PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا واقعا مادربرد asus با رم patriot مشکل داره؟

sherlock_Holmes
13-10-2008, 23:41
سلام...
من در گیر خرید قطعه هستم...
همه قطعاتم رو هم انتخاب کردم اما یه فروشنده بهم یه چیزی گفت که توی یه تاپیک هم خوندم گفتم از شما دوستا بپرسم...
این قطعات من هست:

MAIN: asus P5QL-pro
CPU: core 2 due E7200
RAM: Patriot 2*1 gig 800 Dual chanel (red)
POWER: green 530w
GERAPHIC: GAINWARD 9500 GT 256 DDR3

فروشنده به من گفت که رم پاتریوت روی ایسوس ننداز.. یعنی خود ایسوس هم پیشنهاد نمیکنه و بعد دفترچه یه مدل ایسوس آورد که توش پاتریوت معرفی نشده و بجاش کینگ استون و apacer بود... طرف گفت apacer خوبه و کروشیال هم همینطور...

آیا این قضیه صحت داره و من نباید پاتریوت بگیرم؟
ممنون...

ganje nahofte
14-10-2008, 11:19
اینطور نیست که واقعا با مادربورد ایسوز مشکل داشته باشه اما نسبت به اپیسر و کروشیال و کرسیر و جی اسکیل Compatibility کمتری با مین ایسوز داره! تازه نه با تمام مدلهاش! پس مسلما کسایی که رم پاتریوت رو برای مین ایسوز و MSI توصیه میکنند ظلم بزرگی در حق خریدار میکنند!

sherlock_Holmes
14-10-2008, 12:41
خب مین من اینه:
asus P5QL-pro
پس نگیرم پاتریوت هان؟

چی بگیرم؟ چیزی که خوب باشه تو از رنج قیمت پاتریوت زیاد بالاتر نره...دو تا 1 گیگ میخوام باس 800 که دوئال کانال باشه...

Actros
14-10-2008, 12:56
خب مین من اینه:
asus P5QL-pro
پس نگیرم پاتریوت هان؟

چی بگیرم؟ چیزی که خوب باشه تو از رنج قیمت پاتریوت زیاد بالاتر نره...دو تا 1 گیگ میخوام باس 800 که دوئال کانال باشه...

corsair xms2 2x1gb ddr2_800

sherlock_Holmes
14-10-2008, 13:17
ممنون...
این dual chanel هست دیگه؟

مثل پاتریوت که قرمز و آبی نداره؟
راستی میشه تلفظ فارسیش رو هم بگید؟

Actros
14-10-2008, 13:37
ممنون...
این dual chanel هست دیگه؟

مثل پاتریوت که قرمز و آبی نداره؟
راستی میشه تلفظ فارسیش رو هم بگید؟
بله دوال چانل هست .
قرمز و آبی هم نداره
کرشر تلفظ درستشه
ولی توبازار کرسیر بیشتر میشناسن

sherlock_Holmes
14-10-2008, 15:11
ببخشید یه چیزی یادم رفت...
این xms2 چیه؟ مدلش هست؟
میخوام وقتی میرم بازار بدونم...

این تو دفترچه ایسوس هست؟

MicroSystem
14-10-2008, 18:46
با يه سر مادبردهاي ايسوز مشكل داشتند ولي يك ياز بچه ها همين asus P5QL-pro رو با رم پاتريوت خريد هيچ مشكلي هم نداره

ganje nahofte
14-10-2008, 18:59
ببخشید یه چیزی یادم رفت...
این xms2 چیه؟ مدلش هست؟
میخوام وقتی میرم بازار بدونم...

این تو دفترچه ایسوس هست؟

آره! مدلش هست. بهترین انتخاب برای شما همینه! توی دفترچش هم باید باشه. تو سایتش هم هست. تازه خود کارشناس های ایسوز هم این رم رو توصیه کردن! دیگه چی میخوای؟

ganje nahofte
14-10-2008, 19:03
با يه سر مادبردهاي ايسوز مشكل داشتند ولي يك ياز بچه ها همين asus P5QL-pro رو با رم پاتريوت خريد هيچ مشكلي هم نداره

با یک سریشون مشکل داشت و با بقیشون هم عملکرد بالایی نمیداد گرچه مشکلی هم نداشت.
مشکل نداشتن دلیل بر انتخاب برتر نیست وقتی میشه کرسیر خرید چرا آدم بره پاتریوت بگیره.
البته ببخشید، قصد جسارت نداشتم.

sherlock_Holmes
14-10-2008, 19:33
آره تو دفترچش بود... دیدم...
xms2-6400
اما ظاهرا قیمتش خیلی بالاتر از پاتریوته... اما تهیش میکنم...البته باز اینم اصفهان نیود مثل همه چی...!
من دیگه باید خودم برم تهران...

ganje nahofte
14-10-2008, 23:53
آره! حتما یا خودت برو یا بده یکی برات بگیره و بفرسته!
قیمت رم کرسیری که شما میخواین هم حدود 60 هست.

sherlock_Holmes
15-10-2008, 00:57
قیمت رم کرسیری که شما میخواین هم حدود 60 هست.
دوتا دوئالش؟ یا هر کدوم؟

milad1987
15-10-2008, 13:57
سلام.بهترین رم برای ایسوس p5e چیه؟ من الان پاتریوت دارم ولی زیاد جالب نیست.

alborz_k
15-10-2008, 17:28
سلام. فرکانس و زمان تأخیر رمت چیه؟ مگه از سیستم چه استفاده ای می کنی که پاتریوت جواب نمی ده؟ کلأ اختلاف کارایی رم های مختلف با فرکانس برابر بسیار پایین و قابل صرف نظر کردن هست.

ganje nahofte
15-10-2008, 20:16
دوتا دوئالش؟ یا هر کدوم؟
جفتش. تازه جون شهرستانید این قیمت رو گفتم وگرنه تا 53 هم میتونید گیر بیارید.

کرسیر-کروشیال و جی اسکیل

سلام. فرکانس و زمان تأخیر رمت چیه؟ مگه از سیستم چه استفاده ای می کنی که پاتریوت جواب نمی ده؟ کلأ اختلاف کارایی رم های مختلف با فرکانس برابر بسیار پایین و قابل صرف نظر کردن هست.
کلا رمهای پاتریوت با مادربوردهای ایسوس خوب مچ نمیشن! حتی رم ارزون تری مثل اپیسر سرعت و عملکرد بهتری به سیستم میده.

alborz_k
15-10-2008, 21:09
کلا رمهای پاتریوت با مادربوردهای ایسوس خوب مچ نمیشن! حتی رم ارزون تری مثل اپیسر سرعت و عملکرد بهتری به سیستم میده.

دلیلش چیه؟ رم چه ربطی به مارک مین داره؟:19: رم به طور مستقیم با چیپ شمالی در ارتباط هست و اونه که مشخصات رم رو تعیین می کنه:5:. بنچمارک و یا دلیل منطقی برای این حرف وجود داره یا این هم مثل سایر شایعاتی هست که در ایران وجود داره .:5:

sherlock_Holmes
16-10-2008, 01:12
آقا تو دفترچش هم پیشنهاد نشده..!
اکثر رمها تو دفترچش هست به جز این پاتریوت...!

راستی من کروشال هم مدل بالستیک اصفهان پیدا کردم...
خوبه یا دنبال همون کرسیر باشم بهتره؟

alborz_k
16-10-2008, 01:52

سلام. تو دفترچه فقط تعداد محدودی رم رو می نویسند و برای دیدن لیست تمام رم ها باید به سایت سازنده ی مادربرد برید.
چه مدلی از رم کروشال هست؟
اگه بالیستیکس باشه ، کاراییش عالی هست و حتی از کرسیر هم بهتره.

sherlock_Holmes
16-10-2008, 02:31
والا مثل کرسیر عدد تو مدلش نداشت... مثلا xms2...
فقط نوشته بود بالستیک...

عکسشو پیدا کنم میذارم...آک هم نبود یادم نیست چقدر بود...

واقعا بهتر از کرسیر xms2 هست؟

Actros
16-10-2008, 10:08
فقط نوشته بود بالستیک...

دوست عزیز CORSAIR XMS2 که توسط ASUS برای مدل P5QL PRO توصیه شده!

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببین قسمت رمهای DDR2_800 جدول دوم آخرین گزینه .

alborz_k
16-10-2008, 12:00
فقط نوشته بود بالستیک...

کارایی رم های بالیستیکس بسیار بهتر از xms2 از کرسیر هست و در این شکی نیست . من خودم از مادربر ایسوس و رم بالیستیکس با باس 800 استفاده می کنم و هیچ مشکلی هم نداشتم.

ganje nahofte
16-10-2008, 20:08
دلیلش چیه؟ رم چه ربطی به مارک مین داره؟:19: رم به طور مستقیم با چیپ شمالی در ارتباط هست و اونه که مشخصات رم رو تعیین می کنه:5:. بنچمارک و یا دلیل منطقی برای این حرف وجود داره یا این هم مثل سایر شایعاتی هست که در ایران وجود داره .:5:
خیلی ربط داره! اگه شما هم مثل من ماهی 150 تا سیستم میبستی متوجه میشدی!!
مثلا چند روز پیش یه مین گیگا اومد دستم هر رمی رو که باهاش تست کردم بهم حال نداد (کروشیال-کرسیر-رندیشن"که همون کروشیاله"-اپیسر-پاتریوت-کینگستون و...) ولی جی اسکیل و کینگمکس رو که گذاشتم روش یه حال توپی بهم دست داد.:31: سیستم خیلی سریع تر و روان تر کار میکرد. این کینگمکسی که گذاشتم روش از این ارزونای 20 تومانی بود حتی از جی اسکیل که با هر مینی مچ میشه،روی اون مین بهتر کار میکرد.
درضمن اگر هر رمی با هر مینی مچ میشد که دیگه کارخونه ها نمیومدن رمها رو با مینها تست کنند و به عنوان رمهای سازگار با فلان مین تو سایتشون بذارن!

شما اول میخواستی پاتریوت بگیری بعد کرسیر حالا میگی کروشیال؟ میدونی تفاوت قیمتش با رم اولی که میخواستی چقدره؟ درضمن کرسیر با توجه به قیمتش برای شما بهترین گزینه هست. اگه مایل بودی G.skill هم میتونی بگیری(5 تومان گرون تر از کرسیر). تازه فکر نکنم شما دنبال رکورد شکنی در اور کلاک باشی که مجبور بشی یه رم مثل بالستیک یا امثالهم بگیری! درضمن شما باید قیمت و توقعتون از رم رو هم در نظر داشته باشید!

ganje nahofte
16-10-2008, 20:13
اگه رم ارزون میخوای A-data هم میتونی بگیری! از پاتریوت هم باید ارزون تر باشه!

alborz_k
16-10-2008, 20:47
خیلی ربط داره! اگه شما هم مثل من ماهی 150 تا سیستم میبستی متوجه میشدی!!
مثلا چند روز پیش یه مین گیگا اومد دستم هر رمی رو که باهاش تست کردم بهم حال نداد (کروشیال-کرسیر-رندیشن"که همون کروشیاله"-اپیسر-پاتریوت-کینگستون و...) ولی جی اسکیل و کینگمکس رو که گذاشتم روش یه حال توپی بهم دست داد.:31: سیستم خیلی سریع تر و روان تر کار میکرد. این کینگمکسی که گذاشتم روش از این ارزونای 20 تومانی بود حتی از جی اسکیل که با هر مینی مچ میشه،روی اون مین بهتر کار میکرد.
درضمن اگر هر رمی با هر مینی مچ میشد که دیگه کارخونه ها نمیومدن رمها رو با مینها تست کنند و به عنوان رمهای سازگار با فلان مین تو سایتشون بذارن!

!
شما یک جوری داری در مورد رم حرف می زنی انگار ماشینه که خوب کار کنه و یا بد ، رم ،رمه و در کار های عادی هیچ تفاوتی با هم ندارند . حتمأ باید با نرم افزار هایی مثل اورست ، پهنای باند رم های مختلف رو روی یک برد اندازه گرفت تا بشه فهمید که کدوم کاراییشون بیشتره. در مورد حال دادن هم بگم که کلأ کار کردن با پردازنده ی core 2 dou و سیستم عامل ویندوز ، که هر دو بسیار خشک کار می کنند ، حال آدم رو می گیرند و تقصیر رو بیخودی گردن رم نندازید. من معیار های مختلفی برای سنجیدن کیفیت و کارایی رم شنیده بودم ، اما حال دادن رم به آدم واقعأ نوبره:31:
تقریبأ 99% رم های ddr2 با مادبرد های امروزی به خوبی کار می کنند و در خرید اون ها هیچ جای نگرانی وجود نداره.

ganje nahofte
16-10-2008, 21:00
شما یک جوری داری در مورد رم حرف می زنی انگار ماشینه که خوب کار کنه و یا بد ، رم ،رمه و در کار های عادی هیچ تفاوتی با هم ندارند . حتمأ باید با نرم افزار هایی مثل اورست ، پهنای باند رم های مختلف رو روی یک برد اندازه گرفت تا بشه فهمید که کدوم کاراییشون بیشتره. در مورد حال دادن هم بگم که کلأ کار کردن با پردازنده ی core 2 dou و سیستم عامل ویندوز ، که هر دو بسیار خشک کار می کنند ، حال آدم رو می گیرند و تقصیر رو بیخودی گردن رم نندازید. من معیار های مختلفی برای سنجیدن کیفیت و کارایی رم شنیده بودم ، اما حال دادن رم به آدم واقعأ نوبره:31:
تقریبأ 99% رم های ddr2 با مادبرد های امروزی به خوبی کار می کنند و در خرید اون ها هیچ جای نگرانی وجود نداره.

من قصد ادامه بحثو ندارم چون میدونم که نرود میخ آهنین در سنگ. ولی اونقدر سیستم بستم که تا کامپیوتر رو روشن کنم ببینم رم با مین مچ هست یا نه! قصد برخ کشیدن تجربه و اطلاعات ندارم فقط خواستم موضوع روشن شه ولی مثل اینکه شما بجای بررسی اون و پی بردن به حقیقت فقط میخوای حرف خودتو به کرسی بنشونی!

alborz_k
16-10-2008, 21:34
من قصد ادامه بحثو ندارم چون میدونم که نرود میخ آهنین در سنگ. ولی اونقدر سیستم بستم که تا کامپیوتر رو روشن کنم ببینم رم با مین مچ هست یا نه! قصد برخ کشیدن تجربه و اطلاعات ندارم فقط خواستم موضوع روشن شه ولی مثل اینکه شما بجای بررسی اون و پی بردن به حقیقت فقط میخوای حرف خودتو به کرسی بنشونی!
من از شما دلیل حرفت رو می خوام ، اون وقت شما می گی که من این قدر سیستم بستم تا موقع روشن شدنش بفهمم که رم با مین مچ هست یا نه . آخه حرفت منطقیه؟ من چه حرفی زدم که بخوام به کرسی بنشونمش؟ من فقط یک سوال ساده پرسیدم ، و شما اینا رو به من جواب دادی. من باید چی رو بررسی کنم و به چه حقیقتی پی ببرم؟ تو کدوم فروم ، تو کدوم سایت ، تو کدوم مجله ، تو کدوم منبع ، تو کدوم سخنرانی گفته شده رم کرسیر با مادربرد ایسوس مچه و رم پاتریوت با مادربرد ایسوس مشکل داره ؟
من که مثل شما نیروی جادویی ندارم که با روشن شدن سیستم بفهمم رم و مادربرد مچه یا نه. اصلأ ملاکتون از مچ بودن چیه؟
مگه مجبوری که یک حرف هایی رو بزنی که بعدش خیلی سریع میدون خالی کنی و دست پیش بگیری که پس نیفتی.
اگه مدرک یا دلیل علمی برای ادعایی که کردی داری ، بگو تا ما بریم دنبال حقیقت ، اگه هم نداری ، پس هیچی نگو. اصلأ لازم نیست که از ضرب المثل استفاده کنی و به من تهمت خودخواهی و نادانی بزنی.

behradsn
16-10-2008, 22:38
دوستان عزیز یکم حوصله بخرج بدین

اولاً اینکه رم با مادربرد سازگار هست یانه این تقریباً درسته

بعضی مادربرد ها با بعضی رم ها مشکل دارند اما اکثراً با یک آبدیت ساده بایوس مشکلشون حل میشه

این هم بیشتر بر میگرده به همون پروگرام شدن بایوس مادربرد ، خود بنده مادربردم رم هامو نمیشناخت

بایوس آبدیت کردم درست شد

حتی ممکنه مادربرد با یک مدل رم بوت هم نشه !!!

اما مسئله قابل حل و درست شدنیه....

درمورد سرعت مموری ها برروی مادربردهای مختلف اگر رم برروی مادربرد مشکل نداشته باشه و رم رو درست شناخته باشه و یا رم از نوع اور شده یا با تایمینگ پایین باشه و شما در بایوس ستینگ هارو درست تنظیم کرده باشی سرعت ها همه تقریباً یکی هستند..

البته رم های هم نوع

مثلاً همین رم بنده رو اگه روی حالت پیش فرض بایوس بوت کنی سیستم چپ و راست هنگ میکنه :31:

باید ولتاژ رو بگذاری روی 2 ولت و تایمینگ رو بیاری پایین اونطوری هیچ مشکلی نداره

حالا بعضی ها ستاپ میکنند و بوت میکنند میبینن سرعت نسبت به کروشیال بودن و Cl4 بودنش خیلی کنده که هیچ سیستم هم سرحال نیست ولی وقتی مثلاً G.Skill اور شده ستاپ میکنند چون درجا مادربرد میشناسه و ستینگ هارو درست تنظیم میکنه به قول دوستمون به کاربرد همون اول حال میده

خلاًصه حرف هردوتون صحیح هست و باید هر دورو درهم ادغام کنیم اما مشکل داشتن یک مادربرد بایک یا چند مدل و برند از مموری ها رو باید موقعی بررسی کنیم که بایوس مادربرد ها بروز باشند...

با آرزوی موفقیت

arash79
17-10-2008, 00:36
آقا بهراد و آقاي alborz_k ميشه لطفا بدون تعصب بگين كه از رمهاي كروشيالتون راضي هستين يا نه؟

behradsn
17-10-2008, 00:54
آقا بهراد و آقاي alborz_k ميشه لطفا بدون تعصب بگين كه از رمهاي كروشيالتون راضي هستين يا نه؟

نعصب چرا ؟!

اتفاقاً من اول پاتریوت در نظر داشتم ، نوع LLK

چهار گیگابایتیش خیلی گرون گفتن ، پروندن البته ، 170 تومن

متاسفانه مارک دیگه هم 4 گیگابایتی با تایمینگ پایین تو بازار پاتریوت بودو کروسیر و کروشیال

کروسیر هم گرون بود ، تو اینا از همه ارزون تر این بود که اینو خریدم ، 137 تومن فکر کنم

گارانتی پدر مادر داریم داشت (گارانتی آلبالو مادام العمر)

دیدم مناسب تر از همه هست خریدم

1 ماه و چند روز هم دارم در حالت پیش فرض ازش استفاده میکنم تابه حال مشکلی نداشتم

فکر کنم به جوابتون رسیده باشید :20:

alborz_k
17-10-2008, 00:54

دوست عزیز ، من هیچ گونه تعصبی ندارم و اگر هم از این رم حمایت می کنم ، دلیلش اینه که کاراییش رو دیدم.
این رم ها جزء بهترین رم هایی هستند که در بازار موجودند.
در ضمن رم های من بیش از 2 ماه هست که داره در حالت اورکلاک کار می کنه (از 800 به 1066 ) و تا به امروز کوچکترین ناپایداری نشون نداره .

arash79
17-10-2008, 13:21
ممنون از توجهتون. براي اين پرسيدم چون من شنيدم كه جديدا ديگه كروشيال از چيپهاي ميكرون توي سري باليستيكس استفاده نميكنه. گفتم شايد كاراييشم كم شده باشه.
راستي تجربه‌اي در رابطه با استفاده از رمهاي سري aXe ترنسند كه ازچيپ ميكرون استفاده ميكنند و ولتاژشونم 1.8 هست نداشتين؟

اينم يه فايل PDF از همين رم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alborz_k
17-10-2008, 13:26
ممنون از توجهتون. براي اين پرسيدم چون من شنيدم كه جديدا ديگه كروشيال از چيپهاي ميكرون توي سري باليستيكس استفاده نميكنه. گفتم شايد كاراييشم كم شده باشه.
راستي تجربه‌اي در رابطه با استفاده از رمهاي سري aXe ترنسند كه ازچيپ ميكرون استفاده ميكنند و ولتاژشونم 1.8 هست نداشتين؟
هنوز هم کروشال در رم های خودش از چیپ های میکرون استفاده می کنه (اصلأ کروشال توسط میکرون خریده شده) و روی جعبه ی رم هم استفاده از چیپ میکرون ذکر شده. به این سایت هم سر بزنی بد نیست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Stream
17-10-2008, 15:14

اينم يه فايل PDF از همين رم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من از همین رمها استفاده می کنم.

بدون شک یکی از بهترین و High-End ترین رمهای DDR2 موجود در بازار همین رمهای سری Transcend aXe هستند. (ماژول های PC2-8500 و PC2-9600 و بعضی از ماژول های PC2-6400 این سری از چیپ های Micron D9GMH استفاده می کنند که یکی از بهترین چیپ های تولید شده برای حافظه های DDR2 است.)

البته این رمها دیگه تولید نمی شن و در صورتی که قصد خرید دارید عجله کنید!

arash79
17-10-2008, 15:38
من از همین رمها استفاده می کنم.

بدون شک یکی از بهترین و High-End ترین رمهای DDR2 موجود در بازار همین رمهای سری Transcend aXe هستند. (ماژول های PC2-8500 و PC2-9600 و بعضی از ماژول های PC2-6400 این سری از چیپ های Micron D9GMH استفاده می کنند که یکی از بهترین چیپ های تولید شده برای حافظه های DDR2 است.)

البته این رمها دیگه تولید نمی شن و در صورتی که قصد خرید دارید عجله کنید!

البته ميدونيد كه تو سري aXe هم فقط اونايي كه سمت راست باركدشون (روي رم) حرف N تايپ شده از چيپ ميكرون استفاده ميكنند . كه من متاسفانه چند روز پيش براي يكي از دوستان هرچي دنبال چيپ ميكرونش گشتم پيدا نكردم و در نهايت مجبور شدم براش GSkill بگيرم.

Stream
17-10-2008, 16:05
البته ميدونيد كه تو سري aXe هم فقط اونايي كه سمت راست باركدشون (روي رم) حرف N تايپ شده از چيپ ميكرون استفاده ميكنند . كه من متاسفانه چند روز پيش براي يكي از دوستان هرچي دنبال چيپ ميكرونش گشتم پيدا نكردم و در نهايت مجبور شدم براش GSkill بگيرم.
درسته. کنار همه رمهای PC2-8500 و PC2-9600 همون حرف N تایپ شده و این روش چک کردن رمهای PC2-6400 هست. برای همین توی پست بالا نوشته بودم "بعضی" از ماژول های PC2-6400 .

milad1987
17-10-2008, 20:39
پس به نظر شما من کروشیال بگیرم با مادربورد من بهتر جواب میده؟ اخه این پاتریوت خیلی توی بازی من رو اذیت میکنه!!

Professor Massoud
17-10-2008, 21:10
بله . کروشیال بالستیکس بخر و کیفیت رو حس کن. اگه بتونی 4 گیگ بخری که خیلی عالی میشه.

milad1987
17-10-2008, 21:33
این سری بالیستیکس که گفتی قیمتش حدودا چقدره؟ اگه 2 تا 2گیگ بگیرم.

Professor Massoud
17-10-2008, 21:36
قیمت دقیق ندارم ولی باید دور و بر 140-150 تومن باشه با باس 800 .

milad1987
17-10-2008, 21:44
مرسی از راهنماییت.
فردا میرم دنبال کروشیال بالستیکس !

ganje nahofte
17-10-2008, 23:51
پس به نظر شما من کروشیال بگیرم با مادربورد من بهتر جواب میده؟ اخه این پاتریوت خیلی توی بازی من رو اذیت میکنه!!

خوب مثل اینکه یه شاهد زنده پیدا شد حرف مارو تایید کنه!!!!!
آره شما اگر بالستیک بگیری خیلی خوبه ولی با قیمت کمتر و کیفیت برابر میتونی G.skill PI 2x2GB 800 با قیمت 130 بگیری که واقعا رم خیلی خوبیه!

sherlock_Holmes
18-10-2008, 00:15
اینقدر گرونه این رم بایستیک؟!

راستی در مورد این همخوانی رم با مادر برد اگه بی معنیه پس شرکت تولید کننده برا چی یه رم معرفی میکنه براش؟
خب بگه برین رم بخرین فقط!!
البته من اطلاعاتم تخصصی نیست ولی عجیبه که اگه دلیل نداره چرا مارک معرفی میکنه...

milad1987
18-10-2008, 00:35
من کاملا باهات موافقم.خود متخصصین شرکت سازنده ی مادربورد بی خودی توی دفترچه مارک رم رو نمی نویسند.حتما یه چیزی هست دیگه

ganje nahofte
18-10-2008, 09:35
اینقدر گرونه این رم بایستیک؟!

راستی در مورد این همخوانی رم با مادر برد اگه بی معنیه پس شرکت تولید کننده برا چی یه رم معرفی میکنه براش؟
خب بگه برین رم بخرین فقط!!
البته من اطلاعاتم تخصصی نیست ولی عجیبه که اگه دلیل نداره چرا مارک معرفی میکنه...

حتی شما که اطلاعات تخصصی کاملی نداری متوجه این موضوع شدی. (چون با منطق -که دوستمون یکسره دم از منطق میزنه- و چند تا سیستم بستن هم میشه متوجه این موضوع شد)
ولی بعضی ها که کلی ادعاشون میشه فقط حرف خودشون رو میزنند و دنبال این هستند که حتما تو یک سایت خارجی دلیل براش ÷یدا کنن. بی خبر از این که اونا رو هم امثال ما مینویسند. گرچه مطمئن هستم اگر یکمی دنبالش بگردیم تو اون سایت ها هم میشه همچین چیزایی رو ÷یدا کرد.

behradsn
18-10-2008, 09:44
دوستان و سروران گرامی ، چرا شما رمهای پاتریوت رو با رمهای کروشیال بالستیک مقایسه میکنید آخه؟

زمین تا آسمون باهم تفاوت دارند

خوب معلومه بالستیک بهتره

شما اگر میخواین مقایسه بین بالستیک با رمهای پاتریون داشته باشید باید بالستیک رو با Patriot LLK مقایسه کنید که تازه پاتریوت LLK گرونتر هم هست و کیفیتشون هم در یک حد و اندازست

رم های معمولی پاتریوت برای کسانیکه پول زیادی به رم نمیخواهند بدهند توصیه میشه....

میبینید که من خودم کروشیال بالستیک دارم اما خدارو خوش نمیاد اینقدر میزنید تو سر این پاتریوت

Stream
18-10-2008, 09:54
خب مثل اينكه اينجا تبديل شده به محلي براي صحبت هاي بدون دليل و نظر شخصي و ...

قفل شد.