PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه پوشاندن قسمتهای خراب شده هارد؟

eng2006
16-10-2008, 01:47
نحوه پوشاندن قسمتهای خراب شده هارد؟
هارد من دچار مشکل شده موقعی که روشن میکنم ارورF1) / back up & replace ) میده و بعضی از قسمت های آن موقع فرمت کردن گیر میکنه و صدای خرخر کمی هم در موقع گیر کردن میده(فکر کنم بد سکتور باشه)
من میخوام این قسمت ها از هاردم رو بلا استفاده کنم (چون شنیدم میشه این قسمت ها رو از هارد کم کرد و جدا کرد) یا به عبارتی میخوام بد سکتور رو بپوشونم
با خود ویندوز پارتیشن بندی دوباره کردم و چند بار هم fdisk کردم که درست نشد
شنیدم نرم افزای هست که دقیقا مکان بد سکتور رو نشون میده . من خودم پارتیشن مجیک دارم ولی نمیدونم میشه یا نه این نسخ رو دارم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکی بگه چطوری میشه این قسمت ها رو جدا کنم؟لطفا نام نرم افزار و نحوه کار رو کاملا توضیح بدین

تورو خدا کمکم کنید

mahdi7610
20-10-2008, 15:41
سلام

برای رفع بدستکور هارد برنامه های زیادی وجود دارند که من ازشون استفاده نکردم . اگه یه سرچ توی گوگل بزنید پیدا می شن .

اما اگه بدسکتور نرم افزاری باشه می شه با این برنامه های سکتورهای خراب را پوشاند تا اطلاعاتی روی این سکتورها نوشته نشه .
اما اگه بدسکتور هارد شما سخت افزاری باشه متاسفانه این برنامه ها هم نمی تونند زیاد برای شما کاری انجام بدن .

هارد خودم بدسکتور گرفته بود به طوری که ویندور به سختی روش نصب می شد و یکی از درایوهای اون قفل می شد و می گفت باید فرمت بشه . فرستادم گارانتی و یه هارد اک و نو برام فرستادند .

رفع بدسکتور سخت افزاری اگه هم امکان داشته باشه باید به دست مهندس سخت افزار انجام بشه .

موفق باشید .

abbasamoo
29-10-2008, 23:09
اگه تونستیlow level format کن

eng2006
03-11-2008, 20:21
ازتون ممنون
من همه کار کرده بودم اما درست نمیشد ولی
low level formatکردم ، درست شد

فقط کل هارد پاک میشه