PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب نشون دادن ترافیک دانلودی بیشتر از مقدار واقعی

vitamin2002
18-10-2008, 08:41
با سلام به دوستان و مدیران :31:
اول از مدیران خواهش می کنم قفل نکنند تا به یک نتیجه برسیم چون به نظرم موضوع خیلی جالبی است :18:
.................................................. .................................................. ...........................
یک مشکل بود که در تاپیک صبانت در آخر خود من به این نتیجه رسیدم که مشکل از رپیدشیر است و رپیدشیر بیش از اون اندازه ای که دانلود کردیم نشون می دهد
برای مشاهده نتیجه ای که من گرفتم ( که به احتمال 100 % اون فرضیه اشتباه است البته بنا به این شواهد که خواهم گفت )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
.................................................. .................................................. .............................
2 روز قبل یکی از دوستان درخواست برنامه ای کردند که بشود با اون مقدار ترافیک دانلودی را مشاهده کرد

در جواب

من خودم قبلا ها از این برنامه استفاده می کردم ( البته با ورژن های قدیمیش ) بعدش که اکانت رپیدشیر خریدم دیگر از این برنامه استفاده نکردم ولی دیروز گفتم یک استفاده ای کنم ( از روی کنجکاوی :31: )
.................................................. .................................................. .............................
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب هر کی این را ببینه مثل من فکر می کنه همون مقدار تقریبی 1500 مگا را دانلود کردم ولی اکانت رپیدشیر و برنامه نشون دهنده ترافیک مصرفی یک چیز دیگر نشون می دهد
.................................................. .................................................. ............................
1 ) شواهد اول :
ریز مصرف ترافیک برنامه قبل دانلود . به ساعتشم دقت کنید که نگین قبلا با اکانت روزانه دانلود کردی :13:
خوب اگر دقت کنید می بینید تا اون زمان در کل به تقریب 300 مگا دانلود کردم و با این حساب باید بعد دانلود بشود 1800 مگا که اوجوری نشده
خوب اگر دقت کنید به طور تقریبی با کسر اون 300 مگا می شود 2.7 گیگ نشون می دهد که من از ساعت 3 تا 42 : 7 دانلود کردم :18: :18::18:
.................................................. .................................................. ..........................
2 ) شواهد دوم : که مربوط می شود به ریز مصرف اکانت رپیدشیر :
که در کل ریز مصرف اکانتم نشون می دهد 2500 مگا دانلود کردم :41:
.................................................. .................................................. ..........................
حالا من موندم کجای کار ایراد داره و مشکل از چی هست
آیا از idm است ؟ ( که فایل های دانلودی را وقتی که اینترنت دیس می شود و برای استفاده از ریسیوم دوباره از اول دانلود می کند :18: که فکر نکنم که در اون موقع فکر نکنم چون در اون موقع 1500 مگا هم نمی تونستم دانلود کنم و حداکثر 500 می تونستم چون همون فایل های دانلودی را دوباره چون 100 % نشده دوباره شروع به دانلود می کرد و در آخر هیچ فایلی 100 % نمی شد چون صبا هر 1 ساعت حداقل دیس کانکت می کند

آیا از ریز مصرف رپیدشیر + برنامه است ؟ یعنی هر دو هم اشتباه می کنند :13: که فکر نکنم هر دو هم با هم اشتباه کنند
.................................................. .................................................. ...........................
از لحاظ ریاضی نیز بررسی که می کنم می بینم idm درست می گوید چون
به طور متوسط سرعت دانلودی من 110 تا 130 است
در کل 4 ساعت و 40 دقیقه استفاده که می شود 16800 ثانیه که با یک تناسب ساده :31: می بینیم در کل باید به تقریب و حداکثر 2000 مگا بشود در اون مدت دانلود کرد :31:
که من 1500 مگا دانلود کردم ولی دو مورد بالا چیز دیگری می گویند :19::19::19:
لطفا کمک کنید ببینیم مشکل از چی هست :19::13::41:

zed2
18-10-2008, 09:53
3 نظریه
-یا مقدار پکیج لاست ات خیلی زیاده(منظور از بین رفتن بسته های اطلاعاتی)که باعث میشه کلی حجم بیاد ولی چون از بین رفته بدرد نمی خوره
-یا طریقه محاسبه حجم تو نرم افزار ها فرق می کنه (یکی بر اساس 1000 و دیگری بر اساس 1024 که باز انقدر تفاوت فکر نکنم بشه)
-یک از انها این وسط مشکل داره( حالا پیدا کنید حجم فروش را)؟

vitamin2002
18-10-2008, 10:06
3 نظریه
-یا مقدار پکیج لاست ات خیلی زیاده(منظور از بین رفتن بسته های اطلاعاتی)که باعث میشه کلی حجم بیاد ولی چون از بین رفته بدرد نمی خوره
-یا طریقه محاسبه حجم تو نرم افزار ها فرق می کنه (یکی بر اساس 1000 و دیگری بر اساس 1024 که باز انقدر تفاوت فکر نکنم بشه)
-یک از انها این وسط مشکل داره( حالا پیدا کنید حجم فروش را)؟

:19::13::41:
من خودم خیلی گیج شدم از این ماجرا
در مورد package lost فکر نکنم این اتفاق بیافتد چون حداکثر می شود 2000 مگا دانلود کرد که من 1500 تاش را دانلود کردم حالا بگیم 500 مگا برای package lost است ولی اون 700 مگا برای گه هست ؟ :13::19::41:
در مورد مشکل برنامه و نحوه محاسبات فکر کنم ریز مصرف اکانت رپیدشیرم هست که هر دو دلالت بر 2500 مگا دانلود است و برنامه هم میگوید 200 مگا آپلود که در کل 2700 مگا ؟ :13::19::41:

reb
18-10-2008, 17:42
توی ویستا رقمها درست نشون داده نمیشه مثل عکس بالا و رپید همیشه مقدار دانلود رو بیشتر از رقم واقعی نشون میده قبلا که 7-8 برابر نشون میداد الان خیلی بهتره ولی با این حال رقم واقعی نیست.
چاره کار اینه که توی xp تست بکنی.