PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان به دادم برسید، هارد ساتا گرفتم ولی مادر بوردم...

majid_italy
14-10-2008, 22:12
دوستان یکی به دادم برسه. من یه هارد ide 80 رو سیستمم دارم. چند روز پیش یه هارد 320 ساتا خریدم. والا اصلا من نمیدونستم ساتا و ide و این حرفا چیه؟ فکر کردم هارد هارده دیگه فرقی نداره، ولی وفتی امروز اومدم هارد ساتا رو نصب بکنم دبدم اصلا سوکت هایی که باید کابل ها بهش وصل بشن کاملا فرق داره، یه سرچ کردم دیدم هارد های ساتا به مادر بورد های خاص که سوپورت میکننش وصل شه:41: حالا من چیکار کنم؟ یکی کمکم کنه، یعنی هیچ راهی نیس؟ مدل مادربورد من gigabyte 8I845GE-RZ است و من روش جای وصل کردن کابل های ساتا رو نمیبنم، چیکار باید بکنم؟؟؟ من این هارد رو رو اینترنت خریدم و راهی واسه پس دادنش نیس، یکی کمکم کنه، یه راهی پیشنهاد کنه:41:

H A M E D
14-10-2008, 22:40
خوب مادربرد شما كه ساتا ساپورت نيست.

اما ميتونين با خريد تبديل SATA To IDE هادرتون رو وصل كنين. اين هم يه راه حل. راه حل ديگه اينه كه ببريد اگه هاردو پس ميگيرن بدين و IDE بگيريد. البته نميدونم تو بازار گير مياد يا نه!ى البته بعيده و اگر هم باشه از SATA گرون تره پس بهتره كه همون دنبال تبديل باشيد فكر مي كنم حدود 7 تومن باشه.

majid_italy
14-10-2008, 22:49
خوب مادربرد شما كه ساتا ساپورت نيست.

اما ميتونين با خريد تبديل SATA To IDE هادرتون رو وصل كنين. اين هم يه راه حل. راه حل ديگه اينه كه ببريد اگه هاردو پس ميگيرن بدين و IDE بگيريد. البته نميدونم تو بازار گير مياد يا نه!ى البته بعيده و اگر هم باشه از SATA گرون تره پس بهتره كه همون دنبال تبديل باشيد فكر مي كنم حدود 7 تومن باشه.

جدا؟؟؟:18: واقعا میشه؟؟ اونم با 7 تومن؟؟؟:2: میشه بگید اسم دقیق و کامل اون تبدیلی چیه که باید بخرم؟ ممنون:40:

Arsa Persian
14-10-2008, 23:23
از من میشنوی ببر پس بده اگه 20 تومن هم ضرر کردی بهتر از اون 7 تومنه (البته بسته به نوعش تا 15 تومن هم هست)

میدونی چرا؟!
ما 2 جور میتونیم هارد ساتا رو به مادربورد وصل کنیم
1-توسط یک کارت که تو اون درگاه ساتا هستش و وصل میشه به یکی از درگاه های Pci پشت کیس

2-توسط یک تبدیل ساتا به Usb

حالا مشکلاتش
1-عدم شناسایی هارد در موقع نصب ویندوز در محیط داس (این مورد برای گزینه دوم بیشتر صادقه تا مورد اول ولی مورد اولی هم گاها شامل میشه) که برای تبدیل به Usb در هنگام نصب ویندوز باید یه هارد Ide بگیرید مثلا 40 گیگ و ویندوز رو از روی اون بوت کنید
2-مشکل کرش و عدم شناسایی هارد به صورت ناگهانی در محیط ویندوز که در نتیجه با صفحه آبی روبرو میشید
3-بیرون ماندن هارد از کیس و بالا رفتن احتمال آسیب دیدگی
و ....

پس از من میشنوید همون ببرید Ide بگیرید به نفعتونه!

majid_italy
15-10-2008, 11:50
خوب امکان پس دادنش که پایینه مگه اینکه بتونم بفروشمش.
ممنون از راهنماییت ولی میگم من الان یک هارد 80 ide دارم و میخوام علاوه بر اون این هارد رو هم داشته باشم، پس بنظرم مشکل نصب ویندوز حله، درسته؟ ولی مشکل دوم رو نمیدونم، میتونم امیدوتر باشم که پیش نمیاد. حداقل این هارد رو وصل کنم به سیستم و محتویاتش رو که نزدیک 22 دی وی دی آرشیو موزیک ایرانی و بیش از 100 فیلو 2007 و 2008 هست رو رایت کنم بعدش برم بفروشمش یا یکاریش بکنم:( نظرتون چیه اساتید؟
ضمنا برم بازار بگم کارت تبدیل ساتا به ide میخام یا usb واسه اینکار، درسته؟ اصلا کدومش بهتره؟

Arsa Persian
17-10-2008, 20:03
نمیشه گفت کدوم بهتره چون هر دوتاش بده
اما بین بد و بدتر من Usb رو بهت پیشنهاد می کنم

H A M E D
18-10-2008, 08:40
من هم در اين صورت Usb رو پيشنهاد مي كنم. خيلي بهر از تبديله. اون مورد اول رو هم كه گفتم به اين خاطر بود كه فكر كردم براي نصب ويندوز مي خواين و هارد ديگه اي نداريد.

mhaf
18-10-2008, 17:53
من پیشنهاد دیگه ای دارم
مادربرد رو عوض کن

error403
18-10-2008, 19:07
به فکر کابل تبدیل ساتا به آی دی ای نباشید چون واقعا سرعتش پایینه خیلی اعصاب خورد کنه

Arsa Persian
19-10-2008, 14:52
من پیشنهاد دیگه ای دارم
مادربرد رو عوض کن

من برخلاف این دوست عزیزمون همچین پیشنهادی ندارم
تو این دوره زمونه اگه بخوای یه مادربورد عوض کنی تقریبا باید کل سیستم رو نو کنی میدونی چرا؟!
چون مادربورد جدید از کارت گرافیک قدیمی و Cpu قدیمی پشتیبانی نمیکنه
چون Cpu شما سرعتش رفت بالا باید رم هم ببرید بالا
اینا که رفت بالا پاورتون کم میاره که اونم باید عوض شه
که لاقل و حداقل خرجی که رو دستتون داره 100 تومنه
که اگه یه هارد جدید Ide با همون مشخصات بگیری از اون به صرفه تره!
تازه اگه اون هارد ساتا رو هم نفروشی!

mahdi7610
20-10-2008, 15:49
سلام

بهترین راه همینه که هارد ساتا را پس بدی . چون سرعت هارد همین طوری هم پایین هست اگه از تبدیل استفاده کنی سرعت واقعی را نخواهد داشت .

موفق باشی .

mhaf
20-10-2008, 18:41
من برخلاف این دوست عزیزمون همچین پیشنهادی ندارم
تو این دوره زمونه اگه بخوای یه مادربورد عوض کنی تقریبا باید کل سیستم رو نو کنی میدونی چرا؟!
چون مادربورد جدید از کارت گرافیک قدیمی و Cpu قدیمی پشتیبانی نمیکنه
چون Cpu شما سرعتش رفت بالا باید رم هم ببرید بالا
اینا که رفت بالا پاورتون کم میاره که اونم باید عوض شه
که لاقل و حداقل خرجی که رو دستتون داره 100 تومنه
که اگه یه هارد جدید Ide با همون مشخصات بگیری از اون به صرفه تره!
تازه اگه اون هارد ساتا رو هم نفروشی!
نه خیر
میتونه بره یه مادربرد بخره که هم ساتا داشته باشه هم 478 ساپورت کنه هم قیمتش کم باشه
مثل Giga 8S655FX که خودم دارم
یا اگه پردازنده 775 باشه میتونه یه مدل دیگه بخره
چیزی هم که زیاد پیدا میشه مادربرد سالم و دست دو هست که فروخته میشه

mafia69
28-11-2008, 02:30
حالا یکی به من کمک کنه
مادبورد من ساتا سوپورت می کنه ولی آیدی سوپورت نمیکنه.

یه هارد آیدی دارم که اطلاعات داخلش خیلی برام مهمه.و می خوام به این مادربورد وصلش کنم.چیکار کنم؟
البته کابل تبدیل آیدی به ساتا گرفتم.و به مادربورد وصل کردم.ولی مادربورد هاردو نشناخت.ومن یه ری استارت دادم و موقع بالا اومدن سیستم من سی دی مادربورد رو گذاشتم تو دی وی دی رام .بعد یهو سیستم رفت به یه جای دیگه و سی دی رام یهو باز شد.

چیکار کنم.

mahramasrar2
01-12-2008, 21:17
اگه كه تبديل بگيري ضرر كردي
چون من تست كردم سرعتش افتضاحه !
بهتره به فكر خريد يك مادر بورد جديد باشي با 40 يا 50 مي توني يه مادر بورد نسبتا مناسب بگيري مثلا مدل asrock

robert
29-12-2008, 11:24
سلام!!

دوستان میخواستم بدونم با همین تبدیلی که فرمودید میشه DVDRW که کانکتورش IDE هست رو به پروت sata مادربرد وصل کرد ؟؟

ممنونم:11:

glc_engineer
14-01-2009, 08:58
حالا یکی به من کمک کنه
مادبورد من ساتا سوپورت می کنه ولی آیدی سوپورت نمیکنه.

یه هارد آیدی دارم که اطلاعات داخلش خیلی برام مهمه.و می خوام به این مادربورد وصلش کنم.چیکار کنم؟
البته کابل تبدیل آیدی به ساتا گرفتم.و به مادربورد وصل کردم.ولی مادربورد هاردو نشناخت.ومن یه ری استارت دادم و موقع بالا اومدن سیستم من سی دی مادربورد رو گذاشتم تو دی وی دی رام .بعد یهو سیستم رفت به یه جای دیگه و سی دی رام یهو باز شد.

چیکار کنم.

مادربوردت چه مدليه كه آي دي اي نداره ؟

glc_engineer
14-01-2009, 09:00
سلام!!

دوستان میخواستم بدونم با همین تبدیلی که فرمودید میشه dvdrw که کانکتورش ide هست رو به پروت sata مادربرد وصل کرد ؟؟

ممنونم:11:

آره ميشه و مشكلي نداره