PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در نصب ويندوز XP

McLarenF1
28-12-2004, 08:57
سلام دوستان.
من به تازگي به يك مشكل در مورد نصب ويندوز برخوردم كه نميدانم چگونه بايد آن را حل كنم. اگر امكان دارد من را راهنمايي كنيد.
من مثل هميشه درايو C ام رو فرمت كردم و شروع به نصب ويندوز XP كردم.
تمام مراحل طبق معمول پيش رفت تا اينكه به لحظه چك كردن درايو C رسيد ( در همان محيط Dos و در آخرين مرحله قبل از ورود به محيط گرافيكي نصب ويندوز XP.
در اينجا بعد از چك كردن درايو C ناگهان يك Error ظاهر شد كه حاوي پيغامي مبني بر اينكه درايو C خراب بوده و قابل تعمير نيست بود. در اينجا از من درخواست ميشه كه با زدن كليد F3 از برنامه نصب ويندوز خارج شوم.
اين خطا در مورد ويندوز Server2003 نيز ظاهر شد.
اما در ويندور 98 و ME ظاهر نشد و من توانستم ويندوز ME را بر روس سيستمم نصب كنم.
من به ويندوز XP نياز دارم و بايد حتما آن را نصب كنم. لازم به ذكر است كه من هم از Quick Format و هم از Full Format براي درايو C استفاده كردم اما نتيجه اي نداشت. ضمنا درايو C را با چندين برنامه مختلف كنترل بد سكتور و ... هم چك كردم كه جالب اينجاست كه هيج مشكلي را در درايو C ام نشان نميدهند !
خواهشمندم من را راهنمايي فرماييد. فقط از من نخواهيد كه هاردم را FDISK كنم زيرا اين كار غير ممكن است ( به علت حجم بسيار بالاي اطلاعات موجود در آن ). !!!
با تشكر و سپاس فراوان.

hajHasan
28-12-2004, 09:41
من هر وقت با برنامه partition magic هاردمو دستكاري كردم به اينجور ايرادات برخورد كردم . موثرترين راه همون fdisk هستش اما شما با ndd هم يه چك بكن شايد افاقه كنه

hamed_rafat
28-12-2004, 11:32
خدمت دوست عزيزم بگويم كه من نيز با اين مشكل بر خورد كرده ام .در موقع انتخاب درايو شما بر روي درايو مورد نظر رفته و کلید D را به معنای پاک کردن همان درایو بزنید وطبق دستوراتی که در پایین صفحه آمده عمل کنید تا به همان صفحه انتخاب درایوها برسید. :lol: سپس بر روی همان درایو که آن را پاک کردید رفته وکلید C را فشار دهید در صفحه بعد ظرفیت درایو از شما خواسته می شود که به طور پیش فرض ظرفیت همان درایو قبلی شماست پس از ساخت درایو وفورمت آن حالا شما می تونید ویندوز را نصب کنید

توجه:سعی کنید همیشه درایوتان را از طریق MS-DOS فورمت کنید

salmanazizi
06-10-2010, 13:46
منم با این مشکل مواجه شدم ولی ازینایی که شما گفتین چیزی سر
در نیاوردم. یه کم توضیح بیشتر بدید ممنون میشم.

Dew Drop
06-10-2010, 13:59
دوست عزیز این تاپیک دیگه از اون تاپیکای زیر خاکیه,آوردینش بیرون...
مال 6 سال پیش...
بهتر بود برای سوالتون با توضیحات بیشتر یه تاپیک جدید میزدید.

Dr.know
11-10-2010, 18:24
خدمت دوست عزيزم بگويم كه من نيز با اين مشكل بر خورد كرده ام .در موقع انتخاب درايو شما بر روي درايو مورد نظر رفته و کلید D را به معنای پاک کردن همان درایو بزنید وطبق دستوراتی که در پایین صفحه آمده عمل کنید تا به همان صفحه انتخاب درایوها برسید. :lol: سپس بر روی همان درایو که آن را پاک کردید رفته وکلید C را فشار دهید در صفحه بعد ظرفیت درایو از شما خواسته می شود که به طور پیش فرض ظرفیت همان درایو قبلی شماست پس از ساخت درایو وفورمت آن حالا شما می تونید ویندوز را نصب کنید

توجه:سعی کنید همیشه درایوتان را از طریق MS-DOS فورمت کنید

عزیز این کار یه پارتیشن کوچیک 8 مگی درست می کنه که واسه هاردم خیلی مشکل ایجاد می کنه
چون فرمت نداره

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:20 PM ----------

سلام دوستان.
من به تازگي به يك مشكل در مورد نصب ويندوز برخوردم كه نميدانم چگونه بايد آن را حل كنم. اگر امكان دارد من را راهنمايي كنيد.
من مثل هميشه درايو C ام رو فرمت كردم و شروع به نصب ويندوز XP كردم.
تمام مراحل طبق معمول پيش رفت تا اينكه به لحظه چك كردن درايو C رسيد ( در همان محيط Dos و در آخرين مرحله قبل از ورود به محيط گرافيكي نصب ويندوز XP.
در اينجا بعد از چك كردن درايو C ناگهان يك Error ظاهر شد كه حاوي پيغامي مبني بر اينكه درايو C خراب بوده و قابل تعمير نيست بود. در اينجا از من درخواست ميشه كه با زدن كليد F3 از برنامه نصب ويندوز خارج شوم.
اين خطا در مورد ويندوز Server2003 نيز ظاهر شد.
اما در ويندور 98 و ME ظاهر نشد و من توانستم ويندوز ME را بر روس سيستمم نصب كنم.
من به ويندوز XP نياز دارم و بايد حتما آن را نصب كنم. لازم به ذكر است كه من هم از Quick Format و هم از Full Format براي درايو C استفاده كردم اما نتيجه اي نداشت. ضمنا درايو C را با چندين برنامه مختلف كنترل بد سكتور و ... هم چك كردم كه جالب اينجاست كه هيج مشكلي را در درايو C ام نشان نميدهند !
خواهشمندم من را راهنمايي فرماييد. فقط از من نخواهيد كه هاردم را FDISK كنم زيرا اين كار غير ممكن است ( به علت حجم بسيار بالاي اطلاعات موجود در آن ). !!!
با تشكر و سپاس فراوان.

من سیستمم رو از ntfs (فرمت آشغالیه) خارج کردم و fat تش کردم مشکل حل شد
زنده با fat32