PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربردی برای اورکلاک سنگین

vivid806
16-10-2008, 11:00
سلام
اساتید گرامی با توجه به سوخت شدن مادربرد اسبق خودم در مورد خرید مادربرد جدید راهنمایی میخواستم
مادربردی فقط به درد اور بخوره و پایداری کافی در اور سنگین داشته باشه اگر از خنک کننده های بهتری هم برخوردار باشه که خیلی بهتر روی چیپهای شمالی و جنوبی
من خودم چند مدل مدنظر دارم:
Asus P5Q Deluxe
Asus Maximus Formula
DFI LP LTX38-T2R
Biostar TPower I45

:13::13::19::11:

alborz_k
16-10-2008, 11:52
سلام. در بین مادربرد هایی که انتخاب کردین asus maximus formulla در اورکلاک از همه نیرومند تر و پایدار تر هست و به عدد خیره کننده ی 540 مگاهرتز هم رسیده .و از تمام مادربرد های 38 بهتر عمل می کنه.
برای بررسی اورکلاک مادربرد های 45 هم این عکس رو ببین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته بعضی از اعداد این بنچمارک ها واقعأ تعجب برانگیزند و فکر نکنم که حتی خود این افراد هم بتونند دوباره به این اعداد برسند.:31:

vivid806
16-10-2008, 12:15
متشکرم دوست عزیزم
اما چطور ممکنه مادربرد بیواستار که رکورد دار FSB جهان هست اینجا میزان کمتری FSB داشته باشه نسبت به بقیه؟!!! و مادربرد الایت با توجه به قابلیت های اورکلاک که تقریباً نداره!!! این رکورد رو بتونه بدست بیاره؟
در قدرت اور DFI هم که شکی نیست و همه میدونند که یکی از غولهای اورکلاک هست
میزان FSB این برد من تا 526 مگاهرتز هم دیدم
میزان FSB برد P5Q Deluxe رو هم تا 600 دیدم
در قدرت اور ماکسیموس هم باز هم حرفی نیست اما از بین این بردها انتخاب مقداری سخته با توجه به میزان هزینه ای که قراره براش بکنم میزان قیمت رو اینجوری بزار بگم:
ماکسیموس : 280 هزار تومان
بیواستار: اصلاً نیست که گفتند سفارش بدهند حدود 240 در میاد
P5Q Deluxe: حدود 270 هزار تومان
DFI چون نماینده این برد آشنا هست به قیمت تهران حدود 230 هزار تومان میتونم تهیه کنم
حالا به نظر شما؟

alborz_k
16-10-2008, 12:33
متشکرم دوست عزیزم
اما چطور ممکنه مادربرد بیواستار که رکورد دار FSB جهان هست اینجا میزان کمتری FSB داشته باشه نسبت به بقیه؟!!! و مادربرد الایت با توجه به قابلیت های اورکلاک که تقریباً نداره!!! این رکورد رو بتونه بدست بیاره؟
در قدرت اور DFI هم که شکی نیست و همه میدونند که یکی از غولهای اورکلاک هست
میزان FSB این برد من تا 526 مگاهرتز هم دیدم
میزان FSB برد P5Q Deluxe رو هم تا 600 دیدم
در قدرت اور ماکسیموس هم باز هم حرفی نیست اما از بین این بردها انتخاب مقداری سخته با توجه به میزان هزینه ای که قراره براش بکنم میزان قیمت رو اینجوری بزار بگم:
ماکسیموس : 280 هزار تومان
بیواستار: اصلاً نیست که گفتند سفارش بدهند حدود 240 در میاد
P5Q Deluxe: حدود 270 هزار تومان
DFI چون نماینده این برد آشنا هست به قیمت تهران حدود 230 هزار تومان میتونم تهیه کنم
حالا به نظر شما؟
ببین دوست عزیز ، اعداد که شما به عنوان رکورد می دونید ، در ازمایشگاه های سخت افزاری و اکثرأ با نیتروژن مایع بدست می ان و هیچ بعید نیست که مادربرد ها در اون شرایط سخت سرنوشت مادربرد مرحوم شما رو پیدا کنند و در اون آزمایش ها طول عمر مادربر و پایداری اصلأ ملاک نیست.:31:
شما دنبال یک مادربرد برای اورکلاک کاربردی هستید ، پس باید به مطالب اورکلاک کاربردی توجه کنید که در شرایط و با خنک کننده ی استانداردمادر برد انجام می شن و سیستم رو کاملأ پایدار نگه می دارند.
dfi مادربرد های کمی تولید می کنه که اکثرأ حرفه ای هستند و قابلیت اورکلاک و پایداری خوبی دارند و اما این به این معنی نیست که همیشه بهترین هستند .
در مورد قابلیت اورکلاک ecs,giga هم عرض کردم که خود مسئولان اورکلاک تامزهاردور هم نمی تونند به این اعداد برسند:31:
اگر قیمت برد براتون مهمه ، می تونید مادربرد asus p5q_e بگیرید که تا 525 مگاهرتز اورکلاک می شه (من خوم به 517 رسیدم) که قیمتش حدود 180 تومان هست
و یا مادربرد dfi رو با 230 تومان بگیرید .
اگر هم می خواین که خیلی هزینه کنید و سراغ بهترین در این حوزه ی قیمت برید ، ماکسیموی فرمولا رو بگیرید.
البته من توصیه می کنم که از اون جایی که قراره نسل پردازنده و رم عوض بشه ، زیاد برای مادربرد این سیستم هزینه کنید و سراغ ماکسیموس نرید.

vivid806
16-10-2008, 15:47
با تشکر فراوان با توجه به اینکه مدتی بعد سوکت اینتل هم تغییر میکنه ولی ما نمیتونیم تغییر کنیم:21: بدلیل بودجه فراوانی که داریم:20::13: پس با توجه به حرف شما روی رنج بالا نباید برم
ماکسیموس که خیلی بالاست
از بردهای Asus هم سری Deluxe با توجه به سایتهایی که دیدم اور بهتری دارند پس فلان انتخاب بین
Asus P5Q Deluxe
DFI LP LT X38-T2R
خواهد ماند با توجه به قیمت برد Asus و کارایی کراس فایر برد DFI به احتمال بیشتر این برد رو انتخاب کنم
حالا باز هم نیازمند اطلاعات بیشتر هستم
باز هم متشکرم :11:
(داخل پرانتز خدا رو چه دیدی تا اینجا که یخ خشک هم گیر آوردم واترکولینگ هم درست کردم TEC هم تهیه کردم شاید نیتروژن مایع هم گیر آوردم منم شدم یک آزمایشگاه)

Stream
16-10-2008, 15:54
سلام
در صورتی که دنبال یک مادربرد خیلی حرفه ای برای اورکلاک هستید یک نگاه به +DFI LanParty DK P45-T2RS بندازید!
البته تفاوت این مادربرد ها بیشتر توی اورکلاک حرفه ای مشخص میشه نه اورکلاک ساده که همه انجام میدن.

پی نوشت: CPU شما چیه؟

vivid806
16-10-2008, 23:20
پردازنده فلان که بودجه محدوده E2180 خواهد بود نهایت ولی در آینده 4 هسته ای میگیرم
ولی شاید یک E7300 یا دو هسته ای فرکانس بالا بگیرم مثل E8500 .....
نمایندگی گلسان که Dfi رو میده به ما گفت که P45 موجود نداره فلان!!! قیمت این برد چقدره همین P45??
اگر بازار تهران پیدا میشه باید یک فکری برای خریدش بکنم چون تا تهران بیام هزینه اش زیاد میشه
شرمنده ولی همش شد سطح بودجه مالی ما هم جزو اون دسته اورکلاکر هایی هستیم که بودجه نداریم و ذوق و شوق اور داریم

vivid806
18-10-2008, 00:06
توی همین هفته خرید مادربرد قطعی میشه احتمال زیاد بخوره که Dfi بگیرم X38 اگر هم نمایندگی موجود داشت P45 خبرش رو همینجا اعلام میکنم
با تشکر از تمام دوستان و اساتید عزیز