PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي در مورد ارتقا سیستم

ajax_h
13-10-2008, 23:23
سلام
من یک سیستم دارم با اين مشخصات

main board =asus p4S533-MX

Cpu : Intel Celeron 2.4 GHZ
Ram : 256

كارم برنامه نويسي و طراحي سايت هست.با visual studio2005 كار مي كنم.كلا كارم زياده با كامپيوتر.
الان يه مدته هرچي برنامم بزرگتر ميشه سرعت كار خيلي خيلي پايين مي ياد و براي انجام هر تغييري در برنامه كلي بايد صبر كنم تا اجرا بشه.و انگار برنامه به زور مياد تو ram.
مي دونم ram بايد عوض بشه مي خواستم بپرسم فعلا اگر بخوام مشكلم حل بشه يه ram 1 gig بخرم مشكلم حل ميشه يا بايد cpu و main board رو هم عوض كنم؟اگر فعلا با يه1 gig ram ديگه اين همه مشكل كندي سرعت براي كار برنامه نويسي حل ميشه كه فقط يه راهنمايي كنيد كه ram چي بخرم.
اگر هم بايد main و cpu هم عوض بشن باز هم راهنمايي كنيد با يه قيمت مناسب با چه مدل هايي متناسب به كارم سيستمم رو ارتقا بدم ؟و هزينش چقدر ميشه ؟
البته اين رو هم بگم من يه چند وقت ديگه مي خوام با ويستا و لينوكس هم كار كنم .به نظر شما الان فقط ارتقاء ram مي تونه مشكل سرعت رو برا من حل كنه و براي ساير قطعات فعلان تا يه چند ماه ديگه كه مي خوام با ويستا و لينوكس هم كار كنم صبر كنم تا ببينم اون موقع چه سيستمي مناسبه و اون موقع يه ارتقاء اساسي بدم؟يا الان كه احتياج زياد به سرعت خوب دارم و از بابت هزينه هم مي خوام خيلي گرون نشه ؟
در ضمن موقع search اگر تعداد صفحات باز شده از 15-16 تا بيشترشد يا ديگه خيلي كند ميشه يا قفل مي كنه يا همه صفحه ها با هم بسته مي شن در حالي كه قبلا اين مشكل خيلي وخيم نبود.اين هم مربوط به همون ram ميشه؟
با تشكر

ganje nahofte
14-10-2008, 11:24
با افزایش رم و سی پی یو و همچنین یه پارتیشن بندی تمیز مجدد مشکلتون حل میشه. اما اگر از نظر مالی مشکلی ندارید بهتره کل سیستم رو آپگرید کنید!

ajax_h
15-10-2008, 07:56
سلام
پس براي ارتفاء با يك قيمت حدود 150 -200 مي تونم ارتقاء بدم يا زياد سيستم خوب نمي شه؟
مي خوام مناسب كارم باشه كه برنامه نويسي هست.
شنيدم يرا اينكه ارزون تر بشه و سيستم خوبي هم باشه اين مشخصات رو بخرم :
main board : ellite 945
cpu 3 full 2 mg cach intel
ram 1 gig

نظر شما چيه؟يعني خوبه يا اين main board مارك خوبي نيست؟
Cpu هم به جاي 2 هسته اي همين 3 full بخرم ؟
الان main boarde خودم asus p4s533-mx هست.مي شه يه cpu 3full intel و ram 1gig بخرم اما main board رو عوض نكنم؟
با تشكر

ajax_h
17-10-2008, 18:19
كسي جواب من رو نمي ده؟ با توجه به مشخصات سيستمم نمي تونم بدون عوض كردن مين بورد cpu و ram رو عوض كنم؟اگه مي شه .پس چه مدل cpu به مين بوردم مي خوره؟سرعت سيستمم پايين هستش اما خيلي هم نمي تونم خرح كنم .اگه همه رو بايد عوض كنم چي بخرم كه هم خوب باشه و هم نسبتا ارزون؟

3jokes_x
18-10-2008, 00:25
1- مادربوردی که بهت پیشنهاد کردن چرته!
2- پردازنده ای که پیشنهاد کردن مزخرفه!

توضیحات زیر ممکنه برای شما بدیهی باشه... اگر هست قبلا عذر می خوام:

شما دقیقا باید نگاه کنی ببینی کی و چرا سرعتت پایین میاد. بهترین راه اینه که با راست کلیک روی TaskBar گزینه ask Manager رو باز کنی بری روی تب Performance (اون بالا سومی) بعد نمودار اول CPU USAGE رو نشون می ده نمودار دوم PageFile Usage. حالا بذار TaskManager باز باشه، و برو اون برنامه هاتو اجرا کن. تغییرات نمودارهای TaskManager رو هم همزمان زیر نظر داشته باش. اگر می بینی CPU USAGE در زمان اجرای اون برنامه ها رفته چسبیده به سقف(!) یعنی تغییر پردازنده می تونه برات مفید باشه.
نمودار دوم نشون می ده شما چقدر کمبود رم داری. PageFile یه فضاییه روی هارد، که وقتی کامپیوتر رم کم میاره، یه سری از فایل های داخل رم رو به اون فضا منتقل می کنه تا رم برای کارهای دیگه آزاد بشه. و بعد دوباره اون فایل ها رو از هارد به رم بر می گردونه... در واقع این انتقال دائمی اطلاعات و خصوصا پایین بودن نسبی سرعت هارد (در مقابل رم) باعث می شه همه کارها کند انجام بشن. خصوصا اگه همزمان با چند تا برنامه کار کنی این حالت رو حس می کنی. مثلا یک برنامه مثل Outlook رو باز کن و Minimize کن، بعد برو 10 تا پنجره مرورگر و چند تا چیز دیگه هم باز کن... به مدت چند دقیقه وبگردی کن... با همه اون پنجره ها کار کن به جز Outlook. حالا برگرد روی پنجره Outlook می بینی با این که باز بوده، کلی طول می کشه تا بیاد... دلیلش اینه که توی این مدتی که ازش استفاده نمی کردی به دلیل کم بودن فضای رم، فایل های مربوط به این نرم افزار از رم به PageFile منتقل شده بوده و وقتی دوباره روش کلیک کردی، یه زمانی طول کشبده تا یه سری دیگه از فایل های رم برن روی Pagefile، تا جا برای برگشتن فایل های Outlook باز بشه! و این فایل ها دوباره برگردن.
توضیحات فوق بیشتر تجربی بود تا علمی! شاید خیلی از نظر فنی جزئیاتش درست نباشه ولی کلیتش درسته.

نکته: ممکنه توی نمودارها CPU USAGE رو خیلی بالا ببینید، ولی دلیلش این باشه که پردازنده در ماجرای انتقال فایل ها از هارد به رم و بالعکس نقش اصلی رو داره. پس اول به PF USAGE نگاه کنید. اگر مقدارش حدودا یک و نیم تا 2 برابر رم شما باشه (384-512 مگابایت) منطقیه. ولی اگر دیدی رفته بالای 600-700 یعنی مشکلت کمبود رم هست. تجربه ای که من داشتم، وقتی می خواستم یه برنامه بزرگ رو ذخیره کنم PF شدیدا بالا می رفت... بعد از چند دقیقه که کار تمام می شد دوباره پایین می آمد.

حالا اینا رو گفتم که خودت هم بتونی چک کنی... ولی:

با چیزی که در مورد جستجو گفتی و مقدار رمت، جای هیچ شکی باقی نمی مونه که مشکلت کمبود رم هست. (البته پردازنده شما هم قدیمیه ولی تاثیر منفی کمبود رم بیشتر از پردازنده هست.)

اگر تصمیم گرفتی رم رو ارتقا بدی، 1 گیگابایت برات کافیه.

ولی اگر تصمیم گرفتی سیستم رو کلا ارتقا بدی، باید پردازنده 2 هسته ای بگیری. پردازنده های 2 هسته ای ارزان قیمت (حدود 60-70تومان) الان توی بازار هست (هم اینتل هم AMD) که کاراییشون به مراتب از Pentium4 3GHZ که گفتی بالاتره (حداقل دوبرابر). گول قیمت بالای اون P4 3GHZ FULL CACHE رو نخور... این پردازنده دیگه از دور خارج شده، و چون دیگه تولید نمی شه و یه سری مادربوردهای قدیمی هستند که پردازنده های جدیدتر از اینو ساپورت نمی کنند... عرضه کمتر از تقاضاست و به همین دلیل قیمتش رفته بالا. (همون طور که قیمت هارد IDE از SATA بیشتره)
پیشنهاد من: اگر می خوای با پول کم کارایی بالا داشته باشی: E2180 Intel (2GHZ/FSB800)
البته AMD هم مدل هایی رو داره توی همین قیمت.
برای مادربورد هم باید حدود 90 تومان بدی. (تا حدود 130 تومان... ولی بیشتر لازم نیست) حداقل باید مادربوردت چیپست P31 باشه، حالا بسته به میزان پولت می تونی P35 هم بگیری. ولی حتما چیزی بگیر که از پردازنده های 4هسته ای پشتیبانی کنه تا اگر بعدا خواستی ارتقا بدی بتونی. نظر من ASUS/GIGABYTE
کارت گرافیکی فعلی شما به مادربودر جدید نمی خوره. و باید یه کارت گرافیکی جدید هم بگیری: (مدل های 8400GT، 8500GT قیمت هاشون مناسبه. فکر کنم اولی 70 و دومی 40 باشه)
البته اگر می خوای هزینه هات کم بشه می تونی روی مادربورد های دارای کارت گرافیک آنبورد هم فکر کنی. (حدود60-70تومان)
علاوه بر این حدود 25 تومان برای رم 1 گیگ و 45 تومان برای رم 2 گیگ باید هزینه کنی.

در نهایت: شما الان می خوای مادربورد، پردازنده، رم و گرافیک رو عوض کنی. چیزایی که ثابت موندن: هارد، CD-ROM، Power و مودم هست! (که اون هم اگر هارد ساتا بگیرید سرعتش خیلی بالاتر از اینه که الان داری.) از نظر قیمتی شما داری 90% قطعات رو جایگزین می کنی. در نتیجه معمولا در این شرایط پیشنهاد می کنند که کلا کیس رو بفروشی و یکی دیگه بخری. افراد زیادی هستند که از این کامپیوتر برای کارهای اداری و شرکتی (ورد و اکسل و آتلوک) استفاده می کنند.

تغییر سی پی یو روی مادربورد فعلی به شدت کار غلطیه. ولی ارتقای رم با توجه به اینکه هزینه زیادی نداره و سرعت رو خیلی بهبود میده می تونه اقدام منطقی باشه.

ajax_h
20-10-2008, 01:51
سلام خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون . بله همین تست رو انجام دادم. با یه ram بالاتر هم امتحان کردم الان وضعیت ram تقریبا نرمال هست اما توی نمودار cpu usage وقتی چندتا برنامه باز کنم سری میشه 100 % .تو محیط برنامه خودم هم که مدام به ازای هر کلیک یه چند لحظه میشه 100%. پس مشکل با ارتقا ram آنچنان حل نشد.
در مورد سیستمی که پیشنهاد دادید.میشه جزئیات بیشتری از اون سیستم ها بگید ؟ از این نظر که گفتید "چیزی بگیرم که از پردازنده های 4هسته ای پشتیبانی کنه که بعدا قابل ارتقا باشه "
اگر میشه جزئیات بیشتری از cpu و main و ram و گرافیک بهم بگید(جزئیات--> سوکت و چیپست و این جور موارد ...) :
E2180 Intel 2GHZ

ASUS/GIGABYTE

Ram
....

تاکید می کنم .کارم صرفا برنامه نویسی و طراحی سایت هستش. کار گرافیکی هم اگه داشته باشم آنچنان نیست. پس سیستمی می خام که متناسب با کارم باشه.در ضمن برای نصب ویستا و لینوکس هم به مشکل بر نخورم.از لحاظ قیمتی هم می خوام مناسب باشه و سیستم خوبی هم باشه نه اینکه باز سال دیگه مشکل پیدا کنه و نه اینکه اینقدر قوی باشه که فراتر از نیازم باشه.:41:در ضمن سیستمم باید بیشتر ساعتهای روز روشن باشه.
اگر پیشنهاد های دیگری هم دارین از main و cpu و ram و گرافیک و...که با هم مچ باشن و متناسب با نیازم باشه لطف کنید با جزئیات و قیمتش بهم بگید .

هارد من maxtor 6Y080L0 هستش اگر بقیه قطعات رو عوض کنم ولی هارد فعلا همین باشه تا بعد عوض کنم مشکل خاصی پیدا نمی کنم؟

در مورد power و سایر قطعات چی؟ با main جدید لازم هست عوض بشه؟

باز هم ممنونم از توضیحات خوبتون. سایر دوستان هم پیشنهادی برا من دارن؟
خیلی لطف می کنید.باز هم راهنماییم کنید تا به نتیجه قطعی برسم.:11:
خیلی ممنونم.

ajax_h
21-10-2008, 08:28
سلام
خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید.کارم خیلی خیلی واجب هستش.آخر من چی کار کنم ؟:41:

خواهش می کنم کمک کنید من به نتیجه برسم.

MicroSystem
21-10-2008, 11:04
سلام
ميتوني با حدود 150 تومن يه حال حسابي به سيستمت بدي
مادبرد توپ بهت معرفي ميكنم فقط 46 تومن.
ECS G31
تازه گرافيك آنبورد Intel GMA X3100 هم داره تمام پردازنده هاي اينتل موجود تو بازار رو هم ساپورت ميكنه.
پردازنده خفن دو هسته اي از سري كور اينتل توپ حدود 70 تومن
E2180
تازه E1200 هم ميتوني بخري حدود 45 تومن اگه خواستي پول كمتري هزينه كني.
رم هم ميتوني كينگ اوريجينال بخري باس 800 دو تا يك گيگ ميشه 35 تومن. حتما دو تا رم بخر كه دوال چنل بشه.

يه نكته ديگه اين از اين مادبرد بگم كه اين مادبرد 46 تومني تو اوركلاك هم خوب نشون داده و شما E2180 رو ميتوني 45 درصد رو اين مادبرد اوركلاك كني يعني از فركانس 2000 تا نزديكيهاي 2900

ديگه چي ميخواي

Amir312
21-10-2008, 11:39
سلام
مادر برد های با برند ecs انواعی هستند که در خط تولید این کارخونه بعد از انواع تستها کنار گذاشته شده اند بنار این بهتره شما بیخیال این مادر برد ها شی ، البته شما نگفتی تا چه سطحی میخوای برنامه نویسی کنی ولی من برای این نوع نیاز حد اقل 2 گیگابایت رم میگیرم و البته یک سی پی یو دو هسته ای با سرعت بالا ( و نه کش بالا !) البته بهتره هاردت را هم عوض کنی چون با این وضعیت قیمت هارد های ide با فروش دست دوم هاردت زیاد ضرر نمیکنی ، البته به نظر من شما باید پاور سیستمت را هم عوض کنی چون قطعات جدید کلا نیاز هاشون متفاوته
من چند وقت پیش برای شخصی ثل شما یک سیستم بستم و طرف راضی هم بود :
َasus m2a-vm
2* 1g.b ddr2 800 apacer
amd 4600x2
maxtor 160 sata
green 380w
شما اگه بتونی قطعات دست دومت را هم خوب بفروشی میتونی با این سیستم بعد ها با اضافه کردن دو عدد رم دیگه و ارتقا به 4 هسته ای های فنوم و البته جور کردن یک کارت گرافیک روح تازه ای در سیستم بدمی

MicroSystem
21-10-2008, 12:35
يه چيز يادم رفت
مادبردي كه معرفي كردم 3 سال گارانتي سازگار ارقام داره.

مادر برد های با برند ecs انواعی هستند که در خط تولید این کارخونه بعد از انواع تستها کنار گذاشته شده اند بنار این بهتره شما بیخیال این مادر برد ها شی
جكهاي جالبي اينجا ميشنوم
راست ميگي منبع بزار

از اينجور جكها قبلا هم موقع معرفي قطعات ارزون معرفي ميكنم هم شنيده بودم
حتما بايد يه مادبرد70-80 تومني تازه با امكانات كمتر برو تو پاچتون تا ...
البته مشكل از بازاريهاي عزيز هست كه وقتي ميبيننيد يه جنس ارزونه شروع ميكند به ساختن شايعه و ...

ajax_h
21-10-2008, 15:59
باز هم سلام .ممنونم از نظراتتون.:11:
ببینید بله گفتم از نظر قیمت می خوام مناسب باشه و با پول کم کارایی خوبی داشته باشم .اما اگر می دونید سیستمی می شه که ارزش نداره و عمرش رو به اتمام هست و یه چند وقت دیگه باز دوباره برم دونبال قطعات بهتر, بهم بگید .والا نمی تونم بگم می خوام دقیقا یا حدودا تو چه رنج قیمتی سیستم رو عوض کنم چون حقیقتا من اصلا تو قطعات و قیمت ها وارد نیستم .یعنی می دونم مثلا سیستمسی میشه جور کرد که بالای 1 میلیون بشه یا به قول شما می شه با 150 تومان هم قطعات رو عوض کنم و سیستم توپی بشه .درسته پول زیادی هم نمی تونم بدم اما خلاصه می خوام برا کارم مناسب باشه .برنامه نویسی هم که پرسیدید تا چه سطحی .کارم بیشتر با visual studio 2005 وvisual studio 2008 هست و sql server 2005 .طراحی سایت و نوشتن برنامه های win application

با خرید سیستم خیلی قوی و گرون من موافق نیستم .(البته با توجه به نیاز الان خودم)چون به هر حال هر چند سال یک بار باید قطعات رو عوض کرد .تو دنیای کامپیوتر سیستم مادام العمر که نمیشه خرید(حتی اگر گرون ترین و قوی ترین سیستم رو انتخاب کنیم یه روز باید بزاریمش کنار ) .چون یه وقتهایی قطعات با توجه به نرم افزارهای جدید باید متحول بشن و به همون سمت و سو برن که مثلا سیستم عامل جدید رو ساپورت کنن ویه وقتهایی هم نرم افزارها با سخت افزارهای جدید باید جور بشن.
ولی حداقل میشه پیش بینی کرد با توجه به نوع استفادش سیستمی انتخاب کرد که تا چند سال از همه لحاظ واسه آدم مشکل ساز نشه. بالاخره چی کار کنم ؟ تا اینجا معلوم شد همونطور که دوستان گفتن ram 2 G, و cpu 2هسته ای و مادربردی که قابلیت پشتیبانی از پردازنده 4 هسته ای و اضافه کردن 2 G ram دیگه داشته باشه.
درسته کار گرافیکی ندارم اما به نظر شما گرافیکم on board باشه یا یه کارت گرافیکی معمولی ؟که اگر کار گرافیکی پیدا کردم کارت رو عوض کنم؟
در مورد هارد نگفتین اگر عوض نکنم مشکل خاصی پیش نمیاد؟ تا هارد رو بعدا عوض کنم.

یه لطفی به من کنید؟ وقتی اسم قطعات رو می نویسید فقط یسری اسم و شماره پشت سر هم ننویسید حداقل درباره main و cpu که معرفی می کنید یه کوچولو بنویسید که چرا نظرتون اینه .جزئیات قطعاتی هم که معرفی کی کنید بهم بگید.که چی مناسبه برام.:11:
دوست عزیز " 3jokes_x ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" شما دیگه نظری برا من ندارین ؟:20: چون خوب توضیح میدید منم که وارد نیستم دیگه نظری ندارید؟ E2180 Intel 2GHZ/FSB800 که معرفی کردید یا پردازنده یکم قوی تر ؟ مثلا 2 هسته ای cpu 2.8 با 4 m cash یا چیز دیگه؟ در مورد main هم گفتید asus یا giga . مدل خاصی واسه من پیشنهاد نمی کنین؟ مثلا giga pl945 چطوره ؟ یا هر چیز دیگه ای؟ asus چی؟ یا همون که دوست دیگه معرفی کردن ECS G31 ؟چی واسه من بهتره؟

تو رو خدا این رو هم بگید با قطعاتی که معرفی می کنید من با ویستا و لینوکس خواستم کار کنم مشکلی پیش نیاد و دوباره کارم گیر نکنه به مشکل با قطعات؟؟

از همه دوستان خوبم ممنونم.لطفا بازم نظراتتون رو بفرمایید.:11::11:

MicroSystem
21-10-2008, 17:21
باز هم سلام .ممنونم از نظراتتون.:11:
ببینید بله گفتم از نظر قیمت می خوام مناسب باشه و با پول کم کارایی خوبی داشته باشم .اما اگر می دونید سیستمی می شه که ارزش نداره و عمرش رو به اتمام هست و یه چند وقت دیگه باز دوباره برم دونبال قطعات بهتر, بهم بگید .والا نمی تونم بگم می خوام دقیقا یا حدودا تو چه رنج قیمتی سیستم رو عوض کنم چون حقیقتا من اصلا تو قطعات و قیمت ها وارد نیستم .یعنی می دونم مثلا سیستمسی میشه جور کرد که بالای 1 میلیون بشه یا به قول شما می شه با 150 تومان هم قطعات رو عوض کنم و سیستم توپی بشه .درسته پول زیادی هم نمی تونم بدم اما خلاصه می خوام برا کارم مناسب باشه .برنامه نویسی هم که پرسیدید تا چه سطحی .کارم بیشتر با visual studio 2005 وvisual studio 2008 هست و sql server 2005 .طراحی سایت و نوشتن برنامه های win application

با خرید سیستم خیلی قوی و گرون من موافق نیستم .(البته با توجه به نیاز الان خودم)چون به هر حال هر چند سال یک بار باید قطعات رو عوض کرد .تو دنیای کامپیوتر سیستم مادام العمر که نمیشه خرید(حتی اگر گرون ترین و قوی ترین سیستم رو انتخاب کنیم یه روز باید بزاریمش کنار ) .چون یه وقتهایی قطعات با توجه به نرم افزارهای جدید باید متحول بشن و به همون سمت و سو برن که مثلا سیستم عامل جدید رو ساپورت کنن ویه وقتهایی هم نرم افزارها با سخت افزارهای جدید باید جور بشن.
ولی حداقل میشه پیش بینی کرد با توجه به نوع استفادش سیستمی انتخاب کرد که تا چند سال از همه لحاظ واسه آدم مشکل ساز نشه. بالاخره چی کار کنم ؟ تا اینجا معلوم شد همونطور که دوستان گفتن ram 2 G, و cpu 2هسته ای و مادربردی که قابلیت پشتیبانی از پردازنده 4 هسته ای و اضافه کردن 2 G ram دیگه داشته باشه.
درسته کار گرافیکی ندارم اما به نظر شما گرافیکم on board باشه یا یه کارت گرافیکی معمولی ؟که اگر کار گرافیکی پیدا کردم کارت رو عوض کنم؟
در مورد هارد نگفتین اگر عوض نکنم مشکل خاصی پیش نمیاد؟ تا هارد رو بعدا عوض کنم.

یه لطفی به من کنید؟ وقتی اسم قطعات رو می نویسید فقط یسری اسم و شماره پشت سر هم ننویسید حداقل درباره main و cpu که معرفی می کنید یه کوچولو بنویسید که چرا نظرتون اینه .جزئیات قطعاتی هم که معرفی کی کنید بهم بگید.که چی مناسبه برام.:11:
دوست عزیز " 3jokes_x ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" شما دیگه نظری برا من ندارین ؟:20: چون خوب توضیح میدید منم که وارد نیستم دیگه نظری ندارید؟ E2180 Intel 2GHZ/FSB800 که معرفی کردید یا پردازنده یکم قوی تر ؟ مثلا 2 هسته ای cpu 2.8 با 4 m cash یا چیز دیگه؟ در مورد main هم گفتید asus یا giga . مدل خاصی واسه من پیشنهاد نمی کنین؟ مثلا giga pl945 چطوره ؟ یا هر چیز دیگه ای؟ asus چی؟ یا همون که دوست دیگه معرفی کردن ECS G31 ؟چی واسه من بهتره؟

تو رو خدا این رو هم بگید با قطعاتی که معرفی می کنید من با ویستا و لینوکس خواستم کار کنم مشکلی پیش نیاد و دوباره کارم گیر نکنه به مشکل با قطعات؟؟

از همه دوستان خوبم ممنونم.لطفا بازم نظراتتون رو بفرمایید.:11::11:

درود
اينجا 18 صفحه راجع به اون مادبردي كه گفتم توضيح داده وقت كردي همش رو بخون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

چرا ميگيم giga pl945 نخر چون چيپ 945 ديگه قديمي شده تا باس 800 بيشتر ساپورت نميكنه تازه 4 هسته اي هم ساپورت نميكنه
اما چيپ G31 اون مادبردي كه گفتم تا باس 1333 و 4 هسته اي هم ساپورت ميكنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما چرا ميگيم E2180 بخر درحاليكه فركانسش 2000 هست و يك مگ كش
چون E2180 بر اساس معماري جديد اينتل هست تو اين معماري فركانس 2000 از 3600 معماري قديمي هم بهتره كش هم تو اين معماري ديگه اهميتش مثل قبل نيست و 4 مگ كش با 2 مگ كش با 1 مگ كش زياد اختلافي ندارند. اگه بگم اين 10 برابر سريعتر از Intel Celeron 2.4 GHZ هست شايد باورت نشه

كار گرافيكي هم تا حدي اون گرافيك آنبورد كارت رو راه ميندازه 287 مگ هست و دايركت ايكس 10 ساپورت اگر هم كارت رو راه ننداخت هر وقت خواستي ميتوني يه گرافيك بخري بزني رو مادربرد.

در ضمن ميتوني E2180 رو حدود 45 درصد رو اين مادبرد اوركلاك كن يعني تا فركانس حدود 2900 اون موقع غولي ميشه واسه خودش و شما با كمترين هزينه يه سيستم قدرتمند داريد.

ajax_h
22-10-2008, 21:17
سلام

دیگه نظری نمی دید؟ :45::45::37:

برا بقیه سوال هام هم جواب نمی دید؟
:37:

rocket
23-10-2008, 01:37
سلام

دیگه نظری نمی دید؟ :45::45::37:

برا بقیه سوال هام هم جواب نمی دید؟
:37:

سلام عزیز
اگه شما یه مادربورد با چیپ خوب مثلا چیپ G31 و یه رم بالا مثلا 2GB بگیری از لحاظ کارهای گرافیکی مشکلی نداری
به هر حال اگه میخوای سیستمتو به روز کنی با قیمت پایین من این پیشنهاد رو بهت میدم :
MB : EliteGroup G31T-M حدود 50 تومن
CPU : Intel Dual Core E2160 1.8 GHZ حدود 70 تومن
RAM :Apacer 2GB DDRII 800 چهل تومن
اگه پاورت زیر 400 واته اونم باید عوضش کنی چون نمیکشه

ajax_h
23-10-2008, 06:06
سلام عزیز
اگه شما یه مادربورد با چیپ خوب مثلا چیپ G31 و یه رم بالا مثلا 2GB بگیری از لحاظ کارهای گرافیکی مشکلی نداری
به هر حال اگه میخوای سیستمتو به روز کنی با قیمت پایین من این پیشنهاد رو بهت میدم :
MB : EliteGroup G31T-M حدود 50 تومن
CPU : Intel Dual Core E2160 1.8 GHZ حدود 70 تومن
RAM :Apacer 2GB DDRII 800 چهل تومن
اگه پاورت زیر 400 واته اونم باید عوضش کنی چون نمیکشه

سلام

EliteGroup G31T-M همون ECS G31 هستش؟
ram, دو تا 1GB یا یکی 2GB ؟

هارد هم باید عوض بشه؟
"به هر حال اگه میخوای سیستمتو به روز کنی با قیمت پایین من این پیشنهاد رو بهت میدم :"
من خیلی توضیح دادم که هدفم فقط قیمت پایین نیست.گفتم با یه قیمت مناسب .از لحاظ های دیگه هم که خیلی توضیح دادم .اینکه دوباره مشکل پیدا نکنم و ...

rocket
23-10-2008, 16:15
سلام
Elitegroup همون ECS هست
بهتره 2تا 1GB
اگه فضای هارد و نوع پارتیشن بندی مناسبه مشکلی نیست(این یکی میل خودته)
سیستمی که بهت معرفی کردم هم از لحاظ به روز بودن ، هم از لحاظ قدرت ، هم از لحاظ گرافیک و هم از لحاظ قیمت خیلی خوبه

3jokes_x
24-10-2008, 02:56
در مورد رم 2 تا موضوع مطرحه: یکی فضای رم. و دیگری سرعت ورود و خروج اطلاعات از/به رم.
اگر یک ماژول رم با حجم بالا داشته باشی مثل اینه که یه انبار بزرگ یا یه در ورودی داشته باشی. سرعت ورود و خروج کالاها (اطلاعات) محدود می شه به سایز اون در. ولی وقتی از دو تا ماژول رم استفاده کنی، با تکنولوژی Dual Channel که همه مادربوردهای جدید دارن، پهنای باند دو برابر می شه. مثل اینه که انبار شما دو تا در داشته باشه.

پردازنده های قوی تر از E2180 هم زیاد هستند، ولی فکر نمی کنم برای کار شما لازم باشه. این پردازنده حسنش اینه که نسبت قیمت به کارایی خیلی خوبی داره. پردازنده های قوی تر بیشتر برای کارهای 3بعدی یا انکودینگ ویدیوها کاربرد دارن و قیمتشون هم خیلی بالاتره. مثلا 2 هسته ای با فرکانس 3 گیگاهرتز قیمتش می شه 170 تومان.

ولی اگر چیز بهتری بخوای این مدل هم هست:
E7200-2.5GHZ-FSB1066-3MB Cache
120-130 تومان

شما می تونی بری توی سایت TomsHardware و از قسمت CPU Charts کارایی پردازنده های مختلف رو در اجرای نرم افزار های مختلف با هم مقایسه کنی. (البته مدل E2180 رو توی لیست پردازنده های تست شده نداره، به جاش E2160 رو انتخاب کن... می تونی کارایی پردازنده خودت رو هم اونجا ببینی.) این هم لینکش:

برای مقایسه این پردازنده ها رو انتخاب کن: E2180 (هفتاد تومان) و E7200 (صدوسی تومان) و Q6600 (صدوهشتاد تومان)

در مورد مادربورد، من از مدل ها و قیمت ها خیلی اطلاعی ندارم ولی اطلاعات کلی که می تونم بدم اینه:
سری 945 خیلی قدیمیه. 945pl مادربورد منه که دو سال و نیم پیش خریدم (و البته نه سی پی یو های دو 2هسته جدید رو ساپورت می کنه، نه 4 هسته ای. حداکثر باس رم که ساپورت می کنه 533 هست ولی الان رم های توی بازار تقریبا همه باس 800 هستند. حداکثر از FSB533 برای پردازنده پشتیبانی می کنه ولی ارزون ترین پردازنده ای که بهت پیشنهاد کردم FSB800 بود و اگر می خوای جا برای ارتقا در آینده داشته باشی باید بدونی که پردازنده های جدیدتر از FSB1333 استفاده می کنند. پس باید مادربوردت توان ساپورت اینو داشته باشه.)

اگر کارت گرافیکی جدا می خوای، مادربوردهای سری P31 یا P35 برای خرید مناسب هستند. (معمولا توی اسم مدلشون عبارت P31 یا P35 نوشته می شه.) مثلا این مدل: Gigabyte P31-DS3L
و اگر کارت گرافیک آنبورد می خوای هم همون طور که دوستان گفتند سری G31 مناسب هست.
- من نکتولوژی مادربورد رو گفتم باید G31 باشه ولی اینکه چه مارکی بهتره... نمی دونم. Asus/GIGA کاملا مطمئن هستند ولی حالا اینکه Edlitegroup یا abit هم کارایی/طول عمر/خدمات پس از فروششون در همون حد هست یا نه... خبر ندارم. اینو باید از افراد مادربوردباز (!) بپرسی.
در مورد پشتیبانی از 4هسته ای ها هم معمولا هم توی دفترچه، هم روی جعبه مادربورد و هم توی سایت اینترنتی شرکت تولید کننده مادربورد می نویسن که این مادربورد از پردازنده های 4هسته ای پشتیبانی می کنه. (مادربوردی که انتخاب می کنی باید از BUS800 برای رم و FSB1333 برای پردازنده پشتیبانی کنه. ضمنا قابلیت ساپورت 4GB رم رو داشته باشه)

هارد: بله می تونی همین هارد رو نگه داری و باهاش کار کنی. مشکلی پیش نمیاد. فقط مادربوردهای جدید معمولا امکان نصب 2 تا وسیله با کابل IDE رو دارن. یعنی در مورد شما می شه یک سی دی رام و یک هارد. اگر دو تا سی دی رام داشته باشی و یک هارد IDE به مشکل بر می خوری! دفترچه مادربورد رو نگاه کنی یا از اینترنت
در هر حال حداکثر سرعت ورود و خروج اطلاعات از هارد IDE (همینی که شما داری) حدود 133MB/s هست ولی در مورد هارد های SATA2 این عدد به 300MB/s می رسه. یعنی عوض کردن هارد توی پرفورمنس هم موثره.

با این قطعات هیچ مشکلی با ویستا نخواهی داشت.

باز هم می گم: اگر همه این قطعات رو عوض کنی، تنها CDRom/Modem/Case ثابت می مونه.
قطعات قدیمی رو می خوای چکار کنی؟ پیدا کردن یه مشتری برای مادربورد و یه خریدار برای کارت گرافیکی و یه مشتری برای رم و... خیلی سخته. اتفاقی که در عمل می افته اینه که این قطعات روی دستت می مونه! یا به قیمت پایینی ازت می خرن. ولی اگر کیس رو کامل بفروشی، مشتری راحت تر پیدا می شه. و فکر می کنم در کل سودش بیشتر بشه.

ajax_h
29-10-2008, 12:02
سلام من راهنمایی هایی که دوستان گفتن رو خلاصه کردم و دیگه این سیستم رو انتخاب کردم و می خوام بخرم.حالا چون وارد نیستم،مشخصات رو باز می زارم شما یه بار دیگه لطف کنید چک کنید ببینیدهمه چی درسته؟ و اگر موقع خرید جزئیات دیگه ای هم باید در نظر بگیرم و حواسم باشه رو بگید .
1) Mainboard:
ECS G31 (EliteGroup G31T-M )

T_M : چی رو مشخص می کنه؟

مادربورد توان ساپورت 4 هسته ای و 4 گیگ رم رو داره(چون چيپ G31 مادبرد ECS , تا باس 1333 و 4 هسته اي هم ساپورت ميكنه)
ببخشید کدوم درسته؟ "این مادربورد از BUS800 برای رم و FSB1333 برای پردازنده پشتیبانی می کنه و قابلیت ساپورت 4GB رم رو داره" یا اینجوری درسته " تا باس 1333 برای رم و 4 هسته اي هم ساپورت ميكنه" :31:طبق چیزایی که دوستان تو این تاپیک نوشتن می گم ها.

کارایی-طول عمر-خدمات پس از فروش EliteGroup G31T-M در همون حد Asus/GIGAهست؟
چیپست P31 -P35که دیگه برا این مادربورد مطرح نیست؟چون سری G31 هست .درسته؟

2)Cpu:
دو هسته اي از سري كور اينتل
E2180 Intel- 2 GH
در باره فرکانس و این ها چی ؟همون 2GH انتخاب کنم یا بیشتر ؟و چقدر کش؟ (یعنی فركانسش 2000 و يك مگ كش باشه کافی هست؟)

3)Ram:
كينگ اوريجينال باس 800 دو تا يك گيگ
Apacer یا kingston؟

4)کارت گرافیک:
ECSگرافيك آنبورد Intel GMA X3100 داره .اگر یه موقع احتیاج پیدا کردم هم می تونم کارت گرافیک بخرم.مادربورد ECS ساپورت می کنه.خوب اینم میشه بگید چی ساپورت می کنه؟چه مدلی و تا چه ظرفیتی؟

5) POWER:
الان پاوری که دارم 400 W هست .لازم نیست عوض بشه؟

6) CASE:اگر خواستم کل case رو بفروشم case جدید با تو جه به main و cpu که انتخاب کردم باید باشه ؟یا اختیاری هست؟

7)گارانتی:
چطور بفهمم قطعاتی که می خرم گارانتی معتبری دارن؟گارانتی معتبر گرون تر هست؟شروط خاصی براش قید نمی شه؟

8) يه سوال هم درباره نكته ای که "MicroSystem" گفتن " اين مادبرد 46 تومني تو اوركلاك هم خوب نشونداده و شما E2180 رو ميتوني 45 درصد رو اين مادبرد اوركلاك كني يعني از فركانس 2000تا نزديكيهاي 2900 اون موقع غولي ميشه واسه خودش و شما با كمترين هزينه يه سيستم قدرتمندداريد."
چطوری این کار رو انجام بدم؟

دیگه نهایتن از سیستمی که بهم معرفی کردین هم از لحاظ به روز بودن ، هم از لحاظ قدرت ، هم از لحاظ کارایی هم از لحاظ گرافیک مطمئن باشم؟
چرا تو سایت همه مشخصات ram cpu و main گرون تر رو می زارن و می پرسن؟هر چند نوع استفادشون از سیستم ممکنه با من متفاوت باشه مثلا چون برا بازی سیستم می خوان اون سیستمهای گرون رو انتخاب می کنن. اما خوب من نگران شدم. نکنه چون پول کم تری می خوام بدم بعد به مشکل برخورم و تازه ضرر کنم؟و امکانات سیستمم محدود باشه؟

باز هم از همه دوستانی که من رو راهنمایی کردن خیلی ممنونم . :20:

Actros
30-10-2008, 01:11
رم بهتره که apacer بگیری چون گینگ استون خوب پیدا نمیکنی.
گارانتی قطعات هم مشخصه .
الایت گروپ : گارانتی سازگار . رم اپیسر هم همینطور
اینطور که مشخصه در مورد اورکلاک چیزی نمیدونی. پیشنهاد میکنم این کارو نکنی .2180 همینجوریش کارتو راه مینداره.
اگرم خواستی این کارو بکنی اول بروبخش کارگاه سخت افزار

ajax_h
30-10-2008, 06:54
سلام
ممنونم
میشه بقیه سوال هام رو هم جواب بدید؟

مخصوصا اون سوال آخرم رو
"
دیگه نهایتن از سیستمی که بهم معرفی کردین هم از لحاظ به روز بودن ، هم از لحاظ قدرت ، هم از لحاظ کارایی هم از لحاظ گرافیک مطمئن باشم؟
چرا تو سایت همه مشخصات ram cpu و main گرون تر رو می زارن و می پرسن؟هر چند نوع استفادشون از سیستم ممکنه با من متفاوت باشه مثلا چون برا بازی سیستم می خوان اون سیستمهای گرون رو انتخاب می کنن. اما خوب من نگران شدم. نکنه چون پول کم تری می خوام بدم بعد به مشکل برخورم و تازه ضرر کنم؟و امکانات سیستمم محدود باشه؟
"

شرمنده هی می پرسم .چون می خوام مطمئن باشم.

با تشکر

3jokes_x
31-10-2008, 00:26
سلام
ممنونم
میشه بقیه سوال هام رو هم جواب بدید؟

مخصوصا اون سوال آخرم رو
"
"

شرمنده هی می پرسم .چون می خوام مطمئن باشم.

با تشکر

برای کار شما همین کافیه. الان دو هسته ای های دارای فرکانس بالا برای بازی کردن پیشنهاد می شن (چون کار اصلی که باید انجام بشه پردازش تصاویر سه بعدی هست. اون هم با سرعت بالا.) برای کارهایی مثل ویرایش فایل های ویدیویی و انکودینگ 4 هسته ای مناسبه. برای اجرای نرم افزارهای CFD و مشابه اون حتی چندین کامپیوتر با پردازنده های 4 هسته ای به هم متصل می شن و همزمان کار می کنند. (این هم نمونه:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

به هر حال شما ضرری نمی کنی. شما الان 70 تومان برای پردازنده می دی، و الان هیچ مشکلی باهاش نخواهی داشت. 2 سال دیگه که نرم افزارهای جدیدتری میان اگر احساس کردی نیاز به ارتقا داری، با 70 تومان (اون موقع) یه 4 هسته ای مدل بالا می خری! جمعش می شه 140 تومان. در حالی که الان ارزان ترین 4 هسته ای قیمتش 180 تومانه. پس ضرر واقعی اینه که الان 180 تومان بدی و از تمام توانش هم استفاده نکنی و 2 سال دیگه ارزشش بشه 70 تومان.

با توجه به اینکه به زودی قراره نسل جدید پردازنده های اینتل با نام Nehalem وارد بازار بشن، (نمی دونم شاید هم الان اومده باشن توی آمریکا، سرچ کن) به شدت این نسل قدیمی دچار افت قیمت خواهد شد. در نتیجه پرداخت هزینه زیاد برای پردازنده های گران قیمت کنونی باعث ضرر می شه. (اگر استفاده نداشته باشی... و با چیزایی که شما گفتی می شه نتیجه گرفت که نداری) من فکر می کنم این پردازنده برای این کار زیادی هم هست.

ajax_h
31-10-2008, 01:57
سلام

نه من گفتم با بازی ها و کارای گرافیکی سنگین اصلا کاری ندارم .اما همش کارم با کامپیوتر هستا
.گفتم که برنامه نویسی ،طراحی سایت و...
به هرحال از این بابت که 2 هسته ای انتخاب کردم و 2 m , ram شک نداشتم .می خواستم بابت مدل و مارک قطعات مطمئن بشم. و مثلا می خواستم مطمئن بشم از بابت کارایی و قدرت مادر بورد و cpu یی که بهم معرقی کردین نسبت به مثلا asus و giga و ...
و همینطور سوال هایی که پرسیدم.
با تشکر

3jokes_x
31-10-2008, 18:01
در مورد مادربوردی که معرفی کردن اگر سرچ کنی مطالب زیادی پیدا می کنی.
مثلا این مقاله:

در مورد کارت گرافیک آنبورد مادربورد نوشته:

Integrated by all means as is harbors the GMA X3100 integrated graphics processor as well. This new graphics core is able to hardware accelerate and improvement (deinterlacing + color correction) of video playback (including HD).

The GMA 3100 graphics core supports Microsoft DirectX 9.0c and Shader Model 3.0 (software only though) to deliver good performance for multimedia application. It also has full support for the Aero interface in Vista, just don't expect to be able to play games with it okay ?

فکر می کنم این کارت گرافیکی آنبورد همونیه که روی اکثر لپتاپ ها هست. (اگر لپتاپ داری، یا کسی از دوستانت داره، ازشون بپرس)

اون موردی که گفتم (فقط 2 تا وسیله IDE می تونی بهش وصل کنی):
you can connect two IDE Parallel ATA devices and 4 Serial ATA II devices.

ضمنا این مادربورد از پردازنده های 4 هسته ای پشتیبانی می کنه، ولی نه از همه اونها:
G31T-M is capable of supporting Core 2 Quad Q6700 G0
در واقع از 2 مدل پردازنده 4 هسته ای پشتیبانی می کنه: Q6600 & Q6700
البته نمی دونم شاید با ارتقای بایوس پردازنده های بالاتر رو هم بشناسه. برو توی سایت خودش سرچ کن.

برای کارت گرافیک جداگانه:
1 x PCI Express x16 slot
یعنی مشکلی نداری. همه کارت های گرافیکی الان از همین تکنولوژی استفاده می کنند.

این که پاورت کافیه یا نه، من تخصص ندارم، ولی اصلا سوال حیاتی ای نیست که خرید کامپیوتر رو موکول کنی به بعد از پیدا کردن جواب! هر جا رفتی اون قطعات رو بخری بپرس بهت می گن چه توانی لازم داری. در مورد کیس هم همین طور. یعنی اطلاعات خاصی لازم نیست که ما الان بهت بگیم... برو بگو کیس می خوام! بعد یه کانالوگ بهت می دن که عکس کیس ها روشه. یکشو تو محدوده 20-40 تومان انتخاب کن!
اگر می خوای مارکش معروف باشه کیس Green معروفه و چون کیس کار خاصی قرار نیست انجام بده، و فقط یه جعبه هست، می تونی از مارک های دیگه بگیری که ارزون تر هستند.

MicroSystem
31-10-2008, 19:26
فکر می کنم این کارت گرافیکی آنبورد همونیه که روی اکثر لپتاپ ها هست. (اگر لپتاپ داری، یا کسی از دوستانت داره، ازشون بپرس)
درسته رو اكثر لپ تاپها GMA X3100 هست.

ضمنا این مادربورد از پردازنده های 4 هسته ای پشتیبانی می کنه، ولی نه از همه اونها:
G31T-M is capable of supporting Core 2 Quad Q6700 G0
در واقع از 2 مدل پردازنده 4 هسته ای پشتیبانی می کنه: Q6600 & Q6700
البته نمی دونم شاید با ارتقای بایوس پردازنده های بالاتر رو هم بشناسه. برو توی سایت خودش سرچ کن.
با ارتقاي بايوس همه 4 هسته ايها رو ساپورت ميكنه حتي باس 1333 مثل Q9300-9450-...
اينجا رو ببين همه رو ساپورت ميكنه:

توي بخش Cpu support listش هست.
در ضمن مادبرد بسيار كم مصرف هست و يه پاور 500 وات معمولي 12-13 تومني واسش زياد هم هست.