PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امکان انتقال پروژه به باکس مونتاژ و نحوه کار با Matrox RTX100

khashy
17-10-2008, 19:07
سلام من یه کار رو دارم رو سیستم خونه مونتاژ میکنم با سی اس تری این کار رو برای پخش از ماهواره لازم دارم امکانش هست که من پروژه ام رو بعد اتمام کار ببرم رو باکس و خروجی بگیرم در حالی که افکت ها و ترنسیشن هام بمونن و تغییر روشون به وجود نیاد؟؟؟
اکه میشه چه کارتی رو توصیه میکنید من یه بار با آر تی ایکس 100 تست زدم این کار رو نشد؟؟؟حالا نمیدونم مشکل از کارت بوده یا کم تجربگی من؟؟؟
راستی برا پخش کار از ماهواره باس کار پال باشه یا ان تی اس سی(کانال جم)

Mr Andersson
17-10-2008, 23:39
درود:

دوست عزیز منظورت از box ه movie box هست؟

خوب به طور قطع هر نرم افزاری افکتها و تنظیماته خودشو داره شما نمیتونی پروژتو تو برنامه ی دیگه ای باز کنی!

اما بین خود نرم افزار های تدوین adobe این کار راحت انجام میشه....

راجب pal و ntsc هم بگم بسته به نوع فیلمی که داری هست اگه pal کپچر و فیلم برداری شده خوب pal کار کن اگه نه به طور حتم ntsc استاندارد بالاتری نسبت به pal داره و تعداد فریم هاش هم در یک ثانیه بیشتره...

khashy
17-10-2008, 23:46
منظورم از باکس کامپیوتریه که روش کارت میکس هست پال یا ان تی اس سی بودن هم تا اونجا میدونم به سیستم برودکست شبکه مربوطه قطعا ان تی اس سی با کیفیت تره!!! فک میکنم سوالم رو شما متوجه نشدی!

Mr Andersson
17-10-2008, 23:57
درود دوباره;

منظورت از یه سیستم یه یه سیستم دیگس که هر دوتا premiere داشته باشن؟ اگه میشه واضح تر توضیح بدی...

راجب برودکست هم, سوالت کلی نبود یه کم؟:46:

khashy
18-10-2008, 00:50
Mr Andersson shoma ba kart mix tahala kar kardin???

siavash61
18-10-2008, 01:01
دوست من! من با rtx2 sd كار ميكنم. شما پروژه اي كه تو خونه درست كردين نميونين ببرين رو متروكس. به خاطر اينكه متروكس برا خودش يه پريست پروژه داره كه همون اول كه ميخواين پروژه اي رو نيو كنين بايد پروژه هاي اونو انتخاب كنين. اگه نامفهوم بود بگين تا بيشتر توضيح بدم.
در مورد كانالاي ماهواره اي هم شما بايد كانالتونو مشخص كنين. چون فرق ميكنن باهم. شما گفتين gem اگه اشتباه نكنم. در مورد جم چيزي نميدونم. ولي يه كليت هست. اگه برا كانالاي ايراني مثل صداو سيماي خودمون يا برون مرزيهاي ايران مثل مهاجر و ايران موزيك باشه پال هست ولي كانالايي كه آمريكا هستن ntsc
البته pmc پال رو قبول ميكرد يعني فك كنم پال بود.
پيروز باشين!

Javad_Ed
18-10-2008, 01:18
خب دوستان سلام
اول بگم من یه تدوین گر خانگیم کارت تدوین هم ندارم از پریمیر هم استفاده نمیکنم :دی(ولی توی این چند روز همه درباره پریمر میپرسند )
تا جایی که من میدونم :

The Rtx10 and 100 series had compatible drivers for the following versions of Premiere:

6.5, Pro (7), Pro 1.5, Pro 1.5.1, CS2.

یعنی شما وقتی میخواید cs3 کار کنید :

Our Rtx2 series works with CS3.
پس اولین قدم به اشکال برخورد
موفق باشید

khashy
18-10-2008, 08:37
خیلی ممنون از همه ,آقا سیاوش شما کارت دیگه رو میشناسید که بتونه افکتها و ترنسیشن های پریمیر رو موقع خروجی دادن ساپورت کنه؟؟؟ و البته با سی اس ترس هم سازگار باشه؟؟؟

siavash61
18-10-2008, 22:22
ببينيد تنها كارتي كه تو ايران موجوده و من ميشناسم كه با پريمير پرو CS3 بهترين سازگاري رو داره همين متروكسه. ولي يه چيزي كه هست همين متروكس هم همه ي افكتها و ترنزيشنهاي پريمير رو ساپورت نميكنه. مترو كس برا خودش يه سري افكت و ترنزيشن داره كه وقتي درايورشو نصب ميكني مياد ميشينه تو قسمت افكتهاي پريمير. براي رئال تايم شدن بايد از اونا استفاده كرد. و اگه از افكتهاي خود پريمير استفاده كنين رئال تايم نميده.
شما بهتره به اين لينكي كه ميدم يه نگاهي هم بندازيد. سايت رسمي خود متروكسه. توضيحات بيشتر اونجا هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

khashy
18-10-2008, 22:28
tanX a lot

Mr Andersson
18-10-2008, 23:26
درود;

"سلام من یه کار رو دارم رو سیستم خونه مونتاژ میکنم با سی اس تری این کار رو برای پخش از ماهواره لازم دارم امکانش هست که من پروژه ام رو بعد اتمام کار ببرم رو باکس و خروجی بگیرم در حالی که افکت ها و ترنسیشن هام بمونن و تغییر روشون به وجود نیاد؟؟؟
اکه میشه چه کارتی رو توصیه میکنید من یه بار با آر تی ایکس 100 تست زدم این کار رو نشد؟؟؟حالا نمیدونم مشکل از کارت بوده یا کم تجربگی من؟؟؟
راستی برا پخش کار از ماهواره باس کار پال باشه یا ان تی اس سی(کانال جم) "

آره عمو جون کار کردم! اما تو ولش کن راحت باش!

فکر نمیکردم این نیاز به توضیح داشته باشه که باید از مدیر شبکه پرسید که سیستمش چیه! در هر صورت جم از لندن پخش میشه و در لندن از استاندارد pal استفاده میشه اینم لیست کشور ها و استاندارهای تلویزیونی اونا:

Javad_Ed
19-10-2008, 00:36
Mr Andersson shoma ba kart mix tahala kar kardin???

آره عمو جون کار کردم! اما تو ولش کن راحت باش!

فکر نمیکردم این نیاز به توضیح داشته باشه که باید از مدیر شبکه پرسید که سیستمش چیه!

سلام
دوستان
خواهشا کمی در بکاربردن جملاتتون دقت کنید تا خدای نکرده سو تفاهمی پیش نیاد
پیشاپیش از همکاریتون کمال تشکر رو دارم :11:
khashy عزیز :لطفا فارسی تایپ کنید

khashy
19-10-2008, 00:40
من قصد توهین نداشتم و فکرم نمیکنم که کسی از پشت سیستم میزان حرفه ایی بودن افراد رو تشخیص بده!!! باس برا فهمیدنش سوال کرد منم همین کارو کردم و برخورد شما این بود!!!

Javad_Ed
19-10-2008, 00:51
من قصد توهین نداشتم و فکرم نمیکنم که کسی از پشت سیستم میزان حرفه ایی بودن افراد رو تشخیص بده!!! باس برا فهمیدنش سوال کرد منم همین کارو کردم و برخورد شما این بود!!!
اینجا انجمن میکس و مونتاژ و میزان حرفه ای بودن افراد به بلد بودن استفاده از کارت تدوین محدود نمیشه
این فقط یک بعد قضیه هست ...فکر کنم میکس ومونتاژ اینقدر گسترده هست که اون یک بعد در پس همشون قرار میگیره ...تا شما(نوعی>اصلا من) در استفاده از این ابعاد حرفه ای نباشیم ....اون کارت بدردمون نمیخوره ....
اینو در حالت کلی گفتم ....منظورم به شخص خاصی نبود ....دوستان تعابیری غلطی نکنند ...لطفا
ایشون برداشت بدی از جمله ی شما داشتن شاید بخاطر علامات سوال شما بود ...در هر صورت خواشا ادامه ندین
البته در مورد موضوع تاپیک ....هر چی خواستین بگین :دی

khashy
19-10-2008, 00:59
درست میگی جوادجان! رو چشم

Mr Andersson
19-10-2008, 03:20
درود;
جواد جانه و پهلوان کاریاش:10:
اشکال نداره داداش ما تو عالم رفاقت از این چیزا زیاد دیدیم اما من فقط قصدم جواب دادن و به نوعی کمک کردن بود نه ادعا داشتن بهر حال, حله!
راستی من جدی جدی یه movie box دارما:46: در خدمت دوستان....

mh2002ir
19-10-2008, 20:17
سلام دوستان عزیز
کارت متروکس زمانی کارت متروکسه که از ابزار و پلاگین هاش برای تدوین استفاده بشه .........
اگه شما دوست عزیز یک پروژه درست کنی و سپس setting رو بر اساس متروکس تغییر بدی ، اصولا اگه از فرمت dv پال و یا حتی ntscاستفاده کرده باشی به شرطی که همون ----- ها و .... روی اون سیستم باشه خیلی راحت این کار عملی است ....
ولی همون حرفی که اول زدم !!! کارت متروکس زمانی کارت متروکسه که از ابزارش استفاده کرده باشی !! یعنی شما اگه جایی با هر ----- و .... پروژه ای بسازی و از ابزار مختص متروکس استفاده نکرده باشی ، با به کار گیری کارت متروکس هیچ منفعتی جز سرعت بیشتر رندر ( به شرط تغییر setting بر اساس متروکس ) نخواهی برد و همان بهتر که بدون متروکس این کار رو انجام بدی ....
ضمنا حرفه ای بودن و کار بلد بودن فقط به داشتم کارت سخت افزاری تدوین نیست ، چون این شناخت و تسلط به نرم افزار است که حرف اول و آخر را می زند....

Mr Andersson
20-10-2008, 16:36
درود دوباره;

اصولا اگه از فرمت dv پال و یا حتی ntscاستفاده کرده باشی به شرطی که همون پلاگین ها و .... روی اون سیستم باشه خیلی راحت این کار عملی است ....

دقیقا این سوالی بود که من همون اول پرسیدم:!

آیا رو هر دوتا سیستم همون پلاگین ها و .... (premiere همون نسخه) نصب هست؟ چون برا خودم هم جای سوال شد؟ چون من هم قراره این کار رو بکنم و فکر نمیکردم سخت باشه!

mh2002ir
21-10-2008, 01:02
سلام دوست عزیز
این کار عملی است
با pal ضمنا من به شخصه کارت کانوپوس رو پیشنهاد میکنم .... هر مدلی .....
شما خروجی نهایی رو روی فیلم Dv و یا Mini-Dv تحویل میدید....
البته بعضی از دوستان روی DvD هم کار تحویل میگیرن و حتی به صورت Dvavi
ضمنا اگه شما پروژه ای رو منتقل کرده باشید باید کل فایل ها ، تصاویر و .... رو که در اون استفاده شده باشه رو هم منتقل کنید ضمنا پیشنهاد می کنم برای انتقال ابتدا یک پروژه استاندارد اون کارت رو باز کنید و پروژه ساخته شده تون را از قسمت ایمپورت پروژه وارد کنید نه اینکه خود پروژه رو بازکنید

khashy
21-10-2008, 17:37
mh2002ir aziz vaghan mamnon (sharmande farsi nadashtam o zesht bod javab nadam)