PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ntldr ، این دیگه یعنی چی؟

FaithForce
17-10-2008, 23:40
سلام بچه ها

من تازه یه سری قطعه خریدم و اسمبل کردم و پارتیشن بندی کردم و یه خورده از مراحل نصب هم انجام شد ولی از اونجایی که CD ویندوزم مشکل داشت نصب رو تعطیل کردم واسه یه وقت دیگه ، وقتی برگشتم تا دوباره نصب کنم سیستم رو که روشن کردم بعد از صفحه بایوس این پیغام رو میده :

NTLDR is missing
press alt &ctrl &del for restart

مشکل از کجاست باید چیکار کنم ، بچه ها خیلی منت سر من میذارید اگه خیلی خیلی زود بهم جواب بدید چون واقعا گیرم.

نوکر همتون هم هستم و یا علی./

avecina.ir
18-10-2008, 00:28
یک جستجویی بکن این فایل رو در فروم
این یکی از چند فایل اصلی بوت ویندوز هستش
ویندوزت با اسیب دیدن هر کدوم از فایلهای بوت دیگه بالا نمیاد
لازمه ویندوزت رو تعمیر Repair کنی
مثلن با CD ویندوز بوتیبل سیستم رو بالا بیار و ویندوز رو Repair کن

FaithForce
18-10-2008, 00:39
یک جستجویی بکن این فایل رو در فروم
این یکی از چند فایل اصلی بوت ویندوز هستش
ویندوزت با اسیب دیدن هر کدوم از فایلهای بوت دیگه بالا نمیاد
لازمه ویندوزت رو تعمیر Repair کنی
مثلن با CD ویندوز بوتیبل سیستم رو بالا بیار و ویندوز رو Repair کن

ممنون دوست عزیز
سیستم من اصلا بوت نمیشه :41:

واقعا نمیدونم باید چیکار کنم؟!

avecina.ir
18-10-2008, 00:42
ممنون دوست عزیز
سیستم من اصلا بوت نمیشه :41:

واقعا نمیدونم باید چیکار کنم؟!
خوب دوست عزیز منم بخاطر همون گفتم با Windows Bootable CD برو توی مراحل نصب ویندوز و REPAIR انجام بده دیگه
(اسمایلی کندن موی سر)

FaithForce
18-10-2008, 01:01
خوب دوست عزیز منم بخاطر همون گفتم با Windows Bootable CD برو توی مراحل نصب ویندوز و REPAIR انجام بده دیگه
(اسمایلی کندن موی سر)

من دارم به شما میگم که سیستم من از مرحله بایوس بالاتر نمیره چطور سیستم رو با سی دی ویندوز بوت کنم؟!:13:

تا دکمه پاور رو میزنم بعد از نمایش مدل مادربورد و عکس مربوطه این پیغام رو میده.فقط و فقط میتونم وارد بایوس بشم ./

یا علی./

avecina.ir
18-10-2008, 01:07
به رفیق ما رو!
هیچ دقت نمیکنی من چی میگم
شما باید از توی تنظیماتSet up بایوس بذاری روی بوت Cd دیگه!
CD ویندوز رو هم بذاری داخل! نصب ویندوز رو که بلدی ان شااله؟؟؟؟!
ولی موقعی که اقدام به شناسایی پارتیشن های ویندوز درست پیش از فرمت و نصب ویندوز خواست بکنه شما باید بری روی Repair کردن نه نصب ویندوز

FaithForce
18-10-2008, 01:22
به رفیق ما رو!
هیچ دقت نمیکنی من چی میگم
شما باید از توی تنظیماتSet up بایوس بذاری روی بوت Cd دیگه!
CD ویندوز رو هم بذاری داخل! نصب ویندوز رو که بلدی ان شااله؟؟؟؟!
ولی موقعی که اقدام به شناسایی پارتیشن های ویندوز درست پیش از فرمت و نصب ویندوز خواست بکنه شما باید بری روی Repair کردن نه نصب ویندوز

سلام و بازم ممنونم

نمیدونم شاید شما متوجه منظور من نشدی

من نمی خوام بگم بلدم چون اگه بلد بودم می تونستم مشکلمو حل کنم ولی تسلط 100 درصد به ویندوز عوض کردن دارم

نگاه کن دوست من هیچ فرقی نمی کنه من بوت رو هارد تنظیم کنم یا سی دی رام ، متوجه میشی؟! تا بوت رو به سی دی رام تغییر میدم و وضعیت رو سیو می کنم و بعد ریستارت میکنم دوباره بلافاصله همون پیغام میاد ، بازم میگم هیچ فرقی نمیکنه شما بوت رو روی چی تنظیم کردین ، اصلا به اون مرحله نمیرسه!

متوجه میشید؟

avecina.ir
18-10-2008, 02:02
سلام و بازم ممنونم

نمیدونم شاید شما متوجه منظور من نشدی

من نمی خوام بگم بلدم چون اگه بلد بودم می تونستم مشکلمو حل کنم ولی تسلط 100 درصد به ویندوز عوض کردن دارم

نگاه کن دوست من هیچ فرقی نمی کنه من بوت رو هارد تنظیم کنم یا سی دی رام ، متوجه میشی؟! تا بوت رو به سی دی رام تغییر میدم و وضعیت رو سیو می کنم و بعد ریستارت میکنم دوباره بلافاصله همون پیغام میاد ، بازم میگم هیچ فرقی نمیکنه شما بوت رو روی چی تنظیم کردین ، اصلا به اون مرحله نمیرسه!

متوجه میشید؟
آره خوب متوجه که شدم ..... ولی توی سیستم هایی که باشون کار کردم و این پیغام رو داده با همون راه حلی که گفتم عمل می کردم و جواب داده در مورد سیستم شما که اصلن ویندوز نصب نکردی هم با New Installation باید قابلحل میبود.عجیبه
با این حساب داس رو هم نمیتونی نصب کنی تا سکتور0 رو پاک کنی
حالا یک راه دیگه بعنوان راه حل نهای رو میتونی انجام بدی و هارد رو روی یک سیستم دیگه ببند و دوباره اساسی فرمتش کن

FaithForce
18-10-2008, 02:16
آره خوب متوجه که شدم ..... ولی توی سیستم هایی که باشون کار کردم و این پیغام رو داده با همون راه حلی که گفتم عمل می کردم و جواب داده در مورد سیستم شما که اصلن ویندوز نصب نکردی هم با New Installation باید قابلحل میبود.عجیبه
با این حساب داس رو هم نمیتونی نصب کنی تا سکتور0 رو پاک کنی
حالا یک راه دیگه بعنوان راه حل نهای رو میتونی انجام بدی و هارد رو روی یک سیستم دیگه ببند و دوباره اساسی فرمتش کن

بالاخره فهمیدی من چی میگم دوست من

این راه حلی که ارائه کردی قابل تامله ، ممنونم باید امتحانش کنم.

بازم تشکر میکنم و نتیجه رو هرچی بود اعلام می کنم.

یا علی./

FaithForce
18-10-2008, 03:40
سلام بچه ها بالاخره مشکل حل شد.

اگه برا شما هم پیش اومد طبق گفته دوستمون هاردتون رو به یه سیستم دیگه وصل کنید البته برای راحتی کار هارد اون سیستم رو ازش جدا کنید بعد از ریشه فرمت کنید و دوباره هارد رو بزارید رو سیستم قبلیتون و روی همون سیستم پارتیشن بندی کنید.

بازم از دوستمون تشکر می کنم.

یا علی./

mahdi7610
20-10-2008, 20:24
سلام

هیچ نیازی به تعویض ویندوز و پارتیشن بندی نیست .

ابتدا وقتی سیستم را روشن می کنید کلید Delete را فشار بدید و وارد بایوس بشید و سیستم را تنظیم کنید تا با سی دی بوت بشه . بعد سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار دهید و مطابق پست زیر کار را انجام بدید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.