PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هاردم. ظرفیتش کم شده!

rhett
20-10-2008, 14:22
سلام.

من یه هارد SATA 250 GB دارم که خوب کار می‌کنه. چند روز پیش اومدم هارد سیستم قدیمی‌م رو که IDE هست و 80 Gb با کابل‌های CD Rom م وصل کردم.
ویندوزم (وستا و XP هردو) شناختش ولی مشکلی که دارم اینه که از 80 گیگ فقط 33 گیگش رو می‌شناسه!

با هر برنامه‌ای هم که بگین Format ش کردم، Partition بندی کردم، حتی توی DOS هم format کردم و اونجا هم 33 GB می‌شناسه.
هیچ Bad Sector ی هم نداره.
آخرین چیزی که به فکرم رسید این بود که نکنه بین Sata و IDE یه جورایی Conflict داره یا بد وصلش کردم.

ممنون

پاشا

mahdi7610
20-10-2008, 15:33
سلام.

من یه هارد SATA 250 GB دارم که خوب کار می‌کنه. چند روز پیش اومدم هارد سیستم قدیمی‌م رو که IDE هست و 80 Gb با کابل‌های CD Rom م وصل کردم.
ویندوزم (وستا و XP هردو) شناختش ولی مشکلی که دارم اینه که از 80 گیگ فقط 33 گیگش رو می‌شناسه!

با هر برنامه‌ای هم که بگین Format ش کردم، Partition بندی کردم، حتی توی DOS هم format کردم و اونجا هم 33 GB می‌شناسه.
هیچ Bad Sector ی هم نداره.
آخرین چیزی که به فکرم رسید این بود که نکنه بین Sata و IDE یه جورایی Conflict داره یا بد وصلش کردم.

ممنون

پاشا

سلام
به دلیل این که بنا به دلایلی سايز یا اندازه هارد به هم ريخته است .
براي رفع مشكل ابتدا BIOS مادربرد را بروز نماييد . سپس جامپر هارد را روي master قرار دهيد و به کابل آن هیچ قطعه ای ، هارد يا درايو نوري ديگري متصل نكنيد و دستگاه را روشن كنيد .
اگه مشکل حل نشد هارد خودتون را روی یه سیستم که مادربورد اون هاردهای IDE را ساپورت می کنه امتحان کنید . و هارد را به صورت primary و master به سیستم وصل کنید .
اگر باز هم مشكل برطرف نشد از برنامه Maxblast شركت Maxtor و يا Datalife guard شركت WD برای پارتیشن بندی استفاده کنید .

موفق باشید.