمک کنید چون امروز می خواستم لپ تاپ 1530 به وصیله کابل usb از مودم به لپ تاپ وصل کنم
اما هر بار که usb وصل میکنم انگار احتیاج به نصب درایور داره :41: دوستان می دونید این درایور از کجا میتونم پیدا کنم ؟
در ضمن ویندوزم ویستا هستش

با تشکر:20:

mshiraz.2009
01-02-2009, 11:48
من که به محضی که لپ تاپ 1530 خریدم تمام پارتیشین هاش رو با ویندوزهای اورجینالش از بین بردم و خودم ویندوز نصب کردم.

البته بگم قبلش یه کپی از همش گرفتم که اگر نتونستم ویندوز نصب کنم برشگردونم که خداروشکر ویندوز راحت نصب شد.

Diego
01-02-2009, 14:53
من که به محضی که لپ تاپ 1530 خریدم تمام پارتیشین هاش رو با ویندوزهای اورجینالش از بین بردم و خودم ویندوز نصب کردم.

البته بگم قبلش یه کپی از همش گرفتم که اگر نتونستم ویندوز نصب کنم برشگردونم که خداروشکر ویندوز راحت نصب شد.
به نظر من این کار مثل اینه که یه مازراتی بخری....بعد موتورشو با یه موتور دست دوم عوض کنی.آخه حیف ویندوز خودش نبود؟