PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوتهاي Windows XP Professional با Home Edition

zonealarm
04-01-2006, 23:03
ممكنه تفاوتهاي Windows XP Professional با Home Edition رو توضيح بدين؟از نظر امكانات و همچنين سرعت بخصوص در سيستمهاي قديمي.ممنون.

WooKMaN
04-01-2006, 23:33
دوست عزيز فقط از نظر كامپوننت (امكانات اضافي) باهم فرق فوكوله !
نوع حرفه اي ايكس پي كامپوننت هاي متنوع و بيشتري از نوع خانگي داره

zonealarm
05-01-2006, 21:17
دوست عزيز فقط از نظر كامپوننت (امكانات اضافي) باهم فرق فوكوله !
نوع حرفه اي ايكس پي كامپوننت هاي متنوع و بيشتري از نوع خانگي داره
مثلا چه component هايي؟

mpsjavad
06-01-2006, 00:49
با سلام ..

برتري هاي XP Pro نسبت به XP Home :

- Remote Desktop : شما ميتوانيد از يک کامپيوتر ديگر به کامپيوتر خودتان که XP Professional بر روي آن نصب شده است متصل شويد و تمام اطلاعات و امکانات سيستم خود را استفاده کنيد و کارهاي ناتمام خود را در کامپيوتر اصلي به اتمام برسانيد.
- Offline Files and Diretories : در يک ارتباط شبکه اي امکان دسترسي به فايلها و پوشه ها وجود دارد , حتي بدون اتصال به Server.
- Scalable Processor Support : نسخه پروفشنال داراي امکان Multi-Processor ميباشد و ميتواند تا دو پروسسور را پشتيباني کند.
- Encrypting File System - EFS : با استفاده از اين تکنولوژي و استفاده از سيستم فايلي NTFS, اطلاعات حساس به طور مفيدي قابل کدگذاري و حفاظت خواهند بود.
- Access Control : دسترسي به درايوهاي مختلف , فايلها , پوشه ها و برنامه هاي مختلف ميتواند محدود گردد.
- Administration Center : نسخه پروفشنال از نظر امکانات Administrative بسيار قدرتمندتر عمل ميکند.
- Group Policy : بخش تنظيمات Group Policy به ادمينيستراتور اين امکان را مي دهد که به طور ساده تري به کنترل يوزرها از طريق طبقه بندي آنها به گروه هاي کوچکتر بپردازد.
- Software Installation : نصب , تنظيم , تعمير و يا حذف اتوماتيک برنامه ها.
- Server Saved User Profile : دسترسي به تمام اطلاعات و تنظيمات در شبکه بدون در نظر گرفتن اينکه کجا Logon صورت گرفته است.
- Remote Installation Service - RIS : امکان نصب سيستم عامل از راه دور.
- IntelliMirror : شامل کنترل اطلاعات کاربران , کنترل نصب , تعمير , آپديت و حذف مرکزي نرم افزارها , کنترل تنظيمات کاربران و خود RIS .
- Multilingual User Interface - MUI : امکان تغيير زبان محيط کاربري , پنجره ها , منوها , فايلهاي Help , لغتنامه ها , ابزارها و بخشهاي نگارشي و غيره.
- C2 certification : استفاده از استاندارد مدرک C2 که مخصوص طراحي امنيتي Windows XP Professional ميباشد.
- و امکانات ديگري از قبيل : Automated System Recovery -ASR , Dynamic Disk Support , Roaming profiles , Sysprep support , SNMP , SAP Agent, Client Service for NetWare , Network Monitor , Multiple Roaming feature , Simple TCP/IP services.
همانطور که در بالا ديديد , امکانات اضافه XP Pro اکثرا براي قوي تر کردن و کنترل بهتر اتصالات شبکه اي هستند.

منبع : P30World.com

آموزش تبديل Windows XP Home به Windows XP Professional ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

zonealarm
07-01-2006, 00:30
با تشكر از شما
واقعا مفيد بود
موفق باشيد.

IVAN
07-01-2006, 00:47
آقا محمد توضيحات خوبي دادن.مثل مقايسه ي نرم افزار Demo با Full Version هست

Omran_MB
07-01-2006, 13:39
آقا دستت درد نكنه با اين توضيح كاملت.
فقط مي خواستم بدونم من كه هيچ يك از اين كارها رو نمي كنم و فقط با PC خودم شخصي كار مي كنم و يه اينترنت Dial up هم دارم از Home edition استفاده كنم بهتره.
يعني تفاوت سرعتشو مي تونم احساس كنم.
بعد سي پي يو من3- 2 مگ كش هستش.

zonealarm
07-01-2006, 18:27
آقا دستت درد نكنه با اين توضيح كاملت.
فقط مي خواستم بدونم من كه هيچ يك از اين كارها رو نمي كنم و فقط با PC خودم شخصي كار مي كنم و يه اينترنت Dial up هم دارم از Home edition استفاده كنم بهتره.
يعني تفاوت سرعتشو مي تونم احساس كنم.
بعد سي پي يو من3- 2 مگ كش هستش.
من اگه سيستم با اين مشخصات داشتم مي پرسيدم اقا يه ويندوز سراغ ندارين ازProfessional سنگين تر باشه سي پي يو از چرت زدن در بياد؟!
مگه با اين سيستم سرعتتون كمه؟

farid_y
17-01-2006, 02:52
یه سوال دیگه اینکه در اشغال فضای رم چقدر با هم تفاوت دارن؟